ترامپ و جفری اپستین

این گمانه جدی در رسانه‌های آمریکایی مطرح است که خودکشی اپستین، در واقع حذف فیزیکی چهره‌ای بود که مخزن اسرار جنایت‌های جنسی بسیاری از سیاستمداران آمریکایی محسوب می شد.

سرویس جهان مشرق- روز شنبه(19 مرداد)، رسانه‌های آمریکایی خبر دادند که «جفری اپستین»، رئیس باند قاچاق دختران زیر سن قانونی و یکی از دوستان صمیمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، مدت کوتاهی پس از بازداشتش در سلول زندان خودکشی کرد.

این میلیونر معروف آمریکایی به آزار جنسی و قاچاق ده‌ها دختر زیر سن قانونی متهم شده و در انتظار حکم دادگاه بود. او سه هفته پیش نیز تلاشی ناموفق برای خودکشی داشت و از ۲۳ جولای تحت نظر بود تا از اقدام مجدد او به خودکشی جلوگیری شود.

اپستین ۶ جولای دستگیر شد اما اتهامات علیه او به سال‌ها قبل برمی‌گردد. اگر محکومیت او توسط دادگاه تأیید می‌شد، باید ۴۵ سال را در زندان سپری می‌کرد.

وی همچنین یکی از دوستان نزدیک و قدیمی ترامپ بود و پس از دستگیری تصاویر زیادی از این دو میلیونر در دهه‌های مختلف روی خط رسانه‌ها قرار گرفت.

در خود آمریکا، به شدت این گمانه مطرح است که به واسطه پیوندهای عمیقی که اپستین با سیاستمداران مشهوری از قبیل بیل و هیلاری کلینتون و دانلد ترامپ و همچنین بسیاری از سلبریتی‌های جامعه امریکا داشت، خودکشی او یک حذف بود تا اسرار بیشتری از عمق فساد و جنایتی که زیرمتن سیاست در آمریکا(و غرب در کلیت ان) را شکل داده، آشکار نشود.

مشرق در گزارشی در دی ماه 96، به شرح مافیای مخوف و به شدت قدرتمند «کودک‌آزاری جنسی» در غرب پرداخت که بخش قابل توجهی از آن گزارش به «جفری اپستین» و فعالیت‌های جنایتکارانه او اختصاص داشت. به همین بهانه، این گزارش دوباره بازنشر می گردد.

****

بر اساس یک تحقیق که از سوی کمیسیون سلطنتی تحقیقات استرالیا انجام شده، آمار سوء‌استفاده از کودکان و آزار جنسی آنان در این کشور نشان می‌دهد که نهادهای عمومی و مدنی نتوانسته‌اند چنان که باید، از کودکان در برابر این آسیب‌های اجتماعی محافظت کنند.

این خبر را نه صدا و سیمای جمهوری اسلامی و نه هیچ رسانه داخلی منتشر کرده است. این بخشی از گزارش شبکه بی بی سی جهانی از استرالیاست.

«رادیو زمانه» (سایت مستقر در هلند) به نقل از بی بی سی نوشت:

" بی‌بی‌سی جهانی ضمن انتشار نتایج این تحقیق که در طول پنج سال از سوی عالی‌ترین مرکز تحقیقات عمومی استرالیا انجام شده، گزارش کرده است که این تحقیق بر اساس شهادت بیش از هشت هزار کودک قربانی آزار و سوء‌استفاده است.

بر اساس این گزارش، کودکان مورد اشاره اغلب در مدرسه‌ها، کلیساها و باشگاه‌های ورزشی مورد آزار و سوءاستفاده قرار گرفته‌اند.

نتایج این تحقیق همچنین نشان می‌دهد بیش از ده‌ها هزار کودک در طول سال‌ها در موسسه‌ها و نهادهای عمومی استرالیا اذیت و آزار جنسی شده‌اند، به شکلی که تعیین عدد دقیق قربانیان این آزارها عملا ممکن نیست.

گروه گردآورنده این تحقیق همچنین تاکید کرده است جدای از گفت‌وگو با ۱۵ هزار نفر درباره داشتن تجربه آزار دیدن جنسی و شهادت بیش از هشت هزار کودک قربانی آزار و اذیت جنسی، هزار و ۳۰۰ نامه هم از کودکان قربانی در سراسر استرالیا دریافت کرده‌اند.

به دنبال انجام این پروژه تحقیقاتی و انتشار نتایج آن، تاکنون بیش از چهار هزار موسسه و نهاد عمومی در استرالیا متهم شده‌اند که نتوانسته‌اند از کودکان در برابر آزار و اذیت جنسی محافظت کنند."

در ابتدا لازم به ذکر است که «پدوفیلیا» (pedophilia) یا «سوءاستفاده جنسی از کودک»، یکی از بدترین انحرافات جنسی و اخلاقی است که منجر به شکنجه جسمی و روحی کودکان معصوم می‌شود و آثاری که در قربانی باقی می گذارد، تا آخر عمر از بین نمی رود. در واقع، پدوفیلیا جنایت ضدانسانی در حق کودکان بی‌دفاع و بی‌پناه است که توانی برای دفاع از خود در برابر متجاوز ندارند.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142093.jpg

مجسمه نمادین شیطان و کودکان در محوطه مجلس ایالتی آرکانزاس!
بر اساس گزارش‌های متعدد مناسک آزار جنسی کودکان در حلقه‌های شیطان‌پرستی رواج دارد

در سال 2008، «جفری اپستین»، سرمایه دار مشهور آمریکایی که دوست نزدیک شماری از قدرتمندترین مردان عالم سیاست در آمریکا بوده، به واسطه تشکیل باندی برای سوءاستفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی، محکوم شد. نکته تلخ و قابل تامل این که او بابت این جرم سنگین، تنها به 13 ماه زندان محکوم شد و بسیاری از منابع رسانه ای غربی، این حکم سبک را مربوط به حمایت‌های شدیدی می دانند که اپستین پشت سر خود دارد.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141947.jpg

اپستین تیمی از قاچاقچیان انسان را در اختیار داشت که دخترانی در حدود 12 سال را برای سرویس دادن به دوستان قدرتمند او در ملک شخصی‌اش موسوم به «جزیره عیاشی جمعی»(Orgy Island) واقع در جزیره خصوصی 72 هکتاری او به نام «سنت جیمز کوچک» در مجموعه جزایر ویرجین ایالات متحده، انتقال می دادند.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141948.jpg

یکی از دوستان معروف و پرنفوذ اپستین، «ویلیام جفرسون کلینتون» یا همان «بیل کلینتون»، چهل و دومین رییس جمهور ایالات متحده از حزب دموکرات است. طبق گزارش تحقیقاتی «مالیا زیمرمن»، در شبکه خبری فاکس نیوز (13 می 2016)، بیل کلینتون با جت شخصی اپستین که به نام «لولیتا اکسپرس» شناخته می شود، دست کم 26 بار به جزیره شخصی او سفر کرده است (Lolita در فرهنگ امریکایی به دختربچه‌های زیر سن قانونی گفته می‌شود که سوژه لذت جنسی قرار می‌گیرند). به نوشته خانم زیمرمن، کلینتون در دست کم 5 مورد از این سفرها، حتی تیم امنیتی محافظ خود را هم اصطلاحا «پیچانده» است. یکی از فرم های پروازی که به مقصد جزیره «عیاشی» اپستین پر شده است و در گزارش فاکس نیوز آمده، به وضوح نام کلینتون را هم جز سرنشینان پرواز نشان می دهد.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141946.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141944.jpg

در اسناد ضبط شده از ملک شخصی اپستین توسط پلیس فدرال، دفترچه تلفنی یافت شد که در آن آدرس ها ایمیل مختلف و 21 شماره تلفن از بیل کلینتون به ثبت رسیده بود.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141943.jpg

«ویرجینیا رابرتز»، یکی از دخترانی که علیه اپستین شهادت داد، در دادگاه گفت که فیلم های اعمال شنیعی که افراد قدرتمند و سرشناس آمریکا در ملک اپستین با او و دختربچه‌های دیگر انجام دادند قطعا وجود دارد، چون همه آن صحنه‌ها توسط دوربین ثبت می‌شد.

شوی آمریکایی «دکتر فیل» که توسط یک روانشناس تلویزیونی معروف اجرا می شود، در 21 مارچ 2017، در برنامه خود مهمانی با اسم مستعار «کندال» داشت که این زن ادعا می کرد که در زمانی که کودکی خردسال بود، در جزیره اپستین توسط افراد قدرتمند شناخته شده آمریکایی، مورد انواع سوءاستفاده و آزار جنسی قرار گرفت. کندال گفت که به محض دنیا آمدن، توسط والدینش که خود در شبکه قاچاقچیان انسان فعال بودند، به«صاحب» خود فروخته شد. کندال گفت: " من زاده دنیای قاچاق انسان هستم."

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141954.jpg

او در تشریح کودکی وحشتناک خود گفت:

" من مجبور به داشتن روابط جنسی با مشتریان شدم. یکی از اولین خاطرات من این است که فکر می کردم دستمالی شدن کودکان خردسال توسط افراد مسن یک امر عادی است."

 به گفته او، او حتی یک بار توسط صاحب خود مجبور شد که کودکی را بکشد. در بخشی دیگر از خاطرات خود، کندال اعتراف کرد که در یک موقعیت، توسط صاحب خود مجبور شد کودکی 5 ساله را با جسمی مورد تجاوز قرار دهد:

" تمام عمرم مجبور شدم مسافرت کنم، به نقاط مختلف دنیا، در رویدادهای بزرگ شرکت کنم تا با مشتریان ملاقات کنم و به آن‌ها سرویس بدهم. آن‌ها همه به شدت پولدار بودند و اعضای برجسته جوامع خود محسوب می شدند. گاهی آن ها فقط می خواستند با من رابطه جنسی داشته باشند و گاهی من را وادار به رابطه با افراد دیگر می کردند. به گفته او، اوقاتی که «صاحب» او در کنارش نبود، «مراقب»هایی او را کنترل می کردند.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141956.jpg

زنی با نام مستعار «کندال» در شوی دکتر فیل از حلقه قدرتمند «تجاوز به کودکان» در آمریکا گفت

کندال توضیح داد که در بین مشتریان او، مقامات پلیس، ورزشکاران معروف و حتی سیاستمداران ارشد ایالات متحده بوده‌اند. خیلی از اوقات، او به کاخ‌هایی بزرگ برده می‌شد که در آن، مشتریان فوق ثروتمند به کودکان تجاوز می‌کردند، آزارشان می‌دادند و آن ها را شکنجه می کردند:

" بسیاری از این مشتریان، ستون های جامعه خود بودند."

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141955.jpg

به گفته کندال، برخی از این مشتریان، مانند خود اپستین، جزایر خصوصی و املاک وسیع داشتند که در آن‌ها با فراغ بال و با مصونیت کامل این فجایع را علیه کودکان خردسال انجام می‌دادند.

در سال 2010، «لارا سیلزبی»، مدیر سابق موسسه «نیولایف چیلدرن رفیوجی» (یک موسسه وابسته به کلیسا که در زلزله هاییتی قرار بود کار انتقال بخشی از کودکان یتیم شده در زلزله وحشتناک این کشور را به خانواده های مناسب در آمریکا انتقال دهند)، به واسطه نقش او در ربودن و قاچاق شماری از این کودکان از یتیم خانه‌ای در «پورتو پرنس» (مرکز هاییتی) به داخل آمریکا و فروختن آن‌ها به مشتریان ثروتمند، دستگیر شد.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141942.jpg

اما نکته بسیار مهم این بود که این بار هم یک سیاستمدار پرنفوذ آشنا به پرونده سیلزبی ورود کرد و با استفاده از قدرت خود موجب شد که هم جرم این زن از «مشارکت در قاچاق انسان» به «نادیده گرفتن قانون در مسافرت به امریکا» تغییر یابد و میزان محکومیت او هم تنها سه روز بعد از ورود این سیاستمدار آمریکایی به هاییتی برای رایزنی با مقامات هاییتی، به طرز چشمگیر کاهش یافت. آن سیاستمدار که بود: بیل کلینتون!

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141951.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141952.jpg

در سال 2016، یک بازیگر معروف انگلیسی و ستاره نوجوان فیلمهای هری پاتر، «الایجاه وود»، در اظهارنظری بهت آور گفت:

«هالیوود در تسخیر رسوایی کودک آزاری جنسی مشابه مورد جیمی سَویل است.»

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141945.jpg

درباره جیمی سَویل در ادامه توضیح خواهیم داد.

ادعاها و گزارشها درباره این که پدیده شوم آزار جنسی کودکان در هالیوود تحت یک حفاظت نامریی ولی آهنین وجود دارد، در چند سال اخیر به طرز شگفت آوری افزایش یافته است.

«آن هنری»(Anne Henry) از موسسه «Bizparents»، گروهی که، برای کمک به بازیگران کودک در هالیوود تشکیل شده، در سال 2016 در مصاحبه ای با «هالیوود ریپورتر» گفت که همین حالا دست کم 100 کودک آزار در هالیوود توسط محافل اداره کننده هالیوود در برابر تعقیب قضایی محافظت می شوند. به گفته خانم هنری " یک سونامی از دعاوی کودک آزاری جنسی در آمریکا آغاز شده است."

«کوری فلدمن»(Corey Feldman)، کودک-بازیگر مطرح دهه 1980 و اوایل 1990 که هم در فیلم‌های هالیوودی و هم آگهی‌های تبلیغاتی به یک ستاره تبدیل شده بود، اکنون یکی از بزرگترین افشاگران «تجاوز به کودکان» در هالیوود در چند سال اخیر بوده است. او مصاحبه‌های متعدد تلویزیونی در این مورد داشته است و جمله معروفی با این مضمون دارد که "بچه‌بازی بزرگ‌ترین مشکل گذشته، حال و آینده هالیوود است. مشکل بزرگ هالیوود، پیرمردان پولدار و قدرتمندی هستند که دور و بر بچه‌های بازیگر می پلکند."

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141978.jpg

کوری فلدمن در حال حاضر

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141981.jpg

کوری فلدمن، ستاره نوجوان هالیوود(چپ) در کنار زوج هنریش کوری هایم

فلدمن در مصاحبه‌های خود به تفصیل شرح می دهد که چه‌گونه با زوج هنری دوران نوجوانی خود به نام «کوری هایم»(Corey Haim) در پشت صحنه فیلم‌ها مورد سوءاستفاده افراد سرشناس گرداننده هالیوود قرار می گرفته است.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141982.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141983.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141980.jpg

شاید یکی از اولین دفعاتی که ماجرای این بعد تاریک از هالیوود به رسانه‌ها راه پیدا کرد، زمانی بود که در 1977 «رومن پولانسکی»، کارگردان معروف هالیوود، به اتهام ارتباط جنسی با دختری 13 ساله مورد تعقیب قضایی قرار گرفت و از همان موقع به فرانسه گریخت تا مجازات نشود. او در همه این سال‌ها مورد حمایت چهره های سیاسی، هنری و رسانه‌ای غرب بوده است؛ از مریل استریپ تا برنارد کوشنر وزیر خارجه پیشین فرانسه و در نهایت هم از مجازات جرم خود تا به امروز قسر در رفته است.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141990.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2141989.jpg

رومن پولانسکی در 1977 در جلسه دادگاه/او بعد از گذراندن 42 روز در بازداشت به نحوی از زندان گریخت و برای همیشه از آمریکا فراری داده شد

اما در 2011، یکی از فاجعه بارترین پرونده‌ها در این زمینه در سال 2011 مثل بمب منفجر شد.

«جیمی سَویل»(Jimmy Saville)، یکی از قدیمی‌ترین برنامه سازان و مجریان شبکه بی بی سی و از ستون‌های این شبکه، به اتهام سوءاستفاده جنسی از صدها دختر کم سن و سال(حدود 500 دختر) در طول چند دهه فعالیت خود در بی بی سی، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142000.jpg

نماینده پارلمان انگلیس از حزب کارگر، «تام واتسون»، در 25 اکتبر 2012، مدعی شد که جیمی سویل عضو یک گروه شیطانی متشکل از افراد قدرتمند و بانفوذ و ثروتمند بود که اعضایی از دولت‌های گذشته بریتانیا و نمایندگان سابق پارلمان هم در آن عضویت داشتند.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142005.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142010.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142008.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142007.jpg

اما نکته بسیار تلخ و عبرت آموز درباره سیستم قضایی بریتانیا این که بحث‌های مربوط به رفتارها و اعمال سویل نه مربوط به امروز و دیروز، که از چند دهه قبل در فضای عمومی و رسانه‌ای بریتانیا مطرح بود. شاید اولین بار «جانی روتن»(johnny Rotten) ستاره راک دهه‌های 1970 و 1980 بریتانیا، در مصاحبه‌ای رادیویی در 1978 پرده از بخشی از اعمال شوم سویل برداشته بود که ظاهرا مقامات پلیس و قضایی این کشور هیچ توجهی به آن نکردند.  جانی روتن در مصاحبه‌ای که در 25 سپتامبر 2015 با «پیرز مورگن» در شبکه ITV انجام داد، به صراحت گفت که بابت آن افشاگری خود درباره سویل در 1978، تا مدت‌ها از سوی رادیو بی بی سی تحریم شد!

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142055.jpg

جانی روتن در سال 1978 جیمی سویل را افشاء کرده بود

اما شاید رسواترین بخش از عملکرد بی بی سی در قضیه سویل، جان باختن دو خبرنگار این شبکه بود که به واسطه پیگیری‌های مداوم خود درباره فساد پدوفیلیا در این شبکه حکومتی، به طرز کاملا مشکوکی کشته شدند. «جیل دندو» و «لیز مک‌کین» دو خبرنگار این شبکه بودند که به طور مجزا پرونده حلقه کودک‌آزاران جنسی در بی بی سی را دنبال می کردند و بارها گزارش‌های خود را به مدیران ارشد بی بی سی ارایه دادند که با بی توجهی محض آن‌ها رو به رو شد.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142013.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142054.jpg

در 17 مارچ 2015، روزنامه انگلیسی «گاردین» گزارش داد که بعد از دهه‌ها شایعات، دعاوی و اخبار قوی درباره نقش سیاستمداران و مقامات بریتانیایی در «وست مینیستر»(مرکز لندن که محل تجمع نهادهای حکومتی بریتانیا از جمله پارلمان است) در لاپوشانی حقایق مربوط به کودک‌آزاری جنسی سیستماتیک در این کشور، بالاخره کار تحقیقات جدی در این مورد توسط کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس کلید خورد و برای شروع کار، بررسی 14 مورد شکایت از اسکاتلندیارد در زمینه بی توجهی یا لاپوشانی حقایق در این مورد، در دستور کار قرار گرفت.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142091.jpg

 در سال 2015، موج رسوایی به نام «VIP pedophils» یا «کودک‌آزارهای بسیار معروف» انگلستان را در نوردید. در این سال دست‌کم نام 3 نماینده سابق پارلمان انگلستان در ارتباط با جرایم جنسی علیه کودکان به رسانه ها راه یافت: ادوارد هیث، سریل اسمیت و هاروِی پروکتور

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142051.jpg

سریل اسمیت

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142052.jpg

هاروی پروکتور

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142067.jpg

ادوارد هیث

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142086.jpg

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142087.jpg

در این سال، طبق تحقیقی که توسط وزارت کشور انگلستان انجام گرفت، 144 پرونده کودک‌آزاری مرتبط با افراد مهم احصاء شد.

در 2016، «جان مان»(John Mann)، نماینده پارلمان از حزب کارگر در مصاحبه با گاردین مدعی شد که شواهدی محکم از «کودک‌آزاری» در بین افراد حکومتی را در 26 سال قبل به اسکاتلند یارد ارایه داد که متاسفانه بایگانی شد و به آن ترتیب اثر داده نشد.

در 2016، گزارش‌های مرتبط با رسوایی «رالف هریس»، مجری سرشناس یی بی سی و ITV که در دهه 1970 برای کودکان برنامه‌سازی می کرد هم منتشر شد و به پرونده رسوایی‌های اخلاقی مجریان شبکه دولتی بریتانیا اضافه شد.

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142089.jpg

رالف هریس

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/12/18/4/2142090.jpg

رسوایی «کودک آزاری» مجری برنامه کودک بی‌بی‌سی!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  مشرق مشرق ، به خدا لِنگه نداری ، واقعا عالی بود . زنده باد رسانه های انقلابی
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
  5 74
  بن سلمان هم مثل ترامپ فکر و ذهنش جای دیگس
 • EXtremist IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  76 93
  یک مقاله ی ویژه در مورد رسوایی ایمیلی هیلاری کلینتون برید که در مورد همین قضیه است - البته پیش از این ها هم یک کمیته بین المللی هم تشکیل شده بود که رسما به این فجایع و فجایع بدتری مثل انسان خواری و خون خواری این طبقه ی شیطانی پرداخته بود. فیلم جلسه این کمیته در یوتیوب موجوده سالانه فقط یک میلیون کودک تو آمریکا گم میشن و دیگه خبری ازشون نمیشه!
 • BIGSHOW DE ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  35 58
  واي به روزي كه ترامپ رأي بياره ، شاسي هر 6800 بمب اتم رو روتون ميكشه جوري كه عيران از اونور كره زمين بزنه بيرون .
  • علی یم IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   6 40
   ای مریض فلک زده. تو قابل ترحمی!
  • Aliz IR ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   5 9
   چه ربطی داشت!بعد چی به تو میرسه عقده ای!!
  • IR ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   6 51
   شک ندارم که این یارو بیگ شو و کاوبوی کاملا مخالف مخالفین ایران هستند و از روی تفریح این حرفارو میزنن
  • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   7 45
   تو اردوگاه های مختلف عمرت رو تلف کردی. با این که از مجاهدین متنفرم اما گاهی دلم براتون می سوزه. بازنده هایی که نه راه پیش دارین نه راه پس. دست و پا زدن فقط برای زنده موندن. حیوون خونگی هر اجنبی شدن برای یه پاره استخون... خدا هممون رو عاقبت بخیر کنه حتی شما رو که ازتون متنفرم
  • ناشناس IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
   ایران نه عیران.در ضمن کاخ سفید و واشنگتن رو یه روز ایران تصاحب میکنه اون روز نزدیکه چون مال آمریکا مال ایرانه
  • DE ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
   0 41
   BIGCOW./حالا تو چرا شلوارتو زرد کردی ریقونه.مواظب خودت باش از اونطرف پنپرست یا همون پوشکت نزنه بیرون.
 • DE ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  53 88
  به غیر از ترامپ و بیل کلینتون ،آندرو پسر ملکه الیزابت و ایهود باراک نخست وزیر سابق اسرائیل هم از مشتری های اپستین بوده اند . کشته شدن این شخص نقشه مشترک این چهارنفر بوده . احتمال هم داره که اپستین الان زنده باشه و با اسم و پاسپورت جدید یک جایی زندگی کنه و اون جنازه یه بدبختی بوده که نشان داده اند . اینکارها برای سیستم مافیایی یهودی - امریکایی مثل آب خوردن است ، از این بدتر کرده اند . بارها و بارها .
 • غربزده گاگول IR ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  4 44
  همش فتوشاپه . فقط در ایران به همه تجاوز میشه در آمریکای مهد تمدن اصلا این خبرا نیست . مرگ بر فتوشاپ
 • روح الله IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  50 88
  قابل توجه سلبریتی های بی سواد و شیفته غرب و همه غرب زدگان ایرانی ؛ علیرضا خمسه هم که اخیرا خود باختگی و غرب زدگی خودش رو علنی کرده بود این مقاله رو بخونه کاملا مستند و مستدل از زبان خودشون
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  8 59
  زیر نقاب مهربونی غربی ها ،شیطان وجود دارد .اینها آیین شیطان پرستی است ودر حال رواج آن هستند
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  3 40
  مشکل اینها با ازدواج کودکان زیر 18 سال است!
 • محسن IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
  2 50
  عشق کردم با این مقاله... خداییش خیلی باحال و با جزئیات بود.
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
  3 80
  همه این مشکلها به خاطر ترویج بی حیایی در انواع و اقسام اون هست. از تئوریزه کردن اون توسط مجامع دانشگاهی و تئوری پرداز تا تبلیغ اون به عنوان یک سبک زندگی مدرن و موفق و مفرح توسط سلبریتی ها و دستگاه های تبلیغاتی و رسانه ها قطعا یکی از عوامل اصلی سعادت دنیوی و اخروی بشر داشتن عفت و حیا در همه ابعاد اون من جمله حیا در تفکر و رفتار و پوشش است. ما به تعبیر شهید عزیز آوینی نباید شهروندان مطیعی برای دهکده جهانی باشیم. قطعا راه سعادت بشر پذیرفتن ولایت اللهی و فرامین حیات بخش اسلامه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس