کد خبر 597667
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱

رهبر القاعده تهدید کرد، اگر آمریکا جوهر سارنایف، یکی از عوامل انفجارهای ماراتن بوستن در 2013 را اعدام کند، القاعده حملاتی را علیه این کشور انجام خواهد داد.

 به گزارش مشرق، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، ایمن الظواهری، رهبر القاعده در سخنانی که مؤسسه "سحاب"، وابسته به این گروه تروریستی آن را منتشر کرد، گفت: اگر آمریکا، برادر "مجاهد و قهرمان" ما جوهر سارنایف یا هر اسیر دیگری را اعدام کند باید منتظر عواقب وخیم این اقدام برای شهروندانش باشد. پس از این اقدام آمریکا همواره خود را سرزنش خواهد کرد.

الظواهری افزود: "من از تمامی مسلمانان و مجاهدان می‌خواهم تا نهایت تلاش خود را برای اسیر کردن اتباع کشورهای غربی که در حمله صلیبی علیه مسلمانان شرکت کرده‌اند و در رأس آن‌ها آمریکا، به کار گیرند تا با این کار زنان و مردان اسیر مسلمان را آزاد کنند. قومی که جنایتکار هستند تنها زبان زور را می‌فهمند."

وی گفت: «از "مجاهدان " در کشورهای ائتلاف صلیبی نیز می‌خواهم تا از خدا یاری جویند، نسبت به جاسوسان اطراف خود هوشیار باشند و پس از اینکه از "مشروع" بودن حمله به اهدافشان اطمینان حاصل کردند با توکل به خدا آماده شوند.»

الظواهری در ادامه با انتقاد از داعش ضمن تسلیت به دلیل کشته شدن امیر امارت قفقاز، گفت: ابوبکر البغدادی، رهبر داعش و گروهش توجهی به حمایت از برادرانشان در قفقاز ندارند و همه هم و غمشان از بین بردن وحدت آنها و تحریک به پیمان‌شکنی است.

وی در این پیام همچنین کشته شدن رهبران القاعده در یمن از جمله "نصر الآنسی" و "ابراهیم الربیش" را تسلیت گفت.

الظواهری در پیامی به گروه‌های سوری گفت: «باید کاملا آشکارا بدون هیچ ابهامی اعلام کنید که می‌خواهید "شریعت اسلامی" حاکم و مرجع اصلی باشد. شما باید به امت "مسلمان" بگویید که "جهادتان" تنها به سرنگون کردن نظام بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه محدود نمی‌شود بلکه "جهادی" پایدار است تا حکم خداوند همیشه پابرجا بماند.»

وی در سخنانی که اشاره واضح به تمایلش برای تشکیل یک امارت یا دولت داشت، گفت: «باید با خود عهد ببندید که دولت آتی‌ به اذن خدا دولتی است که به روش "نبوت" برای خلافت آماده می‌شود.»

الظواهری گفت: دولت ما بر پایه مشورت و اخوت و وحدت خواهد بود و هیچ فرقی میان "مسلمانان" نخواهد گذاشت. تمامی "مسلمانان" در این دولت برادر و هم کفو خواهند بود.

وی بار دیگر به موضوع داعش بازگشت و گفت که باید با این گروه مقابله کرد.

الظواهری در ادامه از مردم یمن خواست تا در مقابل دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن که "انقلاب را دزدیده است" بایستند.

وی  با طرح این ادعا که " انصارالله ابزار ایران در یمن هستند" گفت:« من به ساکنان یمن می‌گویم انقلابتان که دزدیده شده و تنها انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن آن را ندزدیدند بلکه عبد ربه آمریکایی و احزاب یمنی نیز در آن شرکت داشتند. حکام خلیج فارس شعله انقلاب شما را خاموش کردند تا کاخ‌هایشان آتش نگیرد.  بهایی که ربایندگان انقلاب آن را اعلام یا پنهان کردند کمک به آمریکا یا چشم پوشی از فساد و جنایت هایش در یمن علیه مجاهدان بود.»

الظواهری گفت: «تمامی طرف‌هایی که در باتلاق سیاسی قرار دارند در تجاوز آمریکا علیه یمن شرکت کردند یا عملا مثل علی عبدالله صالح و عبد ربه آمریکایی و حوثی‌ها که تصمیم گیرندگان امروز در صنعا هستند در این تجاوزگری شرکت داشته‌اند یا از طریق صحبت مثل سکولارها.»

الظواهری در مقام دفاع از رژیم صهیونیستی نیز گفت: «شعار مرگ بر اسرائیل یک دروغ دیگر است. چگونه کشوری که منشور سازمان ملل را درباره لزوم حفظ امنیت تمامی "کشورها" امضا کرده چنین آرزویی می‌کند. ایران این منشور را امضا کرده است.»

وی از دولت عربستان انتقاد و ریاض را به تلاش برای تامین منافع آمریکا علیه اسلام متهم کرد و گفت: آمریکا همان طرفی است که پافشاری کرد تا عربستان با وجودی که بیشترین ثروت را داشت جزو ضعیف‌ترین کشورهای منطقه باقی بماند. سیاست آل سعود درباره واگذار کردن دفاع از خود به آمریکایی‌ها همان چیزی است که باعث شد آمریکایی‌ها آل سعود را به عنوان نگهبان میدان‌های نفتی برای خود حفظ کنند.

الظواهری گفت: ما باید به آل سعود و عبد ربه آمریکایی و علی عبدالله صالح و تمامی این مزدوران توجه کنیم؛ کسانی که راه را برای آمریکایی‌ها باز کردند.

وی خطاب به عربستانی‌ها و یمنی‌ها گفت: ای اهل اسلام ما باید امروز در برابر تجاوز صلیبی و "صفوی" در یک صف بایستیم و تفرقه را از بین ببریم. صلیبی‌ها و "صفوی‌ها " برای کشتن ما تلاش می‌کنند.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس