اخبارویژه

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با پذیرش مسئولیت حمله شنبه صبح به سوریه، مدعی شد که انبار تسلیحات ایران و حزب‌الله را در این حمله هدف قرار داده است.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می‌دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

*********

کیهان

نظرسنجی زاگبی: ملت‌های خاورمیانه از آمریکا متنفرند

نظرسنجی‌ها در منطقه نشان می‌دهد که آمریکا مورد نفرت ملت‌هاست.

پایگاه اینترنتی کامن دریمز نوشت: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در قاهره درباره سیاست خارجی آمریکا سخنان شرم‌آوری ایراد کرد که احتمالاً بی‌اهمیت است… چرا که موضوعات اصلی صحبت وی از مواضع دونالد ترامپ، دور بود. همچنین به جز برخی از شاهان و شاهزادگان، هیچ فرد دیگری در منطقه با صحبت‌های وی موافق نیست.

پیام پمپئو به مصر این بود که آمریکا نقش مثبتی در خاورمیانه ایفا می‌کند وی ضمن حمله و اتهام‌پراکنی علیه ایران گفت؛ آمریکا نمی‌خواهد کشوری را اشغال کند. ایران هیچ کشوری را در خاورمیانه اشغال نکرده و به درخواست دمشق به سوریه کمک نظامی داده است. اما آمریکا به عراق حمله کرد و این کشور را به مدت تقریباً یک دهه اشغال کرد. احساسات ضد ایرانی را برانگیزد.

براساس نظرسنجی مؤسسه تحقیقاتی زاگبی که اخیراً در ۸ کشور در خاورمیانه انجام شده، به نظر نمی‌رسد مردم مصر با برخی از سخنان پمپئو موافق باشند.

مردم بخش زیادی از منطقه واقعاً سیاست آمریکا را دوست ندارند. براساس تحقیقات مؤسسه زاگبی «محبوبیت آمریکا در عراق و مصر تک رقمی است». در مصر بیش از ۹۰ درصد از مردم نگاهی منفی به آمریکا دارند. حمله و اشغال عراق یکی از دلایل این نگاه منفی به آمریکا در میان مردم خاورمیانه است. دلیل دیگر موضوع فلسطین است.

نگاه مثبت به آمریکا در مصر در دوران ریاست جمهوری ترامپ ۳۰ درصد کاهش یافته و به ۸ درصد رسیده است.

در کشوری که فقط ۸ درصد مردم تو را دوست دارند، سخنرانی درباره اینکه چگونه باید در امور داخلی آنها دخالت کنی، موضوع خوبی نیست.

مردم ۸ کشور خاورمیانه که زاگبی پاییز گذشته در آن‌ها نظرسنجی کرده است، به تهاجم و اشغالگری آمریکا در عراق به شدت نگاه منفی دارند.

در حالی که نیمی از عراقی‌ها در نظرسنجی سال گذشته درباره نقش آمریکا در کشورشان نظر مثبتی داشتند، اکنون نظر آنها کاملاً منفی شده است.

مردم خاورمیانه فکر می‌کنند حمله و اشغالگری آمریکا در عراق یک اقدام امپریالیستی بوده است. نگاه بسیاری از مردم در جهان عرب خارج از حوزه خلیج فارس به مداخله آمریکا در سوریه منفی است.

زاگبی گزارش می‌دهد «آمریکا منفورترین بازیگر در سوریه تلقی می‌شود.» ۹۳ درصد در مصر، ۸۶ درصد در عراق، ۸۴ درصد در ترکیه، ۸۳ درصد در ایران، ۶۷ درصد در عربستان سعودی، ۶۳ درصد در لبنان، ۶۳ درصد در فلسطین و ۵۹ درصد در تونس گفتند آمریکا نقشی منفی در سوریه داشته است.جوانان وقتی واقعاً شاد می‌شوند که به اشتغال و ازدواج و مسکن بها بدهید

روزنامه‌های زنجیره‌ای، ملاطفت و اغماض سردار کمالی با چند سربازی که هنگام تمرین مارش نظامی، اقدام به پایکوبی و رقص کرده بودند، مصادره به مطلوب خود کردند.

این نشریات در تیترها و یادداشت‌های القایی خود کوشیده‌اند موضوع را به دغدغه‌های هنجارشکنانه خود در حوزه فرهنگی سرایت بدهند. آنها مدعی شده‌اند «شادی را نباید از مردم بگیریم».

صرف نظر از معیارها و هنجارهای شرعی و عرفی و اخلاقی درباره مرز شادی مباح و حرام، باید به این نشریات یادآور شد شادی حقیقی و پایدار مردم- که حق آنهاست- هنگامی است که عزت و اقتدار کشور در سیاست خارجی حفظ شود، مقابل دشمن ضعف و انفعال نشان داده نشود و معیشت و زندگی مردم، مورد بی‌اعتنایی یا دهن‌کجی همین طیف مدعی «شادی مردم» قرار نگیرد.

شاد واقعی جوانان (که سربازان هم جزو آنها هستند) وقتی است که «اشتغال و ازدواج» به عنوان اولویت جوانان و مردم، در حاشیه سیاست‌بازی‌ها، حاشیه‌سازی‌ها و تلاش برای فریب مردم در دو قطبی‌های معجول فرهنگی قرار نگیرد، براستی آیا یک هزارم حجم فضاسازی‌هایی که طیف مذکور درباره کنسرت و کنسرت‌بازی و حواشی خوانندگان مبتذل انجام دادند، به مشکلات واقعی مردم هم پرداخته‌اند؟! چرا همین اولویت‌ها را از دولت مطالبه نمی‌کنند؟!

گفتنی است طبق آمار مرکز آمار از سال ۹۶، ۹۵ درصد مردم در این سال اصلاً به کنسرت نرفته‌اند (حال آنکه رسانه‌های زنجیره‌ای، چندین ماه، تبدیل به مسئله اول کشور کرده بودند). طبق همین آمار، ۹۴/۹ درصد مردم در همین سال به تماشای تئاتر و ۸۱/۱ درصد به سینما رفته‌اند.لایحه بودجه ۹۸ می‌گوید پرداخت یارانه، مصیبت عظما نبود

پس از ۵ سال معلوم شده مصیبتی برای پرداخت یارانه‌ها در کار نبوده، اما یک عزا واقعاً وجود دارد و آن اینکه دولت به صیانت از خزانه اهتمام ندارد.

روزنامه رسالت در سرمقاله خود نوشت: یکی از چالش‌های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم موضوع پرداخت یارانه‌ها براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها بوده، هست و خواهد بود. رئیس دولت برای سرعت بخشیدن به توافق برجام یک روزی گفت؛ «خزانه خالی است» و به دشمن فرصت داد، به فهرست مطالبات نامشروع خود در مذاکرات بیفزاید، اما با همان خزانه خالی نزدیک به ۶ سال کشور را اداره می‌کند و معلوم شده خزانه هیچ وقت خالی نبوده است.

با آنکه مجلس تصویب کرد یارانه ثروتمندان حذف شود و دولت با بانک اطلاعاتی که داشت، می‌توانست این کار را صورت دهد، اما این کار را نکرد و ثروتمندان همچنان یارانه‌بگیر دولت هستند.

جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور یک وقتی از پرداخت یارانه‌ها به عنوان یک درد یاد می‌کرد و می‌گفت: «یارانه‌ها از آن داستان‌هایی است که وقتی مطرح می‌کنیم، آدم غصه‌اش می‌گیرد. به قول معروف درد انسان تازه می‌شود.» طیب‌نیا وزیر اقتصاد وقت نیز چهار ماه پس از بیان این غصه و درد گفت: «طی دو سال گذشته شب‌های واریز یارانه نقدی برای دولت، مصیبت عظما بوده است.»

توهم مصیبت، غصه و درد در روزهای نخست آغاز کار دولت برای این بود که آقایان یک جمع و تفریق ساده را که حاصل تقویم درست منابع و مصارف قانون هدفمندی یارانه‌ها بود، نمی‌دانستند.

نگارنده همان وقت طی مقاله‌ای با استناد به صورت‌های مالی شرکت ملی نفت در سال ۹۱ حدود تقریبی منابع حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها را ۸۱۷ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و لذا گفت: دولت نه‌تنها در این مورد کسری ندارد، بلکه یک مبلغ نجومی هم مازاد دارد.

امسال نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پرده از این معما برداشت و درقالب تبصره ۱۴ ماده واحده لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۸، از منابع و مصارف طی یک جدول کامل ریز دریافتی‌ها و پرداختی‌های قانون هدفمندی یارانه‌ها رونمایی کرد.

تحلیل و تفسیر اعداد و ارقام این جدول، فوق‌العاده مهم است؛ در یک نگاه اولیه معلوم می‌شود در سال ۹۸ منابع حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها ۱۴۲ هزار میلیارد تومان است و مصارف آن هم ۶۲ هزار میلیارد تومان می‌باشد. لذا دولت در سال آینده با ۸۰ هزار میلیارد تومان مازاد درآمد دراین زمینه روبه‌رو است.

به همین دلیل در همین جدول آمده تمامی وجوه دریافتی از فروش آب و برق به شرکت‌های ذی‌ربط برگشت داده می‌شود (بخوانید بخشیده می‌شود). معلوم نیست این بخشش و برگشت وفق کدام قانون مصوب مجلس و شورای نگهبان انجام می‌شود؟

اگر وجوه دریافتی از فروش آب و برق را هم از سرجمع منابع حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها کم کنیم، با بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان مازاد منابع روبه‌رو هستیم. دولت برای تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق، توسعه بهداشت و سلامت مردم و تقویت دولت با مدیریت جهادی و تخصیص درست و عادلانه این منبع عظیم می‌تواند معجزه کند.

پیش‌بینی درآمدها بیش از ۱۶۲ هزار میلیارد تومان است و برآورد هزینه‌ها هم با توجه به اینکه قرار است یارانه ثروتمندان کسر شود، کمتر از رقم ذکر شده می‌باشد.

اما به هر ترتیب باید از آقای نوبخت و رئیس‌جمهور محترم بابت این رونمایی تشکر کرد و آن را یک گام به جلو برای شفاف‌سازی بودجه تلقی کرد. پس از ۵ سال معلوم شده است مصیبتی برای پرداخت یارانه‌ها در کار نبوده است و عزا هم معنا ندارد، اما یک مصیبت و عزا واقعاً وجود دارد و آن، اینکه دولت به صیانت از خزانه مملکت اهتمامی ندارد و نمی‌داند منابع، درآمد و دریافتی‌های خزانه چقدر است، اما کم و بیش از پرداخت‌ها و هزینه‌ها و مصارف خزانه مملکت مطلع است.برخی با دولت و روحانی رودربایستی دارند که انتقاد نمی‌کنند

عضو هیئت مؤسس حزب اعتدال و توسعه گفت: با عملکردی که دولت از خود نشان داده، تقریباً هیچ حزبی از دولت روحانی راضی نیست.

مرتضی محمدخان، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان تصریح کرد: برخی احزاب با دولت و شخص روحانی رودربایستی دارند.

وی درپاسخ به اظهارات کواکبیان، یکی از نماینده‌های مجلس مبنی بر اینکه «حزب اعتدال و توسعه عددی بیش نیست و باپایان این دولت کارش به پایان می‌رسد»، خاطرنشان کرد: اینکه برخی افراد پیش‌بینی می‌کنند که با تمام شدن دوره دولت، کار حزب اعتدال و توسعه تمام می‌شود، حرفی غیرکارشناسی و غیرتخصصی است.

محمدخان با اشاره به این نکته که اساساً اعتدال و توسعه، حزب دولت ساخته‌ای نیست که با اتمام دولت به پایان برسد، خاطرنشان کرد: هیچکدام از اعضای حزب اعتدال و توسعه در دولت وزیر نیستند اما برای مثال از حزب کارگزاران شخصی مانند آقای جهانگیری را داریم که فرد مهمی در دولت است و تصمیمات مهمی را می‌گیرند، در نتیجه حزب کارگزاران کارهای مهمی را در دولت برعهده دارد علیرغم اینکه منتقد دولت هم هستند.

عضو هیئت موسس حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه با عملکردی که دولت از خود نشان داده، تقریباً هیچ حزبی از دولت روحانی راضی نیست، تصریح کرد: حزب کارگزاران سردسته تمامی احزاب منتقد دولت است اخیراً آقای کرباسچی هم مصاحبه‌ای را انجام دادند و اعلام کرد که دولت سخنگو ندارد به دلیل اینکه کاری انجام نداده است در نتیجه احزاب با عملکرد فعلی دولت مخالف هستند اما برخی با دولت و شخص آقای روحانی رفاقت و رودربایستی دارند که از دولت انتقاد نمی‌کنند و این هم از حاشیه‌های دولت است.

یادآور می‌شود محمدباقر نوبخت، اکبر ترکان، محمود واعظی و مرتضی بانک از جمله اعضای مرکزیت حزب اعتدال و توسعه در دولت حضور دارند.مخالفت کرباسچی هم با آخوندی و هم با حناچی

دبیر کل حزب کارگزاران می‌گوید کم تحرکی دولت ناشی از سالخوردگی است.

کرباسچی به ایسکانیوز گفت: دولت باید در دوره دوم تحرک بیشتری از خود نشان می‌داد؛ هر چند مقداری از این مشکل به سالخوردگی دولت مربوط می‌شود و نیروی جوان و شاداب آن طور که باید در دولت دیده نمی‌شود. یک جاهایی هم به خصوص در زمینه اقتصادی نظرات کارشناسی نادیده گرفته می‌شود و شاید در پاره‌ای موارد دیدگاه‌های شخصی اعمال می‌شود. منظور از دولت، شخص رئیس‌جمهور نیست؛

وی همچنین در پاسخ این سؤال که «بین عباس آخوندی و پیروز حناچی کدام را لایق‌تر برای شهرداری تهران می‌دانستید؟» گفت: مقوله شهرداری با وزارت راه و شهرسازی متفاوت است. شهرداری مکان کار و عمل است و به یک مدیر فعال نیاز دارد؛ شهرداری جایی برای نشستن و تئوری بافتن نیست.

امیدوارم که آقای حناچی هم چنین صفتی را نداشته باشد اما مثلاً نمی‌پسندم که کسی شهردار شود و برای تشویق مردم به دوچرخه‌سواری خودش این کار را انجام دهد، زیرا توقع مردم این است که شهردار مشکلی را از مشکلات شهر حل کند. زمانی که در شهرداری حضور داشتم، با این کارها مخالف بودم.

(با این توضیحاتی که دادید، پس با انتخاب آقای نجفی هم مخالف بودید.)

- بله، مخالف بودممشاور خاتمی: ریزش رای روحانی تقصیر اعتدال و توسعه است نه ما

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انکار نقش طیف متبوع خود در نارضایتی مردم مدعی شد ضربه خوردن روحانی به خاطر حزب اعتدال و توسعه است.

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با نامه نیوز گفت: اصلاح‌طلبان سال ۹۲ و ۹۶ با روحانی وارد ائتلاف رسمی نشدند، فقط بر اساس نظرسنجی آقای عارف کنار رفت و همه از آقای روحانی حمایت کردند. بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ آنچه موجب نگاه انتقادی اصلاح‌طلبان به دولت شد، فاصله گرفتن آقای روحانی از شعارها و وعده‌های انتخاباتی‌اش بود.

وی افزود: نزدیکان آقای روحانی مشخصاً آقای واعظی معتقدند آرای ۹۲ و ۹۶ بالاستقلال و بالکفایه رای خود آقای روحانی بود. در حالیکه این مسئله از محالات است. متاسفانه هرچه جلوتر می‌رویم به علت مواضع آقای روحانی و اطرافیان او، موضع انتقادی اصلاح‌طلبان پررنگ‌تر می‌شود.

عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه حزب اعتدال و توسعه اعتماد به نفس کاذبی دارد، یادآور شد: حزب اعتدال و توسعه خیلی بهتر از این در ۶ سال گذشته می‌توانست از جامعه عضوگیری کند و جامعه تشکیلاتی خود را توسعه دهد. این حزب بعد از اردیبهشت سال ۹۶ آرای ۲۴ میلیونی آقای روحانی را به حساب کار ساختاری و تشکیلاتی خود گذاشت. متاسفانه این نگاه به آقای روحانی ضربه زد و ضربه خواهد زد.

مشاور خاتمی افزود: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مهم است که تفکر حاکم بر دولت دوم آقای روحانی با توجه به عملکردش موقعیتی نخواهد داشت. در طول ۴۰ سال اخیر به جز یک مورد خاص، ما شعار تند علیه رئیس‌جمهور در هیچ دوره‌ای نداشتیم اما در این دوره ریاست جمهوری بود که در اعتراضات سال ۹۶ شعارهای تندی علیه رئیس‌جمهور سر داده شد که این اتفاق بدی است و حکایت از آن می‌کند که جامعه مدنی و بخشی از جامعه رای آقای روحانی به طور جدی تبدیل به ضد او شده است.قدردانی روزنامه آمریکایی از تحریم ضدایرانی اروپا

یک روزنامه آمریکایی با قدردانی از تحریم جدید اتحادیه اروپا علیه ایران نوشت: این اتحادیه باید برای دستیابی به توافقی جدید و بهتر با ایران تلاش کند.

وال استریت ژورنال در سرمقاله خود با عنوان «گام‌های کوچک اروپا علیه ایران»، با اشاره به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، علیه وزارت اطلاعات می‌نویسد: این اولین بار بعد از «برنامه جامع اقدام مشترک» است که این اتحادیه علیه ایران چنین تحریم‌هایی وضع می‌کند.

این اقدام اتحادیه اروپا هر چند با تاخیر انجام شد، اما موید این است که توافق هسته‌ای نتوانسته رفتار ایران را تغییر دهد.

تحریم‌های ایران یک نهاد ایرانی و دو نفر از کارکنان آن از جمله «سعید هاشمی‌مقدم» معاون وزارت اطلاعات و مدیر دستگاه اطلاعاتی ایران را هدف قرار می‌دهد.

این روزنامه افزود: اروپایی‌ها با دور زدن تحریم‌های آمریکا و تداوم روابط با ایران امنیت خود را به خطر می‌اندازند. بهترین گزینه، تشکیل جبهه‌ای واحد با آمریکا است اروپا امن‌تر خواهد بود اگر با واشنگتن در مذاکره برای دستیابی به توافقی دائمی همکاری کند که از رفتارهای مخرب ایران در خارج و تداوم پیشبرد برنامه هسته‌ای‌اش جلوگیری می‌کند.


 

ایران

مدعیان دروغین در قم

خبر اول اینکه، عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جایگاه روحانیت اقتضا می‌کند که شخصیت‌پروری کند، زمانی که امام صادق (ع) می‌فرماید: اگر زراره و مشابه او در بین ما نبودند اثری از احادیث پدرم نبود، بی تعارف باید بگوییم بحث کلام و امامت جایگاه بایسته را در حوزه نداشته است.


به گزارش رسا، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری با اشاره به اینکه شرایط جامعه امروزی از جهاتی حساس‌تر از عصر امام صادق (ع) است، گفت: امروز موج شبهات علیه امامت دیده می‌شود و در همین قم مدعیان دروغینی دیده شده که حتی طلبه‌های غیرآگاه را به جرگه خود کشانده است؛ چنین شرایطی اقتضا می‌کند که استوارتر و پایدارتر ایستادگی کنیم.

وزیر اسبق محاکمه می‌شود

خبر دیگر اینکه، علی بخشایش، مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیأت مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه محاکمه می‌شوند.


به گزارش مهر، در جلسه رسیدگی به اتهامات این متهمان که سه‌شنبه این هفته در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار می‌شود، علی بخشایش فرزند روح‌الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت پای میز محاکمه قرار می‌گیرند.

نتانیاهو: دست از تسویه‌حساب با ایران برنمی‌داریم

دست آخر اینکه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با پذیرش مسئولیت حمله شنبه صبح به سوریه، مدعی شد که انبار تسلیحات ایران و حزب‌الله را در این حمله هدف قرار داده است. به گزارش ایسنا و به نوشته روزنامه جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو همچنین گفت: این حملات نشان می‌دهد که ما برای اقدام علیه ایران و سوریه تا چه حد مصمم هستیم.

ما تنها در ۳۶ ساعت گذشته این حملات هوایی علیه اهدافی در سوریه را انجام دادیم و ثابت کردیم که دست از تسویه‌حساب با ایران در سوریه برنمی‌داریم. وی در ادامه مدعی شد که رژیم صهیونیستی در حملات اخیر خود انبار تسلیحاتی متعلق به ایران در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف قرار داده است.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره تأکید کرده است حضورش در سوریه تنها به صورت مستشاری بوده و این حضور کاملاً قانونی و بنا به درخواست دولت دمشق، تنها برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی بوده است.

خراسان

استفاده روحانی از مجوز سال ۱۳۵۸ برای یک تهاتر


طبق مجوز روزهای اخیر حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور که بنا بر پیشنهاد وزیر عضو کمیسیون لوایح هیئت دولت صورت گرفته، قرار است به استناد مجوزهای شورای انقلاب در سال ۱۳۵۸، یک قطعه زمین به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در استان گلستان که اکنون متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است، به عنوان معوض و در ازای واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۵۳ هزار متر مربع به دولت، به یک شخص حقیقی واگذار شود.


دستور ویژه دولت برای امحای سموم تاریخ مصرف گذشته


بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به وزارت جهادکشاورزی، اعلام شده حسب پیشنهاد وزارت کشور، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل منابع ماده ۱۰ قانون تنظیم مقررات مالی دولت، به منظور "امحای سموم سنواتی" در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد تا برابر مقررات مربوط هزینه شود و این سازمان باید گزارش عملکرد خود را در این خصوص هر سه ماه یک بار به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.

آرمان

ملی‌پوش اسبق پرسپولیس دستگیر شد

شنیده شد که ملی‌پوش سابق پرسپولیس که کارشناس یک شبکه تلویزیونی برای پخش بازی‌های تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بود با اتومبیل شخصی خود به محل استودیو رسید.

جماران نوشت؛ هنوز یک ساعتی به شروع بازی مانده بود و این ملی‌پوش (که اخیراً با یک مصاحبه در برنامه تلویزیونی و طرح ادعای پیشنهاد بی‌شرمانه به او برای پوشیدن پیراهن تیم ملی، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته بود) می‌خواست برای کارشناسی بازی تیم ملی به استودیوی تلویزیون اینترنتی در خیابان ولی‌عصر برود، اما همین که وارد کوچه شد، مأموران را منتظر خودش دید.

گویا او قصد فرار داشت که یک نفر با لباس شخصی خودش را مقابل ماشین انداخت و پلیس هم مجبورش کرد از ماشین پیاده شود. خبرنگار و عکاس هاج و واج مانده بودند، آنها از آن شخص که خودش را جلوی ماشین انداخته بود پرسیدند داستان چیست و جواب شنیدند: «حکم جلب سیارش را دارم.»

دقایقی بعد این ملی‌پوش سابق پرسپولیس با دستبند سوار ماشین نیروی انتظامی شد و او را به کلانتری سنایی بردند. وکیل این ملی‌پوش پیشین در تلاش بود او را با وثیقه بیرون بیاورد، اما شاکی شخصی‌اش رضایت نمی‌داد.

لغو کنسرت علی زند وکیلی در مشهد

شنیده شد که معاون هنری اداره کل ارشاد خراسان رضوی از لغو مجوز اجرای کنسرت موسیقی علی زند وکیلی در مشهد خبر داد.

محمدرضا محمدی افزود: برای برگزاری این کنسرت بین اداره کل ارشاد و دستگاه‌های مرتبط با فرایند کار همدلی وجود داشت و هیچ مشکلی با هیچ قسمتی نداشتیم، اما بنا به دلایلی که مربوط به حوزه کاری خود ما می‌شود در نهایت این اتفاق نیفتاد و اجرای کنسرت موکول به زمان دیگری شد. آن زمان به زودی اعلام و این کنسرت اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: جنس این دلایل بیشتر شبیه دلایل فنی است و ارتباطی به هیچ حوزه دیگری ندارد. هیچ دخالتی از هیچ حوزه‌ای در این خصوص صورت نگرفته است و من به عنوان معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی می‌گویم هیچ فشاری از هیچ جا در این خصوص بر ما وارد نشده و هیچ تماسی هم از هیچ جا گرفته نشده است.

بازداشت مدیران یک گروه تلگرامی

شنیده شد که دادستان شهرستان امیدیه در استان خوزستان گفت: دستور بازداشت مدیران یک گروه تلگرامی در این شهرستان که اسناد محرمانه را صادر کرده‌اند و باعث تشویش اذهان عمومی شده‌اند صادر شد.

یوسف فلاحی با اشاره به اینکه دستور بازداشت این افراد از دادستانی استان صادر شده است، افزود: مدت‌هاست که پلیس فتا این افراد را رصد می‌کند. وی با بیان اینکه افراد اقدام کننده به انتشار اسناد محرمانه هنوز بازداشت نشده اند تصریح کرد: بیش از ۹ نفر از اعضای این کانال در فضای مجازی به مدت یک سال به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند.

به گفته دادستان امیدیه هر فرد که اسناد محرمانه‌ای علیه دستگاه‌های اداری یا افراد دارد باید از طریق مراجع مربوطه اقدام کند نه آنکه با انتشار آنها در فضای مجازی جو روانی جامعه را مشوش کند. وی گفت اعضای این گروه تلگرامی متواری هستند ولی به زودی همگی دستگیر خواهند شد.

عبور زیر پوستی از فردوسی‌پور

شنیده شد که مرکز افکارسنجی صداوسیما چندروز پیش یک نظرسنجی با نمونه آماری ۴۰۴ نفر از افراد ۱۵ سال و بالاتر ساکن شهر تهران به انجام رساند. نکته قابل تأمل این نظرسنجی به جایگاه عادل فردوسی‌پور و برنامه «نود» برمی‌گردد که به نظر می‌رسد اختلافات اخیر این مجری با مدیر شبکه سه و خانه‌نشینی او در روزهایی که مسابقات جام‌ملت‌های آسیا برگزار می‌شود بی‌تاثیر نباشد.

براساس این نظرسنجی، مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار با ۴۹ درصد بیننده و برنامه‌های «حالاخورشید» با اجرای رضا رشیدپور با ۳۹ درصد، «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور با ۳۸ درصد از شبکه سه و به «خانه برمی‌گردیم» با ۳۱ درصد در رتبه‌های بعدی این نظرسنجی قرار دارند. در گذشته شرایط به‌گونه دیگری بود، به گونه‌ای که برای دوره‌ای طولانی نود با اختلاف چشمگیری در صدر پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون قرار داشت.

بی‌اطلاعی حسین کعبی از برگزاری دادگاه!

شنیده شد که دادگاه کیفری استان تهران دیروز با حضور هیات منصفه مطبوعات تشکیل جلسه داد و به شکایت امیر قلعه نویی از حسین کعبی و روزنامه شوت ورزشی رسیدگی کرد. پس از برگزاری این دادگاه هیات منصفه مطبوعات با اتفاق آرا حسین کعبی را مجرم شناخت.

حسین کعبی ضمن ابراز بی اطلاعی از برگزاری چنین دادگاهی گفت: از دادگاه بی‌اطلاع بوده‌ام. هیچ نامه یا احضاریه‌ای برای من و یا وکیلم درباره این دادگاه ارسال نشده بود. حسن‌زاده وکیل حسین کعبی نیز در این باره به ایسنا گفت: از برگزاری دادگاه بی‌اطلاع بوده‌ام. الان ازشما می‌شنوم که چنین دادگاهی برگزار شده است. وی ادامه داد: هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده است و از پروسه این دادگاه اطلاعی ندارم.

مرگ ۷ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی در فارس

شنیده شد که معاون قضائی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس اعلام کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۷ نفر در استان فارس بر اثر مصرف مشروبات الکلی فوت کرده و تعدادی نیز دچار عوارضی نظیر کوری یا مشکلات کلیوی شده‌اند.

احمد رحمانیان با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی علاوه بر اینکه از نظر شرعی و قانونی حرام و جرم بوده زمینه‌ساز بسیاری از جرائم است، اظهار کرد: تصادفات رانندگی، ضرب و جرح عمدی، اهانت و توهین، دعاوی خانوادگی و حتی قتل از جمله جرائمی است که بر اثر مصرف مشروبات الکلی اتفاق می‌افتد.

تکذیب خبر حمله قلبی سید حسن نصرا...

شنیده شد که حسین امیر عبدالهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در توئیتی ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله قلبی سید حسن نصرا… را تکذیب کرد و آن را دروغ سال جدید میلادی خواند. متن توییت به شرح زیر است؛ «ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر بیماری و حمله قلبی سید حسن نصرا… دبیرکل حزب‌ا...لبنان، دروغ بزرگ سال جدید میلادی است. بی‌تردید روزی که سید حسن نصرا... و رهبران مقاومت فلسطین در مسجدالاقصی نماز خواهند گذارد، صهیونیست‌ها وجود ندارند.»

ادعای یک زن درباره متعرض شدن یک نماینده

شنیده شد که محمود صادقی از ادعای یک زن در خصوص مورد تعرض واقع شدن توسط یک نماینده خبر داد. محمود صادقی در حساب توئیتری خود نوشت؛ چند ماه پیش خانمی با من تماس گرفت و ادعای تعرض یکی از نمایندگان به خود را مطرح کرد. به او گفتم برای پیگیری باید به هیأت نظارت شکایت کند. موضوع را با سخنگوی هیأت درمیان گذاشتم. ایشان شماره تلفن آن خانم را از من گرفت. اما گویا نه آن خانم به هیأت شکایت کرد نه کسی از هیأت با اوتماس گرفت.

تجمع کارمندان یک موسسه مقابل مجلس

شنیده شد که جمعی از کارمندان موسسه اعتباری آرمان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. تابناک نوشت؛ کارمندان معترض موسسه اعتباری آرمان نسبت به اخراج‌شان پس از ۱۰ سال سابقه کاری اعتراض داشتند. معترضین خواستار توجه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان به این موضوع شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
  20 0
  همان شش سال پیش که روحانی شروع به غش و ضعف برای امریکا و اروپا کرد مشخص بود کار به جایی میرسه که رسما اسراییل ایرانی ها رو در سوریه بمباران می کنه...
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
   9 0
   کاظمی معزول محمود بود و بعد دشمن محمود شد و در دولت روحانی منصب گرفت و تخلف کرد چه ربطی به محمود دارد؟ تقوا کجاست؟
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
  9 3
  قرار نیست فردوسی پور تفکرات شخصی خودش رو به خورد جامعه بده.
 • DE ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
  1 0
  باشد که مردم تهران از شهردار منافق ضربه سختی دریافت کنند . این مردک برادرش از سران منافقین است این کثروتهای را اگر هزار بار توبه کنند باز که یکم به نفس بیان میگن رجوی مریم مریم مسعود .
  • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
   0 0
   منافقین بدتر از کفار و کفار بدتر از اصلاح طلب

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس