کد خبر 601569
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱

حالا تنها چند روز پس از آنکه حسن روحانی خواستار مجازات سریع جوانان عامل حمله به سفارت سعودی در تهران شد، برادران سعودی محمدجواد ظریف با حضور برجسته در نشست منافقین، نشان دادند در مسیر دشمنی با ملت ایران هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند.

به گزارش مشرق، آنان که در روزهای عملیات‌های تروریستی داعش در پاریس، مقابل سفارت فرانسه در تهران نمایش‌های سوگواری برای «قدبلندهای چشم آبی» برگزار کردند، آیا خبر دارند امسال نیز به رسم چندین سال گذشته، پاریس میزبان تجمع تروریست‌های گروهک رجوی است؟ و آیا خبر دارند همین تروریست‌هایی که آنها «مجاهدین» خطاب‌شان می‌کنند؛ 17 هزار ایرانی از جمله رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ما را به شهادت رسانده‌اند؟! دنیا بی‌شرم شده است.
 
بالماسکه ترور برگزار می‌کنند! از گزینه معاون اولی دونالد ترامپ تا هیات‌های پارلمانی اروپا و برخی کشورهای عربی و سران آل‌سعود کثیف، نشست تروریست‌های منافق را به کمپین تروریسم دولتی علیه ایران تبدیل کردند! کمپینی که در آن اعانه‌های غرب و اعراب برای قدردانی از کشتار ایرانی‌ها و ادامه توطئه علیه مردم ایران در آن جمع شد تا هزینه‌های یک سال تروریست‌های رجوی برای ادامه خرابکاری علیه ایران تامین شود. اما نشست امسال تروریست‌ها در دامن مادر دموکراسی غرب، یک تفاوت ویژه با سال‌های قبل داشت.
 
تروریست‌ها که به لطف آمریکا و اتحادیه اروپایی چند سالی است از لیست گروه‌های ترور درآمده‌ و مورد حمایت‌های امنیتی- اطلاعاتی و مالی غرب هستند، امسال شاهد حضور پررنگ‌تر آل‌سعود و اعراب مرتجع منطقه در همایش خود بودند. گویا برنامه‌های جدید این کمپین ترور علیه ایران، باعث شده آل‌سعود و ارتجاع عرب، نقاب برداشته و حمایت خود از منافقین را علنی کنند. نشست امسال تفاوتی فاحش با سال‌های گذشته داشت و آن توجه ویژه عربستان به منافقین و حمایت مالی و رسانه‌ای آل‌سعود از آنان است.در نشست امسال، هیأت‌های متعددی از مجلس نمایندگان آمریکا، پارلمان اروپا، کشورهای عربی و برخی شخصیت‌های غیررسمی از آسیا مانند هند و شماری هم از آفریقا حاضر بودند با این حال اما حضور هیأت‌های عربی که در محور عربستان‌سعودی هستند، پررنگ بود. 
 
هیأت عربستان شاهد حضور «ترکی الفیصل» رئیس سابق استخبارات عربستان بود. علاوه بر این «ادریانوس میلکرت» رئیس پیشین حزب کار هلند و فرستاده ویژه بانکی در عراق، جولیو ترزی وزیر سابق خارجه ایتالیا، هیأت‌هایی از کشورهای الجزایر (احمد غزالی نخست‌وزیر سابق) و اردن (صالح القلاب وزیر فرهنگ اسبق)، مصر (هیأت پارلمانی)، مغرب، بحرین (هیأت پارلمانی)، کویت، لبنان (جناح وابسته به عربستان)، یمن (جناح وابسته به عربستان)، تونس، امارات و عربستان در این نشست حضور داشتند.هیأت مصر یکی از رسمی‌ترین هیأت‌های عربی بود.
 
روزنامه سعودی «الشرق‌الاوسط»، گزارش داد سلیمان وهدان قائم مقام پارلمان مصر در رأس یک هیأت بلندپایه مصری در این نشست شرکت کرده و پیام مخالفت قاهره با آنچه سیاست‌های مداخله‌جویانه ایران در منطقه نامیده شده را اعلام کرده است.وهدان در سخنرانی کوتاهی که در این نشست داشت از مردم ایران خواسته به دنبال آزادی باشند و مدعی شده با توجه به تجمعی که از «منافقان» دیده، صبر مردم ایران بزودی به نتیجه می‌رسد. «نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا که حالا از وی به عنوان یکی از گزینه‌های جدی معاونت دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری یاد می‌شود نیز در نشست منافقین حضور داشت.
 
از آغوش صدام به آغوش سلمان!
 
آل‌سعود که طی سال‌های اخیر همکاری‌های پنهان با منافقین را آغاز کرد و برخی منابع از حضور سرکرده منافقین در عربستان نیز خبر داده‌اند؛ امسال سطح حضور خود در نشست منافقین را ارتقا داد و ترکی فیصل، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی خود را به نشست تروریست‌های منافق فرستاد. 
 
برخی کارشناسان معتقدند این اقدام سعودی‌ها نشان می‌دهد آنها تلاش می‌کنند با اعلام حمایت از گروهک رجوی، یک شبکه گسترده تروریستی علیه ایران را در منطقه عملیاتی کنند. نکته قابل تامل اینکه ترکی فیصل در سخنرانی خود در میان منافقین، 2 بار از مسعود رجوی به عنوان «درگذشته» یاد کرد.  به گزارش فارس، درحالی‌ که رسانه‌های سعودی چون «العربیه»، «الاخباریه» و «سعودی گزت» در اقدامی هماهنگ به پوشش خبری این مراسم پرداخته‌اند، ترکی الفیصل در این نشست سخنرانی تندی علیه ایران کرد و ضمن نسبت دادن تهمت‌های متعدد به ایران اعلام کرد او نیز مانند منافقین خواستار ساقط شدن نظام اسلامی ایران است.
 
الفیصل در سخنان خود مدعی شد هنرمندان ایران در سفر به خارج از کشور با مشکلات عدیده‌ای رو‌به‌رو هستند! وی در بخشی دیگر از لفاظی‌های خود مدعی شد با گذشت 30 سال، واقعیت وجودی ایران متفاوت از آنچه است که قرار بوده باشد. وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت، اجازه نمی‌دهیم ایران در امور داخلی اعراب دخالت کند.
 
الفیصل ایران را متهم به حمایت از گروه‌های افراطی جهت جنگ‌های فرقه‌ای در منطقه کرد و گفت: «اصل صدور انقلاب ایران موجب درگیری‌های گسترده در منطقه شده است». سفیر پیشین عربستان در انگلیس و آمریکا در جایی دیگر خطاب به مریم رجوی اظهار داشت: «خواسته مخالفان نظام ایران و من که سرنگونی این حکومت است، بزودی محقق می‌شود».
 
«جان بولتون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد که سابقه ضد ایرانی طولانی دارد نیز در این مراسم حضور داشت. ترکی الفیصل در بخشی از سخنان خود خطاب به مریم رجوی، سرکرده‌ فعلی گروهک منافقین از «مسعود رجوی» به‌عنوان «درگذشته» یاد کرد.رئیس پیشین استخبارات عربستان از سرکرده منافقین به‌عنوان «المرحوم» یاد کرد. این در حالی است که پیش از این گفته می‌شد پس از ناامن شدن عراق برای منافقین، رجوی به آل‌سعود پناه برده است.
 
البته با توجه به تکذیبیه‌ای که منافقین پس از صحبت‌های فیصل درباره مرگ رجوی منتشر کرده‌اند، این گمان می‌رود که آنها درباره سرکرده خود برنامه‌هایی دارند که تا حدود زیادی می‌تواند با توافقات آنها با آل‌سعود برای تحرکات جدید علیه ایران ارتباط داشته باشد. البته تمرکز ویژه آل‌سعود بر منافقین در حالی است که آنها پیش‌تر بر نفرت عمومی مردم ایران از منافقین و ناکارآمدی آنان علیه ایران اذعان کرده بودند.
 
سندی که در جریان افشای هزاران فایل وزارت خارجه عربستان از سوی سایت ویکی‌لیکس در دسترس عموم قرار گرفت، نشان می‌دهد ریاض به نفرت مردم ایران از این گروه و ناکارآمدی آنها اذعان دارد.  در این سند که سال 2012 نوشته شده است، استخبارات عربستان- که ریاست وقت آن برعهده ترکی فیصل بوده است- از منافقین با عنوان گروهی که هیچ‌کس در ایران آن را قبول ندارد، یاد شده است. سرویس اطلاعاتی عربستان تأکید کرده است عدم مقبولیت این گروهک در ایران موجب شده منافقین، نفوذی در ایران نداشته باشند. در این سند همچنین عنوان شده است تهران بر فعالیت‌های این گروهک اشراف کامل اطلاعاتی دارد.
 
سکوت ظریف مقابل «برادران سعودی»!
 
در ایران شاید افکار عمومی دیگر امیدشان را نسبت به دولت روحانی از دست داده‌اند! طی 3 سال گذشته مردم ایران شاهد انفعال غیرعادی دولت روحانی و وزارت امور خارجه محمدجواد ظریف در مقابل آل‌سعود بوده‌اند؛ در فرودگاه جده به نوجوانان ایرانی تعرض کردند، از دولت روحانی و وزارت امور خارجه ظریف چه واکنشی مشاهده شد؟ به سفارت ایران در بیروت توسط افسر اطلاعاتی آل‌سعود سوء قصد شد؛ جواد ظریف بلافاصله در فرودگاه بیروت خواستار عالی‌ترین سطح روابط با آل‌سعود شد!
 
از همه این رفتارها تاسف‌آورتر، ماجرای فاجعه مناست که آنچه از سوی وزیر امور خارجه ایران مشاهده نشد، همدردی واقعی با خانواده‌های قربانیان ایرانی و ملت عزادار ایران بود! او کمی بعد از فاجعه منا، آل‌سعود را «برادران سعودی» خود نامید تا خشم خانواده‌های قربانی فاجعه منا را برانگیزند.
 
حالا تنها چند روز پس از آنکه حسن روحانی خواستار مجازات سریع جوانان عامل حمله به سفارت سعودی در تهران شد، برادران سعودی محمدجواد ظریف با حضور برجسته در نشست منافقین، نشان دادند در مسیر دشمنی با ملت ایران هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند. آنها نشان دادند حتی اگر ظریف، حسین امیرعبداللهیان را نیز برکنار کند، این موضوع مانع تشدید دشمنی آنها با ایران نخواهد شد!  ماجرای سکوت و انفعال دولت و وزارت امور خارجه ایران در مقابل آل‌سعود به یک معما برای مردم ایران تبدیل شده است! در همین ماجرای نشست منافقین و حضور آل‌سعود در این نشست نیز انفعال وزارت خارجه بسیار محسوس بوده است! چرا سر جواد ظریف در مقابل آل‌سعود پایین است؟ آنها درباره قضاوت تاریخی مردم ایران درباره عملکرد خود نگرانی ندارند؟
 
واکنش امیرعبداللهیان به ترکی فیصل
 
معاون سابق عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اظهارات رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان گفت: نباید در روابط گسترده دستگاه امنیتی سعودی با منافقین بویژه در سال‌های اخیر تردیدی به خود راه داد. حسین امیرعبداللهیان گفت: اظهارات فیصل تایید می‌کند حمایت‌های گسترده مالی و امنیتی عربستان‌سعودی از تروریسم در همه اشکال آن همواره در دستور کار ریاض بوده است. 
 
وی ادامه داد: من موضوع تروریسم را در آخرین دیدارم با سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان قبل از مرگ وی و در نخستین دیدارم با عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در جده با زبانی دیپلماتیک بیان و اضافه کردم که امنیت مقوله‌ای بهم پیوسته و متعلق به کل منطقه است و نمی‌توان با استفاده ابزاری از تروریست‌ها کشورهای منطقه را ناامن کرد و عربستان را امن نگه‌داشت. 
 
کارشناس مسائل منطقه تاکید کرد: خطای راهبردی ریاض مبنی بر کاربرد تروریسم در تحولات منطقه، ریاض و همه ما را در منطقه با خسارات جبران‌ناپذیری مواجه می‌کند. وی افزود: عربستان باید رویکرد نظامی و امنیتی خود را در منطقه تغییر دهد و با تمرکز بر راهکار سیاسی و توقف حمایت آشکار و پنهان از تروریسم نقش سازنده در منطقه ایفا کند.

منبع: وطن امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 42
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 57
 • اهورا ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  چه تیتر مزخرفی
 • سینا ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  نتیجه دیپلوماسی لبخند.
 • ناشناس ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  مرگ بر منافق و منافقین
 • ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  این آل سعود داره رو قبری فاتحه میخونه که توش مرده نیست و روی گروهی سرمایه گذاری میکنه که در حال انقراض هستند . جوانترین منافق الان باید 50 سالش باشه و بخاطر خیانت به مردم ایران هیچ جوان سالمی عضو یا هوادار این سازمان نمیشه و بنابراین جای هیچگونه نگرانی نیست . ولی مسئله قابل توجه در این جریان ،شرکت نمایندهایی از کشورهای مختلف اروپایی بود ، همان نمایندگانیکه به امثال خانم نرگس محمدی و نسرین ستوده جایزه حقوق بشری میدهند در نشست منافقین هم شرکت میکنند .
 • ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  مشرق جان شما که همه جوره صاحب نظر و اختیاری جای اقای دکتر ظریف هم جواب برادران سعودی رو بدین ومن الله التوفیق.
 • ابی ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  واقعا از تحلیل مغرضانه شما درشگفتم!!! دراینکه عملکردرژیم سعودی دراکثر مسائل منطقه ای وبین المللی بسیار مشمئز کننده است هیچ شکی نیست . واما شما روزنامه مشرق : شما که بارها بدلیل تندرویهای بی منطق وتحلیلهای افراط گرایانه ومغرضانه ماهیت خودرا روشن نموده اید وهمیشه طرفدار هو وجنجال برعلیه دولت منتخب مردم بوده اید .آیا فکر میکنید با هر شیطنت سعودیها باید به این کشور لشگر کشی کرده وبجنگیم ؟ بله روزنامه محترم آقای ظریف ترسو نیست عیبش فقط عاقل بودن اوست !!! او مثل شما وهم طیفانتان افراط گرا نیست !! هیچ وقت نظر منو منتشر نکردی پس شما ترسو هستی نه ظریف!!!!!!
 • ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  سكوت و قهقهه در مقابل دشمنان !!!
 • حسین ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  چرابه خود حق می دهید عربستانی هارا برادران ظریف بخوانید مگر زمانی که احمدی نژاد مادر چاوز رابغل کرد ما اورا برادر چاوز خواندیم
 • ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  ببخشيد آقاي ظريف بايد دقيقا چيكار كنه؟
 • مسعود ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  روابط ديپلماتيك حكم ميكنه نه اون وهابی كثيف اگر كسي بي ادب است نبايد ما هم بي ادب باشيم
 • مسعود ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  روابط ديپلماتيك حكم ميكنه نه اون وهابی کثیف اگر كسي بي ادب است نبايد ما هم بي ادب باشيم
 • سبلا ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  بالابریم پایین بیاییم برای اینکه منطقه آرامی داشته باشیم باید روابط خوبی با اعراب همسایه داشته باشیم . این بی درک بودن عربستان را نشان می ده که به سوی کسانی رفته که کوچکترین محبوبیتی در ایران ندارند ! یه عده بیمار روانی که اسیر دست رجوی ها شده اند . در کل ما باید با همسایگانمان روابط دوستانه ای داشته باشیم . سفارت گرفتن ما هم زیبا نبود هیچ چیز غیر عادی هم با شمع روشن کردن نیست ! این فرهنگ ما رو نشون میده
 • ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  روابط دیپلماتیک رو خوب اومدی!!!!!!1
 • ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  انقد اعصابم از دست دولت روحانی خورده که حد نداره. فقط دعا میکنم هر چه زودتر این یکسال تموم شه
 • مهدی 90085 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  قشنگ تر از همه اینها اون پیامهای تبریکی بود که ایران برای بعضی از کشور های بالا فرستاد وجالبتر جوابی هم دریافت نکرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  اتفاقا الان باید دیپلماسی را از همین عربها یاد گرفت
 • ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  خیر. بری آنکه منطقه آرامی داشته باشیم باشیم باید آنقدر زورمند و قوی باشیم که این حشرات موذی جرات نکنند وز وز کنند.
 • حسین ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  مزخرف اون افکارته
 • حسین ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  دقیقا باید همیشه لبخند بزنه و هیچ کاری نکنه .تقریبا هیچ...
 • ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  تیتر خیلی هم گویا است عزیزم. نیست که سعودی ها رفیق گرمابه و گلستان کدخدا و عموی کری هستند.
 • shadman ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  ماجرای سکوت و انفعال دولت و وزارت امور خارجه ایران در مقابل آل‌سعود به یک معما برای مردم ایران تبدیل شده است!
 • ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  خود ظریف گفت
 • ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  خیلی تابلو نظرات همسو رو فقط منعکس میکنی توی موافق و مخالف هم دست میبری که اخوی
 • امین ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  جناب ابی اولاً سایت مشرق نیوز نه روزنامه مشرق ، شما هنوز فرق سایت و روزنامه را نمی دونی؟!!!! در ضمن کسی نگفت به عربستان لشگرکشی کنیم، منظور جواب قاطع دیپلماتیک به اقدامات گستاخانه آل سعود است به جای سکوت های آزاردهنده، واقعاً منظور واضح متن را نفهمیدی یا خودتو زدی به اون راه؟ در ضمن برچسب زدن به منتقدان و آنها را افراطی وتندرو خطاب کردن سالهاست کلیشه شده و اثر گذاری خود را از دست داده ،چون این عادت قدیمی نیروهای چپ گرا برای بیرون کردن رقبا ومنتقدان از دایره رقابت بود، ولی قدیمی ونخ نما شده، به جای برچسب زدن منطقی تحلیل کنید وبا استدلال پاسخ دهید، ولی مشخصه که چون فاقد هر گونه استدلال هستید فقط توهین می کنید و به دیگران برچسب می زنید.
 • ناشناس ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  جناب حسین خود جناب ظریف بارها در اظهاراتشان فرموده بودند، برادران سعودی یا دوستان سعودی ،حالا متوجه شدید؟ مساله براتون روشن شد؟ افتاد؟!!!!!!
 • مجتبیh ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  یاد مواضع اتشین احمدی نژاد بخیر
 • shadman ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  روابط دیپلماتیک یک طرفه مگه میشه
 • فاطمه ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  عرب کثیف منظورت چیه من یک عرب اهوازیم یعنی ما عربهای ایران هم جز این توهین بی شرمانت شدیم مشرق خواهش میکنم نظرمنو منتشر کن
 • ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  فیش حقوقشونو نشون ندادن...
 • ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  مثلا دیپلماسی سعید جلیلی چه بوده و چه نتیجه ای داشته ؟؟؟؟
 • ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  توش مرده هست اون یارو مسعود رجوی دیگه البته فاتحه بدون بسم الله الرحمن الرحیم فایده ای ....
 • حامد ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  امین لایک داری داداش
 • ل ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  لجن نیوز است دیگر
 • ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  شکر خورد خواهر! منظور این سعودی های کثافته که آبروی همه عربها رو بردن.
 • مهدی ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  این آل سقوط خودش خیلی زودتر از منافقین منقرض میشه، منافقین هم بود و نبودشون فرقی به حال ما نداره ، یک مشت پیرزن و پیرمرد با عصا نمیتونن کاری از پیشش ببرن.
 • ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  منظورش همون عربستان و حکام مرتجع عربه و الا از پیامبر ص تا امام دوازدهم همه عربن و ما بهشون افتخار میکنیم
 • ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  ما ایرانی عرب زبان داریم
 • هموطن ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  من آذری زبان هستم ولی به خاطرهموطن کرد و لر و عرب وفارس و...حتی جانم را هم میدهم.همدیگر را دوست داریم.چشم دشمن کور
 • اسماعیل ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  0 0
  اصل حمایت از منافقین جنایت کار مربوط به فرانسه است که این همایش آنجا برگزار شده است و در مرحله بعد آمریکا و انگلیس . دولت ما در برابر آنها هم حتی اقدام دیپلماتیک نکرده است چه برسد به آل سعود که رابطه مان قظع است.
 • ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
  0 0
  هیچی! تو بخند همه چی حل میشه
 • ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
  0 0
  ظریف خودش از واژه برادران سعودی استفاده کرد حالا تو میگی چرا احمدی نژاد به مادر چاوز نگفته برادر؟ آدم نمیدونه از دست اینا بخنده یا گریه کنه!
 • ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  مشرق : ان سخنان سردار فدوي كه خودتان هم انرا نقل كرديد ! صراحتا ميكويد اگر كسي جنگ با عربستان را مطرح كند ، مصداق نفوذ است ! حلا چرا وچگونه شما براي كوبيدن روحاني اصرار داريد كه با يد ظريف با عربستان سخنان درشت بگويد ؟ نكند ميخواهيد اين فرد وفادار به انقلاب ونظام ومقام معظم رهبري را با يك چرخش گفتاري مصداق نفوذ اعلام كنيد ؟ شما رو به خدا نظام را فداي مصالح خطي وجناحي نكنيد !!!!