کد خبر 518883
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷

بعد از انتشار پیام‌های تهدیدآمیز داعش در اطراف مدارس دخترانه در منطقه «گجرات» از توابع ایالت «پنجاب» بیشتر والدین از رفتن فرزندانشان به مدرسه ممانعت کردند.

 به گزارش مشرق، بعد از انتشار پیام‌های تهدید آمیز داعش اطراف مدارس دخترانه در منطقه گجرات از توابع ایالت پنجاب بیشتر والدین از رفتن فرزندانشان به مدرسه ممانعت به عمل آوردند.

روزنامه اکسپرس در خبری نوشت: در پیام تهدید آمیز داعش عنوان شده ما پیروان اسامه بن لادن هستیم مدارس دخترانه باید تعطیل شود در غیر این صورت مسئولیت به خطر افتادن جان هزاران دانش آموز دختر با دولت خواهد بود. بعد از انتشار پیام‌های تهدید‌آمیز داعش تعداد زیادی از نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی ایالت پنجاب محافظت از مدارس دخترانه را به عهده گرفته‌اند با این وجود بیشتر والدین حاضر نیستند فرزندان خود رابه مدرسه بفرستند و بیشتر مدارس دخترانه در این ایالت به تعطیلی کشانده شده است.

در روزهای گذشته نیروهای امنیتی پاکستان با کمک اطلاعاتی که از اعضای دستگیر شده داعش در این کشور بدست آورده بودند 6 نفر از جمله «عامر منصور» سرکرده این گروه را در شهر «سیالکوت» دستگیر کردند.

لازم به ذکر است پلیس مبارزه با تروریسم با بازجویی از «کامران گجر» یکی دیگر از اعضای داعش پاکستان در ایالت پنجاب لیستی121 نفره از زنان وابسته به داعش در شهر کراچی بدست آورده است.

علاوه بر این اسلام آباد قصد دارد از طریق پلیس اینترپل اعضای پاکستانی وابسته به داعش را که خارج از کشور زندگی می کنند نیز دستگیر نماید.

چند روز پیش سازمان اطلاعات پاکستان با هشدار درباره نفوذ داعش در این کشور نظارت بر دانشگاه‌ها و مدرسه‌های دینی برای جلوگیری از فرار تکفیری‌ها به سوریه را تشدید کرده است..

رسانه های پاکستان خبری منتشر کردند که طبق آن زنی به نام بشری که فارغ‌التحصیل دانشگاه پنجاب است و سرپرستی یک مدرسه دینی را به عهده داشت به همراه فرزندانش به داعش در سوریه پیوسته است..

گزارش ها حاکی از این است که خانواده‌های پیرو مذهب دیوبند که شاخه‌ای از وهابی‌ها و سلفی‌ها هستند تمایل زیادی برای پیوستن به داعش دارند و در حال حاضر جهاد در سوریه را وظیفه شرعی خود می‌دانند..

بعد از انتشار خبر پیوستن تعدادی از پاکستانی‌ها به داعش موجی از نگرانی مردم این کشور را فراگرفته و امکان نفوذ این گروه تروریستی در این کشور افزایش یافته است.

به گزارش رسانه‌های پاکستان نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی این کشور در حالت آماده‌باش به سر می‌برند تا از هر حادثه ناگوار جلوگیری کنند.

داعش با کمک لشکر‌جهنگوی، طالبان و القاعده در حال افزایش نفوذ خود در پاکستان است این در حالی است که وزارت کشور پاکستان اعلام کرد: بیشترین عملیات‌های تروریستی در سال 2015 در این کشور مربوط به داعش می‌باشد که البته در برخی موارد به نام لشکر جهنگوی و طالبان تمام شده است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس