سازمان مجاهدین انقلاب

در سناریوی جدید «محفل» امنیتی اصلاحات، قرار است چنان تصویر سیاهی از فشارهای اقتصادی سال ۹۸ ترسیم شود که پازل «تحریم روانی» در کنار «تحریم‌ اقتصادی» تکمیل گردد تا در جوّ روانی حاصل از آن نظام وابدهد.

سرویس سیاست مشرق- در مناظره میان دکتر علیرضا زاکانی، نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی اصولگرا و سیدمصطفی تاجزاده، از دولتمردان دوره اصلاحات و از فعالان افراطی جریان اصلاحات (۲۵ دی ۹۷)، یکی از نکات کلیدی و بسیار مهمی که از زبان زاکانی مطرح شد، این بود که به باور او"هدف از فتنه احتمالی آینده (در سال ۹۸) را واژگونی نظام یا امتیازگیری بیشتر است. "

زاکانی در همین مناظره گفت: "فردی مثل تاج‌زاده می‌گوید یا مذاکره یا جنگ؛ چرا این حرف غلط را مطرح می‌کنید؟ "

این عضو پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس، در بخشی دیگر از سخنانش یک جمله طلایی با این مضمون گفت که"همیشه در پس فتنه‌های سیاسی، یک غارت عظیم نهفته است. "

همان‌طور که چندباری در گزارش‌های پیشین تاکید کرده‌ایم، از بعد از اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ که از مشهد مقدس شروع شد و چند روزی چند شهر کشور، از جمله برخی خیابان‌های پایتخت، را درگیر کرد، سیل میزگردها، کنفرانس‌ها، گزارش‌ها، مقالات و تحلیل‌ها از سوی چهره‌های شناخته شده «محفل امنیتی» اصلاحات (همان افراد همیشگی از قبیل تاجزاده، حجاریان، عباس عبدی، علیرضا علوی‌تبار، رمضان‌زاده، جلایی‌پور، و در یک کلام هسته‌ی اولیه دو تشکیلات منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب) به راه افتاد که مخرج مشترک همه‌ی آن‌ها یک چیز بود: اگر نظام، تسلیم نشود و امتیازات بزرگ در سیاست خارجی و داخلی ندهد، اغتشاشات و آشوب‌ها و شورش‌ها در مقیاس بزرگ‌تر، کشور را در بر خواهد گرفت.

منظور از امتیازات بزرگ اموری از این قبیل است: تسلیم در برابر زورگویی‌های ترامپ و متحدان و پذیرفتن برجام موشکی و منطقه‌ای، خودتحریمی با پذیرش مطلق شروط fatf، حذف نظارت استصوابی در انتخابات، کاهش نقش شورای نگهبان، محدود کردن نهادهای زیرمجموعه رهبری، رفع حصر از سران فتنه و در حوزه فرهنگی و اجتماعی اموری از قبیل «حجاب اختیاری» و… و.

این چهره‌های اطلاعاتی سابق و لاحق جریان اصلاحات، که هسته اصلی تئوری‌پردازی این جریان در تقابل با نظام هم محسوب می‌شوند، آن‌قدر روی تکرار آشوب‌های دی‌ماه ۹۶ در مقیاس بزرگ‌تر (در حد فتنه ۸۸ و فراتر از آن) در طول سال ۹۷ حساب کرده بودند، که چهره‌هایی مانند علیرضا علوی‌تبار (که به صراحت از پروژه سکولاریزاسیون قانون اساسی دم می‌زند) با اصطلاحاتی از قبیل «آزمون فیصله بخش» نظام را در یک سال اخیر تهدید کرده‌اند و عبارات و تعابیر مشابه هم از سوی چهره‌هایی چون حجاریان و تاجزاده هم به کرات در یک سال اخیر تکرار شده است.

اما پروژه سنگین ضدامنیتی طراحی شده برای تابستان ۹۷ در سرویس‌های جاسوسی دشمن که جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ، به صراحت با عنوان «تابستان داغ» از آن یاد کرده بود، برای ایجاد شورش‌های بزرگ در گوشه و کنار کشور شکست خورد. صبوری و بصیرت ملت بزرگ و فهیم ایران که به خوبی از برنامه‌های شوم نظام سلطه برای آشوب‌های خونین و در نهایت تجزیه ایران اسلامی آگاه هستند، با وجود همه گلایه‌ها و انتقادات به سیاست‌گذاری‌های اقتصادی و فشارهای معیشتی، جانیان آتش افروزی چون پمپئو و بولتون و نتانیاهو و بن‌سلمان را به مانند ۴۰ سال گذشته ناامید کرد و داغ «تابستان داغ» آشوب و شورش بر دل آن‌ها و حامیان و دنباله‌های داخلی ایشان ماند.

البته این داغ بر دل «محافل» توطئه‌پرداز و فتنه‌ساز داخل کشور هم ماند و آن‌ها پروژه‌ای را که از بهمن ماه گذشته با کمپین رسانه‌ای-تبلیغاتی سنگین دنبال می‌کردند تا نظام را با تهدید و ترساندن از آن، وادار به تسلیم و سازش و دادن امتیازات بنیان‌فکن کنند، بر باد رفته دیدند. اما از آنجا که استواری این محافل در عناد و کینه‌ورزی با نظام به طرز حیرت‌آوری تمام شدنی نیست، دوباره این جنگ روانی را با محور قرار دادن ۱۳ آبان (موعد اعلام بازگشت تحریم‌های «کمرشکن» توسط ترامپ) آغاز کردند و در این زمینه، کاملاً هماهنگ با رسانه‌های ضدانقلاب و ضدایرانی چون بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، من و تو، ایران اینترنشنال و حتی رویترز عمل نمودند.

آن‌ها بسیار روی تکرار اغتشاش و آشوب در سالگرد آشوب‌های دی ماه ۹۶ حساب کرده بودند و با در نظر گرفتن اینکه سال گذشته هنوز قیمت ارز عنان خود را پاره نکرده و مشکلات اقتصادی کشور جدی نشده بود، با توجه به سیاستگذاری‌های اشتباه دولت در حوزه اقتصاد و بی‌عملی و انفعال دستگاه‌ها در برخی حوزه‌های اقتصادی و همچنین خرابکاری عامدانه شبکه‌های نفوذی دشمن در گلوگاه‌های اقتصادی و بازی با قیمت کالاهای اساسی و معیشتی مردم و بسیاری از فاکتورهای دیگری که در آستانه دی‌ماه ۹۷ فراهم بود و در ۹۶ هنوز ظاهر نشده بود، اعضای این «محفل» ضدامنیتی داخلی کاملاً روی کلید خوردن اعتراضات زنجیره‌ای و اغتشاشات و آشوب‌ها در دی ماه ۹۷ حساب کرده بودند و باز، تحلیل پشت تحلیل بود که در رسانة‌های وابسته به جریان خاص، منتشر می‌شد که نظام را تلویحاً به «فروپاشی» و از دست رفتن مهار امور تهدید می‌کردند. اما دی‌ماه امسال هم با همان بصیرت و صبر انقلابی ملت کهن ایران بدون مشکل حاد امنیتی سپری شد.

اما اوج سرخوردگی و استیصال «محفل» در ۲۲ بهمن ماه ۹۷، رقم خورد (همان تاریخی که طبق وعده‌های جان بولتون در گردهمایی منافقین در چند ماه قبل‌تر، قرار بود عمر جمهوری اسلامی به دیدن آن قد ندهد)، زمانی که بار دیگر، ملت انقلابی ایران بلوغ فکری و سیاسی خود را به رخ جهانیان کشید.

۲۲ بهمن «تماشایی» (تعبیر رهبر انقلاب) سال ۹۷، چنان پرجوش و خروش بود که حتی بسیاری از دلبستگان انقلاب و نظام را هم غافلگیر کرد. علیرغم همه معضلات و مشکلات اقتصادی که در بازه ۱۳ آبان تا ۲۲ بهمن ۹۷( به دلایل مختلف داخلی و خارجی) بر مردم تحمیل شد، وقتی پای تجدید میثاق با ارزش‌های انقلاب به میان آمد، سیل جمعیت بود که در خیابان‌های پایتخت و سایر شهرهای کشور جوشید و رود وحدت و مقاومت را در سراسر ایران جاری کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۲ بهمن تماشایی هم اصلاح‌طلبان را بیدار نکرد / ریشه‌ی ارزان‌فروشی «انقلاب» توسط اصلاح‌طلبان چیست؟

ریشه‌شناسی «محفل امنیتی» اصلاحات / چرا رادیکال‌های اصلاحات به سیم آخر زده‌اند؟

برنامه‌های محفل امنیتی اصلاح طلبان / چرا اصلاح‌طلبان از بی‌عملی و ناکارآمدی مجلس و دولت راضی هستند؟

بعد از این حضور غرورآفرین، اردوگاه اصلاحات و به طور خاص «محفل» فوق‌الذکر تا چند روز دچار سرگیجه و بهت بود و تازه بعد از آن هم چهره‌های شناخته شده این جریان که همواره به هر مناسبت خرد و کلانی موضع می‌گیرند و مواضعشان هم تیتر رسانة‌های این جریان می‌شود، ترجیح دادند در سکوت از کنار این ماجرا بگذرند و اصطلاحاً به روی خود نیاورند.

اما بنا بر گزارش‌هایی که از جلسات و گعده‌های محفلی این جریان به گوش می‌رسد، به شدت از غلط درآمدن تحلیل‌های خود و شکست پروژه‌ی «اردوکشی خیابانی» بر سر معیشت، سرخورده و ناراحت هستند. راهپیمایی جانانه ملت ایران در ۲۲ بهمن و بعد، انتشار بیانیه رهبر معظم انقلاب با عنوان «گام دوم انقلاب»، به اصطلاح «تئوری پردازان» محفلی را با خلأ فکری روبه رو کرده و از این رو، زیر فشار انتقادات درون‌حزبی به این نتیجه رسیده‌اند که شعارهای معیشتی از جانب اردوگاه اصلاحات با هدف بسیج مردمی و راه‌اندازی جنبش‌های خیابانی، جواب نداده و نخواهد داد، چرا که نه جریان لیبرالیستی اصلاحات برای شعارهای معیشتی، نظریه و برنامه و حتی اعتقاد دارد، و نه مردم از ولنجک نشینان و نیاوران‌نشینان اصلاحاتی شعار «معیشت مردم» و «حقوق مستضعفین» و «درد محرومین» را می‌پذیرند. به هر حال، همین چهره‌ها هم در سال ۹۲ و هم ۹۶، برای رئیس جمهور شدن و ابقای روحانی و وزرایی با سرمایه‌های چند هزارمیلیاردی گریبان دریدند و حنجره خود را پاره کردند و تمامی «اعتبار» خود را در طبق اخلاص «تَکرار می کنم» گذاشتند.

وقتی ویترین «آکادمیک» جریان اصلاحات، یعنی صادق زیباکلام در مصاحبه‌ای اخیراً به صراحت گفته است که " محبوبیت سیاسی و اجتماعی خود را از دست داده‌ام و مردم دیگر مرا تحویل نمی‌گیرند"، نشان از آن دارد که حنای اصلاح‌طلبان در مانور تبلیغاتی «دلسوزی برای معیشت مردم» دیگر کوچک‌ترین رنگی ندارد و قاطبه مردم بلاتردید نقش اصلاح طلبان را در مدیریت فشل دولت اعتدال در جنگ اقتصادی نظام سلطه علیه کشورمان و بی عملی دولت به شدت پررنگ می‌بینند.

از این رو، در محافل درونی اصلاحات این بحث به شدت مطرح شده که دیگر نباید این جریان سیاسی روی مساله «معیشت» مانور دهد و دوباره تلاش‌ها (و در واقع توطئه‌ها و فتنه‌انگیزی‌ها) باید به سمت ایجاد دوقطبی‌های عمدتاً فرهنگی-اجتماعی با نظام برود که باز یکی از محورها بحث «آزادی‌های اجتماعی»، «حجاب اختیاری»، «حمایت از چهره‌های فرهنگی و هنری زاویه‌دار با نظام»، «تخریب نهادهای نظام مثل صدا و سیما» و… و. است. از این رو شاهدیم که در همین ماجرای رفتن عادل فردوسی‌پور از برنامه ۹۰، به شدت توان رسانه‌ای و تبلیغاتی جریان اصلاحات (به ویژه در شبکه‌های اجتماعی) پای کار آمده تا با سیاسی کردن ماجرا، برای بهره‌برداری‌های بعدی، از فردوسی‌پور نوعی «اپوزیسیون» رسانه‌ای علیه نظام تصویر کند که البته فردوسی‌پور باید با عبرت‌گیری از سرنوشت کسانی چون محمد حسینی و مهدی رستم‌پور هشیار باشد تا وارد این بازی سراسر باخت اصلاحاتی‌ها نشود.

عجیب‌تر اینکه ظاهراً یکی از چهره‌های قدیمی محفل امنیتی (که سابقه اقدامات ضدامنیتی او در ۴ دهه گذشته ثبت و ضبط است) در جلسات یکی از تشکل‌های اصلاح‌طلب گفته که "اگر تحریم‌های آمریکا شکست بخورد، نظام به سراغ ما می‌آید و ما را قلع و قمع می‌کند. " معنای تلویحی حرف او و همفکران او این است که باید به هر قیمت ممکن جلوی شکست تحریم‌ها را گرفت تا زمانی که نظام حاضر به مصالحه و دادن امتیازات بزرگ به این جریان سیاسی شود.

یکی دیگر از محورهای دیگری در جلسات درونی محفل امنیتی اصلاحات در دستور کار قرار گرفت، «سیاهنمایی» مفرط و بی وقفه درباره سال ۹۸ است. طبق این برنامه، باید چنان تصویر هولناکی از فشارهای اقتصادی پیش رو در سال ۹۸ ترسیم شود که هم در دل مردم و هم در دل مسؤولان نظام هراس ایجاد شود، و در واقع «تحریم روانی» در کنار تحریم‌های اقتصادی به شدت دنبال شود تا در جوّ به وجود آمده، نظام وادار به دادن امتیازاتی از قبیل پذیرش پالرمو و سی اف تی شود و مذاکرات با ترامپ را درباره برجام‌های بعدی کلید بزند.

باری، این ماهیت واقعی افراطیون «محفلی» و «نظریه‌پردازان» یک جریان سیاسی است که ظاهراً جز طراحی «توطئه» و «عملیات روانی» هیج نوع شیوه و روش دیگری در سیاست‌ورزی یاد نگرفته‌اند و در بحبوحه جنگ اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک نظام سلطه علیه کشورمان، به جای آنکه در فکر تدوین طرح و برنامه‌ای برای کمک به اداره کشور و حل معضلات باشند، در کمال ناجوانمردی، در فکر بهره‌برداری و موج‌سواری از فشارهای درونی و بیرونی وارده بر نظام، با هدف فتح سنگرهای قدرت و چنگ‌اندازی بر گلوگاه‌های سیاسی و اقتصادی هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • مرتضیsk IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  29 77
  دولت روحانی هم ناخواسته! وضع اقتصادی مملکت به فلاکت می کشاند تا پازل سال98 تکمیل و اجرائی گردد
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   32 38
   ناخواسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
  • کمانگیر IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
   1 0
   افسوس که این مزرعه را آب گرفته دهقان مصیبت زده را خواب گرفته
 • حافظ IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  35 66
  پیش شخص شخیص ترامپ و حکومت آمریکا هیچ فرقی بین اون سگ نگهبان کاخ سفید و گاو شیرده عربستان و این جماعت کاسه لیس وجود نداره
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  18 40
  بعدم فحشش رو به یه عده دیگه میگن
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  34 69
  در ایران ما اصلاح طلب نداریم. ما یک مشت خائن کودن داریم که فقط برای منافع بیشتر به هر حماقتی دست می زنند.
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  22 23
  البتهدکه فشار اقتصادی سنگین است و مثل همیشه شما از ملت فقط انتظار صبر و تحپل فشار دارید و البته که به شما خودی ها! فشاری وارد نمی شود پس درکی از ان ندارید !
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   24 0
   دلار 14 هزار تومانی و گوشت 150 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی نتیجه انتخاب غلط ملت در سال های 92 و 96 است خود کرده را تدبیر نیست .
  • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   16 2
   خودیها همان مردم انقلابی جنوب شهر هستند. اتفاقا فشارها هم همیشه بر گردن آنها است. همیشه هم اهالی محترم شمیران و شمال شهر با انقلاب زاویه داشتند و بیش از همه نق زدند
  • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   7 18
   درود بر شما که راست میگی به بنده که اصلن فشاری نمیاد چون هر روز صبح یک کیسه برنج دم سیاه طارم یک ران گوشت گوسفندی تازه یک جعبه سیب و پرتغال و موز و کیوی و گوجه و خیار و .... با یک گماشته جلوی درب خونه حاضر است بعلاوه پرداخت هزینه اقامت در یک ویلای 500 متری در یک خیابون لوکس در حسابم واریز میشود و بنده در قبالش فقط سالی دو بار در راهپیمایی شرکت میکنم و چند بار نماز جمعه میروم و به روحانی هم رای نمیدهم
 • سامان IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  44 86
  ی سوال دارم جوانی ما از بین رفت ن کاری و ن زندگی و ن زنی کاش میشد مرزو باز کنن گورمونو گم کنیم از ایران و ایران بمونه برا شماها و با آمریکا بجنگیدو شهید بشید هرچند شماها فرار میکنید اگه جنگ بشه
  • سید IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   کاش تو لندهور ادعا و عملت یکی باشد و هرچه زودتر گورت را گم کنی!
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   22 59
   لابد تو می ایستی و دفاع میکنی؟؟؟؟ کسی این طرف جلوت رو نمیگیره. اگر کشوری راهت داد (البته بعید میدونم انگلهای مفتخور رو راه بدن) گورت رو سریعتر گم کن.
  • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   26 74
   30 سال بعد از انقلاب اصلاح طلبان و کارگزارانی ها زمام اداره امور کشور را بعهده داشتن و نتیجه عملکردشون افزایش فاصله طبقاتی و فقر و بیکاری و فساد بوده است مردم نباید به اینها رای بدهند.
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   54 11
   جانا سخن از زبان ما میگویی "برنامه‌های اصلاحات برای امتیازگیری از نظام زیر فشار تحریم‌های آمریکا" مشرق همه فهمیدن اصلاح طلب و اصولگرا نداره سر سفره
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
   50 0
   اتفاقا اگه اینطور بشه ما هم خیلی خوشحال میشیم هر کسی لیاقت زندگی در ایران رو نداره!
 • علی IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  29 68
  با سلام دشمنان داخلی و خارجی نفسهای آخر خود را میکشند مرگ بر فتنه گران سال 88
 • روزبه IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  23 49
  لازم نیست از بالا شهر تهران کوچ کنن برن پایین شهر و ادای مردم داری در بیارن چون مشخصا موضوع جدل و بحث بعضی از این اصلاحاتیها مردم نیست، اگه بود که الان حداقل تاج زاده و علوی و عبدی و ... به خاطر حفظ ظاهر هم که شده بود یه سلفی با زلزله زده ها و سیل زده ها میگرفتن،این اقایون مطالبه گر اقشار دوتابعیتی ساکن در بالاشهرها هستن،اقایون اصلاحاتی با بالا شهری نشستن و در بالا شهر زندگی کردن شماها دیگه بورژووا نیستین
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  19 57
  خدا جواب همه شون رو بده .افساد طلب ها رو
 • علی IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  14 68
  اصلاح طلب واقعی یعنی تلاش مجدانه وصادقانه در جهت حل مشکلات سرراه مردم وانقلاب وکشوراست . ولی اصلاح طلبی مرسوم امروز شغل آب ونان داربرای فریب وشارلاتان بازی و چاپیدن مردم است.اگر قبول ندارید به عمل کرد حدود سه دهه گذشته این جماعت که دولت دستشان بوده است واین وضعیت اسف بار امروزنگاه کنید.خون باید گریست
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  26 60
  لعنت خدا بر خائنینی که اسم خود را به اصلاح طلبی تغییر داده اند نفاق یعنی همین که راه و رسمی غیر از نام و نشان خود داشته باشی
 • DE ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  24 53
  وزارت اطلاعات و دادستان چرا اقدامی نمی کند؟
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  20 61
  حتما وقتی که خودشون اعتراف میکنن ما با براندازها موافق هستیم و از انقلابی بودن اظهار پشیمانی میکنن دیگه اصلاح طلب نیستن،اگه علاقه دارن خودشون رو برانداز معرفی کنن چرا از لفظ اصلاحات برا خودشون استفاده میکنن،آیا شبه براندازا در درون کشور فرقی با بیگانگان دارن؟ ایا مصاحبه و نشر تشویش اذهان عمومی و القای بیچارگی و درماندگی در کشور توسط شبه براندازان توسط نشریات جرم نیست؟ شبه برانداز لفظ مناسبی برای این طیف هست به اصرار خود این چهرها،براندازان اصلاح طلب نیستن ولی انگار بعضی اصلاح طلبان برانداز
 • مهدی IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 24
  دو گروه اصلاح طلب و اصول گرا در ایران باید یکدیگر را به رسمیت بشناسند.
 • علی IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  27 56
  مرگ بر امریکا مرگ بر اصلاح طلبان فاسد غربزده ضد مقاومت و ضد قدس
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  15 46
  اصلاحطلبان تدبیر و امیدی بابت خسارتی که به کشور پ ملت زده اند باید محاکمه شوند ...
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  37 25
  مگه من چه نوشتم که منتشر نکردید؟ از خوزستان سیل زده.
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  16 49
  بنویس به نقل ازنمایندگان بی بی سی وصدای امریکاومن وتو وغیره....
 • وطن پرست IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  15 74
  دنیا رو بگردیم ، اپوزیسون برانداز درون سیستم نداریم جز همین اصلاح؟طلبان خودمون و البته صحنه گردان دوم کارگزاران..!! یک موضوع دیگه به ذهنم رسید ، مربوط به جامعه اسراییله، در آنجا اصولگرایی و افراط گرایی متوحش از دریچه ی دوربین و روایت بی بی سی پدیده ای واقعی،محترم، قابل ترحم، تحسین برانگیز،قابل شناسایی و همزادپندارانس، اما به ایران که می رسه اصولگرایی متمدن،ظلم ستیز،عدالت خواه ما می شود جنگ طلب، ماجراجو ،ضدمنافع ملی، ضد دموکراسی و قس علی هذا ...
 • وطن پرست IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  10 26
  سیستم دفاعی بدن که ضعیف بشه، آدم می شه کلکسیون بیماری ها...!! پس به فکر علاج باشید... سیره ی امام چی بود..؟ امام به گفته ی دکترکوشکی قلم های کمنیست ها رو هم تحمل می کرد...مادامی که از توش فتنه در نمی اومد...!!!
 • یا علی مدد IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  22 57
  این رو براتون می فرستم منتشر هم نکردید نکردید ولی پیگیری کنید قطعا به بهبود وضعیت کشور کمک می کند ردیابی افرادی که در مسائل اخیر نقش کلیدی دارند اما دیده نمی شوند را مرور کنیم آیا دقت کرده اید در همه امور کشور ما یک وزارت صمت داریم و زیر مجموعه آن اتاق اصناف داریم و کلی اتحادیه و صنف که دائما بر تعداد آنها توسط برخی افراد غیر مرتبط با آن صنف اضافه می شود؟(وزرایی چون نعمت زاده-شریعتمداری-رحمانی حضور آنچنانی دارند ولی اخبار صنفی کاملا محرمانه در حال جریان است) عدم وجود قوانین یکسان ، یکسان سازی هزینه ها و عدم شفافیت اطلاعات در این اصناف و اتحادیه که برخی از آنها حتی کاملا دولتی است و اختیارات عجیبی برای تعین قوانین بر بخش های حساسی چون کارگری دارند نشان می دهد این افراد نقش کلیدی در تغییر موازنه تجاری و اقتصادی بازی می کنند.(خاندان یکی از افراد بازداشتی در جریان ارزی سال گذشته و کثرت بازار در حوزه فرش و حضور فرد دیگری منتسب به رئیس جمهور در تره بار با ارز 4200) استفاده متوالی این اصناف که در دوره های اخیر انتخابانی به یک کارزار مالی اطلاعاتی و خرج های آنچنانی کشیده شده است و ایجاد تخلفات گسترده در بین اصناف برای فشار به کشور جهت عدم برخورد به علت بالا بردن تعداد افراد متخلف و دارای ثروت یا مشاغل دقیقا دقت کنید در چه حوزه های با چه نظریاتی مواجه هستیم دبیر یا مسئول فلان صنف: هست فراوان هست (واقعیت احتکار توسط افراد خودشان) مشکل نقدینگی وجوددارد(تراکنش های بالا در حسابهای گردشی) محصولات آسیب دیده اند(پخش بودن حجم گسترده ای از محصولات در کشور و بزرگ نمایی یک منطقه آسیب دیده به جای مجموع تولیدات) واردات را محدود کنید(قبل از محدودیت واردات گسترده انجام شده است) هموطن محصول ایرانی بخر(تولیدات بی کیفیت سایر کشورها را به جای محصول ایرانی با قیمت های ارز فعلی به ملت قالب کردن) کیفیت پایین برخی محصولات ایرانی(یعنی وارداتی بی کیفیتی بهتر از داخلی است) تولید در ایران بصرفه نیست(بزرگنمایی هزینه در تولید محصول ایرانی) گران نیست هزینه ها بالا رفته است(گرانفروشی با سازماندهی بالا رفتن ارز و عدم عرضه محصولات داخلی) و در پایان این داستان عدم نظارت وزارت صمت سازمان حمایت استاندارد سیب سلامت مجلس تعزیرات و جالب اینجاست در این چرخه نظارت بسیاری از ناظرین در حوزه وزارت صمت هستند......
  • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
   1 0
   احسنت