آذر منصوری: عنوان نهاد اجماع‌ساز «جبهه اصلاح‌طلبان ایران» نیست - کراپ‌شده

دبیر کل یک حزب اصلاح‌طلب که مدعی کار سیاسی است و البته مرتکب سگ‌بازی علنی هم هست؛ ‌ اخیرا از وجود "استانداردهای دوگانه" در ایران انتقاد کرده است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم.   هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

۳ چراغ سبز در ۱ مصاحبه برای "آشوب اقتصادی"!

تودهنی محکم جلایی‌پور به فرماندهان اعتراض خیابانی/ ۳ چراغ سبز در ۱ مصاحبه برای "آشوب اقتصادی"!

حسین نورانی‌نژاد، معاون سیاسی حزب اتحاد ملت و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون التهابات اقتصادی اخیر گفته است: در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه حزب اتحاد ملت، موضوعات اقتصادی، گرانی‌ها، تورم فزاینده و افسارگسیخته است و تبعات اجتماعی آن است. نگران آن هستیم که این پدیده‌ها با خطای تحلیلی به مسئله‌ای امنیتی تبدیل شود.

او در ادامه می‌افزاید: مردم نباید در رابطه با تامین نان و معیشت اولیه خود دچار استرس باشند و یا به مطالبات طبیعی آنها رنگ ضدامنیتی پاشید.

نورانی‌نژاد تصریح می‌کند: حق نیست که مردم فشار را تحمل کنند و اجازه آخ گفتن هم نداشته باشند. [۱]

*اینکه آقای نورانی‌نژاد در این اظهارات بدون هرگونه تقبیح آشوب و اغتشاش؛ کراراً (به تعداد ۳ مرتبه) پای مسائل امنیتی را به میان می‌آورند به معنی چراغ سبز برای ایجاد "فتنه اقتصادی" است.

چه اینکه حرف زدن از یک رخداد خطرناک بدون انذار و هشدار به مردم از تبعات سنگین آن به معنی تشویق آن رخداد است.

دقت شود که تفسیر ارائه شده با عنایت به سوابق عجیب حزب اتحاد ملت هرگز یک تفسیر بدبینانه نیست!

چه اینکه اتحاد ملت یک رکن مهم در تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ در اردوگاه اصلاحات بود و جدای از این سابقه زشت در خروج از جمهوریت (که نشان از علاقه به اغتشاش است)؛ این حزب همواره یک پای ثابت آکروبات سیاسی در اغتشاشات نیز هست. بگونه‌ای که در بیانیه‌های آن همواره رویکردی حمایت‌گونه نسبت به آشوب در کنار طعنه‌های غلطی مثل "بحران مشروعیت" علیه نظام اسلامی وجود دارد. [۲]

مردم عزیز ایران بایستی مراقب اغواگری‌هایی اینچنین باشند و خود در فرایندهایی هوشمندانه‌تر از مسیر برخی مسئولان به "فتنه اقتصادی و فرماندهانش" تودهنی بزنند و با رویکرد بصیرانه نقشه دشمن و دنباله‌های داخلی آنرا به ویرانی بکشانند.

 هرگونه آشوب یا اغتشاش یا به قول آقای نورانی‌نژاد آخ گفتن "در شرایط غیر قانونی" موجب بغرنج شدن مشکلات و دور شدن راه حل‌ها می‌شود و این همان هدف دشمن به بهانه دلسوزی برای مردم است.

***

تودهنی محکم جلایی‌پور به فرماندهان اعتراض خیابانی

تودهنی محکم جلایی‌پور به فرماندهان اعتراض خیابانی/ ۳ چراغ سبز در ۱ مصاحبه برای "آشوب اقتصادی"!

حمیدرضا جلایی‌پور، از استادان اصلاح‌طلب اخیراً در بخشی از یک مصاحبه که سایت "صبح ما" آنرا منتشر کرد، از جدی گرفتن انتخابات دفاع کرده و به بیان دلایلش برای این کار پرداخته است.

او می‌گوید:

"قبول دارم که وضع کشور از حیث داخلی و خارجی بحرانی است. حاکمیت علامتی از انعطاف و بازگشت به رای برابر مردم از خود نشان نمی‌دهد و دنبال پندارهای خود است. دنبال گذشتن از پیچ تاریخ است و برای سازوکار دموکراسی و انتخابات منصفانه ارزشی قائل نیست. حاکمیت افراد موید کار حاکمیت را دور خود جمع کرده، غرّه به دستاورد پهبادی، موشکی و هسته‌ای است. این‌ها همه درست. ولی شما به من بگویید در این شرایط راه اصلاح‌ و تغییر وضع موجود چیست؟ من حرفم این است همچنان راه تغییر و اصلاح امور کشور، جدی گرفتن سازوکار انتخابات است (سازوکار انتخابات در برابر رژیم سلطنتی، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب ۵۷ بود و هست) ."

جلایی‌پور می‌افزاید:

"راه‌های دیگر تغییر پرهزینه و یا نشدنی است. راه حل «ادامه وضع موجود» که ایرانسوز است. در مسیر توسعه کشورهای اطراف ایران، امارات، قطر و کویت از ایران به شدت جلو زده‌اند. ایران بعنوان دومین دارنده منابع گازی جهان فقط نیم درصد در بازار گاز جهان نقش دارد و قطر فسقلی نقش محوری در بازار گاز جهان دارد. و متاسفانه اصول‌گرایان تندرو از این‌که واگن قطارشان را به لکوموتیو زنگ‌زده پوتین در روسیه بسته‌اند هنوز به خود نیامده‌اند.

راه حل وقوع «ابرشورش» که راه حل مشکلات نیست بلکه ایران را ناامن‌تر می‌کند.

راه حل انجام «انقلاب دیگر» که اصلا شدنی نیست. حتی اگر انقلاب شدنی بود با حضور جریانات خطرناکی مثل نتانیاهو، ترامپ-پمبئو، فرقه رجوی، «سلطنت‌طلبان مستبد و آویزان محافل غربی» تمامیت ایران به مخاطره می‌افتد.

درسته راه حل «انتخابات» ناهموار است ولی ممکن‌ترین و بهداشتی‌ترین راه ممکن برای مواجهه با بحران‌های ایران است."[۳]

*پر واضح است که عقلانیت و رویکرد تحلیل مدار اصولگرایانه بخش اعظمی از اظهارات آقای جلایی‌پور را مستندا تأیید نمی‌کند.

اما همین عقلانیت و رویکرد انقلابی البته با جلایی‌پور همداستان است آنجا که او صراحتا و البته شجاعانه راه را بر "فتنه اقتصادی" و حامیان آشوب سد می‌کند و عنوان می‌دارد که این کارها نه بخردانه است و نه آلترناتیو مشکلات.

این همان عقلانیتی است که همه جریانات و رجال سیاسی بایستی به آن متشبّث باشند و در عین اختلاف نظر اما در امنیت کشور متحد باشند و آنرا به ثمن بخس هواهای نفسانی خود نفروشند.

وجه دیگر صحبت‌های دکتر جلایی‌پور نیز اشاره به اپیزود قبلی و اظهارات آقای نورانی‌نژاد از حزب اتحاد ملت است که همانطور که مشاهده می‌کنیم نه تنها عزمی برای ایجاد سنگر در مقابل آشوب‌طلبان در آنها نیست بلکه حتی چراغ سبزهایی هم برای آغاز فتنه در لابه‌لای آنها به چشم می‌خورد.

تفاوت تفکر امثال جلایی‌پور و امثال حزب اتحاد ملت در اردوگاه اصلاحات از تأملات بزرگ سیاسی در زمانه ماست که باید نسبت به آن هوشیار بود.

گفتنیست ستاد اصلاحات در جریان انتخابات‌های ۹۸ و ۱۴۰۰ مرتکب رفتار شریرانه "تحریم انتخابات" شد و صحبت‌های جلایی‌پور از حیث تأکید بر جدی گرفتن انتخابات نیز یک عصیان بزرگ در جبهه اصلاحات محسوب می‌شود.

***

استانداردهای دوگانه و سگ خانم دبیر کل!

تودهنی محکم جلایی‌پور به فرماندهان اعتراض خیابانی/ ۳ چراغ سبز در ۱ مصاحبه برای "آشوب اقتصادی"!

آذر منصوری، دبیر کل حزب اتحاد ملت اخیرا در یادداشتی که کانال تلگرامی امتداد آنرا منتشر کرد در اشاره به سیاست‌های ایران نسبت به جنگ اوکراین و اسرائیل چند ادعا را مطرح کرده و سپس نوشته است:

"چیزی به نام ظلم خوب و ظلم بد، متجاوز و اشغالگر خوب و متجاوز و اشغالگر بد وجود ندارد. ظلم و تجاوز و اشغالگری یک معنی بیشتر ندارد و ظالم، ظالم است. این استانداردهای دوگانه در کنار انواع گسست‌ها، ذیل بی‌اعتمادی به حکمرانی باعث مظلومیت دوچندان امثال شیرین ابوعاقله در جامعه ایران شده است. تناقض‌ها و استانداردهای دوگانه را دریابید و برای آن چاره‌ای غیر از رویکردها و رفتارهای سلبی و قهری پیدا کنید." [+]

*  اولا اگر جهان امروز بانو شیرین ابوعاقله را شهید می‌پندارد و با او همدرد است؛ این پندار صحیح و این همدردی اثر سیاست‌های درست جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی است.

همان سیاست‌های درستی که در همراهی تمامیتی اصلاح‌طلبان با آنها تردیدهایی وجود دارد و تدوام این سیاست‌های درست در قبال جنگ اوکراین نیز از سوی ستاد اصلاحات در معرض هجمه و مضحکه است.

ثانیا ادعای "استاندارد دوگانه و تناقض" از هرکس شنیدنی باشد از جانب دبیر کلی که در خانه سگ نگه می‌دارد و صراحتا سگ‌بازی می‌کند و همزمان مدعای کار سیاسی در یک حکومت اسلامی را هم دارد نه تنها پذیرفته نیست که مضحک است...

گفتنیست در تاریخ سیاست ایران، غیر از سگ‌بازی علنی دبیر کل یک حزب اصلاح‌طلب؛ قضیه سگ خانواده اسدالله علم، وزیر دربار شاه هم شنیدنی است.

سگی که همسر علم برای جلوگیری از عشرت‌طلبی‌های علم آنرا در باغ خانه گذاشته بود تا هر موقع علم در نیمه‌های شب به خانه برمی‌گردد؛ سگ پارس کند و علم رسوا شود. تا اینکه سگ می‌میرد و از یک سو همسر علم به علم مشکوک است که او سگ را با سم کشته و از یک سو علم به جاسوسان شوروی مشکوک است که سگ را کشته‌اند تا در باغ او شنود کار بگذارند!

از همین رو قرار بر این می‌شود که سگ باغ علم کالبد شکافی شود تا علت مرگ او دقیقا مشخص شود.

گفته می‌شود سگ علم اولین سگی است که در ایران کالبد شکافی شد!

ماجرای کامل سگ علم و خانواده اش را در اینجا بخوانید.

***

1_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1231993

2_ mshrgh.ir/1249910

3_ http://sobhema.news/?p=21306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  17 4
  سازوکاراعتراض مدت هاست درست نشده...
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   22 9
   افساد طلبان باید شبانه روز خدا رو شکر کنند که شورش نشد وگرنه بانیان وضع موجود (اصلاح طلبان) تیکه بزرگ شون گوش شون بود.
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   14 1
   اصلاح طلبان در 8 سال گذشته بدنبال رفع حصر و مسائل حاشیه ای بودند حالا با تغییر دولت ناگهان نگران معیشت مردم شده اند !!!!
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   8 0
   ملت ایران هوشیارتر از این هستند که امنیت خود را به دزدان بیت المال و سفره خود ببازند.خصوصا که این دزدان همان مافیای فتنه گر یهودی بهایی هستند که آرزوی بردگی ملت و سروری خود را در سر دارند!
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   2 0
   دستگاه های اطلاعات کشور هوشیار بوده فریب مطالب و نظرات را نخورند. وضعیت کنونی آتش زیر خاکستر است.
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
   2 0
   تو دهنی ! این شارلاتان میخواد برای منافع خودش و رفقاش زمینه شازی کنه . اینها هر طرف باد بیاد همون طرف میرند. با این تیترها مردم فریب نمیخورند.
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  22 2
  مردم مسیرخودرامی روند...
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   8 35
   امیرالمومنین(ع) و رهبر انقلاب تاکید بر نقش خواص و اهمیت آن دارند
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   10 1
   مردم اگر شورش کنند حق اصلاح طلبان= افساد طلبان= فرصت طلبان بی کفایت و خائن را کف دست شون می گذارند.
 • سید IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  19 4
  ظاهراً آذر منصوری خجالت کشیده است که طوری از اوکراین در جنگ با روسیه دفاع کند که عین دفاعیات یانکی ها و صهیونی ها بشود برای همین یادی هم از فلسطین کرده است! اما مشخص است که دغدغه وی فقط اوکراین بوده است چنانچه به جز این یک مورد ذکر فلسطین، درگذشته حتا یک بار هم برای مظلومیت فلسطینیان سخنی از وی نشنیده ایم!
 • سید IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  22 10
  ریشه همه مشکلات چند ده ساله سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور در یکی یا چند مورد از این موارد است: بی خردی اصلاح طلبان، بی کفایتی اصلاح طلبان، بی وجدانی اصلاح طلبان، بی وطنی اصلاح طلبان، بی تدبیری اصلاح طلبان!!
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   7 5
   چند تا چند تا كامنت ميذارى ؟!
  • برزو IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   5 1
   دقیقا
  • IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   0 4
   فکر نون باش که خربزه......... ای بابا بیخیال باش خخخخخ
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  17 3
  حاکمیت باید با تمام نان خواران انقلاب که به نظام پشت کرده اند برخورد قهری کند چرا میگذارد براحتی نقشه دشمن در داخل را کامل کنند
 • علوی IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  19 8
  مملکت چند سال دست شما اصلاح طلبها بود. شما فقط خوب حرف می زنید. هم خاتمی و هم روحانی سخنوران قهاری بودند ولی در میدان کار فقط نابود کننده اید. لطفا برید ساکت بشید بذارید دولت رئیسی گندکاری های شما را جمع کنه/
  • IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   15 12
   خاتمی ناکارآمد بود؟ بی انصافی هم حدی داره
  • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   9 4
   مفاسد عظیم کرسنت و استات اویل و توتال و اختلاس شهرام جزایری و پذیرش سهم 9 درصدی ایران از دریای خزر در دولت خاتمی اتفاق افتاد.
 • كريم IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  18 10
  شما افساد طلبها برويد و سگ بازيتان را بكنيد. همين كار نشان دهنده افكار شما در باره به اصطلاح انسان بودن و غرض از زندگي و گرايشهاي شما به بيگانگان است.
 • رضا رحیمی IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  16 21
  مشرق کم مزخرف بگو
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   9 5
   خودتی
  • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
   11 6
   منظورت شرقه؟ اشتباه اومدی آبجی، دوتا کوچه پایین تر دست راست روزنومهٔ شرقه، زَت زیاد!!!!!
 • علی افصحی IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  18 9
  جریان افساد طلب مدعی اصلاحات اساساً تبدیل به یک عده مخاف خوان بی مبنا شده! این جماعت را نباید جدی گرفت. این ها همانند مجموعهٔ جریانات منافق تاریخ اند همان گونه که قرآن از امیالشان سخن به میان آورده: اگر قدرت و جمعیتی داشته باشند به شنیع ترین وجه وارد عرصهٔ فتنه می شوند و در صورتی که قدرت از کف بدهند تبدیل به پل یا نردبانی می شوند که با قرار گرفتن در پله های مختلف افراد بی اطلاع را به سمت فتنه سوق می دهند. نورایی نژاد با تندروی، جلایی پور با شبه عقلانی گری و این زن سگ باز هم با عقده گشایی! اما در هرحال کوچه باز کردن وسیع برای فتنه است! همان بازی حزب توده و جریانات مختلف کمونیستی که با اشعابات صوری همهٔ جریان فاسد را در کنار خود نگه می داشتند.
 • عبدالله IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  9 4
  آذر منصوری !لطفا ساکت.
 • براتی IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 1
  چی بگم
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  7 7
  اصلاحطلبان سرمایه های اسراییل در ایرانند
 • ناشناس IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  6 1
  اگه اصلاح طلب ها نبودند دنیا چقدر زیبا بود خب اینم از بدروزگار هست باید سوخت وساخت
 • عطا IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  1 0
  آذر .... ....
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  پیشرفت کشور در گرو بودجه بندی درست، استقلال بانک مرکزی، نظارت روی بانک ها، اصلاح سیستم مالیاتی، هدایت نقدینگی به سمت تولید، عدم قیمت گذاری دستوری و ... است. این انتخابات آزاد چیزی غیر از آروغ های روشنفکری نیست. انتخابات آزاد عامل فروپاشی شوروی بود. انتخابات آزاد یعنی عناصر وابسته به بیگانه مثل آب خوردن و با تبلیغات رسانه های جریان اصلی وارد ساختار کشور شده و به کشور ضربه بزنند
 • محمدایوب IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  5 1
  8سال دولت رحم اجاره ای آنها بلایی سر زندگی مردم آورد که مغولان نیاوردند ... درزمان کدام دزد مسکن 700درصد گران شد در زمان کدام برادر دزد 18میلیارد دلار ذخیره ارزی و60تن طلا بین قبیله دزدان اصلاح طلب تقسیم شد وکود انسانی و دسته بیل ولوازم آرایش وو وارد کردند و چقدر ارز بردند خارج نیاوردند درزمان کدام نوکر کدخدا مرغ 6000تومان به 40هزاذتومان وگوشت به 200000هزارتومان واز شب تا صبح در صف با کارت ملی دو کیلو گوشت میدادند درزمان کدام ... پراید 20میلیون شد 200میلیون وووو ...
 • FR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  1 0
  البته جلایی پور هم چون دیده این پروژه شکست خورده ست مثلا خواسته خودش را کنار بکشه وگرنه همچین تو دهنی هم نزده
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  1 0
  راه‌های دیگر تغییر پرهزینه و کلا نشدنی است.تامام
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  2 0
  مشرق جان،مدام از احزاب مینویسی! مگر تحزّب و حزب بازی در اسلام،مشروعیت دارد!!؟
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  0 0
  از صدر اسلام تا اوائل سده‌ی چهاردهم هجری قمری، دینار، که یک واحد پول فلزى از جنس طلا با وزن مشخص بود، در میان مسلمانان رایج بود. مزیت این پول آن بود که با گذشت زمان ارزش آن کاهش نمی‌یافت؛ مثلاً قیمت متوسط گوسفند در زمان‌های متمادی، همواره حدود یک دینار بود. این امر باعث می‌شد که وقتی کسی پولی را قرض‌الحسنه می‌داد، در زمان پس گرفتن پولش، متضرر نمی‌شد؛ اما متأسفانه ارزش پول اعتباری بدون پشتوانه‌ی فعلی ریال، دائماً کم می‌شود. لذا اکنون لازم است یک واحد پول ملی جدید داشته باشیم که ارزشش همواره معادل وزن مشخصی از طلا باشد. اگر این واحد جدید معادل یک میلی‌گرم طلای ۲۴ عیار تعریف شود، در این لحظه معادل ۱۸۳۸۹ ریال بوده، و یک دلار آمریکا نیز در همین لحظه، تقریباً معادل ۱۷ واحد جدید پول ملی می‌گردد؛ اما قیمت یک گرم طلای ۲۴ عیار همواره براساس تعریف قانونی، هزار واحد جدید پول ملی خواهد بود و این امر باید توسط بانک مرکزی و دولت، نظارت، و با پشتوانه‌ی ذخائر طلای بانک مرکزی، کنترل و مدیریت گردد. به این ترتیب در زمان شروع اجرای طرح تثبیت ارزش پول ملی در برابر طلا، موجودی ریالی تمام حساب‌ها، با توجه به قیمت ریالی طلای ۲۴ عیار در آن لحظه، به معادل واحد جدید تبدیل، و اسکناس‌های ریالی با اسکناس‌های این واحد، به‌تدریج، اما با همان نرخ برابری منجمد شده در لحظه‌ی شروع، جایگزین می‌گردد؛ در نتیجه، هم تمام صفرهای زیادی قیمت‌ها با واحد ریال از بین می‌رود، و هم پول با گذشت زمان دیگر از ارزش نمی‌افتد و دچار تورم نمی‌شود؛ ضمن آنکه سنت قرض‌الحسنه هم احیاء می‌گردد و می‌توان سود را هم از نظام بانکی حذف، و بانک‌داری اسلامی بدون ربا را محقق کرد. این پول در برابر ارزهای خارجی، ارزشش با مرور زمان کم نخواهد شد، زیرا قیمت طلا به هر ارزی که مبنا باشد، در دراز مدت افزایش می‌یابد؛ در نتیجه امکان تبدیل شدن به واحد پول بین‌المللی را هم خواهد داشت. مزیت دیگر این پول آن است که دیگر دلالی طلا، سکه و ارز با این پول سودی نخواهد داشت، زیرا قیمت طلا و سکه به این پول همیشه ثابت است، و قیمت ارز به این پول نیز تک‌نرخی و شناور شده، و به مرور زمان کاهش می‌یابد، و دیگر نیازی به دخالت دولت در بازار ارز وجود نخواهد داشت، در نتیجه نقدینگی بهتر به سمت تولید هدایت خواهد شد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس