کد خبر 1034117
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
اکبر ترکان

مشاور سابق رئیس جمهور می‌گوید روحانی چون از همه چیز کمی می‌داند تصور می‌کند نیاز به مشورت ندارد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

اکبر ترکان در گفت‌وگو با جام جم و درباره این موضوع که «بسیاری از افت مدیریت در دوره دوم آقای روحانی حرف زده‌اند و گفته می‌شود ایشان در تصمیم‌گیری توجهی به مشورت و مشاوره ندارد» اظهار داشت: البته این به خصوصیات شخصی او برمی‌گردد. او از همه چیز کمی می‌داند و خود او فکر می‌کند این همین کمی دانستن برای اداره همه چیز خوب است و شاید اگر این کمی دانستن نبود برای اداره از مشورت دیگران بیشتر استفاده می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس چیست؟

گام رو به جلوی اصولگرایان با جوانان

وی همچنین گفته است: رئیس دولت اصلاحات  در دوره خود در مورد برخی از مسائل اقتصادی که اطلاعاتی نداشتند نظر کارشناسان را می‌پذیرفتند. ایشان (روحانی) تعدادی از وزرای خود را از دست دادند. امروز یکی از مدیران سازمان برنامه و بودجه در وزارت بهداشت وزیر است در مورد وزارت دارایی نیز به همین شکل است. بعضی وزرا سلیقه‌هایی که دارند بیشتر به واعظی نزدیک است. بنابراین دولت بیشتر در گرایشات واعظی و نوبخت دیده می‌شود. لذا کارآمدی این دوره نیز معادل کارآمدی واعظی و نوبخت است. امروز مؤثرترین افراد در اداره کشور آقای نوبخت و آقای واعظی هستند.

مگر واعظی و نوبخت از سر خودشان در امور دخالت می‌کنند. حتماً روحانی می‌خواهد که سلیقه‌های این افراد در اداره امور باشد.

ترکان می‌گوید «همه چیز در دولت سرجای خود است اما از نوع درجه ۲» و در پاسخ این که چرا درجه یک نداریم؟ می‌گوید: چون آدم‌های درجه یک را به کار نگرفته‌ایم. خروجی آدم‌های متوسط همین است.

نمی‌دانم. آدم‌های متوسط خروجیش همین است، این کابینه متوسط به بالا است.

وی در ادامه گفته است: اثر آقای جهانگیری در تصمیمات دولت بعد از تأثیر آقای واعظی و نوبخت است. آقای روحانی در دور اول ریاست جمهوری خود سه فرد بسیار مهم بعنوان معاون اول داشت: ۱. حسین فریدون ۲. محمد نهاوندیان ۳. اسحاق جهانگیری بودند که این دو نفر بسیار مؤثر بودند و حال دو نفر نیستند و نوبخت و واعظی به جای آن دو آمدند. نهاوندیان و فریدون خیلی موفق و مؤثر بودند.
«عملکرد دولت متأسفانه وجهه اصلاح‌طلبان را در جامعه زیر سؤال برد. وضعیت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده مجلس را چطور ارزیابی می‌کنید؟»

ترکان در پاسخ این سؤال گفت: اگرچه اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند خود را از نتایج عملکردی دولت جدا نشان بدهند ولی سرنوشت آنها با سرنوشت دولت روحانی گره خورده است. بنابراین شانس آنها در این انتخابات پایین است. محبوبیت آنها به دلیل عملکرد دولت که متغیری نوشته شده بر کارنامه آنها بود، افت کرده است. آنها و ما همه مدافع آقای روحانی بودیم. وقتی کارکرد دولت روحانی مطلوب نیست این عملکرد به پای همه ما نوشته می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس