شاه نشین

حرف‌های شنیدنی نماینده‌ای که بستنی‌فروش بود.

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

احتمال احضار ظریف با دستور ویژه قضایی؛ اژه‌ای نامه نوشت

«حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای»، معاون اول قوه قضائیه اخیراً در جلسه با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس پیرامون اظهارات اخیر محمدجواد ظریف مبنی بر وجود پولشویی کلان در یک یا چند ارگان کشور و توسط مخالفان CFT[1]، گفته است:

«این کلمات و جملات از نظر شخصی بنده غلط بوده و از طرف یک مقام رسمی مطرح می‌شود و باید توضیح دهد و اسناد خود را ارائه کند که اینجانب نامه نوشته و گفته‌ام که اگر این جملات از سوی ایشان است، توضیحات و اسناد وی اخذ شود.»[2]

اما این تمام ماجرا نیست.

محسنی‌اژه‌ای چندماه قبل نیز در نشستی خبری به یک دستور ویژه در قوه قضائیه برای مبارزه با «مفسدنمایی از نظام اسلامی» و طرح سخنان شیطنت‌آمیز در مسئله فساد اشاره کرده و گفته بود:

«از این پس قرار شده هر کسی حرفی زد و مسائلی را عنوان کرد، "احضار" شود و اگر اطلاعاتی دارد ارائه کند.»[3]

*امر محرز آنست که ظریف هیچ سندی درباره گفته‌های خود ندارد و اکنون مشخص نیست که آیا مقامات قوه قضائیه دستور خود مبنی بر احضار کسانی که از فضای عمومی کشور سیاه‌نمایی و یا مفسدنمایی می‌کنند را اجرا خواهند کرد یا خیر؟!

گفتنیست، اظهارات ظریف در محافل سیاسی و رسانه‌ای به کنایه‌های او به سپاه پاسداران و نیز منتقدان CFT تعبیر شده است.

لازم به توضیح است که متأسفانه آبشخور اصلی ناامیدسازی و سیاه‌نمایی از اوضاع کشور در ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان دیده می‌شود.

چه اینکه جملات و عبارت‌هایی مثل «خزانه خالیست»، «در شرایط ته درّه هستیم»، «فساد در کشور وجود دارد و به برخی مسئولین بالای کشور رسیده است»، مردم ناامید هستند، جامعه ایرانی یک جامعه لجن است و غیره تماما یا توسط مقامات ارشد دولت بیان شده‌اند و یا از سوی اصلاح‌طلبان در خبرگزاری دولت منتشر شده‌اند.

بدیهیست که اگر مقامات قوه قضائیه دستور ستادی خود مبنی بر احضار مفسدنمایان و درخواست اطلاعات را پیش از این درباره برخی دیگر از مقامات دولتی عملی کرده بودند؛ اظهارات ظریف هم بیان نمی‌شد و تحریم‌های بیشتر علیه مردم و کشورمان را زمینه‌سازی نمی‌کرد.

***

حرف‌های شنیدنی نماینده‌ای که بستنی‌فروش بود

«محمد محمودی شاه‌نشین»، نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا با اشاره به فضای تبلیغ دشمنان علیه کشورمان گفت:

این روزها فضای کشور مه آلود است و دشمن بیش از هر زمانی دست به تبلیغات منفی می‌زند، بدخواهان ما قصد دارند چهل سال دستاوردهای انقلاب را زیر سوال ببرند و سیاه‌نمایی کنند.

او می‌افزاید: قشری که امروز در جامعه فعالیت می‌کند، متعلق به دهه‌های شصت و هفتاد و حتی پنجاه هستند و شرایط قبل از انقلاب را آنطور که باید درک نکرده‌اند و نمی‌دانند چه چیزی داشتیم و چه چیزی نداشتیم.

محمودی شاه‌نشین همچنین می‌گوید: متاسفانه ما آن‌طور که باید شفاف‌سازی نمی‌کنیم، در کمتر کشوری فضایی که برای رشد و پیشرفت افراد در کشور ما وجود دارد را می‌توان یافت. در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌کنید که مسئولان از طبقاتی بیایند که متعلق به یک قشر خاص نیست.

او تصریح می‌کند:

تاریخ چهل ساله انقلاب نشان می‌دهد که مسئولان ما متعلق به یک خانواده و طبقه خاصی نیستند و از همه قشر در میان آنان وجود دارد. امروز مشاهده می‌کنید نمایندگان، وزرا، رئیس‌جمهور از طبقه‌ای نمی‌آیند که در ناز و نعمت بوده‌اند این نشان می‌دهد آنان از جایی قدم به عرصه گذاشتند که یا تلاش فردی داشته‌اند یا انقلاب بستری برای آن‌ها فراهم کرده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح می‌کند: به طور مثال خود من از شش و یا هفت سالگی از بستی‌فروشی شروع کردم و امروز افتخار دارم که نماینده مجلس باشم، این‌ها را باید به مردم گفت.

محمودی شاه‌نشین با تأکید بر اینکه بسیار جای تاسف دارد که برخی از رسانه‌های ما نشان‌دهنده پیشرفت ما نیستند، گفته است: متاسفانه کسی روی پیشرفت‌های کشور مانور نمی‌دهد و با کسانی ناامیدی را به وجود می‌آورند برخورد نمی‌شود...همه جوامع نکات منفی دارند که باید برطرف کنند.

او در صحبت‌های خود به نقش آمریکا در تقلا برای سیاه‌نمایی از کشور ایران نیز اشاره کرده و تصریح می‌کند: آمریکا هزینه‌های بسیاری خواهد کرد تا مردم را نسبت به نظام و مسئولین بدبین کند پس این وظیفه تصمیم‌گیران است فضای جامعه را به سمت و سوی ببرند که امید به آینده در آن پمپاژ کنند و مردم خوشبین باشند.[4]

*ما قضاوت درباره صحبت‌های مهم این نماینده محترم مجلس را به عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

پر واضح آنکه چندماهیست که در رسانه‌های اصلاح‌طلب و دولتی گزاره‌هایی از زبان چهره‌های جریان چپ و وابستگان این جریان خاص سیاسی در دولت و در اردوگاه اصلاحات شنیده می‌شود که هدفی جز سیاه‌نمایی عامدانه برای آن قابل تصور نیست.

جامعه ایرانی لجن است، مردم ایران گرسنه و ناامیدند، شادی مردم ایران مثل شادی برده‌هاست[5]، بیمارستان‌های ایران بزودی تعطیل می‌شوند، مردم در سطل‌های زباله به دنبال غذا می‌گردند، کشور در «شرایط ته درّه» قرار دارد، پس از تحریم‌ها محروم و ناراضی می‌شویم[6] و... تنها بخشی از این اظهارات هستند که بصورت روزمره در رسانه‌های موصوف منتشر می‌شوند.

برخی محافل تحلیلی معتقدند این حرکات با هدف ایجاد «فتنه اقتصادی» و آشوب خیابانی به بهانه ناامیدی! صورت می‌گیرد.

***

«قالیباف» با نظامی‌گری مدیریت می‌کرد و پر از حاشیه بود!

«محمدمهدی تندگویان» عضو شورای سابق تهران و معاون فعلی وزیر ورزش و جوانان در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه آرمان امروز گفته است:

«در دوره شورای چهارم حواشی چندین برابر شورای کنونی بود، چرا که درگیری‌های حزبی و جناحی و دودستگی داخل شورا و موضوع عدم توافق بر سر رأی‌گیری بسیاری از موضوعات وجود داشت. در شورای چهارم موضوعاتی مانند انتخاب شهردار، املاک نجومی و موضوع استخدامات بی‌رویه شهرداری، درآمدهای شهرداری و بسیاری چالش‌های دیگری وجود داشت که می‌توان گفت چالش‌ها در شورای شهر گذشته بسیار بیشتر از شورای شهر کنونی بود. در حال حاضر بحث آن است که مردم از اصلاح‌طلبان انتظار عملکرد مناسب دارد و پاسخگوی این موضوعات شورا، اعضای شورا و شهرداران هستند. زیاد در این حوزه دخالت نمی‌کنم چراکه نظر مردم در میان است و مردم باید خودشان نظر بدهند که عملکرد اصلاح‌طلبان در شورا یا شهرداری چگونه بوده است؛ اما تاکید می‌کنم که چالش‌ها در دوران ما بسیار بود ما هر هفته یک چالش اساسی، درگیری سنگین در سطح شورا در روابطمان با شهرداری و آقای قالیباف بود از جمله موضوعاتی مانند پلاسکو وجود داشت که تقریبا چندین ماه در شورا درگیری ایجاد کرده بود. در حال حاضر آنگونه تنش‌ها وجود ندارد و بیشتر موضوع عملکرد است که ان‌شاءا... اعضای شورا پاسخگو هستند.»

او همچنین در اشاره به مدیریت قالیباف تصریح می‌کند: آقای قالیباف به جهت گرایش جناحی یا بحث نظامی بودنشان یکسری روابط داشته باشند که از آنها در جهت مدیریتشان استفاده می‌کردند و هیچ کسی هم نمی‌تواند منکر این موضوع شود اما این موضوع نباید رابطه‌ای باشد و به صورت قانون منظم و مشخص شکل گیرد.

این فرد همچنین در پاسخ به این سؤال که «در دوره قبلی خانم راستگو با توجه به اینکه از لیست اصلاح‌طلبان وارد شورای شهر شدند اما با رأی غیرتشکیلاتی خود به آقای قالیباف رأی دادند. اینگونه رفتارها را چگونه تبیین می‌کنید؟» اظهار می‌کند: برای رفتارهای غیراخلاقی یک فرد چه توضیحاتی می‌توان داد؟ حتما ایشان به جهت منافعی چنین تصمیمی گرفتند![7]

*اینکه صحبت‌های تندگویان از کدامین عقلانیت برخوردار است را مردم بایستی قضاوت کنند.

کما اینکه به بیان واضح‌تر، او مدعی شده است که تجربه 3 شهردار و 2 سرپرست برای شهرداری تهران طی یکسال و چند ماه گذشته، خاصّه‌خواری برخی اعضای شورای شهر فعلی، سوزاندن وقت خدمترسانی به مردم تهران، حضور شهردار اصلاح‌طلبان در مجلس رقص دختران نوجوان، تأکید شهردار جدید بر واردات مدیر خارجی به شهرداری، زد و خورد شدید احزاب اصلاح‌طلب بر سر انتخاب شهردار و مخالفت صریح برخی اعضای شورا با فعالیت‌های مذهبی و حجاب چادر؛ رخدادهای چندان مهمی نبوده‌اند و فقط این مخالفت‌های 12 ساله اقلیت اصلاح‌طلب و اعتدالی شورای شهر تهران با مدیریت جهادی قالیباف و کارنامه موفق اوست که «حواشی چندین برابری» نام دارد!

مقایسه عملکرد جهادی و بی‌حاشیه قالیباف در نزد افکار عمومی، با کارنامه و رفتار اصلاح‌طلبان در شورای شهر و شهرداری جدید یکی از اصلی‌ترین مقولات تأثیرگذار بر انتخابات‌های پیشِ رو خواهد بود.

از باب کنایه باید اشاره کرد همین که تندگویان اظهار می‌کند پاسخگوی مسائل فعلی شهرداری و شورای شهر «شهرداران»! هستند، خود یک معیار مناسب برای سنجش درستی یا غلطی اظهارات اوست!

تهران بزرگ در طول 12 سال زمامداری قالیباف تنها یک شهردار داشت اما طی یکسال و چند ماه گذشته و در دوران اصلاح‌طلبان، تا این لحظه 2 سرپرست و 3 شهردار را تجربه کرده است...

***

1_ mshrgh.ir/910512

2_ mshrgh.ir/912003

3_ mshrgh.ir/885310

4_ http://fna.ir/bpoowl

5_ mshrgh.ir/911851

6_ mshrgh.ir/910135

7_ http://www.armandaily.ir/fa/print/main/239070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 61
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 23
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  38 3
  از این عرضه ها ندارید
  • سلام IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   39 3
   وقتی با دل و قلوه دادن انتخاباتی ظریف قبل انتخابات مجلس۹۴ در شورای سیاست خارجی آمریکا برخورد قضایی نشد مطمئن شدم خسارتهای بیشتری به کشور خواهدزد و الان اگر محاکمه شود در این بازی فریبکارانه قهرمان ملی میشود پس بگذارید در منجلاب برجام تا پایان دولت دست و‌ پا بزنند و پاسخگوباشند نه قهرمان. که چرا دلار و همه چیز با برجام ۵برابر شده است؟
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   6 7
   اقای شاه نشین راست میگوید بنده 39 ساله هستم از دوستان خودم چند نفر هستند که دهه 70 در شهرستان پادویی و کارگری میکردند و الان در یک روند کاملا طبیعی با گذراندن دانشگاه و مدارج بالا از مسولین بالای مملکت میباشند و دوستان دیگری که در بخش خصوصی صاحب ثروت و رفت و امد در خارج و داخل ایران بدون رانت و پارتی و سهمیه
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   39 2
   واقعا اگر شهید بهشتی و مطهری و تندگویان و ...... نبودند علی مطهری و مهدی تندگویان و علیرضا بهشتی الان نهایت غیر از کارمند معمولی چیز بیشتری بودند؟اما قالیباف و احمدینژادو بقیه حداقل نان همت خود را خوردن مشت ان است که خود ببوید
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   3 66
   مرگ بر ضد وزارت ظریف
  • DE ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   34 4
   معلوم نیست بابت ندانم کاریهای برجام و ظریف چند ده میلیارد گیر این بابا( ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ مرگ بر ضد وزارت ظریف/) اومده که اینطور براش جیغ میکشه.
 • عبدارحمان زائری امیرانی IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  63 6
  وقتی گزینش انسانها صرفا ژنتیکی بررسی شود بهتر تندگویان بیرون نمی اید
  • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   7 63
   مشخصه انسان نادانی مثل تو شهید تندگویان رو نمی شناسه و تمام وجودت رو عقده و کینه گرفته. تو اگر جای پسر تندگویان بودی ادعای خدایی می کردی،
 • سهراب IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  86 14
  یک موی قالی باف به کل هیکل همه افساد طلبان می ارزد!!! و با این چیزا نمیتونید بدنامش کنید
  • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   42 8
   الحق که راست میگی
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  34 5
  اگر ظریف را احضار کردند خخخخ
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   6 6
   چنگ قانون قدرتمند است شوخی نگیرید
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   24 1
   احتمالا یه مدت دیگه این و دار و دستش فرار کنن برم آمریکا هیچ بعید نیست
  • بی نام IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   7 0
   اگر ظریف احضار شود باز دوباره دستگاه قضا رابه اعلام جنگ تهدید خواهد شد
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  32 2
  اگر اکاذیب و اظهارات کذب است و مشوش کردن اذهان عمومی و ضربه به منافع ملی بایستی ظریف به اشد مجازات مقرر در قانون محکوم شود
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  14 1
  مثل همون کشورهایی که عشق اینهاست بیان و ثابت کنن دروغ نگفتن و الا عزل یا استعفا یا نهایتا محاکمه
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  4 0
  زرشك
 • ناشناس IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  30 2
  خدارو شکر که شما هیچ چالشی ندارید دلیلشم اینه که هیچوقت کاری نمیکنید /هنوز سر چالش اولتون که انتخاب شهرداره موندید/خدا کنه تا اخر دوره تون حداقل یه دستاورد انتخاب شهردار رو داشته باشید.
 • ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  29 5
  خدااااااااااااااااااااااا کی سال 1400 میرسه از دست این جماعت بی برنامه کشور خراب کن راحت شیم
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   6 20
   تازه اون موقع ظریف میاد. بیچاره شدید رفت.
 • 123 IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  2 2
  امیدوارم این اتفاق واقعا بیفته
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  13 3
  باید استیضاح بشه.وزیر خارجه باید مطابق منافع نظام رفتار کنه ولاغیر
 • احمد IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  26 1
  اگر فرض کنیم قالیباف با نظامی گری مدیریت کرده بالاخره مدیریت موفقی داشته وحاصل تلاش وزحمات خودایشان است نه از قبل زحمات وتلاشهای پدرش !!!
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  6 0
  تندگویان: در حال حاضر آنگونه تنش‌ها وجود ندارد و بیشتر موضوع عملکرد است که ان‌شاءا... اعضای شورا پاسخگو هستند.» خخخخخخخخخخخخخخ دروغ سیزده به در سال 98
 • شیرین IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  5 2
  اگه ظریف احضارشدبه دادگاه شمابیاین تف بیندازیدتوصورت من....
  • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   4 1
   دوراز جونت عصبانی من! چه احضاربشه چه احضارنشه خودش مستحق ...!
 • US ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 0
  عمرا احضارش کنن
 • 114 IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  19 1
  این فرزند شهید، قریب خورده و بازیچه اصلاح طلبان شده است. خودش هم می داند اصلاح طلبان بی عرضه و مفت خوار تا 100 دیگه هم یک دهم قالیباف، توان انجام آنهم خدمات ارزنده و در مقیاس جهانی برای شهر تهران را ندارند.
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  1 12
  من نمی دونم فرق شما با اسرائیل و آمریکا چیه؟ در شرائطی که کشور به آرامش و وحدت نیاز داره چرا در صدد انشقاق هستید؟ چه سودی از این کارها می برید؟ به جز این است که برای رسیدن به قدرت حاضر به نابودی کشور هستید؟!!!
 • IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 14
  مشرق سانسورچی ترسو....
 • علی AE ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  11 1
  سلام یه جمله ظریف گفته دنیا به هم ریخته طوری که اگه پولشویی هم نباشه تو کشور همه فکر میکنن که هست ... به راستی چرا عصبانی هستن بعضیا؟! نکنه واقعا دارن پول میشورن؟ پ.ن. ۱- خودمونو گول نزنیم ۲- قلدر بازی درنیاریم
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  5 19
  حرفای ظریف درسته همه میدونن ولی مردم هم سیاسی موضع میگیرن.
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   10 2
   به فرض محال که راست گفته باشه!بایداول اطلاعات واسنادشودراختیارمسئولان ودستگاه های مربوطه قرارمیدادبعداگراقدام مناسبی صورت نمیگرفت بایدهمه داستانرو علنی میگفت وهم مسئولان ودستگاههارو رسوامیکرد!نه اینکه مثل الان غلاف کرده وخودش وسخنگوی وزارتش بهرامی همش ماله میکشنومیگن ازکسی ودستگاهی اسم برده نشده وکسی متهم نشده!پس اون 30000میلیاردحتما یارانه وبسته حمایتی توبوده که شستیش؟؟!!!!!
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  8 2
  اقای ظریف وزیر محترم خارجه واقعا با افسار گسیختگی حرف می زنده انگار مملکت و مردم مال او هستند باید یک جای جلوی این افسار گسیختگی گرفته شود .
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  14 1
  مسولین باید بدانند مردم ولی نعمت انان هستند این قدر بی مهابا و طلبکارانه صحبت نکنند اقای ظریف بی تقوایی کرده و یک مسول باید خیلی ساده لوح باشه این طور حرف بزنه قطعا کار ظریف مجرمانه است واگر نتواند در مقام مسول این حرفهای که زده ثابت کند باید تعزیر بشود.
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  15 1
  اگر وزیر محترم خارجه نتواند حرفی که زده ثابت کند این قطعا کار مجرمانه است و وقتی یک مسول این طور حرف می زند یعنی یا مغرض یا نادان است
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  5 21
  خیلی تلاش کردید روحانی رو بنی صدر کنید نتونستید، حالا دنبال این هستید که ظریف رو قطب زاده کنید.
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   8 4
   البته که نمی شود. چون بنی صدر حمایت مجلس و قوه قضاییه را نداشت
  • GB ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   14 1
   هستن خب تلاش نمیخواد که فقط 2 چشم بینا نیازه
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 16
  ظریف با این کار اقدامات اولیه رو برای کاندید شدن در ریاست جمهوری آینده فراهم کرد. زیرا در ایران قانونی هست که هر کس به جناح راست فحش بده رای می آره و این نشون می ده جناح راست چه محبوبیتی داره!!!!
 • ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  15 0
  تند گویان واقعا بی منطق ادعای خود در مورد رای خانم اصلاح طلب به قالیباف مطرح کرد و به نظرم توهین به این خانم بود ه
 • DE ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  6 0
  «از این پس قرار شده هر کسی حرفی زد و مسائلی را عنوان کرد، "احضار" شود و اگر اطلاعاتی دارد ارائه کند.»[3] خیلی نامردیه یکباره بگید اصلاحطلب چی ها خفه ملونی بگیرن چون تا حالا فقط کارشون شایعه سازی و دروغ پراکنی و ... بوده
 • US ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 12
  شماها در حدی نیستین راجع به ظریف حرف بزنید همین الان ظریف کاندیدای دیسات جمهوری بشه با قدرت رای میاره البته ۵ تا۶ میلیون که دریافت کنند و از پولشویی ها و از حقوقهای خاص امکانات خاص بیمارستانهای خاص و خانه های ستزمانی خاص استفاده میکنند بهش رای نمیدهند که خیلی مهم نیست بیشتر مردم که مردم عادی هستند با قدرت از ظریف حمایت خواهند کرد قوه قضاییه هم حواسش رو جمع کنه رودرروی مردم قرار نگیره
  • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   7 2
   کوچولو قبل ازخواب دندوناتومسواک بزن آفرین گوگولی مگولی!
  • غلی IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
   0 0
   امیر کبیر بیگانگان!!!
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  2 0
  مگه شورای شهر کنونی کاری انجام میده که بخواد چالش براش ایجاد بشه؟
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  1 1
  بدبختي اين مملكت هم دقيقا در همين است كه بستني فروش نماينده و دلال ميدان ميوه و تره بار وزير و رئيس بنياد .... و....
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  8 1
  ای کاش وزیر محترم خارجه ما یک کمی غیرت ملی داشت ما هرچه از ایشان سراغ داریم ذلت و خواری است . اگر ادم دین هم نداشت باید یک کمی عرق ملی داشته باشد. امضا کری تضمین است اقای ظریف؟ پس کو؟
 • 123 IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  2 1
  ظریف باید پاسخگو باشه
 • 114 IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  5 0
  ظریف باید استیضاح و برکنار بشه، از کجا معلوم فردا ایران رو به نقض قطعنامه های شورای امنیت، حمایت از تروریسم و هزار کوفت و زهر و مار دیگه متهم نکنه.
 • 114 IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 0
  آقای تندگویان در قامت فرزند آنچنان شهید بزرگواری و غریب و مظلومی ( شهید تندگویان، وزیر سابق نفت که به دست رژیم بعثی صدام به شهادت رسید) می توانستی عنصر خدمتگزاری به اسلام و انقلاب باشی... برادر عزیز چرا در اردوگاه اصلاحات آمریکایی چادر زدی؟ و الله سران اصلاحات به چیزی کمتر از نابودی نظام و تقدیم کشور به آمریکا رضایت نمی دهند. جواب این همه پسر و دختری که خاتمی با آزادی ولنگارانه منحرف و از راه اسلام و انقلاب دور کرد، را هم خود او و هم همه حامیانش در قیامت باید به خدا بدهند!!!
 • علی IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  2 0
  آقای ظریف اگه در مورد حرفهای خود سند دارید به قوه قضائیه ارائه کنید وگرنه تهمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است وباید پاسخگو باشید
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 0
  اگر غیرت نداشت تو کامپیوتر نداشتی تا خبر بخوانی و نظر بدهی!!! از قرار معلوم مشرق هم باید بخاطر این حرفش احضار بشود؟ ... میگفت نه خیرم اینها آزادند هر حرفی و هر کاری دلشان خواست بکنند!!!!
 • ناشناس IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 0
  خیلی زودتر از این ها باید احضار می شد.
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  1 0
  برای امثال آقای تند گویان بسیار متاسفیم آنانیکه نان نام پدران ارزشمند و شهیدشان را میخورند
 • ملائی IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  1 0
  عامل اصلی پولشوئی واقتصاد خراب خود دولتی ها از جمله همین ظریف است انها اقتصاد را لبه پرتگاه بردند علی برکه الله
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 0
  آقاظریف بعد ازاینکه با خوشبینی به دشمن آن گند برجام رابوجود آورد که جان کری به او گفت برو در آینده به بچه ها ونوه هایت تعریف کن که ما چه کلاه گشادی سرتان گذاشتیم در بر جام اگر مرد بود میرفت خودکشی میکرد
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  3 1
  طبق قاعده استاتو کوا اظهارات یک مقام رسمی در حقوق بین الملل قابل استناد علیه آن کشور است و ظریف باید تاوان نسنجیده گوئی خود را بدهد البته به نظرم این نباید بهانه برای کوبیدن شخصیت او باشد بلکه باید از او پاسخ سنجیده خواست
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 0
  حقیقت این است که ظریف در تاریخ ایران جایی بهتر از رجال قاجار نخواهد داشت...
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 0
  ظریف باید بخاطر *** و دروغش مواخذه بشود . ظریف نوکر غربه و هر چه غربی ها می گویند در ایران دیکته میکند.
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
  0 0
  بنظر شما اگر قاطعیّت و تحکم در مدیریت نباشد کار ها پیش میرود ؟ نتیجه مدیریت خنده و مسخره بازی لیبرال های وا داده به کدخدا طی این پنج سال را مردم ایران بخوبی مشاهده و لمس کرده و می کنند !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس