نخست وزیر پاکستان: پیمان تجارت آزاد با ایران در اولویت قرار دارد

نخست وزیر پاکستان افزود: ملاقات سازنده‌ای با جناب رئیسی انجام شد و اکنون تسریع در نهایی‌سازی پیمان تجارت آزاد میان دو کشور در اولویت خواهد بود.  

به گزارش مشرق، «شهباز شریف» امروز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: دیدار بسیار سازنده و پرباری با جناب دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران داشتم و ما توافق کردیم که تلاش‌های جمعی خود را برای گشایش کامل توانمندی‌های متقابل در روابط دوجانبه را دو برابر کنیم.

وی افزود: ما زمینه‌های تجارت، سرمایه گذاری، فناوری اطلاعات، کشاورزی و انرژی را برای نقشه راه همکاری‌های آینده در اولویت قرار داده‌ایم و برای این منظور تسریع در روند کار قرارداد تجارت آزاد در اولویت قرار می‌گیرد.

نخست وزیر پاکستان مراسم روز گذشته در نقطه مشترک مرزی برای افتتاح طرح‌های بازارچه و خط انتقال برق را برای مردم بلوچستان روز خاطره انگیزی دانست و نوشت: افتتاح مشترک بازارچه مرزی پیشین-مند و خط انتقال پلان-گبد با گشودن فرصت‌های جدید توسعه اجتماعی-اقتصادی، سطح زندگی مردم را ارتقاء می‌بخشد.

وی گفت: بازارچه‌های مرزی پتانسیل بسیار زیادی وجود دارد که از آن‌ها استفاده نشده است لذا ما قصد داریم در زمان مناسب آن را بگشاییم. پیشین-مند یکی از شش بازارچه‌هایی است که در نقطه مرزی دو کشور احداث شد.

نخست وزیر پاکستان افزود: از تمامی عواملی که در تکمیل پروژه خط انتقال برق از ایران طی چهار ماه نقش آفرینی کردند، قدردانی می‌کنم.

«بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان نیز روز گذشته طی پیامی در توییتر با ابراز خرسندی از بهره‌برداری رسمی بازارچه مرزی و خط انتقال برق ایران به پاکستان، گفت که فصل جدیدی در روابط برادرانه تهران و اسلام‌آباد آغاز شده است.

براساس این گزارش، نخستین بازارچه مرزی ایران در پیشین سیستان و بلوچستان با پاکستان روز گذشته (پنجشنبه) توسط آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و شهباز شریف نخست وزیر پاکستان به بهره‌برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس