مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اختصاصی مشرق؛
در حالی که پیاده‌روی 20 میلیونی اربعین مورد بی‌توجهی رسانه‌های خارجی قرار گرفت، اما این حرکت عظیم مورد توجه ویژه دوربین‌های دقیق ماهواره‌های مختلف در مدار زمین بوده است.
اخبار دروغ فیسبوک؛ از فتنه 88 تا رای آوردن ترامپ +تصاویر
دروغ‌هایی که به رای آورن ترامپ کمک کرد، فیسبوک را وادار به اصلاح ساختار خود کرده است؛ با این حال دروغ‌های فیسبوک در سال 88، با سکوت مسئولان آن روبرو شد.
رصد پیاده‌روی اربعین امسال از 650 کیلومتری کره‌زمین +تصاویر ماهواره‌ای
اختصاصی مشرق؛
ماهواره «جیلین» برای اولین بار، روز اربعین امسال را سوژه رصد خود قرار داده است. در این تصاویر که بصورت اختصاصی در اختیار مشرق قرار گرفته است، ازدحام و تراکم جمعیت زائران در اطراف بارگاه مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) دیده می‌شود.
دسترسی انگلیس به اطلاعات کاربران ایرانی با قرارداد «ودافون» و یک شرکت ایرانی+عکس و صوت
مشرق گزارش می‌دهد؛
شرکت انگلیسی ودافون قرار است بخشی از زیرساخت اینترنت کشور از جمله راه‌اندازی «اینترنت اشیا» را به دست بگیرد؛ امری که در صورت تحقق، امکان دسترسی سرویس جاسوسی انگلیس به اطلاعات خصوصی ایرانیان را می‌دهد.
حمله بی‌بی‌سی فارسی به دفاع مشروع عراقی‌ها در موصل +عکس
نگرانی از شکست تروریست‌ها؛
بی‌بی‌سی فارسی از آغاز عملیات آزادسازی موصل، به شبه‌افکنی علیه اتحاد عراقی‌ها علیه تروریسم پرداخته و حتی در راستای تفرقه‌افکنی، به‌طور غیرمستقیم مسئله انتقام فرقه‌ای و کشته‌شدن غیر نظامیان توسط نیروهای عراقی را مطرح می‌کند.
کنگره آمریکا به‌دنبال نظارت بر روابط ایران و روسیه است
همزمان با حضور سومین مقام بلندپایه روسیه در تهران؛
خانم ماتویینکو سومین مقام بلندپایه روسیه در حالی وارد تهران می‌شود که چندی پیش کنگره آمریکا بررسی طرح نظارت دقیق‌تر بر روابط میان ایران و روسیه را دستور کار قرار داده است.
فیلم/ دستورالعمل‌های بی‌بی‌سی فارسی از 88 ایران تا 2016 آمریکا
گزارش تصویری مشرق؛
بی‌بی‌سی فارسی در اقدامی متناقض با عملکرد خود در انتخابات سال 88 ریاست جمهوری ایران، برای مردم آمریکایی معترض به انتخابات ریاست جمهوری به یاد آموزش «فرمان‌پذیری مدنی» افتاده است!
دستورالعمل بی‌بی‌سی فارسی برای آمریکایی‌ها: رابطه جنسی داشته باشید و نتیجه انتخابات را بپذیرید! +عکس
دوگانگی برخورد با اعتراضات؛
بی بی سی فارسی، رسانه جهانی کودتاچیان و حامی اغتشاش و براندازی در کشورهای مختلف جهان، وقتی اعتراضات به آمریکا می‌رسد، دستورالعمل «آرامش» و تسلط بر اعصاب صادر می‌کند.
آینده نامعلوم برجام با ترامپ
واشنگتن‌پست: دولت ترامپ ممکن است در ارتباط با توافق هسته‌ای تدابیری اتخاذ کند که ایران را به کنار گذاشتن این توافق وادار سازد، در نتیجه آینده توافق تاریخی هسته‌ای، نامعلوم است.
مقاومت زن سوری با پراید در حلب +تصاویر و فیلم
«ام‌نور»، نماد مقاومت؛
«ام‌نور» را باید نماد مقاومت مردم حلب در برابر تروریست‌ها دانست؛ این زن محجبه سوری با خودروی پرایدی که دارد، زیر بمباران هم‌چنان به کار مسافرکشی خود مشغول است.
خطر شناسایی همراهان سردار سلیمانی در تصاویر تارشده + تصاویر
مشرق گزارش می‌دهد؛
انتشار عکس سردار قاسم سلیمانی در کنار دیگر مدافعان حرم که چهره آنها تار شده، امری رایج در رسانه‌هاست؛ این بی‌احتیاطی در حالی رخ می‌دهد که می‌توان با ابزارهای جدید، تصاویر چهره‌ها را به سادگی بازیابی و شناسایی کرد.
نگاهی به استراتژی گالیوری آمریکا + فیلم
مشرق گزارش می‌دهد؛
کارتون خاطره‌انگیز «سفرهای گالیور» منبع الهام یک استراتژی سیاسی شده که در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا توسط دولت‌های غربی‌ در حال اجرا شدن است.
کلاه‌سفیدهای روسیاه در حلب چه می‌کنند + تصاویر و فیلم
سازمان تقلبی دفاع مدنی سوریه؛
یکی از سؤالاتی که درباره کلاه‌سفیدها مطرح است، علاقه عجیب آن‌ها به عکس گرفتن و فیلم‌برداری از همه کارهایشان در سوریه است؛ علاقه‌ای که در بسیاری از موارد از نجات جان انسان‌ها برای کلاه‌سفیدها مهم‌تر است. اما این کلاه سفیدها در سوریه چه می‌کنند؟
ناتوانی شورای همکاری خلیج فارس در مقابل قدرت نظامی ایران +دانلود گزارش
گزارش اندیشکده مطالعات استراتژیک و بین‌الملل:
مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل CSIS هم‌زمان با اعزام ناوگروه ایران به خلیج عدن، در گزارشی مفصل به بیان نقاط قوت نظامی کشورمان در مقایسه با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پرداخته است.
حمایت از خانواده نمازی / برجام وسیله‌ای برای عادی‌سازی روابط با ایران +دانلود
در نشست شورای آتلانتیک مطرح شد:
حمایت از جاسوس‌هایی مانند نمازی‌ها در نشست شورای آتلانتیک، نشان می‌دهد که آنها هدف دیگری غیر از عادی سازی روابط با ایران را دنبال می‌کنند.
رصد عملیات آزادسازی موصل از مدار زمین + تصاویر ماهواره‌ای
گزارش مشرق؛
در حالی که نبرد موصل جریان دارد، ماهواره‌‌ها از مدار زمین ابعاد دیگری از این جنگ را رصد می‌کنند و به‌صورت واضح دود ناشی از آتش گرفتن میادین نفت را نشان می‌دهند.
«کمیته 45» آگهی هسته‌ای علیه ایران منتشر کرد +فیلم
ایران‌هراسی در پسابرجام؛
باوجود پذیرش نظارت‌های برجام، این توافق نتوانسته فضای ایران‌هراسی را در آمریکا از بین ببرد و در آگهی جدید منتشر شده، ایران به عنوان دولتی که به دنبال بمب هسته‌ای است، معرفی می‌شود.
بودجه دو میلیارد دلاری آمریکا برای نفوذ فرهنگی در ایران و سایر کشورها + سند
گزارش جدید دیپلماسی عمومی آمریکا:
شبکه‌های فارسی‌زبان پرخرج‌ترین پروژه‌های دیپلماسی عمومی آمریکا علیه ایران محسوب می‌شود و بیش از 10 درصد بودجه سال 2015 برای سرویس فارسی شبکه صدای آمریکا و رادیو فردا هزینه شده است.
بازیگران مهاجر؛ پشیمان از سراب وعده‌های شبکه جم
فریب‌خوردگان بازمی‌گردند؛
چند بازیگر ایرانی کمتر از یک سال پیش، فریب پول و شهرت در شبکه جم را خوردند و به قیمت بدنام کردن خود جهت دستیابی به فضای کار رویایی به ترکیه مهاجرت کردند.
«نفوذ» با سازمان‌های غیردولتی بعد از شکسته‌شدن تابوی رابطه با آمریکا + دانلود
اندیشکده «شورای آتلانتیک» مطرح کرد:
اندیشکده «شورای آتلانتیک» در پیشنهادهای خود به دولت آمریکا توصیه می‌کند اکنون که در سایه مذاکرات هسته‌ای، تابوی رابطه میان تهران و واشینگتن شکسته شده، از نهادهای غیردولتی برای نفوذ در ایران استفاده کند.
تیر سه‌شعبه بی‌بی‌سی فارسی به عزاداران حسینی +تصاویر
گزارش مشرق؛
بی‌بی‌سی امسال نیز عزاداری محرم را به سبک خود روایت کرد و با سه محور «خشونت»، «لزوم جدایی عزاداری از سیاست» و «دو قطبی عزاداری و کنسرت» گزارش‌هایی را منتشر کرد.
۱
اخبار برگزیده