هموطنان خارج از کشور معترض بودند چرا نمی توانند در مسابقه پیام کوتاه نود شرکت کنند. عادل فردوسی پور در پاسخ گفت انشاالله از هفته آینده تدبیری اندیشیده ایم هموطنان خارج از کشور هم بتواند در مسابقه پیامکی شرکت کنند.

به گزارش مشرق، عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه اعلام کرد امشب علاوه بر بررسی بازی تیم ملی مناظره هفته گذشته بین آقایان محمدزاده ، براتی و نصیرزاده که به شکلی جذاب پیگیری می‌شد و نیمه تمام ماند را ادامه خواهیم داد.

همچنین در همین ابتدا باید یک تشکر کنم از تمام دوستانی که نسبت به برنامه خندوانه شب گذشته اظهار لطف داشتند و آرزوی موفقیت می کنیم برای  بچه های خوب و صمیمی خندوانه که فکر می کنم فردا شب آخرین برنامه آنها قبل از ایام محرم خواهد بود.

سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین دفاع وسط پس از انقلاب پخش شد.

مجری برنامه نود در توضیح این نظرسنجی گفت: برای انتخاب دفاع وسط خیلی مشکل داشتیم. ۶ نفر را خود کارشناسان برنامه انتخاب کردند و اسامی ۱۰ نفر را هم روی سایت برنامه گذاشتیم و با نظر شما ۴ نفر را انتخاب کردیم تا به جمع ۱۰ نفر نهایی نظرسنجی امشب رسیدند. از میان گزینه های نظرسنجی امشب دو نفر برتر به تیم منتخب پس از انقلاب راه خواهند یافت.(ویدیو)

سپس تصاویری از بازی مدافعان منتخب پخش شده و توضیحاتی توسط مجری درباره سوابق آنان ارائه شد.

بخش بعدی گزیده ای از آنچه در برنامه امشب نود خواهید دید بود.(ویدیو)

گزارش اختصاصی از حواشی پیش از مسابقه تیم ملی مقابل عمان و حضور ایرانیان در این کشور پخش شد.(ویدیو)

در این گزارش هموطنان خارج از کشور معترض بودند چرا نمی توانند در مسابقه پیام کوتاه نود شرکت کنند. عادل فردوسی پور در پاسخ گفت انشاالله از هفته آینده تدبیری اندیشیده ایم هموطنان از هر جای دنیا می توانند در مسابقه شرکت کنند و آمار حضور آنها محاسبه می شود و به شکل زنده به آمار کل پیامک ها اضافه خواهد شد.

۲۲ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام شد که ۳۲۰ هزار نفر شرکت کرده بودند.

آمار و افتخارات عملکرد مدافعان حاضر در نظرسنجی برنامه به طور کامل مرور شد.(ویدیو)

خلاصه مسابقه تیم های ایران و عمان پخش شد.(ویدیو)

نمرات بازیکنان تیم ملی در مسابقه برابر عمان مرور شد که اکثر بازیکنان نمره پایینی دریافت کردند.

 بخش اول آنالیز عملکرد تیم ملی مقابل عمان پخش شد.(ویدیو)

مجری برنامه اعلام کرد ۵۰ خبرنگار ژاپنی برای پوشش مسابقه دوستانه فردا برابر ایران وارد کشوره شده اند، این در حالی است که در گذشته مورد داشتیم تیم ملی ما برای بازی به کشور خارجی رفته و یک خبرنگار هم با خود نبرده است!

آنالیز دوم از مسابقه ایران و عمان با موضوع گل های مشابه خورده تیم ملی پخش شد. (ویدیو)

ارتباط تصویری با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی در هتل آزادی برقرار شده و ۱۵ دقیقه گفتگو با او انجام شد.(ویدیو)

کی روش در پایان این گفتگو ترکیب تیم ملی برابر ژاپن را در اختیار عوامل برنامه نود قرار داد که به این شرح بود: علیرضا حقیقی ، ووریا غفوری، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت الهی، رامین رضاییان، اشکان دژاگه، وحید امیری و سردار آزمون .

 

مقایسه ای از فهرست لژیونرهای تیم ملی ایران و ژاپن پخش شد که اکثر بازیکنان ژاپن در حال بازی در تیم های بزرگ اروپایی هستند.

 

 بخش آخر حواشی سفر تیم ملی به عمان با محوریت اعلام خبر درگذشت هادی نوروزی در اردوی این تیم پخش شد.(ویدیو)

گزارشی از تمرین تیم ملی ژاپن در ورزشگاه  آزادی پیش از بازی ایران پخش شد.(ویدیو)

تقویم نود با مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با روزهای ۱۴ تا ۲۰ مهر ماه پخش شد. شاهین بیانی از اسطوره های تیم استقلال مهمان مصاحبه تقویم این هفته بود. بازی دوستانه تیم ملی با آلمان، ۱۴ مهر ۶۹ مصادف با قهرمانی ایران در بازی های آسیایی و تولد جواد نکونام از جمله بخش های تقویم این هفته بود. (ویدیو)

 سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن بررسی شد.(ویدیو)

رضا شکاری بازیکن ۱۷ ساله و جوان ذوب آهن و تیم ملی جوانان به عنوان مهمان ویژه به استودیو آمد و گفتگو با او آغاز شد.(ویدیو)

قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته گذشته به کمک شکاری انجام شده و نفرات برنده مشخص شدند.

 مصاحبه با محمود بیانی مربی قدیمی تیم ملی فوتبال ایران و کسی که تیم ملی ایران با او در جام ملت های آسیا ۱۹۶۸ قهرمان شد پخش شد.(ویدیو)

ساعت ۰۰:۳۰ برای اولین بار نتایج نظرسنجی پخش شد که بیش از یک میلیون نفر شرکت کرده بودند و محمد پنجعلی با ۱۹ درصد آرا اول بود، سیدجلال حسینی با ۱۴ درصد دوم و یحیی گل محمدی و مهدی پاشازاده با ۱۳ درصد سوم و چهارم بودند.

 یک مسابقه قدیمی بین تیم های ایران و ژاپن از سال ۷۸ پخش شد.(ویدیو)

گزارشی از وضعیت بغرنج جسمانی دروازه بان اسبق تیم فوتبال مس و دست و پنجه نرم کردن او با بیماری پخش شد.(ویدیو)

ارتباط مستقیم تصویری با محمد خاکپور سرمربی تیم ملی فوتبال امید در قطر برقرار شده و درباره وضعیت این تیم با وی گفتگو شد.

محمد خاکپور در ابتدا گفت: قبل هرچیز به خانواده هادی نوروزی و خانواده ورزش درگذشت او را تسلیت می گویم. از همه کسانی که این چند روز خیلی صحبت کردند می خواهم کمتر صحبت کنند و بیشتر عمل کنند. خانواده نوروزی بیشتر به عملکرد بازماندگان نیاز دارند نه صحبت کردن آنها.

سرمربی تیم امید ادامه داد: وقتی ما تیم امید را تحویل گرفتیم یک تیم ورشکسته از نظر روحیه بود و آخرین باری که برنده شده بودند یک سال و نیم پیش مقابل کویت بود. اولین چیزی که به ذهن ما رسید این بود که این تیم شخصیت ملی پیدا کند تا بتواند موفق شود. امروز با تمام افتخار می گوییم بازیکنان بسیار خوب، مستعد و کارآمدی داریم که تیم امید خوبی را ساخته است.

وی ادامه داد: ما در یک سال گذشته ۲۲ بازی کردیم که ۲۰ برد، ۱ باخت و ۱ مساوی داشتیم و فکر کنم رکورد بدی نیست. در مجموع سعی کردیم تمام بازیکنانی که در این رده سنی می توانستند کمک کنند را ببینیم و از تمام پنانسیل این رده استفاده کنیم. روز اول که من مسئولیت را قبول کردم بعد از چند روز اردو دیدیم که این تمام بضاعت ما در این رده سنی نیست و با همکارانم حدود ۱۳۰ بازیکن را از لیگ برتر و لیگ یک مورد شناسایی قرار دادیم.

خاکپور درباره وضعیت داوری بازی های تیم گفت: یک پنالتی عجیب برای یمن گرفته شد که توپ به پای بازیکن ما خورد. شما خودتان می دانید وقتی ما در منطقه برابر تیم های عربی بازی می کنیم همه کار می کنند تا به ما ضرر برسانند. داور این بازی داور بازی با عربستان هم بود و تمام توپ های پنجاه - پنجاه را به نفع حریف گرفت و دو پنالتی هم برای ما نگرفت.

خاکپور درباره بازی چهارشنبه تیم امید در مسابقه نهایی مقابل سوریه گفت: فکر می کنم هر دو تیمی که به فینال رسیدند شایسته بودند. سوریه تیم بسیاری خوبی هم از لحاظ بدنی هم از لحاظ تاکتیکی است. برای ما شرایط سخت است و در گرمای ۳۴ درجه و رطوبت ۷۵ درصد کار می کنیم اما این برای اعضای تیم حریف عادی است. بچه های ما با همت و غیرتی که به خرج دادند توانستند در این هوا تیم را به فینال برسانند.

وی ادامه داد: در این تورنمت هدف ما شبیه سازی بازی های دی ماه مقدماتی المپیک بود چون تقریبا فاصله بازی های در این مسابقات با بازی های دی ماه یک اندازه است. این بچه ها می توانند یکی از نسل های درخشان فوتبال ما باشند و بتوانند دوباره حماسه ایجاد کنند و بعد از ۴۰ سال به المپیک راه پیدا کنند ولی این مستلزم این هست که همت ملی وجود داشته باشه و همه دست به دست هم بدهیم و تیم را به آنجا برسانیم.

 هوشنگ نصیرزاده و احمدرضا براتی در استودیو حاضر شدند و مناظره برنامه امشب با حضور آنان آغاز شد.

ابتدای صحبت های این دو تن حول این محور بود که چرا نصیرزاده تحصیلات حقوقی ندارد اما رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال است.

خلاصه و حواشی مسابقه نفت تهران و دیانا باقرشهر از سری رقابت های جام حذفی پخش شد.(ویدیو)

ادامه مناظره انجام شد و سپس مسابقات هفته نهم لیگ دسته اول آزادگان مرور شد.(ویدیو)

صفحه اول روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه بررسی شد.

صحبت های نصیرزاده و براتی با محوریت ممنوعیت خالکوبی در قوانین فوتبال ایران پیگیری شد و تا آخر برنامه ادامه پیدا کرد. نصیرزاده عنوان کرد خالکوبی در گذشته متعلق به زندانی ها و نشان دار کردن آنها بوده و ما وقتی برای وضع قوانین در فیفا سوال کردیم آیا می توانیم خالکوبی را در ایران ممنوع کنیم پاسخ دادند ممنوع کنید ما دفاع می کنیم.

براتی در پاسخ گفت همه می دانند خالکوبی عمل خوبی نیست اما درست نیست که شما بیایید آن را به عنوان یک جرم یا تخلف مطرح کنید. وقتی شما می روید و می گویید در ایران زندانی ها خالکوبی می کنند و وجهه بدی دارد به شما می گویند بروید ممنوعش کنید اما اگر آنجا بگویید خالکوبی کار پهلوانان بوده و مغایرتی با دین و مذهب ندارد می گویند هیچ دلیلی ندارد آن را ممنوع کنید.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۱:۵۲ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۳۳۹ هزار نفر محمد پنجعلی با ۲۲ درصد آرا بهترین مدافع وسط پس از انقلاب شد و همراه با سیدجلال حسینی با ۱۳ درصد آرا به تیم منتخب راه یافت. مهدی پاشازاده هم با ۱۳ درصد و هزار رای کمتر از حسینی و یحیی گل محمدی با همین درصد آرا و ۷ هزار رای کمتر از پاشازاده سوم و چهارم شدند.


منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مجتبی ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۱
  0 0
  اگر به هر نفر 2 حق انتخاب می دادن بهتر بود. من خودم بیشتر نگاهم به دفاع خوب این مدافعان بود تا گلزنیشون! برای همین به نادرمحمدخانی کاپیتان تیم ملی در بازی ایران-یوگوسلاوی در جام جهانی رای دادم با اینکه میدونستم بعلت عدم شناخت جوانان امروز این بازیکن رای نمیاره و صد در صد گزینه دومم محمد پنجعلی بود! در مورد تیم ملی امید هم واقعا تا الان تیم خیلی خوب ارتقا پیدا کرده و روند صعودی خوبی داشته ولی تیم امید سوریه فوق العاده قدرتمند هست و اینجا محک خوبی برای خاکپور و تیمش هست. انشالله که قهرمان بشیم.
 • اشکان نظرنیا ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
  0 0
  بنظرم همشون باید از پرسپولیسی باشن /هواداران عزیز علی کریمی رو فراموش نکنید مثل همیشه باید اول بشه چون حقشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس