عباس عبدی

"مردم نامیدن اغتشاشگران"! در حالی طی روزهای اخیر به دستور کار اصلی اصلاح طلبان بدل شده که بعید است مردم و مسئولان نظام فریب این نمایش را بخورند.

سرویس سیاست مشرق -   «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و اتفاقات کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

"برادر عباد" در دوراهی آشوبگران یا وزارت اطلاعات، کدام را انتخاب می‌کند؟

 تعارف جام زهر به نظام اسلامی

تعارف جام زهر به نظام اسلامی/ "باطل‌السحر زاهدان" برای آشوبگران و تروریست‌ها

علی ربیعی، از چپ های دارای سابقه اطلاعاتی و از مقامات ارشد دولت اعتدال طی اظهاراتی پیرامون اغتشاشات اخیر که سایت اعتمادآنلاین آنها را منتشر کرد، گفته است: من در سه سطح، مسئله -انگیزه اغتشاشات- را تبیین می کنم. نخست، سطح اقتصادی و مسأله فقر و نابرابری مزمن شده، سپس سطح ندیدن تحولات و تغییرات ارزشی نسل جدید و در سطح سوم انسداد مزمن سیاست ها در قبال زنان را سه سطح تعیین کننده این اعتراضات می دانم.

او در بخش دیگری از اظهارات خود نیز تصریح می کند: وقتی از نظر اقتصادی امید به آینده در کشوری کم و نگرانی از آینده زیاد شده و تحریم به هر حال مثل خوره به جان مردم افتاده و آزار فیزیکی و روانی ایجاد می کند، سیاستگذار باید سیاست های اجتماعی داشته باشد که انگشت در چشم جامعه نکند؛ تازه ما یادمان افتاده که انگشت در چشم جامعه کنیم. یک روز با اینترنت جامعه مصرف کننده را نگران می کنیم برای حضور زنان در ورزشگاه مسأله درست می شود و درست در همین اوضاع و احوال می خواهیم در سبک زندگی آن ها هم مداخله کنیم.[1]

*در باب بخش اول اظهارات ربیعی بیان این سوال ضروریست که چه اصراری بین برخی آقایان و خانم های اصلاح طلب وجود دارد که رفتار اراذل و اوباش را به مردم تسرّی دهند و مبتنی بر هر شعاری که می شنوند بلافاصله با ادبیات کادوپیچی شده از "سطوح مختلف انگیزه اغتشاشات" سخن بگویند؟!

آیا طبیعی نیست در کشوری که دشمن خارجی و دنباله داخلی او به شدت فعال است و عده ای فعال سیاسی هم در راستای دشمن حرکت می کنند؛ عده ای اراذل و اوباش وجود داشته باشند که به هر بهانه ای عزم خیابان کنند و خون بریزند؟

آقای ربیعی باید بداند که در مردم خطاب کردن اوباش چماقدار و فحاش و وحشی هیچ نفع و سودی وجود ندارد. همانطور که از این قبیل اظهارات هیچ تحلیلی صحیحی هم استخراج نخواهد شد.

جهت تنویر افکار عمومی بیان این نکته ضروری به نظر می رسد که اعتراضی که مردم در آن حضور داشته باشند مختصات خاصی دارد. از جمله اینکه مجوز دارد، در خطوط و محدوده تعیین شده از سوی پلیس برگزار می شود، مسئول مشخص حقیقی و حقوقی دارد، خبری از توهین به کشور در آن نیست، لیدر خارجی ندارد و پرچم کشور به نشانه احترام به امنیت ملی و آرمان یک کشور در آن حمل می شود.

در چنین اعتراضی است که می توان از حضور مردم سخن گفت. و امثال ربیعی باید بدانند که در میانه چماقدارها و نقابدارها و جیب برها و اشرار هیچ جایی برای مردم نیست و مردم هم علاقه ای به حضور در میان این جماعت رذل ندارند.

قابل توجه آنکه وزارت اطلاعات در بیانیه ای که روز جمعه گذشته پیرامون اغتشاشات اخیر در کشور منتشر کرد؛ صراحتا اعلام داشت که پای مردم در میان نبوده و میدان رویارویی مدافعین وطن با مجموعه‌هایی از عناصر گروهکی، عوامل سازمان‌های جاسوسی و عناصر ناآگاه و فریب خورده‌ی اغتشاشگر بوده است.

و اما تأکید ربیعی بر نومیدی مردم و "تعارف جام زهر" مبنی بر اینکه سیاستگذار باید عقب‌نشینی کند...!

باید دانست که "اجرای قوانین اجتماعی و حدود الهی" هرگز دست کردن در چشم مردم نیست .

همه کشورهای دنیا قواعد خاصی را در امور مختلف و حتی در بحث پوشش اعمال می کنند و هیچ رجل سیاسی در آن کشورها هم یافت نمی شود که به صحنه بیاید و این اجرای قوانین را تقبیح یا ریشخند کند.

دلیل اینکه چرا مسئله گشت ارشاد در کشور ما تبدیل به یک عامل بهانه جویی برای دشمنان و اراذل می شود را باید در آنجا جست که عده ای دائماً یک قانون عقلانی مثل حجاب در خیابان و گشت ارشاد را ریشخند می کنند.

جالب است که مثلا در مسئله حمل سلاح سرد علیرغم اینکه هیچ کار تبیینی خاصی انجام نشده اما می بینیم و می دانیم که تقریبا تمامی مردم اعم از پیر و جوان می دانند که حمل سلاح سرد در ایران جرم است و هیچ رجل سیاسی هم نیست که این قانون را به سخره بگیرد. فلذا هیچ عامل بهانه ای هم در دست دشمن قرار نمی گیرد.

مسئله نومیدی هم یک گزاره القایی است وگرنه شاخص های موجود در ایران اعم از رکورد شکنی فروش فیلم های سینمایی، فروش بلیط کنسرتها، افزایش میزان مسافرت و ایضا شاخص های جهانی؛ همگی نشان از افزایش امید به زندگی در ایران دارد. فلذا در اینجا هم می رسیم به گزاره القاگری و نقش برخی خواص و رسانه ها در القای گزاره ناامیدی به ذهن مردم!

مردم و فعالان اجتماعی باید بدانند که علی ربیعی از مروجان القای فقر مطلق و بیکاری در ایران است.

جالب است که چند سال قبل هنگامی که مجری یکی از برنامه گفتگوی ویژه خبری در مقابل چشم ۸۰ میلیون ایرانی از ربیعی پرسید چرا بر خلاف بانک جهانی می‌گویید در ایران فقر مطلق داریم؟! پاسخ داد: فقر یک مفهوم ذهنی است. خود فقر و احساس فقر متفاوت هستند و بخشی از آن نیز در شهرها بوسیله مقایسه ایجاد می‌شود… در دنیا با شاخص‌های مختلفی فقر را اندازه می‌گیرند. من تعبیری که خودم به کار می‌برم، می‌خواهم فقر شدید و فقر مطلق را تمییز کنم. این تعاریف قرارداد است!

ربیعی همچنین زمانی در یک مصاحبه از تلاش دشمن برای فروپاشی ذهنی مردم ایران و ایجاد چروکیدگی در جامعه ایرانی سخن گفت و جالب است که او درباره یادداشت رفیق گرمابه و گلستانش (سعید حجاریان) که از تکیدگی جامعه ایرانی حرف می زند؛ لام تا کام سخنی نمی گوید![2]

اکنون نیز شاهدیم که آقای ربیعی به یکباره در اشاره به اغتشاشات اراذل از "ناامیدی نسبت به آینده" حرف می زند!

آیا این سابقه و حرف های ربیعی، بیانگر همان تلاش دشمن برای ایجاد فروپاشی ذهنی در جامعه ایرانی نیست؟

*** 

از نمایش "مردم نامیدن اغتشاشگران"!

تعارف جام زهر به نظام اسلامی/ "باطل‌السحر زاهدان" برای آشوبگران و تروریست‌ها

عباس عبدی، از تحلیلگران اصلاح طلب در اظهاراتی که خبرگزاری دولتی ایرنا آنها را منتشر کرد، درباره اغتشاشات اخیر گفته است: هنگامی که یک درخت را با تبر قطع می‌کنند، با اولین ضربه درخت سقوط نمی‌کند، باید ضربات زیادی زد تا درخت قطع شود. ولی در نهایت یک ضربه هست که موجب سقوط آن می‌شود. یک منبع آب هم با اولین سطل آب پر نمی‌شود. هر چه ظرفیت منبع بیشتر باشد، باید سطل‌های بیشتری در آن ریخت. ولی خلاصه یک ظرف آخری هست که منبع را سرریز می‌کند.

او می افزاید: مرگ مهسا همان ظرف آخر یا ضربه نهایی است که منبع را سرریز یا درخت را قطع کرد. زنان زیادی در این مدت تحقیر شدند و ترسیدند و بسیاری از مردان نیز خواهر، دختر و مادری داشته اند که این حس بد را چشیده‌اند. ولی چون ظرفیت مردم زیاد بود، سال‌ها طول کشید تا بالاخره صبرشان لبریز شد و همه گذشته برای آنان زنده شد و این میزان واکنش را در این مقطع شاهد بودیم!

عبدی در بیان عوامل و مطالبات این اعتراضات همچنین تصریح کرد: تحقیری که زنان در گشت ارشاد متحمل می‌شدند، به خودی خود مهم بود، ولی یک مورد بود از موارد دیگر. در دانشگاه‌ها، ادارات، انتخابات و رد صلاحیت‌ها، دادرسی‌ها، توزیع رانت‌ها، رسانه‌های رسمی و اتهام زنی‌ها و.. مجموعه ای از موارد بود که با این اتفاق، همه آن‌ها مورد نقد قرار گرفت و سررسیدشان آغاز شد.[3]

*بایستی دقت کرد و متوجه بود که تمام کلیاتی که عبدی از آنها با عنوان دلایل و انگیزه های اغتشاشات اخیر در کشور یاد کرده در حالی است که اغتشاشات اخیر هرگز رنگ زنانه نداشت و بیشتر نقش اراذل و اوباش بود که در آن خود نمایی می کرد!

شاهد مقایسه اینکه مثلا در راهپیمایی معترضان حجاب در سال 57 می بینیم که اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان آن تظاهرات از زنان بودند. پس میتوان نتیجه گرفت که صدر و ساقه اظهارات عبدی در بحث تحقیر بانوان بعنوان یکی از علل اصلی اغتشاشات اخیر با یکدیگر مطابق نیست و این استدلال از اساس غلط است.

از طرف دیگر در اغتشاشات اخیر دیدیم که مثلا پرچم ایران به آتش کشیده شد، علیه اصل نظام شعار داده شد، جیب بری در میان حاضران در اغتشاش زیاد اتفاق افتاد و مکان هایی مثل بانک ها نیز به آتش کشیده شده و غارت شدند!

اکنون آقای عبدی باید پاسخ بدهد که در کجای این رخدادها میتوان انگیزه هایی مثل اتهام زنی ها، انتخابات و مسئله تحقیر زنان را مورد اشاره قرار داد؟!

توصیه ما به تحلیلگران اصلاح طلب اینست که صف مردم را از اغتشاشگران جدا بدانند و از نمایش عوامفریبانه "مردم نامیدن اغتشاشگران" هم دست بردارند. این کار در دراز مدت میتواند دردسرهای گفتمانی فراوانی را برای اصلاح طلبان ایجاد کند. همانطور که دروغ بزرگ سال 88 و تحریم انتخابات 1400 توانست اصلاح طلبان را به محاق گفتمانی فرو ببرد.

*** 

"باطل‌السحر زاهدان" برای آشوبگران و تروریست‌ها

تعارف جام زهر به نظام اسلامی/ "باطل‌السحر زاهدان" برای آشوبگران و تروریست‌ها

روز جمعه گذشته تعدادی تروریست مسلح به 3 کلانتری در زاهدان حمله کردند و به سمت پلیس و مردم آتش گشودند.

حملات کوری که یکی از آنها در کنار یکی از مساجد اهل سنت شهر زاهدان و پس از اقامه نماز صورت گرفت.

این حادثه کم دامنه بلافاصله مورد کنترل قرار گرفت و زاهدان نیز یک بعد از ظهر جمعه آرام را پشت سر گذاشت. مولوی اسماعیل‌زهی، امام جماعت مسجد مکی زاهدان نیز طی سخنانی این حادثه و شایعه بلوا را قویا محکوم کرد.[4]

حادثه تروریستی مذکور از سوی رسانه های ضد انقلاب نیز مورد توجه ویژه قرار گرفت و عده ای معلوم الحال تلاش کردند آنرا به حادثه تصادفی درگذشت مهسا امینی و اغتشاشات اخیر اراذل و اوباش مرتبط بدانند!

*کسی که یک روز با بلوچ ها و سیستانی ها زندگی کرده باشد به روشنی می داند که مردمان نجیب دیار سیستان و بلوچستان از آنجا که قدر و قیمت امنیت در سایه‌سار نظام جمهوری اسلامی ایران را می دانند؛ خود، بزرگترین حافظان امنیت این خطّه از کشورمان هستند و وقوع اغتشاش و غائله در سیستان و بلوچستان یک امر قریب به محال است.

سیستان و بلوچستان در تاریخ خود روزهای تلخ زیادی را در حافظه دارد. از محرومیت و تحقیر در زمان رژیم ستمشاهی تا ناامنی های اشرار و تروریست های تکفیری که تا توانستند در حق مردم زاهدان و ایرانشهر و خاش و زابل و سراوان و... جنایت کردند و هرکجا که دستشان رسید، نگذاشتند آب خوش از گلوی این مردمان نجیب پایین برود.

اما این مردم سمت نظام جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند...

سمتی که رهاوردش برای شیعه و سنی بلوچستان و سیستان؛ امنیت و آبرسانی و تحصیل و شهرسازی و آبروداری بود.

سمتی که برای این عوامل پیشرفت؛ شهدایی را تقدیم سیستان و بلوچستان کرد تا از مرز تا مرکز زاهدان امن باشد، جوان ها به راحتی تحصیلات عالی داشته باشند، آب فراوان باشد، مواد مخدر کم باشد و هیچکس نتواند به امن و آرامش مردم لطمه و خدشه ای وارد کند.

مردم سیستان و بلوچستان بیش از هرکس دیگری به این دستاوردها آشنایند و تنها کسانی علیه این نتایج اسلحه برمیدارند که مردم نیستند!

آنها که هستند؟

اشرار، تکفیری، تحت نفوذ، فریب خورده... پاسخ اینست که آنها هرکه هستند اما مردم نیستند.

"مردم" کلمه ای مقدس است. خاصّه برای زاهدان عزیزی که سنی و شیعه و فارس و بلوچش در "پیوند خون شریکی" به سر می برند و برای یکدیگر و برای ایران خون داده اند.

اکنون آیا جز یک ذهن ساده اندیش یا فریب خورده یا معاند؛ کس دیگری میتواند در این تصویر واقعی از زاهدان و سیستان و بلوچستان تصور اغتشاش عمومی یا همراهی با دشمنان ایران و ایرانی را داشته باشد؟ پاسخ مشخص است...

***

1_https://www.etemadonline.com/fa/tiny/news-575929

2_mshrgh.ir/960465

3_https://irna.ir/xjKDyN

4_https://irna.ir/xjKFzD

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  10 14
  چقدر خوب همه چیز را منکر می شوید
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   5 1
   من یک حقوق ناچیز دارم الان دهم ماه نشده مشکل دارم اما ....نیروی انتظامی انتخاب شد چون با مردمی که شاکی کسی بودند، باسارق ،با قاچاقچی ، با تریاک ، شیشه ، سلاح ، قاچاق ، خلاصه با شاکی ومتهم درارتباط است و قطعا همه راضی برنمیگردند ، روزانه هرکلانتری باده‌ها ناهنجاری اجتماعی سروکار دارد ، حجاب یکی از وظایف است ، ساده است دیدند بسیج ،،شورای نگهبان راه ندارد الان هرخلافکاری از یک مامور دل پری دارد حتی خودمم ازم سرقت شد دیر بهم رسیدگی شد چون سرشان شلوغ بود اما خسته شدم منتها نامه دادند و راهنمایی کردند اما طبیعی است آنها هم اشتباهاتی دارند ، اینبار روی این موضوعات مانور میدهند . آیا پلیس فاسد نیست ؟ چراهست مثل همه جا ، اگر این اعتراض بود وهدفتشان اصلاح امور بود شک ندارم مردم با آنها همصدا میشدند اما این یک پروژه است من موافق همه چیز نیستم اما میدانم اگر امنیت رفت کوچه به کوچه این کشور جولانگاه سارقان وزورمندان میشود ،تجزیه طلبی اوج می‌گیرد و آمریکا یاهرکس دیگری حمله میکند و امنیت هیچ حالا جنگ بزرگی شده است . من عقیده ام این بوده و هست که امریه معروف به‌دست مردم و بزرگان هر محله بیفتد اینها درست‌تر میشوند
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   1 3
   چقدر بد کلی گویی می کنی. افساد طلبان از روساشون بریدن اونوقت تو هنوز دنبال اونایی
  • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   2 1
   بیایید تحول زنان را ببینیم مثل اسطوره اصلاح طلبان نجفی چقدر خوووووووب با گلوووووله جواب زن متحول شده اش رو داد؟ در ضمن اموزش و پرورشی که دست نجفی بوده بایدهم همچو جوانهایی اغتشاشگری تحویل جامعه بده
  • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
   0 0
   ۹:۵۵ چقدر شما بی چشم و رو هستید البته منافقین برازنده شما هست
 • اقبال مهدوی IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  14 4
  ربیعی اول از علت واقعی مرگ همرش و پسر رو... بگوید؟؟
  • روایتگر IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   1 1
   مرگ همسر ربیعی مرگ پسر روحانی زمانیکه علی ربیعه در وزارت بود پاسخگو باشید شفافیت ودانستن حق مردم است
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   2 1
   «آقای ربیعی باید بداند که در مردم خطاب کردن اوباش چماقدار و فحاش و وحشی هیچ نفع و سودی وجود ندارد.» البته مگر اینکه اشرار مسلح موساد را بخواهد عمدا سفید کند تا راحت ماموریتشان را انجام دهد! که ان شاءالله ایشون نفوذی نیست و فقط نادانسته دارد عمل مورد علاقه موساد را برای سفیدسازی ماموران وحشی موساد را انجام می دهد. برفرض همین حالت هم به نظر میاد نشان از بسیار نادان بودن او می دهد
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   1 0
   جریان پسر روحانی رو می دونم .جریان زن ربیعی چیه؟؟؟؟
 • GB ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  27 17
  رئیسی، خرداد ۱۴۰۰:بینید این (فیلتر اینستاگرام) یکی از اون اتهاماتی هست که آقایون به خاطر منافعشون به من می‌زنند!! آخه این یک چیزیه که زمینه کسب و کار مردمه، مردم روی این دارن درآمد کسب می‌کنند! آخه کسی میاد محل درآمد مردم رو تعطیل کنه؟!!! من همیشه گفتم فضای مجازی باید گسترش پیدا کنه!!! من خودم تو اینستاگرام صفحه دارم و هرشب کامنت‌ها رو نگاه می‌کنم.
  • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   12 5
   انگلیسی نادرست ، معلومه رییسی خوب توطئه تون رو نقش بر آب کرده
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   6 1
   وقتی اینستا رو کردن محل ترویج علنی خشونت و آموزش ساخت کوکتل مولوتف و .. و خود اینستا و شبکه های اجتماعی دیگه بر خلاف قوانینشون علیه ترویج خشونت و این مسائل، صرفا به دلیل دشمنی با ایران این مطالب رو حذف نمی کنن و با حسابهای ترویج دهنده اون برخورد نمی کنن معلومه که مسئولین که تنها روش کنترلشون بر این شبکه های غربی فیلتر هست، ناچار دست به قطع این پلتفرمها میزنن.
 • ژيان IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  12 4
  افساد طلباني مانند عباس عبدي و تمامي هم پالكي هايش كه پوزه در آخور آمريكا و اسرائيل دارند بايد محاكمه شوند چون اينها خودشان در فتنه 88 از آشوب طلبان و اغتشاشگران بودند. ان شاء الله قوه قضائيه به زودي آخرين ضربه تبر را به ريشه سست درخت افساد طلبان خواهد نواخت.
 • GB ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  24 6
  جام زهری نوشیده نخواهد شد بلکه ریشه دشمن را خواهیم سوزاند
  • ابراهیم بای IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   2 0
   درود به شرفت
 • علی IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  9 4
  هر چقد سخت گیری شود قطعا به فایده نظام خواهد بود
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  9 1
  بنده خودم به آقای رئیسی رای داده ام ولی مردم از مشکلات اقتصادی و گرانی ها در سختی هستند
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  8 2
  آقای مدعی العموم اگر این اظهارات جرم نیست پس جرم چیست؟
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  7 1
  اقای ربیعی در یک تقسیم بندی کلی و واقعی که مستندات ان دقیقا موجود است ریشه اغتشاشات به دو مسئله داخلی و خارجی باز میگردد که عبارتند از 1- به چالش کشیده شدن و شکست پی در پی سیاستهای استکباری و سلطه طلبانه غرب و اسرائیل و ارتش نیابتی انان به نام " داعش " در منطقه و اقتدار و پایداری محور مقاومت و مقابله انان با زیاده خواهی و سلطه جویی امریکا و اسرائیل . نمونه میدانی اشکار ان " حزب الله لبنان " و " انصارالله یمن " 2- نیم سوز و سوخته شدن بخش مهم از جریان نفوذی و غربگرایان داخلی ( پارتیزنها و میلیشیای سیاسی و امنیتی غرب در داخل ) که طی سی و اندی سال گذشته در ایران اگاهانه و یا نا اگاهانه مسئول پیاده کردن اهداف خطرناک امریکا و انگلیس بوده و هستند . جناب اقای ربیعی دوستانه عرض میکنم قدو قواره این چند واحد کلیشه ای را که شما و دوستانتان در علوم اجتماعی اخذ شده از غرب پاس کرده اید قدرت تحلیل مسائل پیچیده امروز ایران و منطقه را ندارد . ادرس اشتباه ندهید ریشه اغتشاشات و فتنه ها به واژگان نخ نما شده وپرتکرار و خسته کننده انسداد سیاسی / حقوق زنان / حجاب / جامعه مدنی / حجاب / و... بازنمیگردد . همین دیروز امریکایی ها علنا از بالاترین مرکز قانونگذاری خود اعلام کردند ما خواستار و دنبال " ایران منهای دین و منهای هسته ای " هستیم . مشکل غرب و غربگرایان و جریان لیبرالیسم داخلی طی چهل و اندی سال گذشته با انقلاب اسلامی احیای دین در قالب حکومت و اقتدار و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و عدم پذیرش سیادت و ولایت استکبار است . جمهوری اسلامی مقتدر با اسیب شناسی و اسیب زدایی از عملکردهای خود با نشاط و قدرت و صلابت و عقلانیت به سمت تعالی و رشد مادی و معنوی و جهانی سازی اموزه های مترقی اسلام پیش خواهد رفت و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را به اذن الهی فتح خواهد کرد و مشکلات و موانع داخلی و خارجی را از سر راه بر خواهد داشت و البته هزینه های ان را هم میپردازد . حضور اعجاب انگیز مردم وخون پاک شهید سلیمانی و نقوی و همدانی و حججی و فخری زاده و تهرانی مقدم ریشه های این درخت تنومند را مستحکم کرده است .
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  8 1
  استاد ربیعی / فقط به یک سوال فرزند دهه هشتادی فکر کنید و جواب دهید . حضور میلیونی مردم ایران از غدیر و عاشورا و اربعین تا شهادت امام رضا ع علیرغم شدیدترین عملیات روانی دشمنان خارجی و عوامل داخلی انان با کدام فرمول هایی که جنابعالی در درسهای علوم سیاسی و اجتماعی و جنگ روانی و... که فرا گرفته و احیانا تدریس میکنید قابل تحلیل است ؟ البته میدانید که در این مراسم ده ها میلیونی مردم شهر و روستا صریحا وفاداری خود را به نظام اسلامی اعلام کردند و از امریکا و انگلیس و عوامل داخلی انان اعلام بیزاری نمودند . گرچه بخش قابل توجهی از همین مردم به بخشهایی از عملکر نظام انتقاد و گلایه داشتند . جناب استاد ربیعی ! چرا در روش ها و فرمول هایی که در تحلیل صحیح اوضاع جامعه ناکارامدند تجدید نظر نمی فرمایید و نسبت به اموزه های بیش از نیم قرن کذشته غرب اینقدر تعصب و تصلب دارید ؟ ایا این نوعی ارتجاع و عقب ماندگی نیست ؟ جناب ربیعی شهد ا... این فرزند یا نوه شما اصلا قصد جسارت و اهانت به محضر شما را ندارم . ولی از مجموعه رفتار و گفتمان تکراری و خسته کننده شما و دوستانتان تعجب میکنم!
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   1 0
   کسانی که دراوایل اعتراض امده اندیاخبرازوجودتخریب نداشت هویا معترض به نوع برخوردباخواهرکم حجاب ومقیدبه حجاب مهساامینی بودند که بخاطرعدم مزاحمت خیابانی وبرقراری ارامش به مرکزفرهنگی کلانتری امده ومتاسفانه طبی اتفاقی غیرمنتظره باعدم احیاازدنیارفتند ولی تخریب اموال عمومی خصوصی وبی قیدگرایی وسوزاندن معترض وامبولانس وپلیس ایران واروپا وکسبه ورهگذروجنگ گروههای ضدانقلاب دراروپا باهندی وپاکستانی وپلیس که 15پلیس درفرانسه وانگلستان که 2نفرشان فلج دائمی شده اند بافحاشی وکشف مخدروسلاح انفجاری مردوداست گروههای تروریستی انتحاری داعش وجیش ودائم الخمرهای فاسددموکرات وکموله نمیتوانند انقلاب ماراکه باموازین خدایی ایجادشده مخدوش کنند ماتاجهان راازلوث فسادوقتل پاک نکنیم ارام نمینشینیم ایران مرکزعفت وحجاب وخداپرستی وسبک سالم زندگی ومصلحین وتوابین است پس معلومه کیاباهش دشمنن
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  2 1
  آقای ربیعی همان کشورهایی که سنگشان به سینه میزنی با کوجکترین اعتراض به سرب داغ به اعتراض کنندگان حمله کنند وآنها رامی کشند امثال تودرآن کشورها بودن به عنوان خیانت به کشور ازهستی ساقط می کردن ازرافت اسلامی سواستفاده نموده داغتشاش گران وتروریست بی شزف را مردم میخوانی
 • ناشناس IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  2 0
  این ملت تاکی باید تقاص برخورد و مماشات بارفیقان ویاران دوران انقلاب که بعضا ضد انقلاب شده اند رابپردازد!!!!
 • علی افصحی IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  1 0
  نفوذی های انقلاب اسلامی از قبیل ربیعی ، عباس عبدی، حجاریان و... که با فرصت طلبی در اوایل انقلاب در نهادهای امنیتی و قضایی جایابی شده بودند را نباید مقام امنیتی یا قضایی نامید
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  2 0
  آقای ربیعی و هم فکران ایشان برای هر رخدادی اشاره به همین چند عامل می کنند( تنگناهای اقتصادی و معیشتی، روابط محدود با جهان، انسداد مزمن سیاست های مربوط به زنان، ندیدن ارزش های نسل جدی) . گویا دیگر هیچ عامل درونی و بیرونی دیگر وجود ندارد، از سوی دیگر به وزن و میزان اثرگذاری این عامل ها و دیگر عامل ها که نمی بینند اشاره نمی کنند ونیز بگونه ای از نسل جدی سخن می گوینن که گویا همه ی نسل جدید ایران از جنس اینانی هستند که دراین آشوب نقش آفرینی کردند؟! یا یک اقلیت کوچک حاضر شده در این آشوب را برابر با همه ی مردم می گیرند (البته این بدان معنا نیست که همه ی مردمی که در آشوب شرکت نکردند ، یک دست و مطلق موافق نظر و کارهای حاکمیت و و دولت اکنون هستند). شما هم بگونه ای نقد می کنید که این ذهنیت ایجاد می شود که عامل های که آقای ربعی برشمرده است را ، مطلق رد کرده و همه را بیرونی و خارج از کشور می دانید. از همه ی اینه که بگذریم ، نوشته اید که "جهت تنویر افکار عمومی بیان این نکته ضروری به نظر می رسد که اعتراضی که مردم در آن حضور داشته باشند مختصات خاصی دارد. از جمله اینکه مجوز دارد، در خطوط و محدوده تعیین شده از سوی پلیس برگزار می شود، مسئول مشخص حقیقی و حقوقی دارد، خبری از توهین به کشور در آن نیست، لیدر خارجی ندارد و پرچم کشور به نشانه احترام به امنیت ملی و آرمان یک کشور در آن حمل می شود"، گزاره ی منطقی ایی است لیکن خدایی دراین چند دهه چه در دولت اصلاحات و چه اصولگرا چه کسی موفق به اخذ مجوز بااین شرایط که نوشته اید شده است.
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  3 0
  برای فروکش کردن اغتشاش باید اول سر افعی رو زد. برخی سران افساد طلب رو باید دستگیر کرد. اینها ستون پنجم و تروای دشمن هستن
  • ناشناس IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   0 0
   دقیقا کتری که از اول با این افساد طلبا باید میشد اینقدر دور دادن بشون تا رسیدیم به اینجا میرحسین ازحصر اطلاعیه صادر میکنه !!!! اینها هم از توخونه هاشون باخیال راحت.دراین بین مردم راگرفتارکردند بااین دعواهای سیاسیشون!!!
  • ناشناس IR ۱۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   0 0
   دقیقا کاری که از اول با این افساد طلبا بایستی میشد اینقدر دور دادن بهشون تا رسیدیم به اینجا میرحسین ازحصر اطلاعیه صادر میکنه !!!! اینها هم از توخونه هاشون باخیال راحت.دراین بین مردم راگرفتارکردند بااین دعواهای سیاسیشون!!!
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  1 0
  افسادطلبان منفورترین گروهکها پس ازمنافقینند!اماتارهبرعزیزمان لب نگشوده اند،مردم نجیبانه سکوت می کنندوقاسطین ومارقین وناکثین راچون استخوان درگلو تحمل می کنند!چگونه است که این جماعت خودرابه حماقت زده وتحلیل گراوضاع کشورشده اند؟اگر وزنی داشتنددرانتخابات به اندازه ی آرای باطله رای نداشتند!!
  • متین IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
   0 0
   ایول درود به شرفت ، حق گفتی
 • جاویدان IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  0 0
  خیلی جالبه
 • مسعود IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  0 0
  سلام این ربیعی یا عباد از امنیت برگشته آدمو یاد اون دانشمندی میندازه که بالای مگس رو کند و بهش گفت بپر
 • ابراهیم بای سلامی IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۹
  0 0
  اصولا دشمنان اسلام همواره سعی در براندازی نظام اسلامی و از بین بردن دین و حق هستند و می‌خواهند دنیا را به تسخیر شیطان دربیاورند (که البته غلط خوردن) . حالا یه عده معاند در خارج کشور یه عده منافق در داخل کشور ، خطاب به آقای ربیعی میگیم که مسائل رو با هم قاطی نکن حجاب باشه یا نباشه هیچ ربطی به مسائل اقتصادی نداره . حجاب یه دستور اسلامی و عقلانی هست که طبق قانون باید رعایت بشه حالا یه عده زیر بار نمیرن برخورد طبیعی هست و ربطی به اقتصادو نمیدونم اینا نداره . در ضمن مؤمنین در ایران هرچند در اقلیت باشن اما یه شیر ده کفتار رو حریفه .
 • من IR ۰۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  1 0
  این جام زهر را نخواهیم خورد
 • پرهام IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۱
  0 0
  کی مماشات با افساد طلبان تموم میکنید؟ یا خودمون دست بکار شیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس