فریادشیران:‌ فعالیت دو نایب رئیس عزیزی خادم، غیرقانونی است/کمیته اخلاق پنجشنبه و جمعه اضافه‌کاری می‌کند؟

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: شاید کمیته اخلاق پنج‌شنبه و جمعه هم اضافه کاری می‌کند که حکم محرومیت سراجی را صادر کردند.

به گزارش مشرق، نادر فریادشیران در مورد اقدام هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال برای برکناری شهاب عزیزی خادم اظهار داشت: شجاعت اعضای هیأت رئیسه را ستایش می‌کنم. برای اولین‌بار در تاریخ فوتبال و ورزش کشور، هیأت رئیسه یک فدراسیون به قدرت خودش پی برد. 

وی افزود: رؤسای فدراسیون‌های مختلف در ادوار مختلف تخلفاتی داشتند و هیأت رئیسه این اجازه را دارد وقتی می‌بیند رئیس فدراسیون از چارچوب قوانین، مقررات، اساسنامه و ... خارج می‌شود، او را مؤاخذه کند و اگر هم به جمع‌بندی رسیدند که صلاحیت اداره فدراسیون را ندارد به صورت موقت کنارش بگذارند تا یکی از نواب رئیس سرپرست شود.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: الحمدالله، دو نفر از اعضای هیأت رئیسه حدود هشت ماه است غیر قانونی فعالیت می‌کنند. همه اسنادی که آقایان امضا کرده‌اند؛ دستور پرداخت، عزل، محرومیت و ... همه غیر قانونی است. سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی چه زمانی می‌خواهند ورود کنند؟ بهاروند و مهرعلی نمی‌توانند در رأی‌گیری شرکت کنند چون حضورشان غیرقانونی است. آنها سه ماه قانونی بودند اما بعد از سه ماه باید مجمع تشکیل و رأی‌گیری می‌شد. الان حدود هشت ماه است که به صورت غیرقانونی فعالیت دارند و حق رأی در هیأت رئیسه را ندارند. 

فریادشیران با اشاره به حکم محرومیت مهرداد سراجی توسط کمیته اخلاق عنوان کرد: سراجی یکی از پرچمداران مخالفت با حرکات فراقانونی عزیزی خادم است. جالب است که روز پنج‌شنبه بدو بدو رفتند و رأی به محرومیت او دادند. شاید کمیته اخلاق پنج‌شنبه و جمعه هم اضافه کاری می‌کند! اکنون سراجی محروم است و نمی‌تواند رأی بدهد. بنابراین از هشت نفر، چهار نفر امضا کننده برکناری عزیزی خادم هستند و چهار نفر هم آن را امضا نکرده‌اند.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: با این ترفند که غیرقانونی و غیراخلاقی است سراجی را بیرون کردند اگر محرومیت او به خاطر بازی سایپا و پیکان بوده چرا در هفت ماه گذشته محرومش نکرده‌اند؟ آیا او تخلفی کرده؟ به خاطر یک مسئله در مورد تیمش رأی دادند. کاری به آن رأی ندارم و کمیته استیناف هم هر رأی داده قبول داریم اما سراجی حق داشته به عنوان مدیرعامل از باشگاهش دفاع کند. حالا او را 6 ماه محروم کرده‌اند!

مربی اسبق تیم ملی گفت: چطور رفیعی که غیرقانونی با فیفا مکاتبه کرده و از طرف دولت و مجلس برای خودشان تأییدیه قلابی درست کردند را 20 روز محروم می‌کنید؟ این حرکت کمیته اخلاق صددرصد خلاف عرف است. چرا درست در همین هفته که قرار است رأی‌گیری شود این حکم را داده‌اند؟ ان‌شاالله کمیته استیناف که افراد عادلی در آن حضور دارند این رأی را بشکند تا سراجی بتواند در رأی‌گیری شرکت کند.

فریاد شیران با اشاره به اینکه اقدام هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می‌تواند الگویی برای سایر فدراسیون‌ها باشد، عنوان کرد: فدراسیون باید در این زمینه دموکراتیک عمل کند و اجازه بدهد هیأت رئیسه کار خودش را بکند. اگر قرار شد عزیزی خادم برکنار شود، کنار برود و تا زمان مجمع سرپرست تعیین شود چرا این مجمع را نزدیک به یکسال برگزار نکردید؟ چرا صورت‌های مالی و اظهارات مالیاتی که برج 4 انجام می‌شود را به مجمع و دارایی ندادید؟

وی افزود: اینها تخلفاتی است که هیأت رئیسه به حق ورود کرده و می‌تواند بدعتی برای فدراسیون‌های دیگر شود. آقایان هیأت رئیسه فدراسیون‌های دیگر باید بدانند که قدرت دارند. اگر دیدید در مجامع شما تخلف می‌شود اجازه ندهید. آدم رئیس فدراسیون نشوید. از این امتیاز و حرکتی که هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال انجام داده بهره بگیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس