مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

انتخاب یا اجبار؟
نداشتن آمادگی در جنگ اطلاعاتی، شبیه ملت بدون ارتش و قوای نظامی است. امروزه سرمایه‌گذاری در جنگ اطلاعاتی دیگر «اختیاری» نیست و دولت‌های دارای دفاع‌ ضعیف در برابر فضای اطلاعاتی، مجبور به تسلیم هستند.
نگرانی آمریکا از افزایش دقت و قدرت تسلیحات ایران + دانلود
گزارش مرکز مطالعات ارتش آمریکا؛
وزیر دفاع ایران از تاثیر اکتوژن در کشنده‌تر شدن کلاهک‌های موشکی سخن می‌گوید و این در حالی است که اکتوژن را می‌توان در کلاهک‌های هسته‌ای هم به کار گرفت.
نزدیک شدن منافع روسیه و ایران در سوریه
نشریه سوئیسی مطرح کرد:
با وجود منافع و ایدئولوژی‌های متفاوت ایران و روسیه، آنها به یکدیگر متکی هستند و شکست روند سیاسی که با میانجی‌گری مسکو و واشنگتن آغاز شده بود، منافع روسیه و ایران را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک می‌کند.
نیروی قدس سپاه چگونه آمریکا را در عراق زمین‌گیر کرد
اندیشکده «رند» مطرح کرد:
نیروی قدس سپاه پس از حمله آمریکا به عراق، با اقدامات اقتصادی، سیاسی، مذهبی، و دیپلماتیک که به خوبی در راستای طرح عملیاتی قرار می‌گرفت، توانست آمریکا را در عراق زمین‌گیر کند.
نادر طالب‌زاده؛ مستندساز انقلابی که به کمک دیپلماسی عمومی ایران آمده است
گزارش مشرق؛
کمتر کسی در ایران توانسته به‌اندازه طالب‌زاده برای «دیپلماسی عمومی» ایران فعالیت کرده باشد و بتواند مثل او از علی استون گرفته تا الکساندر دوگین را به ایران بیاورد تا با واقعیت‌های جامعه ایران آگاه شوند.
سلاح‌های جدید رسانه‌ای در خدمت نیروهای مقاومت در جبهه‌های سوریه + تصاویر و فیلم
کارکرد استراتژیک نوآوری رسانه‌ای؛
این پرنده‌های کوچک بی‌سرنشین قادر هستند تا به‌طور زنده حمله تانک‌ها، فتح میادین بدست نیروهای جبهه مقاومت در سوریه و نابودی شهرها توسط تروریست‌ها را به مردم سراسر دنیا ارائه دهند.
چالش‌های دریایی سپاه پاسداران برای آمریکا پس از برجام + دانلود
مرکز مطالعات راهبردی آمریکا منتشر کرد:
ایران توانایی‌های پیشرفته‌ای برای کنترل تنگه هرمز و عبور و مرور از آن دارد. راهبرد ایران هجوم به دارایی‌های نیروی دریایی آمریکا، با ناوگان قایق‌های کوچک و شمار بالایی از موشک‌های کروز ضدکشتی است. با این رویکرد نامتقارن، ایران می‌تواند ناوهای متعارف عبوری از هرمز را درهم بکوبد.
فرزندان بدون پدر، هدیه توریست‌های غربی به دختران فیلیپینی + تصاویر
بلای گردشگری جنسی؛
فیلیپین به محلی برای اعمال جنسی مردان غربی و بالاخص میانسالان و سالخوردگان در ازای پول تبدیل شده است.
چرا هند در چابهار سرمایه‌گذاری می‌کند؟
فارین پالیسی مطرح کرد:
توافق بندر چابهار راهی را در برابر هند قرار می‌دهد تا ضمن دور زدن پاکستان، راه خود را به سوی ترفندهای اقتصادی و دیپلماتیک باز‌شکل‌دهنده آسیای میانه باز می‌کند.
دلایل گرایش روزافزون به شبکه‌های اجتماعی در ایران چیست؟
جای خالی راهبری اینترنت؛
تمامی کشورها به‌نوعی نگرانی‌های خود از گسترش شبکه‌های اجتماعی ابراز کرده‌اند، اما آن‌چه جلب‌توجه می‌کند، این است که ابتدا، این مسئله معضل بزرگ این کشورها نبوده و به‌مراتب افراد کمتری از جامعه را به خود مشغول کرده است.
توسعه چابهار تا چه اندازه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض می‌کند؟
واشنگتن تایمز عنوان کرد:
نگرانی از گسترش پیوندهای نظامی هند و ایران این سوال را برای اعضای کنگره آمریکا بوجود آورده که آیا نباید واشنگتن گسترش روابط هند مجهز به جنگ‌افزار هسته‌ای با ایران را به دقت زیر نظر بگیرد؟
جلوی اعزام طلاب به ایران را بگیرید +سند
پیشنهاد اندیشکده واشنگتن:
دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی معتقد است باید کشورهای سرتاسر دنیا را از این که شهروندان خود را برای تحصیل علوم دینی به ایران بفرستند، برحذر داشت.
وابستگی اقتصادی؛ ابزار غرب برای تغییر رفتار ایران پس از برجام+ دانلود گزارش
گزارش اندیشکده «میدل‌ایست»:
اندیشکده آمریکایی می‌نویسد: اصلاحات اقتصادی قابل‌توجه می‌تواند سیاست‌های منطقه‌ای و خارجی ایران را تغییر دهد و اولویت تعامل اقتصادی را نسبت به نزاع‌های ایدئولوژیک افزایش دهد.
قوانین اولیه اخلاقی که هالیوود زیر پا گذاشت
چارچوب اخلاقی سینمای آمریکا؛
اکنون نه فقط سینما، بلکه بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی کابلی آمریکا نیز به هیچ‌کدام از این قوانین پایبند نیستند و برای حفظ و افزایش مخاطب، هیچ محدودیتی را برای تولیدات تصویری خود قائل نیستند.
ضرورت‌ها و الزامات مواجهه با هژمونی زبان انگلیسی
واکاوی امپریالیسم زبانی؛
نکته‌ای که ضرورت برنامه­‌ریزی و تدوین راهبردی کارآمد را در مواجهه با زبان انگلیسی دوچندان می‌نماید، شکافی است که در بخش آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزش رسمی و غیررسمی روزبه روز خود را بیشتر نمایان می­‌سازد.
مستندی از تجارت نفتی داعش و ترکیه +تصاویر و فیلم
پرده‌ای از روابط سیاه آنکارا؛
اسنادی که پس از فرار تروریست‌ها در الشدادی کشف شده و اعترافات داعشی‌هایی که در عملیات آزادسازی دست‌گیر شده‌اند، ابعادی از تجارت نفتی داعش با ترکیه را افشا کرده است.
برنامه‌ریزی آمریکا برای گسترش زبان انگلیسی در جهان + اسناد
زگهواره تا گور با انگلیسی؛
نگاهی به ساختار وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که این وزارت‌خانه دفتر ویژه‌ای را برای ترویج زبان انگلیسی با ابزارهای متنوع برای سنین مختلف در جهان اختصاص داده است.
آموزش تک‌جنسیتی شما را باهوش‌تر می‌کند
آمریکن انترپرایز عنوان کرد:
آموزش دانش‌آموزان در گروه‌های تک‌جنسیتی نمرات را بهبود بخشیده و در درازمدت بازدهی تحصیلی را افزایش می‌دهد، مانند ورود به دوره‌های پیشرفته، تکمیل دوره دبیرستان،‌ و کاهش اعمال خلاف.
شهروندان چینی برای مقابله با نفوذ و جاسوسی آماده می‌شوند +تصاویر
نفوذ با عشق سمی؛
دیوید که به عنوان پژوهشگر و با ادعای تحقیق علمی در مورد چین به این کشور آمده، با این دختر که در «سازمان تبلیغات خارجی» چین مشغول به کار است، وارد ماجرای عاشقانه‌ای می‌شود که به یک پرونده امنیت ملی ختم می‌شود.
آمریکا بدنبال تغییرات تدریجی و بلند مدت در ایران +عکس
در اندیشکده بیکر مطرح شد:
فیلیپ گوردون دستیار ویژه سابق رییس جمهور آمریکا از ماهیت اصلی توافق هسته‌ای پرده بر می‌دارد و تغییر رفتار ایران بصورت تدریجی و در بلندمدت را استراتژی اصلی اوباما معرفی می‌کند.
انگلیسی‌ها کدام زبان‌های خارجی را باید یاد بگیرند +دانلود
گزارش شورای بريتانيا:
این شورا معتقد است که انگلیسی‌ها فاقد مهارت‌های زبانی لازم برای آینده هستند و با انتشار گزارشی از نیازهای زبانی بلندمدت این کشور، 10 زبان را برای یادگیری معرفی کرده است.
اخبار برگزیده