کد خبر 578563
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵

رسوایی‌های جنسی در میان مقامات آمریکا از زمان‌های بسیار دور پدیده‌ای رایج بوده و با موارد بسیاری در تاریخ می‌توان مواجه شد، البته پس از دهه ۱۹۷۰ به دلیل توجه بیشتر رسانه‌ها به چنین مسائلی، جهشی ناگهانی در این نوع رسوایی‌ها مشاهده می‌کنیم.

 به گزارش مشرق، در طول قرن‌ها، رسوایی‌های جنسی زیادی گریبان سیاستمداران حکومت فدرال آمریکا، یا افرادی که با رضایت سنای آمریکا انتخاب شده بودند، را گرفت. برخی از این مقامات اتهامات را رد کردند، یا عذرخواهی نمودند و یا منصب خود را پس از افشای رسوایی‌شان از دست دادند.

در گزارش حاضر لیستی از رسوایی‌های جنسی دولت‌مردان آمریکا در تقریبا دو و نیم قرن گذشته، به ترتیب زمان وقوع، ارائه می‌شود. در تمام این موارد رسوایی جنسی یا عملی که در نهایت منجر به این رسوایی شد در زمانی رخ داده است که این افراد دارای سمت‌های مهمی در دولت فدرال بوده‌اند.

در بخش اول این گزارش به پرونده‌های رسوایی از سال 1776 تا اواخر دهه 1960 می‌پردازیم.

الکساندر همیلتون (Alexander Hamilton)، وزیر خزانه‌داری، با ماریا رینولدز (Maria Reynolds)، در حالیکه هر دو نفر با افراد دیگری ازدواج کرده بودند، رابطه نامشروع داشت. همسر رینولدز برای اینکه این راز را برملا نسازد مدتی طولانی از همیلتون حق‌السکوت می‌گرفت. (1796)

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

در سال 1797،‌ زمانی که همیلتون دیگر عهده‌دار منصب وزارت خزانه‌داری نبود، روزنامه‌نگاری به نام جیمز کلندر (James Callender) رابطه نامشروع وی را افشاء کرده و هملیتون مجبور شد به صورت علنی عذرخواهی کند.

پس از رسوایی هملیتون نوبت به توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، رئیس‌جمهور آمریکا، رسید. کلندر فاش کرد که وی از سالی همینگز (Sally Hemings) چندین بچه دارد.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

همینگز خواهر ناتنی مارتا، همسر متوفی جفرسون، بود و محققین اکنون بر اساس آزمایشات دی‌ان‌ای اتفاق نظر دارند که توماس جفرسون و سالی همینگز چندین فرزند داشتند. (1806)

اندرو جکسون (Andrew Jackson)، نماینده کنگره، سناتور، فرماندار فلوریدا و رئیس‌جمهور آمریکا،‌در سال 1791 با راشل دونلسون (Rachel Donelson) ازدواج کرد. این دو نفر فکر می‌کردند جدایی راشل از همسر الکلی‌اش، لوئیز روباردز (Lewis Robards) به پایان رسیده است. اما روباردز هیچگاه کارهای اداری خود را به پایان نرسانده بود و همین امر منجر به ابطال ازدواج جکسون و راشل در سال 1791 شده و آنها مجبور شدند در سال 1795 بار دیگر ازدواج کنند.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

در تمام دوران کاری جکسون، رقیبانش همسر وی را به عنوان زنی شوهردار که با فرد دیگری ازدواج کرده بود ترسیم کردند. اندکی پس از انتخاب جکسون به عنوان رئیس‌جمهور در سال 1828 (پیش از مراسم تحلیف) راشل دچار یک فروپاشی عصبی شده و درگذشت. جکسون اتهام‌زنی‌ها در زمان مبارزات انتخاباتی را عامل مرگ راشل می‌دانست. (1828)

ریچارد منتون جانسون (Richard Mentor Johnson)، سناتور دموکرات از ایالت کنتیکات، هیچگاه سعی نکرد رابطه‌ نامشروعش با برده‌ای به نام جولیا چین (Julia Chinn) را مخفی نگه دارد. این امر باعث شد حزب دموکرات از جانسون دوری جوید و وی انتخابات سنا را در سال 1828 نیز واگذار کرد.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

اگرچه این دو نفر حق ازدواج را نداشتند اما جانسون با وی به مانند همسر قانونی‌اش رفتار می‌کرد و این دو دارای چند فرزند بودند. چین در سال 1833 و پیش از اینکه جکسون معاون رئیس‌جمهور مارتین وان بورن (Martin Van Buren) شود، درگذشت.

جان هنری ایتون (John Henry Eaton)، وزیر جنگ، با همسر فردی به نام جان بی. تیمبرلیک (John B. Timberlake) رابطه نامشروع داشت. گفته می‌شود همین رابطه باعث خودکشی تیمبرلیک شد.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

ایتون سپس با مارگارت بیوه تیمبرلیک ازدواج کرد، مسأله‌ای که منجر به مشکلات سیاسی و اجتماعی در دوران ریاست‌جمهوری اندرو جکسون شد (1831).

جیمز هنری هاموند (James Henry Hammond)، نماینده مجلس آمریکا که بعدها به سناتوری رسید، رابطه همجنسبازی با یکی از دوستان دوران دانشگاهش داشت، وی با برادرزادگان نوجوانش نیز رابطه‌ای داشت که از آن تعبیر به «یک هوسبازی کوچک» می‌کرد. وی همچنین با برده‌ها نیز رابطه جنسی داشت. یکی از این برده‌ها تنها 12 سال سن داشت.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

سوء استفاده جنسی وی از برادرزاده‌هایش در سال 1843 علنی شده و هاموند مجبور شد از نامزدی ورود به سنا در سال 1846 کنار برود. اما وی در سال 1857 بار دیگر به عنوان سناتور برگزیده شد.

دانیل وبستر (Daniel Webster)، سناتور ایالت ماساچوست، از جانب گزارشگری به نام جینی گری سوئیسهلم (Jane Grey Swisshelm) در ماه می 1850 و زمانی که متأهل بوده و هنوز در کنگره خدمت می‌کرد، متهم شد که: «معشوقه‌های وی اغلب، اگرنه همیشه، زنان رنگین‌پوست بودند – برخی از آنها زنان سیاه درشتی بودند که قیافه‌ای به زشتی و زمختی خودش داشتند.»

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

مطبوعات ملی آمریکا این اتهامات را به صورت گسترده‌ای تحت پوشش قرار دادند. دستکم بخشی از این اتهامات را منابع دیگر نیز تأیید می‌کردند. (1850)

جیمز بوچانان (James Buchanan)،‌ سناتور دموکرات، دیپلمات و رئیس‌جمهور آمریکا و ویلیام روفوس کینگ، که در دوران فرانکلین پیرس (Franklin Pierce) به عنوان معاون رئیس‌جمهور فعالیت می‌کرد، متهم بودند که برای سال‌های طولانی در واشنگتن با یکدیگر رابطه همجنسبازی داشتند.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

پیرس در سال 1853 و قبل از اینکه بوچانان به ریاست‌جمهوری برسد درگذشت. اندرو جکسون به کین با عنوان «نانسی خانم» اشاره می‌کرد. (دهه 1850)

گروِر کلیولند (Grover Cleveland)، رئیس‌ جمهوری از حزب دموکرات بود. وی در انتخابات سال 1884 زمانی که هنوز مجرد بود کمک‌ هزینه بزرگ کردن کودک به زنی به نام ماریا کرافتز هالپین (Maria Crofts Halpin) پرداخت می‌کرد اگرچه ممکن است وی پدر این پسر که در سال 1874 متولد شد، نبوده باشد. هالپین با کسان دیگری چون اسکار فولسام (Oscar Folsom)، دوست و پدرزن آتی کلیولند، رابطه داشت. کودک وی نیز به نام فولسام نامگذاری شده بود.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

خواسته کلیولند از هوادارانش ساده بود: «حقیقت را بگویید.» این رویداد مخالفین کلیولند را بر آن داشت که شعاری مرتبط با آن برای خود برگزینند: «ماما، کجاست بابا؟» پس از اینکه کلیولند در انتخابات برنده شده پاسخی به این شعار داده شد: «رفته به کاخ سفید، ها، ها، ها!» (1884)

ویلیام کمپل پرستون برکینریج (William Campbell Preston Breckinridge)، نماینده دموکرات کنتیکات بود. مادلین پولارد (Madeleine Pollard) از برکینریج شکایت کرده و اعلام کرد که وی وعده داده بود پس از مرگ همسرش با او ازدواج خواهد کرد، اما این کار را نکرد. برکینریج در دور بعدی انتخابات برنده نشد. (1894)

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

وارن هاردینگ (Warren Harding)، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه، روابط نامشروعی با کری فیلیپس (Carrie Phillips) و نان بریتون (Nan Britton) در دهه‌های 1910 و 1920 داشت. هاردینگ در سال 1923 درگذشت.

بریتون در کتاب پرفروشی به نام «دختر رئیس‌جمهور» مدعی شد که دخترش وقتی هاردینگ سناتور بود متولد شد. ادعاهای وی بالاخره در آگوست 2015 و پس از انجام آزمایش دی‌ان‌ای ثابت شد. هاردینگ پدر الیزابت بود.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

دیوید آی. والش (David I. Walsh)، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست، متهم به ملاقات مردی تن‌فروش شد که جاسوس‌های نازی به صورت مکرر در بروکلین در سال 1942 به دیدارش می‌رفتند.

جان اف. کندی (John F. Kennedy)، رئیس‌جمهور دموکرات، متهم بود که چندین رابطه غیرمشروع داشت، از جمله اینکه با مارلین مونروئه (Marilyn Monroe)، یکی از معروف‌ترین هنرپیشه‌های زن تاریخ هالیوود، و نیز میمی آلفورد (Mimi Alford) رابطه داشته است.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

ویلیام اُ. داگلاس (William O. Douglas)، قاضی دادگاه عالی آمریکا، بنا بر گزارش‌ها سعی داشت یک زن دیگر را زمانی که ازدواج سومش را نیز انجام داده بود،‌ اغفال کند. این امر در ترکیب با سه طلاق و ازدواج مجدد وی تبدیل به یک رسوایی شد.

2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

وی همچنین متهم است که سعی داشت یک مهماندار هواپیما را مورد اذیت و آزار جنسی قرار دهد. تلاش‌ها برای استیضاح وی به دلیل اقدامات غیراخلافی با شکست مواجه شد. کمیته قضایی مجلس نمایندگان اعلام کرد که اسناد کافی برای این استیضاح وجود ندارد. (دهه 1960)

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس