معلوم نیست چه کسی در این کشور به اتهامات پدر فاطمه حسینی و سو استفاده‌ دختر وی از تریبون مجلس رسیدگی می‌کند؛ اصلاحات لال شده است، دولت به بیانیه اکتفا می‌کند و در این بین از همه تأسف‌بارتر و خنده‌دارتر، حمایت رئیس مجلس از فاطمه حسینی بود.

سرویس سیاست مشرق - عباس عبدی، یکی از تئورسین‌های برجسته اصلاحات در مصاحبه‌ای که اخیرا از وی منتشر شده به موضوع حقوق‌های نجومی و واکنش دخترصفدرحسینی در مجلس نسبت به مسائل مالی خانواده‌اش پرداخته و استفاده شخصی فاطمه حسینی نماینده اصلاح‌طلب تهران از تریبون مجلس را نادرست توصیف کرده است.

عبدی در این باره گفته است:‌ «بله، خانم حسینی بیش از آنکه بر حسب طینتش این حرف را بزند، به نظر من به دلیل فقدان تجربه‌ای حرف زده است که در تعامل با دیگران داریم. درواقع اگر ایشان می‌خواست از خودش دفاع کند، باید یاد می‌گرفت چگونه دفاع کند که مؤثر باشد. عین همین وضعیتی که بین هنرمندان و پزشکان به وجود آمده است. اصلا هیچ‌کدام نمی‌توانند دفاع مؤثری از وضعیت خود کنند. درست مانند رفتارهایی که در خیابان دو آدم عادی نسبت به هم انجام می‌دهند. باید در جایی میان افراد عادی و نخبگان تفاوت وجود داشته باشد. خانم حسینی باید دقت بیشتری می‌کرد و اولا نباید به‌هیچ‌وجه از تریبون مجلس استفاده می‌کرد. آن مسئله شخصی و خصوصی است و مشکل خاصی ندارد و باید برای دفاع از همان طریقی که به او حمله می‌کنند، اقدام کند. ثانیا درست است که در تلگرام و... مطالب بدی علیه افراد گفته می‌شود و احتمالا حقشان هم نیست، اما علیه همه گفته می‌شود. اگر قرار باشد همه یقه یکدیگر را بگیرند که نمی‌شود و مشکل پیش می‌آید. در تلگرام همه چیز گفته می‌شود. حالا اتفاقی افتاده و مسئله‌ای بوده است، اگر می‌توانید دفاع کنید، به شیوه درستش دفاع کنید، اگر اشتباه کرده‌اید، اشتباه را بپذیرید و به نظرم این ناشی از بی‌تجربگی و متأسفانه بخشی از آن نیز تقصیر بخش نظارتی در جریان تأیید و رد صلاحیت‌ها هم هست.»

سخنان عبدی نشان می‌دهد که جریان اصلاحات از نوع رفتار فاجعه آمیز دختر صفدرحسینی در مجلس و حواشی و جزئیات پس از آن به خوبی آگاه است. عبدی از یک سو بیان می‌دارد که فاطمه حسینی نبایستی از تریبون مجلس برای مسئله شخصی و خصوصی استفاده می کرد و از سوی دیگر مطرح می‌کند در کانال‌های تلگرامی و توسط مردم حواشی مربوط به حقوق نجومی صفدرحسینی به‌وجود آمده که به سبب تسهیلاتی چون حق اوقات فراغت فرزندان پای دختر صفدرحسینی در این زمینه باز شده است و بر این اساس بیانه‌های مختلف و جنجال‌سازی‌های وی در مجلس علیه برخی رسانه‌ها را نادرست توصیف می‌کند. از همین روست که عباس عبدی در سخنانی کنایه‌آمیز می‌گوید که « باید در جایی میان افراد عادی و نخبگان تفاوت وجود داشته باشد» اما نکته قابل توجه در این مسیر سکوت عمدی جریان اصلاحات در قبال این رفتار فاجعه‌آمیز نماینده لیست امید در مجلس است.

حرف‌های جالب عباس عبدی درباره این نماینده حامی اشرافیت نشان می‌دهد که اصلاحات با وجود اینکه از نوع رفتار غیرقانونی نماینده این جناح با خبر بوده اما هیچ واکنشی در قبال این آبروریزی انجام نداده و سعی کرده با نادیده گرفتن این رفتار صورت مسئله را پاک کند.

رفتار کاملا سیاسی و منفعت‌طلبانه اصلاح‌طلبان در قبال دختر صفدرحسینی درحالی است که فعالان این جریان همواره مدعی اصلاحات سیاسی و اقتصادی هستند. به عنوان مثال عمادالدین باقی، یکی از اعضای این جریان به تازگی درمقاله‌ای پر طمطراق بیان می‌دارد که فساد اهلی شده پیچیده تر از قتل‌های زنجیره‌ای است و از مقابله با فساد دم می‌زند. اما آنچه از رفتار واقعی اصلاحات در واکنش به رفتار صفدرحسینی و دخترش دیده می‌شود نشان می‌دهد که این جریان فسادستیزی را ابزاری برای مقابله با رقیب مورد توجه قرار می‌دهند و فساد اهلی و خوب و بد در این جریان نهادینه شده است.

این درحالی است که افرادی چون حسین مرعشی، عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی پیش از این رای به اصلاح‌طلبان را نشانه بلوغ سیاسی افکارعمومی معرفی کرده و رای به جریان مقابل را نشانه عقب‌ماندگی سیاسی شهرستانی‌ها قلمداد کرده بود اما اگر این نوع رفتارها را سنجشی برای بلوغ سیاسی جناح‌های مختلف قرار دهیم به طور واقعی معلوم می‌شود که چه جناحی به بلوغ سیاسی رسیده است.

حال با تمام این تفاسیر معلوم نیست چه کسی در این کشور به اتهامات پدر فاطمه حسینی و سو استفاده‌گری دختر صفدر حسینی رسیدگی می‌کند؛ اصلاحات لال شده است، دولت به بیانه اکتفا می‌کند و در این بین از همه تأسف‌بارتر، حمایت بی‌مبنای رئیس مجلس از فاطمه حسینی بود که نشان از معادلات حاکم بر فضای مجلس دهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 50
 • امیر ۰۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  خدا
 • ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  رسیدن فردی مثل دختر صفدر به یکی از عالی ترین مکان های سیاسی یعنی مجلس قانون گذاری مملکت نشون میده بصیرت سیاسی و دینی مردم میلنگه ،، البته یک دلیل مهمش هم پدیده ی لیستی رای دادن بود _ چرا افرادی که لیست امید رو بیرون دادن در قبال رفتار های لوووس این دختر بچه ی پولدار پاسخگو نیستند !!!!!
 • ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  اصلاح طلبی یک حزب جعلی و ساختگیه.. آخه کی قبول میکنه اینچنین افراد کم تجربه به مجلس راه پیدا بکنند !
 • ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  دادگاهها و قاضی ها و اجرای احکام به دست کدام قوه است ؟ همان باید رسیدگی کند .
 • وانتی ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  ذخیره ی نظام، آقازاده‌ی سرخورده، دماغ سوخته خریداریم همه جور اصلاح طلب، انواع اصولگرنما، کارگزاران خسته خریداریم...
 • نکونام ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  فائزه هاشمی آینده
 • jtg ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  خیلی به این خانم گیر دادید بنظر میرسه نفر دیگه ای برای گیردادن نتونستین پیدا کنید
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  شما دچار فقدان حافظه هستید شاید هم گزینشی مطالعه میکنید در مجموع فراموشی انتخابی تعریف درست تری ارائه میدهد
 • اخراجش کنید ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  بهتره صحبتهای در گوشی این خانم رو در مجلس ببینید و لیدری چهار تا نوباوه سیاسی مجلس که توسط این دختر خانم در دستان صفدر حسینی خواهد بود! در مجلس بودن منجر به اعتبار به این خانم میشه و چهار سال بعد با وجود اینکه الان مجرم هست خواهد گفت نماینده ی دوره فلان مجلس! چرا باید مجلس یه کشور محل اعتبار امثال این خانم قرار بگیره که طلبکاری در ذاتشون!
 • ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  دختر بچه پولدار ساکن برج روما رزیدنس!
 • روشن ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  ای بابا . اینا فقط واسشون رای مهم بود که اوردن دیگه
 • محمد ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  خیلی دوست دارم ببینم اون دنیا خدا چه حکمی رو این جور افراد اجرا می کنه!!! چه بسا همین دنیا !
 • یه بابایی ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  ظلم گناهی است که ظالم پاسخش را در این دنیا نیز دریافت می کند.
 • علی ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  اونی که نه پولیه نا از زور میترسه!
 • ناشناس ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  قوه قضاییه باید به موضوع فیش های نجومی ورود نماید.
 • amir ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  از دست ما که کاری برنمیاد خانم حسینی... واگذارت کردم به خدا.
 • م ف ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  اگه جنمشو داشته باشن و بتونن
 • ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  من و خانواده و دوستانم حاضریم برم بسط جلوی مجلس برای اخراج این خانم تحصن کنیم
 • ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  این خانم که درمجلس خاصیتی نداره . بهتره بنشیند توی خانه شان ولباس چرک شوهرش و ظرفها رو بشوره .
 • صانعي ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  جدت به همراهت خانم نماينده حسيني. موفق باشي دختر .
 • ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  0 0
  علتش اینه که اشتباهی که قبلا مرتکب شدند رو دوباره مرتکب میشوند مسئولین! زمانی که به پدر این خانم با سوابق مبرهن اجازه ورود به دولت و نظام رو میدهند مسلمه که دیگه نمیتونن کامل حذفش کنند همین اشتباه رو الان دارن با چشم پوشی از رفتار این دختر انجام میدهند و پس فردا که یغور تر شد اصلا نخواهند تونست حذف کنند و میشه وبال گردن و کشک خاله!
 • ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
  0 0
  اینطور که نشون میده ایشون یه سر و گردن از فائزه بالاتره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس