کد خبر 993834
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
داوطلبان کنکور پس از دریافت نتیجه اولیه چه کنند؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: نمی‌توانیم کنکور را برداریم و باید در کنار متقاضیان کنکور متقاضیان دیگری را تربیت کنیم و جهت گیری تعلیم و تربیت را به سمت خود جهت دهد.

به گزارش مشرق، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش آموزی گفت: این فعالیت در مجلس فرصت بزرگی است که دانش آموزان توانمندی و ظرفیت اجتماعی خود را افزایش دهند و هر چه قدر پیوند اجتماعی بیشتر شود ظرفیت علمی و ذهنی عمیق‌تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آخرین مهلت انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

ماجرای اعتراض داوطلبان به نتایج کارشناسی ارشد

گفتگو با دانشجوی قلابی دانشگاه شهید بهشتی

وی افزود: زندگی جمعی در فرهنگ ما بسیار توصیه شده است و بسیار تاکید شده است که این وجه تقویت شود. در سند تحول بنیادین ساحت‌های متنوعی مطرح شده است که ساخت فعالیت اجتماعی یکی از آن‌ها است.

وی در ادامه گفت: برخی از این ساحت‌ها مثل ساحت زیستی بدنی، هنری و زیبا شناختی و ساحت علمی ساحت‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را به صورت فردی پیش برد، اما ساحت سیاسی الزاما از طریق اجتماع میسر می‌شود.

حاجی میرزایی در ادامه بیان کرد: در مجموعه مسائل و مشکلات امروز جای فرهنگ گفتگو خالی است.

وی در ادامه بیان کرد: خانواده‌ای که در آن گفتگو وجود دارد از آسیب‌های اجتماعی مصون است. هیچ مسئله‌ای در کشور به صورت پایدار حل نخواهد شد مگر اینکه درباره آن و تبعات آن و راه حل‌های آن یک تفاهم نسلی شکل بگیرد. جامعه‌ای قادر است مسائل و مشکلاتش را حل کند که گفتگو را به خوبی آموخته است.

وی در ادامه بیان کرد: واگرایی در جامعه و تعارض در نقش ها، فرصت‌ها را به تباهی می‌برد و در این وضعیت چگونه می‌توان همدلی به وجود آورد. بی شک گفتگو یک ابزار اساسی برای تفاهم ملی است.

وی افزود: می‌خواهیم سند را اجرایی کنیم و سندی اجرایی خواهد شد که پیرامون او تفاهمی شکل گرفته باشد و به درک مشترک میان تمام ذینفعان دست یافته باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تا نتوانیم تقاضای موثری را نسبت به تعلیم و تربیت چند ساحتی دست بیابیم نمی‌توانیم آن را اجرایی کنیم. آمار خروجی کار مورد توجه قرار می‌گیرد و نهایتا ارزیابی می‌شود که کار انجام شده یا نه! در این نگاه دو خطا وجود دارد.

وی افزود: جهت گیری نظام آموزشی از دوران ابتدایی با توجه به کنکور برنامه ریزی و جهت یابی می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال استارتاپ‌ها و گروه‌های کار آفرینی جهت گیری محیط دانشگاهی را متحول کرده اند.

وی در ادامه بیان کرد: نمی‌توانیم کنکور را برداریم و باید در کنار متقاضیان کنکور متقاضیان دیگری را تربیت کنیم و جهت گیری تعلیم و تربیت را به سمت خود جهت دهد. باید فرصت‌های عادلانه‌تر تقسیم شود و سهم کیفیت برای همه یکسان باشد.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی ۲۸ IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  6 5
  بجای وزیر آموزش و پرورش بفرمایید: وزیر مکاشف خاف!!!
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  9 3
  خب تا گاج و امثالهم هستن که حالشو ببرن قطعاً برداشتن کنکور محاله!
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 0
  کنکور نباید برداشته بشه هر بی سوادی نباید بره دانشگاه و دکتر و مهندس بشه
 • IR ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  13 1
  خدایتان لعنت کند اگر دروغ بگویید.
 • احمد IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  5 1
  کدام عدالت آموزشی؟وقتی رتبه ۵۰۰۰۰ میشینه کنار رتبه ۵۰۰ اگه راست میگی لایحه بده اینو اصلاح کن
 • فاطمه IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  1 0
  کاش بر دارین این کنکورو اخه چقدر در عذاب باشیم چقدر جوونیمون هدر بره بخاطر کنکور
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  3 0
  بالاخره فهمدید که کنکور حذف شدنی نیست! زنده باد عدالت زنده باد کنکور
 • علیرضا IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  0 1
  واقعاجای تاسف داره کنکورچه خاصیت واثرعلمی داره وقت استرس جووناالکی میره بالاوبعضی موسسات هم حسابی کاسب میشن خداازتون نگذره الکی چندین ساله قانون حذف کنکورروبه بهانه های مختلف عملی نمیکنیدفقط به فکرموسسات هستیدبااین مدیریتتون
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
  0 0
  فریاد فریاد مشکل از کنکور نیست ، مشکل از کمی ظرفیت پزشکی هاست! کنکور حذف شود چه کسی (با چه معیاری) برود پزشکی تهران؟ کنکور یک عیار و معیار عادلانه است در صورت حذف آن معیار پذیرش میشود میزان نزدکی با ژن های خوب. هر چه ژن مرغوب تر،رتبه برتر کنکور مافیا نیست. مافیا کمی ظرفیت پزشکی هاست و آدرس غلط کنکور را میدهد تا شما را بفربند.َ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس