مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

چارچوب اخلاقی سینمای آمریکا؛
اکنون نه فقط سینما، بلکه بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی کابلی آمریکا نیز به هیچ‌کدام از این قوانین پایبند نیستند و برای حفظ و افزایش مخاطب، هیچ محدودیتی را برای تولیدات تصویری خود قائل نیستند.
ضرورت‌ها و الزامات مواجهه با هژمونی زبان انگلیسی
واکاوی امپریالیسم زبانی؛
نکته‌ای که ضرورت برنامه­‌ریزی و تدوین راهبردی کارآمد را در مواجهه با زبان انگلیسی دوچندان می‌نماید، شکافی است که در بخش آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزش رسمی و غیررسمی روزبه روز خود را بیشتر نمایان می­‌سازد.
مستندی از تجارت نفتی داعش و ترکیه +تصاویر و فیلم
پرده‌ای از روابط سیاه آنکارا؛
اسنادی که پس از فرار تروریست‌ها در الشدادی کشف شده و اعترافات داعشی‌هایی که در عملیات آزادسازی دست‌گیر شده‌اند، ابعادی از تجارت نفتی داعش با ترکیه را افشا کرده است.
برنامه‌ریزی آمریکا برای گسترش زبان انگلیسی در جهان + اسناد
زگهواره تا گور با انگلیسی؛
نگاهی به ساختار وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که این وزارت‌خانه دفتر ویژه‌ای را برای ترویج زبان انگلیسی با ابزارهای متنوع برای سنین مختلف در جهان اختصاص داده است.
آموزش تک‌جنسیتی شما را باهوش‌تر می‌کند
آمریکن انترپرایز عنوان کرد:
آموزش دانش‌آموزان در گروه‌های تک‌جنسیتی نمرات را بهبود بخشیده و در درازمدت بازدهی تحصیلی را افزایش می‌دهد، مانند ورود به دوره‌های پیشرفته، تکمیل دوره دبیرستان،‌ و کاهش اعمال خلاف.
شهروندان چینی برای مقابله با نفوذ و جاسوسی آماده می‌شوند +تصاویر
نفوذ با عشق سمی؛
دیوید که به عنوان پژوهشگر و با ادعای تحقیق علمی در مورد چین به این کشور آمده، با این دختر که در «سازمان تبلیغات خارجی» چین مشغول به کار است، وارد ماجرای عاشقانه‌ای می‌شود که به یک پرونده امنیت ملی ختم می‌شود.
آمریکا بدنبال تغییرات تدریجی و بلند مدت در ایران +عکس
در اندیشکده بیکر مطرح شد:
فیلیپ گوردون دستیار ویژه سابق رییس جمهور آمریکا از ماهیت اصلی توافق هسته‌ای پرده بر می‌دارد و تغییر رفتار ایران بصورت تدریجی و در بلندمدت را استراتژی اصلی اوباما معرفی می‌کند.
انگلیسی‌ها کدام زبان‌های خارجی را باید یاد بگیرند +دانلود
گزارش شورای بريتانيا:
این شورا معتقد است که انگلیسی‌ها فاقد مهارت‌های زبانی لازم برای آینده هستند و با انتشار گزارشی از نیازهای زبانی بلندمدت این کشور، 10 زبان را برای یادگیری معرفی کرده است.
نگرانی واشنگتن از پهپاد‌های مسلح با هدایت ماهواره‌ای ایران +سند
گزارش مرکز مطالعات ارتش آمریکا؛
بولتن ارتش آمریکا می‌نویسد: اگر در حال حاضر پهپادهای ایرانی در حال مجهز شدن به "جی‌پی‌اس" باشد، به زودی شاهد پیشرفت توانایی‌های ایران در زمینه‌های دیگر خواهیم بود.
بی‌بی‌سی فارسی عامل «کودک‌آزاری» را معرفی کرد + تصاویر
ویژه‌نامه‌ای برای اسلام‌هراسی؛
بررسی مطالب مربوط به موضوع کودک آزاری چندی است در لابلای بخش‌های خبری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی پخش می‌شود و در سایت رسمی این شبکه نیز صفحه ویژه به خود اختصاص داده است.
از مردان بدون کراوات تا زنانی که بیش از هرجای دیگر رانندگی می‌کنند
سفرنامه روزنامه‌نگار روس از ایران؛
در روسیه شمار افرادی که معتقدند ایران، کشوری است که در آن، زنان با چادر سیاه به طور کامل خود را می‌پوشانند و مردان تمام روز را صرف عبادت در مساجد می‌کنند، اندک نیست.
چینی؛ اولویت آمریکایی‌ها در یادگیری زبان خارجی
ضرورت گسترش زبان چینی در ایران
بر اساس طرح «یک میلیون قدرتمند» که میان اوباما و رئیس جمهور چین به امضاء رسیده، قرار است یک میلیون دانشجوی آمریکایی زبان چینی را یادبگیرند.
راهکارهای تغییر رفتار ایران پس ازبرجام + دانلود
اندیشکده بیکر مطرح کرد؛
اندیشکده بیکر برای تغییر رفتار ایران، پیشنهادهایی مانند حمایت از حقوق بشر و آزادی‌های مدنی و همچنین استفاده از استراتژی "چماق و هویج" را به دولت آمریکا و مقامات غربی می‌دهد.
حذف نام مقام امنیتی آمریکایی از نشست اقتصادی ایران و اروپا + تصاویر
پس از گزارش مشرق از حضور مقامات امنیتی آمریکا در سومین مجمع اروپا-ایران که درباره چگونگی جذب ایران در بازارهای اروپایی است، سایت این کنفرانس نام و مشخصات یکی از این مقامات امنیتی را از پایگاه اطلاع‌رسانی خود حذف کرد.
نگرانی آمریکا از قطار ترانزیتی بین ایران و چین + دانلود
بولتن اطلاعاتی ارتش آمریکا:
نگرانی‌ که قطارهای ترانزیتی بین ایران و چین ایجاد می‌کنند، این است که می‌توانند حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی باشند و بدین ترتیب امکان کنترل آنها خیلی سخت‌تر از کنترل کشتی‌هاست.
راهکار بهبود تصویر ملی ایران، توجه به «ارتباطات راهبردی»
نگاهی دیگر به دیپلماسی عمومی؛
«ستاد ارتباطات راهبردی ایران» وظیفه دارد زمینه و روابط مناسب را برای پیشبرد موفقیت اهداف سیاسی، ‌اقتصادی و نظامی کشور فراهم کند. بسیج اجتماعی را برای حمایت از سیاست‌های جدید ایجاد کند و نیز قبل، هنگام و بعد از درگیری‌ها و مناقشات بین‌المللی حمایت از اهداف ملی از طرف عموم را تضمین کند.
حضور مقامات امنیتی آمریکا در نشست اقتصادی ایران و اروپا+ تصاویر
مشرق گزارش می‌دهد؛
این نشست با شرکت مدیران ارشد اقتصادی و فعالان بخش خصوصی ایران جهت تبادل اطلاعات اقتصادی و چگونگی جذب دوباره ایران در بازار جهانی در حالی در زوریخ برگزار می‌شود که دو مقام امنیتی آمریکا در این کنفرانس حضور دارند.
کالاهای لوکس؛ هدیه غرب به ایران پس از برجام + تصاویر
برندها در کمین؛
با اعلام رفع تحریم‌ها در پسابرجام انتظار می‌رفت که کشورهای غربی با وارد کردن تکنولوژی‌، اقدام به سرمایه‌گذاری در ایران کنند اما اکنون با سرازیر شدن برندهای لوکس عملا به جای جذب سرمایه، فقط کالاهای مصرفی غیرضروری وارد ایران می‌شود.
اتاق «خبر»؛ چرایی ورود شبکه‌‌ سرگرمی به عرصه سیاسی
نمایان‌شدن کارکردهای «من و تو»؛
گویندگان خبر در رسانه‌های خبری بزرگ دنیا بر روی آنتن زنده با یکدیگر، یا حتی بینندگان شوخی می‌کنند و از این طریق برنامه‌های خبری را نه‌تنها از فضایی خسته‌کننده خارج کرده‌اند که اتفاقاً باعث ایجاد ظاهری سرگرم‌کننده در آن شده‌اند.
بازیگری شما به کارگردانی «نوبت شما»
شوی دیالوگ؛
بی‌بی‌سی فارسی با برنامه «نوبت شما» به دنبال نشان دادن جایگاه بی‌طرف و یک منتقد خیرخواه در نگاه عموم بینندگان است و سعی دارد اینگونه القا کند که فارغ از نگاه‌ها و سیاست‌های انگلیسی، به مسائل مختلف می‌پردازد.
تجاوز به یک‌‌سوم دختران زیر 18 سال فلوریدا/ 47 درصد از نوزادان آمریکایی زیر خط فقر هستند/ آزار جنسی 23 درصد از دانشجویان دختر آمریکایی
پاتک حقوق‌بشری چین به آمریکا؛
در گزارش چین با عنوان «وضعیت حقوق بشر در ایالات متحده در سال 2015» آمده است: بیست و سه درصد از دختران دانشجو در ایالات متحده مورد آزار جنسی فیزیکی قرار می‌گیرند.
اخبار برگزیده