پلیس آمریکا

به تازگی ویدئویی از خشونت پلیس آمریکا علیه اقلیت‌ها و سیاهپوست‌ها منتشر شده که افسر سفیدپوست به شهروند سیاهپوستی که می‌گوید، نمی‌تواند نفس بکشد، پاسخ می‌دهد: «اهمیتی برایم ندارد».

به گزارش مشرق، در بحبوحه راهپیمایی‌های سراسری در آمریکا در اعتراض به قتل «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکایی به دست افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا»، به تازگی یک ویدئو از خشونت پلیس اوکلاهما علیه یک مرد سیاهپوست ۴۲ ساله منتشر شد.

طبق گزارش شبکه «ان بی سی نیوز»، در این کلیپ ویدئویی که مربوط به ماه می سال ۲۰۱۹ (۳۱ اردیبهشت ۹۸) است، دو افسر پلیس سفیدپوست را در حالی نشان می‌دهد که «دریک اسکات» مرد سیاهپوست ۴۲ ساله اوکلاهما را بر روی زمین انداخته‌اند و در پاسخ به وی که می‌گوید نمی‌تواند نفس بکشد و خواهان دسترسی به داروهایش است، می‌گویند که برایشان اهمیتی ندارد که او نمی‌تواند نفس بکشد.

ببینید:

فیلم/ لحظه هدف قرارگرفتن خبرنگار توسط پلیس آمریکا

این ویدئو از طریق دوربینی ضبط شده که روی لباس افسر پلیس سوم حاضر در صحنه ماجرا قرار دارد و در آن فرد سیاه پوست می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشد».

دریک اسکات به دلیل بی توجهی دو افسر پلیس سفیدپوست چندی بعد در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

«جرد تیپتون» یکی از افسران پلیسی که اسکات را بر روی زمین تحت فشار قرار داده، در پاسخ به این مرد سیاهپوست که می‌گوید نمی‌تواند نفس بکشد، می‌گوید: «اهمیتی برایم ندارد».

لحظاتی بعد، یکی دیگر از افسران پلیس می‌گوید: «خیلی خوب می‌توانی نفس بکشی».

دانلود

اسکات پس از بی‌توجهی افسران پلیس آمریکا، در یک بیمارستان محلی جان خود را از دست می‌دهد و در گزارش کالبدشکافی، علت مرگ وی را «رویهم افتادگی ریه» توصیف کرد .

اداره پلیس اوکلاهما سه افسر پلیسی که در قتل اسکات دخیل بودند را از هرگونه اتهام سوء‌رفتار تبرئه کرد. با اینحال، فعالان حقوق بشری و خانواده اسکات به این رفتار تبعیض‌آمیز پلیس اوکلاهما و تبرئه شدن افسران پلیس از دخیل بودن در مرگ اسکات، اعتراض کرده‌اند.

«رونالد اسکات» عموی اسکات در گفت‌وگو با شبکه «KFOR» تصریح کرد: «فقدان توجه به انسانیت و تمدن وجود دارد».

انتشار رفتار خشونت بار پلیس  اوکلاهما با دریک اسکات و مرگ وی در حالی انجام شده که جورج فلوید هم در حالی که زیر زانوی افسر پلیس سفیدپوست قرار گرفته بود، می‌گفت: «نمی‌توانم نفس بکشم» و بعد از دقایقی جان داد.

مرگ فلوید منجر به برگزاری تظاهرات‌های گسترده در سراسر آمریکا و حتی دیگر نقاط خارج از این کشور علیه خشونت و رفتارهای تبعیض‌ نژادی پلیس آمریکا شد و معترضان خواستار اعمال اصلاحات گسترده در نیروی پلیس آمریکا شدند.

پیش از این نیز،  دادستان کل ایالت نیو جرسی، در بحبوحه اوج گرفتن احساسات و تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا فیلمی از قتل یک فرد سیاه‌پوست دیگر به دست پلیس منتشر کرده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس