1

مخرج مشترک میان رادیکال‌های جریان اصلاحات و ضدانقلاب علیه نظام نشان از توافق آشکاری برای آینده است!

سرویس سیاست مشرق- حزب اتحاد ملت از گروه‌های اقماری و رادیکال در جبهه اصلاحات با انتشار یک بیانیه از پیش آماده شده پروژه تحریم انتخابات را علنی کرده است.

اتحاد ملت که شاخه سیاسی گروهک منحله مشارکت محسوب می‌شود در اطلاعیه خود نوشته است که در انتخابات نامزد نداشته و به همین دلیل در آن مشارکت نخواهد کرد، البته این ادعا در حالی مطرح شده است که این حزب پیش از این سه عضو ارشد و اصلی خود را به دلیل ثبت‌نام در انتخابات از حزب بیرون کرده است. مهدی شیرزاد، فرید موسوی و میترا جلوداری از جمله افرادی هستند که به دلیل تلاش برای مشارکت در انتخابات با اقدامی سانترالیستی و دیکتاتورگونه از حزب کنار گذاشته شده‌اند.

مهدی شیرزاد پس از اخراج از حزب رادیکال اتحاد ملت زبان به انتقاد از ارکان رو رهبری حزب به ویژه آذرمنصوری گشوده و نوشته است که خارج از قبیله کسی حق اظهار نظر در این تشکیلات سیاسی را ندارد، محمد قوچانی سردبیر بسیاری از روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز در واکنش به این رفتارهای عجیب از جانب چپ‌های رادیکال در هسته سخت اصلاحات آن‌ها را با منافقین در کمپ اشرف مقایسه کرده و گفته است که تنها این رفتارها را از مجاهدین (منافقین) دیده است!

البته اتحاد ملتی‌ها در تلاش برای عدم بکارگیری کلیدواژه «تحریم انتخابات» از سوی اصلاح طلبان بر بیان «عدم مشارکت» در انتخابات تاکید کرده و تصریح می‌کنند که ما اصلاح طلبان یک دوره از حق‌مان استفاده می‌کنیم و یک دوره استفاده نمی‌کنیم به دلیل اینکه امکان استفاده از آن نیست یا بعضاً هم ممکن است بگویند فرقی نمی‌کند چه رأی به این بدهیم یا به آن رأی بدهیم؛ در این شرایط هم ترجیح می‌دهند از این حق‌شان استفاده نکنند.

حمله سازماندهی شده رادیکال‌ها به ستادهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ اصلاح‌طلبان تحریمی چرخ پنجم ضدانقلاب شدند!

جامعه به رادیکالیسم بی تفاوت است/ تحریم ژست آوانگارد هسته سخت اصلاحات

اعضای این حزب رادیکال جریان اصلاحات همچنین با بیان اینکه عدم مشارکت در انتخابات به معنای تحریم انتخابات نیست، تاکید می‌کنند، تحریم انتخابات متکی به یک دستگاه انگیزشی است که به دنبال براندازی نظام و یک آلترناتیو برای کل ساختار است اما عدم مشارکت به معنای این است که به عنوان یکی از اجزای این نظام، به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارم و شرکت نمی‌کنم. این دو موضوع را نباید با هم خلط کرد و باید تفاوت گذاشت.

به باور اتحاد ملتی‌ها، چهره‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اند چهره‌هایی هستند که حتی اگر انتخابات رقابتی بوده و احزاب و گروه‌ها فعال بودند، تقریباً ناشناخته هستند و در حوزه‌های انتخابیه خود شرایط رای‌آوری ندارند.

از نگاه این حزب اصلاح‌طلب برآوردها نشان می‌دهد که اقبال عمومی به جناح چپ کم است و این‌گونه ورود به صحنه انتخابات ریسک بالایی دارد، این مسئله باعث شده است تا هسته سخت اصلاحات در موضعی آوانگارد دست به تحریم انتخابات بزند.

البته تحریم انتخابات از جانب اتحادملتی‌ها دو دلیل مهم دارد، یکی از آن‌ها همراهی کادر رهبری این حزب با براندازان در خارج از کشور و همسویی با آن‌ها بوده و دومی تحلیل و برآورد آن‌ها از جایگاه این حزب از نظر اجتماعی است.

برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اذعان به اینکه اقبال عمومی به اصلاحات کاهش یافته از رأی منفی بالا به اصلاح‌طلبان خبر می‌دهند.

این افراد با طرح این ادعا که کاهش اقبال عمومی شکل گرفته از سال ۹۶ طی یکسال گذشته تا حدودی‌ترمیم شده در عین حال تاکید می‌کنند که این مساله نباید موجب ادامه سیاست ورزی و اصلاح طلبی با مدل دوم خرداد ۷۶ شود چرا که جامعه ایران پس از اعتراضات ۱۴۰۱ و جنبش مهسا یک سلسله مطالبات و خواست های جدیدی را هم در سطح زندگی و هم سبک زندگی طلب می‌کند.

مهدی نورانی نژاد قائم‌مقام دبیرکل این حزب اصلاح‌طلب دراین‌باره می‌گوید:

اقبال مردم به اصلاح طلبان کاهش یافته است، دلیل این امر مخالفت با اصل اصلاحات و شعارها و مطالبات آن نیست بلکه بدنه بریده از اصلاح‌طلبان معتقدند این جریان نتوانسته است از پس جریانی که در مقابل حقوق مردم و حق حاکمیت ملی و توسعه کشور ایستاده، بر بیاید و رویه‌های پرآسیب آنها را مهار کند. آن‌ها نمی‌گویند اصلاحات بد است، می‌گویند شیوه اصلاح‌گری ما کار نمی‌کند و نمی‌تواند مانع پیشروی تخریب‌گرانه و غیر دموکراتیک تندروها شود.

این فعال اصلاح‌طلب در ادامه عدم مقبولیت سیاسی را بهانه ترحیم انتخابات ارزیابی کرده و گفته است: نهاد انتخابات در سال‌های گذشته صدمه جدی خورده است و بر همین اساس این انتخابات را واجد معنای لازم و کافی و مؤثر نمی‌دانیم.

اتحاد ملتی‌ها اما از سوی دیگر مدعی افزایش رأی منفی مردم به جریان حاکم شده و در راستای بسترسازی برای عدم حضور خود در انتخابات آتی می‌کوشند این عدم حضور را درخواست بدنه اجتماعی خود بازنمایی کنند به طوری که مدعی هستند بدنه اجتماعی‌مان ما را متهم می‌کنند به این که عدم مشارکت در انتخابات کافی نیست و باید انتخابات را تحریم کنید!

حمله سازماندهی شده رادیکال‌ها به ستادهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان/ اصلاح‌طلبان تحریمی چرخ پنجم ضدانقلاب شدند!

عکس/ کشف حجاب اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در آخرین کنگره

مخرج مشترک رادیکال‌ها با براندازان در شب انتخابات

با افزایش قابل توجه شیب مشارکت در استان‌ها، عملیات ضدمشارکتی و تحریمی اصلاح طلبان ساختاری و رادیکال نیز علیه مشارکت در انتخابات افزایش یافته است.

اصلاح طلبان تحریمی که جبهه اصلاحات ایران را عملاً تبدیل به جبهه حزب اتحاد ملت و رادیکال‌های اصلاحات کرده‌اند در اولین گام نمایندگان خود را به استان‌های مختلف گسیل داشته و مانع از انتشار بیانیه‌های جبهه اصلاحات استان‌ها برای اعلام مشارکت و ارائه لیست انتخاباتی شده‌اند.

نکته قابل توجه اینکه فشارهایی که برای عدم ارائه لیست وارد می‌شود عمدتاً از سوی علی شکوری راد و آذر منصوری بوده و با تاکید بر اخذ رأی دوسوم برای ارائه لیست فشارهای جدی‌ای را برای عدم مشارکت به اصلاح طلبان استان‌ها وارد می‌سازند.

گفته می‌شود این افراد به صراحت در گفتگوهای خود اعلام می‌کنند که پروژه جبهه اصلاحات «کاهش مشارکت» بوده و این پروژه در راستای برخورد مستقیم با نظام می‌باشد.

در همین راستا رادیکال‌های جبهه اصلاحات در آخرین اقدام خود به جلسه جبهه اصلاحات استان مازندران ورود کرده و در شرایطی که از ۱۷ عضو جبهه این استان ۱۰ تن موافق حضور و ارائه لیست بوده و ۷ تن مخالف، فشار شدیدی آورده شده که این جبهه اصلاحات این استان اعلامی در زمینه ارائه لیست نداشته باشد.

این اقدام رادیکال‌های جبهه اصلاحات که در ۱۵ استان پیگیری شده در حالی است که آنان از سوی دیگر به شدت از کنش‌های اصلاح طلبان مشارکت جو عصبانی بوده و حتی مواضع افرادی همچون علی باقری را که در انتخابات ردصلاحیت شده اما بر ضرورت مشارکت اصلاح طلبان در انتخابات تاکید دارد را مورد تخطئه قرار داده‌اند.

از سوی دیگر در استانی همچون کرمان که مسئول حزب اتحاد ملت این استان تأیید صلاحیت شده بود وی را وادار به استعفاء می‌نمایند که هیچ گونه خللی در پروژه کاهش مشارکت رادیکال‌های جبهه اصلاحات ایجاد نشود.

تلاش‌های رادیکال‌های جبهه اصلاحات برای کاهش پروژه مشارکت در انتخابات اما در حالی است که می‌توان گفت؛

۱- تاکید اتحاد ملتی‌ها مبنی بر برخورد مستقیم با نظام و پیگیری کاهش مشارکت به وضوح از برنامه آنان برای تقابل و مبارزه با حاکمیت حکایت دارد.

۲- این رادیکال‌ها با ایجاد دیکتاتوری تشکیلاتی و پروژه کاهش مشارکت عملاً عدم اعتقاد خود به روح و هویت اصلاح طلبی مبتنی بر مشارکت در انتخابات را به چالش کشیده و نشان می‌دهند که چگونه برای تأمین حلقه رادیکال ماهیت یک جریان ذبح می‌شود.

۳-عبور از چهره‌های قدیمی و معتقد جریان اصلاحات همچون بهزاد نبوی و بایکوت پیشنهاد وی برای حذف رأی دو سوم در استان‌ها برای مشارکت نشان می‌دهد که این جریان برای پیگیری و هژمون ساختن برنامه‌های خود حتی از دوستان و یاران سابق خود نیز عبور می‌کنند و خفقان مدرنی را شکل می‌دهند.

بررسی برخی دیدگاه‌های مطرح شده در کلاب هاوس با حضور آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات و دبیرکل حزب اتحاد ملت که در آن افراد ضدانقلابی همچون فرخ نگهدار (عضو گروهک تروریستی چریک‌های فدایی خلق) از دیدگاه‌ها و سیاست‌های اصلاح طلبان تحریمی دفاع کرده و آن را تشویق می‌کنند نشان می‌دهد که مخرج مشترکی میان رادیکال‌های جریان اصلاحات و ضدانقلاب شکل گرفته که در هدف خود علیه نظام به توافق آشکاری رسیده‌اند.

اتحاد ملتی‌ها با حمایت از مواضع افرادی تندرو چون میرحسین موسوی و مصطفی تاج زاده در حال عریان سازی دیدگاه‌های خود مبنی بر تصمیم گیری نهایی میان دیدگاه‌های معتقد به اصلاحات ساختاری از سویی و عبور از ساختار از جانب دیگر می‌باشند، همانگونه که مصطفی تاج‌زاده نیز اخیراً تاکید کرده که وی در شرایط کنونی به سمت دیدگاه‌های موسوی یعنی عبور از ساختار نزدیک‌تر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  28 2
  مشتی پیر
  • Ali IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   10 5
   کی جونه الان ؟
  • سلام IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   9 1
   بعنوان یک پزشک صلاحیت روانی مطهری را تایید نمی کنم. تأسف بار است تایید صلاحیت شد.
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  33 54
  رادیکال ؟! جمهوری اسلامی خودش یک گونه منقرض شده است . هنوز داغید
  • IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   30 53
   رای نمی دهم
  • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   39 9
   قهر یا عدم شرکت و یا تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان تهوع آور را از الطاف الاهی باید دانست چرا که این جماعت یأجوج و لجوج و مأجوج اگر برنده انتخابات شوند کشور را به جولانگاه جاسوسان صهیونی تبدیل می کنند و علم و صنعت کشور را تعطیل و اگر بازنده انتخابات شوند زمینه بلوا و فتنه و آشوب و ناامنی را به شیوه انقلاب های رنگی جورج سوروس صهیونی فراهم می کنند! پس عدم شان به ز وجود!
  • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   5 0
   این متن تکراری تو هم تهوع آور شده
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   4 1
   تا وقتی اینگونه آزادی بیان برای امثال شما حتی خارج نشینان هست انقراضی برای جمهوری اسلامی رخ نمی‌دهد
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  87 66
  بنظر من این نظام دیگه ارزش حمایت ندارن.
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   66 12
   شما خودت منقرض شده ایی ، سلطنت طلب
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  51 7
  وقتی با فتنه‌گر جماعت با رأفت اسلامی غیرقابل توجیه برخورد می کنید اون رو شرمنده نمی کنید دریده تر و وقیح تر میشه محکم تر لگد میزنه و بیشتر گاز میگیره
  • نادر IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
   0 1
   فتنه گرایان واقعی انحصار گرایان واصلاح طلبان وگروهای تند رو هستند
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  38 6
  هرکاری از دستتون بر مییاد بکنید ذات کثیف شما مثل خیلی از فرقه های دیگه ی که می خواستن به انقلاب لطمه بزنن ودستشون رو شدیرای مردم، رو شد ه والان هم که به جون هم افتادین خودتون خودتون رو نابود می کنید واحتمالا یه سری هم بعد از یه فتنه جدید ویزاشون رو به مقصد انگل لیس یا امریکاه اوکی میکنه 👿🤮👿🤮👿🤮
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  33 1
  خوب می خواهید بایستید و نگاه کنید یا کاری می کنید و اینها را کنار میزنید یک دو اینها دنبال نابود کردن دین هم هستند در صمن موندن اتحاد ملت یعنی کارد سازی برای اینها حالا چه کار می کنید می ایستید نگاه یا کار خاصی نی کنید
 • IT ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  4 73
  فرقه تبهکار شیعی انقدر نادان هست که فکر می کنه بازی اصلاح طلب فساد گرا هنوز جواب می ده!
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   10 6
   در برابرت باید سکوت کرد
  • سیف الله NL ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
   2 2
   نکنه تو از داعشی های ادامخواری
  • FR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
   2 2
   خفه شو !
 • فهیم IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  22 0
  از هر روشی برای فریب مردم استفاده می کنند
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  24 2
  کیا بودن میگفتن محمدخاتمی باحیاست؟!!!!!
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  17 5
  اصلاحات منافقين جديد هستن شکی درآن نيست
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  11 2
  فریب اصلاح طلبها را نخورید !
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  7 1
  فریب اصلاح طلبها رو نخورید این جنگهای صوری رو برای رای آوری مثلا اعتدالی هاشون راه انداخته اند
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  12 2
  شغال برادر روباهه افسادطلبان همون روی دیگه فرقه رجوی هستند
 • CH ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  5 1
  چه عکس دسته جمعی !!
 • IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  5 0
  پولش از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و فولاد آمده و گردش مالیش از بانک، گیر دادید به واردات چایی ، چایی پوششه اصل بانک و نفت را درست کنید، گیر دادید به حزب ولی نفوذی هایشان در نفت و بانک را رها کرده اید
 • عل۱۱ DE ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  9 1
  اینگونه احزابی باید منعل و اموالشان نیر باید مصادره گردد و برای این افراد نیز ممنوعیت در فعالیت های حزبی صادر گردد.
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 2
  باید همه احزاب از همدیگر حمایت کنید
 • م ل اراکی آلمان IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  1 0
  هر که میخواد این اصلاح طلبان را خوب بشناسه باید در غرب اینها را امتحان کنه. واقعا که خیلی از اینها نوکر بی جیره و مواجب غربند.
 • IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 3
  اینها درباطل خود دارای سیاست ومتحد هستند وهمگی باهم لیستی تشکیل داده پشت مطهری مخفی شدهاند واصول گرایان قدرت طلب دروغ گو پراکنده وفشل باسه پاره وچند پاره شدن .باهم رقابت میکنند ودست اخر اگر مجموع هوادارانشان سه برابر هم باشد شکست میخورند .مثل دور دوم انتخابات مجلس اسبق که اصلاح طلبان بایکلیست وانها بادولیست مردم رادوقسمت کردند ومطهری وکمالی به مجلس راه یافتند خیلی ها دروغ میگویند که اصول گرا هستند
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 0
  خاک برسر این پست و مقام بخاطرش هر دریوزگی میکشن از غرور و بی حجابی و ...
 • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 0
  این انتخابات رای به ادامه جمهوری اسلامی است
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 0
  با افزایش شیب مشارکت ؟؟؟
 • CA ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  41 2
  فتنه ۸۸ فتنه اصلاحطلبها بود و فتنه ززآ رو هم با سکوتشون تأیید کردن. اصلاحطلبها براندازان داخلی هستند.
 • IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 3
  کدوم رادیکال؟ کدوم انتگرال؟ کدوم جذر؟!!
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 0
  مگه مامغزمون معیوبه که دیگران برای ما لیست بنویسن ،من که خودم نشستم نوشتم برای خودم با چهارمعیار اول زن باشن دوم جوان سوم نخبه وچهارم گمنام وبه دورازحاشیه و صاحبان زر و زور و تزویر
 • محمد IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  7 2
  هر از چند گاهی که جمهوری اسلامی دچار تلاطم و طوفانی میشود تعدادی از این خس و خاشاکها و منافقین را رسوا و به ساحل می زند
 • IR ۰۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  4 2
  به مشارکت سلام کنید.
 • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  3 1
  چرا با اینا برخورد نمی شه. امنیت کشورو به خطر انداختن.
 • محمدایوب IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  7 0
  اینها یک مشت پیروپاتال حرام خور هستند که از زمان شروع رییس جمهوری مغروق در مناسب مختلف گماشته شدند و کارهای سرمایه ای ونفتی از جمله بانکها وزارت نفت واقتصاد وصرافی که پول درآنها هست ودر عکس نگاه شکمها فربه آنقدر خوردند دارند می ترکند اینها برای مردمی که پشتوانه کشور .انقلاب هستند ارزش ندارند بیش از 30سال که دولتها در دستشان بوده آنقدر دزدیدند وحق مردم را خوردند باعث نارضایتی شدند اگر دولت رییسی با کمی درایت به معیشت مردم برسد دیگر کسی به واق واق این جماعت غربگدای افساد طلب توجه نمی کند باید توجه کرد احداث فرودگاه یا فرستادن موشک به هوا دردی از یک کارگر دوا نمی کند درست است برای امنیت وپیشرفت لازم است اما اول باید دل انهایی که دل در گرو کشور وانقلاب دارند بدست آورد تا زمانیکه زحمات رییسی سالم ومومن خدابین در سفره مردم دیده نشود زحمات او با وق وق وغار غار این جماعت حرام خوار به گوش مردم نمی رسد
 • FR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  5 1
  بنده یک بعنوان یک زن سالمند ولی آگاه با مسایل سیاسی در خارج از کشور از ابتدای سال ۱۴۰۱ فهمیده بودم که تحرکات ضد انقلاب کار اصلاح طلبان رادیکال داخلی ست که در واقع سیرک جنبش زن زندگی آزادی را آنها مدیریت کرده و براه انداخته بودند و فکر می‌کردند فتنه سیاسی ۸۸ را همه جانبه ترکیبی و جهانی نموده تا به اهداف کثیف ضد ملی شان برسند
 • علی IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  1 6
  بیشتر تحقیق کنید به این گروهی که الان سرکارند که دلار ۵۹ تومنی کردند رای ندید
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۰
  2 0
  عمروعاصهای رسوا شده اینبار پشت ابوموسی مطهری پنهان شده وسی نفرراپشتش ردیف کردهاند وخودیاشعارتحریم یا خانه نشینی سرداده تاهم سبب فریب اصول گرایان شده انهارابه رقابت باخود وادار کنند وبافریب دسته مارقین مردم وزن بالایی پیدا کنند.واقعا مکر وخدعه ونیرنگ کاراصلاح طلبان غنی شده بعنوان سرمایههای اسراعیل بااساتید هاروارد میباشد
 • رضا IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
  0 0
  اصولگراها و اصلاح طلب ها نابود شدند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس