شهید سلیمانی - نمایه

وزیر خارجه سابق آمریکا می‌نویسد به ترامپ گفتم: «سلیمانی دارد از بیروت به دمشق و بعد به بغداد می‌رود. سوار پرواز تجاری است و ما مسیر پروازش را می‌دانیم. وقت آن است که حکومت مرگ‌بار او را تمام کنیم.»

سرویس جهان مشرق «مایک پمپئو» وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا و مدیر سابق سی‌آی‌ای (هر دو در دولت دونالد ترامپ) یکی از ایران‌ستیزترین سیاستمداران آمریکاست. پمپئو پس از خروج زودهنگام از دولت آمریکا با تک‌دوره‌ای شدن ریاست‌جمهوری ترامپ، اقدام به انتشار کتابی تحت عنوان «هرگز کوتاه نیا: جنگیدن برای آمریکایی که عاشقش هستم[۱]» کرد که به تجربیاتش در دوران خدمت در دولت آمریکا پرداخته است. مشرق قصد دارد طی یک مجموعه گزارش بخش‌های مربوط به ایران در این کتاب را خدمت مخاطبان محترم ارائه کند. آن‌چه در ادامه می‌خوانید قسمت سیزدهم از این مجموعه گزارش است. برای خواندن قسمت‌های قبلی می‌توانید از لینک‌های انتهای همین گزارش استفاده کنید.

کتاب مایک پمپئو: ترامپ چگونه متقاعد شد شهید سلیمانی را ترور کند/ جزئیات آماده‌سازی برای عملیات در فرودگاه بغداد +عکس و فیلم

جلد کتاب «هرگز کوتاه نیا: جنگیدن برای آمریکایی که عاشقش هستم» نوشته‌ی «مایک پمپئو» وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا و مدیر سابق سی‌آی‌ای (+)


لازم به ذکر است که مشرق صرفاً جهت اطلاع نخبگان و تصمیم‌گیران عرصه‌ی سیاسی کشور از محتوای کتاب مذکور این گزارش را منتشر می‌کند و دیدگاه‌ها، ادعاها و القائات این کتاب لزوماً مورد تأیید مشرق نیست.


فصل ۶: «مماشات نکن؛ حمله کن»

سلیمانی طعم انتقام آمریکایی را می‌چشد

شب سال نو معمولاً زمان مهمانی است؛ اما شب تحویل سال ۲۰۲۰، برای من و تیم امنیت ملی دولت ترامپ، هیچ نشانه‌ای از مهمانی نداشت. ما با خطر از دست رفتن کارزار بازدارندگی‌مان علیه ایران مواجه بودیم. یکی از دلایلی که سلیمانی آن‌قدر جسارت پیدا کرده بود که ما را به چالش بکشد، تحولات دیپلماتیک اکتبر ۲۰۱۹ میان آمریکا و ترکیه بود: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، طی یک تماس تلفنی، رئیس‌جمهور ترامپ را متقاعد کرد که نیروهای آمریکایی را از مرز ترکیه و سوریه خارج کند، تا در جریان پیشروی ارتش ترکیه برای عقب راندن کردهایی که داشتند با داعش می‌جنگیدند، کشته یا زخمی نشوند. ترکیه دارای یک اقلیت کُرد است و بنا به برخی دلایل، کردهای مسلح، حتی آن‌هایی که در کشورهای دیگر هستند، را یک تهدید تلقی می‌کند.

مستند آمریکایی «جنگ سایه» درباره‌ی نقش شهید سلیمانی در پیروزی ایران در مبارزه با آمریکا بر سر کنترل خاورمیانه [دانلود با حجم ~ ۲۰۰ مگابایت]

رئیس‌جمهور، من، «[مایک] پنس» معاون اولش، «[رابرت] اوبراین» مشاور امنیت ملی‌اش، و تیم‌های ما را برای مذاکره درباره‌ی منطقه‌ی درگیری به استانبول فرستاد. مثل راه رفتن روی لبه‌ی تیغ بود. هدف‌مان این بود که سربازان آمریکایی را از خطر دور کنیم، اما بدون این‌که دقیقاً همان نیروهای کردی را در معرض حمله‌ی ترکیه قرار دهیم که نوک پیکان عملیات علیه داعش بودند. هم جناح چپ و هم جناح راست ما را متهم می‌کردند به این‌که کردها را رها کرده‌ایم. چنین چیزی نبود، اما ایرانی‌ها نیز اقدامات ما را «عقب‌نشینی» تعبیر کردند. اشتباه می‌کردند، اما به هر حال جسارت پیدا کرده بودند. ۲۷ دسامبر، یک گروه شبه‌نظامی شیعه یک حمله‌ی راکتی علیه یک تأسیسات آمریکایی در کرکوک عراق انجام داد که در پی آن «نورس حمید» پیمان‌کار آمریکایی، کشته شد و چند سرباز آمریکایی نیز زخمی شدند. تصمیم گرفتیم با حملات هوایی در عراق و سوریه علیه اعضای گروه تروریستی «کتائب حزب‌الله»، یکی از اصلی‌ترین گروه‌های نیابتی ایران، انتقام بگیریم. بیست‌وپنج نفرشان را کشتیم.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور وقت آمریکا، می‌گوید: سوریه فقط ماسه و مرگ است؛ بگذارید ایران و روسیه در آن بجنگند. [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› فریادهای دروغین از سوریه: اسناد حمایت آمریکا از تروریسم +دانلود مستند

›› نقش نفت در نقشه آمریکا برای سوریه/ آیا آمریکا روی چین تمرکز خواهد کرد؟

›› آمریکا در سوریه تسلیم جمهوری اسلامی شد/ نقش ایران و متحدانش در بیرون انداختن آمریکایی‌ها

اما این واکنش برای ریشه‌کن کردن موج فزاینده‌ی تجاوزگری‌های ایران کافی نبود. زمان آن فرا رسیده بود که پای حرفی بایستیم که اوایل آن ماه زده بودم: «ضمناً باید از این فرصت استفاده کنیم تا به رهبران ایران یادآوری نماییم که هرگونه حمله‌ای توسط آن‌ها یا نیروهای نیابتی‌شان با هر هویتی، که به آمریکایی‌ها، متحدان ما، یا منافع ما آسیب برساند، با پاسخ قاطع آمریکا مواجه خواهد شد.» با توجه به قتل عمدی یک آمریکایی توسط ایران، مشخص شد که زمان آن پاسخ قاطع فرا رسیده است. با «[جینا] هسپل» [مدیر وقت سی‌آی‌ای]، «[مارک] اسپر» [وزیر دفاع وقت] و ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش، تماس گرفتم. اوبراین نیز در جریان پیشنهادی که من می‌خواستم به رئیس‌جمهور ارائه کنم، قرار داده شد. همه با این طرح موافق بودند؛ طرحی که بخشی از آن نتیجه‌ی مستقیم کاری بود که مدتی قبل شروع شده بود. دست خدا هم با نقشه‌ی ما بود.

کشتار غیرنظامیان «وحشیانه» است؛ مگر توسط آمریکایی‌ها +عکس و فیلم

یک شهروند عراقی اجساد غیرنظامیانی را که در یکی از حملات هوایی ماه مارس سال ۲۰۱۷ آمریکا در شهر موصل در عراق کشته شده‌اند، جابه‌جا می‌کند. مقامات آمریکایی هرگز به این واقعیت پی نبرده‌اند که حمله به نیروها، تأسیسات، و دارایی‌هایشان در عراق، نتیجه‌ی چیزی جز نفرت مردم این کشور از جنایات اشغالگران آمریکایی نیست. انداختن تقصیر این عملیات‌ها به گردن ایران، هیچ چیزی را درست نخواهد کرد. (+)

۲۹ دسامبر، من، اسپر، و میلی به مارئه‌لاگو [خانه‌ی شخصی ترامپ] پرواز کردیم؛ جایی که رئیس‌جمهور داشت چند روزی را آن‌جا سپری می‌کرد. من رهبری جلسه را به عهده گرفتم؛ گفتم: «آقای رئیس‌جمهور! سلیمانی دارد از بیروت به دمشق و بعد به بغداد می‌رود. سوار پرواز تجاری است و ما مسیر پروازش را می‌دانیم. دارد توطئه می‌کند تا آمریکایی‌های بیش‌تری را بکشد. ما ابزارهای لازم را داریم تا او را از رهبری این اقدامات مرگ‌بار باز داریم. آن‌ها دو پهپاد آمریکایی را سرنگون کرده‌اند؛ به عربستان موشک بالستیک شلیک کرده‌اند؛ و اکنون یک آمریکایی را کشته‌اند؛ همگی به دستور ژنرال سلیمانی. وقت آن است که حکومت مرگ‌بار او را تمام کنیم. این یک هدف نظامی مشروع است.»

واشینگتن‌پست: دولت ترامپ بعد از ترور سلیمانی «گیج و منگ» شده بود +عکس و فیلم

«مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، پس از ترور شهید سلیمانی اذعان کرد کشورش «هیچ اطلاعات دقیقی درباره‌ی کیستی، چیستی، زمان، و مکانِ» حملات قریب‌الوقوعی نداشته است که ادعا می‌شد سردار سلیمانی قصد داشته آن‌ها را ترتیب بدهد. (+)

گزارش پایگاه اینترنتی شبکه‌ی تلویزیونی قطری «الجزیره» با موضوع ارزیابی «اگنس کالامار» گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی، درباره‌ی اقدام تروریستی دولت آمریکا در ترور شهید سلیمانی [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› غیرقانونی، عجولانه و خودسرانه: محکومیت ترور شهید سلیمانی در گزارش سازمان ملل

ورود به فاز حمله با کشتن سلیمانی، اتفاق تکان‌دهنده‌ای می‌بود. معمولاً، وقتی آمریکا یک رهبر تروریستی را در جهانِ پسا۱۱ سپتامبر از بین می‌برد، آن سازمان تروریستی که اکنون بدون رهبر است، از آن چیزی تبعیت می‌کند که مربیان فوتبال آمریکایی به آن می‌گویند ذهنیت «نوبت نفر بعدی» : بهترین بازیکنِ بعدی که برای بازی کردن در دسترس است، به میدان می‌رود. درباره‌ی سلیمانی هم ژنرال دیگری جایگزین او می‌شد، اما هیچ ژنرالی مثل سلیمانی ترکیبی از اقتدار، هوش، بی‌رحمی، و جذابیت عمومی در داخل ایران را نداشت. تلاش برای جایگزینی او مانند تلاش برای جایگزینی یک نقاشی اصل اثر «رامبرانت» [نقاش مشهور هلندی که در دوران اوج شکوفایی فرهنگ این کشور نقاشی می‌کرد] است. موفق باشید؛ چون هیچ جایگزین خوبی پیدا نخواهید کرد.

اذعان پژوهشکده انگلیسی: راه سردار سلیمانی حتی بعد از ترورش ادامه دارد +عکس و فیلم

پس از شهادت شهید سلیمانی، سردار «اسماعیل قاآنی» به عنوان جانشین او در فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران، به‌سرعت و با قدرت تمام شروع به کار کرد. (+)

نظر «نبیل خوری» دیپلمات آمریکایی و عضو سابق «سرویس خارجی» وزارت خارجه‌ی آمریکا، درباره‌ی ترور شهید سلیمانی و جایگزینی او در نیروی قدس سپاه پاسداران [دانلود]

بخشی از مصاحبه‌ی «جان کاری» وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا با شبکه‌ی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» آمریکا درباره‌ی ترور شهید سلیمانی توسط دولت دونالد ترامپ و جایگزینی او در فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› دیپلمات آمریکایی: سلیمانی برای مردم خاورمیانه مقدس بود

›› اذعان پژوهشکده انگلیسی: راه سردار سلیمانی حتی بعد از ترورش ادامه دارد

›› جان کری: ترور سلیمانی ارزشش را نداشت/ جانشین سلیمانی راه او را ادامه خواهد داد

رئیس‌جمهور ترامپ خطرات بزرگ این عملیات را درک می‌کرد. همه‌ی ما هم همین‌طور. اما زمان کشیدن ماشه فرا رسیده بود. علناً به ایرانی‌ها هشدار داده بودیم. خودم مستقیماً برای سلیمانی نامه فرستاده بودم. فکر می‌کردند می‌توانند یک هواپیمای بدون‌سرنشین آمریکایی را سرنگون کنند و قِسِر در بروند؛ کم‌وبیش هم این کار را کردند. رژیم ایران وقیحانه از خاک خود موشک بالستیک شلیک کرده بود، به این امید که تأمین نفت جهان را در تأسیساتی که تعداد زیادی آمریکایی در آن کار می‌کنند، مختل کند. یک آمریکایی را هم کشته بودند. دست روی دست گذاشتن، اعتبار آمریکا را خرد می‌کرد. بازدارندگی به پایین‌تر سطح خود رسیده بود.

کتاب مایک پمپئو: ترامپ چگونه متقاعد شد شهید سلیمانی را ترور کند/ جزئیات آماده‌سازی برای عملیات در فرودگاه بغداد +عکس و فیلم

منظور «مایک پمپئو» وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا، از «حمله‌ی ایران با موشک بالستیک»، حمله‌ی شگفت‌آور و غافلگیرکننده‌ی «انصارالله» یمن به نیروگاه «آرامکوی سعودی» در سال ۲۰۱۹ است که یکی از مصادیق توانایی مقاومت در یمن بود. نقاط اصابت پهپادها و موشک‌های انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو (حدود ۱۷ نقطه از زیرساخت‌های مهم) در تصویر بالا علامت‌گذاری شده‌اند و در تصویر بزرگ‌تر به‌خوبی قابل‌مشاهده هستند. آمریکایی‌ها هنوز هم حاضر نیستند به توانایی‌های مقاومت یمن اعتراف کنند و ادعا می‌کنند این عملیات کار ایران بوده است. (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› یمنی‌ها چگونه با پهپاد چنددلاری ایرانی، پدافند چندمیلیارد دلاری آمریکایی شکار می‌کنند

›› مهمان یمنی کنفرانس افق نو: نمی‌گذاریم عربستان یک اسرائیل عربی شود

›› خلبانان اسرائیلی با بمب‌افکن‌های سعودی، یمن را بمباران می‌کنند

میلی و اسپر رئیس‌جمهور را درباره‌ی طرح پیشنهادی توجیه کردند. من هم اضافه کردم که ما آمادگی داریم پس از حمله مستقیماً با ایرانی‌ها ارتباط برقرار کنیم و به‌وضوح به آن‌ها بگوییم که این اقدام، تلاشی در جهت [تغییر و] بریدنِ سرِ رژیم نبوده، اما اگر آن‌ها بخواهند ما آماده‌ایم که تنش‌ها را تشدید کنیم. به رئیس‌جمهور گفتم که رهبران دیگر نیز این اتفاق را تماشا خواهند کرد. حزب کمونیست چین، روس‌ها، و «کیم [جونگ‌اون]» [رهبر کره‌ی شمالی]، آن لحظه آمریکا را زیر ذره‌بین گذاشته بودند تا ببینند آیا دولت ترامپ حاضر است دیگران را از تجاوز علیه مردمش بازدارد یا نه. ترامپ جوابش [به پیشنهاد ترور سلیمانی] را داد: «بزن بریم.»

بیانیه‌ی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، درباره‌ی ترور شهید سلیمانی (این بیانیه حاوی توهین‌ها و اتهامات بی‌اساس به شهید سلیمانی است) [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› پاسخ اکونومیست به یک سؤال مهم: آیا آمریکا با ترور شهید سلیمانی به اهدافش رسید؟

›› روایت نویسنده یهودی از «انگشت و انگشتر» شهید سلیمانی

وقتی بلند می‌شدیم برویم، تقریباً به عنوان یک پاورقی، گفتم: «آقای رئیس‌جمهور! یک یادآوری دیگر: ما از ده هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر، یک موشک را برای حمله به یک فرودگاه بین‌المللی هدایت خواهیم کرد. قبلاً این کار را نکرده‌ایم.» من با این ریسک مشکلی نداشتم، چون برای کنترل حریم هوایی در طول آن پنج دقیقه‌ی مهم، برنامه‌ریزی کرده بودیم. تنها غیرنظامیانی که ممکن بود در معرض خطر باشند، کسانی هستند که در هواپیماهای تجاری همراه سلیمانی بودند. قرار بود منتظر بمانیم تا سلیمانی از هواپیما پیاده شود، وارد ماشین شود، و تا حد امکان، اما در محدوده‌ی فرودگاه، از هواپیما فاصله بگیرد. رئیس‌جمهور مستقیم به ما نگاه کرد و سرش را به علامت رضایت تکان داد. حرفی نزد، اما چشمانش فریاد می‌زدند: «این مأموریت را خراب نکنید.» تاریخ ۳ ژانویه تعیین شد. به همه‌ی شرکایمان که باید خبر می‌دادیم، خبر دادیم؛ و تیم‌هایمان اجرای طرح را شروع کردند.

اذعان پژوهشکده انگلیسی: راه سردار سلیمانی حتی بعد از ترورش ادامه دارد +عکس و فیلم

شهید سلیمانی (چپ) به «عبدالعزیز المحمداوی» (راست) ملقب به «ابوفدک» جانشین شهید «ابومهدی المهندس» فرمانده‌ی بسیج مردمی عراق، موسوم به «حشدالشعبی»، اقتدا کرده و در حال اقامه‌ی نماز جماعت است. ابوفدک پس از شهادت المهندس به عنوان فرمانده‌ی حشدالشعبی عراق انتخاب شد. نفر دوم از راست در این تصویر (در چارچوب در) نیز «محمد رضا الجابری» است که در عملیات تروریستی آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد، همراه با شهید سلیمانی و شهید المهندس، به شهادت رسید. (+)

غیرقانونی، عجولانه و خودسرانه: محکومیت ترور شهید سلیمانی در گزارش سازمان ملل +عکس و فیلم

محل شهادت شهید سلیمانی مقابل فرودگاه بین‌المللی بغداد (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› «اریک پرینس» کیست؟ / مزدور ارشد آمریکایی و طراح ترور شهید سلیمانی

›› «جک کین» نظامی آمریکایی و متهم پرونده ترور شهید سلیمانی کیست؟

›› واشینگتن‌پست: دولت ترامپ بعد از ترور سلیمانی «گیج و منگ» شده بود


آن‌چه خواندید قسمت سیزدهم از خلاصه‌ی کتاب «هرگز کوتاه نیا» به قلم مایک پمپئو، وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا و مدیر سابق سی‌آی‌ای، بود. قسمت‌های قبلی این مجموعه گزارش را از لینک‌های زیر بخوانید. قسمت‌های بعدی این مجموعه به‌زودی در مشرق منتشر خواهد شد. برای مطالعه‌ی ترجمه‌ی مشرق از کتاب‌های دیگر به کتاب‌خانه‌ی مشرق مراجعه نمایید.

قسمت‌های قبلی مجموعه گزارش

قسمت اول: خدمت در دولت ترامپ لطف خدا بود/ آمریکا درخشان‌ترین ستاره در تاریک‌ترین آسمان‌های جهان است

قسمت دوم: فشار کوبنده‌ای به ایران آوردیم/ برنامه‌ای برای تعطیلات در تهران ندارم

قسمت سوم: ماجرای انتخاب «آیت‌الله مایک» برای عملیات علیه ایران/ سلوک با رئیس موساد به صرف ویسکی و سیگار

قسمت چهارم: برجام یک کیسه «باقالی سحرآمیز» بود/ قاسم سلیمانی مغز متفکر برنامه‌های ایران بود

قسمت پنجم: برجام حتی یک سند امضاشده هم نبود/ ماجرای «شاهکار موساد در سرقت آرشیو هسته‌ای ایران»

◄ قسمت ششم: سیاست «فشار حداکثری» و تشکیل «گروه اقدام ایران» / نقش چین در خنثی‌سازی تحریم‌های ضدایرانی دولت ترامپ

◄ قسمت هفتم: پشت پرده دفاع دولت ترامپ از محمد بن‌سلمان پس از قتل خاشقجی/ یهودی‌ها را از ‌دست قاسم سلیمانی نجات دادم

◄ قسمت هشتم: پیشنهاد ترور سلیمانی را من به ترامپ دادم/ ماجرای توئیت تهدیدآمیز ترامپ خطاب به روحانی

◄ قسمت نهم: نقشه دیدار روحانی و ترامپ در سازمان ملل/ من و بولتون و نتانیاهو جلوی بازگشت آمریکا به برجام را گرفتیم

◄ قسمت دهم: ظریف عاشق رستوران‌ها و هتل‌های نیویورک بود/ «رافائل گروسی» با لابی ما رئیس آژانس انرژی اتمی شد

◄ قسمت یازدهم: سلیمانی سیمای قهرمان‌ها را داشت/ نیروهایش عاشقش بودند و رهبران خاورمیانه از او حساب می‌بردند

◄ قسمت دوازدهم: دو بار پیشنهاد حمله به ایران را به ترامپ دادم/ چرا آمریکا به سرنگونی گلوبال‌هاوک واکنش نظامی نشان نداد


[۱] Never Give an Inch: Fighting for the America I Love Link

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 98
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  29 21
  آمریکای در حالِ سقوط :)))
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   7 3
   پمپو را با پهباد میزنیم.
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   3 1
   آمریکا و استکبار و پمپو دروغگو هستند و در کتابسان دروغ میگویند
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   4 9
   بورس در حال سقوط
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   8 1
   انشالله به زودی زود امریکا جنایتکار سقوط کند
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   10 5
   اینهای که منفی دادند نوکرای ارباب هستند
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   5 1
   اگر سانتریفیوژها در چرخش بود ده ها تن اورانیوم غنی شده در انبار موجود قلب ریاکتور بتن ریزی نبود و برجام نکبت بیفرجام امضا نشده بود سردار الان زنده بود و همانطور که این خوک وحشی جرئت نزدیک شدن به پیونگ یانگ نداشت برای ایران هم فقط واق میزد و بس
  • IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   10 2
   تروریست های قاتل شهید سلیمانی منتظر باشند. این ماموریتی برای همه است.
  • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   3 2
   آمریکا یعنی دلار که در حال سقوط است و دیگر هیچ
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  9 46
  به امید اینکه اینبار هم مثل همیشه سپاه قدرتمند به داد شیعیان در ایران برسد و اینستاگرام را بازکند تا کسب و کارشان بازگردد
  • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   6 2
   اینستای لجنزار رو گل بگیرین. برو سروش و شونصدتای دیگه.پلتفرم دشمن نباید باز بشه. مگه آمریکا تیک تاک رو غذغن نکرد؟
  • IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   22 5
   این ابزار جاسوسی برای همیشه بسته شد
 • IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  24 12
  منفورتر بین مردم جهان خصوصا بین ایرانی ها... خودش هم که ۵۰ کیلو کم کرد :))))))
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 0
   52 صحیح است. 15
  • US ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 3
   ایشان مورد تقدیر ما بهاییان هستند
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  13 18
  هرکس بر علیه دولت مرکزی هزاران ساله ایران باشد باید نابود شود. _____ امپراطوری مهدوی ایران، لایق این است که بهترین مردان جهان برایش فدا شوند
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  13 9
  مردم آمریکا دیگه به اینا رای ندادند، ۵۰ کیلو هم کم کرده از وحشت، منفورتر در جهان شدند، منتظر انتقام ایران هستند، بعد از این همه خاکی که بر سرشون شد داره با آب و تاب تعریف میکنه! کتاب عبرت نوشته تا کسی دیگه به روز اینا نیفته. کتابِ شکست خورده ی در حال انتظار ترور.. ۵۰ کیلو :)))
 • IR ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  9 3
  همه چیز هماهنگ شده بود فقط مسئله اینه که آیا سیاه بازی هم بود یا نه بعدها خواهیم فهمید
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  5 2
  مسلما این تعداد شرکت کننده در قتل سلیمانی فکر کرده اند اینکار را بصورت کورت یا ناشناس انجام دهند، چرا این اینکار را نکردند؟ ب این موضوع بیاندیشید.
 • IR ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  18 8
  شرف ندارین مرد نیستین سر این خوک و بقیه اون جلسه رو بیخ تا بیخ نبرین !! این مختار
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 0
   همه را استشهادی تکه تکه کنید.
  • فرید IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 3
   چه توقعی داری! توقع داری کاسبان تحریم، ترامپ و پمپئو که از عاملان اصلی لغو برجام و بازگشت تحریم ها هستند را بکشند؟! خنده داره!
  • پدی ازپیج همسایه🙂 IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 4
   داخل کتابش میگه:«زدن هواپیما بدون سرنشین+زدن پالایشگاه شرکامون منظورش ارامکو+کشته شدن یکنفرپیمانکارامریکایی و زخمی شدن سطحی چندتا سرباز»باعث شد۲۵تاکتائب رو بزنیم و بعدش حمله پهپادی به کاروان خودرویی.حالا شما فکر کن بجای پیمانکار،وزیرخارجه ورییس جمهور بزنی چیکارمیکنن.داداش مگه بازیه؟نمیگم داداشی باشید(دشمن قابل احترام برای هم)،ازتنشا کم کنید،دشمنی ریز وسوسکی باهم کنیدبوقتش.بخدا بنفع کل مردم دنیاست.
  • IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 2
   دلت خوشه ها . زورتون به چارتا بقال و دلال و خودرو ساز و سد معبر کننده ها نمی رسه. الکی شعارهای گنده تر از دهنت میدی. جمع کن عمو یادگار
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  17 5
  الا لعنة الله علی القوم الظالمین... شما خبیثها که از دههاهزار کیلومتر اونطرفتر برای نفت عراق به اون حمله کردید بر حقید؟؟؟ و سلیمانی که آمده زن و بچه مردم مسیحی و ایزدی و سنی و شیعه رو از دست شما حیوونها و دست نشاندتون داعش نجات بده تروریسته؟؟؟؟؟؟ جلّ الخالق!!!!!!
  • فرید IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 3
   شماها می گفتید اگر سردار سلیمانی به عراق نمی‌رفت داعش به ایران حمله می‌کرد ولی من میگم اگر سردار سلیمانی به عراق نمی‌رفت هنوز زنده بود. حالا هم که سردار را ترور کردند نتوانستید پاسخ مناسبی بدید و بازدارندگی ایجاد کنید. خب شما که از پاسخ آمریکا به کشتن چند آمریکایی می ترسید چرا اصلا از اول وارد این بازی شدید؟!
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  10 3
  کردهای ترکیه حدود ۴۰ درصد هستند رو میگه اقلیت. به همین راحتی اطلاعات غلط میدن
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  11 3
  مشخصا پمپئو یا از روی عقده خود کم بینی و برای بزرگ نشان دادن خودش ( که کسی بوده که سردار عزیز و بی نظیر در منطقه و حتی جهان را ترور کرده ) یا به شکل واقعی داره مسئولیت اصلی ماجرا را به عهده میگیره. به خدا قسم خط به خط خوندن این جنایت که اینطور با افتخار هم تعریف کردش قلبم را به درد میاره خصوصا وقتی میبینم راست راست قاتلان دارند راه میرند. استغفرالله قیاس نمیکنم و غیرقابل مقایسه هم هست ولی حال پیروان اهل بیت بعد شهادت اما حسین را خوب درک میکنم وقتی قاتلان کربلا راست راست راه میرفتند بعد از واقعه کربلا. کجاست مختار ما؟*
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  14 1
  پمپئو می گوید به شرکایمون عملیات را اطلاع دادیم .این شرکاء چه افراد یا کشورهایی بودند.
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  11 5
  پمپئو بسیار گستاخ است جنایت می کند و با پررویی تمام از رهبری خود در اقدامات تروریستی می گوید
 • مسعود دیپلمات IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  19 2
  تاسف آور آنجاست که آمریکائی ها با کمترین هزینه و غیر مترقبه، حاج قاسم و ابومهدی و همراهانشان را ترور کردند و همچنان بر خود می بالند، ولی ما با اعلام قبلی و هزینه کردن چندین موشک ، هنوز حتی یک نفر از تروریست ها را به درک نفرستادیم!؟ و هچنان در عزای فقدان عزیزانمان سوگواری می کنیم.
  • محمود IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 3
   البته فراموش نکنید طبق اسناد محرمانه اطلاعاتی عراق و آمریکا حدود ۱۵۰ کیسه جسد از عین الاسد شبانه خارج کردند و برای اولین بار در تاریخ آمریکایی‌ها مورد حمله موشکی و خسارت سنگین قرار گرفتند.والبته نباید فراموش کنیم آن سردار عزیز قبل از شهادت انتقام خود را با تحقیر آمریکا در منطقه خاورمیانه گرفته بود
  • سید مصیب IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 1
   سلام انتقام طول میکشه چون اسکورت میشن و نباید آن همرا اسکورت زیادی باشند چون دنیا ما را محکوم میکنه ولی تا الان از لیست ۸۰ نفره که دست داشتن در ترور ۵ نفر هلاک شدند البته باید حمله به عین السد محکم تر می بود
  • فرید IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 4
   پس اعتراف می کنید که موشک ها عملا به سوله خالی زده شده! خب بهتر نیست از کسی که می گفت دنیای فردا دنیای گفتمان هاست و نه دنیای موشک ها حلالیت بخواهید؟! مگر نمی گفتید موشک بازدارندگی میاره؟! پس کو اون بازدارندگی که جلوی ترور سردار سلیمانی را بگیره. موشک‌هایی که نتوانند انتقام این ترور را بگیرند به چه دردی می خورند؟!
 • علی IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  7 6
  سلام .میگم بهتر نیست برنامه ریزی و زمانبندی برای انتقام ما مشخص باشه ؟ بالاخره ما منتظریم
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   0 2
   فعلا منتظر بمانید
  • مسعود دیپلمات IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 0
   باید منتظر امام زمان باشی تا صبح دولتت بدمد! قبل از آن زمان، به فتوای آقای فاضل میبدی اجازه نداریم. https://www.mashreghnews.ir/news/1487942
  • IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 0
   کسی که با برنامه ریزی و زمان بندی و حساب و کتاب عمل میکرد و انتقام میگرفت رو شهید کردند...
 • وطنم IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 2
  من 99 درصد مطمئن هستم که پمپئو حتی شهامت فکر کردن به ترور شهید سلیمانی رو نداشت و الان هم نداره و پیشنهاد ترور رو ایرانی های اطراف ایشون مثل تهوع آور و غیره به ایشون القا کرده اند.
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  4 5
  حالا اينقدر از نوشته های اون آشغال ننویسید خودتون کاری کنید که دلمان خنکتر بشه...
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 0
  خدایا دلمان آتش گرفت تو خود انتقام بگیر
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  6 12
  قدرت آمریکا در حال افول ست:)))
 • US ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  11 6
  مشکلی‌ که در مواجهه با دشمن دارید اینست که کری زیاد میخوانید ولی‌ درست محاسبه نمیکنید. دشمن کم ادعا می‌کند ولی‌ عمل می‌کند و سورپریز.
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 3
   جمهوری اسلامی ایران هزاران سرباز آمریکایی را در عراق کشته یا زخمی کرد البته با واسطه تازه این شروع کاره
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  20 2
  ما انتقام سختی نگرفتیم متاسفانه............
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   3 1
   گرفتیم. پس جراحی اقتصادی چی بود ؟
  • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 6
   همینکه بیت المال ایران را فدای انتقام جویی و کینه ورزی نکنند و به داد کشور و ملت ایران کنند .بهترین کاره .
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  12 6
  چه خبر از انتصاب دوباره فاطمی امین؟
  • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 1
   چه خبر از بورس
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 2
   چه خبر از توالتهای مریم؟ خوب می شوری؟
  • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 1
   صداشو در نیار کسی خبر نداره
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 0
   مگه فضول تشریف داری به توچه
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   2 1
   نادان تو چه میفهمی فاطمی امین کیست ؟ مدرک تحصیلی و رزومه کاریت چیست که برای جوانان نخبه وطنپرست مرز پرگهر لغز میخوانی ؟ گاری چوبی بلد نیستی بسازی اما دانشمندی که یک ساله در شرایط عجبی جنگ و تحریم ترکیبی تولید خودرو را به 1400000 دستگاه رسانده متلک میاندازی ؟
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   1 2
   نادان تو چه میفهمی فاطمی امین کیست ؟ مدرک تحصیلی و رزومه کاریت چیست که برای جوانان نخبه وطنپرست مرز پرگهر لغز میخوانی ؟ گاری چوبی بلد نیستی بسازی اما دانشمندی که یک ساله در شرایط عجبی جنگ و تحریم ترکیبی تولید خودرو را به 1400000 دستگاه رسانده متلک میاندازی ؟
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  2 1
  با زرنگی وسط دعوا نرخ تعیین می. کنه که عقب نشینی ما از مرز بخاطر ترکیه بود نه ببم جان پس فرارتان از منطقه و قایم شدن توی سوراخ موش از ترس جون ات و التماس عفریته ات وفرار فضاحت باران از افغانستان و آنچه که الان توی منطقه اتفاق می افتد بخاطر چیه؟ گزاره مردم کشی به سلیمانی نمی چسبد ای جنایتکار. این را در تشییع جنازه اش دیدی. تازه بعد از اون عمل شنیع هم پیغام دادی و در عین الاسد جواب خفت بارش را چشید مردم ترسو چرا جواب ندادی
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  من درهمان دوران حیات دنیایی شهید شهیر سخنرانیهای او را گوش میدادم وتحولات عراق وسوریه وترکیه ولبنان وفلسطین اشغالی راپیگیری رسانه ایی میکردم همان موقع احتمال هرکاری را میشد پیش بینی کرد والان که این خاطرات شیطان را مطالعه میکنم بیاد آنروزها که میافتم احتمالات مثل اینکه واقعی بوده است زیرا استراتژی مبنی برنامتقارن بودن درتحولات آن مقطع را نشان نمیداد.گرچه او بشهادت رسید اما مجموعه هایی که هستند به عنوان یک تجربه تلخ آن را سر لوحه اقدامات خود قراردهند وبر پیچیدگیها که آمریکاییها را سرگردان وحتی برسر تصمیم گیریها یشان فکر ناتوانی را برآن ها تحمیل کنند تلاش کنید .البته الان یک راه روزنه نامتقارن بودن پیشرفته را میتوان ملاحظه کرد
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 1
  خدا دشمنان اش را احمق آفریده این فرمول را نمی دانند شهید زنده تر از قبل از شهادت اش هست و آثارش از خودش بیشتر است الان اوضاع اسراییل و آمریکا و غرب را در مقابل ایران بعد از شهادت سلیمانی و فخری زاده ببینید مطمین باشید در زمان زنده بودنشان این آثار را نداشتند یعنی معنی احدی الحسنین را دشمن نفهمید که در هر صورت پیروزی با جبهه حق است الان هرکه انصاف داشته باشد اوضاع آمریکا و اسراییل رقت بار تر از قبل و آثار سرایدار عزیز فلانی از زمان آن سردار محترم شهید است البته باید بصیر بود و ریز بین
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 3
  همین که نویسنده این مقاله جرات نکرده است که از نقش کلیدی GRO روسیه در مهیا کردن این ترور حرفی بزند نشان می دهد مشرق هم ... . همه می دانیم کرملین متقاعد شده بود که حضور سردار در طولانی مدت به ضرر نقش روسیه در سوریه است.
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  2 5
  اینو صد بار گذاشتید !! از جای دیگه کپی کردید یا قبلاً ام خودتون گذاشته بودید !!؟؟؟؟ کتاب ترامپ و اوباما و....هم معرفی کنید ، شاید کسی خواست بخونه !!
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 3
  بیچاره فک کرده بزنه و شهید کنه دیگه تمامه. انتقام خونشو دارین با خروج حقارت بار از منطقه پس میدین
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 1
  خدایا خودت انتقام بگیر
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 4
  ترامپ بزرگ
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  2 5
  اشراف اطلاعاتی آمریکا تحسین برانگیز هست، اطلاعات ما هم فقط روی مردم خودمون اشراف داره که کی حجاب داره کی نداره
 • قنبر IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  4 6
  انتقام سخت چی شد؟درود بر مختار ثقفی که انتقام گرفت، اما ما انتقام سخت را از خودمان میگیریم.
  • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
   3 0
   من که دلم میخواد انتقام سخت بگیریم
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  فرزندان لجاره های غربی منتظر دست انتقام فرزندان این سرزمین باشید دنیا دار مکافات است دیر یا زود فرق نمیکند روزی به سراغتان خواهیم آمد که مثل سگ از ترس مردن روزه میکشید ما که مرگ در راه میهن را شهادت میدانیم و به آن افتخار میکنیم
 • فرید IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 4
  من واقعا متوجه نمیشم شما چی توی خودتون دیدید که می‌خواهید با آمریکا بجنگید؟! امپراطوری ژاپن که آوازه ارتش و نیروهای نظامی اون خیلی ها را می‌ترساند و حتی امپراتوری روسیه تزاری را هم شکست داده بود در برابر ارتش آمریکا نیست و نابود شد شما که فقط کری می خونید جای خود دارید!
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
   2 1
   بالاخره تاریخ بشریت و مخصوصا انبیا پر است از غلبه یک ادم یک با دستان خالی بر فرعون ها و نمرودهای اهرام ساز تاریخ انقلاب اسلامی هم پر است از پیروزی ها و توفیقات مکرر قیام پیرمردی خدایی با دستان خالی در انتهای قرن 20 قرن اتم و فضا از بیرون کردن شاهنشاهی و امریکا از داخل ایران تا صحرای طبس تا ماجراهای عجیب دفاع مقدس تا اسارت یو اس ناوی های گریان شلوار خیس کرده همه یک طرفففففففففف فرار امریکاااااااااا از دست طالبان یکطرف
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  خدا کنه انتقام حاج قاسم رو به دست امام زمان حواله نکرده باشند! به خدا ظلمه این یانکی های قاتل راست راست راه بروند و اینقدر هم پر رو بشوند که از جنایتشان کتاب هم بنویسند! چه راحت خبر داره از پرواز هواپیمای حاج قاسم و میگه مسیر حرکتش رو، مطمئنا تو کشور جاسوسان زیادی داشتن و دارند
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  3 1
  تفرین خدا بر روباه صفتان امریکا خدایا بلا نازل کن بر همه مسولان امریکا وانتقام سردار دل ها را بگیر
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  حالا دیگه وقتش نرسیده پمپئو این خبیث نجس متعفن رو به جهنم رهسپار کنید؟ به خدا ما داریم لحظه شماری میکنیم برای این خبر. بابا این موجود کثیف رذل رو تعقیب کنید در خیلی از کشورها هم نیرو دارید که، در یکی از این سفرها اگر رفت بفرستیدش لای دست اجداد نکبتش.
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 4
  آنچه از دهن پمپیو می شنوید کاملا درست است و نوری از حقیقت را به روی آیندگان می گشاید.سطر به سطر این قسمت از کتاب و قسمت بعدی این کتاب برای مشرق نیوز و پیروان مقاومت هراس انگیز و وحشتناکه
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 1
  چقدر دوست دارم این مردک پمپه رو به درک واصل کنم
 • کریم IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 2
  وقایع ۴ سال ترامپ باعث شد بازدارندگی ما از بین برود. با شعار هم بازدارندگی برنمی گردد فقط باید عمل کرد. ترامپ قمارباز قمار خطرناکی کرد و این قمار این بود که یک ژنرال ایرانی را ترور کرد تا پاسخ ما را بسنجد و اگر پاسخ کافی و بازدارنده نبود آن را ادامه دهد. متاسفانه از لحن کتاب پمپئو معلومه که پاسخ درخور داده نشده و اونا فهمیدن که تهدیدات ما از شعار فراتر نمیره. این را اسرائیلی ها هم فهمیدن. قبل از ترامپ وقتی می گفتیم تل آویو و حیفا را می زنیم می ترسیدن ولی الان بهمون می‌خندن. دولت بایدن هم اینو فهمیده که برخلاف اوباما به اسرائیل اختیار تام داده.
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 3
  بزن بریم...😎😎
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 4
  انتقام سخت؛زمستان سخت
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 0
  اینها فاز اعتقادی دارند: همه با این طرح موافق بودند؛ طرحی که بخشی از آن نتیجه‌ی مستقیم کاری بود که مدتی قبل شروع شده بود. دست خدا هم با نقشه‌ی ما بود.
 • محسن IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 1
  گذشت زمان همه چیزرانشان داد ، ترامپ وپمپ گ... که به زباله دونی رفتند آقایی دلارشون تودنیا شکسته شد ازغرب آسیا هم دمشون راروکولشون گذاشتند ودررفتند هیمنه ی پوشالی شون هم که شکسته شده
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  2 3
  بازهم رجز خوانان فارسی شروع به کار کردند. ایرانی ها استادان شعارند
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 4
  هههههههههخههههههههههههههههههههخخخخهههههههههههههه
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 3
  مرگ بر روسیه متجاوز مرگ بر پوتین کثیف
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 1
  مهمترین بخش قضیه که مشرق به اون نمی پردازه همکاری استخبارات عراق به ریاست الکاظمی بود که عملا پیمانکار این ترور محسوب میشد و پس از عملیات هم به نخست وزیری رسید و حتی به ایران هم سفر کرد امروز هم در امارات به ریش ما میخنده و اینکه پایگاه پهپادی در اردن قرار داشت که ما به جاش با اطلاع قبلی به عین الاسد موشک زدیم که حتی خون از دماغ یک سرباز آمریکایی هم نیامد
 • مؤمن IR ۱۵:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 0
  انتقام ما در برابر عمل آنها هیچ بود. آنها عقاب زدند ایران باید هم طراز سلیمانی را میزد حیف ژنرال سلیمانی
 • ککک IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 2
  پمپئو و ترامپ و عواملش باید اینو بدانند شب موقع خوابیدن هم ارامش ندارند هر لحظه بوی انتقام میاد
 • CA ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 1
  قراره تا چند مدت دیگه از تیربرقها آویزون بشید.
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 2
  الان آمریکا در منطقه کجاست؟ انتقام مولفه های گوناگون دارد
 • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  نتانیاهو را فراموش نکنید بنظر محرک اصلی و دادن اطلاعات حاج قاسم به گاوچرانهای احمق نتانیاهوی خبیث باشد .
 • US ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  1 0
  به این اسامی توجه کنید. عماد مغنیه، حسن تهرانی مقدم، قاسم سلیمانی، محسن فخری زاده. اینها فقط مشهورترین افرادی هستند که در ۱۵ سال اخیر توسط دشمن ترور شده اند. سایر ترور ها را فاکتور می گیرم. آیا ما یک نفر از سران دشمن در این سطح را مجازات کرده ایم؟! هرچه غیر از این انتقام سخت نیست. بیخود نیست آمریکا و اسرائیل در سال های اخیر گستاخ تر و گستاخ تر شده اند.
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  اقا اون جاده ای که تروریست ها فخری زاده رو شهید کردن که مورچه هم پر نمیزد واقعا چرا باید شخصی که میدونه ترور میشه و مهمه همچین جاهایی بره
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  2 1
  روتون میشه این گزارشها رو هنوز میذارید. بالاترین رده نظامی کشوور رو زدن حتی یک سرباز امریکایی خون دماغ نشد.
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 1
  خون حاج قاسم به هدر رفت متاسفانه، باید انتقام به موقع گرفته میشد، آمریکا که نمیاد مسئولین خودش رو به ایران تحویل بده تا مجازاتشون کنیم. باید با پهپاد هر مسئولین آمریکا میومدن تو منطقه غرب آسیا میزدیمشون. الان خیلی دیره و کاری هم نمیشه کرد
 • IR ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  معمولا دانشمندان وقتی دربرابرانجام کارعلمی با شکست مواجه میشوند هرگز زانوی غم دربغل نمیگیرند بلکه درست بالعکس شکست را تجربه میکنند وبه آنان انگیزه ایی قوی تر میدهد که به شکستهایشان پایان دهند تا به آنچه میخواهند برسند این نمونه مثال را زدم برای کسانیکه درمیدان های مختلف مشغول تلاش هستند دربرنامه های خودتان انگیزه های قویترازشکست بایدوجود داشته باشد تا با قوت فوق تصور به آنچه میخواهید برسید وپمپئو وهرکس دربشهادت رساندن او نقش داشته بمجازات برسانید تا امران وحاکمان موجود منطقه وجهان درهرکجا مشغول حکمرانی هستند بدانند که هیچ کشوری این اجازه را بخود ندهد که هرغلطی خواست انجام دهد شما به آمریکا وسیاستهای شیطانی او بنگرید که هرکس برای احقاق حقی صرفنظر از دین وآئین حرفی زد آمریکاییها بدون توجه به قوانین مربوط به کشور هااقدام به ترور میکند پاتریس لوموبا هم یکی ازآنان است . جهان نباید دربرابر تروریسم دولتی آمریکا ساکت بنشیند باید از همه عوامل استفاده وآنها را درجایگاه متهم نشاند وبمجازات رساند والا اینها بجهانخواری ادامه خواهند داد.
 • حامد IR ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  همین کتاب خاطرات این مردک کثیف میتونه سندی برای اعلام جرم علیه آمریکایی ها باشه.
 • صلوات IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  داداش کسی شاسی بلند داره ی عدد ب ما بده ؟
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  انتقام یک کلمه ساده است اما مفاهیم عمیقی دراسلام دارد باید موضوعاتی شبیه مهدورالدم بودن سلمان رشدی کافر اتفاق بیافتد که انتقام منتفی است .ازقدرت نهفته وبسیار با عظمت دینی وشرعی استفاده شود که تاثیر شگفت دردنیا ازخود برجای بگذارد وهرکس دراین راه کشته شود شهید محسوب خواهد شد
 • US ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 1
  وقتی یک دستوری نباشه برای مقابله با دروغ و فریب و زور و از قوانین حق طلاق سوعه استفاده کنند و زن کیسه بوکس بشه در خانه و درخبری هست که یک زن کشته شده و می بینیم زور و ظلم به دادگاه گفته بارها زن و مقابله نکرده دادگاه و آن زن در خانه کشته میشه به وسیله شوهرش و این میشه داعش
 • فدائی رهبر انقلاب اسلامی امام سید علی خامنه ای IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۲
  0 0
  بزودی انتقام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را از دونالد ترامپ و مایک پمپئو میگیریم
 • فدائی رهبر معظم جهان اسلام امام سید علی خامنه ای IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  چنانچه بودجه و مقدمات ترور دونالد ترامپ را بمن دهند انتقام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را می‌گیرم و ترامپ نامرد را میکشم .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس