فرشاد مؤمنی

یک اقتصاددان چپ در اظهاراتی بدون اشاره به مثبتات اقتصادی ایران گفته است: نظام تصمیم‌گیری کشور طی 15 سال گذشته قابلیت درخوری نشان نداده؛ البته اگر نگوییم آنچه بیشتر نشان داده ضد قابلیت بوده است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

لبخند بهزاد نبوی به مردم؛ من به روحانی رأی ندادم...

«بهزاد نبوی»، از عاملان وضع موجود و از حامیان رئیس جمهور روحانی، به تازگی در اظهاراتی گفته است: من دولت فعلی را یک دولت قدرتمند، بدون عیب و نقص نمی‌دانم.

به گزارش اعتماد آنلاین، نبوی می‌گوید که سال ۹۲ به روحانی رای نداده چون اصلاً در انتخابات شرکت نکرده است –و- طبق گفته خودش تعصب خاصی هم در دفاع از دولت روحانی ندارد ![۱]

*اظهارات نبوی و تأکید بر رأی ندادن به روحانی و قدرتمند نبودن دولت، مصداق اتمّ پشتک واروی سیاسی و به هم ریختن کافه است.

رفتاری از سوی یک جریان خاص سیاسی که با نامه‌های فدایت شوم و تکرار می‌کنم و ما تضمین روحانی هستیم، دو دوره است که مشغول حمایت از آقای روحانی و دولت اعتدالی اصلاح‌طلبان است اما اکنون که ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها آشکار شده و موسم پذیرش مسئولیت و «عذرخواهی» رسیده است؛ کسانی از معاریف آن با خونسردی ابراز می‌کنند که اساساً به روحانی رأی هم نداده‌اند!

جالب آنکه شخص بهزاد نبوی، ۲ سال قبل در یک مصاحبه گفته بود: «جمعی در فضای مجازی و به نام اصلاح‌طلب هیاهوی "پشیمانی از رای به روحانی" را مطرح کردند که مورد استقبال مخالفان ائتلاف اعتدال، میانه‌روی و اطلاح‌طلبی هم قرارگرفت، شبیه موج "عبور از خاتمی" که اواخر دوره دوم ریاست‌جمهوری او مطرح شد. شاید برخی با حسن‌نیت تصور کنند با این "اعلام پشیمانی" خرج خود را از روحانی جدا می‌کنند. حال آنکه امکان جدایی این خرج برای اصلاح‌طلبان وجود ندارد. به‌فرض شکست دولت، اصلاح‌طلبان هم شکست خواهند خورد. اصلاح‌طلبان باید تمام تلاش‌شان را کنند تا روحانی موفق شود .»[۲]

اظهارات نبوی و مثلاً بی‌تعصبی! او همچنین در حالی است که او نه تنها در ایام ۴ سال اول دولت رئیس‌جمهور روحانی، جرأت بیان چنین اظهاراتی را به خود نمی‌داد بلکه چندی قبل نیز طی اظهارات دیگری خطاب به اصلاح‌طلبانی که قصد عبور از روحانی را داشتند، گفته بود: چرا می‌خواهید خرج خود را از دولت جدا کنید ؟[۳]

اصرار این فعال اصلاح‌طلب بر بی‌نسبتی با دولت روحانی با تناقضات دیگری هم روبروست...

او چندی قبل با دفاع از «تَکرار می‌کنم» خاتمی اظهار کرده بود:

«وقتی برای رأی دادن انتخابات مجلس دهم به حوزه رأی گیری رفته بودم، می‌دیدم که در دست هیچکس تراکت و یا لیستی نیست و همه از روی تلفن همراه خود اسامی را می‌خواندند و می‌نوشتند و «تَکرار می‌کنم» آقای خاتمی که صرفاً از طریق فضای مجازی منتشر شد، آن چنان تاثیری بر مردم گذاشت که برای اولین بار یک لیست به طور کامل در انتخابات رای آورد. همه امروز می‌دانند بستن فضای مجازی برای این است که آقای خاتمی دیگر نتواند «تکرار کند»، برای این است که انحصار خط دادن به افکار عمومی فقط در دست یک طیف خاص باشد، که البته تحقق این آرزو محال است. وسایل ارتباط جمعی و فضای ارتباطی به قدری پیشرفته شده است که آدم‌ها راه‌های ارتباطی پیدا می‌کنند. این اقدامات آب در هاون کوبیدن است.» [+]

پیشنهاد ائتلاف اصلاح‌طلبان با دکتر لاریجانی و اصرار بر کم بودن اختیارات رئیس‌جمهور روحانی هم از جمله مواضع اخیر بهزاد نبوی است که مشخص نیست چگونه می‌توان آنها را با اظهارات اخیر وی جمع کرد و به تناقض نرسید!

بهزاد نبوی همچنین باید بداند که در پروژه «طلاق سیاسی از روحانی» و انکار اعتدال، مجبور است تخته پاک‌کن دست بگیرد و جملاتی مثل «اصلاح‌طلبان فدائیان دولت هستند»، «تمام کارهای روحانی قانونیست»، «ما اصلاح‌طلبان باید دست روحانی و ظریف را ببوسیم»، «روحانی از ما اصلاح‌طلبان هم بهتر کار کرده است» و «ما و روحانی یکی هستیم» را پاک کند و انکار کند که منتجب‌نیا، مرعشی، اصغرزاده، ناصری، عبدی، عارف و خانم آذر منصوری این جملات را طی ۶ سال گذشته به کرّات در ذهن افکار عمومی جامعه پمپاژ کرده‌اند.

اظهارات نبوی که به وضوح هرچه تمامتر بوی «عبور از روحانی» و «کی بود کی بود من نبودم»! از آنها به مشام می‌رسد در حالی شنیده می‌شود که مرحوم حسن شایانفر، از تحلیلگران برجسته اصولگرا و از چهره‌های شهیر روزنامه کیهان، چند سال قبل و در ایام دولت یازدهم دست اصلاح‌طلبان را خوانده بود و در یک مصاحبه تأکید کرد که یک روز صدای «عبور اصلاح‌طلبان از روحانی» را خواهیم شنید .[۴]

گفتنیست، اصلاح‌طلبان کراراً اصرار دارند که بهزاد نبوی از جمله چهره‌های پاکدست این جریان خاص سیاسی در مسائل اقتصادی است. این در حالی است که فساد سیاسی این قبیل شخصیت‌ها در قالب کردن گزینه‌های ناکارآمد به مردم و گزینه‌هایی که مشکلات اقتصادی فعلی را پدید آورده‌اند، و در ادامه عدم عذرخواهی، فرار رو به جلو و پشتک واروی سیاسی در مقابل مردم؛ هزینه‌هایی بس بیشتر، نسبت به فساد اقتصادی دارد.

***

معاون رئیس‌جمهور: ملخ پر از پروتئین و مثل میگو خوردنی است!

«عیسی کلانتری»، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس‌جمهور روحانی، به تازگی در یک مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: در خوزستان زمانی که هواپیمای سم‌پاش می‌خواست اهواز را سم‌پاشی کنند، اجازه نمی‌دادند چرا که ملخ پر از پروتئین است، چطور میگو را می‌خورند، ملخ هم مانند میگو است. یک عده میگو می‌خورند و یک عده ملخ!

او در بحث حیات وحش نیز گفته است:

«موضوعات مربوط به حیات وحش فنی است و از آنجایی که حیات وحش تخصص من نیست، در این باره هرچه متخصصان بگویند، همان کار را انجام می‌دهم و بحث هم نمی‌کنم، چراکه صاحبنظر نیستم. یک گروه متخصص ۱۰ الی ۱۵ نفره هستند که درباره حیات وحش نظر می‌دهند و زمانی که به اجماع برسند، مقوله مورد اجماع را دستور می‌دهم. یکی از متخصصان در حوزه حیات وحش، دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان هستند، ایشان در این حوزه بسیار صاحبنظر است و هیچ‌کس را به اندازه دکتر نمکی نمی‌شناسم که در این حوزه صاحبنظر باشد، البته در یک زمان شکار می‌رفتند، اما الان دیگر شکار نمی‌کنند و ۱۰ الی ۱۵ سال است که شکار را کنار گذاشته‌اند.»

کلانتری همچنین با ادعای اینکه مردم طبقات پایین به دلیل گرانی گوشت به شکار روی آورده‌اند، اظهار می‌کند:

در مسئله پارک ملی گلستان که در پاییز سال گذشته اتفاق افتاد، آن منطقه مانند میدان جنگ شده بود، ۱۸ الی ۱۹ نفر در سنگرهای زیرزمینی اطراق کرده بودند تا در زمان جفت‌گیری حیوان به آنها حمله کنند، در آن درگیری حتی یک محیط‌بان کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. وقتی گوشت گران می‌شود، جامعه روستایی به حیات وحش هجوم می‌برد، به ویژه در پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده که حیوانات در دسترس هستند. باید گفت؛ بهترین دسترسی برای طبقات پایین قتل‌عام حیوانات است. البته برخی از گرانی و کمبود گوشت سوءاستفاده می‌کنند و همین سوء استفاده در دریا نیز اتفاق می‌افتد .[۵]

*پر واضح است که این اظهارات سطح پایین و عوامانه به هیچ وجه در سطح یک مدیر تراز اول دولتی نیست و البته مشخص هم نیست که رئیس‌جمهور روحانی چه اصراری دارد که چنین افراد حاشیه‌سازی که البته ید بیضایی هم ندارند، در شاکله اصلی دولت حضور داشته باشند.

ما قضاوت درباره صحبت‌های سطح پایین معاون رئیس جمهور را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

گفتنیست، کلانتری در حالی مدعیست که طبقات پایین جامعه به دلیل گرانی مشغول شکار شده‌اند که خود در همین صحبت‌ها اذعان می‌کند که وزیر بهداشت روحانی، قبلاً شکارچی بوده است!

ضمناً مشخص نیست چرا باید ملاک‌های قضاوت در ایران با سایر جهان متفاوت باشد؟! زیرا امر شکار هم‌اکنون در دنیا بعنوان یک تفریح شمرده می‌شود که بر اثر گسترش رفاه اقتصادی یک کشور و تمایل مردم به تفریحات خاص مورد توجه قرار می‌گیرد.

(البته امر شکار به منظور تفریح، در دین اسلام حرام است)

*عکس از ایلنا

***

فرشاد مؤمنی:

نظام تصمیم‌گیری کشور طی ۱۵ سال گذشته قابلیت درخوری نشان نداده است!

«فرشاد مؤمنی»، از اقتصاددان‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان و جریان چپ به تازگی طی اظهاراتی با اشاره به اینکه ایران از جنبه‌های مختلف با گرفتاری‌ها و چالش‌های خیلی بزرگی روبروست، گفت:

«در عین حالی که چالش‌ها و گرفتاری‌های بزرگ وجود دارد، از کانال خروج آمریکا بر برجام چشم‌اندازهای شدت یابی فشارهای بیرونی بر ما هم آشکار است. در اینجا چیزی که برای ما باقی می‌ماند اینکه آیا با یک رویه‌ی قضا و قدری به این فشارها تن در دهیم یا اینکه به کمک نظام تصمیم‌گیری کشور بیاییم که متأسفانه قابلیت درخوری به ویژه طی پانزده ساله‌ی گذشته از خود نشان نداده است؛ البته اگر نگوییم آنچه بیشتر نشان داده عمدتاً ضد قابلیت بوده است.»

به گزارش جماران، او همچنین می‌افزاید: فکر نکنیم اگر اشخاص تدبیر کنند چنین و چنان می‌شود. ماجرا این نیست که اشخاص مطلقاً نقش ندارند. ماجرا این است که نقش اصلی به کیفیت اندیشه‌ای نظام حکمرانی برمی‌گردد و این کیفیت اندیشه در اداره‌ی اقتصاد ایران یک ورشکستگی کامل را طی سی ساله‌ی گذشته و از سر آغاز اجرای برنامه‌ی تعدیل ساختاری نشان داده است! [۶]

*مؤمنی مدتیست که تحلیل‌های غلط و صحبت‌های تندی را درباره نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند.

ما از بنیان‌های اولیه انقلاب عدول کرده‌ایم، طی ۴۰ سال گذشته میزان مصرف گوشت قرمز در میان خانوارهای ایرانی به دلیل فقر کاهش یافته است، با اجرایی شدن تحریم‌های ترامپ، ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در ایران بیکار می‌شوند، با تحریم‌های جدید دچار گسترش فقر می‌شویم و نظام تصمیم‌گیری ما فریب‌خورده و ناتوانا است و باید از الگوی اقتصادی مصدق پیروی کند [۷]؛ از جمله مواضعی است که طی ماه‌های گذشته از سوی مؤمنی مطرح و در رسانه‌های اصلاح‌طلب مورد استقبال گسترده قرار گرفته است.

جدای از تحلیل‌های غلط مؤمنی مثل بیکار شدن بیش از ۱ میلیون نفر پس از اجرایی شدن تحریم‌های ترامپ! اما راجع به ناتوانی و بی‌کفایتی نظام تصمیم‌گیری کشور که مؤمنی مدعی آنست باید اشاره کرد که گویا آقای مؤمنی بینای واقعیت نیستند...

و نمی‌بینند که همین نظام تصمیم‌گیری توانسته اثر تحریم‌های ۱۰۰ درصدی آمریکا را به کمتر از ۳۰ درصد برساند، وارد دام بدهی‌های خارجی کلان نشود، ضریب جینی ایران را به جایگاهی بهتر از آمریکا برساند، ایران را در زمره سیرترین کشورهای دنیا (بر اساس شاخص GHI) قرار دهد، به حدّی از قوت اقتصادی برسد که به حمایت اقتصادی و نظامی از چند متحد بین‌المللی خود بپردازد و ایران اسلامی را در آستانه قرار گرفتن در جایگاه پانزدهمین اقتصاد جهان قرار دهد .[۸]

بله! اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به مدد نگاه‌های لیبرالی و چپ‌گرایانه دولت فعلی، هم‌اکنون با مشکلات بزرگی مثل گرانی و تورّم غیر قابل توجیه مواجه است اما اولاً مشکل در کجای دنیا نیست؟ و ثانیاً آیا این مشکلات دلیل بر این می‌شود که عده‌ای به بیان صحبت‌های عوامانه و غلط روی بیاورند و در عین حال، واقعیت‌های کشور را هم نبینند؟

ذکر این نکته ضروریست که اگر معضل «تبلیغات نارسای مسئولان» که در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پیرامون دستاوردهای کشور مورد اشاره قرار گرفت؛ تا این اندازه مورد اهمال و تغافل نبود و اگر دولت محترم نظارت صحیحی بر قیمت‌های اقلام مورد نیاز مردم صورت می‌داد؛ هرگز هیچ بازار داغی برای این صحبت‌های نادرست وجود نمی‌داشت و از تریبون‌ها، تحلیل‌های درست‌تری به گوش مردم می‌رسید.

***

1_ https://etemadonline.com/content/314648

2_ mshrgh.ir/824424

3_ mshrgh.ir/925872

4_ http://fna.ir/KGO1S5

5_https://khabarban.com/a/24147983

6_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1202516

7_ mshrgh.ir/966907

8_ https://etemadonline.com/content/270468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  94 1
  جناب كلانتري شكم فربه و صورت سرخ و بي خيال شما و احتمالا خانواده محترم نتيجه تناول ملخ است؟؟؟؟؟؟
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   37 1
   بوی تعفنِ دورویی اصلاح طلبها، تنفس را برای همه سخت کرده
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   29 0
   بهزاد نبوی هنوز زنده است؟!
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  40 1
  راست میگه عیسی ملخی شکم گنده!! هرهرهرهر.
 • ناشناس IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  45 1
  بهزاد نبوی =قاتل کلانتری= جاسوس پرور جهانگیری=RQ4
 • zamyad IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  46 2
  نوش جون خودت
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  37 1
  خب بخور شايد دوباره موهايت دراومد
 • ناشناس IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  37 2
  جناب کلانتری نوش جان پس دستور بده برات شکارکنن و بده ایالات داخله یه خورشت چرب و چلی برات درست کنن و یک سوری هم به همفکرات بده تا همه از این پروتئین بهره کافی و وافی ببرید.
 • سید IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  52 2
  متأسفم! فقط می توان گفت اصلاح طلبان تهوع آور! همین و بس!
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   10 0
   این که چیزی نیست ، کرم ۸۰ درصد پروتیین داره عیسی کلانتری و اصلاح طلبا جای گوشت ۱۲۰ هزارتومنی قرار نوش جان کنند . واقعا از هر حیث فکری ای تهوع آورن
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  15 16
  حتما این معاوین روحانی از نژاد عرب هست
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   9 10
   نژاد عرب چه صیغه ایه ؟ ملخ در همین ایران بخصوص جنوب استفاده میشه . اگر چیزی رو شما عادت به خوردنش نداری باید دیگران رو مذمت کنی ؟! خوردن ملخ حلال است ، رساله های توضیح المسایل رو ببینید . سریع مسخره نکنیم . البته این به معنای تایید ضعفهای دیگری بعضیها نیست .
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  8 1
  درس میشه
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  40 1
  اگر ملخ خواص زیادی داره آقایان دولتی روزانه یک وعده ملخ نوش جان کنند
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  18 1
  ملخ کنید تو حلقش تا بشه پادگان
 • حسین PL ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  11 1
  شالوم مهندس کلانتری
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  29 1
  مجبورش کنید جلوی دوربین بخوره
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   2 0
   چی رو؟
 • ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  32 0
  شاید خیلی ها یادشون نیاد !!! اولین وزیری که بعد از انقلاب اسلامی بدلیل فساد مالی و اختلاس استیضاح شد بهزاد نبوی ، وزیر صنایع سنگین بود ... اون سالها که هنوز اختلاس مد نشده بود ، رفقا اختلاس کردند و از وزارت برکنار شدند
  • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   17 0
   اختلاس چيه بابا!؟اين بهزاد نبوي پروندش در مورد انفجار هشت شهريور سال شصت و شهادت رجايي و باهنر هنوز مفتوحه!
 • ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  38 0
  اینها افراطیون سابق . بازجوهای تندخوی سابق... یعنی همین اصلاح طلب های امروز ، آدمهای پوچی هستند که برای خودنمایی هر روز رنگ عوض میکنند
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  29 2
  مردم از گوشت محروم کردید بعد میگید ملخ بخورند؟؟؟ شرم نمی کنید؟
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   8 1
   نگفته ملخ بخورید. حرفی زده که از یه مدیر ارشد بعیده.
 • دلخور IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  14 1
  مشخصه که شما خودت با این رژیم غذائی که داری . دقیقا حکم افت رو برای مردم و کشور داری . والسلام
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  22 1
  اگرتولبخند استهزا نزنی چه کسی بزند مایه ی به خاک سیاه نشاندن خودرو سازی در ایران .تو و ان شیخ مغروق چه اخرتی دارید خدابه دادتان نرسد چهابرسرثروتهای ملی واقتصاد این مملکت که نیاوردیدامثال شماها مساوی با مصیبت وخیانتید.خدابیش تراازاین رسوایتان کند.
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  18 1
  شاید معاون رییس جمهور ، دارای تابعیت مضاعف عربستان است
 • علی آقا IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 7
  در خصوص ملخ شیطنت خرابکارانه ناروایی انجام دادید مطلبی را در تیتر به کلانتری نسبت دادید که ایشان از قول مردم گفته است ، بقیه تیترها نخواندم اینکار را نکنید ، لطفا امانت دار باشید
 • وحید IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  اقای کلانتری اولا با این سخنت به بسیاری از مردم اهواز، نسبت ناروایی داده ای ثانیا به خود ایشان چند بشقاب ملخ بدهید تا اینطوری رجز نخواند سوم اینکه از این طرز حرف زدن خجالت بکشید
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   1 2
   ناروا کدومه ؟ ملخ حلال گوشته و از گذشته خوردنش توی جنوب معمول بوده اختصاص به خوزستان نداره
  • اهوازی IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   0 0
   چرا چرت و پرت میگی بی وجود؟ کجا خوردنش توی جنوب معمول بوده؟ اگه خیلی دوست داری و فکر میکنی حلاله، خب هر روز سر سفره زن و بچه ات بجای غذاهای دیگه ملخ ببر. گوشت الاغ هم حرام نیس. تو حاضری بخوری؟ ضمنا خیلی از ما همون میگو رو هم بزور میخوریم چه برسه به این آشغالا. غذای ما هم مثل بقیه ملت چلو و خورش و کباب از این چیزا بوده. البته اون زمان هایی که گوشت ارزون بود رو میگم!
 • AE ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  بهزاد نبوی رای ندادی ولی عملکردت مثل روحانی .معاون رئیس جمهور ملخ ارزانی خودت وبقیه افساد طلبان .سعی کنید زیاد تهیه وفریزر کنید .توجهنم اون دنیا همین هم پیدا نمیشه تا میتونید بخورید .سرملت چرا شیره می مالید .ما خودمان ذغال فروشیم.
 • ایرانی IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  7 1
  قوه قضائیه باید به پرونده خیانت و وطن فروشی بهزاد نبوی رسیدگی کند
 • محمد IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  5 6
  بیچاره گفته رای ندادم انوقت مسول وضعیت فعلی ایشان هست ....ههههههخخخخ
  • GB ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   1 1
   رای نداده ولی بقیه رو تشویق به رای دادن به این مردک کرده خودتی بهزاد
 • AT ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 1
  مهندس بهزاد نبوی بارها قبل،هنگام تبلیغات و بعد از انتخابات گفته که سال 92 در زندان به روحانی رای نداده ام
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 1
  انگار این اصلاح طلبان میان خودشان هم صداقت ندارند . اقای کرباسچی در ستاد انتخاباتی اقای کروبی فعالیت میکرد بعدا ادعا کرد من به موسوی رای دادم به کروبی رای ندادم ! امروز هم اقای نبوی میگوید من به روحانی رای ندادم چون اصلا در انتخابات شرکت نکردم ! چقدر ناصداقتی و بی وفایی؟ البته اقا بهزاد نبوی مو قع کم اوردن و ابرو ریزی همفکرانش مشهور به زیر میز زدن و بهم زدن قواعد بازی است .
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 1
  انگار این اصلاح طلبان میان خودشان هم صداقت ندارند . اقای کرباسچی در ستاد انتخاباتی اقای کروبی فعالیت میکرد بعدا ادعا کرد من به موسوی رای دادم به کروبی رای ندادم ! امروز هم اقای نبوی میگوید من به روحانی رای ندادم چون اصلا در انتخابات شرکت نکردم ! چقدر ناصداقتی و بی وفایی؟ البته اقا بهزاد نبوی مو قع کم اوردن و ابرو ریزی همفکرانش مشهور به زیر میز زدن و بهم زدن قواعد بازی است .
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 1
  تو سیرجان زیاد ملخ میخورن
 • اهوازی IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  5 0
  باشه جناب ایرادی نداره. ولی با این اوصاف اگه روزی روزگاری گذرت به شهر ما افتاد، باید وعده ناهار خودتم چنین چیزی باشه.
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  چهره منافقین را به تصویر کشیده اید ،
 • ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 1
  سازمان مجاهدین انقلاب ، سازمانی که بهزاد نبوی و رفقای مارکسیست وی راه اندازی کردند یکی از غده های چرکین است که مرتکب جنایتهای بیشماری در کشور ما شده است
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   1 1
   انفجار دفتر نخست وزیری سقوط هواپیما C130 ارتش
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  توسرش هم مثل روش خالیه زیاد جدی نگیرید کمبود دارن اینا کلا
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  جناب معاون اول از خودت شروع کن و گوشت های بره رو کنار بذار و به اتفاق خانواده گوشت ملخ بخور تا مردم باور کنند. یه مشت مرفه بی درد در دولت روزانه نمک به زخم مردم میریزند
 • علی IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 0
  بدبخت ملتی که این بی وجدانها و بی لیاقت ها و خیانت کاران اجنبی پرست قیمشان باشند
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 1
  تقریباً همه فقهای اسلامی خوردن ملخ رو حلال میدونند به شرط آنکه به طور زنده صید بشه...
 • ایرانی الاصل IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  لطفا" فارسی را درست تلفظ و بکار بگیرید این کلمه ی مثبتات یک کلمه ی عجیب واختراعی از سایت مشرق نیوزه . بجای واژه ی مثبتات زین پس بنویسید (نکات مثبت )
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  0 1
  بندرعباس به ملخ و میگو میگن میگ و قدیما ملخ ها رو صید میکردن و میخوردن. شاید برا همین ایشون میگن ملخ رو مثل میگو میخورن
 • FR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  5 1
  نبوى به بني صدر راي داده لعنت به اين منافق شرور :)
 • AE ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 2
  بهزاد نبوی که معلومه کی هست حالا به روحانی رای داده باشه یانه.کلانتری هم ملخ ارزانی خودتان فریز هم بکنید برای مغزتان خوبه .گوشت معمولی به مردم بدهید ملخ نمی خواهند.
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  10 2
  اسلاحتلب های ملخ خوار = سعودی سوسمارخوار
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 1
  خواهشا مزخرفات این مسئولین ابله را پخش نکنید که دیگه حالمون بهم میخورن از چرندیات این بی مخ ها
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  خداوند مملکت ما را از دست این جریان منافق چپ نجات دهد جریان راست با همه حماقت های که دراند ولی منافق نیستند
 • فرشاد IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 2
  بهزاد نبوی کمونیست به هیچ چیز اعتقاد ندارد وقتی کمونیستی به ناموس خودش تعصب نداشته باشد ازش انتظار دارید به کشور و دولتش تعصب داشته باشد ایشان فقط به کشتن و ترور سران کشور با کمک کشمیری علاقه وافری دارد کشتن انسانهای بیگناهی مثل شهید بهشتی که الان فرزند این شهید بزرگوار با بهزاد نبوی باهم قهوه می خوردند یا شهید مطهری یا آن 72 تن بالاخره ایشان از اصل و ذات کمونیستی خودش که درندگی هستش نمی تواند دست بکشد
 • ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  6 2
  سازمان مجاهدین انقلاب ، سازمانی که بهزاد نبوی و رفقای مارکسیست وی راه اندازی کردند یکی از غده های چرکین است که مرتکب جنایتهای بیشماری در کشور ما شده است
 • شاپور NL ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 1
  بله کملآ درسته ولی حتما میگوش از ان آقازاده ها وملخ هم از برای مردم
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  برو پی کار خود . پس برا خونه بخر ببر هرچند شماها اونم اونقدر گرون مکند مثل سار کالاها از سبد در بیاد
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 0
  لطفاً در مورد گوشت سگ هم اطلاعاتی در اختیارمان قراربده .!!!!
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 0
  مردم بریزین تو خیابون های مجازی !!
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  چند کیلو بگیر برا خانواده محترم بهره ببرن
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  کلانتری خودش توی تلویزیون ملخ بخوره تابقیه بخورن ...
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  بیشتر ، زنان بودند که به اینا رای دادن
 • GB ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  خب برای شب جشن تولد فرزندانت با کباب ملخ سورپرایزشون کن .خوش باشی . از کوزه همان تراود که در اوست .کمی عزت نفس و ...داشته باش .
 • GB ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 0
  البته طبق تحقیقات پروتینش انسان را بی شعور و بی عقل میکند و به اراجیف گویی همچون شما و عربستانیها دامن میزند .
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  5 0
  ان شاء الله بزودی از زقوم و چرک و خونابه جهنم خواهید خورد گوارای وجود نحس و خبیثتان
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  7 1
  امیدوارم در آینده ای نزدیک این میگو های جدید خوراک فرزندان و نوادگانت بشه
  • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   1 1
   متاسفانه ادبیات ایشان از شان یک مدیر فاصله زیادی داره هر چند که راست می گوید پیشنهاد می شه کلاس اموزش روش بیان برای امثال وی برگزار شود
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  1 2
  ما وقتی چهره شما را میبینیم یاد از دست دادن بهتر ین انسانها بوسیله خاینین به ملت اسلامی میافتیم خدا ازشون نگزرد این اصلاح طلبان مایه برکت نبودند
 • احمد IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  4 0
  نوش جانتان آقای کلانتری !
 • AE ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  2 0
  زنان معمولا تابع مردهاشون هستند که گفتید بیشتر زنان بودند که به اینها رای دادند.
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  ای رو آب لبخندی
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 1
  ای رو آب بخندی مردم از سوء مدیریت شما راحت شوند
 • سید رضا IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
  3 0
  خدایا ! محیط زیست ما را ؛ از دست این احمق های مغرض نجات بده !!
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
  5 0
  یک کلام شماها وطن فروشید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس