حسین کاشفی

یک رجل اصلاح‌طلب به تازگی در اظهاراتی از این گفته است که ارائه برنامه نامزد انتخاباتی خدشه به جایگاه مردم است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

ارائه برنامه نامزد انتخاباتی خدشه به جایگاه مردم است!

حسین کاشفی، فعال چپ و عضو حزب اتحاد ملت در بخشی از یک مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات گفته است:

"اینکه بخواهیم نامزد انتخاباتی برنامه و مشاوران خود را به شورای نگهبان بگوییم، عملا ورود به جایگاه مردم است. تنها بسته شدن دست اصلاح‌طلبان مطرح نیست، این افراد همیشه در حال بستن دست اصلاح‌طلبان به عنوان بخشی از جامعه هستند. این هنر نیست که بخشی از جامعه را از حضور در انتخابات محروم کنیم."[۱]

*باید دانست که طرح مجلس برای اصلاح قانون انتخابات صرفا دست اشرار سیاسی، رجال بدسابقه و افراد فاقد صلاحیت را برای مناصب انتخابی خواهد بست نه دست جریانات و احزاب سیاسی را.

و عجیب آنجاست که امثال آقای کاشفی با علم به این قضیه اما سعی در کتمان حقیقت دارند.

علت اما روشن است!

چپ‌های ستادی از آنجا که شاهد یک قحط‌الرجال عظیم در اردوگاه اصلاحات هستند و بهتر از هرکس می‌دانند که فعالیت گروهی آنها در فتنه ۸۸ و در آبان ۹۸ چگونه عمده رجال این جریان را از صلاحیت انتخاباتی خارج کرده است؛ اکنون قصد مظلوم‌نمایی کرده‌اند تا تقصیر خود را به گردن کسانی مثل شورای نگهبان، مثل مصوبه مجلس و هر چیز دیگری بیاندازند.

ضمن اینکه باید دانست بر اساس مواضع اعلامی چپ‌ها تاکنون؛ آنها قصد کرده‌اند تا در صورت تأیید نشدن نامزد مورد نظرشان (که یک رخداد محتمل است) رفتار تحریمی خود در انتخابات مجلس یازدهم را نیز تکرار کنند و دست به "تحریم خاموش" انتخابات ۱۴۰۰ بزنند.

رخدادی که اگرچه نمی‌تواند خدشه‌ای به حیثیت قانونی انتخابات وارد کند اما می‌تواند موجب کاهش مشارکت کسانی از مردم در انتخابات شود و حسرت‌هایی را ایجاد کند.

مقوله‌ای که نیاز به روشنگری عمومی دارد.

مسئله عجیب‌تر اما این بخش از اظهارات کاشفی است که می‌گوید:‌ "اینکه بخواهیم نامزد انتخاباتی برنامه و مشاوران خود را به شورای نگهبان بگوییم، عملا ورود به جایگاه مردم است"!

جالب است که چیزی به نام "عقلانیت" مدتهاست که در اردوگاه اصلاحات به انزوا رفته است و آقایان با هر گزاره عقلانی چنین دشمنی‌های آشکاری می‌ورزند.

مردم باید بدانند آن جریان و رجالی از ارائه برنامه و لیست مقامات احتمالی دولت خود پیش از انتخابات، واهمه دارند که قصد دورنگی کرده‌اند و دولت احتمالی‌شان یک "شرکت سهامی" برای رفقای سیاسی است نه یک کابینه جهادی برای پاسخگویی به مردم.

مقوله‌ای که تجربیات تلخی از آن در مقابل چشم مردم گشوده است و البته نبایستی تکرار شود.

لازم به ذکر است که مهمتر از ارائه برنامه و لیست مقامات احتمالی کابینه به مردم؛ ارائه "کارنامه" نامزدها به مردم پیش از انتخابات است.

چون صرفا کارنامه است که نشان می‌دهد یک نامزد در چه حدی از توانایی قرار دارد و چگونه و از چه روشی می‌خواهد به زندگی عمومی مردم بهبود ببخشد.

رأی دادن به رجال فاقد کارنامه زمینه‌ساز رأی بد در انتخابات خواهد بود.

***

عشایر گلستان هرگز کرونا نگرفته‌اند

مدیرکل امور عشایری گلستان گفته است به دلیل سبک زندگی، پراکندگی جمعیت، اطلاع رسانی مستمر و مراقبت و سرکشی تیم‌های بهدشتی، تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در میان عشایر کوچنده و بومی استان گلستان مشاهده نشده است.

رضا علیپوری همچنین به ایرنا می‌گوید: فاصله زیاد چادرها و مناطق سکونتی عشایر از یکدیگر و رفت و آمد بسیار کم آنها به شهرها از دیگر عوامل موثر پیشگیری از شیوع کرونا در جامعه عشایری گلستان است.

او می‌افزاید: جمعیت عشایری گلستان چهار هزار و ۱۲۲ خانوار با بیش از "۲۳ هزار نفر" سکنه است که هزار و ۸۸۸ خانوار آن عشایر بومی ترکمن و ۲ هزار و ۲۳۴ خانوار از عشایر استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان هستند.

مدیر کل امور عشایری گلستان گفت: ۶۹ درصد از مجموع جمعیت عشایر کوچنده از خراسان شمالی و رضوی و عشایر بومی گلستان در شهرستان مراوه تپه، ۲۵ درصد در گنبدکاووس و ۶ درصد در کلاله قشلاق می‌کنند که با هماهنگی بخش بهداشت و درمان این شهرستان‌ها اقدامات پیشگیرانه و آموزشی به صورت حضوری به آنان ارائه می‌شود. [۲]

*این رخداد جالب و این نعمتی که در ایام کرونا به عشایر گلستان اعطا شد؛ در میان اخبار جهانی مربوط به کروناویروس کمتر شنیده شده است.

بدیهیست که وزارت بهداشت در این زمینه مسئولیت مستقیم دارد تا ضمن بررسی مسئله؛ دلایل عدم ابتلای عشایر به بیماری کرونا را هرچه سریعتر کشف و آنرا به اطلاع مردم برساند.

تحقیق درباره تجویزهای سنتی و نسخه‌هایی که طبّ قدیم برای بیماری‌های تازه تجویز می‌کند نیز یک بایسته عقلانی است که وزارت بهداشت بایستی حتما نسبت به آن اهتمام داشته باشد.

***

"تحریف حاج قاسم" در سالروز شهادت حاج قاسم!

جواد امام، فعال چپ و از نزدیکان لیدر اصلاح‌طلبان طی یادداشتی پیرامون سردار سلیمانی که سایت صبح ما آنرا منتشر کرد، نوشته است:

"من هیچ گاه واکنشی منفی از ایشان نسبت به آقای خاتمی نشنیدم و همواره دوستانی که با ایشان ارتباط مستقیم داشتند خاطرنشان می‌کردند که سردار سلیمانی همیشه به نیکی از سیدمحمد خاتمی یاد می کرد و از اتفاقاتی که افتاده و برخوردهای ناصوابی که با آقای خاتمی شده، خشنود نیست و حتی ابراز گله مندی و تاسف می‌کند. بنابر شواهدی که سراغ دارم آقای سلیمانی در هیچ جایی، مطلبی یا رفتاری که دال بر نفی شخصیت و سرمایه‌ای نظیر آقای خاتمی باشد به کار نبرده است."[+]

*این تحریف علنی و درز گرفتن تاریخ زندگی یک اسطوره‌ی شهید در حالی رخ داده است که همه می‌دانیم سردار سلیمانی جزو ۲۴ فرمانده ارشد سپاهی است که در سال ۷۸ و پس از فتنه‌انگیزی دولت اصلاحات و رئیس‌جمهور آن، طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به خاتمی تأکید کرده بودند که کاسه صبرشان به خاطر فتنه‌انگیزی دشمنان و منافقین و کوتاهی دولت در قبال آن لبریز شده و دیگر نمی‌توانند فتنه‌انگیزی را تحمل کنند. [۳]

از طرفی ولایتمداری شهید سلیمانی و تبعیت او از تمام فرامین و اوامر رهبر معظم انقلاب نیز امری واضح برای خاص و عام است و اکنون در ظاهر امر مشخص نیست چرا نزدیکان یکی از اضلاع فتنه مدعی هستند که حاج قاسم از برخوردهای صورت گرفته با خاتمی گلایه داشته و مثلا آنها را ناصواب می‌دانسته!

این تحریف‌های علنی در قبال اسطوره‌های دینی و ملی انقلاب اسلامی تنها می‌تواند از سوی جریانی رخ دهد که عقلانیت را به کناری نهاده و سرگرم مطامع سیاست‌بازانه خویش باشد.

***

1_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/305095

2_ www.irna.ir/news/84170064/

3_ https://etemadonline.com/content/455962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • سید IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  40 3
  اصلاح طلبان تهوع آور آن قدر بی پروا و گستاخانه نفاق خود را بروز می دهند که حتی از شهادت سپهبد سلیمانی هم می خواهند استفاده ابزاری کنند و هیچ ابایی از هدر دادن خون شهید ندارند تا خود را موجه جلوه دهند! کسانی که فرزندان خود را برای زندگی راحت و بی دغدغه به غرب فرستاده اند و حاضر نیستند کلمه ای در مذمت و محکومیت آمریکا بر زبان آورند می خواهند بگویند کسی که لحظه ای آرام و قرار نداشت و در بیابان های عراق و سوریه با یانکی ها و مزدورانشان می جنگید هیچ گونه زاویه ای در اعتقادات با اصلاح طلبان تهوع آور نداشته است! خوب است که سخنانش ضبط شده و موجود است! وگرنه کلاً سند حاج قاسم را به نام اصلاح طلبان می زدند!!!
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   16 0
   جریان نفوذ وتحریف دست به بهر تحریف ودروغ دست میزند تا شایدتیرش به هدف بخورد این طیف منافقین جدید هستند که بسیارهم خطر ناکتر هستند
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   14 0
   حاج قاسم مرد میدان مبارزه با امریکا و استکبار جهانی بود و هیچ قرابتی با جریان سازشکار و غربگرا و فتنه گران نداشت.
  • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   21 0
   منظور افسادطلبان از عدم مصادره جناحی حاج قاسم این است که از او نگویید تا ما راحت‌تر تحریف کنیم! جهانگیری و جواد امام می‌توانند از علقه سردار به خاتمی بگویند؛ اما آن نامه سال ۷۸ فرماندهان سپاه به خاتمی که افسادطلبان نام کودتا را بر آن گذاشتند، مزین به امضای قاسم سلیمانی هم بود.
  • SE ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   2 0
   مخالفت با ارائه برنامه توسط نامزدهای انتخاباتی بیانگر ترس از لو رفتن برنامه های ضد مردمی رانتخواری و ارزخواری اصحالات و چاپندگی است
 • منتظر IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  26 7
  جلوی جامعه به انتخابات گرفته نشده است ، جلوی ورود کاندیداهایی با سوابق خاص و جرایم مدنی و کیفری گرفته شده است . اینجا آمریکا نیست که هرکسی بخواهد خودش را تحمیل کند . شما اصلاح طلبان بدنبال حفظ قدرت برای نگهداری دستاوردهایتان هستید . دستاورد سیاسی و ملی که نداشتید . حنای شما دیگر رنگی ندارد . تک تک شما باید از مردم عذر خواهی کنید .
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   14 0
   اصلاح طلبانی که میگفتن رئیس جمهور هیچکاره است و در حد تدارکاتچی هست نباید در انتخابات کاندیدا معرفی کنند.
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  13 8
  شاید چون عشایر روغن پالم دار نمیخورن. وزارت بهداشت نظری نداشته؟
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  20 2
  همینکه شما اسلاحتلبان برای تایید خودتان از دیگران نقل قول می کنید، یعنی با بحران مشروعیت مواجهید
 • FR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  18 2
  انتقام سخت کی گرفته میشه؟
  • پری مجرد42ساله IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
   1 11
   به تو ربطی نداره منافق
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  11 0
  تحریف‌های علنی در قبال اسطوره‌های دینی و ملی انقلاب اسلامی انشاءالله باعث رسوایی کامل جریان استحاله طلب غربگدایی عشق مذاکره دلار طلبی می شود که از هر وسیله ای برای باقی ماندن در قدرت ابایی ندارد.
 • صاد IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  6 0
  با سلام. این تحریف از سپهبد سلیمانی را جهانگیری در مصاحبه اش انجام داد و اشاره به برخی دوستان در حقیقت به مصاحبه جهانگیری است که در قسمتی از آن گفته بود سلیمانی خاتمی را دوست دارد. اگر میتوانید مصاحبه جهانگیری را کاملا به نقد بکشید در آن مصاحبه درباره همین نامه سال 78 نیز سخن گفته شده است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس