کانال دو رژیم صهیونیستی دیروز گزارش داد که مقامات عربستانی بصورت مخفیانه علاقمندی خود را برای همکاری با این رژیم در حمله به ایران ابراز داشته‌اند.

گروه جنگ نرم مشرق- اخبار ایران و تحلیل‌های پیرامون آن به طور مستمر در رسانه‌های خارجی - اعم از غربی و منطقه‌ای - منعکس می‌شود. نگاهی به موضوعات پرداخته شده درباره ایران می‌تواند تصویری کلی از نقاط تمرکز این رسانه‌ها در داخل و نحوه انعکاس و جهت‌دهی آن به فضای افکار عمومی در کشورهای خود و جهان ارائه دهد.

***

تهاجم راهبردی ایران به آفریقا

به گزارش روزنامه دیلی دیس‌پچ چاپ آفریقای جنوبی، جمهوری اسلامی ایران که از نظر سیاسی و اقتصادی تحت تحریم‌های شدید غرب قرار دارد، نگاه خود را به آفریقا به منظور حفظ هم‌پیمانان راهبردی و گسترش نفوذ معطوف کرده است. تهران آفریقا را به سبب نادیده گرفتن‌های غرب لقمه خوی می‌داند. در حالی که اکثر قدرت‌های غربی با چالش‌های اقتصادی در منطقه یورو و بحران اوکراین مواجه هستند، آفریقا از نظر تهران از صفحه رادار آنها خارج شده است.

ایران

در زمان رئیس جمهوری پیشین ایران، آفریقا مورد توجه مقامات تهران قرار گرفت. احمدی‌نژاد سالانه سفرهایی به این قاره داشت. وجود هم‌پیمانان راهبردی، معادن اورانیوم، استفاده از رای‌های کشورهای آفریقایی در مجامع بین‌المللی و گسترش همکاری‌ها بمنظور ایجاد دسترسی به بنادر دریایی راهبردی از جمله اهداف ایران در نزدیکی به آفریقا محسوب می‌شود.

ایران با تکیه بر سیاسی ضدآپارتایدی خود توانسته است هر سال روابط تجاری خود را با آفریقای جنوبی گسترش دهد. این دو کشور در زمینه‌های بسیاری از جمله قرارداد تولید پلیمر همکاری دارند. آفریقای جنوبی همچنین توانسته است تا با تأسیس شرکت خدمات موبایلی MTN به 40 درصد ایرانی‌ها خدمات ارائه دهد. ایران نیز در پوشش این شرکت توانست به کالا و فناوری تحت تحریم آمریکا دسترسی پیدا کند.

ایران با الجزایر نیز همین سیاست را در پیش گرفت. گسترش روابط اقتصادی در صدر اولویت‌های ایران در الجزایر قرار گرفت. به همین خاطر، قرارداد مشترکی برای ساخت کارخانه سیمان توسط ایران در الجزایر امضا شد. ایران در نزدیکی با این کشور بر اعتقادات مشترک اسلامی تاکید داشته است.

سومالی بعنوان کشوری راهبردی غنی از ذخائر اورانیوم مقصد بعدی ایران بود. تهران علاوه بر تلاش برای گسترش روابط اقتصادی وسیاسی با این کشور، سعی کرد تا دولت و مخالفان نیز میانجیگری کند.

ایران همچنین تلاش‌هایی برای ورود به منطقه غرب آفریقا نیز انجام داده است. علت این علاقه نیز کاملاً راهبردی بوده است. به عنوان مثال گینه کوناکری به عنوان کشوری با معادن غنی اورانیوم یک از اهداف تهران در این منطقه بوده است. به علاوه، نباید روابط ایران با نیجریه را نیز نادیده گرفت. تهران به این کشور پیشنهادهایی برای تاسیس خط تولید خودرو، انتقال دانش فنی و همکاری در ساخت تاسیسات دریایی را داده است.

نویسنده این مقاله در انتها ادعا می‌کند: با وجود تمامی این مسائل، همیشه تناقضی بین تلاش‌های ایران برای صدور انقلاب اسلامی و دفاع از منافع کشور وجود داشته است. به عنوان مثال، ایران در الجزایر از یک سو بدنبال نزدیکی با دولت این کشور بود و از سویی دیگر تلاش می‌کرد تا با گروه‌های اسلام‌گرا در این کشور تماس برقرار کند. این باعث ایجاد بی‌اعتمادی در این کشور شده و مقامات الجزایر را بر آن داشت تا بجای تهران، مسکو را بعنوان شریک خود در بحث انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای انتخاب کند.


آمادگی عربستان برای همکاری با رژیم صهیونیستی در حمله به ایران

به گزارش پایگاه میدل ایست مانیتور، کانال دو رژیم صهیونیستی دیروز گزارش داد که مقامات عربستانی بصورت مخفیانه علاقمندی خود را برای همکاری با این رژیم در حمله به ایران ابراز داشته‌اند. در زمان گفتگوهای خصوصی با مقامات اروپایی، سعودی‌ها گفته‌اند که رژیم صهیونیستی می‌تواند از پایگاه‌های هوایی این کشور برای حمله هوایی به ایران استفاده کند. اما، این همکاری مجانی نخواهد بود و در عوض آن، عربستان سعودی خواستار پیشرفت گفتگوهای صلح بین این رژیم و فلسطینی‌ها شده است.

ایران، آفریقا را لقمه خود می‌داند/ آمادگی عربستان برای حمله به ایران/

روز جمعه وال‌استریت ژورنال در گزارشی از نگرانی کشورهای عربی از توافق‌نامه ایران و غرب خبر داد. طبق این گزارش، کشورهای عربی نگرانند که مبادا پذیرش ایران هسته‌ای توسط غرب، دیگر کشورهای این منطقه را تحریک به دست‌یابی به انرژی هسته‌ای نماید.


توافق کارشناسان آمریکایی درباره فرمول گریز هسته‌ای در گفتگوها با ایران

به گزارش پایگاه ال مانیتور، دوید آلبرایت یکی از معروفترین کارشناسان آمریکا در بحث هسته‌ای معتقد است که فرمولی که به ایران اجازه در اختیار داشتن 6000 سانتریفیوژ معمولی و ذخیر 500 کلیوگرمی اوارانیوم ضعیف را می‌دهد می‌تواند مانع از آن شود تا ایران بدون آنکه شناسایی شود به سوی تسلیحات هسته‌ای برود. وی نگرانی‌ خود را درباره برنامه‌های تحقیقاتی هسته‌ای قبلی ایران ابراز داشت. وی همچنین اختلاف نظرهایی با مقامات آمریکایی درباره موضوع گریز هسته‌ای دارد. گریز هسته‌ای یک واحد اندازه‌گیری است که نشان دهنده مدت زمانی است که طول می‌کشد کشوری به اندازه کافی اوانیوم غنی‌شده برای تولید بمب هسته‌ای تولید کند.

ایران، آفریقا را لقمه خود می‌داند/ آمادگی عربستان برای حمله به ایران/

وی در این زمینه گفت که ایران با چندین ترکیب از قبیل 4000 سانتریفیوژIR-1 و کمتر از 100 کیلوگرم اورانیوم با غنای 20 درصد می‌تواند همچنان گریز هسته‌ای داشته باشد. ایران در دو تاسیسات خود تقریبا 19000 سانتریفیوژ نصب کرده است که از این میان 9000 سو آنها فعال می‌باشد.

ایلان گوتنبرگ یکی از مقامات اسبق دولت اوباما که حالا مدیر برنامه خاورمیانه مرکز امنیت آمریکای نوین می‌باشد گفت: کاخ سفید نباید بیش از حد بر تعداد یک بخش بعنوان مثال سانتریفیوژ تاکید کند، در عوض، تلاش‌ها باید صرف بازداشتن ایران به دستیابی به تسلیحات هسته‌ای شود.

کیمبال مدیر اجرایی موسسه کنترل تسلیحات نیز در این زمینه گفت: با کاهش ظرفیت فعلی غنی‌سازی ایران به نصف، قطع و یا حذف 9000 سانتریفیوژی که نصب شده‌اند اما هنوز راه‌اندازی نشده‌اند به همراه کاهش ذخائر اورانیوم ایران و تبدیل آن به اکسید اورانیوم، مدت زمان مورد نیاز برای ایران برای تولید گاز اورانیوم با غنای بالا بین 9 تا 12 ماه خواهد بود.


هشدار کری به منتقدان درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه منتقدان توافق‌نامه هسته‌ای با ایران را مورد انتقاد قرار داد. این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که یک هفته دیگر قرار است نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره این کشور سخنرانی کند.

ایران، آفریقا را لقمه خود می‌داند/ آمادگی عربستان برای حمله به ایران/

وی گفت: هر کسی که از این دور و بر می‌گذرد، می پرد داخل و می‌گوید من این توافق‌نامه را دوست ندارم. آنها اطلاعی از توافق‌نامه دارند. هنوز توافقی حاصل نشده است. من به این افراد اخطار می‌دهم که منتظر بمانند و ببینند که نتیجه مذاکرات چه می‌شود.

کری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که نتانیاهو درباره سیاست دولت اوباما در گذشته در قبال ایران اشتباه می‌کند. نتانیاهو توافق‌نامه موقت را که باعث توقف برنامه هسته‌ای ایران شد را تقبیح کرده است. وی افزود: من کسی را نمی‌شناسم که توافق‌نامه موقت را مطالعه کرده باشد و نگفته باشد که این توافق کارایی داشته است. تنها کسی که این توافق را به سود ایران خوانده نتانیاهو است.


ایران در رزمایش دریایی ماکت ناوهواپیمابر آمریکا را مورد هدف قرار داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز رزمایشی را برگزار کردند. در این رزمایش، نیروهای ایرانی برای نشان دادن قدرت رزمی خود به ماکت کشتی جنگی آمریکایی حمله کردند.

ایران، آفریقا را لقمه خود می‌داند/ آمادگی عربستان برای حمله به ایران/

ایران شیعه‌نشین خلیج‌فارس را که بین این کشور و کشورهای عرب سنی‌نشین قرار دارد حیاط خلوت خود می‌بیند و افزایش تاثیرگذاری در این منطقه را برای خود مشروع می‌پندارد.

در این رزمایش ماکتی از ناو هواپیمابر آمریکایی در اندازه واقعی ساخته شده بود که توسط موشک‌های کروز و بالستیک مورد اصابت قرار گرفت. همچنین، قایق‌های تندرو نیز تمرین ریختن مین را انجام دادند.

در قسمتی از این رزمایش بنری از سخنان امام خمینی (ره) نصب شده بود: اگر آمریکایی‌ها آماده غرق شدن در اعماق خلیج‌فارس هستند، ما آماده‌ایم.


یک گروه معاند خارج‌نشین ایران را به انجام تحقیقات مخفی تسلیحات اتمی متهم کرد

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، یک گروه معاند خارج‌نشین حکومت ایران را متهم کرد که بصورت مخفی تحقیقاتی را برای تولید تسلیحات اتمی انجام داده است.

ایران، آفریقا را لقمه خود می‌داند/ آمادگی عربستان برای حمله به ایران/

شورای ملی مقاومت ایران گفت که آزمایشگاه‌های زیر زمینی در حاشیه تهران از سال 2008 برای غنی‌سازی اورانیوم مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گروه مدعی شد که دسترسی به تاسیساتی با نام لویزان 3 در منطقه‌ای به همین نام که خانواده مقامات ایرانی در آنجا زندگی ‌می‌کنند از طریق تونل‌هایی انجام می‌شود. این گروه معاند ادعا کرد که اطلاعات را از داخل ایران و از برخی افراد داخل نظام گرفته است.

مقامات آمریکایی تا کنون اظهارنظری در این باره انجام نداده‌اند. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که مقامات آمریکایی هیچگونه اطلاعاتی درباره این موضوع ندارند. اما، هر گونه گزارشی از این دست را جدی می‌گیرند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 58
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 6
 • عرفان ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  با سلام و خسته نباشید خدمت همه مشرقیان عزیز. اینکه خبر درگوشی و از منبع موثق و یا اصلا اون منبع اطلاعاتی دارای جایگاه هست یا نه برای مخاطب خیلی مهم. به نظر بنده پیشنهاد میکنم که اتش جنگ بین ۲ کشور اسلامی و یا کشورهای اسلامی رو شعله ورتر نکنیم بهتره احتمال داره مخاطبانی از کشورهای دیگر جز ایران هم همین خبر شما رو خیلی جدی و یا کشور ایران رو دشمن قلمداد کنند زیاد. لطفا در راه صلح قدم بردارید نه شعله ور شدن آتش جنگ.
 • ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  نه. کری اشتباه کرده است. افراد معتدل و شناسنامه دار و قانونگرا در ایران هم این توافق را تعظیم قدرتهای جهان در برابر ملت ایران می دانند!
 • مهدی مرادیفر ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  حالا بخوبی میتوان دریافت که دجالان سعودی چقدر در اظطراب ووحشت از قدرت عظیم ارتش ایران در هراس هستند حاکمان سعودی باید بدانند که بازی بادم شیر چه عواقب خطر ناکی میتواند داشته باشد انها اگر مایل به حمله به ایران هستند بسم الله چون چندین قرن خانه خدا وحرمین شریف در دستان وهابیت است وایران این قدرت را دارد که بتواند خادم حرمین باشد ال سعود بداند که ایران دریایی از باروت است که فقط یک جرقه کوچک میتواند به حاکمیت وهابیت پایان دهد این گوی واین میدان بسم الله ....
 • ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  شوخی بی مزه ای بود . مگر میخواهید نسل بچه شاه ها را در منطقه بر اندازید .!!
 • ایرانی ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  لعنت خدا بر آمریکا و اسرائیل و انگلیس و عربستان سعودی تروریست پرور و وهابی های حرامی تکفیری الهم عجل لولیک الفرج
 • ایرانی ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  عربستان و اسرائیل ؟؟؟ حمله به ایران ؟ ؟ ؟ تورو خدا آخر شبی خندمون نندازید . در هم آخور بودن این دو کشور و دم تکون دادن همیشگی این وهابیون برای صهیونیسم ها که شکی نبوده و نیست . اما حرف از ائتلاف و همکاری واسه حمله به جمهوری اسلامی . . . واقعا مضحکه . . . وجودشو دارین ، یا علی (ع) . . . مگه ما فدائیهای آقا مردیم؟؟؟حالا بماند که تنها کشور چندین ارتشه دنیا هستیم ( ارتش ، سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی ، وزارت اطلاعات . . .) و قد یه کشور چند صد ملیونی نیروی نظامی کار کشته داریم ، با بهترین و پیشرفته ترین تسهیلات و امکانات . . . اینجا مملکت امام زمانه (عج) ، یه رهبر داره بزرگ مرد و ملیونها جوون جان بر کف ، پاش بیوفته ارتش 20 میلیونی دهه 60 باز به دنیا نشون می دیم ، با این تفاوت که اینبار شدیم 60 میلیون
 • ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  این دو رژیم منفور بقایشان به همین ریسک بستگی دارد چون در دراز مدت به آپارتاید و صدام یزید خواهند پیوست البته با دست زدن به چنین حماقتی عمر نحس خود را کوتاه خواهند کرد.
 • آرش ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  بنده به حکام مزدور و سر سپرده ی سعودی اعلام میکنم، اگر آماده ی سقوط در ورطه ی دحشت ناک حملات برق آسای ایران هستید بسم الله ما حاظریم به حیات سراسر ننگین و مملو از نجاست منشی آل سعود خاتمه بدهیم و مکه ی معظمه و مدینه ی منوره را از لوث وجود آنها به یاری خدا پاک کنیم
 • مجید ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  ما برای هر پیشامدی اماده ایم.انشاالله که جنگی در کارنباشد ولی خدای نکرده اگر کشوری این اشتباه را مرتکب شودما به فرمان مقام معظم رهبری (حفظ الله)پاسخ دندان شکنی به او خواهیم داد.
 • اصلاح طلب امت جدش ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  آقای نتانیاهو برای ما راه حرمین از قدس می گذره . باهرکی هم مخالفت داشته باشیم جنگ مون اول باشماست . حتی اگر بخایم نخجوان و بحرین رو برگردونم اولین موشک مون به تلاویوه ! همینجوری واسه خنده باهرجابجنگیم شما موشک بارونی پس یادت نره واسه ماجنگ نتراش
 • بی نام ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  کشورهای عربی قادر به ساخت تسلیحات نظامی نیستند و از کشورهای غربی خرید میکنند،بخاطر همین مقدار ذخایر تسلیحاتی آنان قابل سنجش است. اما ایران در ساخت تسلیحات جنگی خودکفا شده است و این باعث می شود تا هیچ کشوری براوردی از میزان تسلیحات جنگی ایران نداشته باشد و این یعنی پیروزی در هر جنگی. در ضمن ما مردم ایران نترس و با ایمان هستیم و همین باعث ترس دشمن می شود.
 • محمدجواد ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  این عربستان یه گوش مالی مشتی میخواد
 • رزمنده های دهه 60 ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  ازخدایمان هست ال کثیف دست از پا خطا کند تاانتقام شهدا چندین دهه رو از این بی غیرتهای دینی بگیریم گنده اشون صدام رو که بهذلت کشوندیم اینا که عددی نیستند (یاحیدر)
 • ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  خخخخخخخخخخخخخخخخ کی عربستان؟ فکرش خنده داره عربستان یکم فکر کنین خخخخخخخخخخخخخخخخخخ عربستان؟
 • سعید ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  یادتونه نتانیاهو در زمان توافق ژنو هم همین حرفارو میزد ... آخر هم دیدیم توافق ژنو چی بود ... این ها بازی است برای اینکه سطح توقعات ایران از توافق را پائین نگه دارند
 • ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  هرچه ایران با غرب مخالف باشد به سود کشورهای عرب هست. این کشورهایی که ماسالیانه میلیاردها دلار به جیبشان سرازیر می کنیم. همیشه منافع ملی را در نظر بگیریم. سود- فایده. آیا غنی سازی اورانیم سود و فایده ای برای ما دارد. فشار تحریم ها زیاد شده بیکاری افزایش یافته است و عده ای به سود هایی دست یافته اند. باید. باید بهانه را از دست دشمن گرفت.
 • سید سجاد ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  با سلام . منهای تمام روند سیاست های اعمال شده ودر حال اعمال بوسیله ی جرسومه های شیطان در منطقه برداشت این حقیر ازین حرف و این خبر چنانچه درعمق صحت داشته باشد براین معنا واز این منظر باید کمی دقت در تحلیل ونتیجه گیری وبرنامه ریزی گردد . درتمامِ فتاوا ودستوراتِ اکیدی که دراسلام داده شده است اینکه براساس حکم خداوند برتمام مسلمانان واجب شرعی وحکم الهی است که چنانچه نیروئی وقومی ودرکل هرجماعتی که بعنوان حرب و حمله وقصد تجاوزو ورود به سرزمین وحی را شروع کرده وبخواهد جسارت کند مشمول حکم جهاد و دفاع از این سرزمین که در راس آن خانه ی مقدس کعبه قرار دارد میشود وبرتمامی مسلمانان واجبِ شرعی است که به مقابله و جنگ تا مرز شهادت قد علم کرده وحرب کنند . درین مقوله وفرمول که چنین صحبتی شده است حیله وتزویر عمروعاصی وابو سفیانیِ حرامیان براین پایه بنا شده که درصورت درگیری وجنگ باصطلاح طرح ریزی شده بصورت حساب شده ایران را درین دام انداخته ودرانظاروچشم مسلمانان چه واقعی وچه بدتراز صهیونیست های حرامی و کودک کُش ولی بظاهر مسلمان افراد وقومی مهاجم ودشمن خانه ی خدا معرفی کرده وازین طریق وبه حساب وتوهم خودشان وبا شانتاژ وتبلیغات شیطانی دیگرمسلمانان را برعلیه ملت مسلمان وحسینی ایران اسلامی به مصاف فراخوانده وطوری وانمود کنند که باید ملت ایران را ازبین برد چرا که کافرو مشرکند و حکم خدا هم درموردشان کاملا صدق میکند . اما این حرامیان واذناب پلیدو نجس شان باید خوب بدانند وخوب هم میدانند که اگر براین فرمول و این حکم باید عملی انجام شود دردرجه ی اول واولین کسان و کافران و مشرکانی که نه تنها درحال حاضروجدیدا چنین حکمی شامل وجود کثیفشان میشود وشده بلکه از زمان پیدایش زن باره گان آل شیطان همان اینها هستند که اول باید نابود وسرزمین پاک مقدس وحی ازلوس وجود کثیفشان میبایستی پاک میشد وخواهد شد بحول قوه ی الهی و وعده ی خدای متعال و بعد هم سایر میکروبها و مگسان چرکین اطرافشان . حرف وحدیث و سخن بسیارو وجیزه کم وزمان نیز تنگ . بهرحال برداشت این حقیر اینست ولی دلی آرام وخاطری مطمئن دارم که خدایمان را در کنار داریم و لطف و محبت وفرمانده ای مقتدروپاک وبالاترین فرمانده که همان حضرت مهدی موعود عجل الله و تعالی فرجه والشریف ونائب وذریه ی برحقش حضرت امام سیذعلی خامنه ای هم مارادرمصاف این جنگ الهی وسرنوشت ساز اسلام ودین و قران خدا نه تنها تنها نخواهد گذارد بلکه یاری ونصرتمان را هم هدیه خواهد فرمود . والسلام /
 • اصفهانی ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  شرط عربستان برای اسرایل بدرد نمی خوره چون بعد از اغاز جنگ نه اسراییلی هست نه ال سعودی که بخوان مذاکره کنن
 • ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  هر کی سلاح اتمی داره کلید کرده روی ایران!!
 • علی ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  مرگ بر عربستان
 • ناشناس 170 ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  آقای بینام نترس....اگه واقعا نترسی برو سوریه ....چه میدونم برو عراق جهاد کن....اونم جهاده دیگه
 • ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  ولکن کورخونده
 • مجید سوزوکی ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  اگه میشد 200 تا لایک میدادم بهت شرمنده دیگه امکانات محدوده ...
 • ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  زردکردی رفیق
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  عربستان ... اضافی خورده، والا این زپرتی هایی که من میبینم تو این کشور فقط پی و دمبه ن
 • دارا ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  مشرق چرا نظرات منو پخش نکردی؟ خیلی نظرات ما بهتر از اینها بود؟
 • بوسجین ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  این زمان قدیم نیست که پس از خمله فرار می کردند در بیابانها مخفی می شدند و سپاه ایران هم به خاطر بیابان بودن نمی توانست وارد ان شود ولی امروز چنین نیست انتقام توطئه های این خانواده مزدور مانند جنگ ایران و عراق کشتار حجاج و پائین واردن قیمت نفت و شرکت در توطئه هسته ای را از این خاندان کثیف می گیریم خانه به خانه انان تعقیب می کنیم و این پایان کار حکومت غاصب خاندان مزدور خواهد بود کشور ی که به علت بودن مکه و مدینه در ان پایگاه عشق و محبت و صلح باشد تبدیل به پایگاه خون و خون ریزی صدور بغظ و عناد و کینه و.... شده است
 • مهدی ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  دوست عزیز بحث ترس نیست ما قصد دخالت درکشوریو نداریم اونا خودشون باید سرنوشتشونو رقم بزنند ما فقط بخاطر درخواست خودشون مشاوره میدیم اما درهرحال اگه رهبر عزیزمون فرمان بدهند اونجا هم میریم
 • مهدی ص ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  عربستان ضعیفترین کشور منطقه است هرچقدرم تسلیحات بخرند تا نیروی متخصص نداشته باشند به درد عمشون میخوره دوسال پیش دوتا از جنگنده هاشون بخاطر اشتباه خلبان در تشخیص چپ وراست خوردند بهم وبه درک واصل شدند خخخخخخ
 • ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  اگر دست به چنین حماقی بزنید باید برای همیشه از نفت چشم پوشی کنید مگر ما بیکار نشستیم و شما بتوانید با فروش نفت تسلیحات بخرید زهی خیال باطل اول باید قلب شما که همان نفت را از کار انداخت بعد مغز علیلتان یعنی حکومت جنایتکارتان را تا شما باشید برای مردم مسلمان شاخه شانه بکشید
 • ياور ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  دمش گرم خيلي وقت بود اينقدر نخنديده بودم. زوزه كشيدن آل لعين سعود شروع شد. اين نقطه پايان وهابيت است. خدا را شكر. بالاخره ميتوانيم تيغي را كه قرنهاست براي روز انتقام تيز ميكرديم به كار ببريم. ما گوش به فرمان رهبيرم و ميدانم كه ايشان در صورت بروز چنين خبطي از سوي دشمنان چه فرمان ميدهند. لبيك يا حسين لبيك يا خامنه‌اي
 • ياور ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  چناب ناشناس 170 سوريه يا عراق اگر از ما كمك بخواهند و رهبرمان هم صلاح بدانند كوچكترين ترديدي نميكنيم. شما به خودت نگاه نكن بچه‌هاي سيد علي.. بهترين بچه‌هاي ايرانند
 • ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  از عرب ملخ خوروجهودهای صهیونیست همچین جراتی بر نمیاد ازقدیم گفتند سگی که پارس میکنه گاز نمگیره
 • طه ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  جوک سال94هم انتخاب شد
 • تلاش ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  یه دروغ سیزده قبل ازتحویل سال ازجناب آقای عربستان نتانیاهوووووووووووووووووووووووووووووی ی ی! خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  ملك سلمان گويا سر سفره ى اعياني هر شبش جاي كباب بره ! هوس بالستيك سجيل رو كرده كه اگر تمايل داشت. براش از سكو هاي موشكي ايران براي شام بعد از حمله به ايران تهيه مي كنيم كه اميدواريم از غذاهاي ايراني خوشش بيايد ...
 • moosa ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  چه غلطا...وهابین مشنگ
 • ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  این نظر بود یا مقاله .کم گوی و گزیده گوی رفیق.
 • ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  واقعا اینها از پسو پیش تو افساید قرار دارند بعد میخواند با ایران بجنگند اگه میگفتند مزدور استخدام میکنیم قابل فهمتر بود.
 • یکی ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  اتفاقا از خدامونه سعودی کثیف غلط کنه تا سرزمین مکه و مدینه رو از دست این حیوانات نجس نجات بدیم و تطهیرش کنیم
 • ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  حالا ما خودمون هیچی ! نیروهای قاهر رزم دیده و پرصلابتمان هم هیچی ! همین چند روز پیش بود که پوتین گفت در مبارزه میان ایران و عربستان روسیه در کنار ایران است ( و همه چاه های نفت عرب های کثیف روی هوا ! )
 • حسین ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  سید جون عالی بود
 • ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  آخ که رفتن به عربستان بدون ویزا چه حالی میده مفهومه؟
 • علی ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  اقا اجازه بدن با با بچه های بسیجی جزیره هرمز عربستان را دو روزه تصرف کنیم خلاص...
 • داش مد ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  با سلام هنوز يادمه مادرم تعريف مي كرد كه پدرش اون قديما كه رفته بودن كربلا يه سر هم ميرفتن حج ' يا بالعكس فكر كردم أربعين كه پياده ميريم كربلا يه سر هم برى عمره به جا بياريم و اين شدنى است انشأ الله .
 • امین ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  خخحح عربستان؟خخخ دوروزه عربستان رو فتح میکنیم فقط دو روز.حضرت اقا لب تر کنن یاعلی میگیم
 • فرید ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  عربستان از پس داعش هم بر نمیاد چه برسه به ایران
 • داود ضاربی ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  آیا دشمنان احمق ما ، ما را به آرزوی دیرینه و قلبی خود که نبرد با یهود و وهابیت است خواهند رساند ؟ در آن روز بجای ستمگران یهودی و نابخردان وهابی این شیران حیدری خواهند بود که تحت حکومت صالحین زمام امور مکه را بر عهده خواهند داشت پس این ستمگران و ای احمقان باعث آن شوید که شیران حیدری به جوش و خروش در آیند.
 • ياور ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  آفرين. خيلي زيبا گفتيد
 • سرزمین پارس ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  عربستان؟؟؟/ میام با کمربند سیاه و کبودت میکنم ها ! بچه بشین سر جات
 • محسن از اصفهان ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  «روز جمعه وال‌استریت ژورنال در گزارشی از نگرانی کشورهای عربی از توافق‌نامه ایران و غرب خبر داد. طبق این گزارش، کشورهای عربی نگرانند که مبادا پذیرش ایران هسته‌ای توسط غرب، دیگر کشورهای این منطقه را تحریک به دست‌یابی به انرژی هسته‌ای نماید. » ترس مقامات عرب در این است که مردم این کشورها هم خواستار دستیابی به انرژی هسته ای به صورت بومی شوند و چون این مقامات عرضه چنین کاری را ندارند، می گویند ایران هم نباید داشته باشد.
 • جواد ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۰
  0 0
  عزیزان این حرف عربستان هدف دیگه ای رو دنبال میکنه. میخوان به فلسطینی ها بگن که راه خلاصی از دست اسرائیل حمله کردن به ایرانه. دقت کنید شرط همکاری رو چی تعیین کرده عربستان. میخواد به این طریق میونه ایرانی ها و فلسطینی ها رو شکراب کنه. هرچند متاسفانه مواقعی شکراب هست
 • ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
  0 0
  بزنم تو دهنش.
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
  0 0
  آن روزی که دولت عربستان با ایران وارد جنگ شود اینقدر از این ملخ خورها را بکشیم وحرب کنیم که صحراهای این کشور پر ومملو از کشته ها یشان شود ، همینطور امر یکائیها .
 • افق ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۷
  0 0
  عربستان هیچ غلطی نمی تواند بکند.
 • عیاس میرزا ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
  0 0
  عریپبستان خجالت بکش بشین جات بابا
 • امین ۰۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
  0 0
  بزنم دهنش؟ آرههه؟
 • امیررضا ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
  0 0
  لعنت خدا بر آل سعود. عربستان حالا برای ما شاخ شده.مثل اینکه نمیدونه با کمی طفه.ما یه تنه همه ی دنیارو حریفیم.نمونه اون همون هشت سال دفاع مقدس بود که ما با وجود تسلیهات نه چندان پیشرفته ولی با تلاش و ایمان به خدا از کشور دفاع کردیم.حال که توان نظامی ما به مقدار قابل توجهی افزایش یافته دیگه عربستان باید خوابشو ببینه که یه روز مثل ایران بشه. اگر کشور عربستان بخواهد غلط اضافی بکند اول کشور خودش نابود مشود.پس عرستان ... بشین سرجات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس