محسن آرمین

سؤال و جواب عجیب روزنامه شرق و محسن آرمین درباره «اعتراض ظالمانه»؛ چپ‌ها درباره خیابان حرف می‌زنند...

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

خانم‌ها موتورسواری کنند تا هوای تهران پاک شود! مرهم اصلاح‌طلبان بر استعفای نجفی

روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد، در شماره دوشنبه گذشته خود یادداشتی را منتشر کرد که در آن بر «موتورسواری خانم‌ها بعنوان راه مقابله با آلودگی هوای تهران» تأکید شده بود!

در این یادداشت می‌خوانیم:

راهکاری که امروز دولت برای مقابله با آن به کار می بندد، تعطیلی مدارس و دانشگاه هاست تا کمی از مشکلات آلودگی هوای شهر بکاهد موضوعی که باعث تمسخر بسیاری از مردم شده و عده ای را بر آن داشته که به دولت پیشنهاد بدهند شهر تهران را یکسره تعطیل اعلام کند. با این حال به گفته کارشناسان به غیر از تعطیلی مدارس و همچنین پیشنهاد استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی ناکارآمد، باید با یکسری از تمهیدات از میزان خودرو های تک سرنشین تهران کاست.

یادداشت مذکور می‌افزاید:

«امروز بخشی از ترافیک تهران مربوط به خانم هاست که برای خرید مجبور به استفاده از خودرو های شخصی شان هستند و این یعنی افزایش خودرو های تک سرنشین. اگر خانم ها بتوانند به جای ماشین از موتور سیکلت استفاده کنند، میزان آلودگی بیش از میزانی که بر اثر تعطیلی مدارس کاسته می شود، کاهش خواهد یافت. به علاوه باید میزان کاهش ترافیک و مصرف بنزین را از دیگر مزایای آن به حساب آورد!»

نویسنده این مطلب در ادامه نوشته خود تصریح می‌کند:

مشکل اساسی این است که با اینکه مشکل شرعی در این زمینه وجود ندارد ولی به دلیل برخی القائات نادرست در این زمینه هیچ خانمی به فکر استفاده از موتوسیکلت برای حمل و نقل درون شهری نیست... باید یادآور شود که انقلاب اسلامی ایران بسیاری از تابوهایی را شکست که تنها در ذهن‌های مردم وجود داشت. تابوهایی که نه ضد ارزش و نه ارزش بودند. امروزه نیز موتورسواری خانم ها که از نظر شرعی دارای اشکال نیست باید مورد تبلیغ قرار گیرد تا بتوان از طریق آن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور که همان آلودگی هوا و ترافیک است را تا حدودی حل کرد.[1]

*جریان اصلاح‌طلب به جای انتخاب شهرداری که بتواند مسائل و مشکلات تهران را مدیریت کند و به روند پیشرفت پایتخت جمهوری اسلامی ایران سرعت ببخشد؛ نه تنها شهردار نجفی و البته کم‌توانی و حواشی و استعفای او را به مردم تقدیم کرد بلکه اکنون و پس از ماه‌ها سکوت در مقابل کم‌توانی‌های مدیریتی نجفی و حضور او در یک مجلس رقص؛ به بهانه حل مشکل آلودگی هوای تهران به بانوان پیشنهاد موتورسواری می‌دهد!

ما قضاوت درباره یادداشت روزنامه اعتماد مبنی بر اینکه راهکار رفع آلودگی هوای تهران «موتورسواری بانوان» است را به مخاطبان محترم واگذار می‌کنیم...

گفتنیست، در دین مبین اسلام سوار شدن خانم‌ها بر مرکب تقبیح شده است و فی‌المثل در اصول کافی با زبان مذمت، به نخستین زن مسلمانی اشاره شده است که سوار بر اسب شد.

مقام معظم رهبری نیز در این زمینه تصریح دارند که دوچرخه سواری بانوان در مجامع عمومی جایز نیست.[2]

پیش از این نام کسانی از جمله گلشیفته فراهانی، بازیگر ایرانی خارج از کشور و یکی از صبیّه‌های مرحوم هاشمی در بحث موتورسواری و دوچرخه‌سواری مطرح شده بود.

روزنامه اعتماد،‌ پیش از این و چند سال قبل نیز در گفت‌وگو با یک فعال سیاسی اینطور نوشته بود که «امام حسین(ع) یک اسطوره رنگ باخته است.»[3] اقدامی که البته منجر به عذرخواهی الیاس حضرتی، مدیر مسئول این روزنامه شد.

***

کینه اوس و خزرجی هاشمی‌طبا از قالیباف

«مصطفی هاشمی‌طبا»، فعال اصلاح‌طلب و از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها مطرح می‌کنند با توجه به شرایط کشور یک نظامی باید رئیس جمهور آینده ایران باشد. در صورتی که در گذشته بودند افرادی نظامی که در انتخابات شرکت کردند اما از سوی مردم مورد استقبال قرار نگرفتند، نظر شما چیست، ‌گفته است: چنین حرفی مهمل است، ‌یک نظامی بیاید که چه شود؟ ممکن است یک فرد شخصی بیاید که روحیه‌ای محکم و بانظم داشته باشد؛ ‌در حالی که ممکن است یک فرد نظامی بیاید که خوب عمل نکند.

او می‌افزاید:

همین موارد که در انتخابات گذشته شرکت کرده‌اند وقتی که سوابقشان را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهیم مشاهده می‌کنیم که چقدر بی‌حساب و کتاب اقدام کرده‌اند.

هاشمی‌طبا خاطرنشان کرد: اگر بنا باشد یک نظامی بیاید که غیر حساب شده عمل کند و در مقابل یک غیرنظامی با فکر و اندیشه بیاید کدام بهتر هستند؟ لباس که به افراد شخصیت نمی‌دهد بلکه این فکر و اندیشه است که آنان را متمایز می‌کند.[4]

*منظور هاشمی‌طبا از «همین موارد که در انتخابات گذشته شرکت کرده‌اند» کسی نیست جز «محمدباقر قالیباف» و باید اعتراف کرد که مشخص نیست محمدباقر قالیباف چه هیزم تری به مهندس هاشمی‌طبا فروخته است که حتی با گذشت حدود 10 ماه از انتخابات ریاست‌جمهوری اما هنوز بایستی آماج طعنه‌های هاشمی‌طبا و دوستان او باشد.

درباره ادعای عملکرد بی‌حساب و کتاب قالیباف نیز کسی دقیقا نمی‌داند منظور هاشمی‌طبا چیست؟!

آیا قالیباف در فرماندهی خود در دوران دفاع مقدس و یا در سایر سمت‌هایش در نظام اسلامی مثل فرماندهی نیروی هوایی سپاه، در فرماندهی ناجا و یا در شهرداری تهران بی‌حساب و کتاب عمل کرده است؟!

چه سندی مبنی بر عملکرد بی‌حساب و کتاب قالیباف هست؟!

از طرفی آیا می‌شود کسی مثلا در کسوت شهرداری تهران بی‌حساب و کتاب عمل کند اما تهران بزرگ آنچنان پیشرفت داشته باشد که دوست و حتی دشمن جرّار هم به این پیشرفت‌ها اذعان و اعتراف کنند؟

جالب است که حتی عملکرد ضعیف اصلاح‌طلبان در شورای شهر تهران و کم‌توانی شهردار مستعفی آنها در اداره تهران نیز نتوانسته از عمق کینه نسبت به قالیباف بکاهد و اصلاح‌طلبان گویا جز به لگدمال کردن کارنامه قالیباف و «ترور مدیریت جهادی» رضایت نمی‌دهند.  

لازم به توضیح است که برخی محافل تحلیلی از این می‌گویند که ستاد جریان خاص معتقد است باید فکر اساسی‌تری برای قالیباف بکند و تصور اینکه در انتخابات 1400 کسی مثل قالیباف بر رأس امور اجرایی کشور بیاید به منزله تیر خلاص به کارنامه مدیریتی اصلاح‌طلبان و کم‌توانی آنها نسبت به اصولگرایان خواهد بود.

کما اینکه حضور قالیباف در شهرداری تهران و عدم توانایی اصلاح‌طلبان برای تکرار کارنامه او، یک تیر خلاص به شورای شهر اصلاح‌طلبان و شهردار نجفی بود...

***

سؤال و جواب عجیب روزنامه شرق و محسن آرمین درباره «اعتراض ظالمانه»؛ چپ‌ها درباره خیابان حرف می‌زنند...

روزنامه شرق در سالنامه نوروزی خود و در بخشی از مصاحبه با محسن آرمین، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه سال 88 از وی پرسیده است: «آیا فکر نمی‌کنید آنچه خود را در خیابان به عنوان اعتراض نشان داد، گوشه‌ای از اعتراض‌های گسترده‌ای است که هنوز به خیابان کشیده نشده؟»

و آرمین پاسخ می‌دهد:

«با شما موافقم. تأکید بر محدودیت تعداد شرکت‌کنندگان در اعتراضات خیابانی اخیر، می‌تواند فریبنده و غلط‌انداز باشد. همان‌گونه که نمی‌توان گفت همه آنهایی که در این ماجرا به خیابان‌ها آمدند خواهان براندازی بودند، نمی‌توان گفت همه آنها که به خیابان‌ها نیامدند، ناراضی و معترض به وضع موجود نیستند. نارضایتی‌ها و اعتراضات در شرایط کنونی بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که در حوادثی اینچینی ظهور و بروز پیدا می‌کند...

*سؤال و پاسخ بالا لزوما دلیل چیزی نیست و می‌توان از منظر تحلیلی به آن نگریست.

اما نکته اینجاست که اصلاح‌طلبانی مثل علیرضا علوی‌تبار، سعید حجاریان و محمدرضا تاجیک نیز همانند آرمین که جملگی از زعمای حرکات بزرگ اصلاح‌طلبان بویژه در سال 88 بوده‌اند؛ پیش از این بر بروز دوباره اغتشاشات دیماه 96 تأکید کرده‌اند و حتی خبر از میلیونی بودن آنها هم داده‌اند![5]

ضمن اینکه باید دانست صحبت‌های آرمین و روزنامه شرق به لحاظ مبنایی صحیح نیستند و فی‌الواقع نقشی القایی دارند تا به زعم خود چیزی به نام اعتراض را در ذهن افکار عمومی ایجاد کنند.

اعتراضی که از آنجا که مبانی آن صحیح نیست، ما از آن با عنوان «اعتراض ظالمانه» یاد می‌کنیم.

در این باره لازم به توضیح است که مسئله «وقوع فتنه اقتصادی» از 2 سال قبل در وبلاگ مشرق مورد اشاره قرار گرفته بود.

با عنایت به آن تحلیل، که در مطالب متعدد پیرامون آن توضیح دادیم و پس از تحقق آن و وقوع فتنه اقتصادی در دیماه گذشته که تماماً با عملگری اصلاح‌طلبان و القائات روانی آنها در ذهن جامعه صورت گرفته بود؛ اکنون نیز به نظر می‌رسد جریان خاص در حال طراحی رخدادی بزرگتر است.

رخدادی بزرگتر از فتنه دیماه 96 و یا حتی سال 88 که در آن قرار است به بهانه مشکلات اقتصادی، گرسنه بودن تمام مردم ایران، تأثیر 100 درصدی تحریم‌ها و در یک کلام «نامطلوب بودن وضع موجود» در ذهن مردم! (که تماماً نادرست هستند) یک «اعتراض ظالمانه» علیه نظام اسلامی شکل بگیرد.

اعتراضی که حرکاتی مثل دراویش پاسداران و یا دختران هنجارشکن خیابان انقلاب قرار است نقش «آتش‌زنه» را برای آن ایفا کند و در ادامه نیز محوریت آن برای «بنیان‌گذاری مجدد» بر دوش اوباش یا همان «جمهور مورد اشاره علوی‌تبار» قرار خواهد گرفت!

لازم به توضیح است که وقتی می‌گوییم القائات جریان خاص در قبال وضع موجود بود که سبب بوجود آوردن نارضایتی و ایجاد فتنه شد از آن روست که سخنان آنها در قبال وضع موجودی که خود مسبب‌الاسباب آن هستند، دروغ و یا بزرگنمایی در قبال مشکلات عادی کشوری است که اقتصادش به گواه بانک جهانی در رده هجدهم جهان قرار دارد، شاخص عدالتش (ضریب جینی) به گواه سازمان ملل از آمریکا و چین روسیه بهتر است، نرخ بیکاری‌اش طی 7 سال گذشته نه تنها کاهش یافته بلکه به گواه 100 هزار شغل بلامتقاضی وزارت کار، بحرانی نیست و اتکایش به نفت نیز به گواه بلومبرگ به دلیل مطلوب بودن اقتصادش؛ یک اتکای حیاتی نیست. [6]

طرفه آنکه جریان سیاسی خاص به تازگی و در کنار القای ناکارآمدی نظام و ناامیدی مردم! از مشکلات عادی کشور نیز تحت عنوان ابرچالش یاد می‌کند.

***

1_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3729842

2_ http://www.leader.ir/fa/content/19922/

3_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931203001711

4_ http://www.alef.ir/news/3970127133.html

5_ mshrgh.ir/836280

6_ http://fna.ir/a397uy

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 71
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • NL ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  56 10
  به عنوان مهندس مکانیک عرض می کنم که موتور تا ۶ برابر بیشتر از یه ماشین الودگی داره زده به کاهدون
  • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   26 5
   دقیقا درسته
  • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   35 6
   مهندس جان این شورایی ها فقط حرف مفت میزنن. کلا شورای شهر یعنی پول مفت و حرف مفت و رانت و سهامی کردن مال ملت. لعنت بر باعث و بانی شورای شهرها
  • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   8 3
   خخخخ
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   22 5
   دلیل تمایل نداشتن خانم ها و بی رغبتی نسبت به موتور البته شرم و حیا آنهانیست چه بسا مدت هاست سوار دوچرخه میشن، بلکه اولا ترس ذاتی خانم ها نسبت به این وسیله خطرناک و در ثانی نگاهی که جامعه و خصوصا خود خانم ها نسبت به موتور دارن و اون رو یک وسیله نقلیه بی کلاس میدونن
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   11 18
   ناشناس ۱۰:۴۶ شما از طرف خانم ها نظر نده
  • مهندس ارشد مکانیک IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   3 34
   ما مهندسین مثل شما زیاد دیدیم که فقط مدرک دارن . پس از طرف جامعه مهندسی نظر خنده دار نزن
  • مهندس ارشد مکانیک IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   13 36
   یعنی الان خانمی که ترک موتور آقاش میشینه گناه میکنه ؟ جمع کنید این رفتارها رو .
  • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   20 3
   آقای مهندس ارشد یعنی واقعا فرق ترک و راننده رو نمیفهمی ؟
  • حسینی کلشتری IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   13 1
   بله درست میفرمایید ولی در دولت اصلاحات یه شبه مجوز مونتاژ موتور سیکلت داده شد . حدود 300 مدل مونتاژی موتور سیکلت توی کشور راه افتاده که ده درصدش استاندارده . دولت اصلاحات بجای تشویق به استفاده از دوچرخه تولید موتور سیکلت های بی کیفیت رو تصویب کرد که مصرف بنزینشون سرسام آوره
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   5 0
   به 8:45 اشتباه مثبت دادم کوفت و خخخ
  • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   2 0
   به مهندس ارشد مکانیک IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ آنهم غلط است.از بس کسی برخورد نکرده قبحش ریخته.
 • AU ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  27 10
  فقط خانم ها تک سرنشینن؟ والله توی تهران پات میذاری پر از اقایون تک سرنشین که صبح و عصر توی ترافیک اتوبان ها گیر افتادن، گاهی اوقات این روزنامه ها پیشنهاداتی میدن مرغ پخته خندش میگیره، از هر بهانه ای برای ازادی زن ها استفاده می کنند که ما توی کشور خارج به ندرت می بینیم
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   11 2
   باید برای خودروهای تک سرنشین عوارض وضع بشه که یاد بگین بقیه هم بلد بودن وسیله شخصی بیرون بیارن ولی بخاطر ترافیک و محیط زیست سوار وسیله نقلیه عمومی میشن حتی اگر کمی براشون سختتر بشه
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
   1 0
   نه پس شیش تا آقا پشتشون سوار کنند ؟؟؟؟
 • م IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  21 10
  اصلاح طلبان تا قالیباف را مرده نبینند راحت نمی شوند
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   16 1
   برخی اصلاح طلبان علیرغم فیگورها و شوهای مسخره ای که برای آزادی بیان و ... درمیارن , خیلی عقده ای و کینه ای هستن ......
  • IR ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
   0 1
   نه داداش از عقده ای بودن نیست از بی سوادی و کم اطلاعی هست چون انقدر گفته و اطلاعات غلط به آنها داده شده وقتی محکوم می شوند بجای کنار گذاشتن سایت دروغ پردازشان داد فریاد کرده و در اخر بجای تصحیح اشتباهشان از نابودی و غیر اعتمادی تمام ایرانیان دم می زنند و به هیچ وجه رقیب با کیفیتی محسوب نمی شوند و دائم بدنبال نابودی خود و دیگران هستند که نوعی سرخوردگی می باشد و از لحاظ پزشکی نوعی افسردگی شدید محسوب می شود
 • سید IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  33 7
  و باز هم ببینید تکرار چرندیات و خزعبلات اصلاح طلبان تهوع آور و چندش آور!!
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   7 4
   فرق خانمی که موتور هدایت میکنه با موتوری که ترکش میشیه چیه !؟
 • اصلاح طلب واقعی IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  2 69
  درود بر اصلاحات ما ساندیسی ها را به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت و زندگی متمدنانه را برای خودمان خواهیم ساخت انشاالله
  • مهدی IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   31 3
   شتر در خواب بیند پنبه دانه عزیزم ، زیاد فکرتو مشغول نکن از خود راضی های بی منطق
  • امیرحسین IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   26 3
   زرشک
  • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   13 4
   بگو ان شاء الامریکا
  • ناشناس IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   18 1
   یاد سخن رهبر افتادم که گفتند ما مظلومیم اماقوی هستیم مثل مولایمان امیرالمومنین.
  • IT ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   15 1
   نهایت کاری که بتوانید کنید کاسه توالت ارباب شدن میباشد ای اصلاح طلب واقعی
  • محمد IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   11 0
   شما کودخور ها دم از تمدن نزنید مشغول میل کردن کودها باشید
  • اصلاح طلب بدلی IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   18 5
   ساندیس نظام ارزشش بیشتر از چیزخور بودن اسرائیلی هاست.
  • ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   15 0
   آره جون خودت! اگه آینده ساز بودید تا بحال حداقل یک مشکل را از کشور حل میکردید! حل نکردید که دهها و شاید صدها مشکل اضافه کردید!
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  16 20
  من حزب اللهی نیستم اما مطمئن هستم دین مخصوصا شیعه کاملا با هرچی استدلال منطقی و علمی همخوانی داره. من خودم شیمی خوانده ام(ارشد) اما هرچه دیدم درستی علمی سخنان افرادی مانند امام صادق است. البته بعضی ها هم هرچی استدلال بیاری تهش میخوان بگن نخیر این سخن مال ۱۴۰۰ سال پیش و فلان حرف گفته شده ! اینه درد بشر امروز مقاومت شدید مقابل فهمیدن خدایا شکرت که از مغزمون استفاده میکنیم
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
   2 0
   عزیز شیعه دین جدا نیست مذهب زیر شاخه دین اسلامه
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  7 0
  این کشور روی سه مسیر قرار داره حالا کدوم رخ بده مشخص نیست البته حالت دیگه ایم هست که بعیده رخ بده اونم استحاله از درون
 • سلام IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  36 3
  11) و چون به آنان گفته شود: در زمین فساد نکنید، گویند: جز این نیست که ما اصلاحگریم. 12) بدانید که آنان فسادگرند، ولى خود درنمى یابند. ( آیات 11 و 12 سوره بقره )، خواهشا این صفحه از سوره بقره رو بخونید دقیقا شرح حال اصلاح طلباست.
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  12 1
  مشرق کلا شورای شهر یعنی پول مفت و حرف مفت و رانت و سهامی کردن مال ملت. لعنت بر باعث و بانی شورای شهرها
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  10 1
  این آقایی که این نظریات رو داده کارشناس چیه؟؟؟ رزومه کاری ش در مورد ترافیک و ماشین و موتور و.. چیه؟؟؟ حالا مثلا از ایشون بپرسین نظرش در مورد فوتبال چیه؟ احتمالا میگه چه کاریه بیست و دو نفر افتادن دنبال یه توپ!!! خب یکی یدونه توپ بهشون بدین اینقد سر وکله هم نزنن... آقا تورو خدا کارشناس ها بیان نظر بدن...
 • احدی IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  8 1
  آقای آرمین بازم بوی قورمه سبزی به دماغت خورده نخیر دارند ... داغ میکنند این چرندیات رو برو پیش همکیشانتون افاضه کن حنای شمابرا مردم رنگ نداره از فتنه گری مثل تو خیری به این مملکت نخواهد رسید
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  11 24
  نواده های رضاخان هنوز هم همان نظرات قدیمی را برای آتاتورکیزه شدن ایران می دهند.
 • عبدالله خدا کرم IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  10 25
  سلام تورا خدا با حمایت بی جا از قالیباف با اعتبار سایت مشرق بازی نکنید ایشان آ نقدر افتضا> ببار آ ورده که بهترین کار سکوت است و باید از نجفی برای حفظ عابروی قالیباف تشکر کرد لطفا اطلاعاتتان را افزایش بدهید آنوقت دیگر این مقالات را نخواهید نوشت من بیشتر روی سایت حساب میکردم
  • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   6 2
   تو معلوم است بازهم قرصاتو دیر خوردی
  • سعید IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   9 1
   جناب خداکرم، اگه راست میگی چند تا به قول خودت افتضا>!!!! ( درستش افتضاحه دلبندم) جناب قالیباف را که مدعی هستی به ببار آورده را نام ببر( البته با ذکر جزییات و دلیل منطقی) ، بر خلاف شما ، ما می توانیم دهها و بلکه صدها مثال از دستاوردهای دوران خدمت جناب قالیباف در سمتهای مختلفی که داشته را برایت مثال بیاوریم ( شهر کتاب، پل طبیعت، پلیس 110، استقرار سایت موشکی در همه استان های کشور، بزرگراه امام علی (ع) ، برج میلاد و...) بهتره به جای این چرندیات بی منطق و مضحک، کمی روی املای درست کلمات کار کنی و اطلاعاتت را افزایش دهی ،که به جای آبرو ننویسی عابرو!!!!!! در ضمن جناب نجفی به هر دری زد ، تا جناب قالیباف را تخریب کند ( دلیلش هم سرپوش گذاشتن بر روی عملکرد ضعیف خودش بود، چون می دانست که نمی تواند کارنامه پربار جناب قالیباف را تکرار کند)، ولی چون مدرک محکمه پسندی نداشت ، به هدفش نرسید( واقعاً ما بیشتر روی تو حساب می کردیم جناب خداکرم!!!!)
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  8 0
  اگر سوابق الیاس حضرتی را منتشر کنید هم ممنون.
  • IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
   0 0
   بعضی موارد ان غیر قابل انتشار است میتوانید از برخی خانم های کارمند روزنامه اعتماد سوال کنبد
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  16 1
  هاشمی طبا خودش هیچ تخصصی ندارد که به قالیباف انتقاد نیکند تنها تخصص هاشمی طبا این است که داماد آقای فلسفی بوده !
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   11 0
   اشتباه نکن شعر ایشان در وصف فرزندان ایران فراموش نکن.یاد خاله شادانه را زنده کرد...
  • رامین IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   4 0
   یک سوال از جناب هاشمی طبا دارم، میشه جنابعالی کمی در مورد عملکرد خودتون در سمت های مختلف توضیح بدید که ببینیم که چه گلی به سر کشور زده اید؟!!!! شما اول کفایت و لیاقت خودتو اثبات کن، بعد برو به عملکرد دیگران ایراد بگیر، در ضمن همه روسای جمهور کشورمان غیر نظامی بوده اند ، آیا همه کارهای آنها ،کاملاً با حساب و کتاب بوده و هیچ اشتباهی نداشته اند؟!!!!!!، هیچ فرصتی به یک فرد نظامی برای چنین سمتی داده نشده که جناب هاشمی طباء چنین قضاوت عجیبی انجام می دهد!!!!!، در ضمن وقتی از جناب قالیباف دفاع می کنیم، صرفاً به خاطر نظامی بودن یا غیرنظامی بودن ایشان نیست ( ممکن است فردی نظامی باشد ولی توان اجرایی بالایی نداشته باشد)، بلکه توان اجرایی قوی ایشان که در میدان عمل بارها و بارها به اثبات رسیده است ، بهترین دلیل این دفاع است که قطعاً توان اجرایی و عملکرد جناب قالیباف از امثال هاشمی طباء به مراتب قویتر است، هنوز مدیریت بسیار ضعیف و پر از انتقاد جناب هاشمی طباء در زمان ریاست سازمان تربیت بدنی را فراموش نکرده ایم، همین که جناب هاشمی طباء با اینکه خودش کاندید ریاست جمهوری بود، ولی اعلام کرد که به روحانی رای می دهد!!!! خودش گویای این مساله است که اصولاً نباید هیچ ارزشی برای نظران این گونه افراد قائل شد ، که ممکن است از روی حسادت و تنگ نظری ،نظراتی را علیه افراد شناخته شده ابراز نمایند( هنوز فراموش نکرده ایم که ایشان که خود را کاندیدا کرده بودند، هیچ برنامه خاصی برای اداره کشور نداشتند و اوج کارشان هم شعرخوانی بود و بس!!!!)
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  10 16
  من به عنوان یک زن با موتور موافقم ولی موتور آلودگی بیشتری نسبت به ماشین دارد و کمکی به رفع آلودگی هوا نمیکند
  • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   24 13
   شما به عنوان یک زن، زنانه و محترمانه رفتار کن، موتور سواری واسه مرداش هم خطرناکه چه برسه برای یک خانوم، تازه اصلا در شان یک خانوم نیست.
 • اصلاح طلب IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  16 27
  ساندیس خورها ساندیسشون فاسد شده
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   16 5
   اونا ساندیس میخورن شما کود! حالا کودومش بدتره؟
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   28 12
   یه بار بیا ساندیس رو امتحان کن، فقیرانه هست ولی حال میده. خوبیش اینه که به امید کمپوت گلابی چشمات به دست کدخدات نیست.
  • ساندیس خور هستم با افتخار IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   19 0
   ساندیس خور بودن بهتر از کاسه لیسی ترامپ وبن سلمانه
  • محمد IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   14 0
   شما کیسه کودتو تمام کن خخخخ
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  19 8
  حالا خوبه نگفت اصلا زن ها و مرد ها زوج و فرد بشن یعنی روزهای زوج فقط زنها بیان بیرون روزهای فرد مردها...
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 2
  صاحب امتیاز روزنامه .. کخ علاقه زیادی به تعدد زوجات دارند مجبور است نظرات موتورسواری خانم ها را ترویج کند
 • خاروبار IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  6 9
  به نظر من اگر قانون به خانمها اجازه لخت چرخیدن در خیابان را بدهد به آزادی احترام گذاشته است. اما ربط دادن آزادی به آلودگی هوا مسخره است
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  9 0
  خانم ها موتور سوار شوند تا هوا پاک شود ؟؟؟ این چه حرف خنده داری است آخه ، همین موتور های کاربراتوری هوا را نابود کرده اند ، باید میگفتی دوچرخه سوار شوند نه موتور ، یا حداقل موتور برقی
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  5 1
  اقایان قبل از پیشنهاد موتورسواری خانها چی زده بودید ؟
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  0 1
  اون موتورهای مونتاژ ایرانی بله آلودگی زیاد دارن اما موتور استاندارد اگه وارد بشه خیلی عالیه . متاسفانه cG125 ها پدر ایران و جوان ایرانی رو در آورد . یه اسباب بازی مرگبار هست دست جوانها
 • سید حسین IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  5 1
  جناب مشرق نیوز لطفا منتشر بفرمایید جواب دندانشکن برای مخالفان قالیباف که اکثرا حامی روحانی هستند: میگویند رییس جمهور نباید نظامی باشد، پس چرا حسن روحانی هست؟!! رییس پدافند هوایی کشور دارای نشان های نظامی نصر و فتح عضو و دبیر شورای عالی امنیت ملی به مدت 20 سال نصف کابینش هم که سابقه عضویت وزارت اطلاعات رو دارند!
 • جنبش بنفش IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 6
  ساندیسی ها را چه به زندگی متمدنانه و شرافت انگیز ساندیسی ها اصلا اینکاره نیستند عاشق جنگ و خرابکاری هستند.
  • شهرام IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   5 1
   جناب جنبش بنفش، ساندیس وطن را خوردن شرف داره به امثال شما که عاشق خوردن کود انسانی بیگانگان هستید، پس بهتره به جای نظر دادن بری کودتو بخوری بدبخت کودخور.
 • US ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  6 1
  خدايا اين دولت و مسئولين ليبرال چرا اين قدر كم خرد هستند؟!!! كاشكي مردم ما كمي از مردم پرو ياد بگيرند و در انتخاب مسئولينشان دقت كنند. خوش حالم كه به هـيچ كدام از اين مسئولين كنوني رأي ندادم.
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  5 1
  هاشمی طبا نکنه خودت میشینی ترک دختر موتورسوار ؟
 • احمد استاد دانشگاه IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  2 1
  این نویسنده ای که درمورد موتور سواری خانمها قلمفرسایی نموده حتما دوچرخه داره. چون موتور تندتر میره و برای زنان بهتره اما دوچرفه ارام حرکت میکنه و دیر میسرند سرکارشون زنان
 • مهدی IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 1
  حرف مفت ، یه موتور هفت برابر یه خودرو آلودگی تولیدمیکند دوم اینکه این شورا و شهردار در این مدت تقریبا نزدیک یک سال چه گلی به تهران کاشتند که این قدر از قالیباف انتقاد می کنند عمل کرد خودشان تا حالا تقریبا مثل برجام هیچ بوده جواب پس بدهند.
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  6 1
  الآن زنهای اصلاح طلب با چنان سر و ریخت مفتضحی میان تو خیابون که قدم بقدم لاتها بحالت ضعف میفتن بعد بخوان سوار موتور بشن و باد تند و ماشینهای اسکورت لاتها و . . . چه شود این اجتماعی که اصلاح طلبی داره تحویل میده .
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  3 1
  سن که رسید به پنجاه.......
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  4 1
  پیف پیف اسهال طلبان چه بوی گناهی میدهند...
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 1
  یعنی آلودگی هوای طبیعی و هوای نفسانی بایستی هم طراز شود!
 • کارشناس AE ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
  1 6
  بهتره تو حوزه علمیه یک موتور اسلامی طراحی کنند تا خانم ها استفاده کنند
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
  0 0
  با این موتورهای دیزلی؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس