صندق صدقات

"افزایش ۲۶ درصدی صدقات پرداختی مردم به کمیته امداد" نشان ارتقای اعتماد عمومی به نهادهای خیریه حاکمیتی است و کسانی که می‌گویند مردم بی‌اعتمادند! مشغول لاف‌زدن هستند.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

قیام شمخانی علیه روحانی

قیام شمخانی علیه روحانی/ برای پیروزی یک "تدارکاتچی" در سال ۸۸ آماده اعدام شدید!؟

علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی به تازگی در بخشی از یک مصاحبه تفصیلی که سایت اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد انتقادات مهمی را علیه دولت مطرح کرده است.

انتقادات مهمی که اگرچه نامی از شخص "آقای روحانی" در آنها دیده نمی‌شود اما روحانی به نحو کاملا مشخصی در جرگه مخاطبین این انتقادات تند قرار دارد.

شمخانی در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: متاسفانه دولت‌هایی که در طول بیست سال گذشته در کشور ما زمام امور اجرایی را در دست داشته‌اند، بیشتر در خلاء مدیریت کرده اند و متوجه این مقوله مهم نبوده‌اند که ما امروز در "عصر دانایی" زندگی میکنیم و باید الزامات آن را در مجموعه برنامه ها و اقداماتمان مد نظر داشته باشیم.

او همچنین تصریح می‌کند: دولت های مختلف در کشور ما به دلیل بی‌برنامگی و ضعف علمی و عملی در حوزه ایجاد ادراک نسبت به کارآمدی خود، همواره رسانه ها بویژه رسانه ملی را متهم به کم کاری یا سیاسی کاری در زمینه معرفی دولت کرده اند، در حالی که مشکل اصلی همانطور که اشاره کردم به فقدان الگوی ارتباطی اختصاصی دولت ها برمی‌گردد.

شمخانی افزوده است: دولت‌های ما تاکنون ترجیح دادند مسیر آسان و بی‌دغدغه که فروش سرمایه‌های خدا داده کشور است را برای تامین درآمد در پیش بگیرند و کمتر بدنبال فعال سازی ظرفیت های ارزشمند دیگر در کشور بوده اند. مثال‌های متعددی در این خصوص وجود دارد که همگی واقعی و قابل حصول است. ازصادرات در بخش صنایع معدنی، صنایع تبدیلی وخدمات فنی و مهندسی گرفته تا  صادرات محصولات و فرآورده های کشاورزی و مصنوعات مختلف همه می تواند مبنای کسب درآمدهای ارزی قابل توجهی در کشور شود.

دبیر شورایعالی امنیت ملی همچنین در انتقاد از تصمیم عجولانه دولت برای تغییر نرخ سوخت در "آبان ۹۸" نیز گفته است: این تصمیم با توجه به اینکه یکبار در گذشته هم اتخاذ شده بود، می توانست بهتر گرفته شود و موجب شکل گیری هزینه های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی برای کشور نشود. به طور قطع باید در زمینه تعدیل قیمت حامل های انرژی اقدام می شد ولی انتقادات جدی به نحوه اعلام، اجرا و مدیریت کاهش هزینه های اجرای طرح وجود دارد که موجب وارد شدن خسارت‌های قابل پیشگیری به کشور شد.[۱]

***

*این صحبت‌های شمخانی واجد ارزش عقلانی و سیاسی بالایی است اما سؤال این است که چرا نظرات درست و تحلیل‌های صحیح از جانب ارکان بلندپایه دولت رئیس‌جمهور روحانی یا ابراز نمی‌شوند یا اثر آنها را در تصمیمات و اجرائیات دولت اعتدال نمی‌بینیم!؟

یقینا اگر نظراتی مثل آنچه که شمخانی در انتقاد از تصمیم یک‌شبه دولت در آبان ۹۸ ابراز کرده است؛ ‌ در زمان مناسب به‌کارگیری شده بود؛ هرگز شاهد فاجعه آبان ۹۸ نبودیم...

***

افزایش ۲۶ درصدی صدقات مردم در سال کرونا

قیام شمخانی علیه روحانی/ برای پیروزی یک "تدارکاتچی" در سال ۸۸ آماده اعدام شدید!؟

مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در گزارش عملکرد این نهاد برای سال جاری با بیان اینکه صدقه در بین مردم تبدیل به یک سنت شده، گفته است: "تاکنون کمک –مردم به- صندوق صدقات نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است."

به گزارش ایلنا، او همچنین در اشاره به سال ۱۴۰۰ نیز گفته است:‌ ما برنامه‌های سنگینی برای سال ۱۴۰۰ داریم که یکی از آنها امضای تفاهم جهت ساخت  ۱۰ هزار واحد مسکن با بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی است. باید ظرف ۱۸ ماه این واحدها ساخته و تحویل نیازمندان شود، تیم اجرایی شروع به کار کرده است. ما دنبال این هستیم که مسکن را در برنامه‌های اولویت دار قرار دهیم زیرا یتیم‌ها برای ما روستایی و شهری ندارند. ما برای روستاها باید حدود ۳۲ هزار واحد مسکونی بسازیم و ان شاءا... اعلام کنیم که یتیمان در روستاها بدون مسکن نیستند.[۲]

***

*افزایش روند پرداخت کمک‌های خیریه مردم به نهادی حاکمیتی یک نشانه بسیار مبارک است.

مبارک از این رو که اثبات می‌کند اعتماد مردم نسبت به این نهادها و البته به نظام اسلامی یک اعتماد سطح بالاست و کسانی که مدعی بی‌اعتمادی مردم  به نظام هستند صرفا لاف می‌زنند.

این رخداد در وجه دیگر نیز نشان دهنده نیمه پُر لیوان در جامعه ایرانی است که به وقت تنگدستی و بحران، مردم بیشتر به کم یکدیگر شتافتند.

***

یک سؤال مهم از مدعیان بی‌اختیاری رئیس‌جمهور

برای پیروزی یک "تدارکاتچی" در سال ۸۸ آماده اعدام شدید!؟

قیام شمخانی علیه روحانی/ برای پیروزی یک "تدارکاتچی" در سال ۸۸ آماده اعدام شدید!؟

هدایت‌ا... آقایی، عضو حزب کارگزاران و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک یادداشت در شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی نوشته است: زمانی که مردم رای بدهند و رئیس‌جمهوری را در امور وارد کنند که نقشی کامل در اداره کشور ندارد، تصمیمات کلان را برعهده نداشته و نمی‌تواند مطالبات را به کرسی بنشاند، مشارکت مفهوم اصلی خود را از دست  می‌دهد.

او می‌افزاید: روسای جمهور کشور از ابتدای انقلاب قدرت و اختیارات وسیع نداشتند. دولت اصلاحات یکی از دولت‌های خوب کشور در زمینه اجرایی بود اما آقای خاتمی در حوزه کلان خود را تدارکاتچی می‌دانستند. آقای روحانی نیز همین گلایه را به تعبیر دیگری مطرح کرده‌اند. احمدی‌نژاد نیز بخشی از کارهایی که انجام می‌داد، در حوزه اختیارات ریاست‌جمهوری نبوده و با چراغ سبز انجام می‌شد. در غیر این صورت اگر امروز هم این شخصیت رئیس‌جمهوری کشور شود، دیگر قدرت سابق را نخواهد داشت. آقای هاشمی نیز خصوصا در دولت اول خود بخشی از حکومت بودند اما از دولت دوم به‌مرور تا حدی مسلوب‌الاختیار شدند.

آقایی تصریح می‌کند: بنابراین ما ایراد ساختاری داریم. بخشی از این ایراد به قانون اساسی ما مربوط است که باید اصلاح شود، بخش دیگر آن نیز به معضلات معمول بازمی‌گردد. این مسائل بدان معناست که دستگاه‌های اجرایی را به دستگاهی کم توان در سیاست‌گذاری تبدیل کرده‌اند. دولت پنهان نیز تصمیم‌هایی را در حیطه دولت می‌گیرد. تمامی این مسائل شبهاتی را برای مردم به وجود می‌آورد که آرای ما چه تاثیری در سرنوشت کشور دارد؟ شورای نگهبان ممیزی می‌کند و مردم از بین تایید صلاحیت‌شدگان انتخاب می‌کنند اما همان فردی که انتخاب می‌شود نیز اختیارات چندانی ندارد. این حسی است که مردم در شرایط فعلی دارند.

این فرد در خطوط پایانی یادداشت خود می‌نویسد: کسی که گفته اصلاح‌طلبان عامل کاهش مردم در انتخابات هستند، این منظور را دارد که حمایت اصلاحات از آقای روحانی سبب ناامیدی مردم شد. اما در واقع خودشان بهتر می‌دانند که اگر یک نفر از خود این افراد نیز در جایگاه ریاست‌جمهوری قرار بگیرد، باز هم نمی‌تواند نقش اصلی را ایفا کند.[۳]

***

*ما پیش از این و طی شمارگان مختلف وبلاگ مشرق توضیح داده‌ایم که چرا ادعای بی‌اختیاری یا کم‌اختیاری رئیس‌جمهور یک دروغ و یک حرف گزافه است!؟

مع‌الوصف اما در اینجا و با عنایت به صحبت‌های آقایی خوب است یک سؤال مهم از این متهم فتنه ۸۸ مطرح شود. و آن اینکه:

"اگر رئیس‌جمهور به زعم شما و دوستان شما یک بی‌اختیارِ تدارکاتچیِ مسلوب‌الاراده است پس چرا در انتخابات سال ۸۸ برای پیروز شدن میرحسین موسوی خود را تا مرز اعدام پیش بردید و اکثریت مطلق رجال اصلاح‌طلب به جرم تقلای ضد امنیتی به منظور پیروزی یک نامزد خاص دارای پرونده‌های همیشگی شدند!؟

آیا این تقلای دسته‌جمعی و این قمار کردن تمام سوابق سیاسی و اجرایی و انقلابی شما و دوستانتان برای قدرت یافتن یک تدارکاتچی مسلوب‌الاراده بود یا برای به قدرت رساندن فردی که می‌تواند در سمت ریاست‌جمهوری ایران صاحب‌اختیار بیش از ۹۵ درصد از بودجه و اجرائیات کشور باشد!؟ "

در پاسخ این سؤال، حقایق زیادی نهفته است.

***

1_ https://etemadonline.com/content/470202

2_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1048995

3_ https://www.armanmeli.ir/fa/main/print/309874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 41
 • سید IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  71 17
  تاریخ مصرف اصلاح طلبان ........ آور گذشته است و فقط برای لای جرز دیوار می شود از ایشان استفاده کرد و بس !!!!!
  • Ali IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   21 1
   اقای شمخانی یکم دیر نیست
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   17 0
   برای امثال شمخانی نزدیک انتخابات تازه شروع سیاسی بازیه، چرا دیر باشه؟!!
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   5 1
   باز نزدیک انتخابات شد...
  • علی IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   7 0
   آقای شمخانی ……!!! تازه چشمتان به واقعیت های جامعه باز شده ………!؟!؟
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  36 6
  گربه دستش به گوشت نمیرسه ،میگه بو میده ،اصلاح طلب میدونه اینبار دیگه نمیتونه ""تَکرار"" کنه ،میگه اختیارت رئیس جمهور کمه !البته زیر زیرکی ناسا میزنه و دنبال گول زدن پینوکیوها ،برای رای دادن به اصلاحات است !
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   1 5
   یا احمدی یا هیچ احدی
 • محمود IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  39 1
  برادرشمخانی بنظر تان برای گفتن این حرفا قدری دیر نشده؟ شما در دو دولت دبیر شورای ع ا م بودید الان که عمر دولت در پایین تر ین میزان محبوبیت در حال اتمام است حرف های شما چه دردی دوا میکند غیر از اینکه خودتان را تبرئه کنید.
  • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   0 3
   چرا در مورد حرف های اعتراضی نماینده های مجلس نسبت به دولت چیزی نمینویسید؟
 • يحيا IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  21 0
  اين هدايت ا... اين جمله روحاني را فراموش کرده: «به والله اگر مشکلات راهکاري نداشت نمي آمدم». يکي نيست به اين سياست باز سياست زده بگويد که اگر رئيس جمهور يک تدارکاتچي هست چرا کليد به دست ميگيرد و در کشور کارناوال کليدسازي و کليد بازي راه مي اندازد و يک عده دغلک هم ميگويند ما تضمين روحاني هستيم.
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   11 0
   امام علی(ع): هر صاحب رياست‌ و حکومتی که در هنگام تصدی پست و مقامش خودخواه و متکبر باشد و به مردم خيانت کند و احکام دين را پايمال نمايد به همان اندازه خيانتش در هنگام برکنار شدن از آن پست و مقام، نزد مردم خوار می‌شود. (غررالحکم صفحه ۱۱۸)
 • ايراني غيور IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  17 0
  شمخاني بياد بياورد شهيد احمد متوسليان چه به ميگفته ؟؟؟؟بله دولت روحاني هم زجرآور هست.
 • بابک IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  15 0
  آقای شمخانی، آب و هوای منطقه زندگی شما خوبه؟ راضی که هستید؟ آمین
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  11 0
  حالا زبون اومده نکنه میخاد کاندیدا بشه
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   0 0
   یعنی تو نفهمیدی چه حیله ای بکار برده؟
 • محمد باقری BR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  5 8
  ((("افزایش ۲۶ درصدی صدقات پرداختی مردم به کمیته امداد" نشان ارتقای اعتماد عمومی به نهادهای خیریه حاکمیتی است و کسانی که می‌گویند مردم بی‌اعتمادند! مشغول لاف‌زدن هستند.)))) پس من یکی از اون لاف زن هام پول ملی مون ارزشش رو از دست داده و تورم هم بالاتر از این درصد بوده، کسانی که از قبل به هلال احمر کمک می کردن افراد مشخصی بودن که احتمالا همچنان ادامه میدن و به به هلال احمر هم بنا به دلایلی که باید تو چشم باشه کمک می کردند و می کنند.( البته نه همه کمک کننده ها). کسی که این حرفها رو میزنه منافعش تو این حرفهاست ولی بنده به عنوان کسی که تو کف جامعه هستم بهتون میگم جامعه به شدت نسبت به نهادهای حاکمیتی بدبین هست.
  • محمدایوب IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   5 2
   تو خودت کفی. روی آبی. خوب عیبی ندارد بمون تا اموراتت بگذره.
 • حسن IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  8 1
  آقای آقایی بفرمایند اگر رئیس جمهور تدارکاتچی است چرا برای رسیدن به آن دست و پا می زنید ودوم اینکه رئیس جمهور اگر اختیاری ندارد چرا شفاف صحبت نمی کنید تا شاگردان بزرگان با امثال شما مناظره کنندوسوم اینکه اگر رهبری وسپاه و دلسوزان نظام نبودند کشور را دو دستی تقدیم آمریکاو اسرائیل می کردیدآنقدر دروغ گفتید که خودتان باورتان شده
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  5 1
  .یک. خورده. انصاف هم. داشته باشید شما اصلاح طلبان دنیا را از دریچه مغزها ی متوهم خود میبینید..
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  10 0
  این اصلاح طلب هاوقتی رای نمی اورند می ریزن تو خیابان می گن تقلب شده وقتی کارایی ندارن می گن تقصیر دولت قبلی است وقتی گندشان در میاید می گویند ما اختیار و قدرت نداریم اگر واقعا قدرت نداری بیجا می کنی به مردم وعده می دهی دروغگویی و پستی تا چه حد اینا مردم را هالو فرض کردن
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  13 0
  جای اصلاح طلبان اشرافی فقط یکجا هست و بس : اعماق دریا
 • KR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  9 0
  با سلام آقای هر کی که اسمت هست، اگر رئیس جمهور تنها تدارکاتچی بوده، چرا همان هشت سال پیش استعفاء نداد؟ چرا گذاشتید این دولت و این ریئس جمهور زندگی مردم را بخاک سیاه بنشونه و بعد بگید او یک تدارکاتچیست؟ شما که نه شرم از خون شهدای ما دارید نه شرم از مظلومیت مردم ما ، چه حقی دارید که هر روز نمک به زخم مردم بپاشید.
 • ابراهیم IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  بهتر است بگوییم ادعای بی اختیاری دولت، راهکاری برای فرار از پاسخگوییی دولتهای ناکارآمد است.بهتر است آقایا مدعی توضیح دهند دولت پنهان مانع از کدام اقدام و عمل آنها جهت رفع مشکلات شده است.
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 1
  اوه اوه چه دعوایه زرگری ما که اصلا متوجه نشدیم
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  2 0
  رییس جمهور اسمش مشخصه باید رییس جمهوری باشد ولی رییس جمهور ایران رییس هیئت وزرا است و دستگاه اجرایی یعنی نقش و جایگاه نخست وزیر را دارد. و اسمش و نحوه انتخابش اشتباهه چون نخست وزیر را باید شخص اول به مجلس معرفی کند.
 • Ario IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  2 1
  از افساد طلب کسی رای نمیاره
 • علی JP ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  2 1
  رای ما فقط اصلاح طلب
 • US ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  افتضاحاتی.اگر‌شما‌رییس‌ جمهور‌می‌شدیدبا‌این ‌اختیارات‌می‌توانستید ‌در‌سیاست‌کلان‌مملکت ‌تصمیم‌گیری‌کنید..
 • JP ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  کی به فکر ملته
 • ایرانی IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  آقای آقایی حدود اختیارات رئیس جمهور کافی نیست غلط میکنیدواردجریان انتخابات ومعرفی کاندید ریاست جمهوری میشویدشمافاسد وفتنه گرهستید ساکت شوید
 • ع IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  2 0
  اقای‌شمخانی امثال شماها که‌در راس‌کار‌به‌مدت‌۸ سال‌قرار گرفتی‌حالا که‌اخر‌سال‌دولت این حرفها یعنی‌چی‌مردم‌گیر‌اوردید
 • فتحعلی قجری IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  در مورد صندوق صدقه مردم هرگز به شما اعتماد ندارن چون تقسیم سریع و عادلانه ای در کار نیست فقط علت افزایش صدقات داخل صندوقهایه شما فقط یک دلیل بدونه تعارف داره اونم بی تفاوتی مردمه همین نه اعتماد به شما هر چند من شخصا متمعنم که شما سعی وتلاشتون رو میکنید ولی این باور اکثریت مردم نیست
 • عوام IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  آقای شمخانی هیچ شانسی برای انتخابات نداره و اما این دولت چون تمام برنامه هاشو روی برجام تنظیم کرده بود اوضاع اینطوری شد البته برجام راهکار درستی بود و هست اما بدترین اتفاقی که دراین دولت افتاد همون سال اولش بود که یکباره مالیاتهای تمام اصناف رو چندین برابر کردن هر کسیم که اعتراض کرد بهش گفتن یا از تو جیب مردم بردار یا اگر بلد نیستی تعطیل کن کارتو و این باعث شد انصاف برای همیشه فراموش بشه و واژه زرنگی جای انصافو گرفتو روزبروز با هم غریبه تر شدیم
 • گرسنه IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  چرا این حرفها نزدیک ب انتخابات فقت منتشر میشن
 • IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  اصلاح طلب یعنی طلبکار در اوج بی عرضگی
 • سید حسن IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  چهره واقعی اصلاح طلبها برای مردم نمایان شده حال با این گزافه گوییها میخواهند کم کاری و خیانتشان را به ملت ایران طوری جلوه دهند که عامل اصلی و بدبختی مردم کسی دیگر هست نه ما تا شاید بتوانند یک بار دیگر مردم صادق و ساده ما را گول بزنند تادوباره بتوانند بار دیگر تدارکاتچی این مملکت شوند و باز مردم را ازآنچه که هست بدبختر کنند جناب آقایی حرف شما مانند این هست که یک مدیر تمام تلاشش را بکار گیرد تا شغل آبدارچی را بدست آورد نه اینطور وانمود نکنید همه مردم میدانند که ریاست جمهوری نقش بسزایی در آبادانی ویا ویرانی یک مملکت دارد پس خودتان را گول نزنید و مردم را هم نفهم فرض نکنید
 • بیکار IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  تا گرسنگی نکشی نمیدانی چقدر سخته شرمنده زن وبچه شدن چقدر دردناکه.حرف زدن راحته عمل کردن سخته.
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  آب که سربالامیره...
 • منتظر IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  سلام جناب آقای احمدی لطفا تشریف بیارین من ۶۰ ساله هستم خونه ندارم شما بیایید حتما دست ما را میگیریم
 • فلفلی IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  حرفهایش کاملادرست است
 • منتطر IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  جناب احمدی نجات بیا لطفا من خانه ندارم ۶۰ سالمه
 • منصوره IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  هر رئیس جمهوری که هشت سالش تموم شد همین حرف و زد که نگذاشتند کار کنم پس چرا اومدی گوش ما از این حرفا پره اومدید برای خودتون کار کنید نه برای ملت
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  هر که به فکر خویشه
 • سلام IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  این انتقاد در پایان دولت ...!
 • عدالت جو IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  دولتی که ناکارامده و برنامه ندارد آیا قانونی نیست که جلوی او را بگیرد، البته که هست. مسولان دیگر که در پست های مهم دیگر هستند آیا در طول مدت 4سال یا8 سال این همه ضعف و سوءمدیریت را میینند آیا نمی توانند انتقاد کنند؟ آیا مجلس نمی توانند از جانب ملت حقشان را بطلبد؟ آیا مجلس نمی تواند ریس جمهور بی کفایت را استیضاح کند؟ البته وصد البته که می توانند ولی به علت منفعت طلبی شخصی همه زبان بسته وسر در برف می‌کنند به محض اینکه 4الی5 ماه مانند به آخر کار دولت همه حقیقت گو، حق مردم خواه می‌شوند که از یک طرف خودشان را خوب واز طرفی مردم را به صحنه بعدی بکشانند؟
 • سید IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  عجب!
 • علیرضا IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  باسلام؛اینجانب طی مدتی که درسازمانها یاموسسات خیریه وکمیته امدادمشغول خدمتگزاری بودم،شاهدراستی ودرستکاری تمام این مجموعه هابویژه کمیته امدادامام خمینی(قدس سره)بودم واینکه حتی یک ریال هم ازحق پرداختی مردم به ناحق یابه بیهودگی مصرف نمیشودجزدرمواردی چون خانواده های بی سرپرست،بچه های یتیم،ازدواج وجهیزیه جوانان،اشتغال،مددکاری درزندانهاودرراه پیشرفت ایران اسلامی و...واینکه بعضی ازافراددچارتوهم یاخودفریبی ویاوه گویی وتهمت زدن میشوند،بایددرپیشگاه الهی پاسخگوباشندازجمله رسانه های معاند،باتشکر
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 0
  دولت بی تدبیر شلخته وپیرکه کارنامه قابل قبولی ندارد. ومردم رادرفشار اقتصادی خصوصا افراد کم درامد جامعه قرار داده. مردم عزیز شمارابه به خدادر,انتخاب اصله دقت لازم راداشته باشید
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  اینها همه شعار هیچ کدام اینها سواد اداره مملکت را ندارن ای کاش کسی پیدا میشد که همه ایرانی را تک تک ببنید نه فقط قشر خاصی را ببنید و دیگران به درک جای تاسف برای بیسوادی مسولین کشور
 • RO ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 1
  آقای شمخانی این حرفهای کوچک شما در حد یک کسی که ۴۰ سال در درون نظام هستی نیست تمام عیب و ویرانی کشور اگر نمی دانی بدان از نداشتن مجلس است ایا نباید مجلسی بروز قدرتمند داشت چرا دانشمندان‌ و نخبگان در مجلس جا ندارند چرا صلاحیت کاندیدای رئیس جمهور را نباید مجلس تایید کند چرا رئیس جمهور نباید بهترین نخبه روز کشور باشد نمک ‌روی زخم ما نپاش شما نمی توانی جای من صنعت کار ۶۰ ساله فکر کنی شما تو مردم نیستی تا درد جامعه را بدانی هر کس درجه رو شانشه قرار نیست خدای ما باشد
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  0 1
  احمدی نژاد اید مارابس......... شما حناتون بو میده...... و....... بسته مردم خسته شدن. به جیق رسوندید........ شعار. کلک شماست. بابا شما که همتون ملیارد دلاری دارید. بسته دیگه.........
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  متاسفانه با لتماس به ملت رای می آورند و رئیس جمهور می شوند و بعد از این که مستقر شدند و جای پای خود را محکم کردند توهم قدرت پیدا می کنند و دنبال اختیارات تام هستند اگر بنا بود به یک شخص اختیار تام بدهند که بهتر از شما بود، ملت به شما احتیاج نداشت که انقلاب کند. شاه را سرنگون کردند که دیکتاتور نداشته باشند نه این که شخصی برود شخصی باید غارتگران بیت المال در طی 57 سال را اخراج کردند که غارتگران جدید استخدام کنند نمونه هایش یکی پس از دیگری دستگیر شدند یا می شوند تعدادی هم فرار کردند که به ایران بازگردانده شدند ان شاءالله بقیه را هم میگیرند و به اشد مجازات می رسانند یا با خواری و خفت در بی طنی به درک واصل می شوند کسی که فردا روزی ادعای بی اختیاری می کند حق ندارد حتی نامزد ریاست جمهوری شود همینه که هست ملت به خدمتگذار احتیاج دارد نه به آقابالاسر
 • حامد IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  واقعا برای دولتمون متاسفم اصلا تغییری نمی کنند.
 • علوی IR ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
  0 0
  از مقامات کشوری خواستاریم برای هماهنگ کردن نهادهای خدمت رسانی بسیج شوند.مردم کمک می کنند ولی ناهماهنگی وجود دارد درقم دفتر مراجه بهزیستی مساجد خدمت می کنند ولی هیچ کدام ئبا کمیته امداد هماهنگ نیستند اگر هماهنگی باشد فقیری بدون کمک نمی ماند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس