کد خبر 358140
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۷

با افشای حضور گروهک تروریستی جبهة النصره در لبنان پرسش هایی درباره نام سرکرده این گروهک و نحوه تحرکاتش در لبنان و نیز موقعیت گروهک تروریستی "داعش" در این کشور مطرح شده است.

به گزارش مشرق، به گفته بعضی منابع، گروه تروریستی النصره در لبنان "امیر" ندارد بلکه از روش "هسته های خوشه ای" استفاده می کند.

هسته های خوشه ای، گروه هایی هستند که همدیگر را نمی شناسند و از طریق سیستمی که بر این گروه ها حاکم است و آن ها را هدایت می کند، فعالیت می کنند. این روش در درگیری های اخیر طرابلس و در عقب نشینی های تاکتیکی و حرفه ای، حمایت های لجستیک و توانمندی های بالای تشکیلاتی این گروهک تروریستی مشاهده شد که نشان از هدایت همه تحرکات آن ها توسط یک مسوول مرکزی داشت.

موقعیت داعش در لبنان

به گفته منابع مزبور تعداد عناصر داعش در لبنان به اندازه عناصر النصره نیست و آن ها از نظر تشکیلاتی از النصره در لبنان ضعیفتر هستند.

این منابع خاطرنشان کردند، تحولات قلمون باعث شد النصره هدایت تحرکات تروریستی را در داخل لبنان یا ارتفاعات مرزی سوریه به دست بگیرد، و عناصر داعش عملا به خدمت النصره در آیند.
برخی منابع تأکید کرده اند که النصره و داعش در لبنان به دنبال فتنه انگیزی مذهبی جهت مقابله با مقاومت اسلامی هستند.

برپایه همین تحلیل، ادعا شده است تا زمانی که حزب الله به عنوان یک گروه نظامی در لبنان وجود دارد، گروه دیگری به نام النصره نیز وجود خواهد داشت و باید با آن کنار آمد تا انفجار بزرگی در لبنان رخ ندهد.

این منابع اصطلاح "امارت اسلامی" در لبنان را رد می کنند و می پرسند: چگونه 20 یا 30 نفر آدم می تواند امارت اسلامی در شمال لبنان تشکیل دهد در حالی که نتوانسته است حتی کنترل یک خیابان را به دست گیرد؟.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس