سهراب گیلانی

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس گفت: مدیریت‌های فعلی در وزارتخانه راه و شهرسازی هزاران میلیارد بدهی انباشته و هزاران پروژه نیمه تمام به جا گذاشته‌اند.

به گزارش مشرق، سهراب گیلانی در نشست علنی امروز (شنبه،۵ آبان) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با محمد اسلامی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اظهار داشت: آنچه که مخالفت یا موافقت می‌کنیم بر اساس مسئولیت‌پذیری و تحقق چشم‌انداز کشور است. رفع محرومیت‌ها، جهاد اسلامی محسوب می‌شود، همچنین مردم منتظر هستند دولت که فرماندهی مدیریت بحران را دارد فکری برای آرامش‌بخشی آنها داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

شریعتمداری رفع ابهام کرد!

وزرای ظرفیت‌ساز می‌توانند تحول آفرینی کنند

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از وزرا برای تحول، مقابله با بحران جدید و کارآمدی وزارتخانه استعفا دادند و برخی دیگر استیضاح شدند، گفت: وزرایی که دارای روحیه مردمی، مومن، انقلابی، ظرفیت‌ساز و دارای تعامل بالای منطقه‌ای و فرامنطقه ای باشند، می‌توانند تحول آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی حوزه وسیع و گسترده‌ای دارد که چندی پیش دولت پیشنهاد تفکیک آن را ارائه کرد، ادامه داد: در مسکن مشکلات جدی وجود دارد، برای ساماندهی مسکن و هزاران خانه خالی برنامه‌ای ارائه نشده، همچنین برای مسکن و تعاونی آنها که از ۱۲ سال گذشته باقی مانده چه برنامه‌ای دارید و گرانی مسکن را چگونه مهار می‌کنید.

۱۱ میلیون حاشیه‌نشین نیازمند ساماندهی هستند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تأکید بر اینکه برای ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین چه فکری دارید، عنوان کرد: برای بدهی انباشته پیمانکاران در حوزه راه آهن چه می کنید زیرا گرانی ناشی از تحریم موجب افزایش هزینه پروژه‌ها شده، آیا می‌توانید قول دهید با تأمین بودجه پروژه‌های نیمه‌تمام، پروژه‌های جدید را آغاز کنید.

گیلانی با اشاره به اینکه برای شهرسازی ایرانی اسلامی هیچ‌گونه برنامه‌ای مطرح نکرده‌اید، مطرح کرد: توسعه شهری حرف اول را در بناها و گردشگری دارد چرا در برنامه شما به این موضوع توجه نشده، مدیریت‌های فعلی در این وزارتخانه هزاران میلیارد بدهی انباشته و هزاران پروژه نیمه تمام به جا گذاشته‌اند، چه تحولی برای این مشکلات دارید و چگونه می‌توانید چشم‌انداز ۱۴۰۴ را تحقق بخشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برای ناوگان مسافربری که بیش از ۸۳ هزار اتوبوس و مینی‌بوس با عمر متوسط ۱۴ ساله دارد، چه برنامه‌ای دارید، ادامه داد: ناوگان حمل و نقل کالا ۳۶۵ هزار کامیون با متوسط عمر ۱۵ ساله نیازمند برنامه‌ای منسجم است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: خوزستان قهرمان در حوزه وزارت پیشنهادی شما، ضعف و کاستی جدی دارد، به آن توجه کنید.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس