مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
موضع‌گیری جدید امیری نشان می‌دهد که معاون پارلمانی و عصبانی روحانی، با فضای مجلس آشنایی زیادی ندارد و تصور می‌کند که می‌تواند از موضعی بالا با نمایندگان مجلس رابطه داشته باشد.
نگرانی باهنر از آینده نظام دینی، شعرخوانی سه ساله روحانی، رابطه چرخ گردون و فریدون و حق مسلم اصلاح‌طلبان در سهم خواهی از دولت مهمترین خبرهای احزاب در هفته‌ای که گذشت، بود.
احتمال انشعاب در فراکسیون آب رفته امید تقویت شد
رقبای‌عارف نامزد ریاست نشدند
اختلافات در فراکسیون امید شدت گرفته تا حدی که برخی از اعضای اصلی آن در انتخابات هیئت رئیسه شرکت نکردند و این موضوع احتمال تشکیل فراکسیونی، از دل فراکسیون امید را قوت بخشید.
از عدم تعهد اعضای فراکسیون امید به اصلاح‌طلبان تا گلایه خاتمی به روحانی
زخمی که سر باز کرد؛
سیاست‌ورزی اعضای فراکسیون امید، لزوماً نه تابع رفتار فراکسیونی و محفلی اصلاح‌طلبان، بلکه تابع سلیقه‌ خودشان بود موضوعی که باعث نارضایتی پدرخوانده‌ها شده و از سویی اختلاف دولت و حامیانش با اصلاح‌طلبان هم باعث رودررویی بیشتر طرفین ‌شده است.
تعیین زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در جلسه بعدی شورای‌نگهبان/ وزارت‌کشور درباره انتخابات الکترونیکی درخواستی نداد
کدخدایی:
سخنگوی شورای نگهبان مبنای گمانه‌زنی درباره تصمیم شورا درباره رد صلاحیت برخی چهره‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری را نادرست خواند و گفت: اصلاح قانون انتخابات بحث تجاری نیست که دو طرف بر سر سود و زیان آن مذاکره کنند.
چه ارتباطی میان مهدی هاشمی و فاطمه حسینی وجود دارد؟
کارنامه آقازادگی در کارگزاران - اصلاحات؛
جریان اصلاحات بستر فعالیت آقازادگی در فضای سیاسی کشور است؛ فروپاشی پدیده آقازادگی را زمانی شاهد هستیم که جریان اصلاحات از حمایت لابی‌های قدرت و ثروت که در ساختار سیاسی این نهاد رشد کرده است؛ دست بکشد.
ایرانیان درباره آگاهی از توافقات هسته‌ای نامحرم هستند ولی آژانس و آمریکا محرم!
مفهوم اظهارات مذاکره‌کنندگان؛
بنابر اظهارات مسؤولان هسته‌ای، متن و ماهیت توافق برای 1+5 و آژانس مکشوف و قابل‌دسترس است، یعنی آمریکایی‌ها، غربی‌ها و اعضای آژانس محرم هستند از ماهیت توافق درخشان تیم هسته‌ای اطلاع داشته باشند ولی مردم ایران حق ندارند، بدانند.
لیبرال‌ها چه تأثیری در تشدید اختلافات کارگزارانی‌ها دارند؟
از استعفای هاشمی تا قهر مرعشی؛
تغییرات و پوست اندازی که تاثیرات جدی در سیاستگذاری حزب کارگزاران گذاشته باعث ایجاد اختلافات جدی و کناره‌گیری برخی از اعضای اصلی این حزب شده است و کماکان این اختلاف رو به فزونی است.
اصلاح طلبی‌ زاده نشده است
یادداشت/
تجربه بر جای مانده از رئیس اصلاح طلبان در حکومت اصلاح طلبان که درگیر شدن رئیس دولت اصلاح طلبان که همزمان رئیس جریان مذکور نیز بود با مفاهیم گفتمانی اصلاح طلبی در نظر آنها، کشور را دستخوش التهاب و هرج و مرج ساخت. دکتر روحانی نمی‌خواست این تجربه پرهزینه شکست خورده را دوباره بیازماید.
برخورد مقطعی با حقوق‌های نجومی دردی را درمان نمی‌کند/ تصویب بیش از 50 لایحه ضد برجام در آمریکا
خطب موقت نماز جمعه تهران:
سیداحمد خاتمی تصریح کرد مردم می‌خواهند عدالت را در نظام اسلامی ببینند و تحمل نمی‌کنند که برخی مسئولان بخواهند خوی اشرافی‌گری را در جامعه زنده کنند.
چرا نمایندگان از حضور در فراکسیون «بی‌وزن امید» ناامید شده‌اند؟
زمزمه‌ عبور از عارف در جلسه سه شنبه؛
آنچه از فعالیت و اخبار فراکسیون امید دیده و شنیده می‌شود، انشقاق و ازهم‌پاشیدگی جریانی است که قرار بود اکثریت نسبی و البته تأثیرگذار مجلس باشد اما فعلاً به اقلیت منفعل و منفک، تبدیل‌شده است.
راهی جز مقابله برای ایران نمانده است/ سازمان انرژی اتمی طرح غنی‌سازی در درجات موردنیاز کشور را آماده کند
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان انرژی اتمی مطابق قانون مربوطه طرح راه‌اندازی کارخانه هسته‌ای برای غنی‌سازی در درجات مورد نیاز کشور را آماده کند.
ماجرای دخالت «جناب خان» در کودتای ترکیه/ وام «کارت خرید کالا» ۱۰ میلیون تومان شد/ ماجرای ارتباط پسر اسطوره فوتبال با برنج‌های آلوده
نگاهی به ویترین روزانه مشرق؛
تکذیب شایعه دستگیری گروهک تروریستی در خاش/ آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی هنرمندان و خبرنگاران و... از دیگر عناوین خبری مهم روز است.
حضور در بهترین هتل‌های دبی، اجاره سوئیت 500 متری، لیموزین و بادیگارد شخصی:از جیب ملت+اسناد
گوشه‌ای از مدیریت اشرافی‌ «مرد سرخه‌ای» بانک ملت؛
اسناد متعددی وجود دارد که نشان‌دهنده مدیریت اشرافی و لجام‌گسیختگی عجیب در حیف و میل بیت المال توسط علی رستگار سرخه‌ای است.
از مقابله هسته‌ای رئیس مجلس تا حاشیه‌های قبل تعطیلات
متن و حاشیه نشست امروز «خانه ملت»؛
خانه ملت امروز در صحن علنی خود شاهد هشدار رئیس مجلس برای بدعهدی هسته‌ای غربی‌ها بود.
دولت روحاني به صورت جدی با فقدان قوه عاقله مواجه است/ نگاه مستبدانه در اصلاحات حاکم شده است
دلواپسی‌های تاجیک:
تئوریسین جریان اصلاحات گفت:«قوه عاقله» دولت كنوني بايد بيش از اين فعال شود. من مشكل دولت كنوني را در قوه عاقله مي‌بينم. دولت حسن روحاني به صورت جدي با فقدان قوه عاقله مواجه است.
مردم باید به دولت روحانی در حراست از بیت‌المال اعتماد کنند؟
اهمال در برخورد با غارتگران؛
اهمال و مسامحه دولت در برخورد با غارتگران بیت‌المال به شکلی است که امیدهای مردم برای برخورد کمرنگ شده است تا جایی که روحانی به جای بررسی و عذرخواهی از مردم بواسطه اقدامات برادرش، سنگ پرانی و اتهام زنی به دیگر قوا و مسؤولان سابق را در پیش گرفته است.
یوم‌الحساب وعده‌های اغواگر برجام/ بمب‌های اتمی ترزامی کجا را نشانه می گیرد؟
سخن روز مطبوعات کشور؛
آن‎روز که حتی رفع مشکل «آب خوردن» را هم به «توافق هسته‎ای» گره می‎زدند، باید فکر امروز را می‎کردند؛ فکر این را که بازار مکاره وعده‎های اغواگر برجامی را یوم‎الحسابی هم در پیش هست.
شکست، سرخوردگی و انشقاق؛ دستاورد 50 روزه فراکسیون امید
خزان امید در بهارستان؛
گرایش سیاسی فراکسیون امید نشان می‌دهد که مصطفی کواکبیان و محمدعلی وکیلی اصلی‌ترین افراد برای عبور از مدیریت محمدرضا عارف و تشکیل فراکسیون‌های مجزا هستند و رفتار فراکسیونی به صورتی جلو رفته است که اختیار امور و کنترل فراکسیون از دست عارف در رفته است.
چرا تیم مذاکره‌کننده اظهارات خلاف‌ واقع و خلاف بیان رهبری بر زبان جاری می‌کنند؟
چرا مذاکره کنندگان ارشد هسته‌ای با وجود این همه تناقض و بی‌حاصلی در برجام، باز هم به دنبال اظهارات خلاف واقع و متناقض با بیان رهبری، به دنبال توجیه و دلالی برای طرف آمریکایی هستند.
مدیرعامل معزول بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد
با دستور مرجع قضایی؛
پس از مدتها کار شناسایی و اطلاعاتی یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.
قبلا وزیر اقتصاد را در جریان مسائل برادر رئیس جمهور قرار داده بودم/ مسائل مهم کشور را فقط افراد اندرونی دولت مطلع می‌شوند
زاکانی در نشست «وصله ناجور» مطرح کرد
یک نماینده مجلس نهم با تاکید بر ایجاد شفافیت در اقتصاد و سیستم اداری کشور، گفت: دولت همه چیز را محرمانه اعلام می‌کند و از مسائل مهم فقط افرادی که در اندرونی دولت هستند مطلع می‌شوند که این یک پدیده استثنایی است.
مطالبه برخورد با اعضایی که فراکسیون امید را دور زده‌اند/ عصبانیت شدید از تکرار ناکامی‌ها
گزارش انتقادی روزنامه زنجیره‌ای درباره یک جلسه محرمانه؛
بسیاری منتظرند تا در پایان جلسه امروز، از جمع‌بندی فراکسیون درباره نحوه برخورد با برخی تک‌روی‌ها آگاه شوند؛ اتفاقی که احتمالا اخبار زیادی از جزئیات آن منتشر نخواهد شد.
سکوت رئیس‌جمهور؛ احتمال علنی شدن نامه جامعه مدرسین را افزایش داد
یک عضو جامعه مدرسین از احتمال انتشار علنی نامه این تشکل به رئیس‌جمهور خبر داد و گفت که عدم پاسخ به نامه این احتمال را تقویت کرده است.
چرا دولتی‌ها جشن تولد برجام را به مردم تبریک نگفتند؟
روایتی از یکسالگی برجام/ 4
آنچه از ظواهر امر پیداست دولت می‌داند که نتوانسته پاسخگوی انتظارات و مطالباتی که خود در خصوص برجام به‌وجود آورده، باشد و بدین لحاظ گرفتن جشن برای دستاوردی که مسئولان دولتی نیز آن را تقریباً هیچ نامیده‌اند، به صلاح نیست.
مسؤولین دولت در یک‌سال گذشته درباره برجام چه گفتند؟
روایتی از یک‌سالگی برجام/ 3
یک سال از تصویب برجام گذشت، اما کماکان این توافق بین‌المللی به صورت کامل اجرایی نشده و ثمرات آن در زندگی مردم قابل لمس نیست و مسؤولانی که تا سال گذشته از برجام حمایت می‌کردند، آرام‌آرام برای قرارگرفتن در صف توابین از تصویب برجام، از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
جنس حرف‌های دیروز و امروز روحانی چه تفاوتی با هم دارد؟
از مشکل رکود تا آب و بیکاری؛
روحانی در مشهد مقدس بیان کرده بود که از رکود اقتصادی عبور کرده‌ایم اما بعد از حدود دو سال در کرمانشاه اعلام می‌کند که رکود یکی از مشکلات مهم کشور است.
قبول قطعنامه به خاطر فهرست مشکلاتی بود که مسؤولین کشور مقابل امام قرار دادند
قطعنامه‌ ۵۹۸ به روایت رهبر انقلاب:
گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره قطعنامه‌ی ۵۹۸ به مناسبت سالگرد پذیرش آن منتشر شد.
توضیح مشرق درباره گفتگوی منتشر شده از صادق خرازی
موضع‌گیری عجولانه و همراه با توهم رسانه‌های منتسب به صادق خرازی، نشان می‌دهد تیم رسانه‌ای ایشان، بدون هیچ اطلاعی و بدون هماهنگی با دیپلمات اصلاح‌طلب، رفتاری از خود بروز داده است که تنها اعتبار و استقلال صادق خرازی را زیر سؤال می‌برد.
آخرین عناوین