مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
روزنامه شرق معتقد است که باید حامیان دولت گزینه اصلی خود را مشخص کنند و می‌نویسد: انتخاب عارف/لاریجانی یکی از چالش‌های امروز حامیان دولت است که عدم توجه به پیامدهای آن می‌تواند هزینه‌هایی را در آینده به همراه داشته باشد.
اگر خانم هاشمی روی خانواده اصرار دارد طبیعی است که وقتی یک کاری را انجام می‌دهد، متناسب با آن به خانواده‌اش منتسب می‌شود.
روایت «برادر محسن» از «خواهر طاهره»/ اعتراف بی‌بی‌سی به شکست هاشمی
رصد اخبار تلگرامی؛
در پنجمین دوره انتخابات خبرگان، بی بی سی همه اعتبار حرفه ای خود را برای کمپین رای منفی پای کار آورد تا انتخابات خبرگان به نفع هاشمی و جریان غیرانقلابی مهندسی شود.
راز غیبت‌های ناگهانی حسین فریدون چیست؟ +تصاویر
حاشیه‌های برادر رئیس‌جمهور؛
بررسی عکس‌های هیئت دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی طی دو ماه اخیر نشان می‌دهد که حسین فریدون در این دو نهاد اثرگذار حضور ندارد. به نظر می‌رسد حاشیه‌های برادر رییس جمهور، وی را گرفتار کرده است.
فرآیند سرمایه‌گذاری در ایران ۲۰۰ روز زمان می‌برد/ توصیه اخیر آیت‌الله سیستانی به یک مسئول
لاریجانی در جلسه هم‌اندیشی مجلس دهم:
رئیس مجلس نهم تاکید کرد که سرمایه‌گذاری در ایران ۲۰۰ روز زمان می‌برد، این در حالی است که همین فرآیند در گرجستان ۴۸ ساعته است.
جنگ روانی برای ورود به انتخابات 96/ آغاز عارف‌ستیزی از درون اردوگاه اصلاح‌طلبی
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
اصلاح‌طلبان رای منتخبان لیست امید به علی لاریجانی را با ذات اصلاحات مغایر می‌دانند؛ این درحالی است که آنان چندماه قبل در هنگام چینش این لیست با لاریجانی به اتحاد تاکتیکی رسیدند.
داستان تلخ اما واقعی دخترک دبستانی/ دومین بمب اتمی آمریکا در هیروشیما
سخن روز مطبوعات صبح کشور؛
آقاي روحاني شايد اين داستان دردناك را نخوانده باشيد، شايد وقتي خوانديد، بگوييد از اين مشكلات فراوان است و من نبايد به همه آنها پاسخگو باشم. شايد هم درست بگوييد و حق هم داشته باشيد و شايد برعكس وقتي خوانديد تدبيري به خرج دهيد ...
اقتصاد مقاوم و فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری/ سنگری در برابر افزون‌خواهی گستاخانه استکبار بسازید
پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت افتتاحیه دهمین دوره مجلس:
حضرت آیت الله خامنه‌ای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدّانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی را دو اولویت فوری کنونی مطرح نمودند.
روحانی: امسال به تورم تک‌رقمی و رشد پنج درصدی می‌رسیم/ نمایندگان‌مجلس به مرقد امام(ره) رفتند+ عکس
افتتاحیه مجلس‌دهم؛
رئیس‌جمهور گفت: با کمک مجلس و مردم از بسیاری مشکلات عبور کردیم و از تورم خطرناک 40 درصد به 10 درصد رسیدیم. امسال هم انشاءالله به تورم تک رقمی و رشد 5 درصدی خواهیم رسید.
روی کاغذ 200 نفر از نمایندگان به لاریجانی رأی می‌دهند/ عارف 90 نفر طرفدار دارد
قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با مشرق:
نماینده مشهد می‌گوید: روی کاغذ آقای لاریجانی جلوتر از آقای عارف است. تخمین زده می‌شود که حدود 180 الی 200 نفر طرفدار دکتر لاریجانی هستند.
عارف انتحار می‌کند یا انصراف می‌دهد؟/ دوستی خاله‌خرسه اصلاح‌طلبان با کاندیدای بدلی
قربانی هویت اصلاح‌طلبی؛
علی اردشیر لاریجانی وزنه سنگین‌تری نسبت به عارف در مجلس است. اصلاح‌طلبان نیز به‌خوبی از این موضوع باخبرند اما خود را در یک دوراهی رو به انحطاط گیر انداخته‌اند.
انتخاب آیت‌الله جنتی تودهنی به رسانه‌های استکباری بود/ آل‌سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند
:طیب موقت نمازجمعه تهران
آیت‌الله خاتمی گفت: رسانه‌های استکباری در تخریب این فقیه مجاهد (آیت‌الله جنتی) آنچه در چنته داشتند به میدان آوردند، اما خبرگان ملت، تودهنی محکمی به آمریکا، انگلیس زد.
مجلس خبرگان این دوره کاملاً انقلابی است/ فکر و منش حضرات یزدی و مصباح در خبرگان حاکم است/ آیت الله جنتی همه شاخص های ریاست خبرگان را دارند
نماینده خبرگان درگفت‌گو بامشرق؛
در بین بزرگان مجلس خبرگان، آیت الله جنتی شاخص‌های لازم برای ریاست را دارا هستند.
خانواده شهید بدرالدین با رهبر انقلاب دیدار کردند +تصاویر
خانواده‌ی شهید سید مصطفی بدرالدین فرمانده شاخه‌ی نظامی حزب‌الله لبنان عصر دیروز (چهارشنبه ۵ خرداد) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.
توصیه مصباح‌یزدی به طلاب درباره تفکرات جوانان
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: هر روزه صدها سایت و شبکه به شبهه‌پراکنی علیه مسائل دینی می‌پردازند و مطالب کفرآمیز به جوانان ما منتقل می‌کنند.
اسناد اقدامات یک عنصر بهایی؛ از حمله هکری به وزارت اطلاعات تا اقدام مسلحانه علیه نظام
گرداب منتشر کرد:
در این گفتگوی اینترنتی که در اواخر سال 1389 با بهائی عضو مجموعه غیر قانونی موسوم به کمیته گزارشگران حقوق بشر انجام شده، پیرامون ساماندهی اقدام مسلحانه علیه نظام بحث می‌شود.
هدف دشمن از نفوذ تهی کردن نظام از عناصر قدرت/ راه پیشرفت و مقابله با نفوذ اقتدار و جهاد کبیر است
رهبر انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: استکبار در راهبرد نفوذ چند هدف اصلی را دنبال می کند: تأثیرگذاری در مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر، تغییر باورهای مردم و تغییر محاسبات و مواضع مسئولان.
آماده‌باش جدی به انقلابی‌ها/ دلبری طالبان از مسکو و واشنگتن
سخن روز مطبوعات صبح کشور؛
همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند «خرمشهرها در پیش است»، میادینی که عرصه جنگ نظامی نیست اما از آن سخت‌تر است و آبادانی در پیش دارد. انقلابی‌ها باید کمربندهای خود را محکم‌تر از گذشته ببندند و برای فتح‌الفتوح‌های واقعی - و نه کاغذی- آماده باشند.
پاس گل خبرگان به بهارستان برای اتمام بازی اصلاحات/ اعتراف به حضور چندین مصباح و یزدی در خبرگان پنجم
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
قانون نوشت: باید اشاره شود اگر یزدی و مصباح را مردم تهران از مجلس خبرگان کنار زدند، ولی چندین مصباح و یزدی دیگر را مردم شهرستان‌ها وارد این مجلس کرده‌اند.
انتخاب آیت‌الله جنتی تودهنی خبرگان پنجم به انگلیس بود
تحلیلی بر انتخاب ریاست خبرگان؛
اگرچه رسانه‌های انگلیسی و همراهانش در داخل به دنبال حذف آیات جنتی، یزدی و مصباح بودند، اما انتخاب آیت‌الله جنتی به ریاست خبرگان، نشان از هوشیاری و انقلابی‌گری خبرگان پنجم است.
آخرین عناوین