جو بایدن و بنیامین نتانیاهو - نمایه

شواهد و قرائن و سابقه ارتش رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن بیمارستان‌های مختلف نوار غزه با خمپاره، از جمله بیمارستان المعمدانی، سرنخ‌های واضحی درباره عاملان جنایت بمباران این بیمارستان به دست می‌دهد.

سرویس جهان مشرق - روز سه‌شنبه، ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۵ مهر ۱۴۰۲) حوالی ساعت ۷ شب به وقت محلی فلسطین (۷:۳۰ شب به وقت تهران)، انفجاری در حیاط بیمارستان «المعمدانی» (یا «الأهلی العربی») در شهر غزه، واقع در باریکه‌ی غزه، رخ داد که منجر به شهادت و مجروحیت صدها فلسطینی شد[۱]. این بیمارستان علاوه بر ارائه‌ی خدمات درمانی برای بیماران و مجروحان جنگ اخیر، حیاط خود را به عنوان پناهگاه در اختیار حدود هزار آواره‌ی فلسطینی‌ای گذاشته بود[۲] که تصور می‌کردند ماندن در بیمارستان از ماندن در خانه امن‌تر است[۳]. آمار اولیه، خبر از شهادت حدود ۵۰۰ فلسطینی می‌داد (به طور دقیق‌تر، ۴۷۱ کشته[۴]، هرچند این رقم بعداً کاهش پیدا کرد[۵]) و تصاویر هولناکی که از بدن‌های قطعه‌قطعه‌شده‌ی قربانیان مخابره شد، رژیم صهیونیستی را در موضع انفعال قرار داد.

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

شماری از مجروحان بمباران بیمارستان «المعمدانی» در نوار غزه را به بیمارستان «شفا» در فاصله‌ی حدود یک کیلومتری این بیمارستان آورده‌اند. اکثر شهدا و مجروحان را کودکان، زنان و سالمندانی تشکیل می‌دهند که یا برای مداوا به بیمارستان المعمدانی آمده بودند و یا از بیم بمباران خانه‌هایشان به این بیمارستان پناه آورده بودند. (+)


مخاطبان محترم توجه داشته باشند، گزارش زیر حاوی تصاویر دل‌خراش است.


همزمان با انتشار خبر این فاجعه، در فلسطین سه روز عزای عمومی اعلام شد و شماری دیگر از کشورهای اسلامی نیز عزای عمومی اعلام کردند. کشورهای مختلف جهان رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایت جنگی متهم نمودند و حتی دولت آمریکا نیز در شوک فرو رفت. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، به‌رغم محکومیت کشتار غیرنظامیان در بیمارستان المعمدانی، اشاره‌ای به نقش اسرائیل در این جنایت جنگی نکرد. رژیم صهیونیستی بلافاصله رو به فرافکنی آورد و انگشت اتهام را به سوی خود فلسطینی‌ها نشانه رفت. مقامات این رژیم ادعا کردند منبع انفجار در بیمارستان المعمدانی، موشک‌های این رژیم نبوده‌اند، بلکه شلیک ناقص یکی از راکت‌های «جهاد اسلامی» (یکی دیگر از گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه) موجب این انفجار شده است؛ موضعی که رئیس‌جمهور آمریکا نیز بی‌معطلی آن را تکرار کرد[۶].

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

«جو بایدن» (مرکز تصویر، راست) رئیس‌جمهور آمریکا، پس از فرود هواپیمایش در فرودگاه «بن‌گوریون» در فلسطین اشغالی، با «بنیامین نتانیاهو» (مرکز تصویر، چپ) نخست‌وزیر رژیم صهونیستی خوش‌وبش می‌کند. بایدن طی سفر به فلسطین اشغالی نه‌تنها صهیونیست‌ها را به خاطر جنایت جنگی و نسل‌کشی در فلسطین توبیخ نکرد، بلکه روایت ساختگی رژیم صهیونیستی درباره‌ی بمباران بیمارستان «المعمدانی» را تکرار کرد و وعده داد کشورش کمک بی‌سابقه‌ای به اسرائیل کند. (+)

روایت دائم‌التغییر صهیونیست‌ها

اسرائیلی‌ها همچنان ادعا می‌کنند که نقشی در جنایت روز سه‌شنبه در بیمارستان المعمدانی نداشته‌اند. می‌گویند شواهد میدانی، از جمله عدم وجود یک گودال بزرگ، اثبات می‌کند که انفجار در نتیجه‌ی سقوط یک راکت بوده و نه فرود یک موشک. این در حالی است که گروه‌های فلسطینی و منابع دیگر می‌گویند حجم خسارات و تعداد بالای قربانیان با قدرت تخریب نسبتاً پایین راکت‌های ابتدایی فلسطینی‌ها در تضاد است. در حالی که کارشناسان همچنان مشغول بررسی تصاویر، صداها و سایر مدارک مربوط به وقوع حادثه هستند، باید به چند سؤال پاسخ داد: چرا منابع خود رژیم صهیونیستی بارها اقدام به تغییر روایت‌شان از حادثه‌ی بیمارستان المعمدانی کرده‌اند؟ آیا حمله به بیمارستان یکی از سیاست‌های رژیم صهیونیستی نیست؟ و آیا این جنایت، تلاشی برای وادار کردن ساکنان غزه به تن دادن به «دستور تخلیه‌ی دسته‌جمعی» اسرائیل نبوده است؟

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

«دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی یک روز پس از بمباران بیمارستان «المعمدانی» توسط این رژیم، ادعا می‌کند راکت‌های شلیک‌شده از درون غزه موجب انفجار در این بیمارستان شده است. این در حالی است که حساب کاربری رسمی رژیم صهیونیستی در «ایکس» (توئیتر سابق) پیش از این تلاش کرده بود با یک ویدیوی گمراه‌کننده، شانه از زیر بار مسئولیت این جنایت جنگی خالی کند، اما نتوانسته بود. (+)

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، بعدازظهر دوشنبه در صفحه‌ی رسمی‌اش در شبکه‌ی اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) بخشی از سخنرانی نتانیاهو در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی را منتشر کرد مبنی بر این‌که جنگ اسرائیل و حماس «مبارزه میان فرزندان نور و فرزندان ظلمت است؛ بین بشریت و قانون جنگل[۷] این در حالی است که، چنان‌که از چشم خبرنگاران مخفی نماند، این پست یک روز بعد، همزمان با انتشار اخبار درباره‌ی بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه، از صفحه‌ی نخست‌وزیر اسرائیل پاک شد[۸].

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

شماری از قربانیان حمله‌ی هوایی به بیمارستان «المعمدانی» در نوار غزه، از جمله کودکی که در این جنایت جنگی صهیونیست‌ها جان خود را از دست داده است. «بنیامین نتانیاهو» چند روز پیش از حمله‌ی رژیم متبوعش به بیمارستان المعمدانی گفته بود جنگ فلسطینیان و اسرائیلی‌ها «نبرد میان فرزندان نور و فرزندان ظلمت» است. جنایت رژیم صهیونیستی در بیمارستان المعمدانی به‌خوبی نشان داد که چه‌کسانی فرزندان نور هستند و جه کسانی فرزندان ظلمت. (+)

همچنین «حنانیا نفتالی» دستیار نتانیاهو در امور دیجیتال نیز پس از حمله به بیمارستان المعمدانی در همین شبکه‌ی اجتماعی نوشت: «نیروی هوایی اسرائیل یکی از پایگاه‌های تروریستی حماس را در یک بیمارستان در غزه هدف قرار داد. چندین تروریست کشته شده‌اند[۹] چیزی نگذشت که این پیام نیز پاک شد و به جای آن ادعا شد که این خبر بر اساس «خبر دروغ رویترز» بوده است. نفتالی سپس نوشت: «از آن‌جایی که [ارتش اسرائیل] بیمارستان‌ها را بمباران نمی‌کند، فرض من این بود که اسرائیل یکی از پایگاه‌های حماس را در غزه هدف قرار داده است. [۱۰]»

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

شماری از مجروحان حادثه‌ی بمباران بیمارستان «المعمدانی» در نوار غزه خود را به بیمارستان «شفا» رسانده‌اند تا تحت مداوا قرار گیرند. رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله‌ی وحشیانه به بیمارستان‌های نوار غزه، ادعا می‌کند مقاومت فلسطین زیر این بیمارستان‌ها تونل دارد و رهبران و اعضای گروه‌های مقاومت در بیمارستان مستقر شده‌اند. (+)

علاوه بر این، صفحه‌ی رسمی رژیم صهیونیستی در ایکس در تلاشی برای انداختن تقصیر انفجار در المعمدانی به گردن فلسطینیان، ویدیویی را منتشر کرد[۱۱] و ادعا نمود که این ویدیو باران راکت از سمت شهر غزه به سوی نقاط دیگر فلسطین اشغالی را نشان می‌دهد و اثبات می‌کند که انفجار در المعمدانی نتیجه‌ی اصابت یکی از همین راکت‌ها بوده است[۱۲]. با این وجود، «آریک تولر» خبرنگار تیم تحقیقات تصویری نیویورک‌تایمز، اشاره کرد که زمان ثبت‌شده روی تصاویر، مربوط به دست‌کم ۴۰ دقیقه پس از انفجار در بیمارستان است. حساب کاربری اسرائیل در ایکس، بلافاصله پیام خود را ویرایش و ویدیو را حذف کرد[۱۳].

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی

اگرچه به نظر می‌آید رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا خود را از این جنایت جنگی تبرئه کند، اما واقعیت این است که این رژیم به بهانه‌های مختلف، بیمارستان‌های غزه را در فهرست اهداف مشروع خود قرار داده است. اسرائیل نه‌تنها آب و برق غزه را قطع کرده و بیماران حاضر در بیمارستان‌های این منطقه را در معرض خطر مرگ قرار داده، بلکه مرتباً به دست‌کم ۲۲ بیمارستان در شهر غزه و شمال باریکه‌ی غزه دستور تخلیه داده است؛ دستوری که به گفته‌ی سازمان بهداشت جهانی حکم مرگ بیماران و مجروحان فلسطینی است[۱۴]، چراکه بیمارستان‌ها در غزه به علت کمبود امکانات، توانایی جابه‌جایی بیماران خاص، مانند نوزادان درون دستگاه یا بیماران وابسته به تجهیزات تنفسی، را ندارند.

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

پاهای یکی از کودکان قربانی بمباران بیمارستان «المعمدانی» (کودکی که در تصویر قبل نیز پیکرش دیده می‌شود). اسرائیل نه‌تنها با حمله به بیمارستان‌های غزه مرتکب جنایت جنگی می‌شود، بلکه با کشتار کور غیرنظامی، از جمله زنان و کودکان عملاً به قوانین جنگ دهن‌کجی می‌کند. این در حالی است که آمریکا در سازمان ملل قطعنامه‌های خواهان برقراری آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند. (+)

حتی اگر این امکانات هم وجود داشت، باز هم جابه‌جایی بیماران به هیچ عنوان بی‌خطر نبود، چراکه اسرائیلی‌ها مرتباً آمبولانس‌های فلسطینی را بمباران می‌کنند[۱۵]. با این حال، ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان هشدار و همچنین برای ایجاد تخریب و گرفتن تلفات، رسماً به این بیمارستان‌ها حمله کرده است. سازمان بهداشت جهانی گزارش می‌دهد که اسرائیل از ابتدای درگیری تا پیش از حمله به بیمارستان المعمدانی، ۵۱ بار به زیرساخت‌های درمانی در باریکه‌ی غزه حمله کرده بود[۱۶]. ضمن این‌که سایر بیمارستان‌های نوار غزه نیز اوضاع بهتری ندارند و پیشاپیش با کمبود تخت و امکانات و همچنین خطر بمباران رژیم صهیونیستی مواجه هستند.

به طور خاص، خود بیمارستان المعمدانی سه روز قبل از حمله‌ی روز سه‌شنبه، هدف حملات راکتی رژیم صهیونیستی قرار گرفته بود و دو طبقه‌ی بالای آن آسیب‌دیده بودند. به گفته‌ی مقامات بیمارستان، اسرائیلی‌ها پس از این حملات با ریاست بیمارستان تماس گرفته و هشدار داده بودند که باید بیمارستان را تخلیه کنند[۱۷]. مقامات بیمارستان، حملات راکتی اسرائیلی‌ها را «سقف‌کوبی[۱۸]» توصیف کرده‌اند؛ اصطلاحی که ارتش رژیم صهیونیستی برای اشاره به «بمباران خانه‌های مسکونی و سایر اهداف غیرنظامی با بمب‌های ضعیف‌تر و به عنوان هشدار درباره‌ی یک بمباران قریب‌الوقوع» از آن استفاده می‌کند. ارتش اسرائیل نیز تأیید کرده که حملات خمپاره‌ایش به بیمارستان المعمدانی[۱۹]، به منظور صدور هشدار بوده‌اند[۲۰]. این یعنی حتی اگر عامل انفجار در بیمارستان المعمدانی راکت هم بوده باشد، این راکت را به احتمال قوی، اسرائیل پرتاب کرده است.

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

پیکرهای شماری از شهدای بمباران بیمارستان «المعمدانی» در حیاط بیمارستان «شفا» در همان نزدیکی، جمع‌آوری شده‌اند. هنوز آمار دقیقی از تعداد قربانیان این حمله‌ی هوایی منتشر نشده است، اما تخمین‌ها عمدتاً از ۲۵۰ نفر تا ۵۰۰ نفر را نشان می‌دهند. (+)

اسرائیل به دنبال نسل‌کشی مسلمانان در غزه

مقامات رژیم صهیونیستی بارها حماس را به استفاده از بیمارستان به عنوان «مقر فرماندهی» متهم، و ادعا کرده‌اند مقاومت فلسطین زیر بیمارستان‌های غزه تونل و تجهیزات نظامی دارد. این ادعاها که برای مشروع جلوه دادن جنایت جنگیِ حمله به بیمارستان‌ها در غزه مطرح می‌شوند، نشان می‌دهند حمله به بیمارستان‌های غزه با هدف به حداکثر رساندن تلفات، یکی از سیاست‌های قطعی اسرائیل است. نشانه‌های دیگر از این واقعیت را می‌توان در محاصره‌ی کامل نوار غزه، قطع آب و برق، جلوگیری از ارسال هرگونه کمک بشردوستانه به این منطقه و کشتار بیش از ۳۸۰۰ فلسطینی در عرض کم‌تر از دو هفته مشاهده کرد. به عبارت دیگر، صهیونیست‌ها در غزه مرتکب همان نوع نسل‌کشی‌ای علیه مسلمانان شده‌اند که می‌گویند نازی‌ها در واقعه‌ی هولوکاست علیه یهودیان مرتکب شدند.

حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی/ جنایت روز سه‌شنبه کار چه کسی بود؟ / مدعیان نسل‌کشی یهودیان چگونه مسلمانان را نسل‌کشی می‌کنند؟

استقبال معترضان در شهر سیدنی از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با مقایسه‌ی او با هیتلر در جریان سفر سال ۲۰۱۷ نتانیاهو به سیدنی. آن‌چه رژیم صهیونیستی در نوار غزه انجام می‌دهد، مصداق نسل‌کشی، مجازات دسته‌جمعی، و جنایت جنگی است. همان کارهایی که صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند هیتلر علیه یهودیان انجام می‌داد. رژیم صهیونیستی تبدیل به نسخه‌ی دیگری از یک آلمان نازی تبدیل شده است. (+)

رژیم صهیونیستی از آغاز دور جدید درگیری‌ها، بارها به بیش از یک میلیون ساکن نوار غزه دستور داده تمام این منطقه را تخلیه کنند. این راهبرد جنایت‌کارانه‌ی مجازات دسته‌جمعی که صرفاً یکی دیگر از مصادیق بارز جنایت جنگی توسط اسرائیل است، با هدف تسلط کامل صهیونیست‌ها بر نوار غزه و تکمیل پروژه‌ی اشغال کامل فلسطین اتخاذ شده است. شکی نیست که رژیم صهیونیستی برای تحقق این هدف از هیچ جنایتی ابایی ندارد و اصلاً بعید نیست حمله به بیمارستان المعمدانی به منظور ارعاب ساکنان غزه و تسریع تخلیه‌ی نوار غزه صورت گرفته باشد.

مدارک صهیونیست‌ها علیه صهیونیست‌ها

یکی از اصلی‌ترین شواهد برای درک ابعاد این حادثه، تصاویر زنده‌ای است که شبکه‌ی قطری «الجزیره» از لحظه‌ی انفجار در بیمارستان المعمدانی ضبط و پخش کرده است. رژیم صهیونیستی با استناد و اتکا به همین تصاویر، ادعا می‌کند یک راکت فلسطینی از مسیر خود منحرف شده و در حیاط بیمارستان المعمدانی فرود آمده است. این در حالی است که اکنون الجزیره در یک گزارش تصویری گفته است بررسی‌های «تیم تحقیقات دیجیتال» این شبکه (موسوم به «سَنَد») درباره‌ی تصاویر منتشرشده توسط خود الجزیره، نشان می‌دهند ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر برخورد یک راکت فلسطینی به بیمارستان المعمدانی کاملاً بی‌اساس است[۲۱]. در ادامه، گزارش تصویری الجزیره در همین‌باره با زیرنویس فارسی آمده است.

توضیحات شبکه‌ی «الجزیره» درباره‌ی ویدیوهای موجود از بمباران بیمارستان «المعمدانی» [دانلود]


[۱] Al-Ahli Arab Hospital explosion Link

[۲] Biden to visit Israel as rocket attacks continue and Gaza crisis grows Link

[۳] A Sudden Blast, Then Carnage in a Hospital Courtyard Link

[۴] Biden, in Israel, says hospital blast appears to be caused by 'the other team' Link

[۵] What we know about the deadly blast at Gaza City’s al-Ahli hospital Link

[۶] Biden vows aid for Gaza, Israel as protests rock Middle East Link

[۷] Excerpt from PM Netanyahu's remarks at the opening of the Winter Assembly of the ۲۵th Knesset's Second Session Link

[۸] Netanyahu deleted a post on X about a struggle against 'children of darkness' around the time of a tragic hospital explosion in Gaza Link

[۹] Israel-Palestine war: Why are Israel's claims treated with such scepticism? Link

[۱۰] What is Israel’s narrative on the Gaza hospital explosion? Link

[۱۱] Breaking: IDF Spokesperson: From the analysis of the operational systems of the IDF, an enemy rocket barrage was carried out... Link

[۱۲] Israel-Hamas War Live Updates: Who Is to Blame for Gaza City Hospital Blast? Link

[۱۳] Deleted Israeli Video Adds to Confusion Around Gaza Hospital Blast Link

[۱۴] Evacuation orders by Israel to hospitals in northern Gaza are a death sentence for the sick and injured Link

[۱۵] Gaza’s Hospitals Face ‘Impossible’ Choices With Israel Evacuation Order Link

[۱۶] UN chief ‘horrified’ by strike on Gaza hospital, as warring sides blame each other Link

[۱۷] Egypt’s president agrees to open the Rafah crossing – as it happened Link

[۱۸] Roof knocking Link

[۱۹] Attack on Gaza hospital 'unprecedented' in scale, WHO says Link

[۲۰] Israel-Hamas war live: Anger after Israeli strike kills ۵۰۰ in hospital Link

[۲۱] An Al Jazeera digital investigation found no grounds for the Israeli army's claim... Link

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 67
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 13
 • FI ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  6 7
  گروهان اصلاحیون بعد از عملیات موفقیت آمیز علیه ارتش روسیه ، قرار است هفته آینده در کنار اسرائیل علیه غزه بجنگد
 • DE ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  14 4
  این کار فاجعه جنون امیز فقط از حیوانات کثیف صهیونیستی و شیطان بزرگ بر می اید. پناه بر خدا و مهدی فاطمه😔😔😔
 • DE ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  9 4
  قطعا از صهیونیست خبیث و شیطان بزرگ. شک نکنید. بزودی خون کودکان مظلوم غرقشان خواهد کرد. ان شالله
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  8 4
  اسرائيل به‌ هیچ قانو نی پای‌بند نيست آن‌ها گرگ صفت ودرنده هستن وقصد نسل کشی فلسطین ها دارند جبهه‌ های مقاومت برای متوقف کردن اين ماشين کشتار چه تصمیمی دارد
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  3 7
  اسرائیل احمق نیست
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  7 4
  اسراییل مثل بچه ی که کتک میخوره و با گریه میره باباش رو میاره. خاک بر سر خار و ذلیلش ارتش مثلا چهارم دنیا !!
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
   0 1
   غلللللط کرده ارتش چهارصدم هم نیست فلسطین خوب کنفش کرد غافلگیرش کرد، حالا باز بره از تواناییهای ارتش خودش داستان ها سرهم کنه و قمپز کرگدنی در کنه
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 9
  در قرن های اخیر همیشه داشتیم درون مرزها و برای مرزهای ایران می جنگیدیم ولی اکنون بعد از قرن ها حالا ایرانیان دوباره دارند بیرون از مرزهای خودشان می جنگند.
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 9
  خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس: حمله فلسطین به اسرائیل تو 15 مهر کاملا برنامه ریزی شده بود و ایران و حزب الله به ما اسلحه دادن.
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  6 4
  کشتی یو اس اس لیبرتی را در جنگ شش روزه چه کسی غرق کرد مسئول عملیات فریب سیانور آیا کسی جز آمریکایی ها و اسرائیل ها بودند. آمریکایی ها حتی به خودشان هم رحم نکردند حالا این دروغگو ها می گویند در بمباران بیمارستان نقشی ندارند
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  29 11
  اگر هیتلر واقعا امثال این وحشی های صهیونیست رو قتل عام میکرد پس درود بر هیتلر مرگ بر صهیونیست
  • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   16 6
   مرگ بر اسرائیل کودک کش
  • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   17 8
   لعنت ابدی بر رژیم آپارتاید کودکش صهیونیسم
  • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   5 2
   نماد و سبل کودک کشی در جهان رژیم آپارتاید کودکش اسرائیل است
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   5 1
   فلسطینی‌ها چشم آبی نیستن پس باید بمیرن این منطق حقوق بشر آمریکا است
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   11 6
   دلمون از کودکشی اسرائیل کودک کش کبابه
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   13 8
   تا کی کودک کشی تا کی ظلم وجنایت ؟؟؟
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   6 5
   به کدامین گناه کشته شدند ؟؟؟
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   9 3
   به کدامین گناه کشته شدند ؟؟؟
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   13 5
   تف به غیرت نداشتی کشورهای عرب مخصوصا حکام عرب علی الخصوص کشورهای که با رژیم آپارتاید کودکش اسرائیل عادی سازی کردن
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   2 2
   اسرائیل کشتار جمعی و پاک سازی نژادی راه انداخته مدعیان حقوق بشر و آزادی کجان ؟ چرا صدای از مجامع بین المللی بلند نمیشه ؟ آیا این کودکان و زنان فلسطینی انسان و آدم نیستن ؟؟؟؟
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   3 6
   به خدا موندم چطوری عده ای تو ایران طرفداری این رژیم منحوس پلید میکنن شرم به ایرانی که جنایت و کشتار ببینه باز طرف مدافع این شیاطین باشه
  • صادق IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   4 7
   هیتلر حق داشت
  • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   4 3
   هیتلر اگه فقط به قصد ضدیهود بودنش جنگ راه انداخت، پس چرا به شوروی حمله کرد؟ چرا نسل کشی کرد و کارهای ضدبشری انجام داد؟
  • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   1 6
   هیتلر اینها را خوب شناخته بود در کتابش نوشته هر دملی که بترکد چند یهودی را میبینید که زیر ان مشغول کثافتکاری هستند
  • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   2 0
   متاسفم که بخاطربغض احمقانه هیتلرگراشدن
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  1 10
  آخه بی شعورها مگه راکت میتونه هزار نفر تلفات بگیره ؟!! حتی اگه وسط جمعیت بیاد پایین
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  28 8
  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ ﴿١﴾ به نام خدا که رحمتش بی‌اندازه است و مهربانی‌اش همیشگی سوگند به آسمان که دارای برج هاست (۱) 2 وَالْيَوْمِ الْمَوْعُودِ ﴿٢﴾ و سوگند به روزی که [برپا شدنش را برای داوری میان مردم] وعده داده اند (۲) 3 وَشَاهِدٍ وَمَشْهُودٍ ﴿٣﴾ و سوگند به شاهد [که پیامبر هر امت است] و مورد مشاهده [که اعمال هر امت است؛] (۳) 4 قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ ﴿٤﴾ مرده باد صاحبان آن خندق [که مؤمنان را در آن سوزاندند.] (۴) 5 النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ ﴿٥﴾ آن آتشی که آتش گیرانه اش فراوان و بسیار بود، (۵) 6 إِذْ هُمْ عَلَيْهَا قُعُودٌ ﴿٦﴾ هنگامی که آنان پیرامونش [به تماشا] نشسته بودند (۶) 7 وَهُمْ عَلَىٰ مَا يَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنِينَ شُهُودٌ ﴿٧﴾ و آنچه را از شکنجه و آسیب درباره مؤمنان انجام می دادند تماشاگر و ناظر بودند (۷) 8 وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ ﴿٨﴾ و از مؤمنان چیزی را منفور و ناپسند نمی داشتند مگر ایمانشان را به خدای توانای شکست ناپذیر و ستوده؛ (۸) کودکان و نوزادان و مردم غزه در آتش سپاهیان شیطان بدون برق و آب م وسایل پزشکی به شهادت میرسند
 • علی صادقی IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  11 20
  در مورد هیتلر اشتباه می کردیم
  • DE ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   3 5
   کلاً همه رسانه ها دروغهای صهیونیستها در مورد جنگ دوم رو باور کردن .
  • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   3 1
   هیتلر اگه فقط به قصد ضدیهود بودنش جنگ راه انداخت، پس چرا به شوروی حمله کرد؟ چرا نسل کشی کرد و کارهای ضدبشری انجام داد؟
 • سیدجواد IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 5
  گروه های رسانه ای طرفدار مقاومت هم باید عکسها و مدارک بیشتری از بیمارستان برای خنثی کردن جنگ رسانه ای اسرائيل منتشر کنند. مگر راکت مقاومت با چه زوایه ای پرتاب میشه که به بیمارستان اصابت کنه اسرائيل میگه از نزدیک بیمارستان پرتاب شده بعدش هم نحوه تخریب مشخص می کنه ماجرا رو.
 • DE ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 3
  کشورهای بزرگ و مطرح مثل ایران ، ترکیه و عربستان اگر بخواهند با اسرائیل دربیفتن یا لااقل اسرائیل رو ساکت کنند باید سلاح اتمی داشته باشند وگرنه باید سرجاشون بشینند وطبق معمول شعار بدن .
 • DE ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 1
  مرگ خوبست
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  3 2
  در این که رژیم غاصب صهیونیستی داره غزه رو میزنه که شکی نیست که بخواهیم اثبات کنیم. اتفاقات در غزه رو رژیم غاصب باید اثبات کنه نه حماس. چون اصل بر اینه که حماس خودشو نمیزنه! از اون طرف، پُست‌های پاک شده مقامات غاصب، سایر بیمارستان‌ها و مساجد و مدارس مورد اصابت قرار گرفته و شدت انفجار کاملا مشخص می‌کنه که رژیم غاصب به بیمارستان حمله کرده و بعد از مشاهده واکنش‌ها که پیش‌بینی نمی‌کرد، اقدام به دروغ پردازی کرده. داستان مسخره صهیونیستا خخخ
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 3
  در این که رژیم غاصب صهیونیستی بیمارستان رو زده که شکی نیست که بخواهیم اثبات کنیم. جنایات در غزه رو رژیم غاصب صهیونیستی باید اثبات کنه نه حماس. چون اصل بر اینه که حماس خودشو نمیزنه اما رژیم غاصب میزنه! از اون طرف، پُست‌های پاک شده مقامات غاصب، سایر بیمارستان‌ها و مساجد و مدارس مورد اصابت قرار گرفته و شدت انفجار کاملا مشخص می‌کنه که رژیم غاصب به بیمارستان حمله کرده و بعد از مشاهده واکنش‌ها که پیش‌بینی نمی‌کرد، اقدام به دروغ پردازی کرده. میگن در روی زمین چاله ایجاد نشده! خب احمق‌ها همین ثابت می‌کنه از فناوری بمب‌هایی که در نزدیکی زمین منفجر میشن اثبات شده که در اختیار آمریکاست! داستان مسخره صهیونیستا خخخ
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 2
  لطفا اطلاعات غلط ندین ولی البته حق با فلسطینی هاست.
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  1 2
  لطفا انواع سلاح به حزب الله لبنان بفرستین تا به فلسطینی ها در این جنگ نابرابر کمک کنن
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  11 8
  خیبر خیبر یا صهیون جیش محمد ص قادمون .... خیبر خیبر یا صهیون جیش محمد ص قادمون .... خیبر خیبر یا صهیون جیش محمد ص قادمون .... خیبر خیبر یا صهیون جیش محمد ص قادمون ....
  • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
   0 4
   جیش محمد ص با خود رسول‌الله ص می‌آیند همراه با جنودٍ لم ترونها ان‌شاءالله
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  4 4
  این طفلای معصوم که فرشته وار رفتند به بهشت.. اما خدا به داد دل بازماندگان این شهدا برسه، ما که فرسنگ‌ها دوریم اینقدر حالمون بده.. مرگ بر ظلم و ظالم مرگ بر اسرائیل جنایتکار مرگ بر آمریکای جهانخوار.
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  24 6
  وقت است تا برگ سفر بر باره بندیم دل بر عبور از سد خار و خاره بندیم گاه سفر آمد؛ نه هنگام درنگ است چاووش می‌گوید که ما را وقت تنگ استبه یاد پدر شعر انقلاب گاه سفر شد، باره بر دامن برانیم تا بوسه‌گاهِ وادیِ ایمن برانیم وادی پر از فرعونیان و قبطیان است موسی جلودار است و نیل اندر میان است از هر کران بانگ رحیل آید به گوشم بانگ از جرس برخاست وای من خموشم دریادلان راه سفر در پیش دارند پا در رکاب راهوار خویش دارند گاه سفر آمد برادر! گام ‌بردار! چشم از هوس از خُرد از آرام‌ بردار! گاه سفر آمد برادر! ره دراز است پروا مکن بشتاب! همّت چاره‌ساز است ره توشه باید عقل را در کار بندیم دل بر خدا، آنگه به رفتن باره بندیم ره توشه باید شب را در دل نشانیم وادی به وادی باره تا بر دل نشانیم باید خطر کردن، سفر کردن، رسیدن ننگ است از میدان، رمیدن، آرمیدن تنگ است ما را خانه، تنگ است ‌ای برادر! بر جای ما بیگانه، ننگ است ‌ای برادر! فرمان رسید: این خانه از دشمن بگیرید! تخت و نگین از دست اهریمن بگیرید! یعنی کلیم، آهنگِ جان سامری کرد ای یاوران! باید ولی را یاوری کرد گر صد حرامی، صد خطر در پیش داریم حکم جلودار است سر در پیش داریم حکم جلودار است بر هامون بتازیم هامون اگر دریا شود از خون بتازیم از دشت و دریا در طلب باید گذشتن بیگاه و گاه و روز و شب باید گذشتن گر صد حرامی، صد خطر در پیش داریم حکم جلودار است سر در پیش داریم فرض است فرمان بردن از حکم جلودار گر تیغ بارد، گو ببارد نیست دشوار جانان من برخیز! بر جولان برانیم زانجا به جولان تا خط لبنان برانیم آنجا که جولانگاه اولاد یهود است آنجا که قربانگاهِ زعتر، صور، صیداست آنجا که هر سو صد شهید خفته دارد آنجا که هر کویش غمی بنهفته دارد جانان من! اندوه لبنان کشت ما را بشکست داغ دیر یاسین پشت ما را جانان من! برخیز باید بر جبل راند حکم است باید باره تا دشت امل راند باید به مژگان رُفت گَرد از طور سینین باید به سینه رَفت زینجا تا فلسطین باید به سر زی مسجد الاقصی سفر کرد باید به راه دوست، تَرک جان و سر کرد جانان من برخیز و بشنو بانگ چاووش آنک امام ما علم بگرفته بر دوش تکبیرزن، لبیک‌گو، بنشین به رهوار مقصد دیار قدس، همپای جلودار
  • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۳۰
   0 3
   گروههای مافیایی که در غزه و لبنان خیمه زده و بنام دفاع از حقوق ملت فلسطین کاسبی و تجارت میلیاردی می کنند هیچ اهمیتی برای کودکان فلسطین قائل نیستند و به هر قیمتی تنها بدنبال حفظ و توسعه امپراطوری مافیایی خود هستند و برای قدرتهای خارجی و روسیه بصورت مزدوری و پیمانکاری پروژه اجرا می کنند و دستمزد می گیرند!
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  7 2
  ثبت ناگ کنید باغیرتها انشالله اعزام نزدیکه
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  10 4
  من که بچه بودم با شنیدن و دیدن نماهنگ زیبای بانگ جرس با صدای حسام الدین سراج احساساتی میشدم والان که میانسالم همون احساس رو دارم .لطفا این روزها صدا و سیما از این نماهنگ زیاد استفاده کنه
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  6 1
  به اشک و فریاد پدران و مادران غزه ای که فرزند شهید شده خود را بغل کردن و به اشک فرزندان یتیم شده قسم که این دفعه دفعه آخره و برای همیشه از شر صهیونیست ها راحت خواهند شد .آزادگان در سراسر دنیا برای حمایت از فلسطین برخاسته اند.صبح پیروزی نزدیک است .بخدا ما در ایران خیلی ناراحتیم که شما زیر بمباران هستین و قلبمون داره پاره پاره میشه .انشالله دیگه غم نبینید
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  1 3
  اگر کار اسراییل میشد کل بیمارستان و چند ساختمان مجاور تخریب میشد
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  9 3
  حزب‌الله تا کی میخوای صبر کنی؟
 • CA ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  21 4
  حملات راکتی اسرائیل به بیمارستان المعمدانی کار آمریکا و انگلیس خونخوار بود که فوری رهبرانشون رفتن پا در خون کودکان فلسطینی بذارن که نشون بدن سهمی در این قتلعام دارند.
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  3 24
  چقدر از خودتان دروغ نوشتین برای چی آخه
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  8 2
  از تیم تهیه این خبر متشکرم که اینطور دقیق و موشکافانه کار کرده اند همیشه بعد از خبرگزاری فارس اگر فرصت داشته باشم یا نیاز ببینم، از پایگاه شما دیدن میکنم و تقریبا همواره مطالب دست اول و تحقیقی رو دریافت میکنم؛ دست مریزاد
 • علی IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 2
  وقتی جای مظلوم و ظالم امروزه عوض میشود
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 1
  تعلل اسرائیل در حمله زمینی به غزه بیشتر بخاطر اینه که چون حماس اسرای زیادی از اسرائیل گرفته اینها حداقل قسمت اعظم اونها در بمباران غزه کشته بشن و دست حماس زیاد پر نباشه .اینو باید مردم اسرائیل بدونن که رژیم صهیونیستی تصمیم به قتل اسرای در بند حماس رو گرفته و جلوی بمباران غزه رو بگیرن
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 2
  خسته شدیم دیگه چرا ایران هیچ کاری نمیکنه؟ حداقل پهپاد و موشک های قوی به حزب الله و انصارالله بدید که از سامانه های دفاع موشکیشون عبور کنه بزنن این حرامیارو آمریکا هم حمله کرد باهاش میجنگیم مرگ یکبار شیون یکبار.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  0 1
  باید تلاش کرد یکی از دو طرف کاملا نابود شود وگرنه این درگیری ها رخ خواهد داد و مردم ایران پولشان هدر میرود. رهبران ملل عربی که در دهها سال قبل دو بار در جنگ با غاصب شکست خوردند الان صلح کردند و راضی اند و میترسند. الان باید ترجیحا غاصب را کاملا از بین برد یا قرارداد بنویسند مساحت غزه دو برابر شود و ده سال غاصب حق حرفزدن و تکان خوردن نداشته باشد
 • IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  4 4
  انشالله بزودی نماز در بیت المقدس.در پیچ مهم تاریخی هستیم.این طوفان نشون میده خبری در راه است.استخوانهای رژیم صهیونیستی در همین طوفان خرد خواهد شد.چه بسا به ظهور حضرت مهدی عج الله هم خیلی نزدیک شدیم کل یوم عاشورا کل ارض کربلا
  • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
   0 3
   توهم خوب نیست
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  7 4
  پیروزی بزرگ نزدیک است .فتح الفتوح
 • رضا IR ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  1 3
  یکی از عوامل افزایش توان رزم یک کشور میزان پایبندی و تعهد افراد به نهاد خانواده است. می دونستید تو همین پایتخت شرکت های خصوصی وجود دارند که کارکنان زن و مرد ( حتی متاهل) رو مختلط به سفر های تفریحی اعزام می کنند؟ دوست دارم یه نمونشو بگم ببینم شرکت تکذیب می کنه؟
 • IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  5 4
  اگر یکی از دو طرف کاملا نابود نشود درگیری ادامه خواهد یافت و مردم ایران فقط ضرر خواهند کرد
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  1 2
  ملاک ادامه تدریس استادان دانشگاه را از مقاله خارجی محوری خارج کنید و به آسانی به اساتید دانشگاه فقط با چاپ مقالات خارجی ارتقا رتبه ندهید. جلو رانت و فساد استادان دانشگاه را بگیرید. استادان حریص و طماع ، جوان مردم را برای دادن مقاله انگلیسی به عنوان تنها تعریف حرکت علمی پر امتیاز که می شناسند، از حقیقت دانشگاه و اجتماع دور کرده. بدون احساس نیاز اساتید به پروژه های علمی صنعتی، دانش آموختگانی بی عمل و بدون انگیزه برای فعالیت در کشور خواهیم داشت، از فرار دانشجویان عالم بترسید ولی از فرار اساتید بی عمل نترسید
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  2 2
  نابود کردن سیستم مالی و ارزش پول ملی ، نابود کردن کارگاهای تولیدی و عمرانی و عدم اجازه قیمت گذاری براساس عرضه و تقاضا باعث نابودی مردم و اقتصادشان است . فقط عدم رشد قیمت زمان شیخ عبا ایتالیایی رو مردم یادشونه ولی نابود کردن سیستم مالی و تولید کشور یادشون نیست . افزایش قیمت ها فقط برای جلوگیری از نابودی کارخونه ها و مقطعی به اجبار خراب کاری های شیخ عبا ایتالیایی بوده است
 • US ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  5 25
  میخواستن نزنن تا نخورن
  • CA ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
   8 3
   خفه شو کودک کش صهیونی/بهایی کثیف.
  • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
   0 0
   چرا از حرف حق میترکید
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۸
  8 1
  کره چیرو دقیقا بده مابه تفاوت چی . مرگ بر آمریکا .
 • حامد US ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
  0 1
  باید حداکثر استفاده از لغت «نسل کشی» برای این جنایت را انجام داد, تا انحصار این لغت از دست یهود بیرون بیاید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس