صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه ۲مهر

روزنامه اصلاح طلب در این یادداشت، نظام را به «ذبح روزانه آزادی‌های شهروندی» و «تحدید اعتراضات مسالمت آمیز مدنی» متهم کرده است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** روزنامه اصلاح طلب: مردم ایران بازنده حادثه تروریستی اهواز بودند!

روزنامه قانون که سابقه توهین به مدافعان حرم را در کارنامه خود دارد در سرمقاله شماره امروز نوشت:

«ساده لوحی است اگر بگوییم: نمی‌دانستیم! نمی‌دانستیم که هر سه رأس مثلث عملیات تروریستی در پایان ماجرای خونریزی مغموم و بازنده هستند! تروریست‌ها، شلیک می‌کنند، حاضرین قربانی می‌شوند و جان می‌بازند و در این مهلکه مردمان وحشت‌زده به سوی گوشه امن کلبه‌های خویش می‌گریزند و سرانجام خون و خیابان و خفقان، تصاویر باقی مانده از حادثه‌اند. می‌دانیم که سه رأس مثلث ترور، یعنی تروریست‌ها، قربانیان و مردمان همگی بازنده این بازی شوم هستند و فرجام این خون بازی تنها تأمین سوخت قطارخشونت است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:

«می‌دانیم که قربانیان حادثه تنها شهدای مظلوم و بی دفاع روزِ شلیک گلوله‌ها نیستند، می دانیم که لاجرم یک روز پس از این گونه رخدادهای تلخ به شکل روزانه شاهد ذبح بی سروصدای آزادی‌های شهروندی و تحدید اعتراضات مسالمت آمیز و مدنی اهالی این سرزمین خواهیم بود».

روزنامه اصلاح طلب قانون در این یادداشت تأمل برانگیز، مردم ایران را بازنده اقدام تروریستی اهواز نامیده است!

قانون مدعی شده است که «فرجام این خون بازی تنها تأمین سوخت قطار خشونت است». براساس تحلیل این روزنامه اصلاح طلب، انتقام گیری خون شهدا توسط ایران از تروریست‌های وحشی و پاسخ قاطع به رفتار رذیلانه گروهک‌های تروریستی و قلع و قمع آنان، «تأمین سوخت قطار خشونت» است!

لازم به ذکر است که در روزهای گذشته، «هادی حیدری»-کاریکاتوریست اصلاح طلب و فرزند «غلامرضا حیدری» نماینده لیست امید در مجلس- در کاریکاتوری دوپهلو با عنوان «سرانجام خشونت» اینگونه القاء کرد که ایران مقصر اصلی حمله تروریستی اهواز است.

«علیرضا علوی تبار» فعال سیاسی اصلاح طلب نیز دیروز در یادداشتی تأمل برانگیز در روزنامه اعتماد، تروریسم و اعدام را در یک کفه ترازو قرار داد و نوشته بود: «کسی که ترور را محکوم نکند، نمی‌تواند اعدام را محکوم کند...کسی که واقعاً مخالف خشونت است باید همه اینها را با هم محکوم کند».

روزنامه اصلاح طلب قانون در این یادداشت، نظام را به «ذبح روزانه آزادی‌های شهروندی» و «تحدید اعتراضات مسالمت آمیز مدنی» متهم کرده است. اتهاماتی بی پایه که همواره دشمنان مردم ایران بدون هیچ سندی و صرفاً برای جاده صاف کنی تحریم‌های حقوق بشری آن را مطرح می‌کنند!

یکی از اهداف اصلی دشمن در اجرای اقدامات تروریستی، برانگیختن اعتراضات قومیتی در مردم است. مردم غیور و دلاور خوزستان هیچگاه فریب دشمن را نخورده‌اند. گویا روزنامه‌های اصلاح طلب از این رفتار تحسین برانگیز مردم غیور خوزستان، عصبی و پریشانند.

** نمک پاشی ارگان دولت روی زخم خانواده شهدای اهواز

روزنامه ایران در گزارشی نوشت:

«لوایح مرتبط با FATF  در هفته جاری هم در دستور کار صحن علنی قرار نخواهند گرفت اما رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  معتقد است که در فرصت باقی‌مانده تا مهلت این کارگروه به ایران، کار تصویب لوایح به سرانجام می‌رسد. حشمت‌الله فلاحت پیشه در حالی این موضوع را به «ایران» می‌گوید که روز شنبه جلسه‌ای در مجلس با هدف بررسی همه جانبه لایحه CFT برگزار شده بود. در این جلسه رئیس مجلس، وزیر اطلاعات، وزیر امور خارجه، رئیس کل بانک مرکزی، سرپرست وزارت اقتصاد، رؤسا و نمایندگان فراکسیون‌های امید و مستقلین مجلس، رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و قضایی و جمعی از حقوقدانان مجلس حضور داشتند...به نظر می‌رسد که این جلسه قدری احتمال تصویب لوایح چهارگانه را افزایش داده باشد. این را می‌شود از سخنان دیروز فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دریافت. او به «ایران» گفته است: «در جلسه روز شنبه کسی راجع به محتوای CFT بحثی نداشت».

پیگیری موضوع FATF از سوی ارگان دولت چیزی جز پاشیدن نمک بر زخم خانواده‌های شهدای تروریستی اهواز نیست.

کشورهای سلطه‌گر غربی در نمایشی مضحک کارگروه FATF را با عنوان ادعایی نهاد مبارزه با پولشویی و تروریسم تشکیل داده‌اند. کارگروهی که مقر اصلی آن در فرانسه است. کشوری که میزبان گروهک تروریستی منافقین است. گروهکی که دستش به خون 17 هزار ایرانی آلوده است.

در حال حاضر سرکرده‌های گروهک‌های تروریستی ضدایرانی از جمله گروهک الاحوازیه تحت حمایت برخی دولت‌های اروپایی (گردانندگان FATF) قرار داشته و به راحتی در این کشورها کنفرانس خبری و میتینگ برگزار می‌کنند و در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی ضدایرانی مستقر در اروپا نحوه ترور مردم ایران را شرح می‌دهند!

جالب اینجاست که فرانسه و انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی با وجود حمایت گستاخانه و بی‌ملاحظه از قاتلان 17 هزار شهروند ایرانی و تروریست‌های تجزیه‌طلب، به عنوان مالکان مافیای FATF از ما می‌خواهند در راستای شفافیت و صداقت (!) و برای استفاده از مزایای برجام، تعهدات جدیدی را ذیل FATF و ملحقات آن بپذیریم که وجه مشترک آنها ادعای «مبارزه با تروریسم و پولشویی حمایت‌های مالی از تروریست‌ها» می‌باشد!

لازم به ذکر است که چندی پیش «سیگال مندلکر» معاون خزانه‌داری آمریکا- اتاق جنگ اقتصادی آمریکا- نسبت به طولانی شدن روند تصویب لوایح استعماری FATF در مجلس ایران از جمله کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) معترض شده بود.

نمایندگان مجلس می‌بایست با هوشیاری نسبت به موضوع FATF وارد عمل شده و لوایح مرتبط با آن را از دستور خارج کنند.

** خرم: دولت یازدهم و دوازدهم دولتی بسیار محافظه کار و بی انگیزه است

«احمد خرم» وزیر راه دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد گفت:

«دولت یازدهم و دوازدهم دولتی بسیار محافظه کار و بی انگیزه است و ادامه چنین سیاستی به زیان کشور و مردم است؛ زیرا به ویژه در شرایط کنونی برای تغییر وضعیت، کشور نیاز به مدیران تحول گرا دارد».

انتقادات اصلاح طلبان به عملکرد دولت روز به روز تندتر و شدیدتر می‌شود. از زمانیکه «سعید حجاریان» گفت «اصلاح طلبان بگویند دولت روحانی دولت ما نیست»، روند این انتقادات شدیدتر شده است.

اصلاح طلبان سهم خود را تمام و کمال از دولت گرفته و کابینه را تصاحب کرده‌اند اما با بی اخلاقی و بی مسئولیتی، از پاسخگویی درباره گزارش عملکرد شانه خالی کرده و در جایگاه منتقد نشسته و از وضع موجود که خود باعث و بانی آن هستند گلایه می‌کنند.

** آمریکا آماده امتیازدهی به ایران است!

روزنامه آرمان در تیتر اصلی شماره امروز با عنوان «آمریکا؛ آماده امتیازدهی به ایران» نوشت:

«آمریکا باور نداشت که ایران در برابر برنامه‌ریزی آنها عقب نشینی نخواهد کرد و پیشنهادهای آنها مانند دیدار رؤسای جمهور دو کشور و غیره را نپذیرد؛ بنابراین چاره‌ای ندارند جز عقب نشینی از مواضع و دشمنی‌هایشان با ایران...وزیر خارجه آمریکا گفت که رئیس‌جمهور کشورش مایل است با مقامات ایرانی از جمله رهبر انقلاب دیدار و گفت‌وگو داشته باشد».

هر سال همزمان با سفر رئیس جمهور به آمریکا برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، روزنامه‌های اصلاح طلب به صورت هماهنگ موضوع مذاکره با آمریکا و بزک چهره خبیث شیطان بزرگ را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

ترامپ و دولت وی به شدت نیازمند یک نمایش سیاسی و قرارگرفتن روسای جمهور ایران و آمریکا در یک قاب است. هدف طرف آمریکایی نه مذاکره است نه امتیاز دادن به ایران و نه رفع تحریم‌ها، هدف اصلی تسلیم ایران و امتیازدهی کشورمان در حوزه موشکی و منطقه‌ای و تکمیل پازل برجام است.

متاسفانه جریان اصلاح طلب به عنوان یار کمکی و سخنگوی ترامپ در این پازل بازی می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 12
 • غیر قابل انتشار: 18
 • اصلاحات تنها راه نجات IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  5 126
  باید با الاحوازیه مذاکره کنیم .
  • US ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   2 60
   بله دقیقا درست میفرمایید باید یه مذاکره برد برد باهاشون داشته باشیم.
  • M.sh IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   83 0
   به حق خون شهدای ترور به سزای نیات کثیفتون برسین.
  • فرشاد IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   81 1
   باش شماها افساد طلبان بروید در باره ناموستان با الاحوازه ها مذاکره کنید
  • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   17 0
   مرگ بر تو و مذاکره ات...
  • DE ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   5 0
   اصلاحات تنها راه نجاست ۱۴:۳۴ باید با الاحوازیه مذاکره کنیم . اتفاقا اونها حاضرند به شما ذاکره بکنند.اونجا را هم لابد میخواهی اصلاحات بزنی تِرِکمون.
  • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   1 0
   حتما اخوی
  • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
   14 0
   باید الحوازیه و دوستانشان را مثل خودشان با گلوله تیرباران کنیم
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  81 2
  چند ساعت دیگه تشییع پیکر یکی از شهدای ترور یک مهرماه است ما میرویم چون شهدا پیروزند مامیرویم چون ملت پیروز است دو راه جلوی ما قرار داره یا شهادت یا پیروزی که هر دو پیروزند بازنده اصلی تروریست و حامیان انها و روزنامه قانون است
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  21 1
  روسای اصلاح طلبان فرامواسونرهای درجه دار و پادوهای آنها اعضای مجاهدین خلق هستند. اما اینکه حالا چرا نظام خودش را زده به آن راه، خودش درد دیگری است.
 • محمد IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  33 2
  سلام . اکر غیر از این انتظار از اصلاح طلبان می رفت باید به آنها شک می کردی آنان کارشان وطن فروشی بنام آزادی بیان است خداوند نسل شان را نابودکند
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  27 1
  یعنی به طور غیر مستقیم نظام رو عامل این کشتار معرفی کرده تا بعد به محدود سازی آزادی های مدنی بپردازد ! بعد از حمله تروریستی به مجلس و به شهادت رساندن مرزبانان کدام آزادی تحدید شد؟ و حق شهروندی چه کسی نقض شد؟
 • محمد IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  51 1
  لعنت بر مرام کثیف لجن و تهوع آور افسادات بازوهای جنگ رسانه ای اربابهای اسراییلی و برادران تروریستشان در داخل
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  19 0
  نفوذی های تا جا داره بتازن که یه روزی مردم میرن سراغشون توجه کنید مردم نه حکومت !
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  33 0
  خاک بر سر مسئولینی که مرعوب دشمن هستند و به دنبال تصویب لوایح استعماری امثال FATF ,هستند.انها نه شرف دارند و نه ناموس.تف به شرفشان
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  24 0
  روزنامه قانون در کدام کشور چاپ میشه؟
 • محمد IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  23 0
  نمیدانم چرا در این حوادث تروریستی خونی از دماغ این جماعت چرا نمی ریزد؟
 • علی اکبر IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  25 0
  آرمان آمریکایی برای مذاکره وفریب دوباره ایران به گور خواهد رفت
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  0 12
  چه ربطی به اصلاحطلبی داشته حالا. مشرق نیوز داره مانور چیو میده. مردم داغ دیده و مصیبت زده اهواز با این حرفها داغون میشن شما دارید همه تقصیرها را گردن اصلاحطلبان میندازید؟لعنت به این تفکر و این نوع سیاست پوپولیستی و سراسر دروغ.ممن موندم چرا سایت مشرق داره اینقد توهین میکنه بوی گندت همه جا را برداشته
  • IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
   3 0
   هیچ راهی برای نجات ایران جز قتل عام همه اصلاح طلبان وجود ندارد. تا شما هستید طمع آمریکا و اسراییل و سعودیها قطع نخواهد شد.
 • DE ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  8 0
  متاسفانه مدعیان اصلاح طلب چی نه شعور سیاسی دارند نه شعور اجتماعی و نه درک صحیحی از دفاع و امنیت و آزادی و استقلال.اگر در یورش لشکر خونخوار بعثی ها به روش این ترسوهای بزدل ذلیل و نوکر امریکا عمل کرده بودیم بایستی در تهران جلوی صدام زانو میزدیم و با التماس به او میگفتیم ببخش ما را ارباب ای کدخدا قول میدیم دیگه از این اصلاحات ها نخوریم.
 • سیداحمدطاهروند IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  4 0
  روزنامه قانون سخنگوی سیا وام ای 6 است؟ اوازایران ومردم زخم خورده مامیخواهد ساکت باشندسرجایشان بنشینند وپاسخ تروریستها راندهند وبرخلاف سه ضلعی دلخواهش اصلا موضوع او خونهای به ناحق ریخته نیست بلکه اومیخواهد تابستان داغ باشد وانتقامش ازمردم این است که چراکاری نکردید تحریمهابیشترشود چراکاری نمیکنید چراهمدیگرانمی کشید ! فهم ملت ازشرایط دنیا باعث شده آتش گرفته بگویند چراطوری پیش نمیروید تا ایران تجزیه شود !؟ فریادمبلیونهاایرانی ازکشته شدن هموطنانشان رانمیخواهد اوخفقان میخواهد وهرجاارباب دستور کشتن هموطنانمان رامیدهد اعتراض ممنوع است . خیلی عجیب است این وطن رادرک نمیکنند . دردوطن را نمی بینند . اینها مدرسان تحریمهای فلج کننده به دشمن هستند . آیاازخودتان پرسیده اید چرا کروبی وخاتمی وموسویبه عزای طفلان وطن نمی نشینند ؟ ازخودشان پرسیده اند اگرمانبودیم این ملت بزرگترین تحریم تاریخ تاریخ را تحمل نمی کردند ؟ آیاوقتی هموطنان مظلوم مابشهادت میرسندوتهدیدمیشوندکه ادامه خواهدداشت به مامیگویند چرا قطارجنگی دشمن را رنگ میکنند ؟ آنهاازمامیخواهند برادربرادر وپدرفرزندخودرابکشد تا آرام شوند . روزنامه قانون ماموریت دارداماماهمه درکنارهم هستیم . اماروزنامه ایران !؟ دریکی از روزهای تلخ این ملت میخواهد خودمان راتحریم کنیم واطلاعات مالی خودراتقدیم دشمن کنیم ازحزب الله حمایت نکنیم از سپاه قدس وسلیمانی اش که مارابامددالهی ومدافعان حرم فاجعه داعش را دفع کردندتحریم کنیم . روزنامه قانون وایران ازموشکهایی عصبانی هستند که باعث شده اند ازماهزاران هزاران نکشند . اینها همان کسانی هستند که میخواستندوآرزودارندایران راخلع سلاح کنند تا نه درمکه ومنا بلکه در همه جای ایران هدف موشکهای دشمنان قرارگیریم . اینهاهمان کسانی هستندکه موشکهای این ملت را خنجری درقلب خود احساس میکنند . برجام معجزه نبود برجام سندفریب دادن مابود که همین گروه برماتحمیل کردند . این خط واین نشان خیلی خودمانی میگویم اینها فردایی به آمریکاوغرب میگریزند ونقاب ازچهره برمیدارند . موشکهای ما انتقام میگیرندهرکس ناراحت است دشمن است . فردای مابدون این مامورین خاص بهتراز دشمنان این ملت است . هنوزبغض ما میترکد قلبمان به دردمیاید که بهترازسیاوام آی سیکس این بیماران دنیا به آزارمان بازگشتند . اما..... ماعاشورایی هستیم
 • IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
  7 0
  اصلاح طلب واقعی امام حسین بود نه شما بزدلان وترسوهای خاین که در غرب حساب باز کردید تا سر فرصت فرار را برقرار ترجیح دهید
 • سیدمجتبی‌غضنفری IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
  5 0
  مصداق‌کامل‌وگویای‌نامردی‌وبی‌غیرتیندبعضی‌نشریات‌اصلاح‌طلب

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس