قوه قضائیه نمایه

۱۷ میلیون پرونده قضایی سالانه خوب است یا بد؟ چپ‌ها معتقدند مردم در خیابان باید باهم تسویه حساب کنند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

مهران مدیری و خودتان را نبخشید

رحمانی‌فضلی گناهکارتر از «مهران مدیری»!

«عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیر کشور، اخیراً طی صحبت‌هایی در جلسه هماهنگی با مسئولین استانی و نیروهای امدادی لرستان با اشاره به پلاتوی اخیر «مهران مدیری» در برنامه طنز دورهمی و صحبت‌های پیرامون ناامیدی، گفته است: من نمی‌دانم از کِی ناامید کردن و بی‌اعتماد کردن مردم اسمش شده هنر؟!

او می‌افزاید: ما چنین هنری سراغ نداریم. حتماً باید آقای علی‌عسگری برخورد کند. عذرخواهی فایده‌ای ندارد.

وزیر کشور در ادامه تصریح می‌کند:

الآن همه آمده‌اند پای کار بعد یک آدمی به اسم هنر آمده و همه را مسخره می‌کند و بقیه هم برایش کف می‌زنند. قابل بخشش نیست واقعاً. قابل بخشش نیست .[۱]

*ما هم با آقای رحمانی‌فضلی موافقیم که اظهارات مهران مدیری در تأکید بر ناامیدی حتی در صورت رؤیت ناکارآمدی‌های دولت! اقدام صحیحی نیست.

اما نکته اینجاست که چرا اگر مدیری به ناامیدی مردم اشاره کند، اقدام غیر قابل بخششی مرتکب شده اما اگر اصلاح‌طلبان و برخی مقامات دولتی طی سال‌های گذشته دائماً از ناامیدی حرف بزنند و شاخص‌های پیشرفت اقتصادی کشور را به مسخره بگیرند و کشور را در شرایط «فتنه اقتصادی» قرار دهند؛ هیچ اتفاق خاصی روی نداده است؟!

آقای رحمانی فضلی بفرمایند توضیح بدهند اینکه مهران مدیری حرف ۳ سال گذشته کسانی از اصلاح‌طلبان و مقامات دولتی را درباره ناامید بودن مردم تکرار کرده گناهکارتر است یا کسانی که قبل از او می‌گفتند خزانه خالیست، اقتصاد کشور در «ته درّه» است، با تحریم‌های آمریکا فلج شده‌ایم، مردم نان ندارند بخورند و غیره؟!

وزیر محترم کشور خود گناهکارتر از مهران مدیری است که از یاد برده روزی را در سال ۹۵ که با طمطراق می‌گفت:

«عموما شاخص های اقتصادی ما غیرقابل قبول است !»[۲]

و این حرف غلط و سیاه‌نمایانه را در حالی مطرح می‌کرد که علیرغم تمام مشکلات و سوء مدیریت‌های دولت اصلاح‌طلبان اما اقصاد ایران در جایگاه هجدهم جهان است و می‌رود تا به جایگاه پانزدهم برسد، «ضریب جینی» ما از آمریکا و روسیه در جایگاه بهتری قرار دارد و بیکاری در ایران هم نه تنها در مرحله بحرانی نیست بلکه از برخی کشورهای اروپایی نیز رتبه بهتری دارد.

مهران مدیری بعنوان یک سلبریتی فقط حرفی را تکرار کرده که مراجع اجتماعی یعنی اصلاح‌طلبان، برخی مقامات دولتی و رسانه‌های چپ طی سال‌های گذشته به افکار عمومی القا کرده‌اند.

آقای رحمانی‌فضلی هم‌از آن‌رو در قبال صحبت‌های مدیری، صاحب تقصیر نابخشودنی است که در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور نیز مسئولیت دارد اما تاکنون هیچ برخورد مؤثری در برخورد با سیاه‌نمایی، ناامید کردن مردم و تأکید علی‌الاطلاق بر کلمات «ناامیدی، گرسنگی و خشونت» انجام نداده است .[۳]

بله! سیل و زلزله تقصیر مسئولان محترم دولت نیست و الحق و الانصاف برخی مسئولان دولتی هم بصورت جهادی پای کار مدیریت بحران آمده‌اند اما آیا آقای رحمانی‌فضلی با ما هم‌داستان هست که بیماری ناامیدی ایجاد شده در ذهن کسانی از مردم و سلبریتی‌ها مقصّری غیر از مهران مدیری دارد؟!

مسئله ساده است! آقای رحمانی‌فضلی بعنوان یک مسئول رده بالا در ستاد تبلیغات اقتصادی عنوان بفرمایند تا بحال چند مرتبه جملات مؤکد رهبر معظم انقلاب درباره پیشرفت‌های اقتصادی انقلاب (مثل بهبود ضریب جینی و غیره) که در بیانیه گام دوم، در دیدار با دانشجویان و در دیدار با مردم عنوان شده است را تکرار کرده‌اند؟!

بیانات رهبری هم هیچ! ایشان بفرمایند چند مرتبه آمار وزارت کشور خودشان درباره شاغل بودن ۶۰ درصد از اغتشاشگران دیماه ۹۶ و یا سیاسی بودن ۷۰ درصد از شعارهای آنها را به مردم گفته‌اند تا جلوی سیاه‌نمایی را گرفته باشند؟!

وزیر محترم کشور می‌داند آیا که برخی مشاورین و مدیران در برخی سازمان‌ها؛ کارشناسانی که بر «قابل قبول بودن شاخص‌های اقتصادی کشور» تأکید کرده‌اند را اخراج و با خدشه مواجه کرده‌اند؟! و این مسئله هیچ ربطی هم به مهران مدیری ندارد؟!

ما در پایان و در اماره‌ای دیگر، از همه مخالفان ناامیدی و سیاه‌نمایی و از جمله از شخص وزیر محترم کشور می‌خواهیم که با یک جستجوی ساده از کلمه «ناامیدی» در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های دولتی و چپ، بهتر متوجه شوند که آبشخور تزریق ناامیدی در کشور و مسخره کردن عملکرد مدیران کشور و پیشرفتهای نظام اسلامی در کجا قرار دارد و چه کسانی از سالیان قبل بر این آتش دمیده‌اند؟!

ضمناً اگر گوشی در وزارت کشور و سرویس‌های امنیتی دولت وجود دارد؛ خبرهایی وجود دارد که می‌گوید برخی در هسته‌های فکری دولت حتی برای سوار شدن بر ناامیدی اشاره شده و تشکیل تظاهرات میلیونی هم برنامه‌ریزی کرده‌اند.

این گوش‌های شنوا همچنین سری هم به صحبت‌های اخیر علی ربیعی و سعید حجاریان بزنند که مؤکدا و با روشی القاگونه از این گفته‌اند که: «مردم به خیابان خواهند ریخت»!

مهران مدیری آخرین متهم این دادگاه است...

***

۱۷ میلیون پرونده قضایی سالانه خوب است یا بد؟!

«حسین علایی»، از فعالان چپ به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که خبرگزاری ایسنا آنرا بازنشر داد، گفته است:

«اینکه رئیس سابق قوه قضائیه در مراسم معارفه و تودیع از وجود ۱۷ میلیون پرونده سخن گفت، این موضوع یک مسئله بسیار بغرنج است که چرا این همه پرونده تشکیل می‌شود؟ وجود این تعداد پرونده علامت این است که ما زیادی حل همه مشکلات و مسائل را به قوه قضائیه ارجاع می‌دهیم. به نظر می‌رسد قبل از اینکه بخواهیم به رفع اشکالات سیستم قضائی بپردازیم باید با یک نگاه مدیریتی به ساختار قوه قضائیه نگاه کنیم و با کمک مجلس قوانین و مقررات را به گونه‌ای اصلاح کنیم که این همه پرونده در قوه قضائیه تشکیل نشود. سیستم رسیدگی به شکایات را اصلاح کنیم تا کمترین پرونده در قوه قضائیه تشکیل شود.به نظر می‌رسد که قوه قضائیه مطلوب در ایران دستگاهی است که سالانه زیر یک میلیون پرونده و حتی کمتر در آن تشکیل شود نه اینکه ۱۷ میلیون پرونده .»[۴]

*آقای علایی البته بصورت کامل صحبت‌های آیت‌الله لاریجانی را مطالعه نکرده است چون رئیس سابق قوه قضائیه در همان مراسم تأکید کرد که این تعداد پرونده به لحاظ فلسفی نشان دهنده امیدوار بودن مردم به قوه قضائیه و عدالت نظام اسلامی در رسیدگی به دعاوی ریز و درشت است.

ایشان گفته بودند:

«تعداد پرونده‌ها بر خلاف این استدلال دلیل آن است که مردم امید معقول به رسیدگی قضایی دارند والا آدم عاقل به دستگاهی که امید ندارد مراجعه نمی‌کند.گاهی می‌گویند مردم ناچار هستند اما امید دارند. البته گاهی در خصوص ۱۷ میلیون پرونده مغالطه می‌شود. این به معنی ۱۷ ضرب در ۲ نیست و قطعاً محاسبه غلطی است و یعنی ۱۷ میلیون نقطه قوه قضائیه مشغول است. هر رجوع یک پرونده است و ممکن است فردی ۱۰ بار در دستگاه قضائی پرونده داشته باشد .»[۵]

مسئله دیگر نیز این است که اظهارات علایی مبنی بر رسیدن پرونده‌های دستگاه قضایی به سالی کمتر از یک میلیون پرونده نیز اظهار نظری عجیب است.

امر واضح‌تر ولی آنست که در یک جامعه عقلانی، قوه عادله‌ای وجود داشته باشد که اصحاب جامعه بتوانند با مراجعه به آن دعاوی خود را به فرجام برسانند.

آقای علایی همچنین باید بداند که اتفاقاً کاهش غیر عقلانی مراجعه مردم به قوه قضائیه؛ موجب بروز شبکه‌های مافیا، گانگستریزم و باندهای تسویه حساب خیابانی می‌شود.

امری که امروز شاهد بروز گسترده آن در کشورهای مدعی پیشرفت مثل ژاپن، آمریکا، ایتالیا و غیره هستیم.

گفتنیست، قبل از علایی، سعید لیلاز، دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز در اظهاراتی از قاچاقچیان با عنوان فرشتگان اقتصادی یاد کرده بود .[۶]

نگاه متسامحانه به فساد و مقولات قضایی می‌تواند زمینه‌ساز بروز فساد و مفاسد بیشتر باشد...

***

«جریمه ۱۵۰ هزار تومانی زباله» عیدی آقای دوچرخه‌سوار برای تهرانی‌ها

«زهرا صدراعظم نوری»، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران در مصاحبه با ایلنا گفته است:

«وقتی هزینه‌های اداره شهر با توجه به شرایط افزایش می‌یابد، درآمدها نمی‌تواند بی‌توجه به این افزایش باشد. به عنوان مثال وقتی حقوق کارگران مثلاً در بخش رفت و روب یا فضای سبز افزایش می‌یابد، آیا ما می‌توانیم بگوییم این حقوق را نمی‌دهیم؟ وقتی قانون تکلیف کرده پایه حقوق کارگر افزایش یابد، به طور حتم این مبلغ را شهرداری باید از جایی تامین کند. یک وقتی شهر را می‌فروختند و آینده مردم را به مخاطره می‌انداختند و سرمایه‌ها را نابود می‌کردند تا بتوانند حال را اداره کنند، اما امروز به آن سمت نمی‌رویم و نمی‌خواهیم ارزش‌های اکولوژیک و طبیعی شهر را بفروشیم و درختان را قطع کرده و تبدیل به ساختمان‌های بلندمرتبه کنیم؛ بلکه از طریق منابع پایدار شهرداری را اداره می‌کنیم. یکی از منابع پایدار، عوارض است.»

او پس از این مقدمه‌چینی با بیان اینکه این میزان عوارض که اکنون وضع شده میزانی نیست که به مردم فشار بیاورد، اظهار می‌کند:

پسماند یکی از مواردی است که به عنوان بهای خدمات برای آن مبالغی در نظر گرفته می‌شود. مثلاً میزان پسماندی که یک خانوار یا یک واحد تجاری تولید می‌کند، در طی یک سال ۱۵۰ هزار تومان می‌شود. اگر افراد بخواهند، می‌توانند این بها را به صورت قسطی پرداخت کنند و آن را در بین ماه‌های سال تقسیم کنند. در حالی که همین پسماند برای شهر و شهرداری هزینه زیادی ایجاد می‌کند و سلامت، محیط زیست و سیستم را به مخاطره می‌اندازد. [۷]

*ما قضاوت درباره اظهارات خانم نوری را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم اما نکته اینجاست که مردم تهران در دوران شهرداری اصولگرایان و تا قبل از انتخابات ۹۴ هرگز شاهد چنین هزینه‌تراشی‌هایی نبودند.

مسئله جالب‌تر نیز اینست که اصلاح‌طلبان در بروشورهای انتخاباتی خود در سال ۹۴ نیز هرگز به مردم نگفتند که قصد گرفتن پول از مردم و اخذ مالیات محلی و مالیات زباله و مالیات تونل و افزایش هزینه طرح ترافیک و زوج و فرد را دارند!

اظهارات نوری مبنی بر اخذ عوارض زباله البته با مقدمه‌چینی‌های پیروز حناچی، شهردار تهران همراه بوده است.

حناچی چند هفته قبل طی اظهاراتی که پیشاپیش نتیجه آنها مشخص بود! با بیان اینکه در بسیاری از کشورها اگر زباله بخوبی تفکیک نشود شهروندان متحمل جریمه‌های سنگین می‌شوند، اظهار می‌کند: استفاده از سازمان‌های مردم نهاد، افزایش حساسیت شهروندان نسبت به کاهش پسماند و «افزایش هزینه تولید زباله» سه راهکاری هستند که می‌توانیم برای کاهش تولید پسماند از آنها استفاده کنیم .[۸]

چپ‌ها شورای شهر پیش از این زمزمه‌هایی درباره گران کردن مترو و اخذ عوارض عبور از تونل نیز داشته‌اند...

این گران‌سازی‌ها در حالی است که عمده‌ترین فعالیت‌های چهره‌های اصلاح‌طلب شهرداری و شورای شهر تهران طی ۳ سال گذشته؛ غیر از اقدامات روتین؛ شرکت در مجلس رقص دختران نوجوان، دوچرخه‌سواری و افتتاح دوباره پروژه‌های اجرا شده از سوی محمدباقر قالیباف بوده است!

***

۱_ mshrgh.ir/۹۴۸۲۳۴

۲_http://www.magiran.com/npview.asp?ID=۳۳۷۲۶۷۲

۳_ mshrgh.ir/۹۳۰۷۸۴

۴_ https://www.isna.ir/news/۹۸۰۱۱۶۰۴۷۰۹/

۵_ www.hamshahrionline.ir/news/۴۳۴۳۷۳/

۶_ mshrgh.ir/۹۴۱۶۴۹

۷_ https://www.ilna.ir

۸_ mshrgh.ir/۹۲۸۳۹۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 75
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 18
 • RO ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  86 9
  خوبه رحمانی فضلی جواب استدلالهای مشرق رو بده.
 • سید IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  این اصلاح طلبان تهوع آوری که ما می بینیم آدم بشو نبوده و نیستند!
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   40 17
   مرگ بر اصلاح طلبان
  • برزابادی IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   17 3
   احسنت.
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   14 3
   نه اصلاح گرا ونه اصول طلب ها . هر دو براي اداره كشور بيخود هستند و منافع جناحي رو ترجيح ميدن بر مصلحت مردم
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   2 9
   مرگ بر بدخواهان اصلاحات از کوچک تا بزرگ
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  96 30
  درود بر مدیران جهادی و انقلابی همچون قالی باف . ننگ بر بی شرفان تنبل حراف افسادطلب و وطن فروشان جنگ نرم و پیاده نظام های غرب . و از ماست که برماست
  • IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   4 6
   حاحی معلومه حذف قالیباف به دست ملت هنوز داره بهت فشار میاره ها
 • DE ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  98 15
  بی کفایتی امثال رحمانی فضلی اظهر من الشمس است و نیازی به سیاه نمایی نیست.
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  70 20
  تو که تحمل سوزنی نداری پس چرا جوال دوز دستت گرفتی
  • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   2 10
   مدیری باید اعدام شه.اگه دوره محمود یه همچین حرفایی میزد تا الان 200 بار اعدام شده بود
  • AE ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   1 1
   تو اون دوره مموتی خودش جور امثال مدیری را می کشید . دیگه طنزی برای گفتن نبود . همه را خودش میگفت !!!
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  57 5
  انقدر در باد توجیحات خود بخوابید تا خدا بیدارتان کند! لابد تراکم فروشی سیار بهتر است! لابد اگر پرونده ها دو برابر شوند، امید مردم افزایش یافته!! نه آقا! مردم چاره دیگری ندارند حتی اگر در اثر تنبلی آقایان، شکایاتشان سالها طول بکشد! این تنبلی مشهود است وقتی اغلب مردم تا شب کار میکنند و آقایان از ظهر به بعد استراحت میکنند!! سری به دادگاه ها بزنید تا ببینید! افسوس که خود را به خواب زده اید...
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  64 4
  مردم واقعا در فشار هستند به نون شب شون محتاج هستند مسئولین باید با سعه صدر داشته باشند مردم هر فداکاری که بگویید کردند
 • مادر AE ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  59 4
  لطفا کبک نباشید،،کمی دقت کنیدبا ندیده گرفتن خیلی ازمشکلات مملکت مردم ناامید هستند،،کمی وقت بگذاریددرشهرهابگردید،بامردم صحبت کنید،،بهنرمشکلات جامعه دیده می شود،دست ازگله گذاری بردارید،تفکروکارعملی برای مردم
 • DE ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  20 2
  افزایش پرونده ها به دلیل کندی روند رسیدگی است وگرنه مردم از سر ناچاری به قوه قضاییه پناه میبرن و هر لحظه بودن در دادگاه ها و دادسراها عذاب آور و تهوع آور است.
 • موسوی IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  69 12
  البته یادآوری شودکه مهران مدیری حرف دل مردم رازده است
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   0 0
   سلبریتی ها حرف دل خودشونو زدن و از مردم خواستن روحانی رئیس جمهور شود جمشید مشایخی که گفت اگر روحانی نباشه از ایران میرود
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  25 3
  میدونم منتشر نمی مثل سری های قبل اما می نویسم که در آرشیو خودتان آمارتان درست باشد.واما بعد شما که اینقدر گیر دادید به رتبۀ هیجدهم فقط به خوانندگانتان بگوئید نقش این رتبه در زندگی روزمرۀ مردم کجاست؟معنویاتشان زیاد شده یا مادیاتشان رونق گرفته ؟الآن دیگه نباید بگیم دیروزمان بهتر از امروزمان بود بلکه باید گفت ساعت قبلمان بهتر از ساعت بعد مان بود.اما دوست عزیز امید تنفس مصنوعی نیست که به آدم درخال خفه شدن بدمی امید باید در زندگی مردم لمس شود.حالا شما سانسور کن ولی ناامیدی از جامعه رخت بر نخواهد بست.
 • مردم IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  53 9
  گناهکار تر ازمدیری دولت است
 • بی نام IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  16 2
  نمیدونم ادم مونده چ بگی مسئول بایدخیلی ظرفیت داشته باشه به نظر من اعتراض وزیرکشور بی جاست هیچکس منکرتلاشهای دولت نیست ولی نه باید این تلاشهامنتی باشد سرمردم چون حق مردم اس هر چند زیاد باشه بازهم کم است .
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  10 35
  بیچاره مهران مدیری که با مورد توجه قرار گرفتنش نزد مشرقی فکرها ، این بار بطور کامل از چشم مردم خواهد افتاد.
 • حقوقدان US ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  32 3
  رحمانی فضلی را سریع اعدام کنید
 • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  9 13
  چپ وراست فرقی ندارد همه در مملکت امام زمان هستند
 • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  36 7
  اقایون مشرقی ودار و دسته . مردم از گرسنگی و بیکاری به تنگ آموده اند . اینقدر به فکر قدرت نباشید .
 • AE ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  9 1
  17ملیون پرونده که البته رضایت مندی چندانیهم در رسیدگی به انها نیست سودی خوبی دارد از هزینه های دادرسی تا جریمه هاو غیره جدای از اینکه قوه قضاییه سازو کار اداری دارد و همواره از کسری بودجه می‌نالند ومردم بیچاره هم از کم کاری اینها باید بنالند
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  7 12
  اگه بیان وسط ملت و بزارید حرفشون بدون ترس بزنند می بینید چه میگن اون حرف دل ملت زده هنوز خیلی کمتر انتقاد پذیر نیستید درست تحریم است و مشکلات دیگه هم ولی یادتان نرود زمان ان مرد شجاع دکتر احمدی نزاد و مرد مردمی چطوری تخریبش می کردید و الان هم 6 ساله می کنید و نمیزارید حرفشئ بزنه حد اقل شش ساله انواع اتهامات به او زدید نگذاشتید بیاد نیم ساعت دفاع کنه این ظلم است و گریبانگیر خودتان شده هر چی اتهام زدید چندین برابر به خودتان برگردید به اخرت هم نمی کشه
 • رحمن IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  19 4
  اگر مهران مدیری که در جایگاه طنز قرار دارد باید برخورد شود در حالی که جایگاه مدیریتی هم ندارد پس باید تک تک سبیلهای جناب روحانی را کند که گفت که ما غیر از آبگوشت بزباش چیزی بلد نیستیم.و خیلی خیانتهای دیگر مسخره کردن رهبری مثل ما کجای دانشگاه را باید اسلامی کنیم.در مقابل دانشگاه باید اسلامی باشد.این دولت بسیار بد عمل کرد.و مایه امید دول اروپایی و امریکایی است.و نه ملت ایران.عمل روحانی کمتر از حرکت اعتراضی سال ۸۸نیست.او باید خانه نشین شود..آخوند بد
 • محمد IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  18 1
  منم جای این اقا بودم وضع مالی خوب بود نمیفهمیدم مه نا امیدی چیه
 • داریوش DE ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  15 0
  به نظر من هر چه بخواهند بگویند. برنامه کمدی که شبکه خبری نیست که بخواهند همه چیز را درست خبر رسانی کنند. کسی که دنبال خبر واقعییست شبکه خبر را تماشا کند. و این که در کشور به مردم فشار سنگین وارد شده که شکی نیست. ناامید بودن مردم در شرایط کنونی با چند برنامه کمدی شاید تا حدی بهتر هم بشود تا بخواهند تمام روز را خبرهای بد دنیا و ایران را دنبال کنند. چرا باید به ما بر بخورد وقتی کسی در برنامه ای حرف غیر از منطق بزند و مردم بخندند؟ در شرایط امروز باید روحیه ملت بالا برود. برنامه کمدی این کار را میکند هر چند همه گفته ها درست نباشند.
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  11 0
  وجود ۱۷ میلیون پرونده 17 میلیون ضربدر3 ( همسرو یک فرزندخانواده )=51میلیون نفر احتمالا قوانین وبخشنامه ها ایراد داره
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  21 12
  لعنت بر اصلاح طلبان
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  13 0
  مملکت نیاز به افراد دلسوز و تلاشگر داره نیروی مفید رو خانه نشین کردن و کار به نادان سپردن می شود این! الان هم مردم بحران زده نیاز به کمک دارند و آرامش روانی تا مشکلات حل بشه نه دعواهایی که باعث فرسایش روح مردم و افزایش ناامیدی است.
 • سلام IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  17 3
  افا‌واقعا‌گا‌گفتی‌..افای‌فضلی‌معلوم‌نیست‌‌که‌حرفهای‌حساب‌اقای‌مدیری‌کجاشون‌روسوزونده‌که‌اینقدر‌عصبانین‌....علی‌برکت‌الله
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  13 8
  مشرق خیلی مزخرف می نویسی ... لعنت به هر مزدور قلم به دستی که با آمار سازی دروغ تحویل مردم میده خدا لعنت کند شما و امثال شما را
 • الن IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  6 1
  هفتده ملیون پرونده یعنی یک ملت دغلباز وکلاه بردار یعنی ناکارامدی مدیران دولتی یعنی تاسیس بنگاه به نام قوه قضاییه یعنی یک ملت بیکار و بی عار یعنی نبود کنترل در دیگر جوانب جامعه بالاخره یعنی نه عدالت فقط ادای وجود عدالتخانه را دراوردن نادان افتخار هم میکند
 • روناک IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  24 2
  اقای مهران مدیری اگه حرفی هم زدن از جانب مردم و به عنوان یه دلسوز به نمایندگی از مردم زدن... تورم... اختلاس... اختلاس... تورم ... بی تدبیری ... مردیم... خفه شدیم... مگه ایشون دروغ گفتن!!!!
  • AE ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   0 1
   نمایندگان مردم در مجلس شورا و ریاست جمهوری و شورای شهر و مجلس خبرگان هستند . ایشان و امثال ایشان بر چه اساس و سند و مدرکی ادعای نمایندگی مردم را دارند ؟!
  • AE ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   0 1
   مدیری خودش و دوستانش همه به روحانی رای دادند . بریا او تبلیغ کردند و حالا هم از راه چاره ای ندارند
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  14 1
  بايد رفتارهاي شماها را به محاكمه علني ببرد نه فردي چون مهران مديري كه كاركردها و رفتارهاي شما را ياداور ميگردد
 • NL ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  11 0
  ابرها اشتباه کردن زیر پاشون نگاه نکردن سدها خودبخود پر شده سوراخ اختلاس آبی ترکمنچای آبی بسته شده عصبانیه از اینهمه زحمت تبلیغات و زمینه سازی بی آبی
 • هموطن IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  17 0
  آقای رحمانی فضلی به گناه شما در مرخصی دادن به استاندار گلستان در کدام دادگاه باید رسیدگی شود؟
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  23 9
  آقا مهران مدیری فقط درد مردم رو گفت به نظر من چیزی خارج از عرف نگفت
  • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   3 11
   درد مردم یا لودگی و مسخره بازی؟
  • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   9 2
   کدوم لودگی کدوم مسخره بازی دیگه همه مدیری رو می شناسند
  • IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   1 3
   مسخرگی و لودگی دلار جهان گیریه مدیریت بحران کشوره دولت تدبیر و امیده وزیره کشوره بیکاره
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  13 3
  درد و بلای مهران مدیری عزیز بخوره توی سرت .
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  3 8
  انتقاد به دولت ،عملکرد مهران مدیری را توجیه نمیکند و قیاس بعمل آمده صحیح نیست. از طرفی ترغیب مردم به پذیرش لوده گی و تمسخر به بهانه انتقاد از مسائل واضح! هنر محسوب نمیشود و بلکه به سبب افراط و تفریط، بنیانهای فرهنگی در جامعه تضعیف میشود و غلبه سطحی نگری و منفی گرایی موجب سستی اساس ایمان و تقوی و شناخت صحیح از فرهنگ خودی و تمایل به فرهنگ بیگانه را در پی دارد!!!کار مهران مدیری ازهمان ابتدای فعالیتش جز این نبوده ونیست وضربات آن به فرهنگ(نزد فرهیختگان در تمام جوامع ) مذموم و جبران آن بسختی است!
 • سید IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  3 6
  باعث تاسفه در کشوری که باید تلاش کرد ومشکلات رو کم کرد به مشکلات اضافه میکنند در تعجب هستم چطور مجریی که بارهاحرفهای بی محتوا میزنه ویه عده اونو تعید میکنند حتی براش کف میزنند رو میشه از مردم دانست اینها مدتهاست دشمن حکومت هستند وباید بگویم سخت در اشتباه هستند این آقا فکر میکنه از رییس جمهور وحتی رهبر بیشتر میدونه از خدا میخوام انها رو هدایت کند
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  2 3
  اگر مردم مشکلات دارند و دولت قابل انتقاد و اعتراض است دلیل نمیشود هر فردی صلاحیت داشته باشد از جانب مردم سخن بگوید! بسیار ساده انگاری و ضعف شناخت از هنر و طنز و کار کمدی است که مصداق مناسب آنرا مهران مدیری بدانیم. وتآسف بار است نادیده گرفتن آثار و تبعات سوء شیوه های طنزنمای! ایشان را علیه فرهنگ و اخلاق جامعه!... مسئله دولت و حتی حکومت فرع از مسئله فرهنگ است. هدایتگران فرهنگی در جامعه درسطح و اندازه چنین افرادی نیست. اما اگر به دولت در خصوص عملکرد فرهنگی بخواهیم انتقاد کنیم که بسیار مفصل است.
 • ناشناس IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  12 3
  آقای وزیر چوب و فلک بدست شده تا مهران مدیری را هر جور شده تنبیه کند آنهم از نوع اساسی.در صورتی که مهران مدیری با شجاعت تمام حرف دل مردم را زده و حضار هم به حق ، با کف زدن تایید کردند وزیری که استاندارش در بحرانی ترین لحظات مردم استانش، معلوم نیست کجاست !!! انتظار دارد حتی کسی بصورت لفظی هم از او ایراد نگیرد. عجیب است که مسئولین این دوره با صراحت و بی پروایی تمام از عملکرد بدشان دفاع میکنند. بهتر است بجای مهران مدیری، جناب وزیر از طرف مجلس شورای اسلامی مورد مؤاخذه جدی قرار بگیرد .
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  12 4
  مهران مدیری تنها دل خوشی مردم است . ومحبوب مردم حالا که حرف دل مردم را گفته محبوبتر هم شده درود بر مهران مدیری.
 • کاییدی (خرم آباد) NL ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  9 2
  رحمانی فضلی بجای مقصر جلوه دادن دیگران در فکر تغییر استاندار لرستان باشد 90 درصد مشکلات امروز در لرستان سیل نیست عدم مدییریت مناسب است
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  12 3
  بعنوان یک ایرانی فرزند انقلاب نه یک فرد سیاسی با تمام وجود می گویم اصلاح طلبان پلید ننگتان باد که این همه تهی مغزید ولی فکر می کنید که از همه برترید همه گرفتاری های کشو ر زیر سر شماست
 • رحمن IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  6 1
  این حناچی کارش رنگ کردن مردمه آخه مرد ناحسابی مگر چقدر مقیم خارج بوده ای که جریمه پسماند خارجی ها را بلد شدی
 • سجاد IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  10 2
  آقای رحمانی فضلی در مورد اظهار نظر شما درباره آقای مدیری فقط باید گفت : حرف حق تلخ است حق دارید؟!!!!!!!!!!!!!!
 • سید رضا IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  4 1
  اصلاحات در خدمت کدخدا !!
 • رها US ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  9 1
  مهران مدیری عزیز مردم ایران است توحسودیت میشود درد وبلای مهران بخوره تو سر اون که نمی تونه یک لحظه خوشی مردم را ببیند
 • رها US ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  11 2
  مهران مدیری عزیز مردم ایران است توحسودیت میشود درد وبلای مهران بخوره تو سر اون که نمی تونه یک لحظه خوشی مردم را ببیند
 • RO ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  2 9
  میدونم بار گذاری نمیکنید ولی رحمانی اصولگراست
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
   1 2
   هنوز فرق اصولگرای اصل رو با اصولگرای تقلبی تشخیص نمیدی؟ ضمنا دوگانه «اصولگرا - اصلاحطلب» رو کلا فراموش کن چون توسط دشمن القا و تقویت شده
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  2 1
  چطور آقای روحانی اعلام میکنند پیامبر وامامان قابل نقد هستند ولی نقد مسئولین بیکفایت ورانت خوارجیق بنفش رحمانی رادراورده است این ازبی جنبه گی مسئولین نیست
 • امیرصباح IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  2 1
  مردی جلو مافیای گوشت وایسا مردی جلوی بی عرضگی بچه فکولی های آقا زاده وایسا که خون ملتو تو شیشه کردن خدایا به دادمون برس که طنزهای هنرمندان هم کارساز نیست
 • AE ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  1 3
  رحمانی فضلی یک اصلاح طلب کار کشته س.لطفا چاپ کنید .حرف ماهارو هم چاپ کنید .انقدر حرف اصلاح طلب ها رو چاپ نکنید.که همش به مشرق بد وبیراه میگند.
 • وحید IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
  7 1
  کاری به مهران مدیری ندارم ولی من و هر کسی که می بینم داره بد و بیراه به این دولت میگه
  • کاظمی IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   0 1
   هیچ کسی حق ندار درزمانی که کشور دچار مشگل است ومردم سیل زده داغدارعزیزانشان هستند وزندگی خیلی هارا سیل برده تلاش مسئولین وکمک رسان هارا با این لودگی ولوس بازی نادیده بگیرد انتقاد نه وقتش بود نه جاش اقای مدیری چطور از خودش خجالت نمی کشد
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   0 1
   بله سیل رااگر در نظر بگیریم نصف آن بحران بوده و نصف دیگر آن دولت بوده که تمام رود خانه هار و خروجی های استانها و شهرستانها را ساخت و ساز نمود و عملاً در شهرها غیر دوتا کانال فاضلاب هیچ خروجی نبود که این شهر ها گرفتار سیل نمود گناهکا رکیست . اینهمه خسارت به مردم را کی جواب می دهد شهرستانهایی که کنا رآن دریا و رودخانه وکوه ها وجود دارد هیچ خروجی سیل ندارد. چرا..؟باید با این افراد برخود شود نه مدیری که یک حرف بود زد، نه آن که وظیفه داشت و انجام نداد .
 • AE ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  1 0
  مشرق چرا اصرار به دروغ داری ؟! عوارض پسماند، از دوره جناب قالیباف با قبض های نارنجی رنگ به همراه عوارض سالیانه ساختمان ، باب شد . هر سال هم هفته آخر اسفند توزیع می شد و می شود .
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  تو این مملکت هیچی . هیشکی سر جاش نیست
 • حمید رضا محکم کار IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  آقای وزیر کشور شما دیگه از این حرفها نزن .آبروی هرچی ایرانی رو در جهان بردید بااین مدیریت مسخره دولت تدبیر وامید
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  باور کنید این تفاسیر تفرقه انگیز و فتنه گرانه ی شما از هر نوع اقدامی نا امید کننده تره
 • AE ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  متاسفم
 • IR ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  1 0
  اقای رحمانی فضلی یک سوال: آیا اشکال از مدیری است؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  1 0
  آقای رحمانی فضلی بدلیل بی کفایتی باید هرچه زودتر از مسئولیت خودش استعفا بدهد و جا را برای نخبه های کار درست باز کند.
 • سعید IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
  0 0
  جناب مشرق میشه بفرمائید آمار بیکاری ما از کدوم کشورهای اروپائی آدمیزادی کمتره؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس