نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه مقابله به مثل با آمریکا تنها راه پیش روی ایران است، تأکید کرد که آمریکا جز از طریق مقابله به مثل سر جای خودش نمی‌نشیند.

به گزارش مشرق، محمدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقض تعهدات طرف مقابل در برجام، اظهار داشت: عملکرد ما باید بر پایه فرمایشات مقام معظم رهبری باشد، ما نمی‌خواهیم در برجام دچار افراط و تفریط شویم، اما واقعیت‌هایی در برجام وجود دارد که باید آنها را بپذیریم.

وی افزود: همه ما می‌دانیم که بالاخره در برجام قدم‌هایی برداشته شده و قدم‌هایی هم برداشته نشد، در جریان توافق برجام از خطوط قرمزی هم عبور شده است و در بعضی مواقع موفقیت‌هایی هم به دست آمده است، اما در مجموع شرایط هر آنچه که بود، برجام به عنوان بک تعهد دوجانبه بین ایران و 1+5 پذیرفته شد، ما امروز نمی‌خواهیم به اصل اینکه این تعهد چگونه شکل گرفت و چه امتیازاتی دادیم و چه چیزی به دست آوردیم، بپردازیم، اما امروز یک تعهد دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و 1+5 انجام پذیرفته شده است.

*آمریکا نشان داده که اراده‌ای برای به پایان رساندن تحریم‌ها، کینه‌توزی‌ها و دشمنی‌ها با ایران ندارد

حاجی‌بابایی تصریح کرد: فکر می‌کنم کسی دیگر در اینکه آمریکا به تعهدات خودش در طول این مدت در برجام عمل نکرده است، شک و مخالفتی داشته باشد و کسی بخواهد از آمریکا دفاع کند یا بگوید آمریکا خیلی خوب به تعهداتش عمل کرده است؛ آمریکا در این مدت نشان داده که اراده‌ای برای به پایان رساندن تحریم‌ها، کینه‌توزی‌ها و دشمنی‌ها با ایران ندارد.

وی تأکید کرد: بیش از 50 مصوبه کنگره آمریکا علیه ایران بعد از برجام و در حین برجام حاکی از این است که اراده قوی و قدرتمندی در آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و اصل نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و اراده‌ای فوق کنگره آمریکا و دولت این کشور در این میان وجود دارد.

حاجی‌بابایی یادآور شد: اینکه دولت آمریکا بخواهد بگوید کنگره چنین مصوباتی را به تصویب رساندن و دولت آمریکا طرف حساب ایران است، این موارد حرف‌هایی عوام‌پسند است و عقلا و کارشناسان می‌دانند که این اقدامات یک بازی تعریف‌شده و در واقع یک مأموریت تقسیم‌شده بین کنگره و دولت آمریکا و سیاستمداران پشت پرده در این کشور و لابی صهیونیستی است.

*تا کی باید شاهد ادامه دشمنی‌های آمریکا علیه ایران باشیم

وی بر همین اساس متذکر شد: بحث ما این است که تا کی باید صبر کنیم تا آمریکا به هر شکلی که می‌خواهد و اراده می‌کند هم علیه ما قانون مصوب کند و هم پول‌های بلوکه‌شده ما را به غارت ببرد و هم علیه ما در مجامع گوناگون بین‌المللی طرح دعاوی جدید کند؟!

* آمریکا جزء از طریق مقابله به مثل سر جای خودش نمی‌نشیند

این عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم با تأکید بر اینکه به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی ایران باید آمادگی خودش را برای مقابله به مثل با آمریکا اعلام کند، گفت: ما در عملکردمان ثابت کردیم که آمریکا جزء از طریق مقابله به مثل سر جای خودش نمی‌نشیند، به جهانیان اثبات کردیم روزی که ما در این ایران غنی‌سازی 20 درصد را شروع کردیم، آمریکا آماده مذاکره با ما شد، آن هم نه در این دولت، بلکه در دولت قبل هم همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، آمریکا آماده مذاکره با ایران بود.

حاجی‌بابایی همچنین تصریح کرد: بنابراین هم‌اکنون فقط یک راه پیش روی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد تا آمریکایی‌ها تحریم‌ها را بشکنند و لغو کنند و دیگر در مقابل ملت بزرگ ایران قلدرمآبانه برخورد نکنند و سر تعظیم مقابل این ملت فرود بیاورند، آن هم مقابله به مثل با این کشور است، باید به آنان ثابت کنیم که جمهوری اسلامی ایران اراده کرده مقابله به مثل کند.

*مذاکره‌کنندگان هم دریافتند آمریکا قابل اعتماد نیست

وی در پایان با بیان اینکه امروز مقابله به مثل با آمریکا در برجام تنها راه است، خاطرنشان کرد: امروز همه کسانی که حتی به نوعی پیش از این طرفدار برجام بودند، به این جمع‌بندی رسیدند و صحبت‌هایی مطرح می‌کنند و می‌گویند با آمریکا نمی‌شود مدارا کرد، حتی افرادی که با آمریکا مذاکره کردند هم امروز کاملاً دریافتند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  به فکر معیشت جوانان باشید
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  وا ازدواج چی شد ؟
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  چقدر چهرشون اشنا
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  مشرق حیا کن رسانه رو رها کن
 • ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  اقا حاجی بابایی پارسال دوست امسال اشنا کجایی ؟ نیستی
 • majid ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  همین که صادرات نفت افزایش پیدا کرده خودش دستاورد مهمی تلقی میشه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس