ویژه های مشرق 4 اردیبهشت

تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس یازدهم را جوانان مومن،متخصص و انقلابی تشکیل داده اند.این مسئله برای اصلاح طلبان یک زنگ خطر جدی است.چون مردم کارنامه ها را با هم مقایسه می کنند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** شیرزاد: اگر روحانی نبود معلوم نبود چه بر سرِ ایران می آمد

«احمد شیرزاد» عضو فراکسیون افراطیون اصلاح طلب در مجلس ششم در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: «اگر منصفانه قضاوت کنیم، سیاست ائتلافی اصلاح‌طلبان با آقای روحانی شکست نخورد. شاید اکنون که در اوج بحران‌ها قرار داریم، چیزی جز انتقاد به آقای روحانی و اصلاح‌طلبانی که از او حمایت کردند به ذهنمان نرسد اما پس از این دولت و در شرایطی که از این بحران‌ها دور شده باشیم، می‌توانیم داوری دقیق‌تری انجام دهیم. واقعیت این است که سیاست اصلاح‌طلبان در سال‌های 92 و 96 هم خودشان و هم روحانی و هم مردم را منتفع کرد زیرا اگر روحانی رئیس‌جمهور نمی‌شد، یک نیروی تندروی اصولگرا بر کرسی ریاست‌جمهوری می‌نشست و معلوم نبود متعاقب سیاست‌های چنان فردی در تمام این سال‌ها چه بر سر ایران می‌آمد. هنر یک جبهه سیاسی بازی با ممکنات است نه غرق‌شدن در آرزوها؛ پس اگر اصلاح‌طلبان در سال1400 بازهم سیاست ائتلاف را در پیش بگیرند، چندان عجیب نخواهد بود.».

‌شیرزاد در ادامه در پاسخ به این سوال که «اصلاح‌طلبان در چند سال اخیر با انتقادهای جدی از سوی مردم مواجه شدند؛ به‌نحوی که بخشی از مردم باور داشتند مسئولیت مشکلاتی که در دوران ریاست‌جمهوری روحانی ایجاد شد، با اصلاح‌طلبان است زیرا ایشان حامی او در سال‌های 92 و 96  بودند. با توجه به پیشنهاد شما مبنی بر گفت‌وگوی اجتماعی آیا این امکان وجود دارد که تا انتخابات سال‌ آینده گفت‌وگو با مردم بتواند منجر به ترمیم سرمایه‌ اجتماعی شود؟» گفت:«خیر؛ تا سال1400 چنین امکانی وجود ندارد اما در طول زمان خیلی چیزها دگرگون می‌شود. گرچه در حال حاضر چشم‌انداز روشنی پیش‌ِروی اصلاح‌طلبان وجود ندارد و جامعه تا سال 1400 اقبال خوبی به آنها نشان نمی‌دهد اما می‌شود با برنامه‌ای بلندمدت بازهم سرمایه‌ اجتماعی را بازسازی کرد».

شیرزاد علیرغم اذعان به پایگاه ضعیف اجتماعی اصلاح طلبان و نارضایتی مردم از کارنامه دولت، باز هم از همان ترفند نخ نما و تکراری «رقیب هراسی» و به عبارتی، «لولوتراشی از رقیب» استفاده کرده است.

«عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان چندی پیش با انتقاد از عملکرد دولت گفته بود:«توجه داشته باشید که دولت روحانی در سال‌های قبل خیلی مسائل کم اهمیت‌تر از کرونا را هم نتوانست مدیریت کند...من معتقدم انتظار مدیریت این شرایط از آقای روحانی اساسا انتظاری واهی است زیرا او مدت‌هاست که به طور جدی نشان داده هیچ برنامه‌ای ندارد و دچار روزمرگی شدید است...حتما ارزیابی جامعه مدنی در سال آینده از عملکرد روحانی و دولت به مراتب منفی‌تر و سیاه‌تر از قبل خواهد بود...البته اگر آقای روحانی این وزرای ضعیف و نالایق را از دور خود کنار بزند و یکسری آدم‌های باتجربه را برای مدیریت کرونا روی کار آورد، در همین شرایط تحریم و با همین محدودیت منابع هم می‌توان تصمیمات خوبی گرفت».

پیش از آن، «غلامحسین کرباسچی» دبیرکل حزب کارگزاران در اظهارنظری مشابه گفته بود:«بحران مدیریت مدیران ناکارآمد در دولت اول آقای روحانی در دولت دوم نیز نمایان شد و مشکلات امروز را به وجود آورد».

روزنامه اصلاح طلب آرمان نیز چندی پیش نوشته بود:«باید قبول کنیم از سال ۹۲ به بعد که اصلاح‌طلبان مناصب بیشتری را از طریق انتخابات‌ها کسب کردند، ناکارآمدی‌ها و سوءمدیریت‌ها و بی‌توجهی به شاخص‌ها و اصول مدیریت که پیش زمینه و ضرورت توسعه است، مغفول‌تر ماند».

«فائزه هاشمی» نیز پیش از این گفته بود:«روی صحبت در این بخش، دولت و شورای شهر و شهرداری تهران است…در نهادهای در اختیار اصلاح طلبان تقریباً منافع قومی و قبیله‌ای و باندی و حزبی و جناحی و خانوادگی به منافع ملی و حقوق مردم می‌چربد».

در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 96، اصلاح طلبان مدعی شدند که اگر آقایان رئیسی یا قالیباف به ریاست جمهوری برسند، شرایط کشور بحرانی شده و دلار 5 هزارتومان خواهد شد. در نهایت روحانی در انتخابات پیروز شد؛نکته قابل تأمل اینجاست که دلار در دولت دوم روحانی تا آستانه 20 هزارتومان نیز افزایش یافت!

چندی پیش «صادق خرازی» از فعالین اصلاح طلب گفته بود:«من جریان اصلاحات را فاقد هدف و برنامه می دانم». طیف اصلاح طلب نه کارنامه قابل دفاعی دارد و نه برنامه ای برای اداره کشور، برای همین صرفا در پی رقیب هراسی است.

** هاشمی‌طبا: کاری از نمایندگان مجلس یازدهم ساخته نیست

«مصطفی هاشمی طبا» کاندیدای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری 96 در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«نمایندگان مجلس یازدهم...غیر از نطق و صحبت و تذکر در مجلس کاری از پیش نخواهند رفت. ممکن است طرح‌هایی هم بدهند یا حرف‌های بزرگی بزنند اما تمام آنها شعار است و پشتوانه‌ای هم ندارد و بعید است که بتوانند اقدامی کنند که پشتوانه‌های مالی داشته باشد یا حتی در حد عملکرد بخواهند پیشروی کنند».

هاشمی طبا در ادامه گفت:«نمایندگان مجلس یازدهم فقط به گذران وقت مشغول می‌شوند و نهایتا نطق و تذکر بدهند. حتی اگر در جهت تاثیرگذاری بر شرایط هم گامی بردارند و بخواهند طرحی ارائه بدهند این طرح‌ها هم بازی با کلمات است و امکان عملی ندارد...با این وضع امروز کشور و نمایندگان مجلس یازدهم و باتوجه به سوابق برخی آنها به راحتی می‌توان دریافت که کار خاصی از آنها ساخته نیست. ممکن است لفاظی کنند یا در قالب شعار و جمله حرف‌های تندی بزنند اما کاری از پیش نمی‌برند».

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت:«اینکه جریان اصولگرا به‌طور یکدست یا جریان اصلاح‌طلب به‌طور یکصدا بر کشور حاکمیت پیدا کند هیچ‌تفاوتی در اصل موضوع و مشکلات کشور ندارد مگر اینکه یکدستی اصلاح‌طلبان منجر به تغییر سیاست‌های خارجی کشور باشد و توسط آن مسائل و مشکلات داخلی هم حل شوند».

اصلاح طلبان در هفته های اخیر، مجلس یازدهم را «پوپولیست»، «تندرو»، «کم تجربه»، «خام»، «اهل شعار» و...نامیده اند، این در حالی است که هنوز مجلس یازدهم شروع به کار نکرده است.

تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس یازدهم را جوانان مومن، متخصص و انقلابی تشکیل داده اند. برخی از منتخبان مردم در مجلس یازدهم از هفته های گذشته با برگزاری نشست های متعدد با صاحبنظران، فعالان عرصه تولید، شرکت های دانش بنیان و متخصصان جوان در تلاش هستند تا اقدامات قابل توجهی برای رفع مشکلات مردم انجام دهند.

این مسئله برای اصلاح طلبان یک زنگ خطر جدی است. چه آنکه این طیف نه در دولت، نه در مجلس و نه در شورای شهر و شهرداری تهران به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی ندارد.

بنابراین مردم قطعا کارنامه مجلس یازدهم را با مجلس دهم که سلفی حقارت و اروپاگردی و کمیته رفع حصر را در کارنامه خود دارد، مقایسه خواهند کرد. همان اتفاقی که در مقایسه کارنامه قالیباف در شهرداری با کارنامه اصلاح طلبان در شهرداری رخ داد.

در روزهای گذشته، «علی مطهری» نماینده اصلاح طلب مجلس گفته بود که اگر قالیباف هم رئیس مجلس شود، اتفاق خاصی رخ نمی دهد!

اصلاح طلبان از مقایسه کارنامه مجلس یازدهم با مجلس دهم هراس دارند و این مسئله کار این طیف را برای انتخابات 1400 بسیار سخت خواهد کرد.

فعالین اصلاح طلب همچنان مدعی هستند که دیپلماسی انفعالی،مشکللات اقتصادی کشور را رفع خواهد کرد. این در حالی است که برجام، تجربه ای عبرت آموز در این زمینه است.

** خباز: مردم از محدودیت های دولت خبر ندارند

«محمدرضا خباز» استاندار سابق سمنان که چندی پیش با برگزاری مراسم «رونمایی از پلاک منزل پدری روحانی»، با واکنش بسیار منفی مردم و کارشناسان مواجه شد، در یادداشتی در روزنامه اعتماد با عنوان «دولتِ شبانه روز» نوشت:«در این شرایط بحرانی و دست بسته دولتمردان برای اداره کشور نباید از حق گذشت و باید گفت که کسی از تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان و نیروهای اجرایی نسبت به این بحران‌ها بی‌تفاوت نبوده و نقش تماشاچی نداشته‌اند. کما اینکه رییس‌جمهوری نیز دیروز در سخنرانی خود در جلسه هفتگی هیات دولت شهادت داده که وزرا و مسوولان تا پاسی از شب در محل کار مشغول فعالیت و خدمت هستند».

خباز در ادامه نوشت:«نباید محدودیت‌ها و معذوریت‌های دولت را نادیده گرفت. به گمان من البته مردم از این معذوریت‌ها و محدودیت‌ها خبر ندارند و شاید بهتر است، دولتمردان در این زمینه بیشتر و صریح‌تر اطلاع‌رسانی کنند. به هر روی بر کسی پوشیده نیست که از رییس‌جمهوری تا همه وزرا، روسا و مسوولان تلاش شبانه‌روزی دارند».

اصلاح طلبان از یکسو می گویند «دولت اختیارات لازم را ندارد» و «مجلس در رأس امور نیست»، اما وقتی فصل انتخابات فرا می رسد، برای حضور در پاستور و بهارستان، سر و دست می شکنند! این رفتار مصداق بی مسئولیتی و توهین به شعور مردم است.

برخلاف ادعای پرتکرار اصلاح طلبان، دولت، امکانات و اختیارات بسیار گسترده ای دارد. مشکل دولت آقای روحانی این است که اهتمام و اراده ای برای بهره مندی از این اختیارات ندارد و مشکل طیف اصلاح طلب نیز این است که با دروغ کمبود اختیارات، همیشه از پذیرش مسئولیت اقدامات خود شانه خالی می کند.

«علی صوفی» وزیر تعاون دولت اصلاحات و عضو شورای سیاستگذاری اصلاحات چندی پیش با اشاره به اختیارات گسترده رئیس جمهور گفته بود:«مدت‌هاست که شاهد تشکیل نهاد جدیدی تحت عنوان شورای عالی هماهنگی اقتصادی متشکل از سران قوا و به ریاست رئیس‌جمهور با اختیارات بسیار بالا و فراقانونی هستیم. بدین نحو که اگر چیزی را مصلحت دیدند که در قانون وجود نداشته می‌توانند اجرا کنند و بعداً به مجلس مراجعه کرده و آن را قانون کند. آقای رئیس‌جمهور در این حد اختیارات دارد اما اتفاق خاصی نیفتاده است».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 10
 • رهرو سردار دلها IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  22 3
  اگر روحانی نبود معلوم نبود چه بر سرِ ایران می‌آمد?
  • M.sh IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
   26 8
   منظورش اینه اگر روحانی نبود و رئیسی میومد در همه زمینه هایی که روحانی و لیبرال ها به تعطبلی کشاندن مانند هوافضا، هسته ای، و کارخانه های مختلف، ایران به چنان پیشرفتی میرسید که یاغیان و جهانخواران جرات ترور سردار سلیمانی و عربده هایی که هر روز میکشند رو نداشتن. اونوقت منافع این غرب گداها و اقازاده های اونور ابی به شدت به خطر می افتاد. اخه از دید این غرب پرستها ایران یعنی 4درصدی ها و 4 درصدی ها همون لیبرال ها و تکنوکرات ها و سرمایه های رژیم نحس و نجس و سگ هار منطقه در ایران
  • سید IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
   34 79
   احتمالاً حاج قاسم مان عنوز در بین ملت ایران بود.
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
   14 2
   این شیرزاد اولین کسی بود که گفت هدف ایران از برنامه هسته ای ساخت بمب اتم هست و آمریکایی ها به همین بهانه ایران رو تحریم کردند و روحانی هم به همین بهانه تحریم اومد و ۹۲ گفت من با مذاکره تحریم را لغو می کنم و ملت گرفتار ایران بهش رای دادن و نه تحریم ها رفت و دلار سه تومنی هم شد ۱۵ تومن و گندش در اومد حالا همین شیرزاد داره روحانی رو توجیه میکنه عامل همه این بساط ها خود شیرزاده
  • IR ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   12 0
   حتی با چوب خشک هم اوضاع اینقدر وخیم نمی شد.
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  36 7
  بسوزید که با اعمالتون بدجوری رسوای عالم شدید مردم دیگه شما رو شناختن به قول یکی از خودتون چوب خشک میذاشتین جای روحانی بهتر بود
 • نام IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  21 37
  اگه روحانی نبود آمریکا و عربستان این کشور رو با بمب افکن ها شخم میزد .
  • سید IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
   31 28
   در سال 99 حداقل این را مطمئنم که هرچه نادان تر، اصلاح طلب تر و هرچه اصلاح طلب تر، تهوع آورتر!!!!!
  • IR ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   9 0
   حملات موشکی به عین الاسد و ساقط کردن پهپاد گلوبال هاوک نشان داد که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
  • IR ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   5 0
   ماهم مثل اسکلا نگاه میکردیم.
  • IR ۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   6 0
   خخخخخ یعنی آخر خریت هستید شماها. آمریکا حتی جواب حمله به عین العسد نتونست بده انقدر ترسو و بدبخت هستن.
  • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
   0 0
   خاک بر سر ترسوها این ترسوها که میگفتند اگه مذاکره نکنیم آمریکا حمله میکنه اینها آمریکا را پر رو کردند
 • حیدر صالح IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  24 19
  این هاشمی طبا چشم بسته غیب می گوید ! بگذارند مجلس ۱۱ طرح و لایحه تصویب کنند بعد نطق کنند . بی منطق تر از اصلاح چیان ندیدیم
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  21 15
  شیرزا!؟ هه هه ...، اما شاید هم منظور زاده شدن از شیرآب است.
 • مهدی IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  17 30
  آقای هاشمی شما ها کاری از دستان نمی اید و می گوید مجلس یازدهم هم نمی توانند کاری بکنند بس شما اول اعتراف میکنی که ناکارآمد بودید دوم از طرف دیگران هیچ وقت تصمیم‌نگیدید چون شما ها ناقصالعقل هستید.
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  16 32
  اگر دكتر روحاني نبود سپاه ميرفت براي برجام مزاكره ميكرد سپاه از روي قدرت مزاكره ميكرد و آمريكا نميتوانست از برجام خارج شود و آمريكا نميتوانست ايران را تحريم كند و قيمت دلار3000 تومان بود بيكاري و تورم نداشتيم
 • اسماعیل IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  25 33
  ان شاالله نفسای اخر شما اسهال طلبا ست دعاکنید بااین خیانتایی که کردین بخشیده بشید وگرنه بدا به حالتون
 • SE ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  18 25
  اگر اصحالات و روحانی نبودند الان کسی جرات تهدید و تحریم ایران را نداشت بباد دادن هسته ای و گدایی از غرب وحشی خیانت آمیزترین خسارت اصحالات و روحانی است که زدودن اثرات سوء آن سال زمان میبرد و هرگز از ذهنها نخواهد رفت
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  25 0
  شیرزاد همونه که فعالیتهای هسته ای ایران رو لو داد !!!
 • SE ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  14 13
  آقای هاشمی‌طبا خود میدانند که مجلس دهم و دولت روحانی چه فاجعه ای ببار آورده اند که میگوید کاری از نمایندگان مجلس یازدهم بر نمی آید
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  22 12
  واقعا راست میگه این با این مارمولک بازیش کشورو نگه داشته ، اگه یکی مثل احمدی نژاد بود با این نقشه های آمریکا ایران پاره پاره شده بود ...
  • IR ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   6 0
   احمدی نژاد باعث عزت و اقتدار ایران بود در زمان دکتر امریکا و اسرائیل و عربستان به شدت از ایران وحشت داشتند.
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  13 34
  شيرزاد برووووووو با انتصاب آقازاده ات در شهرداري تهران با اون سوابق درخشان در فتنه ٨٨چطوري؟!؟؟
 • علی افصحی IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  16 1
  بسم الله الرحمن الرحیم. اتفاق جالبی که پس ازریاست جمهوری ترامپ افتاد این بودکه ادبیات طیف غرب زده و واداده فارسی زبان چون اقای شیرزاد شبیه هم شدند. ترامپ در برخوردش با موضوع کرونا می گوید معلوم نبود اگر من رییس جمهور نمی شدم چه فاجعه ای اتفاق می افتاد ؟ شیرزاد هم می گوید معلوم نیست اگر روحانی رییس جمهمور نمی شد چه اتفاقی می افتاد. کلاهبرداری منطقی این حضرات این است که به سان شیطان بازی را ازپله دوم شروع می کنند ان ها به جای این که بگویند با ریاست جمهوری تیپ هایی مثل اقای روحانی چه اتفاق و حرکت قابل ذکری انجام شده که به عنوان دستاورد باشد می گویند دستاورد هیچ!بیایید ازاین صحبت کنیم که اگر نمی شد چی میشد؟ این ها را در منطق قضایای غیرقابل ارزیابی می گویند یعنی اموریکه جز مشغول ساختن انسان ها که ان هم ترفند شیطان است خروجی دیگری ندارند. خداوند در سوره قصص ایا 50 می فرماید این رطب و یابس های غری زدگان ریشه در انما یتبعون اهوائهم و من اضل ممن التبع هویه. این جماعت ازهواهی نفس تبعیت کرده و گمراه شدند و چه کسی گمراه تر ازاین جماعت واداه غربزده.
 • شیطان IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  15 1
  یه دوستی به اسم شیرزاد هم تو سازمان حج دارم. آخر چاپلوسی و بی اخلاقی و بی سوادی و بی ایمانی ولی به لطف همین ها در اوج موفقیت. با من باش همه چی داشته باش
 • GB ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  10 0
  درسته اقای شیرزاد اگر روحانی نمیامد معلوم نبود چه بر سر منافغ آمریکا و مزدوران بی محتوا و بزدل داخلیش در ایران میامد. حالا باش تا صبح دولتت بدمد.
 • علی IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  8 0
  آقای شیرزاد وامثال ایشان که می گویند آقای روحانی اگر نبود........مردم رااحمق فرض کردند!!!!!!!!!
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  8 0
  شیرزاد راست گفته . اگر روحانی نبود نیروگاه اراک مثل قصه ها با جادو به سنگ تبدیل نمیشد . مراکز هسته ای بسته نمیشد و . . .. ای داد بیداد .
 • امیری IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  10 0
  انشاالله بروید دیگر برنگردید.
 • حامد IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  6 0
  اسهال طلبان تهوع آور. اینا دست و پا زدن های قبل از مرگ ابدی است
 • ح-ی IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  11 0
  جناب آقای شیرزاد خودت به تنهایی این را مطرح می کنی بله اگر نبود وضع مملکت بهتر تازاین بود نه اینطوری می بینید
 • قدیر IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  1 2
  اگر روحانی نبود الان پراید 69 میلیون تومان بود اگرروحانی نبود الان لیمو ت ش37 هزار تومان بود اگر روحانی نبود الان خریدخانه که هیچ آجا ره خانه هم ممکن نبود اگرر و حانی نبود شب که میخوابیدیم صبح ارزش پول 20 تا 30 د رصد کم میشد آنقدر ما خوب بیدیم بخاطررای به روحانی خدا روحانی را برایمان حفظ کرد تا ازعلم ودانش و حکو مت دا ری او کمال استفاده ا ببریم
 • IR ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  6 0
  شماها خیلی غلط میکنین ملت به لطف خدا و وجود ولایت پوزه امریکا را به خاک میمالیم شما نوکر بی جیره مواجب غربید برید بمیرید دلدوزها
 • IR ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  7 0
  چی میزنی ،جنسش خوبه ها
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  0 0
  شعر جدید چی داری اقای هاشمی طبا انتخابات نزدیکه یه شعر جدید حفظ کن تا توی انتخابات بیشتر بهت بخندیم دلقک تو رو چه به سیاست
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  7 0
  آن چنان رونقی ایجاد بکنم شیرزاد که دیگه یارانه نخوای
 • US ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  6 1
  ای تف بر تو. کجای تو شیر زاد است تو یک روباه زاد بیش نیستی.
 • فانی IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  0 0
  آقای هاشمی طبا که از اینجا مانده و از آنجا رانده شده، اولا که نیاز به آب سرد دارد که بایستی با شیلنگ آتش نشانی،سوختگیهایش را سرد کرد در ثانی پس اندازش تمام شده و با چاپلوسی به دولت ولیست امید منتظر تکه ای چربی و دنبه است. چون این حرفها از افراد سیاسی دست دهم هم بعید است.
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  3 0
  شیرزاد.! کاش روحانی نبود.!!!
 • ناشناس IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  0 0
  من فقط یک جمله به اقای هاشمی طبا دارم و ان اینکه شخص شما که در دفاع از دروعگویی اقای روحانی در مناطرهها خودتان را کشتید باید هم چنین سخنی را بگویید زیرا بهتر می دانید با این گندی که روحانی به مملکت زد دولت بعدی که سهله بیست سال دیگر هم این گندها جمع نمی شودبه گمان من شما باید به فکر سوال و جواب در پیشگاه خدا باشید که با عوام فریبی هم دنیای این مردم وهم دینشان را بر باد دادید
 • IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  1 0
  اصولا اصلاح طلبان موقع انتخابات شعارهاى مردمى ميدهند وقتى راى اوردند درست ١٨٠ درجه عكس انرا عمل ميكنند تانارضايتى نااميدى،، ودرنتيجه اغتشاش و خشونة هاى خيابانى را بوجود اورده و دليل انرا نا كار امدى نظام و دلزدگى مردم از انقلاب جلوه دهند وبعد مردم را به غربگرايى و عليه نظام سوق دهند ! بايددرمان شوند،،،،،
 • DE ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  1 0
  شیرزاد: اگر روحانی نبود معلوم نبود چه بر سرِ ایران می‌آمد. اینرو راس میگه چون باز اصلاحطلبها مستقیم میومدند راس کار الان ایران تکه تکه شده بود حداقل روحانی تمام عقلش رو دست اصلاح طلبچی ها نداده / هاشمی‌طبا: کاری از نمایندگان مجلس یازدهم ساخته نیست زیرا ما اصلاحطابچی ها درست بشو نیستیم.
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  2 0
  درپایان دولت بهار جریان اصلاحات همه کار کرد تا تمام دست آورد های دولت بهار را ناکار امد جلوه دهد از دلار ۳هزار توامانی تا پرایدرا بر سر دولت بهار کوبیدند دغدغه شان فقط وفقط خراب کردن دولت بهار بود وبس . برای بوجود آوردن دولت به اصطلاح تدبیر وامید انقدر عقده گشایی ونفرت بر سر دولت بهار اوردند که نگو و نپرس در دولت اول تدبیر وامید نا کار امدی بی تدبیری و نامدیریتی خود شان را به دوات قبل یعنی دولت بهار نسبت دادند اما در دولت دوم تدبیر که ناکارامدی بی تدبیری و بی مدیریتی را دیگر نمیتوانستند به دولت قبل حواله دهند حالا میگویند اگر روحانی نبود معلوم نبود چه بر سر ایران می امد تقریبا هفت سال گذشت قرار نبود به عقب برگردیم اما سراسیمه به قهقرا وارد شدیم یک مدیریت اشرافی متکبر شاهد میباشیم با انبوهی اشتباهاتی که سالها کشور را درگیر میکند کمترینش دلار سه هزار تومانی بود که اکنون پانزده هزار تومان متغیر میباشد پراید هفت میلیونی ، هفتاد میلیون شده است دیپلماسی براساس اصل احترام متقابل در دولت بهار شده دیپلمالسی التماسی مثلا تدبیر ،، قرار بود سایه جنگ برداشته شود تبدیل شده به جنگ بیولوژیکی علیه ایران و خط ونشان کشیدن شبانه روزی ترامپ که میگوید یا بیائید تعظیم کنید یا ... متاسفانه بجای قبول کردن واحترام گذاشتن به رای ملت اول گفتند تحریم انتخابات حالا میگویند کاری از نمایندگان مجلس یازدهم بر نمی اید ... البته با کار شکنی ها ی دولت اشرافی پیر شاید این حرف تا حدی بی ربط نباشد چون از الان در صدد ایجاد دوقطبی در جامعه میباشند ای کاش مدعیان کوته نظر بی هنر بی تدبیر اجازه بدهند،، کارشکنی های غرض ورزانه دودش در چشم ملت خواهد رفت
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  1 1
  اقای شیرزاد اگر سپاه نبود کشور هم نبود
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  3 0
  بی شوخی :اینو جدی جدی میگم بخدا دقیق بشین به چهره ی افساد طلبان ادم باید کفاره بده ذاتشون درچهرهشون هویداست-
 • ناشناس IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  اره روحانی کاسه لیسی خودش رابه ارباب و کدخدا ثابت کرد ولی اگر او نبود امروز کشور در اوج عزت و اقتدار بود بالاتراز انچه امروز هست.
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  4 0
  اگه روحانی نبود پاسپورت ایرانی ارزش داشت شیب ملایم قیمت ها کمر مردم را نمی شکست هی نمی گفتیم برجام برجام وبه توصیه ای رهبری توجه وبه خود میامدیم اگر روحانی نبود امریکا اینقدر گستاخ نمی شد و......
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
  0 0
  خوب گفتی اگه روحانی نبود معلوم نبود ایران تا چه حد پیشرفت می کرد اما چه کنیم که غربزدگی باعث شد کشور تعطیل شود تحریمها زیاد شود و....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس