مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
براساس تقسیمات انجام شده، ۴۸ ساعته به تهران خواهیم رسید... کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم در حد توان و اشل یک ابرقدرت بزرگ است زیرا فقط یک ابرقدرت است که می تواند سه روزه یک کشور را فتح کند.
از مشکلاتی که پیوستن FATF می‌تواند برای ایران پیش بیاورد، دستیابی بی‌واسطه و سریع به تراکنش‌های مالی و رصد لحظه‌ای رویدادهای پولی-بانکی است.
هزینه اضافه «خاتمی» بر اصلاحات و جایگزینی‌اش با «عبدالله نوری»
یلتسین شکست خورده اصلاحات چه می‌کند؛
رقابت سیاسی درون جناحی اصلاحات با هدف انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شده است و برخی از طیف‌های سیاسی در حال لیدرسازی برای این جناح برای ایفای نقش پدرخواندگی در آن هستند.
شکست پنج بر هیچ اصلاحات در بهشت پایتخت
ناکامی‌های پی‌درپی اصلاحات؛
اصلاح‌طلبان تنها در یک دوره توانستند ریاست شورای شهر تهران را به دست بیاورند که این موضوع دوام چندانی نیافت و سیاسی بازی کار دست این جریان داد.
از تصویب یک‌فوریت طرح کمک به ایثارگران تا استرداد طرح اداره صدا و سیما در آخرین نشست تابستانی مجلس
متن و حاشیه نشست امروز «خانه ملت»؛
خانه ملت امروز شاهد یک روز آرام و بدون تنش در جلسه علنی خود قبل از تعطیلات سه هفته‌ای نمایندگان بود.
انگیزه اتاق فکر مشترک اعتدال-اصلاحات در تخریب مدیریت شهری چیست؟
دست و پا زدن در باتلاق ناکارآمدی؛
جریان اصلاحات- اعتدال خوب می داند برای جبران ناکارآمدی خود باید افکار عمومی را به سوی دیگری هدایت کند. همین است که مدیریت کارآمد شهری تهران به عنوان سیبل تخریب و نه انتقاد سازنده انتخاب می شود.
پیروزی پی درپی چمران در شورای شهر تهران؛ غلبه تخصص گرایی بر سیاست‌بازی
انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران با وجود جنجال‌سازی‌های سیاسی جریان اصلاحات که این بار با حمله به ورزشکاران شورا همراه بود با ناکامی دوباره این جریان روبرو شد.
حکایت بدهی ۶۰۰ هزار میلیاردی دولت/ کنترل تورم با نفت ۳۰ دلاری دستاورد بزرگی نیست/قراردادهای نفتی گوشت لخم را در اختیار شرکت‌های غربی می‌گذارد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
پورابراهیمی گفت: دولت هم اکنون ۶۰۰ هزار میلیارد بدهکار بوده و علاوه بر این مجدد ۴۵ هزار میلیارد دیگر اوراق قرضه چاپ کرده است.
بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را می‌دهد/ دولت خیلی عیالوار و بزرگ شده است
معاون اول رئیس جمهور:
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را می‌دهد، گفت: دولت خیلی عیالوار و بزرگ شده و درآمد 210 هزار میلیارد دلاری دولت تقریبا برابر با هزینه‌های جاری است.
حقوق مدیران شستا چقدر است؟/ امتداد خط قرمز «حقوق‌های نجومی» با هشدار دوباره پارلمانی‌ها
متن و حاشیه جلسه مجلس؛
جلسه علنی امروز پارلمان با متن و حاشیه‌های همراه بود که در این میان میزان حقوق مدیران شستا توسط وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی از تریبون بهارستان اعلام شد.
سیاسی بودن عدم احراز صلاحیت سیدحسن خمینی کذب است/ آیت‌الله جنتی دنیایی ندارد که خرابش کنند
آیت‌الله مومن:
عضو جامعه مدرسین گفت: مقابله مردم با فتنه ۸۸ دستور یا حکم رهبری نبود وقتی مردم دیدند جنایتکاران خارجی که توسط سه نفهم داخلی نیز در دامشان گرفتار شده بودند، می‌خواهند غلطی کنند، خودشان ریختند بیرون و پاسخ‌شان را دادند.
اقدام نابخردانه بحرین علیه شیخ عیسی‌قاسم نقض حقوق‌ بشر است/ این عمل موجب قیامی ویرانگر علیه رژیم حاکم بر این کشور خواهد بود
بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از بحرین؛
در این بیانیه آمده است: اقدام نابخردانه دولت‌مردان بحرین علیه فقیه مجاهد و عالم فرزانه، حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، علاوه بر نقض حقوق‌ بشر و شهروندی،‌ نقض حقوق شیعیان در داشتن آزادی دین از طریق اقدام علیه چهره سرشناس و رهبر دینی آنهاست.
اجبار یا اختیار؛ سکوت تمام‌عیار روحانی مقابل توهین‌ یاران اصلاحات
روایت مناسبات اصلاح‌طلبان با دولت؛
اصلاح‌طلبان در شرایط جدید، حمایت از روحانی را «چک سفید امضاء» تلقی نمی‌کنند بلکه برای گذار از هویت اصلاح‌طلبانه حق‌السکوت می‌خواهند و حمایت از وی را مشروط به «مذاکره» می‌دانند و برای تحقق مذاکره از «تهدید» و «توهین» استفاده می‌کنند.
آیا همکار موساد و بختیار به ایران می‌آید؟/ چه کسانی «داوود آلیانس» را به تهران دعوت کردند؟
«مهمانِ بدنام» در راه تهران
طبیعی است که ارتباطات امنیتی و سیاسی آلیانس با اسرائیل، انگلستان و سرویس‌های غربی حضور او را از یک اقدام اقتصادی چالشی امنیتی تبدیل خواهد کرد. آیا دستگاه‌های امنیتی و در رأس آنها وزارت اطلاعات نسیت به این سفر حساس هستند؟
اگر برجام نبود فصل هفتم شورای امنیت پدر این کشور را در می‌آورد/چرا ناشکریم؟
هاشمی:
استاندار تهران گفت: اگر مذاکرات با ۱+۵ به نتیجه نمی‌رسید فقط فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل پدر این کشور را در می‌آورد.
۵ پروژه تخریبی علیه قالیباف تا انتخابات ۹۶/ اصلاح‌طلبان: قالیباف هدف است نه احمدی‌‌نژاد
در یکی از جلسات اخیر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به اجرای پروژه‌های تخریبی علیه قالیباف تاکید شده است.
بیش از دو میلیارد تومان از پرداختی‌های نامتعارف مسترد شد/ با تمامی دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف برخورد شد
نوبخت:
سخنگوی دولت درباره برخی اقدامات نسبت به بازگشت پرداختی‌های نامتعارف گفت: براساس آخرین گزارشی که بنده دریافت کردم بیش از دو میلیارد تومان هم از ارقامی چه به صورت تسهیلات و چه به صورت حقوق و پاداش دریافت کرده بودند مسترد شد.
حمله اصلاح‌طلبی به ورزشکاران شورای شهر قبل از انتخابات هیئت رئیسه
بدعت ناپسند سیاسی؛
اصلاح‌طلبان با توهین به ورزشکاران شورای شهر و رای دهی مردم تهران به این افراد نشان دادند که تا چه اندازه به دموکراسی پایبند و حائز بلوغ سیاسی هستند.
سکوت معنادار دولتی‌ها درباره دستگیری نفوذی انگلیسی در تیم هسته‌ای
بی‌تدبیری‌و‌ساده‌انگاری‌امنیتی؛
به نظر می‌رسد وزارت امور خارجه شدیداً تلاش می‌کند تا موضوع جاسوسی شخص متهم را از سر خود باز کنند. این موضوع تنها محدود به وزارت خارجه نیست بلکه کل دولت یازدهم را شامل می‌شود.
از دغدغه کرامت انسانی یارانه‌بگیران تا دفاع از غارتگران بیت‌المال در مکتب اصلاحات
بررسی‌فسادطلبی اصلاح‌طلبان؛
مردم با تمام تفاوت‌های فکری، در یک موضوع هم‌نظرند و آن، مبارزه با مفاسد اقتصادی است؛ اما چرا برای دولت و حامیان، رضایت مدیران غارتگر مهم‌تر از رضایت ولی‌نعمتان حقیقی است؟
کدام رئیس جمهوری عامل ورود پراید به کشور بود؟
برش از تاریخ/ 210
رئیس شرکت کیا درباره خودروهای ساخت شرکت‌اش که پراید است و در ایران هم به نام نسیم و صبا مونتاژ می‌شود توضیح داد و ده دستگاه آمبولانس نیز به ایران هدیه کرد.
آموزش مدلینگ در کشورهای همسایه و رواج زیرزمینی در کشور/ تماشاچیان کنسرت‌ها گاهی موازین و پوشش مناسب را رعایت نمی‌کنند
وزیر ارشاد در گفت‌وگوی ویژه خبری:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بعضی‌ها خیال می‌کنند کار ارشاد فقط کنسرت است و به هیچ‌یک از کارهای خوب ارشاد اشاره نمی‌شود، گفت: در زمینه کنسرت‌ها نهایت دقت صورت می‌گیرد تا موازین شرعی و حساسیت‌های منطقه‌ای رعایت شود.
منافقان با خفت و خواری ‌‌زندگی می‌کنند/ افتخار می‌کنیم ‌دستور خدا را درباره ‌منافقین ‌اجرا کردیم
وزیر دادگستری:
پورمحمدی با بیان اینکه امروز منافقان با خفت و خواری و لعن، نفرین و نفرت زندگی می‌کنند، گفت: افتخار می‌کنیم ‌دستور خدا را درباره ‌منافقین ‌اجرا کردیم.
دولت‌ها با رفتار پوپولیستی به‌گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار در قدرت نیستند
توکلی:
احمد توکلی از مشاورین شهید رجایی با بیان این که رجایی جزو پوپولیست‌ها نبود، گفت: او خود را از مردم می‌دانست و همواره بر مردمی بودن تاکید داشت.
جمهوری اسلامی در قلوب مسلمین نفوذ کرده/قدرت‌های بزرگ ملاحظات‌شان در منطقه را با توجه به مواضع ایران تنظیم می‌کنند
رئیس قوه قضائیه:
آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز نظام اسلامی در جهان مورد اعتناست و تمام قدرت‌های بزرگ ملاحظاتشان را در منطقه با توجه به مواضع ایران تنظیم می‌کنند.
هیچ پرونده ای درباره واگذاری مسکن به مدیران شهرداری تشکیل نشده است
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری تاکید کرد هيچ پرونده‌ای در موضوع واگذاری غيرقانوني املاك در شهرداري در قوه قضاييه تشكيل نشده است.
برخی اصلاح‌طلبان به گونه‌ای عمل می‌کنند که اسم روحانی را نمی‌شود بدون وضو آورد/ روحانی عاری از نقد نیست
خرازی:
موسس حزب اصلاح‌طلب «ندای ایرانیان» گفت: یکی از نگرانی‌های من این است که عده‌ای دارند به گونه‌ای عمل می‌کنند که اسم آقای روحانی را نمی‌شود بدون وضو آورد. آقای روحانی یکی از شخصیت‌های مهم امروز انقلاب اسلامی ایران است اما عاری از نقد است؟ خیر.
دوره مدیریت سقائیان نژاد در پاکدستی مثال‌زدنی بود/ انتقال تجربیات مدیریت شهری اصفهان به شهرداری قم
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در گفتگو با مشرق:
رئیس سابق و عضو کنونی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در دوران مدیریت قبلی شهرداری همدلی و همزبانی را شاهد بودیم و در واقع پروژه‌های 10 ساله‌ای که پایه گذار آن مدیریت شهری بود براساس ساختاری برنامه‌ریزی شده شکل گرفت.
۱
آخرین عناوین