استقبال آمریکا از اصلاحات تشکیلات خودگردان پس از استعفای اشتیه

آمریکا از اصلاحات تشکیلات خودگردان فلسطین پس از استعفای نخست‌وزیر این تشکیلات استقبال کرد و آن را گامی مثبت جهت یکپارچگی مجدد کرانه باختری با نوار غزه دانست.

به گزارش مشرق، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به خبرنگاران گفت: ما از استعفای کابینه تشکیلات خودگردان فلسطین استقبال می‌کنیم و آن را گامی مثبت جهت اصلاح و به‌روز شدن آن درنظر می‌گیریم.

براساس گزارش روسیا الیوم، متیو میلر خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا درجریان رایزنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، این تشکیلات را به اتخاذ چنین اقداماتی ترغیب کرده بود.

وی در ادامه افزود: ما بر این باور هستیم که چنین اقداماتی مثبت هستند و این امر گامی مهم در راستای تحقق یکپارچگی مجدد غزه و کرانه باختری تحت رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از واکنش مستقیم نسبت به استعفای محمد اشتیه خودداری کرد و گفت این مسأله مربوط به امور داخلی فلسطینیان است.

«محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین دوشنبه استعفای دولت را اعلام کرد. نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان در سخنانی در این باره اعلام کرد: امروز استعفای دولت را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان ارائه کردم.

اشتیه در ابتدای جلسه هیئت وزرا ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: ما در صحنه رویارویی با رژیم اشغالگر باقی خواهیم ماند و تشکیلات خودگردان فلسطین به مبارزه برای ایجاد کشور در سرزمین فلسطین ادامه خواهد داد. معتقد هستم که مرحله بعدی و چالش‌های آن نیازمند ترتیبات و تدابیر جدید دولتی و سیاسی است. واقعیت جدید در غزه مستلزم گسترش اختیارات تشکیلات خودگردان فلسطین بر کل سرزمین فلسطین است.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس