محمود میرلوحی

جریان خاص قصد دارد قوه قضائیه را برای برخی پیگیری‌ها و احکامش مجبور به «عذرخواهی» کند.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

روحانی مزد سپاه را داد...

رئیس‌جمهور روحانی روز دوشنبه گذشته در دیدار با مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اظهاراتی گفته است:

اینکه مقام معظم رهبری آن همه تاکید دارند و همینطور نسبت به نیروهای مسلح نیز همین نظر را دارند و بارها گفته اند نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند باید نیروهای مسلح نیز رها کنند اقتصاد را و به مردم بدهند.


به گزارش تسنیم، وی می‌افزاید: آنقدر کار وجود دارد که برعهده نیروهای مسلح است و آنقدر وظایف سنگینی دارند که باید آنها را انجام دهند. [۱]

*این اظهارات در حالی است که اولاً بعید است جمله عجیب و مختل‌المعنی «نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند»! منسوب به هیچیک از مقامات ارشد نظام باشد. و رهبری نظام هم اگرچه سفارش دارند که نیروهای مسلح وارد فعالیت‌های اقتصادی نامرتبط نشوند اما سندی مبنی بر انتساب جمله «نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند» به ایشان وجود ندارد.

و لذا سند این جمله که به معنی چنبره زدن نیروهای مسلح کشور بر اقتصاد ایران و نافرمانی آنهاست؛ بایستی از سوی دفتر رئیس‌جمهور محترم ارائه شود و گرنه برداشت به دروغ خواهد شد.

جدای از این، اظهارات روحانی و کنایه‌های او به نیروهای مسلح کشور در حالی است که هنوز چند روزی بیشتر از افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الأنبیای سپاه پاسداران نمی‌گذارد.

افتتاحی که تهدید دشمن مبنی بر «تحریم بنزین» را بی‌اثر کرد اما دولت آقای روحانی به جای تشکر از سپاه، طریقی دیگر برگزیده است...

جالب آنکه سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در هنگام بازدید از این پالایشگاه تأکید کرده بود: «رهبری تنها حامی ما در ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس بودند .»[۲]

همچنین روحانی در حالی از نیروهای مسلح خواسته دست از اقتصاد بردارند! که همین چند روز قبل بود که وزیر کشور مجبور شد در پس ناکارآمدی‌ها و اشکالات دولت، به سپاه مجوز دهد که با قاچاق کالاهای اساسی مقابله کند .[۳]

ماجرای جالب‌تر هم قطع دست مافیای شیلات جنوب توسط سپاه است که برخی افراد در یک زد و بند غیر قانونی، پای کشتی‌های صیادی چینی را به آب‌های جنوب باز کرده بودند و موجب بیکاری ده‌ها صیاد در چند استان ساحلی ایران شده بودند.

ماجرایی که به برکناری یک مقام دولتی نیز منجر شد و فرمانده نیروی دریایی سپاه اذعان کرد در پس آن یک مافیا وجود داشته است .[۴]

بدهی‌های کلان دولت به یگان‌های سازندگی سپاه در اجرای انبوه پروژه‌های عمرانی دولت نیز مثنوی هفتاد من کاغذ است که به دلیل سماحت سپاه پاسداران؛ افکار عمومی چندان در جریان آن قرار نگرفته است.

با این پرونده آیا روا بود که رئیس‌جمهور محترم اینگونه مزد نیروهای دلسوز مردم را بدهد و با بی‌تفاوتی نسبت به این‌همه خدمات؛ درباره مافیای اقتصادی که این روزها موجب گرانی گوشت و مشقت معیشت مردم شده است، آدرس غلط بدهد؟!

گفتنیست، نیروهای مسلح کشور بر طبق قانون می‌توانند در زمان صلح برای فعالیت‌های عمرانی و کمک به اقتصاد کشور در ذیل نظر دولت و حکومت فعال باشند.

برخی محافل تحلیلی معتقدند گرانی‌های اخیر و ایجاد فضای نارضایتی، ناشی از فعالیت‌های یک باند مافیایی کلان است که قصد ایجاد «فتنه اقتصادی» در کشور را دارد.

پیش از روحانی، تنی چند از فعالان اصلاح‌طلب نیز با آغاز یک موج رسانه‌ای، به شماتت حضور سپاه و نیروهای نظامی در بخش‌های مرتبط با سازندگی و اقتصاد کشور پرداخته‌اند.

***

توصیه بهزاد نبوی برای «ائتلاف اصلاح‌طلبان با لاریجانی»

بهزاد نبوی، از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ و از عاملان وضع موجود کشور در بخشی از یک مصاحبه که اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرده گفته است: به شخصه در جریان انتخابات مجلس دهم و پس از آن بشدت معتقد بودم که باید بین این دو جریان ائتلاف صورت بگیرد. متأسفانه دوستان قبول نکردند. نظرم این بود که فراکسیون امید و فراکسیون حامی آقای لاریجانی با حفظ هویت خود، یک فراکسیون جدید، مثلاً تحت عنوان «عقلانیت و اعتدال» شکل دهند. درست است که در عمل این دو فراکسیون در مسائل مهمی مانند سیاست خارجی، مسائل اقتصادی یا موضع‌گیری درباره FATF در کنار هم هستند اما هیچ وقت یک ائتلاف رسمی ایجاد نکرده‌اند و این امر سبب شده که تندروها، علی رغم داشتن تعدادی حدود ۳۰ تا ۴۰ کرسی در مجلس دهم؛ نقش قابل ملاحظه‌ای در تصمیم گیری‌ها داشته باشند.

او همچنین می‌افزاید: اصلاح‌طلبان احساس می‌کنند یا می‌کردند که پایگاه‌شان در افکار عمومی خیلی قوی است و نیازی به ائتلاف با اصولگراها ندارند و اگر این ائتلاف را انجام دهند شاید رأی‌شان کم شود. من با اصولگرایان خیلی صحبت نکرده‌ام که بدانم آنها چه موانعی می‌بینند، اما آنچه سبب شد پیشنهاد ائتلاف را بدهم این بود که معتقدم جریان اصولگرای میانه رو بالاخره بخشی از جریان‌های سیاسی این کشور است. درست که ممکن است در افکار عمومی جامعه و در بین مردم نفوذ و حضورش به پررنگی اصلاح‌طلبان نباشد، اما حداقل نفوذ و حضورش در حاکمیت بسیار بیشتر است و این می‌تواند در پیشبرد اهداف اصلاحی مؤثر باشد.

نبوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح می‌کند: توصیه‌ام هم به اصولگرایان معتدل و هم به اصلاح‌طلبان این است که رابطه‌شان را تبدیل به یک ائتلاف جدی کنند که بتوانند از مزایای آن بیشتر برخوردار شوند؛ نه برای منافع یک طیف و یک جناح بلکه برای تأمین منافع ملی کشور. البته پیشنهاد من به مفهوم تبدیل اصولگرایان به اصلاح‌طلب یا بالعکس نیست و طرفین باید با حفظ هویت، در جهت اهداف و مواضع مشترک در زمینه سیاست خارجی، اقتصاد و حتی سیاست داخلی با هم همکاری کنند.

او همچنین گفته است: بتدریج همه به اهمیت ائتلاف و هماهنگی با اصولگرایان میانه رو پی خواهند برد. [۵]

*محرز است که نظر بهزاد نبوی برای آینده‌ی بعد از مجلس دهم نیز «ائتلاف» است.

این توصیه که بایستی پیرامون آن اقتراح صورت گیرد اما در حالی است که تجربه ائتلاف اصلاح‌طلبان و روحانی در پیش چشمان آقای لاریجانی قرار دارد.

چپ‌ها با اینکه رئیس‌جمهور روحانی از خودشان بود اما پس از آنکه به مطامعشان رسیدند ساز «عبور از روحانی» کوک کرده‌اند و این روزها نیز با تنها گذاشتن دولت، عملاً مسئولیت هیچ بخشی از عملکرد دولت را بر عهده نمی‌گیرند.

جالب آنکه لاریجانی باید بداند که همین آقای بهزاد نبوی چندی قبل در مصاحبه‌ای تأکید کرد که ما اصلاح‌طلبان هیچ ائتلاف یا توافقی با روحانی نداشته‌ایم ![۶]

اصلاح‌طلبان همچنین به این دلیل نگاه ویژه‌ای به فاز ائتلاف دارند که ناکارآمدی‌هایی مدیریتی و اجرایی آنها آشکار شده و چسبیدن به گزینه‌های اصولگرا می‌تواند، این ژن ناکارآمدی را از منظر مردم بپوشاند و استتار کند.

گفتنیست، برخی از نحله‌های جریان اصلاحات معتقدند که اگر «فتنه اقتصادی» گرفتاری چندانی برای نظام اسلامی به بار نیاورد؛ بایستی برای انتخابات ریاست‌جمهوری دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ با یک گزینه اصولگرا مثل آقای لاریجانی ائتلاف کرد.

نحله‌های مذکور از این می‌گویند که گزینه‌های جریان چپ دیگر به هر دلیلی صلاحیت حضور در مناصب بالای نظام را ندارند و یگانه راه ماندن چپ‌ها در قدرت، وصل شدن به یک کاندیدای اصولگراست.

این در حالیست که مشخص نیست مردم در قبال مسببان وضع موجود و مشکلات اقتصادی پیش‌آمده، چه تصمیم سیاسی‌ای در قبال جریان اصلاحات و همه مؤتلفین آن خواهد گرفت؟

***

تقلّای جریان خاص برای وادار کردن قوه قضائیه به «عذرخواهی»!

ماجرای محکوم شدن محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران به شلّاق و زندان بخاطر افترا به محمدباقر قالیباف، همچنان داغ است...

شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران به تازگی در این باره طی اظهاراتی گفته است: بعد از یکسال و نیم از استقرار شورای جدید باید این پرسش از شهردار ۱۲ ساله سابق پایتخت و همچنین از صداوسیما مطرح شود که به چه دلیل تریبون در اختیار فردی گذاشته است که در دوره مدیریت خود پاسخگو نبوده است؟! حالا هم که دستگاه ناظر و یک مسئول در مدیریت شهری یعنی شورای شهر که منتخب حداکثری مردم تهران است با یک خبرگزاری مصاحبه‌ای کرده و درباره تخلفات آن دوره سخنی گفته است، به دادگاه فراخوانده شده است! این مسائل را وقتی کنار هم قرار دهیم، خواهیم دید که این افراد بدون توقف هر زمان و در هر مکانی هر کاری که دلشان خواسته انجام داده‌اند.

او همچنین در پاسخ به این سؤال که پس شما نیز سخنان آقای قالیباف را رد می‌کنید؟ تصریح می‌کند: بله. این پیمانکاران و طلبکارانی که هر روزه در مقابل شورا و شهرداری تجمع می‌کنند و درخواست مطالبات تلنبار شده خود را دارند از چه زمان و از کدام دوره مدیریت شهرداری طلب دارند؟ اکنون شهرداری باید روزانه ۱۷ میلیارد تومان سود و جرائم دیرکرد وام‌های بانکی دریافت شده دوره قبل را بپردازد.

به گزارش سایت حزب کارگزاران، او در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز می‌گوید: از سویی برخی تخلفات گذشته مثل بحث املاک، اکنون شورا نتوانسته است تعداد زیادی از آن املاک را باز پس بگیرد. اکنون ۲۰۰ ملک حکم تخلیه هم برای آنها گرفته شده است اما هنوز افرادی که در آنها ساکن هستند، ملک‌ها را تخلیه و تحویل شهرداری نمی‌دهند! این بخش دیگر به قوه قضائیه مربوط می‌شود که باید با قاطعیت بیشتری با این افراد برخورد کند تا شهرداری املاک مورد نظر را به بیت المال بازگرداند. مسئولان قضائی طی یکسال و نیم گذشته یک بار هم درباره ۱۲ پرونده تخلف در شهرداری سابق اظهارنظر نکرده‌اند. چرا این پرونده‌ها به‌ویژه بحث املاک همچنان مسکوت مانده و به‌رغم حکم تخلیه، این ۲۰۰ ملک باز ستانده نمی‌شوند ؟[۷]

* قبل از امانی، معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران نیز در دفاع از میرلوحی گفته بود که میزان بدهی‌های شهرداری تهران ۵۲ هزار میلیارد تومان است .[۸]

شماری دیگر از اعضای شورای شهر تهران هم به صحنه آمده و بصورت علی‌الدوام مشغول تمسخر حکم قضایی درباره میرلوحی و صحبت‌های قالیباف هستند که تأکید کرده بود رقم واقعی بدهی‌ها فقط ۱۶ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۴ هزار میلیارد نیز مربوط به طلب شهرداری از دولت است.

(میرلوحی گفته بود رقم بدهی‌ها ۵۲ هزار میلیارد تومان است اما از آنجا که نتوانست حرفش را ثابت کند، توسط دستگاه قضایی به شلاق و زندان محکوم شد.)

محافل تحلیلی معتقدند این اظهارات اصلاح‌طلبان شورای شهر و شهرداری از آنروست که دستگاه قضایی را مجبور به عذرخواهی از بابت حکم صادره کنند.

اعضای شورای شهر این روزها همچنین بر اساس ژنتیک قدیمی اصلاح‌طلبان عمل می‌کنند. مبنی بر اینکه هیچ بدی در میان ما وجود ندارد و همه کارهای ما خوب است!

به سخن دیگر اینکه آنها همانقدر که اشتباهات خود در فتنه ۸۸ و یا غلط بودن حمایت از موسوی و کروبی را پذیرفتند؛ اشتباهشان درباره رقم بدهی‌های شهرداری تهران و حمایت از میرلوحی را نیز خواهند پذیرفت.

در اشاره به بحث «املاک نجومی» که خانم امانی درباره آن صحبت کرده لازم به توضیح است که مسئله املاک نجومی تخلفی بود که توسط شهردار وقت و سازمان بازرسی در دست پیگیری بود اما یکی از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر با فریب دادن یک فعال رسانه‌ای این مسئله را به جنجال تبدیل کرد.

جنجالی که حرف اصلی آن دست داشتن قالیباف در چند تخلف مربوط به تعاونی‌های مسکن شهرداری بود!

اما دستگاه قضایی کشور، بر خلاف آنچه که خانم امانی گفته است؛ همان روزها با پیگیری پرونده صراحتاً اعلام کرد که این پرونده اولاً یک فساد کلان و سیستمی نیست و ثانیاً شهردار قالیباف هم دستی در آن نداشته است.

مابقی پرونده نیز مقوله‌ایست که باید با مساعی مشترک شورای شهر و قوه قضائیه پیش برود اما اعضای شورای شهر به دلیل اشتغال تمام وقت به تخریب قالیباف و یا حواشی دیگر؛ وقتی برای پیگیری این امور ندارند!

***

1_ https://tn.ai/1955371

2_ http://fna.ir/G7PWYW

3_ http://www.irna.ir/fa/News/83218196

4_ https://www.alef.ir/news/3971127237.html

5_ https://etemadonline.com/content/273440

6_ mshrgh.ir/790499

7_ https://bit.ly/2GH3eX2

8_ mshrgh.ir/939616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 29
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  روحانی کلا روحیه ش نمکدان شکستن.
  • خداپرست IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   آقای حسن فریدون! نمک‌هایی که خوردی،
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   69 84
   از کشور انگلستان انتظار مروت و جوانمردی جفاست
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   و باز هم اصلاح طلبان تهوع آور...
  • IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   2 0
   عزیزان شاید باورتون نشه ولی بازیهای دولت نتیجه دوری از دستورات شرع انور است تمام کامنتهای قبلیم هم منظورم همین بود...شاید مشرق منشر نکنه به دلایلی...
  • وطن دوست NL ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   0 0
   آفرین به ۰۹:۱۵ !!
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  فقط یه نقطه قوت در مملکت باقی مونده...اونهم بدستور کدخدا میخواد از بین ببره..
 • DE ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  دم روحانی گرم
  • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   73 3
   آره واقعا دمش گرم ...رئیس جمهور اصلاح طلبا نشون داد ویرانی یک کشور چقدر میتونه ادامه پیداکنه و چه ابعاد می تونه داشته باشه
  • خداپرست IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   12 1
   خخخخ
  • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   54 2
   دم روحانی برای چی باید گرم باشه اون عاشق غربی ها است
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   18 0
   دلار 14 تومانی توسط ایادی آمریکا در داخل دولت 14 هزار تومن شد وگرنه چرا در طول جنگ که یک سوم حالا نفت می فروختیم و به یک دهم قیمت کنونی یعنی 8 دلار گران نشد و همچنین هیچ کالایی
 • DE ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  دم روحانی گرم
 • پويا IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  83 79
  روحاني آدم نرمالي نيست
 • ناشتاس IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  روحانی عین واقعیت را گفتن
 • احمد IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  اگر نیروهای مسلح نبودند مملکت هم نبود اگر قرار گاه سازندگی نبود دولت روحانی مزرعه سیب زمینی افتتاح میکرد ، نفرین بر آدمهای نمک نشناس
 • جواد IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  25 18
  اگر اقای لاریجانی اصولگرا باشن اقای روحانی از ایشون خیلی اصولگرا ترن!
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  54 4
  هدف اصلاحاتی ها اینست که اول سپاه رابزنندوبعدازاینکه سپاه رامزمحل کردبرودسراغ رهبری زیرا که سپاه مثل بال می ماندبرای رهبری . خدابحق حضرت زهرا س شر را ازین مملکت کوتاه کند
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  40 4
  این جماعت را اگر دستتان تا آرنج عسلی کنی و در دهانشان بگذاری باز گاز می گیرند!!
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   10 0
   دیگه زور روبات های سبز مردابی به کامنت های پایین برای منفی دادن نرسیده.
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  27 12
  خدا قوه قضایه را حفظ کنه
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  7 14
  کلا مملکت را آشفته کردید.همتون بدون استثنا.فقط خدا بداد
 • منم IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  44 4
  این جواب حرکت سردار تنگسری است که کشتی های چینی را به نفع مردم مصادره کرده و حال دولتی های معامله کرده با چین را گرفت. زنده باد سپاه
 • NL ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  34 6
  دوباره ربات های منافقین کار افتادن تو بخش نظرات مشرق نمیخوای سیستم امتیاز دهیت رو درست بکنی
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  2 26
  روحانی
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  16 3
  شاید موضوع عدم دخالت سپاه در امور اقتصادی حرف درستیه اما روحانی منظور دیگری دارد و هدف دیگری از تخریب سپاه دارد
 • ایرانی IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  33 3
  امان از دست ربات های منفی زن
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  31 8
  به نظرم نیروهای مسلح باید تمام کارهای اقتصادی را به دست بگیرند و تا می توانند از جوانان عزیز کشور نیرو جذب کنند تا مشکل اقتصادی آنان حل شود
 • احمد IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  30 6
  اجر ومزد سپاه باخداست دیگران کوچکتر از آنند که بخواهند اجرسپاه رابدهند
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  24 8
  خدا رو شکر که سپاه در مسائل اقتصادی و کشاورزی به صورت مثبت و مخلصانه در حال تلاش و زحمت است وگرنه دولت در تلاش خود برای برهم زدن اقتصادایران و تحت فشار قراردادن مردم انقلابی ایران به نتیجه رسیده بود. در حال حاضر روحانی برای اینکه بتواند اقتصاد ایران را فلج کند و ایران را در مقابل غرب به زانو در بیاورد تلاش مخلصانه سپاه را درمقابل خود دارد که میخواهد با اتهام او را نیز از صحنه خارج کند.
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  24 5
  آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. این شامل پادوهای داخلی آمریکا هم میشه. مسئولین باید قدردان نیروهای مسلح باشند. آخه با این همه مدیر بی خاصیت و دزد که ملت رو به این روز انداخته اند، اگه نیروهای مسلح دخالت نکنند که این گوشت و مرغ و آذوقه رو هم به قیمت میلیونی دست مردم می دهید. البته از اثرات دادگاه فریدون هم هست. همه چی به هم ربط داره. اثر پروانه ای لورنز رو که شنیده اید.
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  27 4
  بعد از قاضی زاده و آخوندی و ظریف ان شالله روحانی هم استعفا میده و یک ملت از دستش راحت میشن
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  19 1
  سه دهه بودید و ثمره اش شد این حالا فقط یه سال موقتا نباشید ببینیم چی میشه
 • DE ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  28 3
  من با نظر آقای روحانی موافقم زیرا در شرایطی که اصلاح طلبچی ها و بنفشیات و لیبرالها سالها زور زدند که اثبات کنند ما نمیتوانیم وبایستی با کدخدا ببندیم و دوره موشک بازی تموم شد و ما فقط در پخت آبگوشت بزباش و قرمه سبزی مهارت داریم....یک گروهی پیدا میشوند بنام قرار گاه خاتم ودایم خلاقیت هایی را بکار میبندد که بعضا شبیه معجزه است و بشدت در حال پیشرفت هستند .خوب همینها تمام زحمات و تبلیغات وهزینه های میلیاردی کدخدا و دنباله آن در ایران را نقش بر آب میکنند.پس روحانی حق دارد مخالف آنها باشد.
 • ناشناس IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  18 0
  خبر ویژه سیزده بدر - حسن روحانی رییس جمهور محترم در روز 13 فروردین 98: با توجه به ترک شهرها توسط مردم و نبود شهروند، حضور اینجانب به عنوان حافظ حقوق شهروندی ضرورتی ندارد، می خواستم در اوج و با نمره 20 از خدمت به مردم خداحافظی کنم. امیدوارم که مردم مرا به عنوان رییسجمهوری با کارنامه 20 همواره در یادها داشته باشند.
 • فائزه IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  6 16
  نيروهاي مسلح با دخالت در امور اقتصادي و برخورداري از رانت كمر اقتصاد و بخش خصوصي شكستند و در هيچ كجاي دنيا نيروي مسلح وارد اقتصاد نمي شود.
  • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   2 0
   وقتی آگاهی نداری اظهار نظر نکن در امریکا بخش عمده سدسازی و نیروگاه ها در اختیار ارتش هست
 • غیابی IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  14 4
  سپاه باید در اقتصاد . کشاورزی وصنعت .... نقش بسیار فعال داشته باشد کاربا دولت فعلی وامثال ان باشد مردم ومملکت رو بدبخت وبیچاره می کنند ونظام رو با خطر جدی مواجه می کنند . ازاین بیشتر دولتیهای فعلی و.... غیرت و وطن دوستی دیده نمیشه باید خاتم الانبیا و... نقش فعال داشته باشند.
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  16 3
  پس برای چی با فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخت سپاه، فخر فروشی میکند؟ توتال شان کجاست الان؟
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  15 3
  سپاه تازه میخواهد برای ساخت خودروهای باکیفیت وارد گود شود، این حنا ها دیگر رنگ ندارد آقای روحانی.
  • DE ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
   0 0
   خخخخخخخخخخ
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  7 1
  تاریخ در حال تکراره مرور احوالات تاریخ کشور از ابتدایه انقلاب تا به امروز گواه تکراره
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  13 5
  اصلاح طلبان همیشه گند زده اند وهمیشه گند خواهند زد.
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  7 13
  سپاه فکر تبعیض حقوق افتضاح پرسنل خودش باشد
 • AE ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  8 0
  خدا هم خیلی زود مزد روحانی رو می‌ذاره کف دستش .ونراه غریبا
 • AE ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  3 0
  خدا خیلی زود مزد روحانی رو می‌ذاره کف دستش.ونراه قرببا
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 6
  شک نکنید اگه ریسی یا قالیباف هم جای روحانی بودند بعد از یه مدت که خود شیفته شدند از همین حرف ها میزدن !
 • US ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 3
  مشرق چه قدر از قالیباف حمایت می کنی اثرات عملکرد قالیباف در کوچه پس کوچه های تهران هویداست
 • من ایرانیم IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 0
  اگر سپاه نبود ایشان معلوم نبود کدام .......... قایم میشد. سپاه بچه های بی ریا چشم خیلی ها را کور کرده. ومعلوم که دست خیلی ها به دزدی های کلان تر نمیرسه برای همین هی میکوبه برای منافع خودشون به وزیر خودش هم رحم نکرد وزیری که تمام افتخاراتش مثلا به پای ایشان نوشته میشود پس پرچم سپاه بالاست پرچم ایران بالاست
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 0
  عجب،انچنان رونق اقتصادی راه افتاده که نگو،مملکت و اگه انقد سپاه نداشت دوره ریاست تو بر فنا داده بودی.دست وردار و بزار صنایع سنگین مارو به دست بگیرن تا مردم جون تازه بگیرن.ما نمیخوایم دلسوز ما باشین.وزارت دفاع،سپاه بیاد خودرو سازی ورود کنید .از خودرو شروع کنید
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  1 0
  یک عده فرصت طلب مثل زالو افتادن به جان این ملت میدزدند چپاول میکنند اگثرشان آدمهایی مرموزدوتابعیتی نفوذی عوامل بیگانه هستند ملت رابه روزسیاه نشانده اند رهبری وسپاه رامانع تحقق نیات شیطانی خود میبینند درصدد سرنگونی نظام مقدسمان هستند ولی خدای متعال حافظ این نظام است مکگرشان را انشاالله به خودشان برمیگرداند تنها را نحات ملت توکل کردن به خدا وپیروی از مقام رهبری ودقت درانتخاب نمایندگانی صالح وانقلابی است
 • علی IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
  0 0
  شما شورای شهر پنجم تهران در طول این یکی و نیم سال گذشته فقط چند شهردار عوض کرده و مدام از بدهی قالیباف حرف می زنید شما هم یک درصد کارهایی که قالیباف انجام داده را انجام بدید تونل سازی خطوط بی آر تی تکمیل بزرگراهها پل طبقاتی صدر تبدیل زباله به برق از کارهای ماندگار جناب دکتر قالیباف هست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس