شمال و شمال غرب حماه (9).jpg

نیروهای ارتش سوریه آخرین مرحله عملیات را در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب پس از دو هفته عملیات سنگین با موفقیت به سرانجام رساندند.

سرویس جهان مشرق - نیروهای ارتش سوریه صبح روز چهارشنبه (سی ام مردادماه) عملیاتی را از حومه شهرک و ارتفاع «سکیک» در محور شرقی شهر «خان شیخون» برای محاصره گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه آغاز کردند.

نیروهای سوری پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند ارتفاع و مزارع ترعی، کارخانه شکر، منطقه السوسه و خزانات را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و با پیشروی ۸ کیلومتری خود را به ورودی شرق شهر «خان شیخون» برسانند.

با رسیدن نیروهای ارتش سوریه به ورودی شرقی شهر «خان شیخون»، ته مانده های عناصر گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربعی به طور کامل محاصره شدند.

با تکمیل محاصره تروریست ها، نیروهای سوری از محور شرق و غرب به داخل شهر مهم و راهبردی «خان شیخون» پیشروی کردند و جست و جوی نقطه به نقطه را برای خنثی سازی تله های انفجاری، کشف انبارهای سلاح، تونل ها و عناصر مخفی تروریست آغاز کردند.

پس از پاکسازی کامل شهر «خان شیخون» در جنوب استان ادلب، نیروهای ارتش سوریه از صبح روز جمعه (یکم شهریورماه) گذرگاه امنی را در حومه شهرک «صوران» در شمال استان حماه برای خروج شهروندان محاصره شده باز کردند.

به گزارش مشرق، نیروهای سوری همزمان عملیات گسترده ای را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه برای پاکسازی مناطق آغاز کردند و شهرک ها را یکی پس از دیگری در این محور به کنترل درآوردند.

در جریان این عملیات شهرک های مهمی از جمله «مورک، کفرزیتا، لحایا، معرکبه، لطمین، المنطار، لطمانه و...» به همراه دهها منطقه دیگر آزاد و مساحت ۳۵۰ کیلومتر مربعی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه پاکسازی شد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش ترکیه همچنان در ایستگاه مراقبتی در محور شهرک «مورک» در جنوب استان ادلب حضور دارند و در محاصره نیروهای ارتش سوریه هستند و تحرکات آنان به طور کامل رصد می شود.

در حال حاضر، نیروهای ارتش ترکیه قصدی برای خروج از ایستگاه مراقبتی و انتقال به مرکز استان ادلب ندارند اما مذاکرات فشرده آنکارا با مسکو برای چگونگی خارج کردن نیروهایش از این پایگاه تحت محاصره ادامه دارد.

تاکنون از سرنوشت ته مانده های گروهک‌های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه خبری در دسترس نیست اما برخی منابع میدانی اعلام کرده اند، تروریست ها به داخل ایستگاه مراقبتی ارتش ترکیه متواری شده اند.

برخی دیگر از منابع میدانی نیز مدعی هستند، بازمانده های گروهک های تروریستی با نیروهای ارتش سوریه به توافق رسیدند و بدون درگیری از مناطق محاصره شده خارج شده اند و پاکسازی سریع مناطق اشغالی را هم گواهی برای اثبات ادعای خود می دانند.

در حالی گمانه زنی های مختلفی در خصوص سرنوشت ته مانده های گروهک های تروریستی مطرح شده، سه شنبه هفته گذشته با ورود نیروهای ارتش سوریه به شمال شهر خان شیخون، شمار زیادی از تروریست ها مناطق اشغالی را در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه تخلیه کردند و از تنها باریکه موجود (حدفاصل ارتفاع ترعی و شرق شهر خان شیخون) به سمت مرکز استان ادلب متواری شدند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه در جریان شروع عملیات از نیمه دوم مردادماه در مجموع موفق شدند مساحت ۵۰۰ کیلومتر مربعی را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند و شمال استان حماه و جنوب استان ادلب را به طور کامل پاکسازی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، پس از پیروزی های گسترده نیروهای ارتش سوریه، اختلاف میان تروریست ها تشدید شده و «صهیب ابوخالد المهندس» از سرکرده های گروهک تروریستی «حراس الدین» در اثر انفجار یک بمب در محله «الجامعه» در شهر ادلب به هلاکت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  45 48
  بایک موشک کار تروریست های ترک را یکسره کنید
 • IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  22 5
  خداقوت
 • IR ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  83 32
  درگیر کردن سوریه و نرکیه یکی از اهداف امریکا و اسرائیل و منحد انها کردهاس مناسفانه نرکیه و سوریه غافل از ان نیرنگ دارن به اسیاب دشمن اب میرزند
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  10 11
  جنگ جنگ جنگ .... عامل اصلی بی ثباتی
 • سوخو قاتل داعش RU ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  42 65
  اردوغان جنایت کار بداند اگر دست از پا خطا کند 10 برابر بدتر از بلایی که سر داعش آمد سر سربازان مزاحم و اشغال گرش خاهد آمد روزی که آسمان از فلانکر های روسیه سیاه شود هیچ پرچم سرخ یا سیاهی بر روی زمین سوریه نخاهد بود
 • سوخو قاتل داعش RU ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  8 5
  کشتار واقعی سوخو ها باقیست ___________________________________ فولبک ترمیناتور و پکفا و سوپر فلانکر آماده تار و مار کردن پرچم های سرخ به زودی
 • IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  یک سال تموم مذاکرات کردید با اردوغان پدر تکفیری ها اینم شد نتیجش که یعنی هیچی ، این وسط فقط زمان تلف شد و تروریست ها نفس چاق کردن ، نباید به حرف روس ها گوش میدادید الان باس دیالزور و رقه از کرد ها می گرفتید که زرد رنگ نباشن و همچنین حلب رو از سپر فرات ازاد می کردیدکردید ، حیف ازین یک سال صلح دروغین
 • UA ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  9 29
  سوریه نابود می شود اسد هم کشته می شود شما هم فرار می کنید از منطقه بلا !
  • من نه ما IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
   1 0
   پدرت نابود می شود مزدور آمریکایی.تو کدوم سوراخ داری وب گردی میکنی
 • IR ۰۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  41 40
  زنده باد اردوغان رهبر مسلمین و دشمن درجه یک اسرائيل
  • IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   0 1
   حالتون خوبه قارداش.چی میگی.کجایی!
 • IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  4 9
  به قول بابا پنجعلی [ به جهندم ]
 • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  21 4
  مبارک باشد درود بر رزمندگان جبهه مقاومت
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  5 85
  ما که آخرش نفهمیدیم شماها با اردوغان دوستید یا دشمن چون دو بار علیه اسرائیل خرف زده بود از این دیکتاتور حمایت کردید یا چون در مدرسه اسلامی درس خونده بود
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  6 4
  اینبار باید ازسمت نبل و از سمت حلب گاز انبری رفت سراغ آزادی بخش شرقی ادلب
 • سید رضا GB ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  0 4
  کمتر از 25 سال دیگه نه اسراییل وجود داره نه صیهونیستی که بیاد این جا اراجیف بگه نصر من الله و فتح القریب✌
 • SE ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
  4 0
  به نظر من پایگاه ترکیه رو با خاک یکسان کنند تا درس عبرتی شود برای زیاده خواهی های پانترکیسم تروریست در منطقه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس