رحیم‌پورازغدی نمایه

مقاله نویسی و سفارش مصاحبه با چند عامل تکراری چون حق شناس، عبدی، اکبر گنجی و ... براه افتاد و یک نمونه تمام عیار از شارلاتانیزم رسانه ای به نمایش گذارده شد.

به گزارش مشرق، دفتر حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به خبرسازی‌های اخیر رسانه‌های حامی دولت علیه وی، اطلاعیه ای صادر کرده و توضیح داده است که این رسانه ها در حرکتی غیراخلاقی، سخنرانی مربوط به سال ۹۶ رحیم پور را تقطیع کرده و برای فرار از پاسخگویی و ناکارآمدی، آن را منتشر کرده اند.

متن کامل این اطلاعیه در ادامه آمده است:


 ۱. جناب آقای حسن رحیم پور (ازغدی)، هیچ صفحه ای در اینستاگرام، توئیتر و فیس بوک نداشته و همه ی این صفحات، غیر قانونی یا بی ارتباط با این دفتر می باشند. امّا شایعات، افترائات و جعلیاتی که بنام ایشان و یا در رابطه با ایشان هر از چندی  در فضای مجازی یا رسانه های بیگانه ودشمن منتشر می شوند غالبا" از داخل کشور به آنان پاسکاری شده است.

 ۲. اخیرا کلیپی کوتاه و تحریف شده ازسخنان ایشان در دوسال قبل  در خصوص ۳۰۰ هزار شهید انقلاب  و همه ی کشته های دشمن از سوی رسانه‌هایی منتشر شده که در خلاء میان "رسانه" و "واقعیت"، با کلاهبرداری از طریق بخیه زدن "تصاویر و کلمات"  نامربوط و تغییر معنای جملات، در ردیف اول " وقاحت"، قرار گرفته اند، با بالاترین سطوح حاکمیت، ارتباط صمیمی سیاسی و مالی دارند و همزمان با سیاستهای خبری دشمنان انقلاب، همراهند.

۳. ماجراچیست؟ مشاوران رسانه ای ریاست جمهوری دراین میان چه نقشی دارند؟ در ماجرای بنزین نیز، آقای روحانی، هم در اصل ماجرا و هم در مدیریت آن و سپس در مواجهه با عواقب آن، سه بار نمره تجدید گرفتند. سالها به قانونعمل نشد و ناگهان بد عمل شد و اینک نیز قرار است که بد، تحلیل و جمع بندی شود وتقصیرها به گردن این و آن بیفتد.

امّا پروژه ی رسانه ای جدید چیست؟

خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه شرق و چند رسانه زنجیره ای دیگر، مجدّدا" به جعل خبر و کلیپ سازی، این بار با تقطیع دو دقیقه از سخنان آقای رحیم پور در مصاحبه ای پنج ساعته که دو سال قبل در برنامه "بدون توقف" از شبکه سه سیما در ده قسمت، پخش شده بود،   پس از حذف "سؤالات" و تغییر "تاریخ" این سخنان که خود به تنهایی، یک تحریف و جعل واضح است، وانمود کردند که سخن ایشان، اخیراً و پس از اغتشاش بنزین و در مورد معترضان به مدیریت ناکارآمد کنونی، گفته شده است.

آنگاه  مقاله نویسی و سفارش مصاحبه با چند عامل تکراری چون حق شناس، عبدی، اکبر گنجی و ... براه افتاد و یک نمونه تمام عیار از شارلاتانیزم رسانه ای به نمایش گذارده شد. این ششمین بار در چندسال اخیر است که روش هایی چون نقل قول های دروغ یا تحریف شده از آقای رحیم پور توسط چند رسانه زنجیره ای همزمان در داخل و خارج  بکار گرفته می شود. نسبت دادن جملاتی چون (مرده شور هیکل زنان را ببرد!!)، توصیه به کودک همسری و ... وگاه با چسب و قیچی، هفت جمله از سه بخش یک سخنرانی را با یکدیگر وصله کردن، و اینک نیز با حذف سوالی که صرفا" ناظر به براندازان (ونه معترضان، که اغلب ما نیز معترضیم) بوده، آن هم از مصاحبه ای در سال ۹۶ (پخش شده ازسیما)   که مبانی " مردمسالاری دینی "را تحلیل و از حق اعتراض عمومی به ناکارآمدی مسئولان دفاع کرده بود، وقاحت را به استانداردهای خباثت، نزدیک کرده‌اند.

این  خبرگزاری که ریاست آن  با مسئول ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری  بوده، همکاران تیم  رسانه ای ریاست جمهوری که چندین رسانه را _ با چه پشتوانه ازبیت المال؟ _  اداره می‌کنند و چندین تن از آنان ازبازداشتی های فتنه ۸۸ بوده اند، ناگهان بجای مسئولیت پذیری مدیران و عذرخواهی، همزمان با تلاش دشمن برای کشته سازی و کشته نمایی، با شعبده رسانه ای، جای طلبکار و بدهکار را  تغییرداده و  منتقدان دولت  را طرفدار خشونت از دوطرف، جا زدند.
 
۴.  اما براستی چرا همکاران ستاد رسانه ای ریاست جمهوری بجای انتشار بدون تصرف "متن کامل گفتگوهای دو جلسه تاریخی "شورای عالی انقلاب فرهنگی"، که ظاهرا" بدستور شخص رئیس جمهور، متن و صوت هر دو جلسه، محرمانه شده و تنها نسخه آنها را حتی در اختیار اعضای شورا و  دبیر شورا نیز قرار نمی دهند، بازی انحرافی نشر اتّهام "طرفداری از خشونت"، بجای نقد "بی کفایتی های منجربه خشونت" را راه انداخته اند؟

یک  باند فاسد رسانه ای از پنج ساعت گفتگوی دو سال قبل، و ناظر به گروه‌های برانداز، کلیپ کوتاهی می‌سازد  و خطاب آن را به معترضان قانونی ماجرای بنزین برمی‌گرداند! آنگاه، مصاحبه های سفارشی مبتنی بر افترا و تهمت، ترتیب داده می شود.

۵. منشاء این جعل و تحریف، باید صراحت موضع‌گیری جناب رحیم‌پور در شورای انقلاب فرهنگی خطاب به آقای روحانی باشد که شدیدا سانسور می‌شود. یکی از اعتراضات ایشان به آقای روحانی در جلسه شورا این بوده است که چرا به شعور و حقوق مردم احترام گزارده نمی‌شود؟ مردم چگونه حق قانونی و شرعی اعتراض به مسئولین را طبق قانون اساسی، اعمال کنند؟ چرا به مردم مکررا" دروغ گفته می‌شود؟ چرا به وظایف قانونی بدرستی عمل نمی شود و کسی پاسخگو نیست؟ چرا طرح تشکیل "خانه های ملی گفتگوی آزاد" در همه شهرهای کشور که پیشنهاد آن توسط آقای رحیم پور در دهه گذشته داده شد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و بهترین بستر قانونی برای اعمال اصل ۲۷ قانون اساسی نیز هست، هرگز اجرا نشد و نمی‌شود؟ چرا مردم را عصبانی و به آنان توهین می کنند و سپس به ضد انقلاب و سرویس‌های دشمن، اجازه موج سواری و خشونت و قتل می‌دهند؟!

جوانان و خانواده ها را به مسئولین، بی اعتماد و از آینده، مأیوس کرده‌اید، دستشان  به شما نمی‌رسد و کسی هم پاسخگو نیست؟  چرا میان برخی مسئولین  با مردم، شکاف افتاده و تدبیری دیده نمی‌شود؟ چند سال " توکل صادقانه "بر آمریکا و "توسل عارفانه" به انگلیسی ها، جواب عکس داده، همه چیز را منوط به ترحّم دشمن و ناشی از تحریم و سپس تحریم ها را نتیجه ی مقاومت و عزت طلبی دانستن، زندگی اشرافی بعضی مسئولین و خانواده هایشان و خبر مفاسد اقتصادی بی سابقه در کشور، تبدیل انبوه دیپلم بیکار به فارغ التحصیلان بیکار و عدم اجرای بسیاری مصوبات همین شورا و متقابلا اجرای غیرقانونی وگاه مخفیانه دستورالعمل‌های نهادهای غربی چون ۲۰۳۰ و کنوانسیون‌های ضدخانواده و اخلاق ستیز و تعطیلی مکرر شورا (امسال تنها ۵ یا ۶ جلسه تشکیل شده بود) و تبدیل جلسات آن به مجلس سخنرانی بجای گفتگوی انتقادی و بطور کلی آثار دیپلماتیک، اقتصادی و اجتماعی  رویکرد ضعیف، غیر مردمی و  لیبرال از نوع روستایی ، جامعه را عصبانی کرده و همه را رنج می دهد.

درآن جلسه، آقای روحانی  ادعا کردند که اوضاع کاملا آرام بوده و بیانیه برخی مراجع تقلید و نمایندگان مجلس، باعث آغاز اغتشاشات شده و  ماجرا، اصولا" کار تروریست‌ها و خرابکاران بود و بسرعت هم تمام شد. آقای رحیم پور این اتهام به مراجع تقلید را رد  و تصریح کرد که ماجرا به هیچ وجه، بی اهمیت نبود بلکه دهها کشته و صدها میلیارد، خسارت و بی آبروشدن کشور درسطح رسانه های جهان و اعتمادسوزی در داخل کشور، هزینه های سنگین و غیرقابل جبران است و باید  ساده اندیشی ها و ناکارآمدی‌ها را علاج کنیم، باید با مردم، صادق باشیم و دیگران را مقصر نخوانیم.

اینک  بعضی اعضای تیم رسانه ای ریاست جمهوری، بجای انتشار مفاد دو جلسه تاریخی شورا، واصلاح ناکارآمدیها که اینک ازهمه پنجره‌ها بوضوح دیده میشود، از طریق همکارانشان در خبر آنلاین، شرق، انتخاب و ... جای شاکی و متهم را عوض کرده اند. آری این ملت، ۳۰۰هزارشهیدداده و دشمنان او برای براندازی باید هزینه بدهند و یک صدم آن راهم نمیدهند. اما این جمله قیچی شده، از لابلای ده قسمت میزگرد در سال ۹۶، چه ربطی به ماجرای آبان ۹۸ دارد؟

برخی از این قماش  سالها با پول بیت المال در اروپا زندگی کردند اما هنوز ادب رسانه ای نیاموخته اند.

برخی دیگر نیز ظاهرا دین و اخلاق را هم چون عبا و عمامه شان، کنار گذارده و علیرغم سالها کار در وزارت اطلاعات، با بازداشتی های فتنه ۸۸ در تهران و قم (چون م. ق و ع. ج و ف. م و ه. خ و... و. ) همصدا و همکار شده اند. چند نفر از همکاران خبرگزاری مذکور در سالهای اخیر به جرم های گوناگون احضار یا بازداشت شده اند و چرا!؟ و امثال م. م، عضو اخراجی وزارت اطلاعات در این رسانه‌هاچه می‌کنند و چقدر دستمزد و از کجا میگیرند!؟

مخاطب این سخن طبیعی است که  حقوق بگیران مقالات و مصاحبه های سفارشی  و کلیپ سازان نیستند. آنان که باید بشنوند، شنیدند اما چه کنیم که ماکیاولی همچنان زنده و حلقه شاگردانش گرم است. افترائات و دروغهای دیگری نیز درمورد جناب آقای رحیم پور پی درپی در حال آماده شدن و انتشار است که پاسخ آنها بتدریج داده خواهد شد، انشالله.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  10 30
  مشرق نفهم آقایرحیم پور ازغدی، هیچ صفحه ای در اینستاگرام، توئیتر و فیس بوک ندارد
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
   57 33
   مخاطب بی ادب،خودشون ندارن اما طرفدارانشون براشون ایجاد کردن. ما از استاد رحیم پور حمایت میکنیم.
  • سید IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
   78 34
   هرجا سخن از خیانت است نام اصلاح طلبان تهوع آور می درخشد!!!
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  73 30
  استاد رحیم پور به دلیل نظریه پردازیهای قوی ودر ضمن غیر قابل تهمت بودن به دلیل پاکی مالی واخلاقی وسیاسی ،مورد هجمه کسانی قرار میگیرد که توسط روشنگریهای ایشان ،نقشه هایشان نقش بر آب شده ونفاقشان آشکار میشود.اگر هجمه نمیشد باید تعجب میکردیم.
 • مجید IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  55 29
  آقای رحیم پور باید تمام صحبتهایی که در آن جلسه کردند وسخنان رییس جمهور را دقیق و کامل بیان کنند تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد و چون این حرفها هم چیزی نیست که بتوانند محملی قانونی برای محرمانه کردنش بیابند نهایتا" آنها رسوا میشوند
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  73 25
  آفرین بر آقای رحیم پور، زمانی که شما جانتان را در طبق اخلاص گذاشته بودید و در راه اسلام و میهن جانفشانی میکردید این آقایان در خانه های خود آرمیده بودند. به فضل خدا برای نابودی منافقان نفوذی یک یا حسین دیگر
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  63 21
  به جرئت میشه گفت این دولت بدترین دولت تاریخ انقلاب هست،روی بنی صدر سفید کردن
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  45 11
  لعنت بر هرچی اصلاح طلب است که جز دغل و دروغ از انها نشنیده و ندیده ایم
 • عبدالله خداپرست IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  25 4
  جناب رحیم پور مگر یادتان نیست سخنگوی قوه قضائیه سال گذشته فرمودند برادر فلانی را احضار کردیم فلانی گفت دست به برادرم بزنید جنگ راه می اندازم! الان چند وقتی هست فلانی جنگ راه انداخته، چطور هنوز متوجه نشدید! این جماعت سر در آخور دشمن به هیچکس رحم نخواهند کرد!تا زمانیکه از ریشه زده شوند! راه علاج را بیابید مردم با انقلاب هستند نه با عده قلیلی شارلاتان و خود فروخته! ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  41 5
  مصرانه تقاضای یک مناظره علنی میان آقایان رحیم پور و روحانی یا نماینده ابشان را داریم. " نگذارید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد"
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  3 2
  الان با ارزش ترین مطلب در کل اینترنت فیلم سخنرانی دوسه روز پیش جناب سید حمید روحانی بزرگترین واصلی ترین مورخ تاریخ انقلابه ازسایت انقلابی مشرق هم انتظار اینه که بذاره همه استفاده کنند
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  8 1
  خوب چرا اقای رحیم پور ازشون شکایت نمی کنه؟
 • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  8 4
  استاد رحیم پور ازغدی مغر متفکر اسلام وانقلاب اسلامی است خدا حقظشون کند
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
  7 5
  دیگه باید سیفون اصحالات را کشید
 • مهدی IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  5 1
  بنده که تحقق این وعده الهی رو بفضل الهی برای این استاد مومن قطعی می بینم: وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى‏ لَهُمْ ***وَ نُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلىَ الَّذِینَ اسْتُضْعِفُواْ فىِ الْأَرْضِ وَ نجعَلَهُمْ أَئمَّهً وَ نجعَلَهُمُ الْوَارِثِین
 • مردم IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  8 1
  زنده باد کسی که با شجاعت حرف حق رامیزند.. هر چند مخالفانش ناراحت شوند.. زنده باد رحیم پور
 • حسین IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  10 2
  الحق که جناب رحیم پور از اون دست نخبگانی سیاسی هستند که زمان خودشان رو خیلی خوب درک کردند و همواره پای امام و رهبر خود ایستادند ، خدا حفظش کند انشاالله
 • IR ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  10 2
  خدا استاد رحیم پور را حفظ کند که مایه امید و دلگرمی ملت در برابر اشراف زالو صفت بیکار پرخور و نشسته بر کرسی های دولت است.
 • علمدار ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  5 1
  ایول دمت گرم
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
  9 0
  عبدی منفورترین چهره افساد طلبان است .او همان کسی است که بعد از دوم خرداد گل خرید و رفت امریکا بدیدار جاسوسان امریکایی واز او ذلیلانه عذر خواهی کرد .نمی دانم چرا اینمرد هنوز تریبون در اختیار دارد .خائن مگر باید شاخ ودم داشته باشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس