رئیس قوه قضاییه با انتقاد از کسانی منتسب به مسئولان جمهوری اسلامی که از بهاییت حمایت می کنند، گفت: اگر این هنجارشکنی به حد عنوان مجرمانه برسد، برخورد قاطع می کنیم.

 به گزارش مشرق، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان به عظمت این روز اشاره کرد و افزود: اسباب تاسف است که در روزگار ما گاهی در کشور امام زمان (عج)، هنجارشکنی هایی می شود که غیرقابل هضم است.

وی با اشاره به اینکه دفاع از بهاییت هیچ معنایی در کشور امام زمان ندارد گفت: بهاییت دین نیست؛ مجعول ساخته شده اجانب و استعمارگران است.

رئیس دستگاه قضا افزود: بحث برخورد با بهاییت بحث جدایی است و اکنون نمی خواهم بگویم که با فکر و  عقیده می خواهیم کسانی را به زندان بیاندازیم و اینها حرفهای دروغی است که رسانه های غربی برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه مطرح می کنند.

آیت الله لاریجانی گفت: ما کسی را به خاطر عقیده اش زندان نبرده ایم اما این مطلب حق است که بهاییت، دینی مجعول است و بنا نیست هر کسی بلندگو دست گرفت و ادعای این کرد که ما او را دین بشناسیم.

رئیس دستگاه قضا افزود: مساله مهم در برخورد با بهاییت با کسانی است که بر خلاف امنیت کشور اقدام می کنند.

وی با اشاره به اینکه سران بهاییت با کشورهای بیگانه اتصال دارند و از آنها دستورهای امنیتی می گیرند، افزود: آنها که از بهاییت حمایت می کنند هیچگاه از خودشان پرسیده اند که بیت العدل بهاییت که مقر فرماندهی آنهاست چرا در رژیم صهیونیستی مستقر است؟

رئیس دستگاه قضا گفت: اینها که این روزها ندای حقوق بشری می دهند توجه کنند که کشوری که صددرصد دشمن جمهوری اسلامی ایران است مرکز فرماندهی بهاییت شده است.

آیت الله لاریجانی افزود: بر اساس مرامنامه و اساسنامه بهاییت اگر دستورهای بیت العدل با قوانین کشوری مخالفت کرد می توانند آن قوانین را نقض کنند؛ آیا با این گروه می شود با عنوان حقوق بشری برخورد کرد؟

وی گفت: بحث حقوق بشر هیچ منافاتی ندارد؛ ما افراد دزد را به زندان می اندازیم؛ مگر اینها حقوق بشر ندارند؟ ما افرادی که علیه امنیت کشور کار می کنند زندان می اندازیم ؛ مگر آنها حقوق بشر ندارند؟

رئیس قوه قضائیه افزود: متاسفانه برخی با هنجارشکنی از بهاییت حمایت می کنند و در این میان کسانی که منتسب مسئولان جمهوری اسلامی هستند و این کار را می کنند باید از این کارهایشان شرم کنند چرا که از گروههای خلاف دین و مذهب حمایت می کنند.

آیت الله لاریجانی گفت: ما به عنوان دستگاه قضایی در جایی ورود می کنیم که عنوان مجرمانه پدید آید و اگر این هنجارشکنی به حد عناوین مجرمانه برسد برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی افزود: در همین زمینه ما هیچ محاسبه ای هم نمی کنیم که چه کسی، چه نسبتی با چه کسی دارد؟ ما کار خودمان را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  کسانی که از بهائیت حمایت می‌کنند، باید مجازات شوند
 • صلابت ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  با کسانی که از بهائیت حمایت می‌کنند برخورد کنید
 • مجاهد ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  مرگ بر اسرائیل آمریکا جاسوسانش
 • جعفری ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  رئیس قوه قضاییه تشکر تشکر
 • بهنام ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  دقیقا باید همینطور باشه احسنت
 • ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  سردار نقدی در جمع ائمه جمعه سراسر کشور: نفوذی‌ها هم با بهاییان می‌نشینند و هم از اسلام مایه می‌گذارند/ با منافقینی بدتر از عمروعاص روبرو هستیم
 • ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  0 0
  تیرباران
 • محمد جواد ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
  0 0
  قوه قضاییه باید نسبت به این جرایم و بی‌غیرتی و دیاثت برخی سیاسیون نسبت به وطن و همراهیشان با دشمنان کینه‌توز ملت ایران حساسیت نشان دهد.حتی اگر اطرافیان و شخص هاشمی رفسنجانی باشد که با انتقاد نرم خود سعی دارد غیرت جامعه نسبت به دیاثت را پایین بیاورد.
 • ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
  0 0
  قانون باید که جلوی تند روی های دختر رفسنجانی را بگیرد .
 • ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
  0 0
  دختر رفسنجانی مثل فرزندان بعضی از شخصیتهای دوران شاه خائن همه چیز خود را به بیگانه فروختن
 • مسعود ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
  0 0
  ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
 • ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
  0 0
  ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس