بازگشت تعدادی از آوارگان فلسطینی به خانه‌هایشان

با پیگیری دولت‌های واسطه از جمله قطر، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین با تمدید دو روزه توافق آتش بس برای تبادل بیشتر اسرا موافقت کردند.

سرویس جهان مشرق - کابینه رژیم اسرائیل، امروز (دوشنبه)، برای تأمین نیازهای جنگی، تصویب بودجه‌ای «بی‌سابقه» و متمم به‌ارزش ۸ میلیارد دلار را مورد بررسی قرار خواهد داد.

«اوفیر جندلمان» سخنگوی عربی نخست‌وزیر رژیم اسرائیل با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» (توئیتر سابق) در این باره گفت: «امروز در کابینه بودجه‌ای بی‌سابقه به ارزش ۳۰ میلیارد شِکِل مطرح خواهد شد که می‌تواند تمام نیازهای نظامی‌ برای دفاع، حمله، رسیدگی به مسئله اسارت ربوده‌شدگان، مجروحان، کشته‌شدگان و شهروندانی که خارج شدند را جوابگو باشد».

او در ادامه بدون اشاره به جزئیات بیشتری درباره این طرح، افزود: «همچنین این بودجه تداوم رونق اقتصادی را تضمین خواهد کرد». کابینه اسرائیل در حالی این طرح را امروز در جلسه خود مورد بررسی قرار خواهدداد که اخیرا برخی از رسانه‌های اسرائیلی خبر داده‌اند جنگ غزه تأثیر بسزایی بر اقتصاد اسرائیل داشته است. رژیم اسرائیل از زمان آغاز جنگ تاکنون در اقدامی هزینه‌بر حدود ۳۶۰ هزار سرباز و افسر ذخیره خود را برای جنگ فراخوانده است.

از سوی دیگر، غیبت نیروهای ذخیره در محل کارشان، باعث شده است اقتصاد اسرائیل متحمل فشارهای قابل‌توجهی باشد. رژیم اسرائیل تاکنون حدود ۲۵۰ هزار شهرک‌نشین را از جنوب و شمال اراضی اشغالی خارج کرده و با هزینه‌های دولتی، آن‌ها را در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها اسکان داده است.

«لیور حیاه» سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل، امروز (دوشنبه)، گفت که تمامی اسرای اسرائیلی نزد حماس نیستند. او که با شبکه آمریکایی «الحره» مصاحبه می‌کرد، اشاره کرد برخی از اسرا در نزد غیرنظامیان و دیگر گروه‌های فلسطینی هستند.

با این حال، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل حماس مسئول سلامت تمامی اسرا دانست و گفت اسرائیل «امیدوار است آتش‌بس تمدید شود و ربوده‌شدگان بخصوص زنان و کودکان بازگردند». لیور حیاه همچنین خاطرنشان کرد که مذاکرات برای تمدید آتش‌بس یا مذاکرات آزادی اسرا به صورت مستقیم انجام نمی‌شود و میانجیگران وظیفه تسهیل ارتباط را برعهده دارند.

نیروهای مقاومت فلسطین در روز هفتم ماه اکتبر در پاسخ به اقدامات ضدفلسطینی رژیم اسرائیل در مسجد الاقصی و کرانه باختری عملیاتی بی‌سابقه تحت عنوان «طوفان الاقصی» را در اراضی اشغالی فلسطین آغاز کردند. بعد از عبور نیروهای مقاومت از حصار امنیتی ارتش اسرائیل در مجاورت نوار غزه، بسیاری از گروه‌های مردمی نیز به سمت شهرک‌های اسرائیلی رهسپار شدند، به‌نحوی که ده‌ها نفر به اسارت درآمدند.

اکنون و بعد از گذشت بیش از یک ماه و نیم از زمان آغاز جنگ، آتشی‌بسی چهارروزه در نوار غزه جریان دارد تا اسرا میان دو طرف مبادله شوند. تاکنون طی سه مرحله تعدادی از اسرای اسرائیلی آزاد شده‌اند و نیروهای مقاومت فلسطین به‌ازای آزادی هر اسیر اسرائیلی، ۳ اسیر فلسطینی را از زندان‌های رژیم اسرائیل آزاد کرده‌اند.


تحولات سرزمین های اشغالی - روز چهارم آتش بس

نقض آتش‌بس توسط صهیونیست‌ها ادامه دارد

به رغم برقراری آتش‌بس موقت در غزه که یکی از بندهای آن ممنوعیت پرواز هواپیماهای اسرائیلی در آسمان نوار غزه طی این ۴ روز بود، هواپیماهای اسرائیلی بار دیگری در اقدامی که نقض صریح این توافق محسوب می‌شود، در آسمان رفح و خان یونس در جنوب نوار غزه به پرواز درآمده‌اند.

منابع محلی اعلام کردند که مبارزان مقاومت فلسطین با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه عقبه جبر در اریحا و چند منطقه در جنین وارد درگیری مسلحانه شدند.

منابع محلی از درگیری مسلحانه مبارزان مقاومت فلسطین با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه بلاطه در شرق نابلس خبر دادند. در همین حال، پهبادهای ارتش رژیم صهیونیستی هم در حال گشت‌زنی در آسمان اردوگاه بلاطه هستند. صهیونیست‌ها به چند منطقه دیگر نیز در اطراف نابلس یورش برده و چند جوان فلسطینی را هم بازداشت کردند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که روز گذشته ۱۰۰ کامیون کمک بشردوستانه شامل مواد غذایی، آب، شیر کودکان و لباس وارد غزه و شمال آن شده است.

استقبال از اسرای فلسطینی آزاد شده

نظامیان اشغالگر اسرائیلی بامداد امروز دوشنبه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش برده و دست به بازداشت گسترده فلسطینیان زدند. صهیونیست‌ها در حمله به کرانه باختری بیش از ۶۰ فلسطینی را بازداشت کردند.

تلاش برای تمدید آتش بس

شورای امنیت امروز دوشنبه به درخواست روسیه نشستی را برای بررسی آتش‌بس‌های انسانی در غزه و آزادی اسرا برگزار خواهد کرد. وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که وانگ یی وزیر خارجه این کشور به منظور ریاست جلسه شورای امنیت پیرامون آتش‌بس در غزه در روز ۲۹ ماه جاری راهی نیویورک خواهد شد.

سامح شکری وزیر خارجه مصر: آتش‌بس در غزه محقق نخواهد شد مگر زمانی که اسرائیل درک کند که این به مصلحت این رژیم خواهد بود و این امر تنها با فشارهای بین‌المللی محقق خواهد شد. میزان کمک‌های وارد شده به غزه در نتیجه مانع‌تراشی و کارشکنی‌های اسرائیل بسیار ناچیز بوده است.

حماس توانست ثابت کند که در شمال نوار غزه شکست نخورده است

منابع عبری زبان اعلام کردند که رژیم صهیونیستی لیست چهارمین گروه از اسرای خود در غزه را که قرار است امروز در چارچوب مبادله اسرا با حماس آزاد شوند، دریافت کرده است. منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اشغالگر اسرائیلی برای چندمین بار طی روزهای اخیر آتش‌بس موقت در غزه را نقص کرده و به سمت خانه‌های فلسطینیان در شرق اردوگاه المغازی تیراندازی کردند.

استقبال از اسرای فلسطینی آزاد شده

آموس هرئیل تحلیلگر نظامی روزنامه هاآرتص: حماس توانست ثابت کند که در شمال نوار غزه شکست نخورده است. مجله آمریکایی فارن افرز تاکید کرد که به رغم توانمندی و برتری نظامی رژیم صهیونیستی، جنبش حماس ثابت کرده که سخت و شاید غیرممکن است از طریق نظامی بتوان این جنبش را شکست داد.

ارتش رژیم صهیونیستی راه بسیار سخت و دشواری در غزه در پیش دارد

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت در رابطه با هدف نابودی حماس در غزه عنوان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی راه بسیار سخت و دشواری در غزه در پیش دارد و نیروهای این رژیم هنوز پایشان به ۸۰ درصد از اراضی نوار غزه نرسیده است ...

این روزنامه نوشت که حماس از مراکز قدرتی در نوار غزه همچون محله شجاعیه برخوردار است که در نبرد "سیف القدس" در سال ۲۰۱۴ به نبرد شدید با نظامیان اسرائیلی معروف بود. این روزنامه همچنین تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی هنوز اردوگاه جبالیا را که حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بسیاری از ساکنان آن آواره و راهی دیگر مناطق شدند، تحت سیطره خود نگرفته است.

پایگاه خبری عبری زبان والا اعلام کرد صحنه‌هایی که گردان‌های قسام در جریان تحویل روز گذشته اسرای اسرائیلی به صلیب سرخ پخش کرد، سوالاتی را در رابطه با ادعاهای ارتش رژیم صهیونیستی در مورد سیطره بر شمال نوار غزه مطرح کرده است.

موافقت رژیم صهیونیستی با تمدید آتش‌بس در غزه

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با سی ان ان تاکید کرد که اسرائیلی‌ها با تمدید آتش‌بس موقت در غزه به منظور آزادی شمار بیشتری از اسرا از غزه و ورود کمک‌ها به این باریکه موافقت کرده‌اند. کربی گفت امیدواریم حماس نیز با تمدید آتش‌بس موافقت کند تا بتوانیم اسرای بیشتری را آزاد کنیم.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هنوز ۱۸۴ اسرائیلی در غزه اسیر هستند.

استقبال از اسرای فلسطینی آزاد شده

ارتش "اسرائیل" نیاز چندانی به ازسرگیری جنگ در غزه احساس نمی‌کند!

روزنامه عبری زبان هاآرتص امروز دوشنبه تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی نیاز چندانی به ازسرگیری جنگ در غزه احساس نمی‌کند و از تمدید آتش‌بس در غزه در مقابل آزادی شمار بیشتری از اسرای اسرائیلی حمایت می‌کند.

این روزنامه اشاره کرد که حماس توانست ثابت کند در شمال نوار غزه شکست نخورده است حتی اگر سیطره آن بر این منطقه هم تا حدی کاهش یافته باشد. هاآرتص بیان کرد که امروز چهارمین گروه از اسرا مبادله خواهند شد و با این حال پیش‌بینی می‌شود آتش‌بس موقت چند روز دیگر تمدید شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی مصری اعلام کرد که حماس به دنبال تمدید ۴ روزه آتش‌بس موقت در غزه است اما اسرائیل قصد دارد آن را روز به روز تمدید کند. رویترز تاکید کرد که حماس و رژیم صهیونیستی به تمدید آتش‌بس موقت در غزه نزدیک شده‌اند.

تشدید تنش بین رژیم صهیونیستی و عربستان به سبب جنگ در غزه

شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در پی جنگ جاری در غزه و موضع عربستان در قبال آن، حمایت خود از میزبانی عربستان از نمایشگاه اکسپو ۲۰۳۰ را پس گرفته و به جای آن از میزبانی ایتالیا حمایت خواهد کرد!

آتش بس غزه دو روز دیگر تمدید شد/ حماس توانست ثابت کند در شمال نوار غزه شکست نخورده است/ یورش صهیونیست‌ها به جنین ادامه دارد/ تل‌آویو تصویب بودجه‌ «بی‌سابقه» برای تامین مالی جنگ را بررسی می‌کند + عکس و فیلم

منابع عبری زبان اعلام کردند که مذاکرات برای عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی به سبب جنگ علیه غزه از مدت‌ها پیش متوقف شده است.

آتش بس تمدید شد

قطر رسما اعلام کرد که آتش‌بس موقت در غزه دو روز دیگر تمدید شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه قطر تاکید کرد که امیدواریم آتش‌بس موقت در غزه در نهایت به توقف کامل جنگ و درگیری‌ها منتهی شود.

جنبش حماس از تمدید آتش بس موقت برای دو روز دیگر با همان شروط قبلی خبر داد. حماس اعلام کرد که با برادران قطری و مصری بر سر تمدید دو روزه آتش‌بس در غزه به توافق رسیدیم.

یک مسئول آمریکایی در گفتگو با الجزیره رسما تمدید دو روزه آتش‌بس موقت در غزه را تایید کرد.

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که صلیب سرخ آماده تحویل گرفتن چهارمین گروه از اسرای اسرائیلی در غزه از گردان‌های قسام است. الجزیره به نقل از برخی منابع اعلام کرد که چهارمین گروه از اسرای اسرائیلی در غزه لحظاتی قبل تحویل صلیب سرخ داده شدند. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امشب علاوه بر ۱۱ اسیر اسرائیلی، ۶ تایلندی هم در غزه آزاد خواهند شد. این ۶ تایلندی خارج از توافق مبادله اسرا آزاد می‌شوند.

آتش بس غزه دو روز دیگر تمدید شد/ حماس توانست ثابت کند در شمال نوار غزه شکست نخورده است/ یورش صهیونیست‌ها به جنین ادامه دارد/ تل‌آویو تصویب بودجه‌ «بی‌سابقه» برای تامین مالی جنگ را بررسی می‌کند + عکس و فیلم

صلیب سرخ از ورود نیروهای این سازمان به زندان اوفر برای تحویل گرفتن ۳۳ اسیر فلسطینی خبر داد که قرار است به عنوان گروه چهارم از اسرا در چارچوب توافق مبادله اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی آزاد شوند.

وزارت امور خارجه قطر اعلام کرد که وزیر خارج این کشور و همتای آمریکایی او در رابطه با آخرین تحولات جنگ در غزه و آتش‌بس موقت گفتگو کردند. وزیر امور خارجه قطر در این گفتگوی تلفنی برر ضرورت ادامه تلاش‌ها برای توقف جنگ در غزه تاکید کرده است. وزیر خارجه آمریکا نیز از قطر به خاطر تلاش‌های میانجی‌گرانه برای تمدید آتش‌بس موقت در غزه تقدیر و تشکر کرد.

نتانیاهو: مناسب‌ترین گزینه برای رهبری لیکود هستم

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو به اعضای کنست از حزب لیکود ابلاغ کرده که او مناسب‌ترین گزینه برای رهبری این حزب است و هرگز اجازه تشکیل کشوری فلسطینی در کرانه باختری و غزه را نمی‌دهد.

اظهارات نتانیاهو در حالی بیان شده که اخیرا درخواست‌ها در میان اسرائیلی‌ها برای برکناری او از نخست وزیری به سبب شکست هفتم اکتبر (حمله حماس به اراضی اشغالی) و ناتوانی در اداره جنگ در غزه به طرز بی‌سابقه‌ای رو به افزایش بوده و بسیاری پایان جنگ در غزه را نقطه پایان حیات سیاسی او می‌دانند.


می توانید پوشش لحظه به لحظه مشرق از عملیات طوفان الاقصی در روزهای گذشته را اینجا مرور کنید:

روز اول: شکست تاریخی رژیم صهیونیستی/ اسارت تعدادی بالایی از نظامیان به دست رزمندگان مقاومت/ نتانیاهو: روزهای سختی در پیش داریم

روز دوم: رژیم صهیونیستی زیر آتش خشم فلسطینیان می‌سوزد

روز سوم: تلفات صهیونیست‌ها در اثر حملات موشکی حزب الله / سخنگوی القسام: نبردهای ما در بسیاری از نقاط ادامه دارد

روز چهارم: فرمان تخلیه صهیونیست‌ها از شهرک هم مرز با لبنان/ شلیک خمپاره از خاک سوریه به سرزمین های اشغالی/ هشدار رهبر انصارالله یمن در رابطه با هرگونه دخالت آمریکا به سود رژیم صهیونیستی

روز پنجم: شروع درگیری در کرانه باختری/ کشته های رژیم صهیونیستی به ۱۳۰۰ نفر رسید/ تلفات ارتش رژیم صهیونیستی به ۱۸۹ نفر افزایش یافت/ورود نیروهای تازه نفس قسام به خط مقدم جنگ

روز ششم و هفتم: انتشار خبر سرنگونی یک بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی/اختلاف میان نتانیاهو و وزیرجنگ رژیم صهیونیستی/حزب الله چندین هدف در سرزمین های اشغالی را مورد حمله قرار داد

روز هشتم: تبادل آتش میان حزب‌الله و اشغالگران صهیونیست/ موشک باران تل‌آویو، ‌عسقلان و اشدود/ شمار کشته‌های ارتش اسرائیل به ۲۶۵ نفر رسید

روز نهم: تعدادی شهدای حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به ۲۷۵۰ نفر رسید/ نتانیاهو: هیچ آتش بس بشر دوستانه ای وجود ندارد/ خبرنگار صهیونیست: حزب الله عملا تبدیل به یک طرف جنگ شده است

روز دهم: تل‌آویو آماج حملات موشکی مقاومت غزه/ وزیر امورخارجه ایران: اگر فوری جنایات صهیونیست‌ها متوقف نشود، جبهه‌های جدید به رویشان گشوده خواهد شد

روز یازدهم: جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در غزه/ چند صد فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به یک بیمارستان به شهادت رسیدند/ حمله به مراکز رژیم صهیونیستی در چندین کشور پس از جنایت بیمارستان معمدانی

روز دوازدهم: شبکه عبری کان: امروز شدیدترین روز جنگ در مرز شمالی فلسطین اشغالی و لبنان بود / تل‌آویو امروز بیش از چند مرتبه مورد حملات راکتی مقاومت قرار گرفت

روز سیزدهم: حمله به مواضع آمریکا در عراق و سوریه/ تبادل آتش میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان/ حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد/ شلیک موشک از یمن به سمت سرزمین های اشغالی

روز چهاردهم: حمله به نیروهای آمریکایی در کردستان عراق/هلاکت چند نظامی صهیونیست در حمله حزب الله لبنان/ اسرائیل تخلیه شهرک کریات شمونا در شمال فلسطین اشغالی را آغاز کرد

روز پانزدهم: حملات حزب الله به مواضع رژیم صهیونیستی ادامه دارد/ تظاهرات صهیونیست‌ها علیه بنیامین نتانیاهو/ حمله مجدد به پایگاه عین الاسد

روز شانزدهم: نتانیاهو حمله زمینی را به تعویق انداخت/ شلیک کورنت از سوی نیروهای حزب الله ادامه دارد/ اولین تلاش صهیونیست‌ها برای ورود به غزه ناکام ماند/ تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی به ۳۰۷ نفر رسید

روز هفدهم: حمله به ۳ پایگاه‌ آمریکا در عراق/ آمریکایی‌ها ترجیح میدهند که حمله زمینی به غزه انجام نگیرد/ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: مرحله بعدی عملیات علیه غزه، جنگ ترکیبی دریایی، هوایی و خاکی خواهد بود

روز هجدهم: حمله تند رئیس سازمان ملل به اقدامات رژیم صهیونیستی/حمله سنگین موشکی مقاومت فلسطین به تل‌آویو/ سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی: سوخت تحت هیچ شرایطی وارد غزه نخواهد شد

روز نوزدهم: نایب رئیس دفتر سیاسی حماس خطاب به صهیونیست‌ها: منتظر باشید، جنگ هنوز شروع نشده است/هلاکت نیروهای ویژه آمریکا در درگیری با نیروهای مقاومت

روز بیستم: شهدای حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی از ۷۰۰۰ نفر گذشت/ تعطیلی فرودگاه بن گورین/حمله مجدد نیروهای مقاومت به پایگاه آمریکا/ انهدام بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی توسط نیروهای قسام

روز بیست‌ ویکم: غزه از زمین، هوا و دریا زیر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار دارد/ حملات موشکی سنگین نیروهای مقاومت به مناطق اشغالی/ اخبار غیررسمی حاکی از درگیری در مرز غزه است

روز بیست‌ و دوم: فشار داخلی صهیونیست‌ها بر نتانیاهو ادامه دارد/ حمله راکتی نیروهای مقاومت به دیمونا/ شکست مجدد صهیونیست‌ها در ورود زمینی به غزه

روز بیست‌ وسوم:حملات و ضربات پی در پی نیروهای مقاومت به رژیم صهیونیستی/ زمین‌گیر شدن ارتش صهیونیستی در ورودی‌های نوار غزه/ احتمال ریزش بیمارستان‌های اصلی غزه

روز بیست و چهارم: افزایش آمار تلفات رژیم صهیونیستی به بالای ۱۵۰۰ نفر/ تعداد تلفات نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی به ۳۱۵ نفر رسید/ مناطق اشغالی زیر آتش نیروهای مقاومت/ چند حمله زمینی صهیونیست‌ها دفع شد

روز بیست و پنجم: هلاکت و زخمی شدن ۱۲۰ نظامی صهیونیستی در درگیری با حزب الله/ جنایتی دیگر از صهیونیست‌ها، این بار در اردوگاه جبالیا/ درگیری شدید مقاومت و اشغالگران در شمال غرب غزه

روز بیست‌ و ششم: ضربات پی در پی مقاومت به ارتش رژیم صهیونیستی در غزه/ حمله مجدد یمن به رژیم صهیونیستی/درگیری شدید نظامیان با نیروهای مقاومت/ اذعان گالانت به تلفات سنگین رژیم در مرز غزه

روز بیست و هفتم: درگیری‌های نفس‌گیر میان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت/ حملات پی در پی مقاومت به شمال سرزمین های اشغالی/ نتانیاهو: متأسفانه در میان نیروهایمان تلفات داریم

روز بیست و هشتم: افزایش تلفات صهیونیست‌ها در درگیری با رزمندگان مقاومت/ ناتوانی صهیونیست‌ها از پیشروی زمینی در غزه/ حملات وحشیانه به غیرنظامیان غزه ادامه دارد
روز ب
یست و نهم: حمله شدید هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در جنوب لبنان/ مقاومت فلسطین اشدود و عسقلان را مورد حملات راکتی قرار داد/ حمله صهیونیست‌ها به خانه اسماعیل هنیه

روز سی ام: شکار نظامیان و ادوات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه/ حملات مستمر به مناطق اشغالی از سوی مقاومت فلسطین/ حمله موشکی حزب الله به داخل مرزهای رژیم صهیونیستی

روز سی و یکم: ارتش‌صهیونیست‌ها کماکان بدون دستاورد/ لیبرمن: منتظر استعفای نتانیاهو از نخست وزیری هستیم/ رئیس سابق شعبه عملیات و برنامه‌ریزی ارتش رژیم صهیونیستی: هیچ نشانه‌ای دال بر شکست حماس وجود ندارد

روز سی و دوم: حملات مستمر مقاومت به تل آویو/ انهدام تانک‌های رژیم صهیونیستی، یکی پس از دیگری/ صهیونیست‌ها کماکان نگران افزایش تلفات و خسارات در نبرد غزه/ حملات به پایگاه‌های آمریکایی ادامه دارد

روز سی و سوم: ضربات پی در پی به ارتش رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان مقاومت فلسطین/ انهدام بیش از ۱۰ تانک و خودروی زرهی توسط نیروهای مقاومت در یک روز/ صهیونیست‌ها مجبور به استفاده از تانک‌های قدیمی شدند

روز سی و چهارم: ایهود باراک: بنیامین نتانیاهو از لحاظ روحی کاملا درهم شکسته است/ حمله موفق نیروهای یمن به سرزمین های اشغالی/نیروهای مسلح یمن: اهداف حساس و مختلف دشمن صهیونیستی را با موشک‌های بالستیک مورد حمله قرار دادیم/ انهدام دو تانک رژیم صهیونیستی توسط حزب الله

روز سی و پنجم: نبرد شدید میان نیروهای مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی/ حملات راکتی نیروهای مقاومت به سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد/ حمله رژیم صهیونیستی به یک مرکز درمانی در جنوب لبنان/ فرمانده یگان زرهی ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت رسید

روز سی و ششم: حمله حزب الله به دو پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی/ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: حزب الله در حال ارتکاب اشتباهی بزرگ است/ شمار شهدای غزه تا این لحظه از ۱۱۱۰۰ نفر فراتر رفته است

روز سی و هفتم: بورس تل‌آویو پس از پرتاب موشک از لبنان سقوط کرد/ حزب الله لبنان: نظامیان لجستیک ارتش اشغالگر را هدف قرار دادیم/ ارتش رژیم صهیونیستی: هیچ استثنایی برای بمباران ‌غزه قائل نیستیم

روز سی و هشتم: ابوعبیده: مجاهدان ما مخفیگاه‌های دشمن را با راکت‌های ضدنفر مورد حمله قرار دادند/ حملات راکتی مقاومت به تل آویو و دیگر مناطق اشغالی

روز سی و نهم: افزایش تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی/ حمله موشکی از یمن و سوریه به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی/ انهدام ده‌ها دستگاه ادوات نظامی و زرهی ارتش اشغالگر در غزه/ افزایش شهدا به ۱۱۳۲۰ نفر

روز چهلم: حمله حزب الله لبنان و تلفات قطعی صهیونیست‌ها/ نتانیاهو باید برکنار شود/ پیشرفت مذاکرات برای مبادله اسرا و آتش بس موقت

روز چهل و یکم: تلفات رژیم صهیونیستی در نبرد طوفان الاقصی به ۳۷۰ نفر افزایش یافت/ نتانیاهو در امضای قراداد مبادله اسرا تعلل می‌کند/ ادامه حملات مقاومت لبنان به سرزمین‌های اشغالی

روز چهل و دوم: سخنگوی قسام: تلفات اسرائیل بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید/ حمله حزب الله به ۱۳ پایگاه رژیم صهیونیستی طی یک روز/ رئیس سنتکام وارد فلسطین اشغالی شد

روز چهل و سوم: ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه کودکان و زنان/ نزدیک به ۴۰۰ نظامی صهیونیست از ابتدای جنگ به هلاکت رسیده‌اند/ شهدای غزه از ۱۲ هزار نفر گذشت

روز چهل و چهارم: کشتی تاجر صهیونیست در دست نیروهای یمن/ عقب راندن تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی توسط رزمندگان قسام/ شلیک بیش از ۱۰۰۰ موشک توسط حزب الله از آغاز عملیات طوفان الاقصی

روز چهل و پنجم: گسترده‌ترین حمله راکتی به تل آویو از آغاز عملیات طوفان الاقصی/ هک پایگاه اینترنتی سرویس‌های امنیت داخلی رژیم صهیونیستی/ شبکه کان: اسرائیل به انعقاد قرارداد مبادله اسرا چراغ سبز نشان داد

روز چهل و ششم: انهدام ۹ تانک، ۳ نفربر و یک خودروی نظامی دیگر اشغالگران توسط نیروهای مقاومت/ درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت با اشغالگران اسرائیلی در شهرک قباطیه در جنوب جنین

روز چهل و هفتم: کابینه دولت رژیم صهیونیستی توافق مبادله اسرا را تصویب کرد/ قطر: توافق مبادله اسرا طی ۲۴ ساعت دیگر اجرا خواهد شد/ مشاور نتانیاهو: اسرائیل آماده تمدید مدت آتش بس است

روز چهل و هشتم: بزرگترین حمله به مناطق شمالی فلسطین اشغالی از ابتدای جنگ/ درگیری های شدید میان نیروهای مقاومت و نظامیان رژیم صهیونیستی ساعاتی قبل از شروع آتش بس

روز چهل و نهم تا پنجاه و یکم/ آتش بس غزه :آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی پس از شروع آتش بس در غزه/ ورود کامیون‌های سوخت و کمک‌های بشردوستانه از گذرگاه رفح/ فلسطینیان در حال بازگشت به منازل خود در شمال غزه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  11 7
  الفاتحه غزه
  • ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
   2 1
   الفاتحه مغز فندقی تو...
 • ۰۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  5 6
  نهادهای حقوق بشری ابزاریست برای فشار سیاسی و غیره بر کشورهای مستقل مانند ایران وگرنه مخترعان آنها اندازه سرسوزنی به آن نداشته و ندارند،
 • ۰۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  14 5
  درود بر رزمندگان اسلام
 • ۰۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  8 5
  درود بر رزمندگان اسلام سلام و لبیک بر امام قائم ع و ص  سلام بر شهيدان  مرگ بر آمريكا   مرگ بر انگليس   مرگ بر منافقين و كفار   مرگ بر اسرائيل"
 • ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  4 0
  النترا ۴ میلیاردی مبارک....!!!! البته مشخصه یه مشت کثافت با این دلالیها میخان ملتا نا امید کنن...
 • ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  0 1
  اصلا خاخام غیر صهیون در اسرائیل جایی نداره و پدرشو در میارن.جوانهای ناپخته اسرائیلی توسط خاخام های پیر صهیون که به خدا هم اعتقادی ندارن شستشوی مغزی داده میشن.اگه این خاخام ها رفته رفته عوض بشن و خاخام های یهودی خداشناس غیر صهیون هم در اسرائیل خودی نشون بدن اسرائیلی ها هم میتونن مثل انسان معمولی و خداشناس بار بیان و در کنار فلسطینی ها زندگی خوب و راحتی داشته باشن.هر چی هست زیر سر این خاخام های خونخوار صهیونه
 • ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  2 1
  حماس و داعش و اسراییل و طالبان فرقی بین شون نیست همشون تروریست هستن
 • ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  0 5
  اسرائیل غزه رو میخواد، عوضش اقامت دائم به ساکنان کرانه باختری میده. ایران هم میخواد بازار اسرائیل رو صاحب بشه بخاطر همین باهاش دشمنی میکنه تا کسی بهش نفت نفروشه. اسرائیل قرارداد با ایران داره که حدود یک میلیون بمب هسته ای برای ایران تولید کنه و ایران هم باید یک میلیون بشکه نفت به اسرائیل بده.
 • ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  1 2
  ۸۰۰۰ میلیارد دلار هم خرج کنند باز بازنده اند... مگر برای انتقال غیرفلسطینیان به اروپا و آمریکا که انقدر هم نیاز نیست. ۱۵ میلیون نفر اگه باشند به هرنفر ۱۰ هزار دلار بدهند برای شروع زندگی و ماه‌های اولیه، میشه ۱۵۰ میلیارد دلار. آمریکای در حال سقوط، ۳۰،۰۰۰ میلیارد دلار بدهی داری، بکنش ۳۰،۱۵۰ .
 • ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  1 1
  ۸۰۰۰ میلیارد دلار هم خرج کنند باز بازنده اند... مگر برای انتقال غیرفلسطینیان به اروپا و آمریکا که انقدر هم نیاز نیست. ۱۵ میلیون نفر اگه باشند به هرنفر ۴ هزار دلار بدهند برای شروع زندگی و ماه‌های اولیه، میشه ۶۰ میلیارد دلار. آمریکای در حال سقوط، ۳۰،۰۰۰ میلیارد دلار بدهی داری، بکنش ۳۰،۰۶۰ . آمریکای احمق وحشی آدمکش و رسواشده
 • ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  0 0
  الشعوب یریدون کتائب عزالدین قسام ( ملت ها گردان های شهید عزالدین قاسم را می خواهند)... دست مریزاد به محمد ضیف، یحیی سنوار و رزمندگان عزالدین قسام که این جور وحوش کودک کش، زن کش و خبرنگار کش را ضربه فنی کردند
 • ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  0 0
  لعنت بر نتانیاهو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس