کد خبر 580828
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات جلسه بررسی گزارش فوت کودک ۵ ساله در بوستان کوهسار را تشریح کرد.

اقبال شاکری از اعضای شورای شهر از بوستان کوهسار در برگزاری جلسه ای با حضور مدیران شهری در خصوص حادثه فوت دختری ۵ ساله در پمپ آب این بوستان گفت: در این جلسه مسئولان شهرداری منطقه ۱۵، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز (مختاری) و چند تن از مدیران شهرداری حضور داشتند و به همراهی رئیس کمیسیون سلامت (رحمت الله حافظی) از محل حادثه بازدید کردند.
 
وی با بیان اینکه در حاشیه این بازدید اهالی محل نیز مشکلاتشان را در خصوص این بوستان و گرمخانه ای که در اطراف آن وجود دارد، بیان کردند، گفت: عدم حفاظ های حوضچه مکش آب و نبود توری محفظه لوله پمپ آب، این آبشار را برای کودکانی که در اطراف این حوضچه بازی می کردند، خطرآفرین کرده بود. عمق حوضچه ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر است اما مکش پمپ آب و نبودن حفاظ عامل خطرآفرین برای کودکانی است که در اطراف این حوضچه بازی می کنند.
 
شاکری اضافه کرد: اینکه چگونه این بچه در این گودال افتاده و چه کسانی در این اتفاق اهمال کرده اند، نکاتی است که قوه قضائیه باید به آن رسیدگی کند. گزارشات محلی، گزارش آتش نشانی از محل حادثه و غیره تهیه شده است و به مراجع ذیصلاح نیز ارسال می شود.
 
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه این بوستان تنها پارک محله رضوانیه است و جمعیت زیادی از این بوستان استفاده می کنند، گفت: اطراف این بوستان گرمخانه ای است که معتادان و کارتن خواب هایی که از این گرمخانه استفاده می کنند، یکی از دلنگرانی های اهالی محل هستند.
 
به گفته وی: اهالی محل نبود دریچه های حفاظتی را به شهرداری اطلاع داده بودند و به گفته مسئولان شهرداری نیز دو بار به پیمانکار برای گذاشتن حفاظ روی حوضچه تذکر کتبی داده شده است اما به دلیل بی توجهی به تذکرات، این حادثه رخ داده است.
 
شاکری تاکید کرد: همه ما در برابر این حادثه مسئولیم، چه اعضای شورای شهر، شهردار ناحیه، شهردار و غیره و باید این موضوع را پیگیری کنیم و با عواملی که باعث به وجود آمدن آن شدند به گونه ای برخورد کنیم که دیگر این نوع حادثه ها اتفاق نیفتد.
 
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به دیدار از خانواده فاطمه ۵ ساله گفت: این خانواده از قشر ضعیف جامعه بودند و با این حادثه دلخراش دردی دیگر به دردهایشان اضافه شد. از سوی مدیران شهری با این خانواده هم‌دردی و همراهی انجام شده است اما شورا نیز اجازه نخواهد داد حقی از این خانواده ضایع شود و ما به عنوان یک وظیفه اجتماعی باید این موضوع را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنیم.
 
وی بازدید و نظارت از محل های بازی بوستان ها، آب نماها، حوضچه ها و بررسی ایمنی پارک ها را از جمله فعالیت های پیشگیرانه در این زمینه عنوان کرد و گفت: همه ما در سلسله مراتب باید پاسخگوی حقوق مردم باشیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha