ویژه ها

گویا از نظر آخوندی، ساخت حتی یک واحد مسکن برای مردم نیز «شعبده بازی» است!؛ با این حساب، اصلا کار کردن برای مردم شعبده بازی است!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** باید برای امضای «برجام جدید» با ترامپ آماده شویم

همزمان با سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران، روزنامه های دولتی و اصلاح طلب در اقدامی مسبوق به سابقه با ذوق زدگی مسئله مذاکره با آمریکا را مطرح کردند.

در همین رابطه روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «الاغ ها و فیل ها!» به قلم «فیاض زاهد» مشاور وزرای اقتصادی دولت روحانی- با مدرک تاریخ- نوشت: «من در جلسه افطار رییس‌جمهور در سال گذشته پیش‌بینی کردم که ترامپ مجددا به کاخ سفید راه پیدا خواهد کرد. لذا برای برجام و توافق جدید با تکیه بر این مولفه حرکت کنید. اینک این توصیه را جدی‌تر بیان می‌کنم. منافع ایران چه بسا حکم کند چندان منتطر نتیجه منازعه الاغ‌ها و فیل‌ها نمانیم. چون با شروع مناظره‌ها این ترامپ فیل است که بر بایدن با نماد الاغ دمکرات پیروز خواهد شد. من بر این باورم که ترامپ، بایدن را لقمه چپ خود خواهد کرد».

روزنامه ایران نیز در یادداشتی با عنوان «استفاده از ظرفیت بی طرفی سوئیس» به قلم «علی ماجدی» سفیر سابق ایران در آلمان- در همان مقطعی که دیپلمات ایرانی به صورت غیرقانونی در این کشور بازداشت شد- نوشت: «سفر آقای «کاسیس» به ایران در حالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در روند اقداماتی که در چند ماه اخیر علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل داشته، به شدت ناکام بوده است. ذیل چنین ناکامی‌هایی است که رئیس جمهوری امریکا تمایل شدیدی دارد که در وضعیت کنونی که اوضاع داخلی و سیاست خارجی چندان به نفع او نیست، همچنان شانس خود را برای مذاکره دوجانبه با ایران امتحان کند. بنابراین دور از ذهن نیست که وزیر خارجه سوئیس در شرایط حساسی که ترامپ در امریکا پشت سر می‌گذارد، حاوی پیامی از جانب او برای ایران باشد تا بلکه برای بن‌بست خودخواسته‌ای که دولت امریکا گرفتارش شده است، روزنه‌ای گشوده شود».

همچنین روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم «احمد زیدآبادی» از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ با عنوان «ماموریت کاسیس و معضل مذاکره با آمریکا» نوشت: «ظاهرا دولت ترامپ علاقه‌مند است تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آبان‌ماه، ایران را به پای میز مذاکره بکشاند و به‌نظرم دستورکار اصلی کاسیس در سفرش به تهران همین نکته است...کشورهای اروپایی نیز ضمن احترام به برجام، این توافق را برای حل تمام مشکلاتشان با ایران کافی نمی‌دانند و از همین رو، خواهان شروع مذاکره برای دستیابی به توافق جامع‌تری به‌خصوص شامل تغییر سیاست ایران در خاورمیانه‌اند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «وزیر خارجه سوئیس احتمالا به برنده شدن احتمالی ترامپ در انتخابات آینده آمریکا یا عدم تفاوت چشمگیر سیاست حزب دموکرات با حزب جمهوریخواه در برابر ایران و طرح برخی مسائل داخلی مانند تاثیر مخرب تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی، برای قانع کردن طرف ایرانی به شروع مذاکره با آمریکا اشاره خواهد کرد».

روزنامه سازندگی نیز در شماره امروز در گزارشی با عنوان «آخرین میانجی» نوشت: «رسانه های منطقه ای اعلام کرده اند ماموریت کاسیس وزیر خارجه سوئیس که به تهران سفر کرده است، گفت و گو درباره مناسبات ایران و آمریکا، پیش از انتخابات آمریکا است. سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز گفته است جمهوری اسلامی از هر اقدام و حرکتی برای کاهش فشارهای تحمیلی ایالات متحده علیه تهران استقبال می کند».

اصلاح طلبان می گویند باید برای امضای برجام جدید با ترامپ آماده شویم؛ در اینجا دو سوال مطرح است؛ اول اینکه نتیجه برجام قبلی چه شد؟؛ دوم اینکه در برجام جدید به دنبال چه نتیجه ای هستیم؟

دولتمردان بارها پاسخ سوال اول را مطرح کرده اند. برای نمونه «عباس عراقچی» معاون سیاسی ظریف چندی پیش گفت: «نتیجه برجام، تحریم های بیشتر بود». «سیف» رئیس سابق بانک مرکزی گفته بود «برجام تقریبا هیچ دستاوردی برای کشورمان نداشت». «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه نیز پیش از این گفته بود «دستاوردهای برجام روی هواست». ظریف در اظهارنظری دیگر گفته بود «قبل از برجام نفت بیشتری می فروختیم». «علی ربیعی» وزیر سابق کار و سخنگوی فعلی دولت نیز چندی پیش گفته بود «با برجام، شدت تحریم ها بیشتر شد». اظهارات مشابه بسیار زیاد است.

دولتمردان هدف اصلی برجام را «لغو یکباره تمامی تحریم ها» نامیده بودند. اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه هم در دولت اوباما و هم دولت ترامپ تحریم ها افزایش یافت.

در پسابرجام قیمت دلار تا ۸ برابر افزایش یافت و سکه ۱۱ برابر شد و قیمت مسکن ۶ برابر شد و پراید ۲۰ میلیونی اکنون به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

این در حالی است که به واسطه برجام در قلب راکتور هسته ای بتن ریخته شد و چرخ سانتریفیوژها از حرکت ایستاد و ۹۷ درصد ذخایر اورانیوم غنی شده(به ارزش تقریبی ۱۸ میلیارد دلار) از کشور خارج شد.  

پس نتیجه برجام این شد که «هسته ای رفت»، «تحریم ها باقی ماند»، و «دلار ۸ برابر گران شد». اینها مواردی بدیهی است که حامیان مذاکره با آمریکا به هیچ عنوان حاضر نیستند به آن اشاره کنند.

و اما در پاسخ به سوال دوم، طرف آمریکایی و اروپایی صراحتا اعلام کرده است که موضوع اصلی برجام جدید، صنعت موشکی و قدرت منطقه ای ایران است. در این میان هیچ صحبتی درباره لغو تحریم ها از سوی طرف غربی مطرح نشده است و آنچه گفته شده همانند ماجرای برجام صرفا وعده های نسیه بوده است.

آیا ما باید برجام جدید را امضا کنیم و بر توان موشکی و قدرت منطقه ای کشورمان چوب حراج بزنیم و در مقابل باز هم ۸ برابر شدن قیمت دلار و ۱۱ برابر شدن قیمت سکه و ۶ برابر قیمت مسکن و ۵ برابرشدن قیمت پراید را مشاهده کنیم و بگوییم ما در برجام «پیروزی اخلاقی» به دست آوردیم!؟

آقای روحانی چندی پیش جواب حامیان مذاکره با آمریکا را داد و گفت: «امروز آمریکایی‌ها به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام مذاکره می‌دهند که با ما مذاکره کن؛ مگر دیوانه شدند که با شما مذاکره کنند؛ شما مذاکره دیروز را علنی زیر پا می‌گذارید و به مذاکره امضا شده‌ای که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بی‌اعتنا هستید».

دولت تروریست و جنایتکار آمریکا، قاتل سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است. مردم ایران با قاتلین حاج قاسم پشت میز مذاکره نمی نشینند.

**آخوندی:سیاستمدار واقعی نباید «شعبده باز» باشد

«عباس آخوندی» وزیر مستعفی راه و شهرسازی دولت روحانی در یادداشتی در روزنامه شرق با عنوان «آیا مصلحت ناحق را حق می کند» نوشت: «درست است که سیاست بالا و پایین فراوان دارد، ولی در نهایت آنچه به سود مردم است، در جهان باقی می‌ماند. سیاست‌مدار واقعی نه شعبده‌باز و نه مأمور و معذور است؛ سیاست‌مدار وطن‌دوست، نگهبان منافع ملت است، برای مردم نفع عمومی می‌آفریند، بر اصالت مواضع و هویت ملی خود اصرار و بر سر سخن خود می‌ایستد؛ هرچند او را آماج حمله‌ها و اتهام‌ها قرار دهند. آنچه من از قرآن و سیره حضرت رسول و منش بزرگان فهمیدم، این است که مصلحت، هیچ ناحقی را به حق تبدیل نکرده و هیچ‌گاه هدف وسیله را توجیه نمی‌کند».

آقای آخوندی تاکید کرده که سیاستمدار واقعی، شعبده باز نیست. وی که در دولت روحانی، پنج سال و اندی وزیر راه و شهرسازی بود، در جلسه تودیع خود گفت: «حضرات هر روز تبلیغ می کنند که این دولت حتی یک مسکن هم نساخته  است،  این افتخار دولت است که حتی یک واحد مسکونی را نساخت. از ابتدا قرار نبود دولت خانه ای بسازد»!

گویا از نظر آخوندی، ساخت حتی یک واحد مسکن برای مردم نیز «شعبده بازی» است!؛ با این حساب، اصلا کار کردن برای مردم شعبده بازی است!

آقای آخوندی در یادداشت مذکور به آموزه های خود از قرآن و سیره پیامبر اشاره کرده است. وی همان وزیری است که در جلسه رای اعتماد در مجلس تاکید کرد که «بنده هیچ وقت مخالف مسکن مهر نبوده و نیستم. من جزو اولین کسانی بودم که این موضوع را وارد نظام برنامه‌ریزی ایران کردم که بعد از آن، این مسئله ردیف پیدا کرد». آخوندی پس از کسب رای اعتماد و حضور در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حمله به مسکن مهر آن را «طرح مزخرف»، «طرح شهربرنداز»، «قفس های انسانی»، «پوپولیستی»، «فاجعه آمیز» و...نامید!   

نگاه لیبرالی آخوندی به موضوع مسکن و عملکرد فاجعه بار وی موجب شد تا گرانی سرسام آور مسکن و افزایش افسارگسیخته اجاره بهای مسکن، بسیاری از خانوارها را با مشکلات جدی و عدیده مواجه کند.

آخوندی پس از استعفا از وزارت راه و شهرسازی، کاندیدای شهرداری تهران شد، اما کارنامه او آنقدر بغرنج و غیرقابل قبول بود که حتی شورای شهر اصلاح طلب تهران نیز حاضر نشد کلید شهرداری را به وی بسپارد.

«سیدنظام‌الدین موسوی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چندی پیش تاکید کرد: «در دیداری که به اتفاق سایر اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با آیت الله رئیسی داشتیم، ضمن تقدیر از تاکیدات ایشان بر ضرورت پیگرد "ترک فعل" مسئولان، درخواست کردم با همکاری مجلس، برای ترک فعل‌ها، جرم انگاری شود. بر این مبنا امثال آقای آخوندی بدلیل عدم انجام تکالیف قانونی، محاکمه و مجازات میشوند».

در آذرماه سال گذشته، «مهدی آخوندی» فرزند عباس آخوندی به اتهام «کارچاق کنی» و تخلفات مالی بازداشت شدپسر آخوندی در وزارتخانه ای که پدرش در رأس آن بود، با دریافت مبالغی از بعضی پیمانکاران برای آنها در وزارتخانه دستور گرفته یا کارسازی می کرد.

**اصلاح طلبان نماد بی برنامگی و منفعت طلبی هستند

روزنامه ابتکار در یادداشتی با عنوان «اصلاح طلبان ممنوع!» نوشت: «اصلاح‫طلبان امروز از دید بسیاری؛ نماد ناتوانی، بی‫هدفی، بی‫برنامگی، افسردگی، ناامیدی، منفعت طلبی و... که منشاء بن‫بست بی‫سابقه سیاسی است، هستند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «اصلاح‫طلبان از دایره تصمیم‫سازی و تصمیم‫گیری حذف شده‫اند و به دلایل گوناگون چشم‫اندازی برای بازگشت به حلقه قدرت وجود ندارد».

این روزنامه اصلاح طلب از یکسو اذعان کرده که اصلاح طلبان، بی برنامه و منفعت طلب هستند و از سوی دیگر مدعی شده است که طیف اصلاح طلب از دایره تصمیم سازی و تصمیم گیری حذف شده اند.

این ادعا در حالی است که «محمد علی وکیلی» مدیرمسئول روزنامه ابتکار از سال ۹۴ تا ۹۸ به مدت ۴ سال در مجلس نماینده مردم تهران بود. وی در انتخابات دوره یازدهم مجلس نیز تایید صلاحیت شد اما با کسب ۳۲ هزار رای- در شرایطی که قالیباف یک میلیون و سیصدهزار رای کسب کرده بود- از راهیابی به مجلس بازماند.

در حقیقت آقای وکیلی و همقطاران وی در لیست اصلاح طلبان توسط مردم حذف شدند. سرلیست اصلاح طلبان علیرغم تبلیغات فراوان حتی نتوانست صد هزار رای هم در تهران کسب کند.

امثال آقای وکیلی نه توسط حاکمیت بلکه توسط مردم حذف شدند. علت اصلی این مسئله نیز این بود که این افراد در نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر حضور داشتند اما به دلیل بی برنامگی، بی هدفی، منفعت طلبی و ناتوانی، نتوانستند اعتماد مجدد مردم را کسب کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  25 2
  باید امثال عباس اخوندی که هفت سال ازکار وانجام وظیفش ... کرده ومال فراوانو مفت ازملت ب... برده میبایست محاکمه ومجازات میشدند..
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   2 15
   تهمت نزن داداش . بدی داشته اما مابقی را نمیدانیم
 • دکتر IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  8 17
  اگر مذاکره کنیم،فتح الفتوح می شود
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   12 1
   اصلاح طلبان تهوع آور کاسبان مذاکره با آمریکا ( کدخدا) هستند و اگر امکان مذاکره را از این قبیله نادان بگیرند دجار خفگی (آسم) سیاسی شده و برای ده ها سال از صحنه سیاسی و اجتماعی ایران حذف خواهند شد! ( یعنی تا زمانی که حافظه ملت یاری کند)!
  • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   11 0
   این واژه های دهن پر کن تکراریه! کلمات قصار جدید ندارین یا هر چی بوده مصرف کردین!
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  19 1
  پیاده نظام استبداد برای اینکه ترامپ شکست بدتری نخورد و به برجام بازگردد تا بتوانند ایران را تحت شدیدترین فشارها مجدداً قراردهند بدنبال ایجاد برجامی با امریکا و البته با شرایط امریکا هستند. مگر این مملکت صاحبی ندارد تا به این مزدوران نهیب زند. خمینی روحت شاد که مرد بودی
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   3 3
   یه صحبت از دلالان تحریم
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  1 29
  دوران ناموس و غیرت دیگه گذشته الان فقط باید فکر شکم باشیم و از زندگی لذت ببریم و معامله کنیم .
  • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   11 1
   15:43 یه زحمت بکش شماره ... لطف کن میخوام به نصیحتت عمل کنم، ممنون!!!
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   8 0
   اینجا چیکار می کنی؟ اینجا که جای تبلیغ مرامنامه امثال شما نیست!
  • IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   8 0
   مشرق جان این شر روانی چند بار این حرف زشت... رو زده یک بارهم جوابش را مثل خودش دادم چاپ نکردی ولی ایندفعه چاپ بفرما.بلکه متنبه بشه.! خائن برواز ناموس خودت بگذر بی غیرت شکمچران...!!!!!
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
   8 0
   15:43تومصداق این حدیثی همهم علفهم.!!!
  • CA ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   1 0
   خاک بر سرت که ناموست رو حراج کردی. زین صباحی رنج بگذرد ولی الم بی‌ناموسی هیچگاه درمان نخواهد شد
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  17 2
  امثال احمد زید آبادی و تمام کسانی که حرف از مذاکره مجدد اونم با گندی که این مفسدین وطن فروش به مملکت زدن با این برجام نافرجامشون ..همشون رو زنده زنده بریزن تو اسید ...!
 • FR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  14 3
  عاقل در جمهوری اسلامی نباید اصلاح طلب باشند ......!
  • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   3 0
   دقیقا
 • قاسم باوی IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  13 2
  اصلاح طلبان ترسوی بزدل بدانید باوجود رهبری حکیم وفرزانه که خداوند ازعمراینحقیرکم وبه عمرایشان اضافه کندخواب برجام دیگری راببینند فصل الخطاب فقط مقام عظمای ولایت است مرگ برامریکا واسراییل وال سعود خائن وامارات زپرتی
 • SE ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  11 1
  قطعا در تمثیلها الاغ‌ها خود ...طلبان بزدل و واداه هستند
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   4 0
   روحانی:مگر دیوانه اند که مذاکره کنند
 • DE ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  11 1
  آخوندی:سیاستمدار واقعی نباید «شعبده باز» باشد باید مسکن ضد زلزله بسازد. ببینید مسکن های من ِآخوندی تا 20 ریش تِر زلزله را تحمل میکنند زیرا طبق قانون نساز تا خراب نشود ساخته شده اند.
 • دانشجو IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  11 0
  ازشنیدن اسم این خالمون بهم می خوره.
 • SE ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  11 0
  فیاض زاهد نقش همان را دارد که در مسجد کوفه پشت سر مسلم ع به مردم گفت صدای زنگ لشگر یزید دارد میاید
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  8 0
  شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ خورد گه دانه دانه
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  6 0
  شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ خورد گه دانه دانه
 • احمد IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  7 0
  کسانی که معتقد به مذاکره و برجام دوم هستند افرادی خائن و کثیف و وطن فروش و اجنبی و ترسو و سگ ترامپ و اروپا هستند
  • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   1 0
   وطن فروش ها
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  5 0
  اینها چی از جان ایران وایرانی میخواهند-مردم را غارت گرده اند حالا میخواهند برای حفظ مال واموال خودشان ونسلشان با آمریکا واسرائیل عربستان وامارات هم مذاکره کنند-حالا یکی اسم مذاکره را بیاره که هیچ دزدی وغارت نکرده ازاینورواونور اب
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  4 0
  آمریکایی میگه مذاکره ایاوقتی لیبی مذاکره کرد کشوردرگیرجنگ داخلی نشد ایاقذافی که با امریکاپیمان بست کشته نشدایاامریکالیبی را بمباران نکردالان لیبی درچه وضعیتی است چراعبرت نمی گیرید مذاکره یعنی دادن کشور به امریکا
 • عطاالله IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  3 1
  بوی بد اطلاحات و اصلاح طلبان دنیا رو پر کرده.....
  • شمس IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   0 2
   خطا ميكنى عطا ! من سرت را توى آخور اصولگراها ميبينم ! بپا حفه نشى عطا ! اين بزمجه ها كاسبان تحريمند !
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  1 0
  این ها که تا دیروز عکس بایدن را در صفحه اول خود داشتند .یکدفعه چطور شد تغییر موضع دادند .احتمالا از پشت سر خبری رسیده که بی اطلاعیم . فکر کن برای یاری رساندن به ترامپ . او که شهید سرافرازمان از ما گرفت که نه تنها اکثریت نزدیک به اتفاق مردم ایران بلکه دیگر کشورها نیز در غم از دست دادن او فریاذ بر آمریکا و ترامپ سر دادند و خواهان انتقام سخت شدند .حالا تصور کن با او بخواهیم به تفاهم برسیم و دست در دست و چشم در چشم براق ناشی از خوشحالی او قرار دهیم . یک دو دو تائی با خودتان بکنید . شما که معلوم نیست از طرف کدام گروه و یا نه نظر شخصی اینجا و آنجا نشر میدهید . آیا در تمام این سالهای بعد از انقلاب کاره ای بوده اید کاری و هنری در حق این مردم انجام داده اید که بشود پشت آن سنگر گرفت و بفرمائید من از این موضع امتحان پس داده خود و یا گروهم نظر میدهم .اینکه بواسطه ای وکیلی وزیری سفیری بوده اید نظرتان را چاپ کنند نشد حق .آیا در تمام این مدت تحریم ها قدمی حرکتی نظری طرحی از سوی شما ارائه شده تا قدری از مشکلات را کمتر کند .اینکه برویم و بنشینیم مذاکره کنیم خیلی دیگر هم میتوانند نظر دهند .اما خیلی ها با خود می اندیشند که با آمریکائی که دنیا حتی شورای امنیت بدلیل زیر پا گذاردن قوانین و تفاهنامه و قطعنامه را با میل خود زیر پا گذارده همراهی نکرد .و برخی بخاطر مصالح خود با رای ممتنع خود اشاره به آن داشتند که آمریکا به وعده خود عمل نکرده و احترام نگذارده . حال چگونه است مانند ساده دلان باز صحبت از مذاکره آن هم بهتر هر چه زودتر میزنید .چه باید به شما گفت . مردمی که با همه گله و نالان بودن از شرایط اقتصادی صبوری میکنند .چون میخواهند عزتشان حفظ شود و قدر آنرا میدانند .کاش سری به دادگاه های مفاسد میزدید که چه کسانی چگونه به این مرحله رسیده اند و نفس اقتصاد را با کارهای زشت خود به شماره می انداختند که ضررش به مردم میرسید . چهره هاشان آشنا نیست .فرقی نمیکند با کدام طرف چپ و راست ارتباط برقرار کرده بود . فساد هست که ما را به اینجا میکشاند که برویم مذاکره .اگر کاهلی و پشت گوش اندازی برخی مسئولان نبود ما الان میبایست شرایط خیلی بهتری میداشتیم .اما همین نگاه موجب عمل نکردن ها شده .آسان خوری . وابستگی .راه امثالهم غیر از اینست . اما راه همت مردان مرد در تمام زمینه ها با خودباوری ما را امیدوار
 • محمود IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  3 0
  ...بر اون سر ... کنن مشاور اقتصادی تاریخ ندان
 • ی IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  1 0
  آقا تکلیف چیه تا کی این وضعیت ادامه داره
 • US ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  16 0
  ترامپ فقط می‌خواهد چند تا عکس بگیرد و نشان دهد چگونه با قلدری و بی‌ قانونی‌ ایران (و محور مقاومت) را به زانو در آورد. یک صندلی میدهد مانند رئیس جمهور صربستان جلویش سر خم کنید و هیچی‌ به شما نمیدهد (مگر غلات ترا ریخته). خواست چنین کاری با کره شمالی بکند که حسابی‌ ازشان خورد. چون مردم و مسئولین کره ساده و بدون تجملات زندگی‌ میکنند و مسولینشان دنبال رانت و ویلای میلیاردی و فرستادن فرزندان به خارج و تجملات و مارک و برند نیستند. اگر ایران هم با ارزش‌های ساده زیستی‌ اول انقلاب زندگی‌ کند، فساد را نابود، تولید داخلی‌ و اقتصاد مقاومتی را برقرار کند، برای همیشه پایدار و قدرتمند میشود. آن موقع از سر قدرت با قلدرها صحبت می‌کنید.
 • ایران سرای من است IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  1 0
  آنهمه رهبر معظم انقلاب در طی سالیان شعار هدفمندی برای آبادانی و پیشرفت کشور دادند ولی متاسفانه باید عرض کنم که سیاست پرستی چپ و راست از همه اقشار سیاسی در کشور تنها در حال زیر و رو کردن اقتصاد برای پر کردن جیب های گشاد خود بوده اند و نقش مگسان گرد شیرینی را در این انقلاب اسلامی بازی کردند . متاسفانه کسانی هم هستند که بدون آگاهی همراه با جریانات آنها به اینطرف و آنطرف موج سواری می‌کنند و از آبهای گل آلود ماهی های درشتی میگیرند . چه تنها است رهبر معظم انقلاب . و چه تنها تر مردمان کشورمان که در بازی‌های سیاسی دو سه جناح بخاطر امیال پرستی دنیوی خود چه ظلم هوایی را باید تحمل کنند . آی آقایان مسئول کشور و طرفداران منفعت طلب از همه جناح‌ها . از خواب غفلت بیدار شوید که با بازی‌های کودکانه شما ، هم غم به دل رهبر انقلاب گذاشته آید و هم ایران عزیزمان را ویران کرده اید . مگر شماها ایرانی نیستید، مگر شماها غیرت دینی و فرهنگ این آب و خاک را ندارید که با آبروی کشور و جامعه و آینده ایران اینگونه برخوردها میکنید . شرمتان باد . از صبر ایوبی رهبری و مردمان عزیزمان شرم کنید و از خداوند و آینده خود بترسید . ایران عزیزمان نیازی به جناح بازی های سیاسی ندارد . اگر شما واقعا ایرانی هستید و شرافت انسانی در رگ و خون شما جریان دارد دست از این گونه بازیها بردارید و در زیر سایه رهبری و خدمت صادقانه به مردم کشورمان قدم بردارید . اگر نمی‌توانید بدانید و آگاه باشید ، مردم عزیز کشورمان پشت سر رهبر انقلاب خواهند ایستاد و در دهان شما خائنین به وطن خواهند زد . بی شک آسمان همیشه ابری و طوفانی و سیاهی شب جاودانه نخواهد بود . ما ملت رهبر انقلاب هستیم نه بازیچه شما رجال سیاست زده قدرت طلب و فرصت طلب و جاه‌طلب مردم عزیز کشورمان نه جناح اصلاح و اصلاح و میانه می‌خواهند و نه هیچ حزب دیگر مردم عزیز کشورمان تنها خادمان پاک و خادم رهبری و مردمان ایران زمین میخواهند . اگر مرد میدان شرافت انسانی و غیرت و وفاداری به رهبری و مردم و این خاک هستید بسم الله وگرنه کنار بروید و بگذارید خادمان باشرافت ناخدای کشتی ایران زمین بیایند و عظمت و عزت کشورمان همچون گذشته بر جهانیان تابان گردد . مردم کشورمان تنها ملت رهبر معظم انقلاب هستند و نه هیچ کس دیگر . به امید آینده روشن ایران
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  2 0
  عباس آخوندی باید محاکمه بشه
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  1 0
  اصلاح طلبان خیلی بی کفایت هستند
 • علی اکبر IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  1 1
  قول میدم مکانیسم ماشه فعال میشه وترامپ رای میاره وایران رابه خاک سیاه مینشونه تا مذاکره کنه وایران هم چاره ای جز مذاکره نداره چون کشوری که در تولید کارت ملی وکارت سوخت وخیلی وسایل پیش پا افتاده ضعف داره واقتصاد ضعیفی داره نمیتونه جلوی بزرگان عرض اندام کنه فقط اونایی که رانت داشتن جیب مردم رو خالی کردن
 • علی حیدری IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  2 0
  روزنامه های اصلاح طلب غلط می کنند باکس کارشان ، باکوچک برزگشان ، با نه نه وباباشان ،دراین مملکت کسی نست این حیوانات را به طویله هدایت کند؟؟؟؟؟.
 • IR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  0 3
  بزرگواران آگاه باشید مشرق داره تلاشش رو میکنه برای دوره انتخابات بعدی ایران، والا اگر برجام نبود هم همه این اتفاقا می‌افتاد هم شدیدتر هم زودتر... به علاوه آمریکا در سازمان ملل اینقدر شکست های تاریخی نمیخورد بذارید امثال قالیباف بیان دوره بعدی ببینم چ گلی به سر مردم میزنن؟؟
 • حسين DE ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  2 0
  لشگريان مزدوران اصلاح طلبان خائن وطنفروش و لشگريان ستون پنجمى ها و كاسه ليسان و پشت ليسان غربى حسابى به تكاپو افتادند و دارند هر روز دستورالعملهاى رسيده را به مرحله اجرا ميگذارند بويژه اينكه از عمر سياسى حسن ى و جواد چيزى باقى نمونده واين تمام تلاش خود را ميكنند كه قبل از مرگ سياسى حسن و جواد مجدداً يك قرارداد تحميلى ديگرى را به ملت ايران تحميل كنند،ولى كور خوندند ،ملت ايران بيدار است وتجربه برجام بى فرجام در برابر چشمانمان قرار دارد،مذاكره بى مذاكره ، اقتدار،اقتدار البته همانگونه كه حضرت آقا و پير انقلاب فرمودند اقتدار با عزت . مرگ بر آمريكا و مزدوران داخلى ،زنده باد ايران ، زنده باد انقلاب.
 • محمد IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  2 0
  آرزومندم خداوند این اصلاح طلبان بی عقل را با الاغها وفیلها محشور کند.
  • حسين DE ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
   3 0
   محمد جان اين جريان خائن و مزدور وطنفروش هميشه با فيلها و الاغها محشور بودند،سرزمين الاغها و فيلها كعبه آمال اصلاح طلبان است
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  0 0
  ترامپ خارج میشه واینم نتیجشه ...
 • IR ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  0 0
  باید برای امضای «برجام جدید» با ترامپ آماده شویم/// میگن الاغ اگه در راهی پاش تو چاله بره دیگه از اون راه نمیره. از الاغ یادبگیرین!
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
  0 0
  با برجام قدیم چه غطی کردید که دنبال جدیداش میگردید. ستون پنجم همین اصلاح طلبان پر مدعی پوچ هستند وحامل استکبار
  • آگو IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
   0 0
   نگران نباشید. این مملکت صاحب داره. رهبر داره. سپاه داره. نیروی قدس داره. اصلاح طلبا به زودی زود میرن. آماده باشید. ما قدرت داریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس