اخبار ویژه روزنامه ها

رسانه‌ها و نشریات زنجیره‌ای پس از استعفای وزیر ناکارآمد راه و شهرسازی، به شکل نوبتی به تطهیر و تمجید از وی می‌پردازند.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان

  آگهی‌های نوبتی برای متهم گرانی افسارگسیخته خانه و اجاره‌بها

رسانه‌ها و نشریات زنجیره‌ای پس از استعفای وزیر ناکارآمد راه و شهرسازی، به شکل نوبتی به تطهیر و تمجید از وی می‌پردازند. آخرین بار روزنامه شرق، ضمن متنی مفصل و تقریباً یک صفحه‌ای که حالت رپرتاژ آگهی دارد، نوشت «به نظر می‌رسد عباس آخوندی خود را برای انتخابات 1400 آماده می‌کند و امید وی به خاکستری‌هاست»!

پیش از این مصاحبه نیز خبرگزاری دولتی خبرآن‌لاین به شکل مفصل و در چند قسمت به گفت‌وگو با آخوندی پرداخته بود. و بعد برخی نشریات مانند اعتماد شماری از مجلات نیز در این زمینه به شکل کاملاً تبلیغاتی برای آخوندی یادداشت و مقاله یا مصاحبه منتشر می‌کنند. جالب این که در نوع این مطالب، او ژست روشنفکری و نظریه‌پردازی می‌گیرد؛ چنان که شهریور 98 به روزنامه اعتماد گفته بود (و تیتر شده بود که) «من روشنفکری هستم که وارد حوزه اجرا شدم». روزنامه شرق نیز قبلاً تیتر «بحران سیاست‌ورزی» را برای مصاحبه خود با وزیر سابق راه و شهرسازی انتخاب کرده بود.

اما در نوع این مطالب سفارشی، تنها چیزی که غالباً پرداخته نمی‌شود کارنامه این وزیر بی‌کفایت و پرحاشیه است؛ چنان که حتی بعضاً با تقبیح روحانی هم مواجه شد. قیمت مسکن و اجاره بها به خاطر پنج سال وزارت آخوندی، با رشد سرسام‌آور 3 تا 4 برابری مواجه شد؛ چرا که او از موضع یک مدیر ناتوان اما مغرور، با افتخار می‌گفت در طول دوره وزارتش حتی یک مسکن هم نساخته است. او مدعی بود دولت و وزارت متبوعش هیچ وظیفه‌ای درباره تولید و تأمین مسکن مورد نیاز مردم ندارد؛ و در مقابل تا توانست علیه مسکن مهر که نزدیک 10 میلیون نفر را صاحب خانه کرد بدگویی کرد. آخوندی ضمناً وعده‌هایی نظیر مسکن اجتماعی را هم داد که هرگز حتی در حد ساخت و عرضه یک واحد قابل ارزیابی هم اجرایی نشد. وی در عوض، تبدیل به توجیه‌کننده سیاست خارجی غربگرایانه شده بود و در آستانه انتخابات مجلس توانست با آوردن 3 فروند هواپیما به کشور نمایش تبلیغاتی درباره گشایش پسابرجامی اجرا کند. اما پس از برگزاری پوپولیستی انتخابات، تمام قراردادها و توافق‌های کذایی با بوئینگ و ایرباس تحت عنوان حربه صدها فروند هواپیما، روی کاغذ ماند و حتی یک دلار خسارت نیز از طرف غربی دریافت نشد؛ چرا که اصلاً جریمه و خسارتی پیش‌بینی نشده بود و گویا آن نمایش توافق، صرفاً تاریخ مصرف انتخاباتی داشت. برخی تحلیل‌ها حاکی از آن است که آخوندی با توجه به ثروت صدها میلیاردی، با هزینه کردن‌های ماه‌های اخیر، دنبال فراموشاندن کارنامه سیاه خود در حوزه مسکن (و راه‌سازی) است.

مسئولان دستگاه قضایی در ماه‌های اخیر بر ضرورت تعقیب مدیران متخلف و خائن به خاطر «ترک فعل» در حوزه مدیریت‌شان تأکید کرده‌اند و به نظر می‌رسد همین جدیت، یکی از دلایل تقلای آخوندی و رسانه‌های اجاره‌ای برای ساختن تصویری وارونه از این وزیر بدکارنامه‌ای است که بزرگ‌ترین آسیب‌ها و خسارت‌ها را به زندگی مردم زد؛ و در حالی که می‌توانست بدون توجه به تحریم‌ها، حوزه مسکن را به عنوان یک پیشران بزرگ اقتصادی، تبدیل به فرصت رونق تولید و اشتغال و تأمین نیاز اساسی مردم کند، تبدیل به تهدید و خسارتی بزرگ برای کشور کرد.

طرح پیش‌فروش نفت می‌توانست 7 سال قبل با حمایت از تولید اجرا شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: یکی از مفاد طرح ما در کمیته فقهی بورس این بود که روی منابع ارزی مردم تکیه کرده بودیم، ولی طرح پیشنهادی دولت هیچ تکیه‌ای روی این مسئله ندارد. اگر ارز در دست مردم با عرضه اوراق سلف جمع‌آوری شود، عرضه ارز توسط دولت را به شدت بالا می‌برد و همین موجب متعادل شدن قیمت ارز در بازار می‌شود.

غلامرضا مصباحی مقدم به جماران گفته است: به نظر می‌رسد امروز قرار است این طرح برای حل مشکل کسری بودجه دولت استفاده شود. این طرح به دوره‌ای بازمی‌گشت که کشور با تهدید تحریم سرمایه‌گذاری‌های بخش نفتی مواجه بود. ما در کمیته فقهی بورس معتقد بودیم حالا که دشمنان تحریم می‌کنند، می‌توان از منابع مالی مردم در این مسیر استفاده کرد. اگر این اقدام به موقع انجام می‌شد امروز دولت در شرایطی تحمیلی اقدام به عرضه اوراق فروش سلف نفت نمی‌کرد.

وی اظهارداشت: دولت امروز در شرایط تنگنا برای تامین هزینه‌های جاری خود و تامین هزینه‌های عمرانی که در بودجه پیش‌بینی شده و باید کسری بودجه را پوشش دهد، اقدام به این کار کرده است. با اینکه اصل این موضوع مورد قبول ما است، ولی معتقدیم که هدف باید سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی نفت و گاز یا برای پالایش نفت خام و فروش فرآورده‌ها باشد، نه جبران کسری بودجه دولت.

مصباحی مقدم گفت: یکی از مفاد طرح ما در کمیته فقهی بورس این بود که روی منابع ارزی مردم تکیه کرده بودیم، ولی طرح پیشنهادی دولت هیچ تکیه‌ای روی این مسئله ندارد. اگر ارز در دست مردم با عرضه اوراق سلف جمع‌آوری شود، عرضه ارز توسط دولت را به شدت بالا می‌برد و همین موجب متعادل شدن قیمت ارز در بازار می‌شود. متاسفانه در طرح دولت چنین موردی پیش‌بینی نشده است.

وی گفت: در طراحی ما ارزی که به دست می‌آمد، نقدی یا اسکناس بود. ضمن اینکه مانعی هم برای خریداری این اوراق توسط سرمایه‌گذاران خارجی وجود نداشت. طبعا ارز نقدی در بازار بسیار تاثیرگذار بوده و می‌تواند عرضه و تقاضای ارز را متعادل کند. در این مورد نیز تدبیری در طراحی دولت نشده است.

مصباحی مقدم بیان کرد: تفاوت دیگر طرح مذکور با طرح پیشنهادی دولت در این است که ما نمی‌خواستیم از این روش برای جبران «کسری بودجه» دولت بهره ببریم. بلکه قرار بود برای افزایش سرمایه‌گذاری به ویژه در صنایع بالادستی نفت استفاده کنیم. یعنی وقتی دیدیم سرمایه‌گذاری خارجی با مشکل مواجه شده، جایگزین آن را منابع مالی ملت ایران قرار دادیم. و برای این کار نیز دو امتیاز در نظر گرفتیم. نخست، امتیاز فروش از ناحیه خریداران این اوراق؛ دوم، امتیاز خرید اوراق از ناحیه دولت. وی افزود: قرار شد بر مبنای امتیاز فروش از ناحیه خریداران، افراد بتوانند اوراقی را که خریداری کنند و قبل از موعد سررسید در نقطه بهینه‌ای بفروشند. به عبارت دیگر، زمانی که انتظار افراد از سود محقق می‌شود، اوراق خود را بفروشند. امتیاز خرید از سوی دولت را نیز چنین در نظرگرفته بودیم که اگر تا حدی سود بالاتر رفت، حق خرید داشته باشد.

امید به پیروزی حزب آمریکایی که بیشترین ضربه را به ایران زده است!

مدعیان اصلاحات و اعتدال در حالی دنبال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا هستند که خسارت دموکرات‌ها به ایران کمتر از خسارت‌های وارده توسط جمهوری‌خواهان نیست.

روزنامه جوان در این زمینه نوشت: در ماه‌های اخیر تیترهای حمایتی رسانه‌های اصلاح‌طلب از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا افزایش یافته است. «رؤیای ایرانی آبان ۹۹» اوج این تیترهای از روی ذوق‌زدگی از پیروزی احتمالی جو بایدن بود. اصلاح‌طلبان در سال ۹۵ هم به شکلی صریح و روشن از هیلاری کلینتون دفاع کردند.

 احمد نقیب‌زاده، فعال اصلاح‌طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «اگر بایدن به ریاست‌جمهوری برسد و به برجام نیز بازگردد یک موفقیت بزرگ نصیب ایران خواهد شد... اگر بایدن به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شود و ترامپ در انتخابات شکست بخورد شاید نیاز به نرمش نیز وجود نداشته باشد. با وجود این سیاست خارجی ایران دچار یک بی‌سرانجامی شده است. ایران باید شرایط بین‌المللی را درک کند. امروز در عصر دولت ملی به سر می‌بریم و یک دولت برای یک ملت را باید پذیرفت».

این جملات یعنی بخشی از اصلاح‌طلبان نه فقط برای بهبود شرایط اقتصادی چشم‌انتظار کمک غرب هستند، بلکه حتی خود نیز نمی‌توانند موفقیت و پیروزی بیافرینند و برای موفقیت ایران، منتظر هستند تا مردم آمریکا به جو بایدن رأی بدهند و برای ما موفقیت خلق کنند!

در هفته‌های گذشته حزب دموکرات آمریکا سیاست‌های خود را در قالب سندی ۸۰ صفحه‌ای منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: «ما معتقدیم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بهترین روش برای قطع تمامی مسیرهای حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای، به نحو قابل راستی‌آزمایی است. خروج یکجانبه آمریکا از برجام ما را از متحدان‌مان جدا و راه را برای از سرگیری حرکت ایران به سمت قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای باز کرد. به همین دلیل است که بازگشت به پایبندی دوجانبه به این توافق تا این حد اضطراری است. توافق هسته‌ای همیشه قرار بوده آغاز دیپلماسی ما با ایران باشد نه پایان آن. دموکرات‌ها از تلاش‌های جامع دیپلماتیک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران و پرداختن به سایر فعالیت‌های تهدیدکننده این کشور اعم از ستیزه‌جویی منطقه‌ای، موشک‌های بالستیک و سرکوبگری داخلی حمایت می‌کنند». در واقع دموکرات‌ها هم مانند جمهوری‌خواهان به‌طور جدی در پی محدود کردن پیشرفت‌های ایران هستند، فقط روش هر کدام متفاوت است. و تضمین دانستن امضای آنان و امیدواری به رأی‌آوری کلینتون برای ادامه برجام تنها بخشی از این ضربات اعتماد به دموکرات‌هاست. روحانی در سال ۸۳ در مقطعی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، در حاشیه نشست خبری با رسانه‌ها گفت: «ایران از دموکرات‌ها زیان بیشتری دیده است... ما ترجیح نمی‌دهیم دموکرات‌ها برنده شوند. آنها به طور تاریخی بیش از جمهوریخواهان به ایران صدمه زده‌اند.»

روزنامه سازندگی از جمله رسانه‌هایی است که به دفعات از جو بایدن حمایت کرده و حتی با هر بار حمایت یک فرد شاخص آمریکایی از او هم تیتر اصلی در صفحه یک زده است. مثلاً تیتر «اتحاد سوسیالیست‌ها و لیبرال‌ها علیه ترامپ» با زیرتیتر «برنی سندرز هم از جو بایدن حمایت کرد» یا تیتر «اوبامای دوم» یا «توطئه در کاخ سفید» و...
 

ایران

افزایش درخواست سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

خبر اول اینکه، رئیس انجمن سرمایه‌گذاری‌های مشترک ایرانی و خارجی گفت: در جلسه اخیر بررسی سرمایه‌گذاری‌های خارجی درخواست یک و نیم میلیارد سرمایه خارجی در ایران در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش فارس، حسین سلیمی در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری‌های خارجی و صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری خارجی، گفت: جلسات سرمایه‌گذاری خارجی به علت شیوع ویروس کرونا مدتی برگزار نشد اما دو هفته قبل با حضور اعضا این جلسه برگزار و درخواست سرمایه‌گذاری‌های خارجی هیأت‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه با درخواست‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری از کشورهای مختلف آسیایی و حتی چند کشور اروپایی مواجه شدیم. وی با اشاره به اینکه درخواست‌های هیأت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه طرح‌های صنعتی، کشاورزی، معدنی و تولید مواد غذایی بود بیان داشت: در جلسه اخیر درخواست حدود یک و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مورد بررسی قرار گرفت که برای حدود یک میلیارد دلار آن مجوز صادر شد.

واشنگتن پست: دولت ترامپ تحقیر شد

خبر دیگر اینکه، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره رخدادهای اخیر سیاست خارجی دولت امریکا نوشت: روز پنجشنبه دولت ترامپ مسرور بود. رئیس جمهور ترامپ در کاخ سفید از توافقی «تاریخی» میان اسرائیل و امارات متحده عربی استقبال کرد که احتمالاً با این اقدام مسیر همسایگان عرب برای دنباله‌روی از این خط‌مشی هموارتر می‌شد. به گزارش ایسنا، واشنگتن پست ادامه داد: سپس روز جمعه دولت ترامپ تحقیر شد. شورای امنیت سازمان ملل در یک رأی‌گیری پیش‌نویس قطعنامه امریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را که در ماه اکتبر تاریخش به پایان خواهد رسید، رد کرد. یک دلیل اصلی این مخالفت اقدامات پیشین دونالد ترامپ (رئیس جمهور امریکا) علیه ایران و یا حداقل خروج یک‌جانبه‌اش از توافق هسته‌ای و اعمال دوباره تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بود. در ادامه این تحلیل آمده است: اکنون مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا که روز یکشنبه به جمهوری دومینیکن سفر کرد و تقریباً به رأی این کشور در شورای امنیت سازمان ملل محتاج بود چیز زیادی برای عرضه در مقابل ماه‌ها تلاش در راستای جلب حمایت بین‌المللی برای کارزار ضدایرانی امریکا نداشت.

بازداشت 23 اخلالگر ارزی درشیراز

شنیدیم که، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از بازداشت ۲۳ اخلالگر ارزی با گردش مالی ۳ هزار میلیارد تومانی در شیراز خبر داد. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حیدر آسیابی گفت: طی اقدامات گسترده و شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان فارس که با محوریت و نظارت مستقیم دادستانی مرکز استان فارس صورت پذیرفت، ۲۳ نفر از اخلالگران بازار ارز که به نحو حرفه‌ای مبادرت به خرید، فروش و قاچاق ارزهای خارجی کردند شناسایی و بازداشت شدند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمین مقادیر قابل توجهی ارز خارجی نیز کشف شد افزود: حجم گردش مالی آنان در چند سال اخیر حدود سه هزار میلیارد تومان بوده است.

واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به مواضع روحانی

دست آخر اینکه، نایف فلاح مبارک الحجرف، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری و برخی مسئولان کشورمان آنچه آن را تهدیدات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و برخی دیگر از مسئولان ایرانی علیه امارات می‌خواند در تضاد با عرف دیپلماسی عنوان کرده است. به گزارش ایسنا، وی در درخواستی زیاده‌خواهانه گفت: از تهران می‌خواهیم که به اصول و قوانین منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی که بر پایه احترام به حاکمیت کشورها است، احترام بگذارد. الحجرف همچنین گفت که از ایران می‌خواهیم که مشکلات را از طریق راه‌حل مسالمت‌آمیز حل کند و از آنچه به‌کارگیری زور و تهدید می‌خواند، اجتناب کند. پیش از این وزارت خارجه امارات در اعتراض به سخنان حسن روحانی در رابطه با عادی‌سازی روابط ابوظبی با رژیم صهیونیستی، کاردار جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی را احضار و یادداشت اعتراضی به او تحویل داد. وزارت امور خارجه امارات مدعی شده است که اظهارات رئیس جمهوری ایران «تحریک‌آمیز است و پیامدهای خطرناکی بر امنیت و ثبات منطقه دارد.»

خراسان

مجوز به وزارت ارتباطات برای پدافند مردم محور در شبکه های اجتماعی

یک نهاد مسئول در ابلاغیه روزهای اخیر خود خطاب به آذری جهرمی، وزارت ارتباطات را موظف کرده با توجه به تصویب سند نظام نامه پدافند مردم محور، به عنوان نهاد مسئول برای ایجاد ارتباط امن و پایدار، ضمن مدیریت فضای سایبری و افکار عمومی مبتنی بر شبکه های اجتماعی، برای پایش لحظه ای تغییرات و واکنش های رفتاری مردم و انجام خدمات پدافند مردم محور مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمان لازم آمادگی داشته باشد.

تذکر مهم درباره تولید ملی  

در حالی که بر اساس ابلاغیه سال گذشته به دولت، تعدادی از اعضای کابینه موظف شده بودند شرایطی را فراهم کنند تا عمق ساخت داخل محصولات تولید شده در کشور مشخص شود و اقداماتی نظیر نصب برچسب نشان دهنده درصد عمق ساخت داخل روی محصولات ایرانی در اسرع وقت عملیاتی شود، گزارش یک مقام مسئول نشان می دهد هنوز هم شیوه اجرایی این موضوع و نقش دستگاه هایی چون وزارت صنعت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت در تدوین الزامات آن مورد بحث مدیران اجرایی است.

آرمان

الیاس نادران به کرونا مبتلا شد

الیاس نادران ، نماینده تهران به عنوان بیست‌وسومین نماینده در مجلس یازدهم به ویروس کرونا مبتلا شده است. حال عمومی وی در حال حاضر مساعد است و برای ادامه درمانش در قرنطینه به سر می‌برد.منشأ کرونا کشف شد

محققان اعلام کرده‌اند منشأ گسترش کرونا بازار ووهان نبوده بلکه متعلق به کارگران و معدنچیانی بوده است که مدفوع خفاش‌ها را در سال 2012 میلادی پاکسازی می‌کرده‌اند. به گزارش دیلی‌ساینس، در آن زمان 6 معدنچی به بیماری کرونا مبتلا شده و سه تن از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند و بافت نمونه بیماری آن‌ها 8 سال پیش به آزمایشگاه ووهان چین فرستاده شده بود تا علت مرگ کارگران معدن روشن شود.

تحریم‌ها را بردارند، مذاکره می‌کنیم؟

سردار دهقان، مشاور امور دفاعی رهبر انقلاب گفت: در برجام ما به تعهدات خود عمل کردیم، اما اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به تعهدات‌شان عمل نکرده‌اند. در خود برجام مکانیسم‌هایی مثل مکانیسم ماشه پیش‌بینی شده است، حال سوال این است که چه کسی می‌خواهد این کار را بکند؟ آمریکا که از برجام خارج شده و طبیعتا این مکانیسم برای او کار نمی‌کند، بقیه هم که خارج نشده‌اند اگر بخواهند آن را فعال کنند باید در چارچوب برجام باشد. به اعتقاد من این اتفاق رخ نمی‌دهد. در پاسخ به این سوال که «اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد آیا ایران با آمریکا مذاکره می‌کند؟»؛ همین «اگرها» موضوع بحث است؛ اگر تحریم‌ها را برداشتند، تصمیم می‌گیریم.

رئیس موساد وارد امارات شد

رسانه‌های اسرائیلی از ورود رئیس موساد به امارات خبر دادند. النشره به نقل از رسانه‌های اسرائیلی گزارش داد، یوسی‌کوهن، رئیس موساد برای انجام مذاکرات با مقامات اماراتی وارد ابوظبی شد. این سفر قرار بود روز یکشنبه باشد که به دلیل اختلافات داخلی با تعویق انجام شد. همچنین روون ریولین، رئیس اسرائیل دیروز بار دیگر در توئیتر محمد بن‌زاید، ولیعهد ابوظبی را برای سفر به بیت‌المقدس دعوت کرد.

کنایه‌ به مدیران صداوسیما

رئیس‌جمهور خطاب به مدیران ارشد صداوسیما ضمن اشاره به نقدپذیری دولت، گفت: شما از دولت نقد نکنید از چه کسی می‌خواهید نقد کنید؟ جز دولت چه کسی را اصلا می‌توان نقد کرد؟ برای نقدکردن از این دولت نقدتر نداریم! سخت است از قوای دیگر یا مثلا نیروهای مسلح که باید به خاطر جایگاه‌شان، ابهت‌شان حفظ شود، نقد کنید.

دستگیری از عوامل نزاع دسته‌جمعی در کرمانشاه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با اشاره به وقوع 2 درگیری مسلحانه در شهرک‌های مهدیه و فرهنگیان فاز 2 شهر کرمانشاه که موجب ایجاد رعب و وحشت میان مردم شده بود، از دستگیری چهار نفر در این رابطه خبر داد. سرهنگ حسین براری اظهار داشت: پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر یک مورد نزاع دسته جمعی ماموران پس از ساعتی تلاش موفق به پایان دادن به آن و دستگیری سه نفر از عوامل اصلی نزاع دسته جمعی شدند. بر اثر گلوله‌های شلیک شده زمان درگیری که میان 2 خانواده و بر اثر اختلافات خانوادگی رخ داده بود، یک خانم 56ساله زخمی و به مراکز درمانی منتقل شد.

دستگیری کارمند سازمان لیگ فوتبال

بنابر اعلام رئیس حراست وزارت ورزش و جوانان در ادامه مبارزه با فساد در ورزش‌، طی هفته گذشته یکی از کارکنان سازمان لیگ فوتبال به اتهام تصرف غیرقانونی در اموال و وجوه عمومی و دولتی به دستگاه قضایی معرفی و با صدور قرار بازداشت شده است. وی در ادامه اشاره کرد: حسب دستورات قضایی تحقیقات در ارتباط با این شخص و برخی از مدیران و کارکنان سازمان لیگ فوتبال ادامه دارد و در این رابطه تاکنون افرادی احضار و دعوت شده‌اند.

روزی 1300 میلیارد تومان نقدینگی

محمدرضا باهنر یکی از مشکلات اقتصادی کشور را بحث تولید وحشتناک نقدینگی شمرد. وی گفت که مشکلات اقتصادی فعلی ما زیاد است که یکی از آن‌ها عدم‌تعادل بودجه دولت است که قطعا این مساله یکی از همان 10 پارامتری است که صرفاً با نگارش قوانین جدید اصلاح نمی‌شود. یکی دیگر از این مولفه‌ها عملکرد بانک‌ها و مشکلات ساختاری موجود در سیستم بانکی است. مولفه دیگر بحث تولید نقدینگی است. متاسفانه در حال حاضر هر 24 ساعتی که می‌گذرد نزدیک به 1300 میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود.

دفاع میرلوحی از دولت اصلاحات

سیدمحمود میرلوحی معاون وزیر کشور دولت اصلاحات معتقد است: ما اعلام می‌کنیم می‌توانیم مثل 76 دولت تشکیل بدهیم و دولتی داشته باشیم که مثل دولت اصلاحات شعار آن اقتصاد نبود، ولی بهترین شرایط را برای اقتصاد کشور و شاخص‌های اقتصادی کشور ایجاد کرد. بر این اساس تمام شاخص‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد آن دوره، دوره‌ای افتخارآمیز بوده است. بهره بانکی تک رقمی شد، بیکاری تک رقمی شد و 40‌میلیارد دلار ذخیره ارزی داشتیم. آقای احمدی‌نژاد با 150‌میلیارد دلار بدهی کشور را به دولت بعدی تحویل داد.

آمار بیماران کرونایی در قم 5 برابر شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر کرونا در قم کم یا تمام نشده، و متاسفانه تعداد بیماران در این استان به پنج‌ برابر افزایش یافته است. سیامک محبی افزود: با ادامه این روند و با توجه به پیش رو بودن مناسبت‌های مختلف از جمله برگزاری کنکور سراسری و عزاداری ماه محرم به نظر می‌رسد در 40 الی 50 روز آینده استان در شرایطی مشابه اسفندماه سال قبل قرار خواهد گرفت و مدافعان سلامت نیز روزهای سختی را در پیش دارند.

آخرین وضعیت پرونده سلحشوری

حجت‌الاسلام موسی غصنفرآبادی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره تشخیص هیات نظارت پیرامون پرونده پروانه سلحشوری نماینده پیشین مجلس گفت: در این باره چندین پرونده مطرح بوده است که برخی از آن پرونده‌ها در راستای ایفای وظایف نمایندگی تشخیص داده شد و یک مورد هم خارج از وظایف نمایندگی. اینگونه پرونده‌ها از سوی دادگاه یا دادسرا استعلام می‌شود که آیا موضوع در راستای ایفای وظایف نمایندگی است یا خیر؟ هنگامی که این موضوع در هیات نظارت تشخیص داده می‌شود به این استعلام قوه قضاییه پاسخ داده می‌شود.

بازداشت عامل پیش‌فروش واکسن کرونا

رئیس پلیس فتای تهران از دستگیری فردی که در فضای مجازی «واکسن کرونا» را پیش فروش می‌کرده، خبر داده است. سرهنگ داود معظمی‌گودرزی اظهار داشت: در رصدهای فضای مجازی مشخص شده است 25 مرداد ماه فردی در فضای مجازی پیش‌فروش واکسن کرونا را تبلیغ کرده و با دریافت مبلغ 30 میلیون ریال وعده تحویل آن را در آبان و آذرماه به کاربران فضای مجازی داده است. این مقام سایبری با اشاره به اینکه در بررسی‌های اولیه هویت این فرد و مخفیگاهش شناسایی شده است، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شده است که این فرد 35 ساله و ساکن غرب تهران است.

کلیف محموله فشنگ‌های ایران در آلمان

تیم ملی تیراندازی ایران در آخرین اردوی خود در آلمان که سال گذشته و پیش از شیوع کرونا برگزار شده، مقداری فشنگ خریداری کرده است، اما این فشنگ‌ها هنوز وارد ایران نشده و در اختیار تیراندازان قرار نگرفته است. آنچه مسلم است اینکه این فشنگ‌ها به نام ایران ثبت و در آلمان نگهداری می‌شود. فدراسیون نیز در نظر دارد تا در گام ‌اول پس از کاهش شدت کرونا و در اولین فرصت اردویی را در آلمان برگزار تا تیراندازان المپیکی از فشنگ‌های مناسب خریداری شده استفاده کنند در غیر این صورت این فشنگ‌ها را وارد خواهد کرد تا در داخل مورد استفاده قرار بگیرد.

2 اخراجی استقلال خارج از دسترسند!

محمد دانشگر و فرشید باقری دو بازیکنی هستند که با تصمیم فرهاد مجیدی از تیم استقلال کنار گذاشته شدند و در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار گرفتند. در این شرایط مدیران استقلال قصد دارند با دعوت از این دو بازیکن به کمیته انضباطی توضیحات آنها را بشنوند و تصمیم بگیرند اما مساله مهم این است که آنها از روز گذشته در دسترس نیستند! مسئولان استقلال طی دو روز گذشته نتوانسته‌اند با دانشگر و باقری تماس برقرار کنند و اگر بتوانند با این دو بازیکن ارتباط بگیرند، جلسه کمیته انضباطی برای آنها برگزار و درباره‌شان تصمیم گرفته خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس