ویژه ها

رسانه های اصلاح طلب به عنوان حامیان اصلی مفسدان دانه درشت اقتصادی و مدیران نجومی بگیر، با تحریف ماجرا، اینگونه القاء می کنند که مجلس در پی محرمانه کردن اموال مسئولین است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با   «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

********

** رئیسی گرانی را کنترل نکرد، منتظر آشوب خیابانی باشید

«مصطفی اقلیما» جامعه شناس اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آقای رئیسی در مناظره‌های انتخاباتی عنوان کردند مانع از افزایش گرانی‌ها خواهند شد. این در حالی است که از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمده قیمت‌ها همچنان در روند صعودی قرار داشته است...هنگامی‌که فشار اقتصادی به مردم بیش از توانایی آنها می‌شود به صورت طبیعی این فشارها به اعتراضات خیابانی منجر خواهد شد».

وی در ادامه گفت: «تا چه زمانی می‌توان کشور را با شرایط کنونی مدیریت کرد؟ هرچه بیشتر به مردم وعده بدهیم و حل کردن مشکلات بنیادین رابا تأخیر بیاندازیم به همان اندازه شدت انفجار اجتماعی را بالاتر می‌بریم».

این فعال اصلاح طلب در ادامه تصریح کرد: «برخی عنوان می‌کنند مردم برای آزادی به خیابان‌ها می‌آیند. این در حالی است که رهبر مردم گرسنگی آنها است. یعنی مردم براثر گرسنگی به خیابان‌ها خواهند آمد. با این وجود واکنش مردم نسبت به گذشته شدیدتر خواهد شد و ممکن است پیامدهای غیرقابل جبرانی برای جامعه به همراه داشته باشد».

رئیسی گرانی را کنترل نکرد، منتظر آشوب خیابانی باشید/ «محرمانه کردن اموال مسئولان»؛ دستپخت اصلاح‌طلبان

جریان اصلاح طلب به عنوان بانی اصلی وضع موجود اقتصادی، بجای عذرخواهی از مردم، با القای عدم بهبود وضعیت اقتصادی در آینده، آدرس شورش خیابانی و آشوب و اغتشاش می دهد.

به عبارت دیگر، بانیان وضع موجود، بجای عذرخواهی و تلاش برای بهبود وضع فعلی، مشغول تهیه و تدارک «درسنامه آشوب و اغتشاش خیابانی» هستند.

در روزهای گذشته «سعید حجاریان» از دستگیرشدگان فتنه 88 و از حامیان اصلی دولت روحانی در مطلبی با عنوان «فشار از پایین، چانه‌زنی از بالا» نوشته بود: «افرادی، به‌ویژه در خارج از کشور...می‌گویند باید فرهنگ شهروندی میان مردم ایجاد شود تا آن‌ها بتوانند خود به خود فشار اجتماعی ایجاد کنند! حال آنکه از سر این نکته ظریف می‌گذرند که فرهنگ شهروندی یک‌شبه حاصل نمی‌شود و از نوعی بسیج پیروی می‌کند و این بسیج به نیرویی پیشتاز نیاز دارد که شهروندان را حین عمل، آموزش دهد. به بیان دیگر، مردم در الگوی بهنجار فشار اجتماعی، در پراتیک روزمره‌شان به نقطه‌ مطالبه‌گری حداکثری رهنمون می‌شوند؛ مطالبات و خواسته‌هایی که لزوماً سیاسی نیستند. به‌عنوان مثال، مطالبات‌ صنفی و اقتصادی قشرهای بازنشسته، معلم، کارگر و… را که به‌تدریج پذیرفته شدند و صورت قانونی گرفتند، می‌توان ذیل این تحلیل طبقه‌بندی کرد، هرچند دولت از اجرای آن‌ها سر باز می‌زند. نتیجه آنکه به‌دور از تجویزهای نابجا مبتنی بر عنصر فرهنگ،  به‌تدریج می‌توان فن چانه‌زنی را آموخت و به کار گرفت».

چندی پیش نیز «سعید مدنی» از اعضای گروهک موسوم به «ملی مذهبی» و از فعالین فتنه ۸۸ که تاکنون چندین بار بازداشت و محکوم شده است، در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود: «حکومت‌ها بخواهند یا نخواهند خیابان جزیی انکارناپذیر از اعتراض است. شبکه‌ای شدن نه‌تنها مانع از خیابانی شدن نمی‌شود، بلکه تسهیل‌کننده حضور خیابانی استتصمیم با دولت‌هاست یا باید امکان حضور قانونمند خیابانی را فراهم کنند یا منتظر باشند تا خیابان‌ها اشغال شوند. وقتی بحران سراسر ساختارهای موجود را فرا گرفته، وقتی فساد تا قله دماوند پیشروی کرده،  وقتی فقر و نابرابری رنج و فلاکت را دوچندان کرده و کاهش ارزش پول ملی فقرا را فقیرتر و پولدارها را پولدارتر کرده، وقتی بوی مشمئزکننده تبعیض و رانت سراسر یک جامعه را دچار نفرت کرده، پیش‌بینی آینده چندان دشوار نیست».

افراطیون اصلاح طلب بجای جبران خسارت هایی که حداقل در 8 سال گذشته به کشور تحمیل کرده اند ژست شاکی به خود گرفته و جوانان و مردمی که از سیاست های همین طیف متحمل خسارت شده اند را به شورش و اشوب خیابانی تشویق می کنند.

آقازاده ها و دامادهای برخی مقامات اصلاح طلب اکنون به دلیل غارت اموال مردم، یا زندانی اند یا متواری. از سوی دیگر ژنرال های خودخوانده اصلاح طلب نیز خسارات عدیده ای به کشور وارد کرده اند. حالا همقطاران «آقازاده ها و ژنرال ها» بجای عذرخواهی و تلاش برای جبران خسارت، جوانان این مرز و بوم را به اغتشاش و اشوب تشویق می کنند!

در اینجا 2 نکته وجود دارد، اولا اینکه ترمیم خرابی های 8 ساله «دولتِ اصلاح طلبان» در ظرف چند ماه امکان پذیر نیست. ثانیا هیچگاه آشوب و اغتشاش و آتش زدن اموال عمومی و خصوصی منجر به بهبود اوضاع نشده است. بانیان وضع موجود بجای تشویق به آشوب، باید شهامت داشته باشند و قصور و تقصیرهای خود را بپذیرند و برای جبران خسارت ها تلاش کنند.

** «محرمانه کردن اموال مسئولان»؛ دستپخت اصلاح طلبان است، حاشا نکنید

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان «"از کجا آورده اید" محرمانه شد» نوشت: «در هفته‌های اخیر ماجرای رسیدگی به اموال و دارایی‌های مقامات به یکی از موضوعات مناقشه‌برانگیز در فضای رسانه‌ای کشور تبدیل شده و روایات مختلفی درباره مفاد این طرح به‌ویژه افزوده‌شدن قید محرمانگی و ممنوعیت انتشار عمومی اموال و دارایی مسئولان مطرح شده است. مناقشاتی که علت بالاگرفتن آن بررسی طرح اصلاح موادی از قانون «نظارت بر اموال مسئولان پس از ترک مسئولیت» است که هم‌اکنون در دستور کار کمیسیون قضائی مجلس یازدهم قرار دارد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه به نقل از حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: «مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصوبه‌ای در سال ۹۸، اعتبار مصوبات مبتنی بر مصلحت را ۱۰‌ساله تعیین کرد. براساس‌این با توجه به اینکه مصوبه مجمع مبنی بر محرمانه‌شدن اموال و دارایی‌های مقامات در ‌آذر ۹۴ به تصویب مجمع رسیده است، مجلس شورای اسلامی طبق قاعده از سال ۱۴۰۴ امکان اصلاح این مصوبه را دارد».

روزنامه شرق در ادامه به نقل از این عضو مجمع تشخیص نوشت: «البته اگر مجلس شورای اسلامی در شرایط فعلی نیز مصوبه‌ای برای اصلاح این طرح داشته باشد و مجمع تشخیص این مصوبه را خلاف مصوبه خود اعلام نکند؛ یعنی به عبارتی دیگر مجلس پیش از تصویب طرح از مجمع تشخیص استمزاج کند و مجمع پاسخ مثبتی بدهد، شاید اصلاح این قانون پیش از سال ۱۴۰۴ نیز امکان‌پذیر باشد».

رئیسی گرانی را کنترل نکرد، منتظر آشوب خیابانی باشید/ «محرمانه کردن اموال مسئولان»؛ دستپخت اصلاح‌طلبان

روزنامه شرق در گزارش مذکور که تیتر اصلی صفحه اول نیز هست طوری القا کرده که گویی مجلس یازدهم اموال و دارایی مسئولان را محرمانه کرده است، این تیتر مغرضانه و غلط در حقیقت مصداق تشویش اذهان عمومی و توهین به مخاطب است.

چرا که اتفاقا مجلس یازدهم در پی اصلاح «محرمانگی اموال و دارایی مسئولان» به نفع مردم است. اتفاقا محرمانه کردن اموال مسئولان دستپخت جریان اصلاح طلب است.

محرمانه بودن اموال مسئولین نتیجه قانون «رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران» است. این قانون در تاریخ ۹ آبان ۹۴ از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست مرحوم هاشمی رفسنجانی، نهایی و در تاریخ ۱۴/۹/۹۴ از سوی علی لاریجانی (رئیس‌وقت مجلس شورای اسلامی) برای اجرا ابلاغ شد. در آن مقطع جریان اصلاح طلب به هیچ عنوان به این قانون اعتراض نکرد.  

قانون مزبور، صریحاً در متن خود، فهرست دارایی‌های مقامات، مسئولان و کارگزاران را «محرمانه» اعلام کرده است. جالبتر آنکه دولت روحانی و به عبارتی «دولتِ اصلاح طلبان» از این مصوبه دفاع کرد. در همین رابطه «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی وقت دولت در واکنش به این مصوبه گفته بود: «اینکه رسانه‌ها بنویسند مسئولان چند جفت کفش و خانه دارند، مقتضی نیست»!

در حال حاضرنمایندگان مجلس یازدهم با انتقاد از این قانون در نامه‌ای به رئیس‌دستگاه قضا خواستار رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولان شده اند. علاوه بر این تعدادی از نمایندگان در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی طرحی هستند که سازمان‌ها را موظف کند اطلاعات مالی و اقتصادی مسئولان را در سامانه ای بارگذاری کنند تا با خوداظهاری مقامات قابل مقایسه باشد.

با اینحال رسانه های اصلاح طلب به عنوان حامیان اصلی مفسدان دانه درشت اقتصادی و مدیران نجومی بگیر، با تحریف ماجرا، اینگونه القاء می کنند که مجلس در پی محرمانه کردن اموال مسئولین است. این در حالی است که «محرمانه کردن اموال مسئولان»؛ دستپخت اصلاح طلبان است.

روزنامه شرق از حامیان اصلی مفسدان دانه درشت اقتصادی است. برای نمونه، این روزنامه اصلاح طلب- 7 اردیبهشت 99- در گزارشی با عنوان «امامی طلبکار شد» به تطهیر «محمد امامی» تهیه کننده سریال شهرزاد و یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت.

این در حالی است که «محمد امامی» در پرونده فساد بانک سرمایه نقشی کلیدی داشته و مهره چینی‌های بانک را انجام داده و با همکاری «هادی رضوی» - داماد محمد شریعتمداری(سیاستمدار اصلاح طلب و از وزرای اقتصادی در دولت های خاتمی و روحانی) - اموال بانک را به غارت برده و از این طریق به تحصیل مال از طریق نامشروع پرداخته است. او از بزرگترین بدهکاران نظام بانکی است که با استفاده شخصی از اموال بانک برای خود خانه و ویلاهای لوکس را خریداری کرده و نقش او در فسادهای مالی صورت گرفته محرز است.

در یک نمونه دیگر روزنامه شرق- 12 تیر 98- در گزارشی با عنوان «من متهم اشتباهی ام» به تطهیر  «بهروز ریخته‌گران»  بدهکار چندهزار میلیارد تومانی و متهم دانه درشت پرونده بانک سرمایه پرداخت.

** شورشیان علیه جشن مشارکت 85 درصدی، از مردم سالاری می گویند!

روزنامه اعتماد در مطلبی به قلم «علی شکوهی» فعال اصلاح طلب نوشت: «اصلاح‌طلبان در چند انتخابات اخیر نه خودشان نامزدهای قابل اعتنایی داشتند و نه توانستند از نامزدهای نیابتی نزدیک به خودشان در انتخابات دفاع کنند و نه مردم حاضر شدند حضور در انتخابات به هر قیمت و هر شرایط را بپذیرند و با دعوت بزرگان اصلاحات، به صحنه بیایند...با این حساب انتخابات و صندوق رای دیگر نمی‌تواند یک گزینه جدی و قابل اعتنا برای اصلاح‌طلبان باشد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «در وضعیت جدید، حاکمیت به شکلی از استراتژی مشارکت حداکثری عدول کرده و به انتخابات با نتیجه مطمئن و حتمی روی آورده است.با این حساب حتی اگر میزان مشارکت پایین هم باشد تاثیری بر تصمیم نهادهای حاکمیتی برای رقابتی کردن انتخابات ندارد و هیچ تلاشی برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات صورت نخواهد گرفت».

رئیسی گرانی را کنترل نکرد، منتظر آشوب خیابانی باشید/ «محرمانه کردن اموال مسئولان»؛ دستپخت اصلاح‌طلبان

طیف تندرو اصلاح طلب سالهاست اثبات کرده که به صندوق رای و مردم سالاری هیچ اعتقادی ندارد.  در سال 88 طیف تندرو اصلاح طلب با دروغ تقلب، «جشن مشارکت 85 درصدی» را به «آشوب و اغتشاش خیابانی» بدل کرده و قطعنامه 1929 را به مردم ایران تحمیل کرد. اینجا بود که ثابت شد که افراطیون اصلاح طلب نه اعتقادی به انتخابات و جمهوریت دارند و نه مشارکت حداکثری برای آنها از کوچک ترین اهمیتی برخوردار است.

جریان تندرو اصلاح طلب نه جنبه شکست در انتخابات را دارد و نه جنبه پیروزی در انتخابات. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ حسن روحانی پیروز شد.  روحانی کابینه خود را انتخاب کرد. عباس آخوندی، بیژن زنگنه، محمدرضا نعمت زاده، حسین فریدون، اکبر ترکان، علی ربیعی، معصومه ابتکار، اسحاق جهانگیری، محمدباقر نوبخت، محمدعلی نجفی، محمد شریعتمداری و...از جمله افرادی بودند که در ستادهای انتخاباتی میرحسین و کروبی در سال ۸۸ حضور فعال داشتند.

به عبارت دیگر، اعضای ارشد ستادهای انتخاباتی میرحسین و کروبی در سال ۹۲ در دولت روحانی در پست های ارشد مشغول به کار شدند. در حقیقت کابینه آقای روحانی، نمونه ای از کابینه میرحسین موسوی و کروبی با ۴ سال تاخیر بود.

اما این دولت در مدت هشت سال ضعیف ترین کارنامه را از خود بجای گذاشت و با کاهش قابل ملاحظه ارزش پول ملی و کوچک کردن سفره مردم، خسارات هنگفتی به کشور و مردم تحمیل کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 58
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  53 11
  مردم مثل شما چپ ها نیستن که نمیشه گند هشت ساله رو دو ماهه جمع کرد. شرایط رو درک میکنیم. ان شالله تصمیمات و کارهایی که الان گرفته میشه و انجام میشه در آینده اوضاع رو بهتر از الان کنه
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   31 6
   برای آواربرداری و بازسازی خرابکاری های دولت روحانی حداقل 2 سال زمان لازم است.
  • IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   12 27
   چه خوش خیالین هردو جناح عین هم هستن عین دمکرات و جمهوری خواه های امریکا فقط قیافه هاشون فرق داره
  • IR ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   9 5
   نقدینگی ایجاد شده توسط دولت تقدیر امید 20 سال زمان می خواهد تا جبران شود خوش به حال کسانی که به روحانی آنهم دوبار رای دادند خداوند بر همه چیز توانا و دانا است
  • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   3 0
   آنها دنبال زندگى دنيوى هستند وتنها به قوانينى كه منافعشان را تأمين كند، پاى بند هستند وبه هر قانونى كه ضررى به منافع دنيوى آنان بزند بى اعتنايند. پس عذاب الهى براى اين رفاه طلبان دنياپرست، تخفيف ندارد و بر خلاف خيال و گمانشان كه ادّعا مى كنند؛ يا اصلاً عذاب نخواهند شد و يا چند روزى بيشتر مجازات نمى بينند، آنان نيز مثل همه ى مجرمان، در برابر اعمال خود مسئولند.
  • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   2 0
   دنياطلبى، يكى از انگيزه هاى قتل مى باشد. «تقتلون انفسكم... اشتروا الحيوة الدنيا»
  • IR ۰۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   3 3
   خوش بحال خودم که میدونم همشون چیککارن و هیچ وقت رای ندادم نه خودم نه خانوادم
  • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   3 1
   - تأمين معاش مردم، مقدّم بر فرمان به عبادت و مقدّمه اى بر آن است. «كلوا... سجّداً»
  • US ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   4 7
   گند اون 8 سال محمود و وزراش رو تا ابد هم نمیشه جمع کرد جالبه که وزراش باز هم وزیر شدن
  • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   5 5
   نمیخواد چیزی رو جمع کنن همین که گند جدیدی نزنن ما راضی ایم
  • IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   5 3
   کاش اصلاح طلبان تهـ...ع آور می توانستند یک خدمت مهم خود در طی چند دهه استیلایی که با مردم فریبی بر مقدرات کشور داشتند را برشمرند تا اندکی از کفه خیانت های شان به ملک و مملکت بکاهد!
  • حجت MD ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   6 0
   اصلاحطلبها در زمان روحانی در کدام دخمه ای خوابیده بودند که خفقان گرفته بودند چرا حالا نطقشن به دروغ و تهمت باز شده است
  • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   1 1
   ملت ممکنه صبر ایوب داشته باشند ولی بخدا عمر نوح ندارند.
  • به ۰۷:۲۲ SE ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 4
   با منطق شما باید فقرا بی دین ترین و سیرها متدین ترین مردم باشند!
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 2
   کاربر۲۰:۴۱ عزیزم یکبار دیگه جمله هاتو بخون. اگر بلد نیستی حرف بزنی ، یا حرف نزن یاحداقل از مردم مایه نگذار.
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  9 6
  من بعنوان یک عوام نمی فهمم که مردم در کنار روحانیت در سال 57 انقلاب کردند و برای آن تا این لحظه جان و خون دادند برای چی ؟ برای اینکه حکومتی تشکیل بشود که دست مستمندان و نیازمندانی که قبل انقلاب جزء امار هم نبود را بگیرد و حالا این دو طیف از اصولگرا و اصلاح طلب به جای اینکه با هم هماهنگ باشند و برای رفع این شرایط بد اقتصادی چاره اندیشی کنند به جان هم افتادند . به نظر میرسد اینها دارند از انقلاب فاصله میگیرند و جامعه را به سوی تفرقه و فساد سوق میدهند که این یک خطر بزرگ است و باید جلوی انها گرفته شود .
  • ایران عزیز IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   7 3
   مردم الان لازم باشه انقلابیتر از آن موقع پشت سر رهبری و ولایت هستند تا طومار خائنان رو بپیچند
 • عطاءالله IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  26 6
  هر جا صحبت از خیانت و فساد است نام اصلاح طلبان می‌درخشد.
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   2 2
   دقیقا همینطوره
 • سامان IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  22 2
  هُنر روحانی و ظریف این بود که مردم ایران را درگیر فقر و فلاکت و گرسنگی کردند از رئیسی انتظار معجزه نداریم.
  • IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   2 0
   دقیقا
 • مسعود IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  17 2
  افساد طلبان 8 سال مملکت را شخم زدند و زمین سوخته و خزانه خالی تحویل دادند حالا میگن چرا رئیسی گرانی را کنترل نکرد !!!
  • IR ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   2 6
   چه طور شما 8 سال شخم زدید و زمین سوخته و دکل غیب شده تحویل دادید ازین حرفا نبود
  • IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   5 1
   جریمه کرسنت زنگنه معادل 200 دکل نفتی است البته دکل دزدی نفتی هم کار آقازاده مهاجرانی بود و اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند.
  • به 7.55 SE ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   4 4
   دولت را را بهترین شرایط تحویل گرفتید. 650 تن طلا. 40 میلیارد دلار ذخیره ارزی. انبارهای پر که بعد در آستانه تاریخ گذشته بودن همان را سبد کالای تحقیر کردید به مردم دادید. مرکز موفق مبادلات ارزی که ترمز دلار را کشیده بود. کارت سوخت که بنزین را مدیریت کرده بود. ایران کد و شبنم که قاجاق را بشدت کاهش داده بودند. روزی 1.5 میلیون بشکه فروش نفت صد دلار که پولش هم با دور زدن تحریمها توسط همان صرافی هایی که بعدا آنها را لو دادید و تحریم شدند صورت می گرفت و سی هزار سانریفیوژ فعال و تحریمهای در حال شکستن به اعتراف جان کری. ... اما وقیحانه گفتبد خزانه خالی است. چون مامور بودید برجام را بر ملت ایران تحمیل کنید.
  • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 1
   با سلام برادران در علم اقتصاد تحریم ها حرکت سینوسی دارند و الان با ورود ایران به قرارداد شانگهای و بریکس اثر تحریم ها به شدت نرخ منفی به خود گرفته و مانند سال 1394 شده که امریکا دنبال آن است که بجای اینکه یک تا یک و نیم هزار میلیارد دلار هزینه بالا بردن تحریم ها کند می خواهد با برجام بدون هیچ هزینه ای ایران خود را مانند سال 1394 طی برجام بدون هزینه برای امریکا تحریم کند ولی دولت فعلی هوشیار تر از آن است که مانند روحانی کشور را دچار خود تحریمی کند چرا که هم اکنون قیمت نفت بالا می رود و راحت نفتمان را می فروشیم و منابعمان عاید ملت ما می شود و امریکای شکست خورده این پول را ندارد تا به کشورهای اروپایی برای تحریم ملت ایران باج دهد و ...............
 • حمید IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  12 6
  اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و فقط باید سکوت کنند.
 • دانیال IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  12 2
  اصلاح طلبان باید پاسخگو باشند چرا طرح رسیدگی به اموال مسئولان از سال 85 تا 94 توسط حجت الاسلام هاشمی (رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام) مسکوت مانده بود ؟!
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 0
   آفرین. سوال خیلی خوبیه
  • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   0 0
   افراطیا پاسخ بدن که چرا قانون محرمانه بودن اموال مسئلین رو تصویب کردن
 • داریوش IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  11 2
  اصلاح طلبان در سال 88 اثبات کردند که معنای دموکراسی و رای مردم را نمی دانند حالا از مردم سالاری دم می زنند !!!
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  8 2
  تصویب طرح از کجا آورده اید دستاورد مجلس انقلابی است مجلس قبل فقط بفکر سیاسی کاری بود و هیچ طرح مفیدی تصویب نکرد.
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  6 0
  مسئولان ونمایندگان وحکومتیها دولتیها خصولتیها خودیها وابسته ها اگر میخواستند درآمد ودارایی مشاغل سهام بورس واموالشون ...محرمانه باشد پس چرا مثل بقیه مردم زندگی نمیکنن
 • سپهر IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  7 2
  افساد طلبان 8 سال به مملکت گند زدند حالا منتظر آشوب خیابانی هستن اما این آرزو را باید به گور ببرند.
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  4 9
  اصداح طلبها دردولت قوه قضا ومجلس حذف شده اند چطوری بازهم میتواتند تاثیر گزار باشند؟
  • محمد IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
   5 3
   کی گفته تاثیر گذارند هیچ غلطی نمیتونن بکنن
  • IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   1 2
   بله مردم حذفشان کردند
 • DE ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵
  10 3
  رئیسی گرانی را کنترل نکرد، منتظر آشوب خیابانی باشید/ از ما اصلاحطعمکاران بترسید ما به همه جا اغتشاش خواهیم کرد ما حتی چندین سال است به خودمان اغتشاش میکنیم. این اِخ تار را جدی بگیرید. کار ما فقط اغتشاش کردن است.
  • IR ۰۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 2
   زیاد اب یخ میخوری یخ نکنی
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  آرزوی آشوب رو به گور می برید
 • SE ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  0 0
  «مصطفی اقلیما» شورش شناس شورش طلب
 • افشین IR ۰۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 0
  در زندگیم فقط دو مورد دیدم که تقریبا در حد اصطلاح طلبان در رو و قبح هستند. اول .....و دوم .....
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  2 0
  - تأمين معاش مردم، مقدّم بر فرمان به عبادت و مقدّمه اى بر آن است. «كلوا... سجّداً»
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  خدا نکنه آشوب خیابانی بشو د
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   1 1
   خدا کنه
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 0
  الان که کلید دست شما است،به مجمع بگوئید این مصوبه خود را لغو کند،این طوری بزنید تو دهن اصلاح طلبان، مثلا شما خوبید.
 • علی IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  2 1
  مگر رئیسی موسی پیامبر است که با عصائش هشت سال خیانت و جنایت و خرابی روحانی را یک شبه درست کند
 • DE ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  باشه بابا اصلا دستپخت اصلاح طلبا ، شماها چرا لغوش نمیکتید مدعیان همیشگی ؟؟؟
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  «مصطفی اقلیما» جامعه شناس اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «آقای رئیسی در مناظره‌های انتخاباتی عنوان کردند مانع از افزایش گرانی‌ها خواهند شد. این در حالی است که از زمانی که دولت سیزدهم روی کار آمده قیمت‌ها همچنان در روند صعودی قرار داشته... شما آشغال طلبها رو اعدام کنن همه چی درست میشه
 • Fara hare IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  1 1
  افساداتی.جاسوسان چند تابعیتی چند جانبه کشورهای غربی.دریک جمله نفوذی هایی که برای منافع غرب بشدت و مثل نوکر ومذدور مشغول کارند
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   3 0
   همه که مثل تو ، آقازاده و ژن برتر نمیشن که .
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  0 0
  آشوب خیابانی رو فقط یه نفر میتونست انجام بده با اون خنده های چندش
 • mahdi IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  0 1
  ساکت شو اصلاحات چی هشت سال مملکت دست شما بود چه گلی به سر ملت ایران اوردید ... اقای رئیسی هنوز سه ماه نشده رئیس جمهور ایران شما با اون همه ادعاتون هشت سال چه گلی زدید برسر ملت اون از برجام بی فرجامتون اون از واردات و تولید واکسنتون اون از انفعال تون با کشورهای همسایه و چین و کشورهای لاتین اون از گرانی افسار گسیخته اون از ساخت مسکن مهرتون کی بود مردم رو می ترسوند میگفت رئیسی بیاد دلار میشه 5تومان الان 1400 شده دلار شده 27 تومان اون افتضاح افزایش قیمت بنزین اون از باطل کردن کارت های سوخت رفتن 150 هزار میلیاردتومان به جیب قاچاقچی ها بازهم بگم یا کافیه لطفا من بعنوان یکی شخص از ملت رنج ایران دیده توصیه میکنم به اصلاحات چی ها و دوستان مزدور انگلیسی که طرفدار روحانی و دشمن مردم ایران هست می گویم ببندید در تالار اندیشه رو حالمون رو بهم زدید نفرین بر شما
  • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
   0 1
   در تمام مدت انقلاب به جز دوره آقای احمدی نژاد در بقیه دوره ها مملکت دست اصلاح طلب های غرب گرا بوده .فقط اینا در هر دوره اسامیشون و قیافه هاشون عوض میشده .
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
  0 0
  یه سوال.. اصلاح طلبها به آخرت و سوال و جواب اعتقاد دارن؟
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 0
  ظاهرا از دست مردم ناراحتند چرا که مدام فساد بپا کردند تا مردم همراه نیت پلید انان اشوب بپا کنند .راه بجایی نبردند .هنوز همان هدف را دنبال میکنند اینبا رماموریت قسمت اول که دنبال کردند یعنی ذلت گرانی فساد رانت .غارت ودزدی را برای اشوب .بهدیگران منتسب می کنند هدف اشوب است .تحمل خدمت دیگران را ندارند
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
  0 0
  اصلاح طلبان همان منافقین هستند اما با روش و منش جدیتر و خطرناکتر اما به حول و قوه الهی همه آنها یکی پس از دیگری به دیار نیستی رهسپار خواهند شد 16 سال خیانت در 4 دوره ریاست جمهوری خاتمی و روحانی واقا یک عمر خیانت به کشور کم است
  • دادا IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۷
   0 0
   این اصلاح طلبا دوستان رجوی هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس