کد خبر 560972
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۲

بر اساس نتایج یک نظرسنجی نیویورکی‌ها نگران آینده اقتصاد آمریکا هستند.

به گزارش مشرق به نقل از  سی ان ان، 92 درصد از رای دهندگان نیویورکی درباره اقتصاد آمریکا ابراز نگرانی کردند. مجری این شبکه گفت: اقتصاد و اشتغال بار دیگر به موضوعاتی مهم در انتخابات آمریکا تبدیل شده اند. تلویزیون سی ان ان از رای دهندگان نیویورکی که از مراکز اخذ رای در شهرهای مختلف در این ایالت بیرون می آمدند، نظرسنجی به عمل آورد، که نتایج آن به شرح زیر است:
 
برای رای دهندگان جمهوریخواه، اقتصاد و اشتغال مسئله اصلی بود و به نظرِ 54 درصد از آنان، دونالد ترامپ نامزدی است که قادر است به این مسائل به خوبی رسیدگی کند. جان کیسیک نامزد مورد نظر 32 درصد از جمهوریخواهان برای رتق و فتق امور اقتصادی و اشتغال زایی بود و تد کروز در این خصوص با جلب نظر 14 درصد از رأی دهندگان جمهوریخواه، در رتبه سوم قرار گرفت.
 
یکی از نتایج جالب توجه در این نظرسنجی این بود که 92 درصد از رای دهندگان نیویورکی گفتند که درباره شرایط اقتصادی آمریکا نگران هستند و هشت درصد گفتند چنین نگرانی ندارند.
 
هنگامیکه در این نظرسنجی از رای دهندگان در ایالت نیویورک سؤال شد که آیا به نظر شما وال استریت، که مقر آن در منطقه منهتن در شهر نیویورک قرار دارد، به پیشرفت اقتصاد آمریکا بیشتر کمک خواهد کرد یا به آن صدمه خواهد زد؟ 43 درصد گفتند: کمک خواهد کرد و 48 درصد اظهار داشتند: وال استریت به اقتصاد این کشور صدمه خواهد زد.
 
در میان رای دهندگان دموکرات، یک سوم از آنان بر این عقیده بودند که معاهدات تجاری، در حقیقت باعث انتقال مشاغل آمریکایی به خارج از این کشور خواهد شد. وقتی از این افراد که با معاهدات تجاری مخالف بودند، پرسیده شد: به نظر شما کدامیک از دو نامزد دموکرات سرانجام نامزد اصلی این حزب خواهد شد، 52 درصد گفتند در این رقابت برنی سندرز پیروز خواهد شد و 48 درصد پیش بینی کردند هیلاری کلینتون موفق خواهد شد نامزد اصلی این حزب شود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس