مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
رابطه میان دشمنان خارجی و بازیگران داخلی؛
دشمنان ملت ایران برای برهم زدن برتری امنیتی کشور اقدام به محدودیت‌سازی نسبت به ارگان‌های نظامی کشور می‌پردازند؛ هم‌راستا با این اقدامات، در داخل کشور نیز در یک «پروژه» سطح‌بندی شده با هدف یکسان، در حال تکمیل پازل دشمن است.
رئیس‌جمهور در حالی در آخرین سال دولت یازدهم به نیویورک سفر کرده که گفته می‌شود موضوع اصلی برنامه سفر وی و تیم‌ دپپلماسی کشورمان رسیدگی به بدعهدی آمریکایی‌ها در عمل به برجام است.
هاشمی رفسنجانی در سال 1372 چند ماهی برای تعمیر منزل به محله‌ای از تهران نقل‌مکان می‌کند ولی در پاسخ به خبرنگاران مدعی ساده زیستی و اجاره‌نشین بودن می‌شود.
نهی احمدی‌نژاد؛ چالش تئوريك تجديدنظرطلبان
هنوز مردم واكنش اصلاح‌طلبان به نامه مقام معظم رهبري به رئيس مجلس ششم و عربده‌کشی مشارکتی‌ها در اعتراض به اصلاح قانون مطبوعات را به خاطر دارند.
واقعیت اعدام‌های سال 67/ فحشای سازمان یافته در خانه‌های تیمی منافقین/ ردپای سیا در مرگ موسی خیابانی!
مشاور دادستان کل کشور:
سال 60 کارآموز قضایی بودم، وقتی در خیابان‌های اطراف شریعتی به سمت دادستانی کل حرکت کردم با صحنه عجیبی روبرو شدم، آن روز منافقین یک خانم چادری باردار را فقط به صرف اینکه چادری بود به رگبار بستند.
آغاز به کار کمیته مدیریت نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس برای کنار زدن عارف
ادامه تحقیر مرد انصراف‌ها؛
کمیته‌ای موازی با فراکسیون امید تشکیل شده است که مدیریت و کنترل نمایندگان تازه‌کار اصلاحات را بر عهده دارد که به نوعی به دنبال کنار زدن عارف از مدیریت اصلاح‌طلبان در مجلس خواهند بود.
گاف اصلاح‌طلبان در پروژه  «مظلوم نمایی یاشار سلطانی» +سند صوتی و توضیحات
حامیان اصلاح‌طلب یاشار سلطانی در گروه‌های تلگرامی بی‌محابا از وجود سناریو و استراتژی یاشار سلطانی برای بازداشت و ادامه آن، سخن می‌گویند و هیچ ابایی از اعلان این سیاسی‌کاری ندارند.
نواقص جدی لایحه دولت برای برنامه ششم/ لایحه در مجلس باید به برنامه واقعی تبدیل شود
عضو کمیسیون صنایع؛
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هدف دولت اصلاً ارسال برنامه ششم به مجلس نبوده و به قول خودشان احکام ارائه شده پیش نیاز برنامه بوده‌‌ است، به همین دلیل مجلس باید برنامه جامع اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی تدوین کند.
آمریکا متخلف بزرگ اجرای برجام است/ اهتمام ویژه در سیاست‌ها به احقاق حق ایران در برنامه هسته‌ای/ گزارش مجلس در ارتباط با برجام مبتنی بر واقعیت خواهد بود
بروجردی:
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در فرآیند برجام آنچه مسلم و مشخص شده این است که آمریکا متخلف بزرگ اجرای برجام معرفی شده و سیاست ایران احقاق حق کشور در برنامه هسته‌ای خواهد بود.
دولت چگونه با جیب خالی به مردم وعده خرید هواپیما داد؟
حماسه پوشالی؛
رسانه‌های حامی دولت که در زمان تصویب برجام به بزرگنمایی نتایج برجام می‌پرداختند امروز در موضعی متناقض در حال تقلیل وعده‌های برجامی دولت هستند.
مخالفت و ناراحتی رهبر انقلاب از مذاکره مهدی هاشمی با سعودی‌ها
برشی از تاریخ/ 214
رهبر انقلاب از اینکه مطلع می‌شوند پسر هاشمی رفسنجانی به صورت غیر رسمی برای مذاکره با طرف عربستانی اعزام‌شده، ناراحت شده و می‌فرمایند: اینکه پسر آقای هاشمی برای مذاکره اعزام‌شده، کار بدی بوده است.
اجرای تعهدات برجامی طرف های مقابل رضایت بخش نیست/ اجرای تعهداتشان را رصد می کنیم
نماینده دائم ایران در آژانس:
نماینده دائم ایران در آژانس اجرای تعهدات برجامی طرف های مقابل را رضایت بخش ندانست و گفت که ایران اجرای این تعهدات را برای اطمینان از پایداری این توافق رصد می کند.
به آینده خوش‌بینم؛ جوانان مؤمن و آماده مجاهدت در کشور فراوانند/ هدف اصلی دشمن در شرایط کنونی اخلال در اقتصاد است
رهبر معظم انقلاب:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان مؤمن، با انگیزه بالا و آماده حضور در میدانهای مجاهدت و دفاع از کشور را فراوان خواندند و تأکید کردند: این، همان انگیزه ای است که کشور را نجات خواهد داد و باید آن را تقویت کرد.
عارف در موضعی نیست که از فراکسیون امید گلایه کند/ شاید مجبور شویم برخی از بزرگان را حذف کنیم
عضو فراکسیون امید:
محمود صادقی درباره گلایه‌هایی که عارف از اعضای فراکسیون امید نیز مطرح کرده بود، افزود: عارف در موضعی نیست که از فراکسیون گلایه کند، چون فراکسیون در عارف خلاصه می شود و وی رئیس این فراکسیون است.
چه کسی به اتهامات صفدر حسینی و دخترش رسیدگی می‌کند؟
عیار واقعی اصلاحات؛
معلوم نیست چه کسی در این کشور به اتهامات پدر فاطمه حسینی و سو استفاده‌ دختر وی از تریبون مجلس رسیدگی می‌کند؛ اصلاحات لال شده است، دولت به بیانیه اکتفا می‌کند و در این بین از همه تأسف‌بارتر و خنده‌دارتر، حمایت رئیس مجلس از فاطمه حسینی بود.
چرا دولت مردم را در برجام نامحرم می‌داند؟/ تکلیف سه سال وعده‌های برجامی دولت به مردم چه می‌شود؟
اعتراف صالحی در یک رسانه خارجی؛
دولتی‌ها حقایق برجام را در داخل کتمان و در گفتگو با رسانه‌های بیگانه به بهانه تاکتیک فشار رسانه‌ای بر غرب به واقعیات آن میپردازند.
تقویت قوای نظامی ایران نظام سلطه را به عقب می‌راند/ برجام دقیقا هیچ برجامی نداشت و خسارت محض بود/ یقین بدانید خروجی برجام ورود داعش است
شریعتمداری:
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: اگر قوای نظامی تقویت شود آمریکا و کشورهای غربی ذره‌ای نمی‌تواند نگاه تهدیدآمیز به کشور و ملت ما داشته باشد.
هیچ عاقلی نیروی دفاعی را کنار نمی گذارد؛ تنها عامل رفع تهدید اقتدار نظامی است/ باز کردن راه مذاکره با امریکا نه تنها زمینه‌ساز نفوذ بلکه مانع پیشرفت کشور است
رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران:
حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: یکی از اجزاء مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدرتهای سلطه گر و در رأس آنها امریکا است و این بی اعتمادی باید روز به روز گسترش یابد.
مبدع نظریه «‌اشغال ایران برای پیشرفت» چه در سر دارد؟
حواشی‌هاشمی در دوران‌پیری؛
هاشمی رفسنجانی از آغاز سال جاری نظریه‌ای را با پایه تضعیف نظامی برای پیشرفت مطرح کرده که با هیچ یک از اصول نظامی، سیاست خارجی و حتی دینی همخوانی ندارد.
رژیم‌صهیونیستی متهم اصلی در طراحی و توسعه جنایات داعش/ دفاع از فلسطین در صدر اصول سیاست خارجی ایران
روحانی در اجلاس غیرمتعهدها عنوان کرد
رئیس‌جمهور اسلامی ایران گفت: حمایت از مردم و آرمان‌های فلسطین را براساس اعتقادات دینی و ارزش‌های والای ملی و انسانی در صدر اصول سیاست خارجی خود می‌دانیم.
احمدی‌نژاد هم مثل مابقی رؤسای جمهور فکر می‌کرد رهبر نظام است/ دستگاه اجرایی کشور خانه خاله نبود که رئیس‌جمهور قهر کند برود خانه‌نشینی/ به سازمان انرژی اتمی ممنوع الورود هستم
فریدون عباسی در گفت‌وگوی تفصیلی با مشرق؛
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: دستگاه اجرایی کشور خانه خاله نیست که آدم قهر کند و برود، یعنی چی رئیس‌جمهور خانه‌نشینی کند؟
برخی علنا حکومت دینی را نفی و در انتخابات هم ثبت‌نام می‌کنند/شورای نگهبان مراقب باشد عده‌ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند
آملی لاریجانی:
شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود تا عده ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند.
هشدار نسبت به خلق کرسنت‌های دیگر/ خودداری از امضای عجولانه قراردادها
توکلی خطاب به شمخانی عنوان کرد:
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نامه ای به دبیر شورای عالی امنیت ملی نسبت به خلق کرسنت های دیگر در قالب قراردادهای جدید نفتی هشدار داد.
جای روحانی بودم «برجام» را در اقتصاد برجسته نمی‌کردم
عباس عبدی:
تئوریسین اصلاح‌طلبان گفت: اگر من بودم، قطعا مثل آقای روحانی نمی‌آمدم برجام را این همه در اقتصاد برجسته کنم، قطعا این کار را نمی‌کردم و می‌دانستم این عوارض دارد.
وقتی یک «جراح قلب» درباره همه موضوعات نظر کارشناسی می‌دهد
کارشناسان خودتحریمی؛
درحالی که منتقدان از FATF به عنوان خودتحریمی یاد می‌کنند افرادی چون پزشکیان برای بستن دهان آنان با وجودی که بیان می‌کنند اطلاعی ندارند اما از آن حمایت می‌کنند و منتقدان را بی‌سواد می‌خوانند.
مخالفت روحانی و هاشمی رفسنجانی با مراسم برائت از مشرکین
برشی از تاریخ/ 213
آیت الله ری‌شهری در کتاب خاطراتش در زمان نمایندگی ولی فقیه و سرپرستی حجاج ایرانی، به مخالفت دو نفر از مسؤولین وقت با برگزاری مراسم برائت از مشرکین اشاره می‌کند.
غرب به وعده‌های خود عمل نکرده اما از ما درخواست‌های فراتر از برجام دارد
صالحی در گفتگو با گاردین:
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت غرب به وعده‌هایی که داده بود عمل نکرده و برجام دستاوردهایی را که از آن انتظار می‌رفت، محقق نکرده است.
بحران‌هایی که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) نقش برآب شد
داعش چه برنامه‌ای برای ناامنی ایران داشت؟
خطر داعش به عنوان یک تهدید منطقه‌ای ممکن است دامن گیر کشورمان نیز شود، این موضوعی است که از فحوای سخنان برخی از مسئولان نظامی و امنیتی کشورمان به گوش می‌رسد.
اعتراف عارف به خودتحریمی کشور از سوی مدعیان فتنه‌گر
راهبرد دوگانه جریان رادیکال؛
سخنان عارف اعترافی درباره این شیوه رادیکالیستی اصلاح‌طلبان بود که تا تقابل با نظام جمهوری اسلامی و عدم پذیرش ساختارهای انتخاباتی و دموکراتیک با عنوان «دموکراسی و اردوکشی خیابانی» پیش رفت.
۱
آخرین عناوین