نبوی و تاجزاده

برخی از اصلاح‌طلبان این روزها در حالی بر طبل "نقادی مصطفی و اصلاح‌گری بهزاد" می‌کوبند که گویا فراموش کرده‌اند مردم نتیجه آن نقادی و اصلاح‌گری را در کف خیابان‌ها دیده‌اند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

 

نقادی مصطفی و اصلاح‌گری بهزاد در کف خیابان‌های تهران!

آنچه از آسیب اقتصادی دولت روحانی در امان ماند! / دغدغه‌های معاون وزیر اطلاعات برای فضای مجازی

حمیدرضا جلایی‌پور، فعال چپ و از استادان اصلاح‌طلب اخیراً در یک تخاطب رسانه‌ای پیرامون دستگیری مصطفی تاجزاده و بیانیه بهزاد نبوی در اعتراض به این اقدام؛ شرکت کرد.

به گزارش جماران، جلایی‌پور در این تخاطب سیاسی ضمن ارائه یک تصویر سیاه از کارنامه ۴۳ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران، جملاتی مثل "شاید ایران قمر روسیه و چین شود" و " آیا اسلامی که رهبران انقلاب در سال ۵۷ از آن دم می‌زدند و گروه بزرگی از شهروندان ایران دلبسته‌اش بودند همین اسلام انحصارگرا، متصلب و ناسازگار با مردمسالاری است" را به کار برده است.

جلایی‌پور در بخش پایانی یادداشت خود نیز تأکید می‌کند: اگر امیدی به بازگشت مسیر کشور به سمت آن آرمان‌ها باشد هم با نقادی امثال مصطفی تاج‌زاده و اصلاح‌گری امثال بهزاد نبوی است! [۱]

*از سیاه‌نمایی که این روزها به ژن غالب اصلاح‌طلبان بدل شده بگذریم!

چه اگر این تار نمایی‌ها و کدر سازی‌ها درست بود، ‌ نظام جمهوری اسلامی با یک تکانه ساده تحریم یا فتنه یا اغتشاش خیابانی از بین رفته بود و در ادامه در هیچ جنگ مستقیم و نیابتی پیروز نبود و ایضا نمی‌توانست از متحدان خود حمایت‌های سیاسی و نظامی و اقتصادی داشته باشد.

در یک کلام اگر امروز شاهدیم که ایران اسلامی تنها پس از ۴۳ سال تبدیل به "هژمونی ایران" شده است در نخستین نتیجه باید بدانیم که یعنی هیچکدام از سیاه‌نمایی‌ها صحیح نبوده و نیست.

و اما امید بازگشت کشور به آرمان‌ها با نقادی تاجزاده و اصلاح‌گری آقا بهزاد!

همانطور که تصریح کردیم؛ ‌ اثباتا و از روی استدلال، هژمون اسلامی ایران، در مسیر آرمان‌های خود قرار دارد و انقلابیون خسته و چریک‌های پشیمانی که از همراهی خسته‌اند، نمی‌توانند مدعی انحراف از خط آرمان‌ها شوند.

در بحث تأکید آقای جلایی‌پور هم باید تأکید کرد که اولا کسانی که منطق ندارند و واقعیت هژمونی ایران را نمی‌بینند هرگز پرچمدار هیچ اصلاحی نخواهند بود. و بلکه پرچمدار انحراف‌اند.

ثانیا کدام عقل سلیمی است که رفتارهای تاجزاده مثل "تحریم انتخابات"، اعلام همسویی با براندازان و اشاره بدون هشدار بر تکرار وسیع‌تر و خشن‌تر آبان ۹۸ را ببیند و همچنان مدعی اصلاح‌گری او باشد؟

و ثالثا انتظار اصلاح‌گری و بدتر از آن پرچمداری اصلاح! از جانب کسانی که فتنه بزرگ سال ۸۸ و تقلا برای به خیابان کشاندن عده‌ای فریب‌خورده علیه نظام اسلامی را در سابقه اصلی خود دارند؛ ساده‌لوحی است.

***

دغدغه‌های معاون وزیر اطلاعات برای فضای مجازی

آنچه از آسیب اقتصادی دولت روحانی در امان ماند! / دغدغه‌های معاون وزیر اطلاعات برای فضای مجازی

معاون سیاسی و اجتماعی وزارت اطلاعات در آیین رونمایی از کتاب "یاران امام به روایت اسناد ساواک" که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، طی سخنانی گفته است: -آسیب‌های- فضای مجازی بلایی خانمانسوز است و به میزانی اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب بیان کردند اگر رهبر نبودند مسئولیت این بخش را به عهده می‌گرفتند بنابراین این فضا باید مدیریت شود.

او با بیان اینکه شاهد ولنگاری در فضای مجازی هستیم، تصریح می‌کند: در فضای مجازی می‌بینیم که به قرآن جسارت می‌کنند که افرادی را در این زمینه شناسایی و دستگیر کردیم.

به گزارش جماران، معاون وزیر اطلاعات می‌افزاید: آسیب پذیری در حوزه دین، تشدید دین‌گریزی و کاری که داعش درباره اسلام کرد، ناکارآمد جلوه دادن دین و ترویج اندیشه سکولاریسم با هدف جدایی دین از سیاست در فضای مجازی انجام می‌شود.[۲]

*صحبت‌های این مقام بلندپایه امنیتی منطقا مخاطبانی در ۳ قوه مجریه، مقننه و قضائیه دارد.

 همچنین قضاوت درباره الزامات هشدارهای این مقام امنیتی را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.

***

آنچه از آسیب اقتصادی دولت روحانی در امان ماند!

آنچه از آسیب اقتصادی دولت روحانی در امان ماند! / دغدغه‌های معاون وزیر اطلاعات برای فضای مجازی

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اخیراً در یک میتینگ سیاسی در کرمان گفته است: برخی فراموش کرده‌اند دولت قبل چه هزینه سنگینی  بر کشور تحمیل کرده است.

به گزارش ایرنا، او می‌افزاید: طی روزهای آینده گزارش صحن علنی مجلس در خصوص شاخص‌های عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم ارائه می شود که کاملا علمی و کارشناسی است.

پورابراهیمی گفته است:

"به طور مثال تقریبا از ۲۰ شاخص اقتصادی حتی یک شاخص نیست که در دولت قبل آسیب ندیده باشد، تنها شاخص استقراض از کشورهای خارجی تغییری نکرده که علت آن تحریم‌ها بود که اجازه این کار را به دولت قبل نمی داد."[۳]

*"خوانش کارنامه" یک الزام اسلامی، عقلانی و تمدنی است که همواره باید در همه عرصه‌های اجرایی، سیاسی، اقتصادی و... مد نظر مردم، خواص و مسئولان باشد.

زیرا به این وسیله مسیرهای بروز ضعف شناخته و مسدود خواهد شد و در انتخاب‌های بعدی نیز هیچ گندم‌نمای جو فروشی نخواهد توانست خود را به مردم و نظام اسلامی قالب کند.

و نیز پر واضح است که خوانش و ارزیابی کارنامه‌ها مقدم بر سخنرانی یا شعار و تبلیغات است.

در بحث آسیب‌های اقتصادی دولت اعتدال، قبل از هر چیز بایستی آسیب‌های "رأی بد" را به مردم یادآوری کرد.

در گام بعد نیز اصلاح‌طلبان و آنها که آقای روحانی را تبلیغ کردند و در دامن رأی مردم گذاشتند بایستی پاسخگوی این آسیب‌ها باشند. (مثل محمدرضا خاتمی که می‌گفت ما اصلاح‌طلبان تضمین روحانی هستیم!)

بدیهی است که این انتظار عقلانی هم وجود دارد که مقامات ارشد دولت اعتدال اگر در مقابل آنچه دکتر پورابراهیمی، بعنوان یک کارشناس ارشد مسائل اقتصادی کشور مطرح کرده؛ دفاعی دارند حتما بیانش کنند تا زمینه اقتراح فراهم آید و حقیقت در مقابل چشم مردم قرار گیرد.

در پیوست آنچه پورابراهیمی درباره کارنامه اقتصادی روحانی بیان کرده البته بیان این نکته انضمامی هم ضروریست که کارنامه ضعیف و "مشکلات اقتصادی" امری مبتلی‌به در همه کشورهای جهان است.

و خوانش این کارنامه‌ها اولا به‌جای ناامیدی باید سبب عبرت‌گرفتن باشد و ثانیا مثبتات کشور نیز در کنار آنها دیده شود.

ایران اسلامی همچنان با شاخص‌های اقتصادی خوبی مثل ارائه نان، مالیات و سوخت ارزان به مردم در جهان شناخته می‌شود و همچنان مقولاتی مثل سفر یا درمان‌های پزشکی در ایران ارزان هستند و نرخ بیکاری ایران اسلامی نیز تک رقمی است.

باید این مثبتات را دقیق‌تر شناخت، از آنها دفاع کرد و در ادامه از نمرات ضعیف برخی کارنامه‌ها نیز عبرت گرفت و اجازه تکرار آنها را نداد!

***

1_ https://www.jamaran.news/fa/tiny/news-1559661

2_ https://www.jamaran.news/fa/tiny/news-1559637

3_ https://irna.ir/xjJYtN

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  14 3
  اینها تحت عنوان اصلاح طلب که سر در آخور اجنبی دارند و سرمایه های صهیونیستها محسوب میشوند خود را مردم نامیده اند
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   9 2
   پایان کار دولت روحانی را میتوان با پایان حمله مغول به ایران مقایسه کرد زیرا همه چیز نابود شده بود.
  • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   8 1
   اصلاح طلبان ابتدا باید خودشان را اصلاح بکنند خسارات فتنه 88 از خسارت 8 سال جنگ تحمیلی بیشتر بود.
  • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   9 1
   خیلی زودتر از اینها باید به جرم تهدید امنیت ملی و لجن پراکنی برعلیه نظام بازداشت و محاکمه می شد.
  • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   8 0
   چرا شما اصلاح طلبان توهم زدید که نماینده مردم میباشید و به شعور مردم ایران توهین میکنید مردم از اصلاحات همواره خسته میباشد دستاورد شعار های پوچ ریاکارانه شما در دولت اصلاحات روحانی رانت خواری اقازاده های بی خاصیت و گرفتن گرین کارت کشورهای دشمن برای خانواده هایتان برای خوش گذارنی با پول بیت المال،اختلاس ،حقوق نجومی ،سلاطین سکه وارز ،زمین خواری ،ساحل خواری ، دریا خواری ،کوه خواری ، کوچکتر شدن سفره مردم کشتن زن بیگناه بی دفاع در حمام و پرداخت ده میلیارد تومان برای نجات قاتل خطرناک ، قاچاق دختر مظلوم وزیر اصلاح طلب ،تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران و مشکلات عدیده دیگر است لطفا به خروجی پرونده کاری خود کمی واقع بینانه نگاه کنید
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   5 0
   مردم می‌بینند که در دولت روحانی وزیر حتی یک مسکن نساخت در نقش منتقد مسکن مهر نشست وتاآخر نقد کرد و کاری نکرد اما هیچ کس اورا محاکمه نکرد ، مگرهشت سال عمری نیست که گذشت ؟ درضمن حالا که دولت روحانی اینهمه ضرر زد بخصوص بحث وفاجعه بنزینی و وقاحت من خبر نداشتم چرا روحانی محاکمه نشد ؟
  • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   5 0
   چرا مردم ما در هیچ موضوعی حتا برای یک بار نشنیده اتد که اصلاح طلبانی مانند تاجزاده از کیان جعلی صهیونی ها انتقاد کرده باشند؟! آیا این موضوع شک برانگیز نیست!؟ به خصوص که رئیس پیشین این حکومت جعلی اصلاح طلبان را سرمایه های اسرائیل در ایران خواند!!!
  • IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   0 3
   چون با پرونده ناقص نمیشه محاکمه کرد
 • محمدایوب IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  12 2
  چرا در کشور قانونی نداریم که درپایان دوره یک دولت کارهای اورا بررسی شود ودر مقابل اعمال وکارهایش پاسخگو باشد اگر این قانون وجود داشت الان اصلاح طلبان مزدور اجنبی طلبکار نبود.
  • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   11 2
   900 هزار نفر از روحانی به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرده اند قوه قضاییه باید در اسرع وقت به شکایات مردمی رسیدگی نماید.
  • ناشناس IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   4 0
   از خودتان بپرسید که چرا محاکمه ای صورت نگرفته؟؟؟
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  11 2
  چرا به اصطلاح طلب رافت اسلامی میدین مجازات شون کنید
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  1 0
  جناب پور ابراهیمی رحمت خدا بر شما و خاندان‌تون. موضوع افزایش مستمری قانونی بازنشستگان رو که با وجود دستور آقای رئیسی در کشوی میز مخبر و میرکاظمی خاک میخوره رو پیگیری بفرمائید لطفا تا کار به جای باریک نکشیده...
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  2 1
  جناب پورابراهیمی در دولت قبل روزی یکبار از درد سهامداران و ضرر و زیانشون و عدم مدیریت و ..... صحبت میکرد.. الان سهام و سهامدارو و درد سهامدارا رو و ....کلا فراموش کردن؟؟
 • ابوالفضل IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  3 11
  درود بر تاجزاده و نبوی مردان مرد
  • حاجی از قم IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   1 4
   آقای ابوالفضل خوب تشخیص دادی
  • عبدالله IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   6 0
   دئ تا مفسد.
  • علی IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   4 0
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ تو یکی چقدر مرد ندیده‌ای که به اراذل و اوباش میگی مرد!!!!!!!
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  7 0
  مردان نامرد حیف اسم مرد برا این از خدا بی خبران
 • RO ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  6 1
  دم زدن دیکتاتورهای اصلاح طلب از مردمسالاری هم از طنزهای روزگار است.
 • م IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  4 0
  متأسفانه دولت روحانی باعث صلب اعتماد خیلی ها شد. برای این که این آسیب اجتماعی دوباره بهبود پیدا کند باید دولت تمام همّ خود را بر حل مشکلات اقتصادی بگذارد
  • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
   3 0
   سلام اولا سلب درسته دوما رای کنسرتی رو یادمون نرفته ها
 • آرش مرتضوی CA ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۵
  1 4
  فضای مجازی باید آزاد باشد.
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  2 0
  منافقان ،کافرانی هستند که کفرشان را مخفی میکنند ، جاسوسان هم ماموران نفوذی دیگرکشور ها در ایرانند که ملیت و ماموریتشان را از ایرانی ها مخفی می کنند ، متاسفانه اصلاح طلبان همانند کافران جاسوس به زیر ساخت های ایران ضربه زدند
 • نادر IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۶
  1 0
  چند صباحی دبگر که در محضر عدل الهی قرار گرفتیم پرده ها کنار خواهد رفت چهره‌ها عیان خواهد گشت پشیمانی هم سودی نخواهد بخشید و خائنان به وطن که صدها هزار خون پای آن ریخته شده بایستی جزای کار خود را بدهند وای به حال کسانی که....
 • اویس IR ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
  0 0
  این فرقه اصلاح طلب طوری صحبت وتحلیل میکنند کانه در هیچ پست ومقام ومدیریت اجرایی این کشور دخیل نبوده وهمیشه خارج از قدرت بوده اند بابا والله ازین 43 سال سکان اجرایی این کشور بیشتر در دست شما نمک نشناسهای انحصار طلب بوده درثانی حالا که نه رنگ دارید نه بو ومردم شما را شناختن خودزنی میکنید ارمانشهر شما اختلاس خیانت دریوزگی غرب مخالفت با تمام مولفه های اقتدار «نفرت از همه فرصتها رابطه بین المللی الی غرب پایمال کردن خون شهدا و ........است ولاغیر
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۳۰
  0 0
  مگه جایی مونده که از دست دولت قبل سالم بمونه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس