عیسی کلانتری

معاون روحانی: انگلیس اختراعی کرده که باعث می‌شود زعفران‌کاران ما بیکار شوند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

نماینده اصلاح‌طلب مجلس:

سال ۹۸ مشکلاتی ایجاد می‌شود!

«رسول خضری»، از نمایندگان اصلاح‌طلب و اعتدالی مجلس دهم، به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با اعتماد آنلاین گفته است: سوء مدیریت و عدم برنامه ریزی دولت و مجلس موجب مشکلاتی برای سال آینده خواهد شد!

او همچنین اظهار می‌کند:

رشد بودجه ۹۸ به صورت متوسط ۵/۵ درصد بوده است و این موضوع به معنای آن است که بودجه متناسب با نرخ تورم، گرانی و مشکلات کشور نیست. تورم در حال حاضر بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد است. چرا اعلام نمی کنند و آمار و ارقام غلط به مردم می دهند؟

این فرد در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز می‌گوید:

سه ابر چالش بیکاری و مشکلات کارگری، مدیریت منابع آب وچالش های زیست محیطی و صندوق های بازنشستگی را در سال آینده شاهد خواهیم بود. در سال ۹۸ شاهد سونامی ورشکستگی صندوق های بازنشستگی البته بجز تامین اجتماعی هستیم .[۱]

*اظهارات عجیب این نماینده مجلس و مثلاً اصرار او بر سونامی ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی در حالی است که منهای نقاط ضعف این صندوق‌ها در ایران اما اساساً در یک کشور رانتیر با درآمد نفتی، امکان سقوط نهادهای کلان مالی دولت بصورت سونامی وجود ندارد.

از طرفی باید اشاره کرد که چندی سالی هست که پس از بازار یافتن سیاه‌نمایی‌های اقتصادی در ایران، همه سالی برخی افراد و حتی برخی مقامات دولت اعلام می‌کنند که صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته شده‌اند و دیگر کار تمام است! اما کار همچنان ادامه یافته است...

خضریان همچنین باید توضیح بدهد که تورم ۸۰ درصدی را از کجا آورده است؟ چه اگر سند این گفته خود را مطرح نکند طبق مصوبات قوه قضائیه و مصوبات ستاد تبلیغات اقتصادی مبنی بر احضار سیاه‌نمایان، بایستی مورد پیگرد قرار گیرد .[۲]

درباره مشکلات سال آینده هم بایستی خاطرنشان کرد که اگر هم قرار بر وقوع یک اتفاق ناخوشایند باشد؛ دلیل محدثه این اتفاق، سیاه‌نمایی‌های عجیب و غریبی است که بخشی از آنها در صحبت‌های همین نماینده محترم قابل رؤیت است.

بخش مضحک ماجرا نیز اینست که یک عضو مجلس که با رأی مردم بر این جایگاه نشسته، به‌جای ارائه راهکار مبنی بر عبور کشور از مشکلات؛ خود به جزئی از مشکل تبدیل شده و مسلوب الید و بدون چاره فقط از این می‌گوید که مشکلاتی پیش خواهد آمد!

گفتنیست، پیش از این یک نماینده اصلاح‌طلب دیگر مجلس با بیان اینکه لااقل جریان فکری اصلاح‌طلب به دنبال هیچ فتنه‌ای نیست، گفته بود: «باید از کسانی که بحث فتنه ٩٨ را مطرح کردند این سوال را پرسید که دلیل طرح این موضوع چه بوده است. به نظر می‌رسد این یک فتنه‌انگاری است؛ زیرا مردم و مسئولین تغییر نکرده‌اند و برنامه‌ای هم در مسیر اقدامات جریانات مختلف سیاسی کشور وجود ندارد .»[۳]

***

معاون روحانی: انگلیس اختراعی کرده که باعث می‌شود زعفران‌کاران ما بیکار شوند!

«عیسی کلانتری»، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به تازگی در یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون محصولات تراریخته، در اظهاراتی عجیب گفته است:

«بدانید تا کمتر از سه سال آینده زعفران‌کاران ما باید کسب و کار خود را تعطیل کنند، چرا که یک شرکت انگلیسی ماده موثره زعفران را از طریق مهندسی ژنتیک به یک باکتری منتقل کرده است و بجای صدها هزار هکتار زمین زعفران‌کاری شده در هزار متر کارگاه تمام این ماده موثر زعفران رابه قیمت یک صدم زعفران کنونی تولید می‌کند، یعنی بیش از ۲۰۰ هزار هکتار زعفران‌کاری در کشور ما باید تعطیل شود، چراکه قیمت ماده موثره آن می‌شود یک سوم»! [+]

*صحبت‌های کلانتری را می‌توان رسوبات همان تفکراتی دانست که طی ۶ سال گذشته بر کشور حاکم شده‌اند و اختراعات دیگری مثل به انرژی هسته‌ای نیازی نداریم، آمریکا با یک بمب می‌تواند ما را از بین ببرد، ساخته شدن قرصی در آمریکا که دوای تمام دردهاست، ساخت اسلحه‌ای در اروپا که تمام گلوله‌ها را را با اشعه از بین می‌برد، ساخته شدن پلیس آهنی با مغزی نیمه انسان و نیمه ربات در ۳۰ سال قبل! و…هم داشته‌اند.

البته ما در اینجا فرض بدبینانه را مبنی بر وجود عزم سیاه‌نمایی در نظر نمی‌گیریم ولی ذکر این نکته ضروریست که همانطور که پسته ایرانی علیرغم کاشت در آمریکا هرگز از دسترس پسته‌کاران ایرانی خارج نشد و همانطور که قالی دستباف ایرانی با وجود تولید به انحاء مختلف در کشورهای دیگر مشابه‌سازی نشد؛ علی‌القاعده برای زعفران و زعفران کاران ایرانی هم هیچ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

برخی معتقدند یک از عیوب اصلی دولت رئیس‌جمهور روحانی، به کارگیری برخی مدیرانی است که دائماً از کبابی و آبگوشت بزباش و قدرت مستطاب آمریکا و انگلیس حرف می‌زنند و نسبت چندانی با واقعیت‌های جامعه ندارند.

گفتنیست، حسین مرعشی نیز در مناظره‌های انتخاباتی سال ۸۴ ادعا کرده بود ترافیک تهران تا ۵ سال آینده قفل می‌شود!

***

بر باد رفتن طرح امنیتی وزیر کشور توسط نوبخت

خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داد عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور طی صحبت‌هایی در جلسه جدید ستاد تبلیغات اقتصادی با بیان اینکه در این شرایط نباید فضای ناامیدی، یأس و تخریب در شرایط داخلی کشور حاکم شود، گفت: تاکنون با رویکرد توجیه و تذکر با گفتارهای رسانه ای غیر مسئولانه مواجه شده است، اما در شرایط فعلی، که توجه به اولویت های کشور و صیانت از حریم جامعه را اقتضا می‌کند، برخورد کاملاً قانونی با کسانی که به توجیه‌ها و تذکرات توجه نمی کنند، اجتناب ناپذیر است. [۴]

منظور رحمانی‌فضلی از «گفتارهای رسانه‌ای غیر مسئولانه» سیاه‌نمایی اقتصادی است که پیش از این در جلسه ستاد تبلیغات اقتصادی مورد تأکید قرار گرفته و بر لزوم برخورد قضایی با آنها تأکید شده بود .[۵]

این اظهارات اما در حالی است که محمدباقر نوبخت به تازگی طی صحبت‌هایی درباره ضریب جینی ایران (شاخص اختلاف طبقاتی) گفته است:

«اینکه ضریب جینی (شاخص محاسبه توزیع درآمد بین مردم یا فاصله طبقاتی) از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون کاهش یافته مورد قبول است اما رضایتبخش نیست». [۶]

او چند روز قبل نیز طی اظهاراتی عجیب در حاشیه سفر به کرمان پیرامون شرایط اقتصادی کشور گفته بود:

از ابتدای سال جاری با مشکل تحریم ها مواجه شدیم و اکنون امکان صادرات نفت خام به شدت با محدودیت مواجه است…از فروش ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه نفت در حد ۴۷ میلیارد دلار درآمد ارزی در بودجه پیش‌بینی شده بود اما اکنون این عدد بسیار کم شده و با همان فروش کم، امکان انتقال ارز نفت وجود ندارد...نفت با کشتی حمل می‌شود اما کشتی تحریم و بیمه کشتی‌ها نیز تحریم است.

به گزارش ایرنا، نوبخت در این اظهارات همچنین گفته بود: هرگاه با طرفی مذاکره می‌کنیم، می‌بینیم از سوی آمریکا شبانه با آن تماس گرفته و تهدیدش می‌کنند از این رو با بسیاری از مشکلات مواجه هستیم. [۷]

*ما نمی‌دانیم که اگر کسی در آنسوی آتلانتیک قصد داشت علیه اوضاع اقتصادی ایران سیاه‌نمایی کند آیا چیزی غیر از اظهارات نوبخت را بر زبان می‌راند یا خیر؟!

و اکنون این وزیر کشور و این اظهارات سیاه‌نمایانه نوبخت که حتی در بحث بهبود ضریب جینی که یک افتخار اقتصادی بزرگ برای انقلاب اسلامی و بیانگر افزایش قدرت خرید مردم و کاهش فقر نسبت به پیش از انقلاب است هم حاضر به تبریک و افتخار نیست و اینطور می‌گوید که رضایتبخش نیست؟

نوبخت باید به افکار عمومی توضیح بدهد که در یک اقتصاد کلان؛ اگر کاهش ضریب جینی رضایتبخش نیست پس چه چیزی رضایتبخش است؟

از طرفی چرا نوبخت در صحبت‌های خود پیرامون تحریم‌ها در کرمان به خود اجازه نداده این جمله رهبری و سایر کارشناسان اقتصادی کشور را تکرار کند که «اثر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران هرگز بیش از ۳۰ درصد نبوده است» …؟!

به این قضایای عجیب و غریب و عزم راسخ برخی مقامات دولتی بر سیاه‌نمایی از اوضاع کشور؛ همچنین باید رخدادهای مشکوکی مثل افزایش عجیب و یک‌شبه قیمت گوشت قرمز و توزیع نامناسب آن را نیز افزود.

آیا در ستاد تبلیغات اقتصادی هیچ عقل محضی وجود دارد که فکر کند چرا در کنار این رخدادها از تریبون‌های دولتی نیز شنیده می‌شود ایران در «شرایط ته درّه» قرار دارد، زعفران‌کاران تا ۳ سال دیگر بیکار می‌شوند، با تحریم‌های جدید ۱ میلیون نفر بیکار می‌شوند و ایران با مشکل فقر مواجه است!

برخی محافل تحلیلی از این می‌گویند که این صحبت‌ها به ایجاد فضای «فتنه اقتصادی» منجر خواهد شد.

فتنه‌ای با عملگری و سیاه‌نمایی اصلاح‌طلبان از شرایط کشور که قصد دارد مثبتات اقتصادی ایران مثل کاهش فقر، بهبود ضریب جینی، کم کردن اثر تحریم‌ها و افزایش قدرت خرید مردم را کتمان کند، مشکلاتی عامدانه را در اقتصاد و معیشت مردم بوجود بیاورد و دست آخر نیز با ادعای اینکه انقلاب اسلامی در مسیر سراشیبی قرار دارد و به دستاوردهایش نرسیده (جملات بیان شده در صحبت‌های دو تن از معاریف اصلاحات) بر روی موج اعتراضات خیابانی بنشیند و خود را منجی معترضین معرفی کند.

گفتنیست ما پیش از این نیز اشاره کرده بودیم که بعید است رحمانی‌فضلی جام زهر را بنوشد و از سوی ستاد تبلیغات اقتصادی کشور برخورد خاصی با عوامل سیاه‌نمایی اقتصادی که تماماً چهره‌های اصلاح‌طلب و اعتدالی هستند، صورت گیرد. ولی همچنان جای امیدواری هست که این تحلیل غلط باشد!

اینکه هزینه سکوت وزیر کشور و ستاد تبلیغات اقتصادی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند در قبال این سیاه‌نمایی‌های اقتصادی بیّن چیست؟ مقوله‌ایست که در آینده مشخص خواهد شد...

***

۱_ https://etemadonline.com/content/266062

2_ mshrgh.ir/930784

3_ mshrgh.ir/926796

4_ http://www.irna.ir/fa/News/83197644

5_ mshrgh.ir/930784

6_ http://www.irna.ir/fa/News/83198065

7_ http://www.irna.ir/fa/News/83174955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 62
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 29
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  68 16
  لجن خورده سوسکای جیره خوار ته سفره آمریکا آمریکا .
  • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   68 7
   این کلانتری و مدیرای از این دست دیگه کپک زدن بابا! یک سری مدیر دانا و پرتلاش تر بیارید.
  • محسن121 IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   54 4
   آقای کلانتری چرا نامیدی و یاس را در دل کشاورزان ایجاد می کنید شاید نمی دانید خیلی از کشورهای جهان مخالف استفاده از محصولات با تغییرات ژنتیکی هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا شما و دوستانتان که آینده بین هستید نمی دانستید نوشتن یادگاری روی دیوار آمرکا و غرب نتیجه اش چیست؟؟؟؟؟؟؟
  • s IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   2 7
   اگه مسلمون نیستی اسم مسلمون که روت هست..این چه ادبیاتیه؟واقعا یه مسلمون اینطوری حرف میزنه حتی با دشمنانش..یه تفاوت بین ما و اونا باید باشه..به نظرم اگه سایت ،این نوع حرفها رو پخش نکنه بهتره...
  • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   2 1
   به نظر من باید توی سیستممون جوان گرایی کنیم، الان همه شرکت های معتبر دنیا در سیستمشون جوان های 20 به الا دارند توی کشور ما مدیران همه سن بسیار بالا دارند و اصلا کرسی خودشون رو به جوان ها واگذار نمی کنند از یک در هم که بیرونشون می کنی از در دیگه می خوان به زور بیان تو مثل معافیت گرفتن از رهبری.
 • IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  62 25
  مشرق چرا نمی خای باور کنی اوضاع مملکت خراب شده به نظرم به دست خودمون قبر خودمون رو در این چهارده سال گذشته کندیم
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   56 21
   امثال شماها تو 40 سال گذشته زیاد بودن. ولی شماها رفتین و انقلاب موند. فقط واسه اینکه همیشه درباره اوضاع دروغ میگفتین.
 • بهنام IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  32 19
  همه دارن چرت و پرت میگن الا این مشرق
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  36 0
  اگرمقداردقیق تورم رومیدونی سریعتر بگوکه ما لنگ همون چند درصد بالا وپایینش معطل موندیم که بمیریم یانه..
 • ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  42 13
  چرا يك عده معلوم الحال كه خودشون راس كارند و مسبب اوضاع فعلي هستند وضع كشور را خراب و سياه نمايي ميكنند ؟
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   9 1
   چون اینا مدیر نیستن، مجری هستن؛ مجری فقط گزارش میده!
 • قاجاريون DE ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  1 37
  جانم را در راه بابك قاجار فدا خواهم كرد .
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   22 1
   انشالله ارزوت براورده شه ،هرچه سریعتر!
  • . IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   27 2
   ببند یارو،،، تیر و تبار خائنین بی لیاقت و بی کفایت و بی عرضه و کودن،،،،جونتو فدای نصف خزر و عهد نامه ی ترکمانچای و قرداد های نفتی و زیست محیطی کن بدبخت
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   20 1
   یک سگ کمتر برو بمیر
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   3 0
   زودترتوروحت
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   3 0
   سرسره بازهای پست فطرت
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  54 4
  همه چیز عالیه اصلا مشکلی وجود ندارد شاخص های فقر و بیکاری و تورم همه سیاهنمایی و در ذهن و تخیل سیاه عده ای بی همه چیز است!!!!!!!!!
  • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   5 19
   مطمئنم تو یکی از پاچه خواران آغا زاده ها هستی که اینجور ورررر میزنی
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  18 3
  خداوندا ما را از شر دوستیهای خاله خرسی حُمور دوپا در امان بدار
 • سید IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  33 14
  اصلاح طلبان کم دانش تهوع آور!
  • امیر IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   10 14
   بابا قرص زد تهوع .خودت بوی چه میدی ؟
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   0 2
   سید مستهل
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  52 1
  قرار نیست مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم و واقعیتها را نبینیم بلکه بایدتا دیر نشده برای مشکلات راه حلی بیابیم
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   25 21
   راه حل مشکلات انتخاب صحیح بود که مردم انجام ندادند و هر بلایی که سرشون میاد توجیح براش میارن و میگن همه همین هستند . در حالی که همه مسئولان مثل هم نیستند . احمدی نژاد با همه نقص هاش حداقل با مردم دشمن نبود اما این دولت برای خوش آمد آمریکا داره مردم رو له میکنه
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  9 11
  متاسفانه ما ایرانیها ژنی از خیانت داریم اول خیانت به ساسانیان بعد رضا شاه و محمدرضاشاه و بعد به حکومت حال حاظر و به خودمون
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   2 0
   دیالوگی از فیلم یتیم خانه ی ایران: خبرنگار ایرانی: چرا رجال ما نمی تونن وضع کشور رو سروسامون بدن؟ افسر انگلیسی: چون شما لیاقتش رو ندارید...اگر ملتی پشت سر لیدرشان بایستند، دنیا در برابر آنها سر خم می کند، شماها ترسو هستید، در صد سال گذشته تمام رهبران شما در انزوا مردند.
 • علی IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  25 10
  در ایران خیلی غربگرا و وطن فروش خائن وجود دارد. که پیشرفت ایران را نمی خواهند.
 • اشنا IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  3 0
  اخه یجوری حرف بزن آدم نفهمه محافظه کاری
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  15 2
  کلانتری رسما فکر میکنه روزای آخر ایرانه!
  • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   8 1
   کلانتر خائن را اعدام کنید
 • تورج IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  22 0
  این جمله خیلی روحیه بخش بود: "همانطور که پسته ایرانی علیرغم کاشت در آمریکا هرگز از دسترس پسته‌کاران ایرانی خارج نشد و همانطور که قالی دستباف ایرانی با وجود تولید به انحاء مختلف در کشورهای دیگر مشابه‌سازی نشد؛ علی‌القاعده برای زعفران و زعفران کاران ایرانی هم هیچ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد."
 • مجید IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  17 3
  صندوقهای بازنشستگی بودجه ندارند و خالیست و روسیه و چین و اروپا زیر بلیط آمریکا هستند این را که همه ایران می دانند !!!!
 • . IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  5 17
  نه به پرت و پلا گویی این مسئولان نه به کله ی مشرق که زیر برفه و همه چیزو ضریب جینی میبینه،،،، از خواب بیدار شو
 • ممل IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  7 10
  این صفحه آبروریزی است. جمعش کنید>
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  10 4
  مشرق ! سیاهنمایی ؟ برو مرور کن حرفهای زیر نفت رو که عراق هم بدهی چند میلیاردیشو با ما صاف نمی کنه از ترس امریکا. با وجود صف گوشت هنوز فکر می کنی شرایط عادی داریم ؟ تازه چهار ماه از تحریم گذشته شرکت ها کمر خم کردن !
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   3 1
   صف گوشت یا صف بیننده های فیلم فجر؟! صف چیز طبیعیه تو ایران گلم
 • رضا IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  11 12
  کی گفته ما تو کشورمون تورم داریم . من که قبول ندارم .
  • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   0 0
   تو تورم رو مغزت اثر کرده متوجه نمیشی
 • مهماندار هواپیما IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  8 0
  خلایق هر چه لایق
 • ناشناس IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  19 6
  بقول استاد پناهیان حکم شرعی اختلالکران نظام که حوزه باید بهش بپردازه وکوتاه نیاد چیه حکم شرعی خائن به یک ملت هشتاد میلیونی چیه حکم شرعی اب ووضو ونماز در حوضه هر روز داره تدریس میشه ایا وقت احکام متخلفان به نظام نرسیده مرگ بر انگلیس
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  10 3
  کلانتری خائن هر جا بوده جز نابودی نداشته من فکر میکنم عامل غربیهاست واسه نابودی مملکت
 • جابر IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  1 0
  نتیجه گیری از این رویدادهای مملت در اخر مطلب گفته شده ولی بازم با شک..
 • حسینی IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  4 6
  آنهائی که سر در آخر غربیهادارند وشیفته آن دیارند ومیترسند روزی برسد که دوستانشان در آنطرف آب دیگر آنها وخانواده شان رانپذرن خوبست مسؤلیتهارا رهاکنند وجان خودرا برهانند واین مردم را بحال خود بگزارند .ولی مشروط به اینکه أر آینده غلط کردم را مطرح نکنند > مثل کسانی که حالا از انقلاب کردنشان به غلط کردن وبالاترش هم افتاده اند .آما همینجا بگوییمتا آمریکارا مانند شوروی سابق نکنیم واتیه خود فروخته های داخلی را ومفسدین منافق صفت را به همکیشانشان ملحق نکنیم از نظام اسلامی دست بردار نیستیم .
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   6 1
   خدایا، تو حتی نمی توانی یک متن رو به شکل صحیح آن بنویسی!
 • AT ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  6 2
  بی صبرانه منتظر سال ۹۸ هستیم هر چند همین امروز هم دیر شده!
  • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   6 7
   :)))))مفلوک برای خدشه به این نظام باید تا آخر عمرت منتظر باشی
  • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   7 6
   همون جوابی رو میگیری که 88 گرفتی عزیزم
 • AE ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  6 0
  صندوقهای بازنشستگی بویژه تامین اجتماعی با سو مدیریت دچار مشکل شدند تامین اجتماعی را از سال 92 تاکنون 50 هزار میلیارد تومان بدهکار و درمان کارگران را به دولت تحویل نمودند..
 • تقی AE ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  9 3
  سایت احمق با این تورم و گرانی و بیکاری باز هم از وضعیت خوب صحبت میکنی.ملت تحت تاثیر سیاستهای غلط و عمدی دولت و مجلس، نزدیک به انفجار است و تو شارلاطان در حال ماستمالی کردن این حقیت هستی و از گل و بلبل صحبت میکنی و به جای تاخ و تاز بر مسببان آن که دولت رانتخوار و مجلس دلال و اصلاح طلبان نفوذی هستند به دنبال کتمان حقایق هستی.
 • علی IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  2 3
  دنیا رفته به سمت محصولات ارگانیک اونوقت آقای کلانتری میخواد تو لوله آزمایش زعفران پرورش بده انقدر دروغ برای چیه
 • W=(P+X'')-X' IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  0 0
  من یک سازمان دارم با بودجه ی Y از قبل، اوکی! میخوام یک مربع بگذارم داخل سازمانم؛ بودجه ای به اندازه ی 'X میگیرم. سازمانم صاحب اون مربع میشه، کل بودجه ی سازمان من میشه 'P= Y+X. خوب، اوکی من همون سازمان هستم، میخوام یک مربع بگذارم داخل سازمانم، بودجه ای به اندازه ی ''X میگیرم. بودجه ی سازمان من میشه ''W= P+X. به نظر شما نباید از W هزینه ی 'X قبلی رو کم کنم! همه چیز بعد از تفریغ بودجه مشخص میشه.
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  0 3
  عوضی بودن برخی جاها به این معنی که گاهی از چیزی ناراحتی، بعد برمیگردن بهت میگین همینه که هست! انتخاب خودت بوده و اینا ..! یخورده فکر کنید، این حرفتون یعنی چی!؟ وجداناً قبلی از این بهتر بود؟ رقیبش از این بهتر بود؟ لااله‌الاالله.
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   2 0
   بله که بهتر بود. ضمنا همون قبلی رو هم خود مردم رأی دادن.
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  4 0
  به جای القاء یاس و ناامیدی به مردم کمی کارکارشناسی کنید
 • سید رضا IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  5 5
  این آقا در دولت اصلاحات گند زد و رهرو ابتکار سبز پوشه !!
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  3 1
  آقا چرا هر چیزی را به مسخره می نگرید؟؟؟؟ اون آقایی که گفته سال بعد صندوقها ورشکسته می شوند رو دعوت کنید و گفته ها و مستندات علمی مورد نظرشو بپرسید و چاپ کنید. از آقای کلانتری بپرسید که اختراع مورد نظر چیه و کجا مقالاتش چاپ شده؟ . نشنیدن حرف اهل دانش خودش حماقت است شما نکنید.
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
   3 0
   از این حرفا زیاد زدن و سند ارائه نکردن.
 • علی IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  7 0
  سایت عزیز: اول اینکه تورم سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ درصد میباشد،چیزی که عیان چه حاجت به بیان، پس خودت رو احمق بدان، دوم اینکه دکتر نوبخت یک حرف راست فرمودند که در خصوص ضریب جینی میباشد، ظاهرا مشرق دوست داره مسوولان دروغگو باشند و سر مردم رو شیره بمالند.الانه زمانه حتی ۵ سال قبل نیست.
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  6 0
  جیره خوار تویی که سرتو کردی زیر برف. تورم بالای 1۰۰ رسیده
 • خلیل قاسمی IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  2 1
  لعنت خدا بر کسانیکه بدبینی را در جامعه گسترش میدهند وعوض دلداری مردم چوب لای چرخ میگذارندوووووووغیره...
 • مجید IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  3 0
  اینکه شما میگویید آقای خضری در مورد تورم اشتباه میگوید ظاهرا در این مملکت نیستید که حرف دروغ آقای روحانی را که در مورد تورم 28 درصدی صحبت کرده را تایید میکنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس