کد خبر 1203463
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
از ویزیت مرگبار عطارباشی تا پلمب کافه شبانه

دستگیری عطاری که موجب فوت یک شهروند شد، قاچاقچیان کالا، دستگیری سارقان و پلمب کافه رستورانی که محفل دورهمی‌های شبانه بود، از اقدامات سبزپوشان نیروی انتظامی تهران در ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش مشرق از پایگاه خبری پلیس، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی سه شنبه شب اعلام کرد: پرونده‌ای مبنی بر تخلف متصدی یک واحد صنفی عطاری در محدوده کیانشهر به معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی ارجاع شد که چکیده پرونده نشان از این داشت، متصدی واحد صنفی با تجویز داروهای لاغری تقلبی و غیرمجاز موجب فوت یکی از شهروندان شده است.

سرهنگ نادر مرادی افزود: هویت متصدی و نشانی واحد صنفی شناسایی و با اخذ دستور قضائی تیمی از ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی این پلیس، روز گذشته بیست و سوم فروردین ماه به نشانی متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه واحد صنفی عطاری متخلف با دستور قضائی پلمب شد، افزود: متهم پس از انتقال به معاونت نظارت بر اماکن پلیس به جرم ارتکابی اعتراف و با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قضائی روانه دادسرا شد.

وی خطاب به شهروندان تاکید کرد: از مصرف دارو به طور خودسرانه و تهیه آن از افراد غیرمتخصص به شدت خودداری کنند.

اعتراف موبایل قاپ حرفه‌ای در پلیس آگاهی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: پانزدهم بهمن ماه پارسال پرونده‌ای با موضوع موبایل‌ قاپی از خانم جوانی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع و شاکی اظهار داشت، تلفن همراهش توسط راکب موتورسیکلتی که چهره آن را دیده و قادر به شناسایی است، سرقت شده است.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال با اشاره به اینکه شاکی با مشاهده تصاویر آلبوم مجرمان سابقه دار توانست، سارق تلفن همراهش را شناسایی کند، افزود: در استعلام سوابق متهم، مشخص شد وی که به تازگی از زندان آزاد شده تاکنون ۲ مرتبه زندان بوده است.

وی گفت: در ادامه مخفی‌گاه جدید متهم شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی سارق پانزدهم فروردین ماه جاری در مخفی‌گاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعدادی گوشی سرقتی کشف شد.

کارگاه دستخال تصریح کرد: متهم پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی منکر سرقت ارتکابی از شاکی بود ولی در مواجهه حضوری، چاره‌ای جز اعتراف نداشت و در نهایت به سرقت ارتکابی معترف شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با بیان اینکه متهم در ادامه تحقیقات پلیسی به ۵۰ فقره موبایل قاپی اعتراف کرد، خاطر نشان کرد: نامبرده با دستور قضائی برای تکمیل تحقیقات و شناسایی مال‌باختگان در اختیار این یگان قرار دارد.

اعتراف به ۵۵ فقره سرقت خودرویی

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان داشت: بیست و دوم فروردین ماه ماموران گشت انتظامی کلانتری وردآورد حین ماموریت در سطح حوزه به راننده یک دستگاه خودروی سواری مظنون شدند که پس از استعلام پلاک انتظامی، مشخص شد پلاک جعلی بوده و متعلق به این خودرو سواری نیست.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اشاره به اینکه ماموران کلانتری برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را دادند، افزود: راننده خودرو بدون توجه به فرمان‌های پلیسی، به محض دیدن ماموران از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز متهم آغاز شد.

وی گفت: ماموران کلانتری طرح مهار متهم را عملیاتی کردند و موفق شدند پس از مدتی تعقیب و گریز، خودرو را متوقف و راننده را دستگیر کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در بررسی از خودرو تعدادی لوازم داخل خودرو مسروقه کشف و متهم در همان تحقیقات اولیه به سرقتی بودن اموال مکشوفه اعتراف و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری انتقال یافت.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که خودروی متهم نیز سرقتی بوده و پس از سرقت با نصب پلاک جعلی که اعداد و ارقام آن بسیار نزدیک به پلاک اصلی خودرو بوده در سطح شهر تردد می‌کرد، ادامه داد: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار داشت، با خودروهای سرقتی به سرقت لوازم داخل خودرو می‌پرداخت.

به گفته این مقام انتظامی، متهم در تحقیقات تکمیلی به ۴۵ فقره سرقت لوازم خودرو و ۱۰ فقره سرقت خودرو و نصب پلاک جعلی بر روی آنها معترف شد و با تلاش ماموران تاکنون تعدادی از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند و کشف جزئیات پرونده و شناسایی سایر مال باختگان کماکان ادامه دارد.

کالای قاچاق میلیاردی در شورآباد کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اعلام کرد: کارآگاهان گشت انتظامی این پلیس، حین گشت‌زنی در محدوده خیابان هاشمی به یک دستگاه خودروی وانت نیسان حامل بار بسته‌بندی شده مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی اظهار داشت: در بازرسی از داخل خودرو تعدادی دستگاه آبمیوه‌گیری فاقد بارنامه و مدارک گمرکی کشف و راننده خودرو مدعی شد که از قاچاق بودن محموله بی‌اطلاع است و این اموال را از یک انبار کالا در محدوده شور آباد بارگیری کرده است و قصد داشته آن را به فردی تحویل بدهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه راننده خودرو دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی تهران انتقال یافت، افزود: با شناسایی مالک انبار کالا و نشانی دقیق آن، نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری مالک انبار و بازرسی از داخل انبار کالا اخذ شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از داخل انبار یک هزار و ۱۶۸ دستگاه آبمیوه‌گیری قاچاق کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش مادی محموله کشف شده را یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد کرده‌اند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه مالک انبار کالا نیز دستگیر شد، ابراز داشت: هر ۲ متهم پس از تحقیقات پلیسی به مراجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری سارق سابقه‌دار خیابان کمیل

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی بیان داشت: اواخر اسفندماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت از مغازه کامپیوتر فروشی به همراه یک متهم به نام یوسف به این پایگاه ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال افزود: چکیده پرونده نشان از این داشت که متهم با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری به درب مغازه شاکی مراجعه و با همکاری همدستش تعدادی از اموال مغازه شاکی که شامل ۱۰ دستگاه لپ تاپ، ۲ دستگاه تلویزیون و دوربین فیلمبرداری به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان سرقت کرده است.

وی بیان اینکه با شناسایی پلاک خودرو، متهم در تحقیقات پلیسی توسط ماموران کلانتری دستگیر شده بود، گفت: متهم که اظهار بی‌اطلاعی از وقوع سرقت می‌کرد مدعی بود صرفاً راننده خودرو است و از سرقت اموال مغازه شاکی توسط مسافر بی‌اطلاع بوده و طی تماس تلفنی فرد، مسافر را از مبدا اعلام به مقصدی در حوالی خیابان کمیل رسانده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، درخواست کننده خودرو را شناسایی و با دستگیری وی، این متهم نیز از سرقت مغازه کامپیوتر فروشی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد و اظهار داشت نقشی در سرقت نداشته و سرقت توسط راننده خودرو و مسافر انجام شده است.

وی افزود: کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت واقعی مسافر را شناسایی و مشخص شد که ولی سابقه‌دار است و به تازگی به جرم سرقت روانه زندان شده است.

سرهنگ دستخال با بیان این که متهمان دستگیر شده، به همکاری با سارق حرفه‌ای معترف شدند، ابراز کرد: با دستور قضائی سارق حرفه‌ای در زندان، به پایگاه سوم پلیس آگاهی انتقال یافت.

به گفته رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی، متهمان در اختیار این پایگاه برای کشف سایر جرایم مشابه قرار دارند.

کشف کالای قاچاق در خیابان شوش

فرمانده یگان امداد بیان داشت: در کنترل تردد خودروهای عبوری در سطح شهر تهران، ماموران یگان امداد حین گشت‌زنی در محدوده خیابان شوش موفق شدند یک دستگاه خودروی حامل بار کالای قاچاق را شناسایی کنند.

سرهنگ سلمان آدینه‌وند با اشاره به اینکه راننده خودرو در این رابطه دستگیر شد، ادامه داد: در بررسی از داخل خودرو ۱۶ طاقه پارچه قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه متهم معترف شد که قرار بوده کالای قاچاق را به فردی در بازار تحویل دهد، ابراز داشت: کلیه اموال کشف شده به اداره مبارزه با کالای قاچاق تحویل شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قضائی در اختیار پلیس‌های تخصصی قرار گرفت و کارشناسان ارزش مادی اموال کشف شده را ۱۵۰ میلیون تومان محاسبه کرده‌اند.

بازداشت سارق موتور در گشت‌زنی‌های انتظامی

فرمانده یگان امداد اظهار داشت: ساعت ۱۰ صبح بیست و سوم فروردین ماه واحد گشت یگان امداد حین انجام گشت‌زنی در محدوده خیابان میثاق به یک دستگاه موتورسیکلت طرح هندا دارای راکب مظنون می‌شود.

سرهنگ سلمان آدینه‌وند افزود: ماموران با استعلام شماره پلاک موتورسیکلت متوجه می‌شوند که این وسیله نقلیه سرقتی و دارای سابقه سرقت است که با نزدیک شدن به موتورسیکلت به راکب دستور توقف می‌دهند.

وی ابراز داشت: راکب موتورسیکلت با مشاهده واحد گشت و پس از شنیدن دستور ایست و ترافیک سنگین خیابان بناچار سرعتش را کاسته و با عکس‌العمل سریع اعضای اکیپ، راکب دستگیر و موتور سیکلت توقیف می‌شود.

سرهنگ آدینه وند افزود: با شناسایی هویت سارق، متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل کلانتری ۱۳۰ پلیس پیشگیری تهران شد.

پلمب کافه رستوران دورهمی‌های شبانه

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام کرد: روز گذشته بیست و سوم فروردین ماه مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران، خبری در خصوص اجتماع و دورهمی‌های شبانه در یک کافه رستوران معروف در غرب تهران دریافت کردند و بی‌درنگ تیمی از کارشناسان این پلیس بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

سردار علی ذوالقدری با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا افزود: در بررسی‌های انجام شده از این واحد صنفی مشخص شد، حدود ۵۰ مشتری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این کافه رستوران حضور دارند و بدون توجه به وضعیت کرونایی این روزهای جامعه به دورهمی‌های شبانه پرداخته‌اند.

به گفته وی، با هماهنگی‌های قضائی این کافه رستوران متخلف پلمب و مالک آن برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  0 0
  عطاری ها جز عرقیات مثل گلاب نبایدچیز دیگری بفروشند وزارت بهداشت بایدهمه انها را جمع کند همه شدهاند نخود هر اش
 • IR ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۱
  0 0
  اگر یادتان باشد وزیر بهداشت قبلی پدرش عطار بود ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس