بی‌خانمان نمایه - کراپ‌شده

فایننشال تایمز در گزارشی به بحرانی بی خانمانی در انگلیس پرداخته و می‎گوید مقام‎های این کشور در رفع این معضل ناتوان هستند.

به گزارش مشرق، کارشناسان می‎گویند که اقدامات موجود برای ریشه کن کردن مشکل بی خانمانی و کارتن خوابی در خیابان‌های انگلیس که به بحرانی رو به رشد تبدیل شده، با شکست رو به رو خواهد شد.

به گزارش فایننشال تایمز، هم اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا «بوریس جانسون»، می‌تواند بحران بی خانمانی را در انگلیس رفع کند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

دیوار مهربانی در انگلیس +عکس

فیلم/ بحران بی‌خانمان‌ها در آمریکا

این گزارش می‎گوید «درست در خیابان رو به روی ساختمان پارلمان انگلیس شمار بسیاری از افراد بی خانمان و کارتن خواب زندگی می‎کنند.»

مرد جوانی  که از ۱۴ سالگی در خیابان‌های انگلیس زندگی می‌کند، اعتقاد کمی به توانایی سیاستمداران برای رفع مشکل دارد

دولت انگلیس مدعی شده پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، محدود کردن ورود مهاجران به خاک این کشور ممکن است تقاضای مسکن را کاهش داده و این روند به افراد بی خانمان کمک کند.
 

بحران کارتن خوابی در خیابان‌های انگلیس یکی از شناخته شده‌ترین میراث به جای مانده از ریاضت اقتصادی دهه گذشته است که از سوی دولت‌ها اعمال شده‎اند.

آمار و ارقام دولتی نشان می‌دهند که شمار افرادی که شب را در خیابان‌های انگلیس سپری می‌کنند از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲ برابر شده و شمار آن‌ها از یک هزار ۷۶۸ نفر به ۴ هزار ۶۷۷ بی خانمان افزایش یافته است.

یک موسسه خیریه در انگلیس  می‎گوید که دستکم ۲۸۰ هزار نفر در انگلیس و یا از هر ۲۰۰ نفر یک نفر در انگلیس فاقد مسکن دائمی هستند؛ این آمار از ۳ سال گذشته ۲۳ هزار افزایش یافته است.

بوریس جانسون، وعده داده که بحران بی خانمان‌ها و کارتن خوابی را در انگلیس طی ۵ سال آینده رفع کند، اما تاکید کردند که اقدامات موجود برای مقابله با ریشه‌های بحران بی خانمانی کافی نیست.

کارشناسان به جای انتقاد از وضعیت مهاجران، علت اصلی بحران بی خانمانی در انگلیس را نبود مسکن ارزان برای بسیاری از خانواده‌های کم درآمد می‎دانند.

مدیر گروه بحران انگلیس می‌گوید، «سازمان‌های مربوط به بی‎خانمان‌ها مدت‎هاست که با نیازهای پیچیده مانند مشکلات روحی و مصرف مواد مخدر افراد بی خانمان مواجه هستند، اما شایع‌ترین مشکل بی خانمان‌ها در حال حاضر مشکلات مالی این گروه از افراد است که قادر به پرداخت کرایه‌ها نیستند و مجبور به زندگی در خیابان‌ها می‌شوند.»

آمار دولتی نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۸، ۷۲۶ بی خانمان در انگلیس و ولز با متوسط سنی ۴۵ سال در خیابان‌ها جان خود را از دست داده‎اند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس