محسن آرمین

محسن آرمین، از چپ‌های تحریمی در حمله به نجبای اصلاحات و مشارکت‌جویان این اردوگاه؛ آنها را اقلیت، وسط‌باز و انشعابی لقب داد.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و اتفاقات کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

سرلشکر سلامی از راهبردهای نظامی سپاه گفت

آمادگی رزمندگان سپاه برای نبرد از "فاصله صفر"

مخالفت جهانگیری با خاتمی؛ انتخابات فرصت است/ آمادگی رزمندگان سپاه برای نبرد از "فاصله صفر"

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در بازدید از نمایشگاه فعالیت‌ها و دستاوردهای ورزشی سپاه با بیان اینکه نتیجه نهایی نبرد را نیروی انسانی تعیین می‌کند، بر تلاش سپاه برای تربیت با اخلاق ترین قهرمانان و پهلوانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، او همچنین با بیان اینکه در جنگ، انسان‌ها هستند که سرانجام پیروز می‌شوند و یا شکست می‌خورند؛ نه سامانه‌ها و سیستم‌ها به نبرد مجاهدان حماس با اسرائیل از فاصله صفر اشاره کرده و گفته است: پیروزی و شکست در هر جامعه‌ای اگر در ذهن فرو ریخت در عالم بیرون هم فرو می‌ریزد؛ لذا هیچ عاملی قادر نیست که انسان مؤمن را شکست دهد. ما نبردهایمان را بر اساس "نبرد نزدیک" تعریف کرده‌ایم و به آن به‌عنوان یک اصل راهبردی نگاه می‌کنیم.[1]

*معنای "نبرد نزدیک" که در صحبت‌های سرلشکر سلامی مورد تأکید قرار گرفته این است که یک نهاد نظامی در راهبرد جنگی خود؛ از جنگجویانی آنچنان شجاع و بی‌هماورد برخوردار است که به حضور و عملیات نفرات در خط مقدم جبهه و حتی بسیار جلوتر از آن و از فاصله نزدیک دشمن هم می‌اندیشد نه اینکه بخواهد جبهه را صرفا به عرصه تاخت و تاز سیستم‌ها و موشک‌ها و پهپادها تبدیل کند.

نقش رزمنده در این راهبرد پررنگ‌تر از سیستم است زیرا دشمن با حریفی مقابل خواهد شد که نه تنها از سیستم‌های پیشرفته‌ای برای "جنگ از راه دور" برخوردار است بلکه رزمنده خود را به "فاصله صفر" هم می‌فرستد و جمجمه دشمن را از نزدیک خرد می‌کند.

رزمنده‌ی این جبهه در بزرگترین صفت خود از مرگ نمی‌هراسد و از عقیده‌ای استوار برخوردار است. دو صفتی که در کنار توانمندی جسمانی ویژه؛ او را تبدیل به یک رزم‌آور مغرور و سهمگین در جبهه جنگ می‌کند.

رزم‌آوری که کار جنگ را صرفا به موشک و پهپاد واگذار نمی‌کند و در موقع لزوم از جنگ تن و تانک هم بی هیچ هراسی استقبال می‌کند.

سنجش مطالعاتی این قابلیت رزمی برای دشمنان ایران و ایرانی البته یک ضرورت است که می‌تواند آنها را از اتخاذ تصمیمات پر هزینه بر حذر دارد.

***

حمله آرمین به نجبای اصلاحات؛ آنها اقلیت و انشعابی هستند

مخالفت جهانگیری با خاتمی؛ انتخابات فرصت است/ آمادگی رزمندگان سپاه برای نبرد از "فاصله صفر"

محسن آرمین، از دستگیرشدگان فتنه 88 به تازگی طی سخنانی در مجمع عمومی جبهه اصلاحات ضمن تأکید بر لزوم شرکت نکردن در انتخابات؛ حامیان نجیب بیانه 110 امضایی را اقلیت، وسط‌باز و انشعابی لقب داده است!

به گزارش جماران، او همچنین در بخشی از اظهاراتش می‌گوید: شرکت مؤثر در انتخابات ۴۰۴ منوط به وجود پشتوانه قوی اجتماعی است. شرکت بی نتیجه یا به شدت کم اثر ما در این انتخابات در شرایطی که جامعه با انتخابات قهر است، بی اعتمادی جامعه به اصلاح طلبان را تشدید می‌کند، و در جامعه مستأصل، معترض و عصبانی ایجاد نوعی احساس بی پناهی می‌کند و به یأس و سرخوردگی یا رشد گرایش‌های رادیکال دامن می‌زند و در نتیجه شانس حضور مؤثر در انتخابات ۴۰۴ را از ما خواهد گرفت. دستیابی به نتایجی بسیار خرد و ناچیز درازای چنین هزینه سنگینی عاقلانه نیست.[2]

*قبل از هرچیز دقت شود که این ادبیات شداد و غلاظ آرمین علیه چپ‌های مشارکت‌جو، ریشه در دیکتاتوری حزبی ستاد اصلاحات دارد و از این حیث نه ما و مردم باید تعجب کنیم و نه اصلاح‌طلبان جوان و نجیب!

در واقع این گناه متوجه ستاد اصلاحات است که چگونه کسانی را در اتاق فرمان خود راه می‌دهد که همچنان بر سیاق دیکتاتوری و خشونت می‌اندیشند و ره می‌سپرند.

ما همچنین قضاوت درباره این اصرار بر تحریم انتخابات و حتی به محاق کشاندن چند صدای مشارکت‌جوی درون اردوگاه اصلاحات را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.

و اما دلیل آرمین برای تحریم انتخابات...

محرز است که او حضور را مشروط به نتیجه می‌کند و همچنین اینطور اظهار می‌دارد که جامعه با انتخابات قهر است و حضور ما منجر به سرخوردگی قهرکردگان می‌شود!

این حرف نانجیبانه در حالی است که هر شرطی برای صندوق رأی و انتخابات به مثابه "اهداف مسلحانه علیه نظام و مردم" است زیرا صاحب این حرف علنا در حال بیان این حرف است که می‌تواند پا بر صندوق رأی بگذارد و کسی که پا بر صندوق رأی می‌گذارد یعنی می‌تواند سلاح هم بردارد.

ثانیا آرمین به اسم مردم در حال پهن کردن مسلخ مردم است.

در گام اول او توضیح نمی‌دهد کدام وسواسان خنّاس در گوش کسانی از مردم زمزمه تحریم انتخابات را دمیدند؟ و گرنه آن کسانی از مردم چطور می‌توانستند بدون این وساوس شوم به یکباره به گزینه عبور از صندوق رأی و انتخابات که منطقا تنها امید اصلاح در وضع موجود است، برسند!؟

(آن کسان، شخص آرمین و سایر دوستان تحریمی‌اش هستند)

در گام بعد نیز این مسئله واضح است که رجال سیاسی شأن عقلانیت هم دارند و مثلا اگر کسانی از مردم در حال ارتکاب به اشتباهی مثل تحریم انتخابات هستند؛ وظیفه رجال سیاسی تقویت اشتباه نیست بلکه بر حذر داشتن مردم، گوشزد اشتباه و بیان مقصد ناکجا در پی تصمیم غلط آن کسان پنهان شده در میان مردم است.

همراه شدن رجال سیاسی با تحلیل غلط کسانی از مردم یک ابن‌الوقتی آشکار و نان به نرخ روزخوری از سوی کسانی است که هیچ مشکلی برای ذبح شدن مردم در خیابان هدف خود ندارند.

***

مخالفت جهانگیری با خاتمی؛ انتخابات فرصت است

مخالفت جهانگیری با خاتمی؛ انتخابات فرصت است/ آمادگی رزمندگان سپاه برای نبرد از "فاصله صفر"

اسحاق جهانگیری، فعال کارگزارانی اصلاح‌طلب و معاون اول دولت روحانی در سخنانی مشارکت‌جویانه با اشاره به انتخابات و موضع چپ‌های تحریمی گفته است: دوستانی که خود را از انتخابات کنار می‌کشند، فرصت نقد کردن را هم از خودشان می‌گیرند.

به گزارش اعتماد، او می‌افزاید: انتخابات یک فرصت است، فرصتی که در بطن آن مسائل کشور نقد شود. (مسائل) باز و گفته شود که مسائل کشور چیست؟ مشخص شود کسانی که می‌خواهند روی کار بیایند، باید در کدام نقطه‌ها تمرکز کنند. به نظرم به دلیل اینکه مسائل کشور به درستی باز نمی‌شوند به مردم جفا می‌شود. شاید مردم نتوانند تشخیص دهند بین کاندیداها، کدام فرد برای حل مسائل کشور مفیدتراست. لذا بخشی از موضوع همین ساز و کارهاست و افرادی که قدرت گرفته‌اند. [3]

*مشارکت‌جویی آقای جهانگیری کاملا مغتنم است و باید این تعقل ایشان که به خیزش در مقابل چپ‌های تحریمی و شخص خاتمی تبدیل شده است را ارج نهاد.

جبهه اصلاحات که صراحتا و با حمایت خاتمی دست به تحریم انتخابات زده است؛ بر خلاف پیش‌بینی‌های خود با واکنش "اصلاح‌طلبان نجیب" مواجه شده است.

واکنشی که در قالب "بیانیه 110 امضایی" آشکار شده و جالب آنکه می‌بینیم کسانی مثل جهانگیری که گویا در میان امضاکنندگان نبوده‌اند نیز عملا به جانبداری از مانیفست آن برخاسته‌اند.

شکست تحلیلی جبهه اصلاحات در مواجهه همزمان با افشاکنندگان طرح تحریم انتخابات و مخالفان داخلی اردوگاه اصلاحات؛ آنها و شخص خاتمی را در "فقر تحلیلی" فرو برده است.

گفتنیست برخی نجبای اصلاحات و مشارکت‌جویان این جریان سیاسی اصرار دارند که تأکید آنها بر مشارکت انتخاباتی به معنی مخالف با خاتمی نیست!

این در حالی است که خاتمی نه یک مرتبه بلکه چندین بار با بیانیه تحریمی جبهه اصلاحات همراهی و از آن حمایت کرده است.

نجبای اصلاحات اگرچه قصد دارند احترام خاتمی را علیرغم رویکرد تحریمی‌اش حفظ کنند اما باید توجه داشت که در وادی سیاست، حقیقت مهمتر از احترام بزرگی و غیره است و خاتمی هم عملا در جرگه چپ‌های تحریمی قرار گرفت.

***

1_ isna.ir/xdQBRV

2_ https://www.jamaran.news/fa/tiny/news-1623883

3_ http://www.etemadnewspaper.ir/fa/main/detail/213794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • ایرانی IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  19 7
  عده ای از اصلاح طلبان آنقدر وقیح هستند که صراحتاً میگویند دیگی که بر نا نجوشه سر سگ توش بجوشه!! این جماعت دیکتاتوری در خونشونه ولی ادای دموکراسی درمیارن، اصل براشون رسیدن به قدرته ولی مردم مردم میکنن، فسادهای امنیتی و اقتصادی و فرهنگی در دوران مدیریتشان به اوج خود میرسد ولی مدعی فرهنگ و رفاه و امنیت مردمند، همیشه دست آوردهای جوانان و دانشمندان انقلابی را به مفت به دشمن میفروشند و آن بهای ناچیز را بعنوان دست آور خود در بوق میکنند،در مقابل مردم گردنکش و هتاک هستند و در مقابل غربیها خاضع و دست به سینه، تحقیر ایران و ایرانی جزو اصلی رفتار و کردارشان است و هنوز هم در حیرتم چگونه بارها توانسته اند مردم را فریب دهند مردم خیلی ساده هستند یا اینها بسیار مکار و حیله گر!! شاید هم هر دو.
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   5 8
   من رای نمیدم
  • IR ۲۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   1 3
   از کوزه همان برون تراود که در اوست. طرز تفکر گروه مخالف اصلاح طلبان شخصیت واقعی آنان را نشان می‌دهد.
 • ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  32 7
  چی؟ سرلشکر؟!؟!
 • سید IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  11 4
  طبیعتاً هیچ کس مخالف یا مانع حضور و شرکت جماعت اصلاح طلبان در انتخابات نیست و حتا از مشارکت ایشان استقبال هم می کنیم اما عدم شرکت، تحریم و یا قهر با انتخابات از سوی اصلاح طلبان تهوع آور اگر اتفاق بیفتد باید آن را به فال نیک گرفت که موهبتی خفیه از جانب الاهی خواهد بود! چرا که هرگاه این قوم یأجوج و مأجوج و لجوج در انتخابات حضور داشته اند عاقبت کشور را به فتنه و بلوا سوق داده اند و اگر هم پیروز شده اند مملکت را به جاسوس خانه اربابانشان تبدیل کرده اند!!!
  • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   1 7
   خودت‌‌تهوع‌اوری‌پس‌این‌جمله‌‌کثیف‌لایق‌خودت
  • سوخته IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۴
   0 0
   تهوع کوچک ترین صفتی است که ب این خائنین میشود گفت
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  9 5
  وقتی می گویند خاتمی فتنه گر بیخود نیست چون در هر موضعی در کشور فتنه انگیزی کرده و می کند. مرگ بر فتنه گر رفیق سوروس یهودی
 • US ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  48 13
  شما با اختلاس گران و آقازاده ها از فاصله صفر بجنگید بیشتر مقبول ملت هست
  • DE ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   5 0
   حداقل کتاب علوم اجتماعی رو لطفا مطالعه بفرمائید که شرح وظایف ها و تقسیم کارها در حکومت تعریف و مشخص شده. وظیفه اصلی نیروی نظامی سپاه حفظ خاک و مرزها از حمله بیگانگان است.
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   10 27
   مریم حالش چطوره؟
  • ایرانی IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   5 0
   دوست عزیز هرکس وظیفه ای دارد وظیفه نیروهای مسلح مبارزه با دشمنان خارجی و امنیتی است که به برکت مدیریت بی نظیر رهبر انقلاب در این حوزه سرآمد شده ایم ولی متاسفانه کسانی که باید با وضع قانون درست و ایجاد مکانیسم های کارآمد و از همه مهمتر عمل مومنانه و بدور از فامیل بازی و آقازاده پروری و... باید ریشه این مفاسدی که فرمودید را خشک کنند توسط من و شما انتخاب میشوند که نمونه اش ۸ سال دولت منحوس بنفش و مجلس برجام ۲۰ دقیقه و سلفی حقارت با موگرینی بود حالا خودت قضاوت کن اونی که باید متلک بگه مائیم یا اونا؟!
  • US ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   4 0
   اموال زنجانی رو سپاه برگردانده پس اینجا ادای قانون مندی رو درنیارید ، همه شدن استاد
  • PL ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   1 5
   اموال بابک زنجانی رو چطور برگرداندن؟دو میلیارد دلار اموال زنجانی که به قول شما برگشت، کجا مصرف شد؟ عقل هم خوب چیزی هست، لطفا گاهی ازش استفاده کنید
 • ابرانی RO ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  6 4
  جهانگیری با این همه ثروت باد آورده چرا بینیسو مثل بینی آدمها نمی کند یکی بهش بگه ۵ سال دیگر بینیش خرطوم میشه ،شایدم گذاشته در گنیز بوک ثبتش کند،
  • کاکا IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   2 0
   😂😂😂
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  10 2
  جهانگیری چرا بابت اون همه دروغی که گفت و اون همه تصمیم ویران کننده ایی که گرفت محاکمه و مجازات نمی شود؟ باور کنید محاکمه و مجازات این افراد باعث چند برابر شدن مشارکت انتخاباتی مردم می شود
  • آزاده IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   3 0
   حق باشماست ولی هر وقت ما مردم آنقدر بالغ شدیم کا با تحریک چندتا سلبریتی و مظلوم نمایی یک ابرمفسد رودر روی نظام نایستیم آنوقت قطعاً مطالبه بحق شما که مطالبه اکثریت ملت هم هست ممکن خواهد شد ولی وقتی مردم در سال ۹۶ به تفکری رای میدن که رسماً میاد تو تلویزیون میگه دختر مظلوم وزیر لباس بچه از ایتالیا وارد کرده چون بیکار بوده و به همین سادگی قاچاق دختر یک وزیر رو ماستمالی میکنه باید بدونی که عیب کار از ما مردم هم هست.
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  4 8
  خسته شدم از بس حرفهای تکراری شنیدم
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   7 4
   برو دوغت رو بنوش و بگیر بخواب بیشتر از این خسته نشی
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
   0 3
   تو هم برو قهوه بنوش
 • فهیم IR ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  3 0
  از انتخابات درس بگیرید فکر می کنم سنگ پای قزوین هم کارایی ندارد نکبتها....
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  3 0
  فقط بلد هست بره از سعودیها دلار بگیره تو مملکت آتیشبازی کنه
 • DE ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  4 0
  ایکاش سیاسیون رشادت و شجاعت سردار رو سرمشق راهشون قرار بدن و به پیش بتازند و کار جهادی کنند.
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 1
  یا من معنی نجبا رو نمیدونم یا معنیش عوض شده
 • FR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  3 0
  در مورد نظر ارمین به دو نکته هم باید توجه کرد بی اهمیت دانستم انتخابات مجلس ۱۴۰۲ به بهانه استفاده بیشتر در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ یعنی زمینه سازی بزرگ‌تر برای فتنه بزرگ ! انشاالله در همین انتخابات حداکثری تکلیف کلی این براندازان و ‌کودتا جریان خزنده روشن می‌شود
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  3 0
  بله اقای جهانگیری انتخابات فرصت هست که یکی بییاد وبه خلق خدا صادقانه خدمت کند کاری که اجری بسیار بزرگ داره وشما وطیف افساد طلبتون از این فرصت به بدترین شکل ممکن برای قدرت وثروت خودتون وحزبتون استفاده کردین واین بدبختی که مردم الان باهاش درگیر هستند صدق سر شما واون شیخ کذاب است خدا خودش جای حق نشسته باید در محضر عدل الهی پاسخگو باشید 🧐😔
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 0
  این که شرق میگه اصلاحطلبان رادیکال اپوزیسیونی برای اینکه من تو انصاف نیوز نطر دادم که چرا نطراتی که اینجا میدم حتی منتشر نمیشه ولی فردا از دهن مسیح علی نزاد من اگه دنبال مسیح علینزاد بودم خوب میرفتم دنبال همون حالا شرق اینو گفته اصلاحطلبها بازی می کنند
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  5 0
  تمام مشکلات مردم را گذاشتید زمین(مثل بارها کلنگ زنی وروبان قیچی کردن برای افتتاح ساخت زمینهای تعاونی مسکن ولی شهرداری پروانه ساخت صادرنمیکندوسالهایاانواع مشکلاتش مستاجرماندیم -تعویض نکردن وجایگزین نکردن خودروهای فرسوده شخصی باخودرپهای خارجی که سالها خودروی فرسوده باهزینه هنگفت مجبوریم استفاده کنیم یا هزینه های سنگین تعمیرات وهزینه های سنگین سفرشهری وبرون شهری بپردازیم-بدلیل سن بالا نه کاربهمان میدهند نه سختی کارمیدهندکه حداقل بازنشست بشویم واتواع مشکلات،بیکاری یابیگاری,بی پولی،بیمه،درمان،دارو،ازمایش،بی ثباتی شغلها وانواع هزینه های خانه،فرزندان،تحصیل،ازدواج و.......................................روبرو هستیم-هیچوقت نخواستنداساسی حل کنند)خوب معلومه بعدازرای اوردن هم، همین آش وهمین کاسه است
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  1 4
  اگر بخواهند وارد موصوع سلامت انتخابات بشوند روی شناسنامه سفید مانور می دهند
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 0
  نیاز به یک شرکت بازار زاب دارید تا از ابزار مختلف استفاده کنه که تبلیع حصور در انتخابات و رای دادن به گزینه مطلوب هر دو را براتون انجام بدا
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  2 0
  جامعه ایران وقتی محبور بشه برای پول کار کنه مثلا همون اقای مولوی عبدالحمید
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 3
  توسعه اقتصادی حتما اگر در جامعه ما نخواهد به انقلاب منجر بشه باید همراه با توسعه سیاسی باشه این عبور از ملی گرایی هم خواهد بود
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  1 0
  نطام ما اسلامیست اگر بگید ایدولوزیک نیست اسلام را رد و در را برای انها باز کردید اگر بگویید هست حمله را طور دیگری شروع می کنند اساسا وارد این بازی نشوید اشتباه است
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 2
  روی اب دریاچه ارومیه فشار میارتد تا شما اب پشت سد را رها کنید که البته باید بکنید
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 3
  خاتمی را اگر ببرید تو تحریمی ها بهش جایگاه بازرگان را دادید اجازه بدید اتفاقا وسط باشه بدون جایگاه معلوم بهتره برعکسش چیزیه که انقلابیون حدید یا بر اندازان می خواهند
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 3
  وقتی شما از وازه ی کوته بینانه برای امریکا استفاده می کنید شما به امریکا استکبار می ورزید نه اون به شما
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 3
  انشالله نبرد بشه همه برند شهید بشوند
 • سهراب IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 2
  رای دادن وقتی ثمره داره که عملا تغییری ایجاد بشود.
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  2 0
  اینها اسلام انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را از بین می برند انقدر روی جامعه کار میکنند
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  2 0
  اصلاحطلبها دنبال انقلاب طبقاطی هستند به سیاستهای کلی نطام گیر دادند
 • ج د ا IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲
  0 2
  کی دست بر میداری ???
 • مهران AE ۰۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳
  1 0
  با سلام من حرفهای جهانگیری را زمانی قبول میکنم که او بینی اش را عمل کند.
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳
  1 0
  وقتی جهانگیری خوب و مشارکت حو میشود یعنی جنگ اصلاح و اصول خور همه را عذر بنه/ چون نداشتند صداقت و کفایت زیرآب خادمین و امید محرومین را اشتراکا زدند. خدا ابرویشان را بیش از این ببرد.
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳
  0 2
  کسی برای رای مردم تره هم خرد نمی کنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس