کد خبر 370881
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۹

در دیدار سفیر ایران در پکن با وزیر اطلاع‌رسانی دولت چین صورت آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی اعلام شد.

به گزارش مشرق، طی دیدار عصر جمعه 21 آذر ماه، علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاریهای رسانه ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دوکشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه های روابط دو جانبه گسترش یابد.

وی با یادآوری کمبود شناخت کافی میان نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاریهای بیشتر رسانه ای بویژه ارتباط مستقیم کاری میان رسانه های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیتهای رسانه ای و دیپلماسی عمومی میان تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می تواند زمینه ساز فعال شدن ظرفیتهای بیشتری از روابط دو جانبه گردد.

سای مینگزو نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این میان، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه ای موضوعی است که نیاز دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند.

وی که مسئول عالیترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته میان رسانه های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی مستقیم رسانه های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری های رسانه ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس